Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6562 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 10:11
A w pierwszej turze na kogo głosowałeś?


miau !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5912 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 11:37
Zawsze możesz skreślić obu. Głos nieważny, ale obowiązek będzie spełniony ;)


PS

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 11:38
Napieralski. Ale nie mam zamiaru się go słuchać. Zresztą i tak nikogo nie wskaże :P
Komorowski to dla mnie człowiek bez wyrazu, charyzmy, polotu, totalnie nie przekonywujący a do tego nie chce rządów jednej partii (lata 2005-07 wystarczą). Najgorzej tylko, że alternatywą jest człowiek o totalnie różnych ode mnie poglądach, miejscami fanatyk, który już rządził i było widać jak rządził, do tego fałszywy. Społecznie z lewicowymi poglądami to bliżej do PiS ale Kaczyński ani trochę mnie nie "ciągnie"..

PS: Myślałem żeby także coś dopisać :D


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 11:39

  śmielaq89 napisał:  
Strasznie marny wybór w tej II turze.. kto mnie przekona na kogo głosować ? :) Bo dosłownie nie wiem na kogo, obu dwóch panów mam w głębokim poważaniu a wypada chyba pójść na wybory i mimo wszystko na kogoś zagłosować. A po co wybierać lepsze zło.. lepiej się w końcu dać przekonać.



no nie przekonaly cie uklony J.K w strone poskomuny?:P


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6055 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 12:13

  śmielaq89 napisał:  
Napieralski. Ale nie mam zamiaru się go słuchać. Zresztą i tak nikogo nie wskaże :P
Komorowski to dla mnie człowiek bez wyrazu, charyzmy, polotu, totalnie nie przekonywujący a do tego nie chce rządów jednej partii (lata 2005-07 wystarczą). Najgorzej tylko, że alternatywą jest człowiek o totalnie różnych ode mnie poglądach, miejscami fanatyk, który już rządził i było widać jak rządził, do tego fałszywy. Społecznie z lewicowymi poglądami to bliżej do PiS ale Kaczyński ani trochę mnie nie "ciągnie"..

PS: Myślałem żeby także coś dopisać :D



A oboje siebie warci,choć Bronek to już w ogóle siebie przechodzi.Ja nie wiem,gdzie mu bliżej,z jednej strony ma Cimoszewicza i Kwaśniewskiego z drugiej Wałęse.Sam Wałęsa chyba już wątpi,czy dobrze robi go popierając.W końcu taki religijny stoi za Bronkiem,który popiera in-vitro czy nie jest przeciw związkom homo.



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 12:22
avelyn - raczej obrzydziło.. wizyta dzień po wyborach w Szczecinie i mówienie, że jest lewicowcem już kompletnie go skompromitowało.
A Bronek to już w ogóle sam pewnie nie wiem kto go popiera i za co :P Zresztą kto by z nich nie wygrał to i tak wiele nie zmieni. Dobrze, że są już wakacje.. :)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 12:23

  śmielaq89 napisał:  
Napieralski. Ale nie mam zamiaru się go słuchać. Zresztą i tak nikogo nie wskaże :P
Komorowski to dla mnie człowiek bez wyrazu, charyzmy, polotu, totalnie nie przekonywujący a do tego nie chce rządów jednej partii (lata 2005-07 wystarczą). Najgorzej tylko, że alternatywą jest człowiek o totalnie różnych ode mnie poglądach, miejscami fanatyk, który już rządził i było widać jak rządził, do tego fałszywy. Społecznie z lewicowymi poglądami to bliżej do PiS ale Kaczyński ani trochę mnie nie "ciągnie"..

PS: Myślałem żeby także coś dopisać :D



Widzę, że ładnie łyknąłeś gładką gadkę Napieralskiego. Swój chłop wrażliwy społecznie i ten jego bełkot np o bezpłatnej służbie zdrowia. Jak on chce tego dokonać nie mam pojęcia, ale może Ty mnie uświadomisz.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 12:53

  Olaf napisał:  

  śmielaq89 napisał:  
Napieralski. Ale nie mam zamiaru się go słuchać. Zresztą i tak nikogo nie wskaże :P
Komorowski to dla mnie człowiek bez wyrazu, charyzmy, polotu, totalnie nie przekonywujący a do tego nie chce rządów jednej partii (lata 2005-07 wystarczą). Najgorzej tylko, że alternatywą jest człowiek o totalnie różnych ode mnie poglądach, miejscami fanatyk, który już rządził i było widać jak rządził, do tego fałszywy. Społecznie z lewicowymi poglądami to bliżej do PiS ale Kaczyński ani trochę mnie nie "ciągnie"..

PS: Myślałem żeby także coś dopisać :D



Widzę, że ładnie łyknąłeś gładką gadkę Napieralskiego. Swój chłop wrażliwy społecznie i ten jego bełkot np o bezpłatnej służbie zdrowia. Jak on chce tego dokonać nie mam pojęcia , ale może Ty mnie uświadomisz.


Olaf, takie zarzuty to możesz kierować do obydwu kandydatów :). Zresztą na forum jest wielu orędników "darmowych obiadów" (Gryfsz, eM).

Taka ciekawostka:



  Cytat:  
Wyścig między kandydatami PO i PiS to nie tylko batalia polityczna. To walka dwóch osobistych wrogów. Sprawa sięga początku lat 90., kiedy to Kaczyński bardzo interesował się inwestycją Komorowskiego w parabank Janusza Palucha.

Jarosław Kaczyński, gdy jeszcze był szefem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, zbierał informacje na temat inwestycji Bronisława Komorowskiego w bank Janusza Palucha. Marszałek bardzo nie lubi o tej sprawie wspominać i prawie nigdy tego nie robi.
Zmowa milczenia

Także Jarosław Kaczyński o sprawie inwestycji Komorowskiego w parabank nigdy nie mówił. Temat banku Palucha nie zaistniał też podczas żadnej kampanii wyborczej.

Informacje o inwestycji znajdują się w jawnej części „Raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych”. Według niego w latach 1991 – 1992 Komorowski, który był wówczas wiceministrem obrony, wraz z przyjacielem Maciejem Rayzecherem, wtedy zastępcą dyrektora departamentu oświatowo-kulturalnego w Ministerstwie Obrony Narodowej, zainwestowali 260 tys. marek niemieckich w piramidę finansową, którą Janusz Paluch, właściciel firmy Nedpol, nazywał bankiem.

W to przedsięwzięcie zainwestowało wówczas swoje pieniądze także wielu wysokich rangą oficerów naszego wojska.
Agent w internacie

Według raportu pośrednikiem w przekazywaniu pieniędzy był tajny współpracownik WSI, a wcześniej WSW, ps. Tomaszewski. Agent ten w czasie stanu wojennego pracował jako stomatolog w ośrodku w Olesznie, gdzie podczas internowania przebywał Komorowski. Miał tam częste kontakty z obecnym marszałkiem Sejmu.

Po bankructwie Palucha Komorowski próbował odzyskać pieniądze poprzez firmy detektywistyczne. Te jednak wycofały się, ponieważ obawiały się politycznych koneksji Palucha. „Komorowskiemu sugerowano, że pieniądze może odzyskać kontrwywiad WSI, który pomógł innym oszukanym w ten sposób wysokim oficerom WP” – czytamy w raporcie.

Ciekawe jest także, że w 1993 r. przed aresztowaniem Paluch ukrywał się u siostry Mieczysława Wachowskiego.

O sprawę zapytaliśmy wczoraj sztaby Komorowskiego i Kaczyńskiego. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi.

Dwa lata temu o sprawie marszałek mówił w ten sposób „Gazecie Wyborczej”: „Mnie ukradziono wówczas pieniądze, które pożyczyłem od rodziny i powierzyłem p. Rayzacherowi, który je umieścił w jakiejś piramidzie. To nie miało nic wspólnego z WSI. Tyle że WSI rozpracowywały aferę, w której pieniądze utracili też niektórzy oficerowie”.
Wyrok zapadł

Inwestycja w parabank Palucha wciąż jest owiana tajemnicą, choć oficjalnie sprawa jest już zamknięta. W ub. roku Paluch porozumiał się z prokuratorem i dobrowolnie poddał karze. Został uznany za winnego sprzeniewierzenia 9 mln marek niemieckich i skazany przez sąd w Bydgoszczy na trzy lata więzienia oraz 5 tys. zł grzywn



Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 13:18
Olaf, łykać nie musiałem, od początku wiedziałem, że nie zagłosuję na żadnego z tych dwóch śmiesznych panów którzy obecnie są w II turze. A na Napieralskiego zagłosowałem tylko dlatego że mam bardziej lewicowe poglądy (pewnie zagłosowałbym na Szmajdzińskiego). Poza tym w końcu Szczecina to niech ma głos więcej :)

A resztą wyjaśnił już avelyn i szczególnie można to odnieść do Kaczyńskiego.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 13:18

  avelyn napisał:  
Olaf, takie zarzuty to możesz kierować do obydwu kandydatów :). Zresztą na forum jest wielu orędników "darmowych obiadów" (Gryfsz, eM).



Mi tego tłumaczyć nie trzeba. Wcześniej już pisałem, że wybór między Komorowskim, a Kaczyńskim to wybór między socjalistą międzynarodowym, a socjalistą narodowym. Co do Napieralskiego to co włączyłem telewizor to stręczył mi wizję darmowej służby zdrowia bez żadnych konkretów jak to ma wyglądać. Dlatego chciałem się o te konkrety zapytać u jego poplecznika.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 13:23

  śmielaq89 napisał:  
Olaf, łykać nie musiałem, od początku wiedziałem, że nie zagłosuję na żadnego z tych dwóch śmiesznych panów którzy obecnie są w II turze. A na Napieralskiego zagłosowałem tylko dlatego że mam bardziej lewicowe poglądy (pewnie zagłosowałbym na Szmajdzińskiego). Poza tym w końcu Szczecina to niech ma głos więcej :)

A resztą wyjaśnił już avelyn i szczególnie można to odnieść do Kaczyńskiego.



Nie odpowiedziałeś na pytanie. Brzmi ono prosto jak wygląda wg Napieralskiego ta bezpłatna służba zdrowia w szczególe, a nie tylko w ogólnikowych hasłach. Co poglądów lewicowych i różnej maści lewactwa jest takie powiedzenie. Right is right and left is wrong.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 13:42
Dziwne, ze jak Gryfsz kilkanascie psotow temu bronil "darmowej" sluzby zdrowia to sie tak zaciekle nie dopytywales. Czyzby dlatego, ze Smielaq oficjalnie popiera "prawidziwa" lewice, a nie wrazliwych społeczenie katolickich kryptolewaków z PiS??

Ostatnio edytowany przez: avelyn, 29 czerwca 2010, 14:43 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 13:54
Bo i nie mam zamiaru odpowiadać zważywszy że i tak Cię nie przekonam. Zresztą.. na to mnie akurat nie chwycił. Akurat służba zdrowia średnio mnie interesuje, jak mam potrzebę to liczę się z tym, że muszę zapłacić za leczenie bo wszyscy rządzący od prawa do lewa gówno z tym zrobili, robią i zrobią. W przeciwieństwie do niektórych fanatyków (także na tym forum) nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkich poglądów, koncepcji, wizji.. partii/kandydata. Pewnie w każdej partii w mniejszym lub większym stopniu jest coś interesującego i coś z czym zupełnie zgodzić się nie można. A bliżej mi do lewicy (nie lewactwa) ze względu na inne kwestie.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 14:05

  avelyn napisał:  

  Olaf napisał:  

  śmielaq89 napisał:  
Olaf, łykać nie musiałem, od początku wiedziałem, że nie zagłosuję na żadnego z tych dwóch śmiesznych panów którzy obecnie są w II turze. A na Napieralskiego zagłosowałem tylko dlatego że mam bardziej lewicowe poglądy (pewnie zagłosowałbym na Szmajdzińskiego). Poza tym w końcu Szczecina to niech ma głos więcej :)

A resztą wyjaśnił już avelyn i szczególnie można to odnieść do Kaczyńskiego.



Nie odpowiedziałeś na pytanie. Brzmi ono prosto jak wygląda wg Napieralskiego ta bezpłatna służba zdrowia w szczególe, a nie tylko w ogólnikowych hasłach. Co poglądów lewicowych i różnej maści lewactwa jest takie powiedzenie. Right is right and left is wrong.


Dziwne, ze jak Gryfsz kilkanascie psotow temu bronil "darmowej" sluzby zdrowia to sie tak zaciekle nie dopytywales. Czyzby dlatego, ze Smielaq oficjalnie popiera "prawidziwa" lewice, a nie wrazliwych społeczenie katolickich kryptolewaków z PiS??



Dla mnie nie ma różnicy między określoną przez Ciebie"prawdziwą lewicą", a PISem. Zresztą w obecnym sejmie nie ma żadnego ugrupowania prawicowego.Wracając do Twojego pytania, muszę Cię rozczarować, Twoje domysły są nieprawdziwe. Wyraziłem swój pogląd jednak Gryfsz nie podjął polemiki ze mną.

Dla przypomnienia


  Olaf napisał:  

  Gryfsz napisał:  
Osobiscie nie wierze ze cos drgnie pozytywnie w tej sprawie chociazby z braku funduszy ale prywatyzacji korwinowskiej czy tuskowej obawiam sie jak najbardziej. Uwazam ze bedzie gorzej a jesli tak to niech juz zostanie tak jak jest. Pozdrawiam.



Zadziwiasz mnie Gryfsz swoim lewicowym podejściem do tematu. Polski system opieki zdrowotnej sunie po równi pochyłej w przepaść, dzięki socjalizmowi w nim panującemu. Czy może być gorzej niż jest? Ludzie i tak umierają przed szpitalami zaraz po odmowie przyjęcia do szpitala, bo w socjalizmie jak w socjalizmie wszyscy płacą, ale usług dla wszystkich nie starczy. Pomimo, że cyklicznie co jakiś czas podnosi się składkę na ubezpieczenie zdrowotne. System padnie wcześniej czy później i nawet komercjalizacja w wydaniu PO nic nie pomoże. Co z tego, że szpitale będą funkcjonowały na zasadzie spółek prawa handlowego jak ceny usług i limity dalej będzie ustalało państwo. To tak jak np z hodowlą krów. Krowy są prywatne, ale limity mleczne już narzucone z góry. Nowa wersja socjalizmu. Ponad 100 lat prób wdrażania systemu powszechnej szczęśliwości, gdzie ludzie mieli być mądrzejsi, piękniejsi i szczęśliwsi tylko zła rzeczywistość nie chce się dostosować do szamańskich zaklęć różnego lewactwa. Tak więc i w służbie zdrowia nie da się dostosować rzeczywistości do różnych lewicowych pomysłów, które jak wynika z Twoich wypowiedzi popierasz. Tak jak nie ma darmowych obiadów tak nie ma bezpłatnej służby zdrowia.
Wracając do rynku usług medycznych w USA ceny na nich panujące jak zauważyłeś są pochodną ingerencji państwa (różne atesty, homologacje itp), jak też wysokimi odszkodowaniami zasądzanymi przez sądy w przypadku błędów w sztuce lekarskiej.



Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 14:24

  śmielaq89 napisał:  
Bo i nie mam zamiaru odpowiadać zważywszy że i tak Cię nie przekonam. Zresztą.. na to mnie akurat nie chwycił. Akurat służba zdrowia średnio mnie interesuje, jak mam potrzebę to liczę się z tym, że muszę zapłacić za leczenie bo wszyscy rządzący od prawa do lewa gówno z tym zrobili, robią i zrobią. W przeciwieństwie do niektórych fanatyków (także na tym forum) nie przyjmuje bezkrytycznie wszystkich poglądów, koncepcji, wizji.. partii/kandydata. Pewnie w każdej partii w mniejszym lub większym stopniu jest coś interesującego i coś z czym zupełnie zgodzić się nie można. A bliżej mi do lewicy (nie lewactwa) ze względu na inne kwestie.



Kończąc rozmowę z Tobą bo jak widzę nic z Ciebie nie wyciągnę poza ogólnikami, polecam Ci taką książkę KLIK

Może wtedy zobaczysz, że te "inne kwestie" do niczego dobrego nie prowadzą


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 14:49
Sorry Olaf :) Mój błąd. Jakoś przeoczyłem/zapomniałem o Twojej wypowiedzi. Ale dobrze wiedzieć, że są wśród kibiców Pogoni ludzie z prawej strony nie będący fanatykami PiS'u (zresztą podobnie jak Ty nie uważam by była to prawicowa partia).

Pozdrawiam.

http://www.tvn24.pl/2351484,0,0,2,1,blizniaczki-napieralskiego-w-porank%20%20u-tvn24,wideo.html

Ostatnio edytowany przez: avelyn, 29 czerwca 2010, 15:49 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/06/2010 23:19

  Gryfsz napisał:  

  Sz. napisał:  
Wpadki Bronka wszyscy zauważali, a jarkowe rozmowy o Białorusi z Rosją już nie? lol



Sz. - tradycyjnie juz popisujesz sie nienajomoscia tematu badz stosujesz podwojne standarty. Jak narazie to Jarek jeszcze z nikim o Bialorusi nie rozmawial. Za to 'geniusz' dymplomacji niejaki Radek vel Jablonka jak najbardziej probowal dogadywac sie za plecami Lukaszenki...tyle ze nie z Rosja lecz z UE. 'Efekty' tych rozmow sa wszystkim znane. Tradycyjnie juz Jablonka nie wskoral nic. Jak widac to ten Jablonka oprocz drogich krzeselek dla siebie oraz swojej sfory (oczywiscie za pieniadze polskiego podatnika) to nic zalatwic nie potrafi.

Smieszny jest ten nasz Sz.....poniewaz w tym samym temacie krytykuje Jarka za slowa a przemilcza czyny Jablonki. Czyz nie jest on zmanipulowany badz niedoinformowany? Vivat Sz.

Dzięki za wiwaty. Ale myślałem, że to jasne, iż chodziło mi o jego wypowiedź na temat rozmawiania o Białorusi bez jej udziału z Rosją. Czytanie ze zrozumieniem+odrobina pomyślunku. "standarD"

"Aj dont anderstend", wspaniała znajomość angielskiego Jarka, która wyszła na jaw przy okazji spotkania z Cameronem. Śmialiście się z Tuska, a Jarek jeszcze gorzej sobie radzi, a raczej w ogóle. Chociaż podstawy powinien znać, przywitania... Albo chociaż umieć na czas załatwić tłumacza, błąd sztabowców.


P. S.
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 30/06/2010 00:18

  Sz. napisał:  

  Gryfsz napisał:  

  Sz. napisał:  
Wpadki Bronka wszyscy zauważali, a jarkowe rozmowy o Białorusi z Rosją już nie? lol



Sz. - tradycyjnie juz popisujesz sie nienajomoscia tematu badz stosujesz podwojne standarty. Jak narazie to Jarek jeszcze z nikim o Bialorusi nie rozmawial. Za to 'geniusz' dymplomacji niejaki Radek vel Jablonka jak najbardziej probowal dogadywac sie za plecami Lukaszenki...tyle ze nie z Rosja lecz z UE. 'Efekty' tych rozmow sa wszystkim znane. Tradycyjnie juz Jablonka nie wskoral nic. Jak widac to ten Jablonka oprocz drogich krzeselek dla siebie oraz swojej sfory (oczywiscie za pieniadze polskiego podatnika) to nic zalatwic nie potrafi.

Smieszny jest ten nasz Sz.....poniewaz w tym samym temacie krytykuje Jarka za slowa a przemilcza czyny Jablonki. Czyz nie jest on zmanipulowany badz niedoinformowany? Vivat Sz.

Dzięki za wiwaty. Ale myślałem, że to jasne, iż chodziło mi o jego wypowiedź na temat rozmawiania o Białorusi bez jej udziału z Rosją. Czytanie ze zrozumieniem+odrobina pomyślunku. "standarD"

"Aj dont anderstend", wspaniała znajomość angielskiego Jarka, która wyszła na jaw przy okazji spotkania z Cameronem. Śmialiście się z Tuska, a Jarek jeszcze gorzej sobie radzi, a raczej w ogóle. Chociaż podstawy powinien znać, przywitania... Albo chociaż umieć na czas załatwić tłumacza, błąd sztabowców.



W odpowiedzi, na Twój jak zwykle krótki, wspaniały i niezwykle treściwy wywód na temat prowadzenia polityki zagranicznej w sprawie Białorusi, na której mieszka gigantyczna Polska mniejszość i gdzie zawłaszczane są własności Polskich Stowarzyszeń, Towarzystw etc (vide Domy Polskie) wysyłam Ci krótki komentarz Leszka Dobrzyńskiego. Albo zrozumiesz, albo jednak będziesz ignorantem.

Obserwuję właśnie chocholi taniec medialny nad wczorajszą debatą. Zwycięzcą okrzyknięty został Komorowski i rzeczywistość nie ma tu żadnego znaczenia. Liczy się, kto jest bardziej bezczelny i kto ma w ręku więcej stacji nadawczych i tytułów prasowych.
Niektóre elementy “zwycięstwa” Komorowskiego są już nawet doprowadzane do piramidalnego absurdu i groteski jak np. “wielka wpadka Kaczyńskiego, który z Rosją chce rozmawiać o Białorusi”. Dla przeciętnego politologa jest normalne, że w sztuce dyplomacji szuka się sojuszników wśród innych państw, szczególnie wśród państw, które mają wpływ na państwo, z którym chcemy coś załatwić, mamy jakiś konflikt. Jest to tak normalne jak w życiu, kiedy chcąc wywrzeć na kimś presję, prosimy o pomoc kogoś z jego otoczenia. Gdzie jest więc “wielka wpadka”? Chyba po stronie Komorowskiego, który takiej wiedzy nie ma, a który takie praktyki kwestionuje.


Co do znajomości Angielskiego,to nie chce mi się komentować. No oczywiście można robić jak Twój idol Bronek, ruszać wąsem, klepać się po dupci z Merkelową i innymi pseudo przyjaciółmii (nic nie gadając, bo przecież on to oczywiście rzecz jasna szpec od języka wyspiarzy), a można jednak przyjmować poparcie znaczących europejskich polityków pokroju Camerona. Zwyczajnie ciężko zrozumieć, że Kaczyński, podobnie jak Komorowski czy Tusk swoją młodość zapisali jeszcze podczas PRL, gdzie raczej nie stawiało się na angielski, tylko na język wielkiego brata ze wschodu? Nie mam żalu, że nie znają języka, dzisiaj to na prawdę przy prowadzeniu polityki zagranicznej nie jest największy problem.

Skupmy się w ostatnich dniach okresu, w którym można jeszcze dokonać jakiejś refleksji dotyczącej głowy państwa, czyli mimo wszystko niezwykle istotnego dla budowania tożsamości narodowej funkcji w państwie, na rzeczach ważnych!


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 30/06/2010 01:10

  śmielaq89 napisał:  
Strasznie marny wybór w tej II turze.. kto mnie przekona na kogo głosować ? :) Bo dosłownie nie wiem na kogo, obu dwóch panów mam w głębokim poważaniu a wypada chyba pójść na wybory i mimo wszystko na kogoś zagłosować. A po co wybierać lepsze zło.. lepiej się w końcu dać przekonać.



Pomysl na ktorego kandydata najchetniej oddaly by glos (jak by mogly) osoby typu Merkel, Putin, Erika Steinbach, rewizjonisci oraz roszczeniowcy z Niemiec oraz z takiego jednego panstwa. Zrob tym wszystkim wymienionym na zlosc i zaglosuj na kogos innego.


Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7607 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 30/06/2010 06:55

  Gryfsz napisał:  


Pomysl na ktorego kandydata najchetniej oddaly by glos (jak by mogly) osoby typu Merkel, Putin, Erika Steinbach, rewizjonisci oraz roszczeniowcy z Niemiec oraz z takiego jednego panstwa. Zrob tym wszystkim wymienionym na zlosc i zaglosuj na kogos innego.



Dokładnie takimi hasłami straszyli komuniści zaraz po II wojnie światowej, jaki był efekt wszyscy wiemy, skoro takiej retoryki używają zwolennicy Pisu to pewne chcą tego samego efektu ;) więc zagłosuj przeciwnie ;) Sorry Gryfsz, ale nie mogłem się powstrzymać.


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.24 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005