Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/10/2010 17:27
^^ nie ten temat, ale mówili coś o stadionie?


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7319 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/10/2010 19:15
O nawet Zaremba się zgodził :] Jakby się nie zgodził to wszyscy jego zwolennicy raczej o wolności zgromadzeń by nie wspominali.. :)
Pomysł debaty ciekawy. Szkoda, że tylko że ograniczony zakres tematyczny. Ale obecność wszystkich kandydatów nastawia optymistycznie.. że odbędą się następne i co ważniejsze że pojawiać się będą wszyscy :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 03/10/2010 22:54

  mastah86 napisał:  
^^ nie ten temat, ale mówili coś o stadionie?



Debata odbywała się w ramach XXI Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron w związku z czym obecne były jedynie tematy równouprawnienia i takich tam podobnych pierdół.


  śmielaq89 napisał:  
O nawet Zaremba się zgodził :] Jakby się nie zgodził to wszyscy jego zwolennicy raczej o wolności zgromadzeń by nie wspominali.. :)
Pomysł debaty ciekawy. Szkoda, że tylko że ograniczony zakres tematyczny. Ale obecność wszystkich kandydatów nastawia optymistycznie.. że odbędą się następne i co ważniejsze że pojawiać się będą wszyscy :]



Będą kolejne debaty, na pewno co najmniej jedna telewizyjna. Jeśli będę miał możliwość wcześniejszego poinformowania co do tego kiedy, jak i gdzie, oraz czy akredytowane czy wstęp wolny, to dam znać ;).


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 05/10/2010 21:14
RYMKIEWICZ DO MICHNIKA:


  Cytat:  
Adamie! Kiedyś – dawno temu – byliśmy przyjaciółmi. Teraz pragniesz mnie postawić przed sądem (właśnie otrzymałem list od Twojego adwokata), ponieważ napisałem prawdę: że jesteście – Ty i Twoi ludzie – spadkobiercami Róży Luksemburg i jej straszliwej idei wynarodowienia Polaków (oraz wszystkich innych narodów) – idei podjętej potem przez Komunistyczną Partię Polski.

Uważasz, że się mylę? Świetnie! To dlaczego grozisz mi sądem, zamiast podjąć ze mną dyskusję? A Twój adwokat pisze do mnie jakieś głupstwa o spółce giełdowej i jej interesach, którym podobno zagrażają moje poglądy. Czy idee i poglądy mają coś wspólnego z pieniędzmi i giełdą? To do tego doszedłeś? A to wstyd! Ale wróćmy do tego, co było trzydzieści kilka lat temu – do lat 70. i 80. zeszłego wieku. Pewnie pamiętasz, gdzie i kiedy się poznaliśmy – w końcu lat 70., na kolacji przy Alei Róż u Janki i Antoniego Słonimskich. Byliśmy tam w piątkę (była także Ewa), a kolacja skończyła się niezłą kłótnią między nami dwoma. Nawet chyba trochę niestosownie się zachowaliśmy – jeśli wziąć pod uwagę wiek gospodarzy oraz wiek ich gości. Ja już dobrze nie pamiętam, o co wtedy poszło, może Ty pamiętasz lepiej – wydaje mi się, że to była wielka kłótnia, nawet awantura o sprawę polską.

Ale choć się tak pokłóciliśmy, to nie umniejszyło to mojego ówczesnego podziwu i szacunku dla Ciebie – uważałem Cię nadal za rzecznika nadchodzącej polskiej wolności, także za kogoś, kto prowadzi Polskę ku wolności. Doprowadziliście ją – Ty i twoi ludzie – sam widzisz do czego. Do lotniska pod Smoleńskiem. Świadectwo tego, co wtedy o Tobie myślałem, jest w wydanej w roku 1984 w wydawnictwie Jerzego Giedroycia mojej książce „Rozmowy polskie latem roku 1983”. To na pewno pamiętasz. Przedstawiłem Cię tam jako więzionego przez totalitarne państwo bohatera Polaków. Także jako kogoś, kto w przyszłości, w wolnej Polsce, będzie strażnikiem wolności. „Kiedy Kuroń zostanie premierem – napisałem tam (w roku 1983) – to [...] posadzi Adasia. Bo Adaś nie zniesie najmniejszej niesprawiedliwości”.

O jakże strasznie się omyliłem! Ale nie byłem wówczas jedynym polskim pisarzem, który tak Cię widział. Zbyszek Herbert zadedykował Ci wiersz, Marek Nowakowski pisał o Tobie opowiadania. A potem wszyscy staliśmy z opuszczonymi rękami, próbując zrozumieć, co się z Tobą stało – dlaczego symbol wolności, więzień z ulicy Rakowieckiej, stał się symbolem Polski, której pierwszym prezydentem został złowrogi władca totalitarnego państwa.

Wolności nie da się podzielić na kawałki – nie można mieć trochę wolności, być wolnym po trosze. Albo będziemy mieli całą wolność i wtedy będziemy wolni tak, jak byli wolni Polacy w Pierwszej Rzeczypospolitej, albo będziemy czyimiś niewolnikami. Ty właśnie tego nie zrozumiałeś – chciałeś, żeby Polska miała mały kawałek, kawałeczek wolności – taki, który zamierzaliście nam dać Ty i Twoi ludzie. Taki, który nam zaproponowaliście. Ale my tego kawałka nie chcieliśmy mieć, my go nie potrzebowaliśmy. Wolność, w jej złotej całości, jest fundamentem życia polskiego. To jest jedyny fundament, na którym możemy zbudować całość naszego narodowego istnienia. Tego też nie umiałeś zrozumieć. Jeśli zechcesz przeczytać moją nową książkę, „Samuela Zborowskiego”, to tam znajdziesz obszerne wytłumaczenie i uzasadnienie mojego poglądu na problematykę polskiej wolności.

Ale może nie musisz tego czytać – bo ta wolność to już nie jest Twoja sprawa. I teraz nie możesz się już nazywać przyjacielem Jerzego Giedroycia i Zofii Hertzowej, także Konstanty Jeleński nie jest już Twoim przyjacielem. Bo Oni byli przyjaciółmi wolności. Więcej – byli obrońcami naszej wolności i wiedzieli, że musimy ją mieć w jej wspaniałej całości. Twoimi przyjaciółmi nie są już także Janka i Antoni Słonimscy. Antoni był człowiekiem wolności i na Twój widok, gdyby spotkał Cię w Alei Róż, pewnie by się odwrócił, a nawet (wiemy obaj, że potrafił być brutalny – był brutalnym obrońcą wolności) splunąłby Ci pod nogi. Tego właśnie się doczekałeś. Żeby bronić wolności, nie wystarczy wygłaszać moralnych kazań. Trzeba jej bronić całym swoim życiem.

Adamie! Co się z Tobą stało? Więźniu z ulicy Rakowieckiej – na czym polega tajemnica Twojej przemiany? Jaki dramat duchowy, jaka ponura tragedia ukrywa się za tą przemianą? Jaki jest powód tej strasznej duchowej klęski, mój (niegdyś) drogi przyjacielu?

Co zrobi przyszłość ze mną i z moimi książkami, to teraz, kiedy mam już 75 lat, mniej więcej wiadomo. A co zrobi z Tobą? Tego jeszcze nie wiadomo. Jestem jednak pewien, że także i Ty zostaniesz zapamiętany. Ale mam dla Ciebie w tej sprawie złą nawet bardzo złą wiadomość. Przyszłość będzie o Tobie pamiętać i Polacy o Tobie nie zapomną. Zostaniesz zapamiętany – jako wróg wolności.

Jarosław Rymkiewicz

List został zamieszczony w "Gazecie Polskiej"



http://www.niezalezna.pl/article/show/id/39782


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6449 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/10/2010 14:57
Taka ostatnio cisza w tym temacie, a obecnie rozgrywa się kolejna szopka polityczna pod tytułem "Eliminacja Dopalaczy".

  onet.pl napisał:  
Dawid Bratko, nazywany "królem dopalaczy", w obecności dziennikarzy, wbrew zakazowi inspekcji sanitarnej zerwał plomby z drzwi jednego ze swoich sklepów z dopalaczami w Łodzi. Bratko nie zdążył wznowić działalności, ponieważ uniemożliwili mu to obecni na miejscu funkcjonariusze policji. W sklepie pojawili się klienci, którzy zakupili pierwsze torebki z dopalaczami. Po tym, jak w sklepie obsłużono pierwszych klientów policja zatrzymała Bratko, który został zabrany do radiowozu.

Na zorganizowanej przed swoim sklepem konferencji prasowej Bratko podkreślił, że nie ma żadnych podstaw do zamknięcia jego sklepów. - Ten zakaz jest bezprawny. Założenie plomby było bezprawne. Jeżeli zaproponowana przez rząd ustawa wejdzie w życie, to będziemy składali masowe doniesienia o popełnieniu przestępstwa. Moje straty sięgają nawet 500 tysięcy złotych. Na pewno będziemy wnosić o odszkodowanie - powiedział.

Dawid Bratko dodał, że jeszcze dziś złoży odwołanie od decyzji inspektora sanitarnego, na mocy której zamknięte zostały należące do niego sklepy z dopalaczami.

Policja zatrzymała Dawida Bratko. Grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Graś: jeśli ten pan się w sklepie pojawi, to zostanie zatrzymany

Dziś rano rzecznik rządu Paweł Graś, że jeśli zgodnie z zapowiedzią, Dawid Bratko - właściciel sieci sklepów z dopalaczami - otworzy swój punkt w Łodzi, to zostanie zatrzymany przez policję i usłyszy zarzuty.

- Jeśli ten pan się w sklepie pojawi, zerwie plomby, zostanie zatrzymany przez policję, doprowadzony na komisariat, przesłuchany i zostaną mu postawione zarzuty - powiedział Graś w radiu RMF FM.

Jak przypomniał, za złamanie zakazu handlu tzw. dopalaczami wystawionego przez Główny Inspektorat Sanitarny grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W ramach prowadzonej od soboty przez sanepid i policję akcji przeciw obrotowi dopalaczami zamknięto ponad 970 sklepów. Decyzji GIS o zamknięciu nie udało się jeszcze dostarczyć do blisko 130 podmiotów handlujących dopalaczami. Policja apeluje, by informować ją o wszelkich próbach sprzedaży.

Graś na sugestię, że przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w opinii prawników jest niekonstytucyjny, odparł: "zobaczymy, o niejednej ustawie już tak słyszeliśmy". - Uważamy, że to jest dobra ustawa, która eliminuje nam to zagrożenie co najmniej na kilkanaście miesięcy, a to jest czas - jak obliczamy - który jest nam potrzebny do tego, żeby panów od dopalaczy dodusić ekonomicznie i finansowo - zaznaczył.



Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6811 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/10/2010 20:52
Jeśli uda się Państwu uniknąć odszkodowania, to jestem jak najbardziej za żeby choć trochę utrudnić im handel tym gównem.


P. S.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6557 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/10/2010 21:17
Koleś jest cyniczny, ale okrutnie pewny siebie-nic mu nie zrobią a odszkodowania jakie będziemy mu płacić za ten cyrk będą przeogromne. Do tego chłopak ma tanią reklamę.

Swoją droga dopiero teraz jakoś sie głośno zrobiło o tych dopalaczach, ciekawe czemu... (pytanie z gruntu retoryczne)


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 07/10/2010 08:40

  anathema napisał:  
Swoją droga dopiero teraz jakoś sie głośno zrobiło o tych dopalaczach, ciekawe czemu... (pytanie z gruntu retoryczne)



Retorycznie, czy nie - ale odpowiem: ponieważ Rząd potrzebuje jakiegokolwiek sukcesu, więc chce osiągnąć go w ten sposób. Poza tym takie działanie wpisuje się w nową linię marketingu narracyjnego w postaci "Szeryf Tusk". hihi


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8072 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/10/2010 08:44

  Sz. napisał:  
Jeśli uda się Państwu uniknąć odszkodowania, to jestem jak najbardziej za żeby choć trochę utrudnić im handel tym gównem.



Wygrac z rzadem jakiegokolwiek panstwa na swiecie jest przeogromnie trudno a jeszcze trudniej jest wyegzekwowac zasadzone naleznosci.


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6449 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/10/2010 09:14
Tusk niczym Chuck Norris :D Gryfsz, wydaje mi sie, że od kiedy jesteśmy w UE to możliwości są zdecydowanie większe przez Trybunał Sprawiedliwości.


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8072 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/10/2010 11:52

  Radziu napisał:  
Tusk niczym Chuck Norris :D Gryfsz, wydaje mi sie, że od kiedy jesteśmy w UE to możliwości są zdecydowanie większe przez Trybunał Sprawiedliwości.



Napewno tak, ale w tym przypadku bardzo sprytnie to rozegrali poniewaz posluzyli sie Sanepidem. Jakos nigdy nie slyszalem aby np. masarnia, slep spozywczy ktora zostala zamknieta z powodu bakterii sadzila sie potem za utracony biznes. To samo tyczy sie firm ktore sprzedaja legalne produkty ale te produkty moga sie okazac toksyczne np. zabawki itd. Jest wtedy szlaban i nikt sie nie sadzi...chociazby dlatego ze ma znikoma szanse na wygranie.


Kuba L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6896 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/10/2010 15:55

  Gryfsz napisał:  

  Sz. napisał:  
Jeśli uda się Państwu uniknąć odszkodowania, to jestem jak najbardziej za żeby choć trochę utrudnić im handel tym gównem.



Wygrac z rzadem jakiegokolwiek panstwa na swiecie jest przeogromnie trudno a jeszcze trudniej jest wyegzekwowac zasadzone naleznosci.



Wręcz przeciwnie, wystarczyłoby zajęcie odpowiedniego rachunku. Podejrzewam, że taka egzekucja to marzenie każdego komornika.


Trybik w machinie zwanej Pogonią.
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6956 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/10/2010 10:39

  Kuba L. napisał:  

  Gryfsz napisał:  

  Sz. napisał:  
Jeśli uda się Państwu uniknąć odszkodowania, to jestem jak najbardziej za żeby choć trochę utrudnić im handel tym gównem.



Wygrac z rzadem jakiegokolwiek panstwa na swiecie jest przeogromnie trudno a jeszcze trudniej jest wyegzekwowac zasadzone naleznosci.



Wręcz przeciwnie, wystarczyłoby zajęcie odpowiedniego rachunku. Podejrzewam, że taka egzekucja to marzenie każdego komornika.



Państwo z pewnością zapłaci odszkodowanie. Jak nie wygrane w Polsce, to w sądach europejskich. Wczoraj wieczorem w jakimś programie publicystycznym mówili jak wygląda "decyzja" o zamknięciu sklepów. To śmiech na sali, to nie jest żadna decyzja, nie spełnia jakichkolwiek wymogów - przez chociażby brak konkretnego adresata. Ta cała obecna "walka" to typowa zagrywka przedwyborcza PO, na którą ma polecieć ciemny lud. Nic nie robiono przez 3 lata z tym problemem a teraz zaczęli walkę, która jest nielegalna. A z tego co słyszałem - bo jeszcze nie widziałem ustawy - jest źle napisana i równie dobrze może zakazać sprzedaży kleju do glazury (przykład wymyślony ad hoc) - prawda taka, że dopalacze tworzone są ze środków powszechnie wykorzystywanych w różnych produktach chemicznych, budowlanych itp. Nie neguję tutaj kwestii szkodliwości dopalaczy, jednak trzeba z tym walczyć w inny sposób, chociażby przez edukację.
Edit:

Rządowy projekt wprowadza przepisy, które zakazują wytwarzania i wprowadzania do obrotu na terenie Polski jakichkolwiek substancji (niezależnie od ich stanu fizycznego i źródła pochodzenia, w tym roślin, grzybów oraz ich części - red.) lub produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, czyli tzw. środków zastępczych.
Hehehhe - szewc będzie musiał teraz kupić sobie zapas kleju na kilka lat - nie kupimy butaprenu ni rozpuszczalnika do farb, a samochody przerobimy na węgiel - bo przecież benzyną też się można odurzyć. O lekach to już nie będę wspominał - tak wiele z nich może działać jako środki psychotropowe i uderzające. Począwszy od dostępnego chyba jeszcze bez recepty tusipecu :). Mogłoby dojść do tego, że Lasy państwowe musiałby płacić kary za to, że rosną tam grzybki halucynogenne , no bo przecież wytwarzają je tam, jak sobie grzybki rosną. Trzeba będzie też wykarczować wiele powszechnie występujących roślin, jak np. bieluń (podam objawy po zażyciu, choć ostrzegam roślina bardzo trująca, zjedzenie kilku ziaren może sprowadzić śmierć): Objawy zatrucia:
* omamy,
* senność, dezorientacja,
* początkowo tachykardia, później bradykardia,
* przyśpieszenie oddechu,
* rozszerzenie źrenic,
* niekiedy drgawki kloniczne,
* wzrost temperatury ciała...
Białuń można spokojnie kupić w sklepach z roślinami, bo to ladna roślina ozdobna.
Oczywiście też ustawa jest oczywiście sprzeczna z dyrektywami o wolnym handlu w UE - każdy produkt pochodzący z UE i zarejestrowany w którymś z krajów UE może być sprzedawany w Polsce. Oznaczać to może naliczanie wysokich kar na Polskę przez Komisję Europejską za nieprzestrzeganie zasad wolnego handlu.

Ostatnio edytowany przez: Tony Montana, 8 października 2010, 10:55 [1 raz(y)]


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
SPR
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6114 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 08/10/2010 14:34

  Jeran napisał:  

  anathema napisał:  
Swoją droga dopiero teraz jakoś sie głośno zrobiło o tych dopalaczach, ciekawe czemu... (pytanie z gruntu retoryczne)



Retorycznie, czy nie - ale odpowiem: ponieważ Rząd potrzebuje jakiegokolwiek sukcesu, więc chce osiągnąć go w ten sposób. Poza tym takie działanie wpisuje się w nową linię marketingu narracyjnego w postaci "Szeryf Tusk". hihi



Hmm ja posunę się troszeczke dalej. Z naszym wspaniałym ''rządem'' jest zawsze tak samo jak w mediach jest o czymś głośno to znaczy ze nasi wspaniali Polscy Obrońcy wolności coś ukrywają odciągając uwagę od ważnych państwowych spraw a np od tego ze po raz kolejny odmówili Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka danych o podsluchach zasłaniając się tajemnica państwową. Dopalacze się już kończą(Nielegalne zamkniecie sklepów w całej Polsce przez jedna decyzje nie badając każdego sklepu z osobna. Czy każdy sprzedawał gówniarza? Czy każdy miał tajfuny? Nie. ale te łachmyty muszą wrzucić wszystkich do jednego worka, po raz kolejny pokazujac co znaczy dla nich prawo, konstytucja- NIC) to wyjmują sprawę podsłuchów używanych przez PiS wobec dziennikarzy W 2007r.
Szybko reaguje tez nasz Szeryf:
- Służby na całym świecie i do końca świata ulegały pokusom by nadużywać władzy, a zadaniem uczciwej, demokratycznej władzy jest, by te służby powściągać. Wtedy tamte służby nie tylko miały swoje pokusy, ale spełniały też zamówienie polityczne - uważa Tusk.
No tak Polska demokracja nie jest już uczciwa to można już słuchać wszystkich do woli używając do tego wszystkich służb które maja takie możliwości.


U Nas na śródmieściu każdy jest Pogoni wierny..
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6729 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 13/10/2010 16:08

  Cytat:  
KOLEJNA WYMYŚLONA AFERA

Portal Gazeta.pl podał właśnie za PAP, że sejmowa komisja służb specjalnych pod przewodnictwem Janusza Krasonia (SLD) stwierdziła, iż nie było żadnych nieprawidłowości w stosowaniu technik operacyjnych wobec dziennikarzy w latach 2005-2007. Czyżby pękł kolejny balon nadmuchany przez "Gazetę Wyborczą"?


Jak czytamy na portalu Gazeta.pl - w posiedzeniu sejmowej komisji wzięła udział cała śmietanka specsłużb spod znaku PO: szef MSWiA Jerzy Miller, kierujący ABW Krzysztof Bondaryk, szef CBA Paweł Wojtunik oraz sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki. Fakt ten, a przede wszystkim stanowisko komisji, że wszystkie działania podejmowane przez służby były podejmowane zgodnie z prawem albo za zgodą prokuratora bądź z polecenia prokuratora lub z polecenia sądu - musiały szczególnie zaboleć "Gazetę Wyborczą", która z doniesień o inwigilacji "salonowych" dziennikarzy za czasów PiS zrobiła główny temat ostatniego tygodnia.

Dodajmy, że w opisywanej przez "GW" inwigilacji nie chodziło o podsłuchiwanie rozmów dziennikarzy, lecz jedynie o pozyskiwanie billingów z ich numerów. Prawdziwa inwigilacja rozpoczęła się - co warto przypomnieć - po przejęciu służb przez Platformę Obywatelską. To właśnie wtedy zaczęto podsłuchiwać dziennikarzy, m.in. "Rzeczpospolitej" i "Gazety Polskiej".

Wygląda więc na to, że w całej sprawie chodziło głównie o zrobienie szumu medialnego, który miał osłonić działania tzw. premiera Polski. Przy okazji po raz kolejny ujawniono rzekome zbrodnie "kaczystowskiego reżimu", przygotowując grunt pod niedawną nagonkę na Jarosława Kaczyńskiego, który - jak już dowiedzieliśmy się od różnych "autorytetów" moralnych i medialnych - przygotowuje wraz z czytelnikami "Gazety Polskiej" faszystowski zamach stanu.

Grzegorz Wierzchołowski

http://www.niezalezna.pl/artykul/kolejna_wymyslona_afera/40128/1



Kręci oczyma


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7845 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2010 11:10

  Cytat:  
Jeszcze niedawno były minister Tuska, a obecnie minister Komorowskiego Sławomir Nowak łgał w żywe oczy na antenie RMF FM, że budżet Kancelarii będzie, w ramach oszczędności, zmniejszony o 11 milionów złotych. Nie omieszkał sugerować, że za śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego był on rozdęty, był przerost zatrudnienia itd. A tu tymczasem okazało się, że budżet kancelarii Komorowskiego przesłany do Sejmu, nie tylko nie jest obcięty o owe 11 milionów, ale jest zwiększony o kolejne 12 milionów złotych! Oznacza to, że w ramach głośno zapowiadanego przez PO odchudzania instytucji państwowych koszty funkcjonowania prezydenckiej kancelarii mają... wzrosnąć o 23 miliony złotych! W tym roku budżet ten wynosił ponad 158 milionów złotych, a w przyszłym ma wynieść dokładnie 181 milionów 833 tysiące złotych.

Charakterystyczne, że kancelaria Komorowskiego przyznała się mediom tylko do wzrostu swego budżetu o 11 milionów złotych, ale zataiła wzrost o kolejne 12 milionów złotych. Czyżby liczyła na to, że tych długich kolumn cyfr związanych z budżetem, a przesyłanych do Sejmu, nikt nie czyta?



Dodać należy, że wzrósł także budżet kancelarii premiera i kancelarii sejmu. Jak widać oszczędzanie jest dla maluczkich, a władza i tak się wyżywi.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
ManU
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7188 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2010 15:46

  Kuba L. napisał:  

  Gryfsz napisał:  

  Sz. napisał:  
Jeśli uda się Państwu uniknąć odszkodowania, to jestem jak najbardziej za żeby choć trochę utrudnić im handel tym gównem.



Wygrac z rzadem jakiegokolwiek panstwa na swiecie jest przeogromnie trudno a jeszcze trudniej jest wyegzekwowac zasadzone naleznosci.



Wręcz przeciwnie, wystarczyłoby zajęcie odpowiedniego rachunku. Podejrzewam, że taka egzekucja to marzenie każdego komornika.



Dokładnie. Co jak co ale Skarb Panstwa jest wyplacalny


"Bo jest wśród Sopliców taka choroba,
że nic prócz Pogoni im się nie podoba".
Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" ks. VII
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2010 20:10
Masakra, absurd. Były plotki, powtarzane przez znajomych dziennikarzy, że po TVP następna będzie "Rzepa", ale traktowałem je jako mrzonki. A tu bęc. I najlepszy, opiniotwórczy i obiektywny dziennik w Polsce, może zostać ciachnięty..


  Cytat:  
"Rzeczpospolita" wróci w ręce państwa?
PAŃSTWOWY UDZIAŁOWIEC CHCE LIKWIDACJI PRESSPUBLIKI

Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA, do którego należy 49 proc. udziałów w Presspublice, spółce wydającej "Rzeczpospolitą", "Życie Warszawy" i "Parkiet", chce rozwiązania tej spółki - pisze Presserwis. Co z tego może wyniknąć? Większościowy udział należący do brytyjskiego funduszu Mecom może wrócić w ręce Skarbu Państwa.

Przedstawiciele PW Rzeczpospolita oraz dwaj członkowie zarządu Presspubliki rekomendowani przez państwowego udziałowca złożyli w piątek do sądu gospodarczego w Warszawie pozew o rozwiązanie spółki wydającej ”Rzeczpospolitą”. We wniosku napisali, że osiągnięcie celu tej spółki stało się niemożliwe oraz zaszły "inne ważne przyczyny wywołane stosunkami spółki" - informuje Presserwis.

Dzienniki będą funkcjonować bez zmian

- Powody są głównie biznesowe, bo spółka generuje straty i to co najmniej od kilku lat – mówi Maciej Olender, członek zarządu PW Rzeczpospolita. – Pozew na pewno nie wpłynie na bieżące funkcjonowanie dzienników wydawanych przez Presspublikę – dodaje Olender.

Zdaniem osoby z poprzednich władz Presspubliki, wniosek państwowego udziałowca może być próbą zablokowania ewentualnej sprzedaży udziałów przez fundusz Mecom.

Może też oznaczać próbę odzyskania tytułu "Rzeczpospolita" przez Skarb Państwa. Zgodnie bowiem z umową spółki, w przypadku jej rozwiązania lub likwidacji, tytuł ”Rzeczpospolita” wraca do państwowego udziałowca.

– Za wcześnie jest o tym dywagować – mówi Presserwisowi Olender.

Prezes nie komentuje

Prezes Presspubliki Paweł Bień (z ramienia Mecomu) był zaskoczony informacją o wniosku złożonym przez członków zarządu i PW Rzeczpospolita.

– Trudno mi to w tej chwili komentować – powiedział tylko.

Ministerstwo Skarbu Państwa próbowało w zeszłym roku sprzedać PW Rzeczpospolita, ale prywatyzacja nie doszła do skutku. W ostatniej fazie negocjacji brały udział Platforma Mediowa Point Group i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, właściciel "Superekspresu". Równocześnie swoje udziały chciał sprzedać Mecom.

W wyniku buntu akcjonariuszy ze stanowiska szefa Mecomu ma odejść od początku 2011 roku weteran branży medialnej - założyciel i szef firmy - David Montgomery. Mecom jest notowany na londyńskiej giełdzie i skupia ponad 300 tytułów prasowych w kilku europejskich krajach. Oprócz 51 proc. udziałów w Presspublice do Mecomu należy wydająca 11 lokalnych gazet spółka Media Regionalne.



"Rzeczpospolita" wróci w ręce państwa?


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
sajgonka
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5018 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/10/2010 06:58
glosujmy na Krzystka a wiecie dlaczego??? powiem wam. i tak stadionu nikt nie wybuduje a Krzystek daje szanse na kontynuacje flooting garden. nikt inny wlasnie


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8072 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/10/2010 08:25

  Cytat:  
Mniej pieniędzy na nowe miejsca pracy
18 października 2010
Fot. PAP/Tomasz Gzell

W przyszłym roku budżet Funduszu Pracy na aktywną walkę z bezrobociem zamiast ponad 7 mld zł jak w tym roku, będzie miał tylko ok. 3,2 mld zł - wynika z projektu budżetu państwa, a informuje o tym "Rzeczpospolita".

Plan krytykują przedsiębiorcy i związki zawodowe i pytają, w jaki sposób rząd chce zmniejszyć bezrobocie, jeśli ogranicza pieniądze na walkę z nim. Po raz pierwszy od wielu lat nakłady na przeciwdziałanie bezrobociu będą niższe niż na wypłatę zasiłków i innych świadczeń.

Np. w tym roku urzędy pracy mają około 1,3 mld zł na wsparcie dla bezrobotnych, którzy chcą założyć własny biznes, a już w przyszłym na ten cel dostaną tylko 200 mln zł. W sumie rząd tnie pieniądze na wyposażenie stanowisk pracy i pomoc w zakładaniu firm z ponad 2 mld zł do 350 mln zł.

Jednak zdaniem cytowanego przez gazetę ministra finansów Jacka Rostowskiego, w przyspieszonym tempie wychodzimy z kryzysu i dlatego jest to moment, żeby programy wsparcia wygaszać.
PAP (przegląd prasy)



Zwiekszyli za to wydatki na finansowanie szczegolnie swojej partii i troche dali innym partiom...oraz kancelarii prezydenta RP.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.3 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005