Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Nasza (nie) normalna Pogoń? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
kontiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7671 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 16:52
Dla mnie osobiście to co dziś sie wydarzyło czyli ta konferencja i ten list to jest jedna wielka kpina i parodia. Osoba, która zarządza finansami w klubie powinna polecieć na pysk ze stanowiska. Jaki sens było kontraktowanie Pernisa, Tadrowskiego, Chałasa skoro klubu na to nie stać. Jeżeli to prawda jest, że do tej pory nie zostały wypłacone premie za awansu do ekstraklasy i nie są wypłacane pensje to ja się pytam gdzie ta kasa idzie? Miasto daje, ZCH Police, Bosman, Calbud i inne podmioty też dają kase to gdzie są te pieniądze? Jak Pan Mroczek taki szczery jest to niech poda liste plac w klubie i pogadamy wtedy ile kasy idze w błoto. Ciekawe ile trzeba było Skowronkowi wypłacić i paru innym wcześniej.
Co ten zarząd zrobił żeby przyciągnąć ludzi na stadion to jest jedna wielka parodia. Zero marketingu, ceny biletów na mecze (nie licząc akcji z karnetami na święta) są nie adekwatne do kryzysu. Chyba lepiej jest zrobić tańsze bilety plus do tego więcej stanowiska z cola i jedzeniem i mieć większy przychód jak to mówi Smlony "z dnia meczu" niż jest obecnie. Mam nadzieje, że Krzystek nie da tej kasy bo jeżeli da kase i ma to wyglądać tak jak jest obecnie czyli "prywatny" interes Grzesia Smolnego, jego wizje i transfery to może czas sie zastanowić aby miasto wykupiło udziały w klubie.


POGOŃ SZCZECIN MKS
krisss777
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5026 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 16:56
To już od dawna wygląda jak prywatny biznes p. Smolnego...Pytasz się, gdzie te pieniądze...Sprawdz ile taki Bartosz ma na miesiąc, i czy faktycznie jest to 25 tys, jak cwierkaja wróbelki z rezerw...


PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6584 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 17:05

  kontiii napisał:  
Jak Pan Mroczek taki szczery jest to niech poda liste plac w klubie i pogadamy wtedy ile kasy idze w błoto.



I to jest najlepszy komentarz do tej konferencji, wywindowane pensje, prywatny folwark prezesów, odszkodowania... ile minęło czasu od poprzedniego listu otwartego bodajże do Marszałka żeby dał pieniądze na nieudolność prezesów?


kontiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7671 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 17:10

  Waqq napisał:  

  kontiii napisał:  
Jak Pan Mroczek taki szczery jest to niech poda liste plac w klubie i pogadamy wtedy ile kasy idze w błoto.



I to jest najlepszy komentarz do tej konferencji, wywindowane pensje, prywatny folwark prezesów, odszkodowania... ile minęło czasu od poprzedniego listu otwartego bodajże do Marszałka żeby dał pieniądze na nieudolność prezesów?



26.06.2012. Prosił o 3 miliony.


POGOŃ SZCZECIN MKS
Fiołek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5478 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 17:15
Wczoraj oglądałem podsumowanie kolejki w Polsacie, kiedy mówili o Polonii i Widzewie i ich problemach finansowych i organizacyjnych, pomyślałem, że chociaż u nas finanse i prezesi są w normie, a tu taki klops !!!!! A jeżeli chodzi o zarobki to każdy przecież wie miej więcej ile nasi kopacze zarabiają, ciekawą mnie jedynie zarobki prezesów itp.


Pogoń Szczecin!!! I wszystko jasne.
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6584 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 17:17

  kontiii napisał:  

  Waqq napisał:  

  kontiii napisał:  
Jak Pan Mroczek taki szczery jest to niech poda liste plac w klubie i pogadamy wtedy ile kasy idze w błoto.



I to jest najlepszy komentarz do tej konferencji, wywindowane pensje, prywatny folwark prezesów, odszkodowania... ile minęło czasu od poprzedniego listu otwartego bodajże do Marszałka żeby dał pieniądze na nieudolność prezesów?



26.06.2012. Prosił o 3 miliony.



9.04.2013 Prosi o kolejne 3-4 miliony, kiedy następny list 06.12.2013?


  Cytat:  
Oto z dnia na dzień staje się przed znacznie większymi wyzwaniami, szczególnie tymi finansowymi. Rozmowy, które dzisiaj prowadzę z wieloma podmiotami gospodarczymi, dają nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy przychody z tytułu wpływów z tak pozyskanych sponsorów osiągną oczekiwaną wartość. Stanie się tak jednak za parę miesięcy. Dzisiaj, rozpoczynając przygotowania do gry w ekstraklasie, stanęliśmy przed wyjątkowo trudnym zadaniem i świadomością, że w początkowym okresie płynność finansowa może być zagrożona.



Gdzie Ci sponsorzy Prezesie Smolny i Mroczek? Plotka głosi że Pogoń wisi Smolnemu ponad 1,5 mln złotych za pożyczki które udzielał klubowi i to już wiadomo na co pójdą te pieniądze + jego zajebista pensja ponad 30 tysięcy hehe to jest niesamowity kraj :)


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7237 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 17:45
Kibice powinni domagać się od miasta by to nie dało ani grosza naszych (miejskich) pieniędzy.
Miasto powinno zarządać upublicznienia sprawozdania finansowego klubu.
To jest paranoja. Zwalniamy trenerów co kosztuje kilkaset tysięcy złotych, kupujemy odpadki z Dinamo Tbilisi za 200 tysięcy dolarów, płacimy emerytom po 40 tysięcy na miesiąc, a później... nie ma kasy?!
To gdzie są te nasze miejskie pieniądze ? Pogoń otrzymuje ogromne państwowe zastrzyki gotówki (miejska kasa + spółki skarbu państwa), a zwyczajnie wyrzuca je w błoto.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4234 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 18:24
Nigdy nie byłem przeciw temu by miasto dawało pieniądze na klub.To jedna z niewielu marek Szczecina która nie upadła jak stocznia,papiernia ,huta etc.
Jedyne co broni Mroczka to fakt że Krzystek i spółka nie pomaga zarabiać pieniędzy olewając temat stadionu a za całe zło jedyna odpowiedzialność spada na klub i kibiców.
Mogę zrozumieć że przedłużona zima,mecze w poniedziałki i piątki ,brak dachu i syf na stadionie oraz wyniki kopaczy powodują że frekwencja na stadionie jest beznadziejna i nie generuje wpływów.Mogę tez ogarnąć że jesteśmy bardzo słabym regionem gospodarczym (czy to czasem też nie zasługa takich władz jakie tu od lat rządzą?).
Nie rozumiem jednak w obliczu beznadziejnej polityki i chorych układów w klubie proszenia o kolejne pieniądze skoro nie ma krzty samokrytyki odnośnie marnotrawienia pieniędzy przez Smolnego na bezmyślne transfery i zatrudnianie ludzi którzy mieli by trudności opchnąć butelkę wody na Saharze a co dopiero sprowadzić ludzi na stadion by mogli oglądać Legie,Wisłę czy Górnika.

Reasumując.Mam wrażenie że jeśli spadniemy z tej ligi to skończymy jak ŁKS....bo te prośby wyglądają jak majaczenie tego który chce zamknąć za sobą bramę.
  Cytat:  
W najbliższych dniach władze spółki ŁKS SA prawdopodobnie ogłoszą upadłość. Klub nie będzie się już starał o odwieszenie utraconej licencji na grę w I lidze.

Może to być równoznaczne z zakończeniem rozpoczętej w 1908 r. działalności, bo raczej nikt nie przejmie klubu z zadłużeniem szacowanym na ok. 10 mln zł.


Ostatnio edytowany przez: EPSON, 9 kwietnia 2013, 18:33 [2 raz(y)]


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6600 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 18:51
Kurwa, Mroczek ciągle tylko płacze i żebra. Może tak by zatrudnił kogoś, kto zna się trochę na piłce i potrafi robić transfery, a nie oddał całą władzę pod tym względem temu idiocie. Jaki klub z takimi problemami finansowymi, stać na sprowadzanie Pernisa (najlepszy transfer w historii), gdy ma się Janukiewicza, a Fabiniak też za darmo nie gra? To jeden przykład, a można by wymieniać i wymieniać.


Król Lew
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7292 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 19:24
krótko i na temat!
jeśli klub rzekomo jest coś winien smolnemu z jakiś tam pożyczek to go jak najszybciej spłacić i dogadać się w sprawie pozbycia się udziałów w spółce - i pożegnać na zawsze
znaleźć jakiegoś normalnego sponsora - lepszego- a to nie będzie chyba trudno niż smolny i od razu oczyści się klimat
kibice nie będą patrzeć na padakę transferową i trenerską, wysokie kontrakty dla piłkarzy, którzy nie nadają się na grę w ekstraklasie, na odprawy dla trenerów i piłkarzy, z którymi się rozstano rzekomo za porozumieniem stron a polega to najprawdopodobniej na zapłaceniu z góry określonej kwoty pieniężnej lub płacenia przez kolejne miesiące obowiązywania kontraktu - OSZCZĘDNOŚCI GWARANTOWANE!
za pensję, którą rzekomo pobiera smolny zatrudnić prawdziwego dyrektora sportowego, który był albo trenerem albo piłkarzem a nie próbował się oglądając tv, czy tam football menadzera
takowy dyrektor odpowiada za zatrudnienie trenera i całego sztabu trenerskiego bez wyjatku, a nie jak za Skowronka przychodza jego dwaj koledzy z Radzionkowa, bo.... no wlasnie bo? ma być fachowiec od bramkarzy, konkretny asystent, porzadny bank informacji i rozpracowywania rywali, trener od przygotowania fizycznego no i piłkarze, którzy pasują do Pogoni prowadzonej przez danego szkoleniowca a nie dlatego, ze ma karte na reku, albo przyjdzie za darmo, albo bedzie zarabial mniej niz kolejny piłkarz, który i tak gra piach

w obecnym kształcie za wszystko odpowiada dyrektor sportowy, który jest udziałowcem w spółce i wszelkie nie powodzenia kończą się na zwalnianiu trenerów, wywaleniu 5-6 piłkarzy co każdą rundę, płacenie grubej kasy, kasy i jeszcze raz kasy
więc się pytam ile można tak się bawić? rok, dwa, trzy.... - bez żadnych konsekwencji!


PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6584 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 20:00

  Król Lew napisał:  
krótko i na temat!
jeśli klub rzekomo jest coś winien smolnemu z jakiś tam pożyczek to go jak najszybciej spłacić i dogadać się w sprawie pozbycia się udziałów w spółce - i pożegnać na zawsze
znaleźć jakiegoś normalnego sponsora - lepszego- a to nie będzie chyba trudno niż smolny i od razu oczyści się klimat

w obecnym kształcie za wszystko odpowiada dyrektor sportowy, który jest udziałowcem w spółce i wszelkie nie powodzenia kończą się na zwalnianiu trenerów, wywaleniu 5-6 piłkarzy co każdą rundę, płacenie grubej kasy, kasy i jeszcze raz kasy
więc się pytam ile można tak się bawić? rok, dwa, trzy.... - bez żadnych konsekwencji!





Chwila chwila ale EPA też udziela Pogoni pożyczek także tam sami dobrzy zawodnicy w zarzadzie, a skoro EPA ma hajs żeby robić bankiety na Zamku dla polityków to niech nie żebra później od tych samych ludzi publicznych pieniędzy - naszych pieniędzy.

Prawda jest taka, że obaj prezesi uczynili z Pogoni dojną krowę dla swoich biznesów, nikt im nie odmawia, że angażują się w Pogoni itd ale co 8 mce słyszymy ciągle to samo, że nie ma nie ma dajcie dajcie a reform w tym klubie jeszcze nikt nie widział.



Najprostsza metoda- chce Mroczek hajs z miasta niech upubliczni audyt spółki publicznie jakie są koszty, jakie wpływy, ile kasuje EPA miesięcznie Pogoń, ile prezesi... !




  Cytat:  
Według prezesa klub przeznacza na stronę sportową (pensje piłkarzy i sztabu, przeloty, zgrupowania, hotele) 65-70 procent budżetu. - Tyle, ile w dobrze funkcjonujących klubach europejskich - stwierdził Mroczek. Z budżetem na poziomie 20 mln złotych plasujemy się w drugiej połówce ekstraklasy.



czyli ponad milion miesięcznie... licząc na 21 piłkarzy w kadrze + sztab trenerski to wychodzi średnio ok 40 000 zł miesięcznie na głowę :) Ale co tam za rok Mroczka obok Krzystka zobaczymy razem na bilbordach przed wyborami :)


mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5018 dni

*




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 20:11

  Król Lew napisał:  
krótko i na temat!
jeśli klub rzekomo jest coś winien smolnemu z jakiś tam pożyczek to go jak najszybciej spłacić i dogadać się w sprawie pozbycia się udziałów w spółce - i pożegnać na zawsze
znaleźć jakiegoś normalnego sponsora - lepszego- a to nie będzie chyba trudno niż smolny i od razu oczyści się klimat
kibice nie będą patrzeć na padakę transferową i trenerską, wysokie kontrakty dla piłkarzy, którzy nie nadają się na grę w ekstraklasie, na odprawy dla trenerów i piłkarzy, z którymi się rozstano rzekomo za porozumieniem stron a polega to najprawdopodobniej na zapłaceniu z góry określonej kwoty pieniężnej lub płacenia przez kolejne miesiące obowiązywania kontraktu - OSZCZĘDNOŚCI GWARANTOWANE!
za pensję, którą rzekomo pobiera smolny zatrudnić prawdziwego dyrektora sportowego, który był albo trenerem albo piłkarzem a nie próbował się oglądając tv, czy tam football menadzera
takowy dyrektor odpowiada za zatrudnienie trenera i całego sztabu trenerskiego bez wyjatku, a nie jak za Skowronka przychodza jego dwaj koledzy z Radzionkowa, bo.... no wlasnie bo? ma być fachowiec od bramkarzy, konkretny asystent, porzadny bank informacji i rozpracowywania rywali, trener od przygotowania fizycznego no i piłkarze, którzy pasują do Pogoni prowadzonej przez danego szkoleniowca a nie dlatego, ze ma karte na reku, albo przyjdzie za darmo, albo bedzie zarabial mniej niz kolejny piłkarz, który i tak gra piach

w obecnym kształcie za wszystko odpowiada dyrektor sportowy, który jest udziałowcem w spółce i wszelkie nie powodzenia kończą się na zwalnianiu trenerów, wywaleniu 5-6 piłkarzy co każdą rundę, płacenie grubej kasy, kasy i jeszcze raz kasy
więc się pytam ile można tak się bawić? rok, dwa, trzy.... - bez żadnych konsekwencji!



hmmmmm do pewnego czasu macie racje (chodzi o 4/3/2/1 ligę)
:JAK FENIKS Z POPIOŁÓW : udało nam się i wszystkim. Chyle czoła dla Kałużnego i Smolnego żę im chceć chciało ale no cóż w pewnym momencie coś zaczeło się dziać na linji zarząd -piłkarze .......... i poszło po bandzie na dzień dzisiejszy :gdzieś tkwi problem ? czy to są wysokie kontrakty ? , czy wysokie wyjściówki nie wiem nie mam dojścia do kontraktów ale bardzo mnie boli jakby ktoś zarabiałó 30 00 i w pierdolonego chuja grał albo u pierdolonego BUKA . W swoim życiu juz nie jedne przekręty przeszedłem na Twardowskiego noż kurwa ale nie tak na czysto ????? dziękuje bez odbioru


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni

**




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 20:20
Hehe tutaj nigdy nie będzie normalnie lol, topią znów klub.


Zgadzam się z postem wyżej póki nie udostępnia publicznie audytu, to ja bym im ani grosza nie dał. :)


Z daleka nie będzie widać.
Salas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 20:30
Kryzys to dpopadl ale nas zwykłych ludzi a nie ich, nie ma pieniędzy to niech piłkarze zamrożą cześć swoich pensji skoro narazie wyników brakuje. Nieuczciwe jest gadanie tylko w jedną stronę


Stau!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5023 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 20:32
Polecam - przerwa zimowa - KLIK

Czyżby Mroczek nie za dobrze tu i tam policzył...

I jeszcze to:

KLIK

W zimie Mroczek mówił, że inni mogą się od nas niemal uczyć w kwestii zarządzania finansami.

Filmiki zaczynają się od odpowiedniego miejsca (ustawiłem odpowiednio).

Wklejam to, gdzie się da, bo nie mogę pojąć, co wyczynia ten Mroczek. On w ogóle już nie pierwszy raz bawi się w jebanego literata. Te jego listy - puste frazesy na kilka stron - jak wypracowanie na polskim. Żenada.

Miasto nie da mu ani złotówki, bo pompuje wszystko w regaty, poza tym nie żartujmy - z jakiej racji Miasto ma w skali roku przeznaczać na klub łącznie 7 mln zł brutto ?

Ostatnio edytowany przez: Stau!, 9 kwietnia 2013, 20:39 [1 raz(y)]


Pogoń Szczecin MKS Aż Po Życia Kres!
kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4446 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 20:55

  Stau! napisał:  
Polecam - przerwa zimowa - KLIK

Czyżby Mroczek nie za dobrze tu i tam policzył...

I jeszcze to:

KLIK

W zimie Mroczek mówił, że inni mogą się od nas niemal uczyć w kwestii zarządzania finansami.

Filmiki zaczynają się od odpowiedniego miejsca (ustawiłem odpowiednio).

Wklejam to, gdzie się da, bo nie mogę pojąć, co wyczynia ten Mroczek. On w ogóle już nie pierwszy raz bawi się w jebanego literata. Te jego listy - puste frazesy na kilka stron - jak wypracowanie na polskim. Żenada.

Miasto nie da mu ani złotówki, bo pompuje wszystko w regaty, poza tym nie żartujmy - z jakiej racji Miasto ma w skali roku przeznaczać na klub łącznie 7 mln zł brutto ?



nie chce cukrowac,ale zaje..... komentarz.
czy oni przez 4 miesiace cala kase przepuscili czy Mroczek na koniec roku kłamał?!
Pogon nie ma szczescia do wlascicieli.miasto powinno przejac klub,zatrudnic prawdziwych menadzerow sportowych i byloby taniej, i co najwazniejsze lepiej,bo przejrzyscie,a tak robia co chca,a jak nie ma kasy to w lache do Krzystka.
nasi własciciele nie maja honoru,bo jada po Krzystku,ale po kase lapy wyciagaja.
Pogoń powino przejac miasto,bo innego wyjscia nie ma!!!!


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 21:33
No niestety, im wyżej się piął klub tym bardziej rzucały się w oczy niedociągnięcia w klubie, a teraz kiedy jesteśmy w Ekstraklasie widać, że w każdym aspekcie jest chujnia. Finanse, marketing, sport... Wszystko kuleje a do tego cały czas propaganda jak za komuny. Ciekaw jestem czy jakiś dziennikarz przypomni mu te wypowiedzi z posta Stau!


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
kontiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7671 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 23:06
Podane zarobki są na zasadzie moich przypuszczeń (tak orientacyjnie abyśmy wiedzieli w jakie kwoty stanowią 60 % budżetu) ale nie wydaje mi sę żeby się o dużo pomylił:

Edi - 30 tysięcy
Ława - 25 tysięcy
Pernisz - 20 tysięcy
Budka - 30 tysięcy
Hernani - 40 tysięcy
Kolenda - 20 tysięcy
Aka - 20 tysięcy

To daje 185.000 tysięcy miesięcznie w skali roku to jest 2.220.000 złotych. Mowa tu jest o 7 zawodnikach a gdzie reszta skoro kadra jest szeroka no i trenerów co chwile się zwalnia. Teraz każdy z nas może sobie odpowiedzieć czy nas jako beniaminka stać na utrzymywanie takich piłkarzy, którzy w dodatku tak słabo grają.


POGOŃ SZCZECIN MKS
Stau!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5023 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 23:11

  kontiii napisał:  
Podane zarobki są na zasadzie moich przypuszczeń (tak orientacyjnie abyśmy wiedzieli w jakie kwoty stanowią 60 % budżetu) ale nie wydaje mi sę żeby się o dużo pomylił:

Edi - 30 tysięcy
Ława - 25 tysięcy
Pernisz - 20 tysięcy
Budka - 30 tysięcy
Hernani - 40 tysięcy
Kolenda - 20 tysięcy
Aka - 20 tysięcy

To daje 185.000 tysięcy miesięcznie w skali roku to jest 2.220.000 złotych. Mowa tu jest o 7 zawodnikach a gdzie reszta skoro kadra jest szeroka no i trenerów co chwile się zwalnia. Teraz każdy z nas może sobie odpowiedzieć czy nas jako beniaminka stać na utrzymywanie takich piłkarzy, którzy w dodatku tak słabo grają.



Zaraz, zaraz - podałeś zarobki całkowicie "z kapelusza" i mówisz, że raczej niewiele się pomyliłeś? Spora odwaga. Mnie się wydaje, że na poziomie Pogoni nie można mówić o tak wysokich kontraktach.


Pogoń Szczecin MKS Aż Po Życia Kres!
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7079 dni




Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 09/04/2013 23:12
Aka po przedluzeniu kontraktu moze miec dwa razy wiecej , ale ja nie o tym. Do tego co podales dodaj rozne wyjsciowki , bonusy i cholera wie co jeszcze i wychodza kosmiczne pieniadze jak na zespol z dolnej polowki slabej ligi.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005