Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Występy Pogoni w ekstraklasie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6562 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 11:31
Co do frekwencji, to najsmutniejsze jest to, że chłopakom, którzy w 1. lidze i po awansie, chodzili na każdy mecz, nagle się odechciało. Sporo osób, które widywało się na stadionie, gości tam teraz sporadycznie. Nie wiem, może awans do Ekstraklasy i pierwsze kilkanaście meczów, znacznie zmniejszyło zapał, bo wiadomo, że bez stadionu już pewnego poziomu nie przeskoczymy?

Poza tym nie rozumiem jak można wybrać mecz w telewizji, zamiast wizyty na stadionie. Znak chujowych czasów. Przecież mecz Pogoni to też często okazja, żeby napić się piwa i pogadać z osobami, które spotyka się najczęściej na stadionie. Teraz jednak lepiej zobaczyć mecz w C+ lub internecie i ze znajomymi pogadać na Facebooku.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 12:02
Nie stadion jest problemem. W innych miastach pobuowali stadiony, a nie zapleniaja ich nawet w polowie. Na poczatku przyjdzie paru kibicow nowego stadionu a potem jak nie ma wynikow to znikaja (tak samo jak u nas z kibicami po awansie do ekstraklasy).
Wydaje mi sie, ze ludzie maja dostep do dobrych lig, a nasza jest na poziomie tak daremnym, ze w 90% na trzezwo sie tego ogladac nie da. Maja wybor wiec z tego korzystaja.


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4412 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 12:24
Stadion jest problemem najważniejszym. Ludzie chcą widzieć jakąś perspektywę, nadzieję na przyszłość. A brak stadionu właśnie te perspektywy przekreśla. To rownież powoduje zniechęcenie i brak optymizmu. Nie ma szans na silną Pogon bez większego, solidnego sponsora. A nikt nie włoży kasy w klub który nie ma możliwości gry w pucharach na swoim boisku. Poza tym stadion może dać kopa. Porównaj frekwencję na starej Legii z obrcną. Popatrz nawet na Lechię która gra totalny piach.
Nie twierdze że stadion to jedyny klucz do frekwencji. Ale nawet patrząc na filharmonie gdzie gra ta sama orkiestra a ze względu na nowy obiekt ludzie chętnie chodzą.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 12:36
Frekwencji nie nabije stadion. Spojrz wlasnie na inne miasta. Tylko z ostatniej kolejki:
Kielce ledwo ponad 4 tys.
Kraków tak samo
W poprzedniej kolejce na Lechii 8-9 tys.
Jaga z nowym stadionem 6,5 tys.

Do Legii, Lecha czy Wisly to nawet nie ma sie co porownywac, bo te kluby odjechaly calej reszcie na lata swietlne do przodu. Zgodze sie jedynie z tym, ze stadion daje jakas szanse znalezienie wiekszego inwestora, co znakomicie widac na przykladzie Gdanska. Nie wierze natomiast, ze ludzie nagle zaczna tlumnie walic na mecze. Na poczatku moze tak, po czasie sie wszystko unormuje. Problemem jest raczej to, ze w Szczecinie nie ma kto na te mecze chodzic, o regionie nawet nie wsominam, bo tutaj sprawa zostala zawalona na etapie naszej gry w IV lidze.


Charry1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3530 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 13:12
Problem frekwencji leży w Szczecinie. Jestem ze stargardu, pracując w rożnych miejscach spotykam ludzi ze szczecina którzy mają Pogoń w czterech literach. Nawet teraz jak pracuję w szczecińskiej firmie to ma 20 osób z jedną mogłem pogadać o meczach Pogoni. Za to odpowiada klub, miasto i my kibice.


„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6363 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 13:19

  Przema napisał:  
Nie stadion jest problemem. W innych miastach pobuowali stadiony, a nie zapleniaja ich nawet w polowie. Na poczatku przyjdzie paru kibicow nowego stadionu a potem jak nie ma wynikow to znikaja (tak samo jak u nas z kibicami po awansie do ekstraklasy).
Wydaje mi sie, ze ludzie maja dostep do dobrych lig, a nasza jest na poziomie tak daremnym, ze w 90% na trzezwo sie tego ogladac nie da. Maja wybor wiec z tego korzystaja.



Kiepskie to tłumaczenie poziomem. Myślę, że większość kibiców Pogoni ma tak, że 100x bardziej emocjonuje się jej meczem nawet jak poziom jest żenująco słaby niż hitami lig zagranicznych. Brakuje tego czegoś :]


Info_telefoniczne
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3651 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 13:20
Jeśli chodzi frekwencje rodzin z dziecmi, to glownym powodem jest brak odpowiedniego stadionu i infrastruktury. Obecnie wiatr i deszcz napierdala, az milo - nawet na krytej. Brak normalnych toalet, czy cateringu. Ujebane krzeselka oraz niebezpieczne schody. Nowy stadion zapewnilby komfort dla rodzicow z dziecmi.


Boris
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3391 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 13:39
Pytanie nie brzmi: "Czy nowy stadion Pogoni zwiększy frekwencję?", ale o ile ją podniesie. To, ze ludzi przyszłoby więcej niż na stary stadion jest rzeczą oczywistą. Jeśli więc budowa nowego obiektu ustabilizowałaby liczbę kibiców na poziomie od 15 tysięcy w górę, warto go postawić. Jeśli jednak przyciągnie 2-3 tysiące dodatkowych widzów, to mija się to z celem. Patrząc na to co dzieje się w miastach z nowymi stadionami można założyć, że będzie to ta druga opcja i wczoraj zamiast 3214 widzów byłoby około 5-6 tysięcy na nowym stadionie o pojemności załóżmy 22 koła. Wyglądałoby to jeszcze bardziej groteskowo niż w sobotę na starym.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 13:46

  kiko napisał:  

  Przema napisał:  
Nie stadion jest problemem. W innych miastach pobuowali stadiony, a nie zapleniaja ich nawet w polowie. Na poczatku przyjdzie paru kibicow nowego stadionu a potem jak nie ma wynikow to znikaja (tak samo jak u nas z kibicami po awansie do ekstraklasy).
Wydaje mi sie, ze ludzie maja dostep do dobrych lig, a nasza jest na poziomie tak daremnym, ze w 90% na trzezwo sie tego ogladac nie da. Maja wybor wiec z tego korzystaja.



Kiepskie to tłumaczenie poziomem. Myślę, że większość kibiców Pogoni ma tak, że 100x bardziej emocjonuje się jej meczem nawet jak poziom jest żenująco słaby niż hitami lig zagranicznych. Brakuje tego czegoś :]



Zatem gdzie ta wiekszosc kibicow? Na krytej jej nie widzialem. O mlynie to juz nawet sie lepiej nie wypowiadac.
Tutaj ktos poruszyl wczesniej temat tych wejsciowek, ze nawet rozdajac je za darmo to niektorzy na mecz by nie przyszli. Ja widze podobne reakcje w moim otoczenu, gdzie kiedys norma bylo chodzenie na Pogon. Teraz latwiej zebrac ekipe na weekendowy wyjazd do Manchestu czy Barcelony zeby mecz obejrzec niz wybranie sie na Twardowskiego,, smutne ale prawdziwe.


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3651 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 13:55

  giepe napisał:  

  M.K 74 napisał:  

  giepe napisał:  

  Maxymalny napisał:  
Frekwencja (pomijając oczywiście poziom rozgrywek) jest zabijana przez Canal +. U nas pokazywane są w tv wszystkie mecze kolejki na żywo. (Tak ustawione są godziny spotkań, co jest chore).W Anglii, Niemczech, Włoszech część spotkań jest o tej samej godzinie co nie pozwala na obejrzenie wszystkiego na żywo. Mimo, że to właśnie tam gdyby było tak jak w Polsce, stadiony i tak byłyby zapełnione.



Akurat 2 pod rzad mecz w Szczecinie nie byl transmitowany przez C+ bo w sobote o 15.30 sa 2 mecze (zmiana z tego sezonu).
Jeszcze wracajac do drewnianego bąka - zamiast przyjac konstruktywna krytyke od widzow pajacuje i pyskuje. Nie dosc ze najemnik, to do tego jelopa i gwiazdor. A na boisku ZERO argumentow.




A co gwiazda po meczu pyskowała????



Przy plocie ktos krzyknal zeby wzial sie do roboty (i tak uwazam ze to bylo az nadto delikatne stwierdzenie) na co bak odparl zeby zamknal morde i sam sie wzial do roboty



Szkoda naszej energii na tego grajka.Widać on ma jakiś problem mentalny,gdyby miał 30% skuteczność mógłby być w czubie strzelców tej ligi ale brakuje mu rozumu.Swoje szanse już miał czas na rozstanie.Jakiś czas temu Taku podobnie był tu oceniany, że nie rokuje itp.Ale ogarnąl się i pokazuje,że umie ciągnąć grę zespołu.


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 14:01
Tak odnośnie frekwencji ostatniego meczu to dumapomorza.pl napisała parę zdań o tym.

Odkąd wróciliśmy do Ekstraklasy, frekwencja tylko raz była gorsza


Niepokonany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 14:13
Zakończyliśmy tą rundę megasłabą frekwencją, to prawda. Mam kilku kolegów, posiadaczy karnetów, którzy odpuścili dwa ostatnie mecze u siebie ze względu na pogodę. Wiem, że dla wielu jest to słaby argument, lecz ja jestem w stanie ich zrozumieć. Te spotkania w grudniu/koniec listopada nie powinny mieć miejsca, gdyż nasz klimat jest taki, że na tym starym, wysłużonym stadionie oglądanie meczu dla kibica to prawdziwa udręka. Cieszy mnie więc, że od następnego sezonu ma zostać przywrócony stary system rozgrywek. Od nowej rundy zaczynamy nowe rozdanie. Wiadomo, że od razu czeka nas mecz, w którym frekwencja będzie oscylować wokół 10 tysięcy, przyjdzie zapewne też wiele nowych osób. Dobrze by było gdyby klub to w jakiś sposób wykorzystał, tak aby reszta rundy była dobra ilościowo w naszym wykonaniu. Czasy są jakie są i przykro mi to pisać, ale kibic w większości przypadków to dzisiaj zwykły klient i jak nie zadbasz o to żeby przyszedł na stadion, to nie przyjdzie.


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 14:27

  anathema napisał:  

  kibicMKS napisał:  
niestety mało nas było,ale prawda jest taka,że mamy głównie kibiców sukcesu,a prawdziwych i wiernych niestety mało.dzisiejsza frekwencja odzwierciedla prawdziwą ilość fanów Pogoni.



Mierzi mnie to wyswiechtane powiedzenie o kibicach Pogoni ze sa kibicami sukcesu. Co to za oksymoron? O jakich sukcesach tu mowa, bo takowych sobie nie przypominam. Glupi nie majacy pokrycia w realiach slogan, nie wiadomo w jakim celu ciagle powtarzany jak mantra jako argument na chujowa frekwencje na meczach Pogoni (jakby to w innych miastach bylo lepiej) Może czas sie pogodzić z faktem ze polska kopana sciaga coraz mniej chetnych na oglądanie watpliwej jakosci widowisk?



Myślę, że duży wpływ na ogólne obiżenie frekwencji ma końcówka poprzedniego sezonu, niepowodzenie i samo podejście zawodników. Mówiąc delikatnie mało ambitne do gry o czołowe lokaty. Obecny sezon nie zapowiada, żeby miało być lepiej. Jeżeli Portowcy wejdą do ósemki, utrzymają się, to później tak jak w poprzednim sezonie, mogą odpuścić walkę o jak najwyższe miejsce i kierować się dewizą - oby dograć jakoś sezon do końca... Takie podejście piłkarzy na pewno nie zachęca do regularnego chodzenia/jeżdżenia na ich mecze, a kibic niestety może się czuć oszukany... ;)


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 15:15
Cieszy asysta Kuna, raczej przypadkowa ale w końcu jest z niego pożytek. Niektórzy porównywali go do Bąka i mam nadzieję, że zaliczy jeszcze dobre występy, którymi temu zaprzeczy. Bardzo fajna akcja Dąbrowskiego przy bramce.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4412 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 15:25

  Janek80 napisał:  

  anathema napisał:  

  kibicMKS napisał:  
niestety mało nas było,ale prawda jest taka,że mamy głównie kibiców sukcesu,a prawdziwych i wiernych niestety mało.dzisiejsza frekwencja odzwierciedla prawdziwą ilość fanów Pogoni.



Mierzi mnie to wyswiechtane powiedzenie o kibicach Pogoni ze sa kibicami sukcesu. Co to za oksymoron? O jakich sukcesach tu mowa, bo takowych sobie nie przypominam. Glupi nie majacy pokrycia w realiach slogan, nie wiadomo w jakim celu ciagle powtarzany jak mantra jako argument na chujowa frekwencje na meczach Pogoni (jakby to w innych miastach bylo lepiej) Może czas sie pogodzić z faktem ze polska kopana sciaga coraz mniej chetnych na oglądanie watpliwej jakosci widowisk?



Myślę, że duży wpływ na ogólne obiżenie frekwencji ma końcówka poprzedniego sezonu, niepowodzenie i samo podejście zawodników. Mówiąc delikatnie mało ambitne do gry o czołowe lokaty. Obecny sezon nie zapowiada, żeby miało być lepiej. Jeżeli Portowcy wejdą do ósemki, utrzymają się, to później tak jak w poprzednim sezonie, mogą odpuścić walkę o jak najwyższe miejsce i kierować się dewizą - oby dograć jakoś sezon do końca... Takie podejście piłkarzy na pewno nie zachęca do regularnego chodzenia/jeżdżenia na ich mecze, a kibic niestety może się czuć oszukany... ;)



To z poprzednią rundą to prawda. Są takie momenty gdy buduje sie potencjał na przyszłość. Pogoń jest specjalistką od marnowania takich okazji. Często trochę szło i wystarczyło przycisnąć w kolejnym meczu aby wyszła naprawdę imponująca seria przed poważnym meczem i napędziły frekwencję i atmosferę. A potem gdy wykluje sie mecz z takimi emocjami jak z Ruchem czy Legią to można na tym zbudować kilka mecze frekwencji. A takie cos potem samo sie napędza.
Fakt też że w naszej strefie geograficznej mecze w grudniu są porażką.


Papricanos85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 15:34
Nigdy nie zapomne czasow..kiedy 15 tys to byl sredni, a co najwyzej normalny wynik na meczu ligowym. Niestety wiekszosc tych kibicow juz dawno dorosla,pozakladala rodziny i w wiekszosci przypadkow opuscila szczecin. Przyrost naturalny jest o wiele mniejszy niz wtedy, czasy tabletow,rurek, topmodel itd do tego perspektywa zycia w Szczecinie jest tak nedzna, ze az szkoda na to klawiatury. Przykre to wszystko, ale niestety prawdziwe, zapewne to samo czeka wszystkih 13-18 latkow ktorzy dzisiaj sa na kazdym meczu..

Co do meczu. Poziom angielskiej b klasy...tego po prostu nie idzie ogladac. Naprawde nasza milosc do Pogoni jest wielka..i powinna byc doceniana przez tych gamoni co zwa sie pilkarzami..ludzie placa za bilety, karnety abonamenty tv, aby ogladac jak przez 90 min cala druzyna nie potrafi wymeinic 3 celnych podan... Ale czego ja tutaj wymagam.. Zwyciestwo bardzo cieszy, niech zalapia sie chlopaczki do tej pierwszej 8,pozniej beda tylko kupony odcinac,kaske liczyc i balety zaliczac...Naprawde z tego meczu moznaby bylo zrobic gebialna kompilacje parodii pilki noznej :)


PORTOWCY
Portowiec92
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5297 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 15:40
Co do stadionu, takie przemyślenie jedno. Mam paru znajomych niekonieczne ze Szczecina, w różnym przedziale wiekowym i mimo wszystko stadion ma decydujące znaczenie. Jako kibic wolał bym zdecydowanie namawiać owe osoby do przyjścia na mecz słowami " dawaj fajnie grają ostatnio" czy też "dawaj jest zajebista atmosfera" niż słowami "dawaj ubierz się ciepło, nie jest tak tragicznie" czy coś w tym stylu. Ot takie przemyślenie. I wydaje mi się że każdy kto choć stara się zaprosić kogoś na mecz ma podobne "problemy".


j27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3425 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 17:51
Nie łudźmy się nikt nam niewybuduje stadionu z zamykanym dachem,podgrzewanymi krzesełkami abyśmy w grudniu siedzieli ubrani w koszulki klubowe.Poprostu moda na Pogoń przemineła...Na mecze chodzą najwierniejsi.


Charry1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3530 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 18:06
Tu nikt nie chcę takiego hi tecu, bo utrzymanie tego kosztowałoby majątek. Szczecinowi wystarczy stadion pokroju Arki , Korony lub Podbeskidzia. Naprawdę te miasto nie potrzebuje większego obiektu, bądź co bądź nam powinno zależeć na tym by przypadkowy gość co pojawił się na stadionie chciał do niego wracać. Ale jak to zrobić jak na stadionie nie czuć tej Chemii jak za czasów ptaka. Sami na siebie mierzymy mijając się na schodach czy na koronie stadionu, jak potencjalnego przeciwnika. Tylko po co? Nic nam do tego że ktoś nie kibicuje, albo je kiełbasę czy słonecznik. Wymuszanie na kimś dopingu charakterystycznym śpiewaj kurwa albo wpierdalaj stąd. Czasy się zmieniają społeczeństwo też. By dobrze funkcjonować trzeba ewolucji nawet jeżeli nam się to nie podoba. Kto się nie rozwija i nie zmienia zostaję w miejscu i w tyle. W miejscu stoimy se stadionem, a cofamy się z frekwencją u siebie. Szacunek dla tych ludzi co jeżdżą na wyjazdy, bo w sumie to jest największy plus tego sezonu.


„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
Niepokonany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 07/12/2014 18:15

  Charry1948 napisał:  
Tu nikt nie chcę takiego hi tecu, bo utrzymanie tego kosztowałoby majątek. Szczecinowi wystarczy stadion pokroju Arki , Korony lub Podbeskidzia. Naprawdę te miasto nie potrzebuje większego obiektu, bądź co bądź nam powinno zależeć na tym by przypadkowy gość co pojawił się na stadionie chciał do niego wracać. Ale jak to zrobić jak na stadionie nie czuć tej Chemii jak za czasów ptaka. Sami na siebie mierzymy mijając się na schodach czy na koronie stadionu, jak potencjalnego przeciwnika. Tylko po co? Nic nam do tego że ktoś nie kibicuje, albo je kiełbasę czy słonecznik. Wymuszanie na kimś dopingu charakterystycznym śpiewaj kurwa albo wpierdalaj stąd. Czasy się zmieniają społeczeństwo też. By dobrze funkcjonować trzeba ewolucji nawet jeżeli nam się to nie podoba. Kto się nie rozwija i nie zmienia zostaję w miejscu i w tyle. W miejscu stoimy se stadionem, a cofamy się z frekwencją u siebie. Szacunek dla tych ludzi co jeżdżą na wyjazdy, bo w sumie to jest największy plus tego sezonu.



My akurat jesteśmy takim klubem, który od dłuższego czasu dobrze pokazuje się na wyjazdach, a gorzej u siebie. Pamiętam jaki kiedyś rozmawiałem na meczu bodaj w 2 lidze z jednym z kibiców. Powiedział mi on wtedy, że jesteśmy chyba jedynym klubem w Polsce, który ma lepszy doping na wyjazdach niż u siebie. Jak widać ta tendencja utrzymuje się do dziś.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.21 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005