Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Nasza (nie) normalna Pogoń? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5476 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 12:14

  Szołn napisał:  

  Bzyku napisał:  
Ale nawet jeśli by to była np. ta wspomniana rafineria, to wcale nie oznacza, że będzie tu super drużyna, kraina mlekiem i miodem płynąca oraz budżet na mistrza. Popatrzcie na Wisłę Płock - ich sponsorem jest Orlen. I co?


Wszystko zależałoby od tego, w jakim stopniu rafineria w Schwedt jest uzależniona od niemieckiego rządu. Jeżeli w podobnym stopniu jak Orlen (czyli de facto uzależnienie całkowite), to faktycznie - o wysokim budżecie nie byłoby mowy.
Na razie nie ma co spekulować, jednak nie wydaje mi się aby Ptak był w stanie znaleźć jakiegoś poważnego inwestora, chyba że naprawdę jest zdesperowany i chce się pozbyć udziałów za bezcen. Z drugiej strony dużym plusem jest to, że - podobnie jak ŁKS za czasów Ptaka - klub nie jest zadłużony. Zobaczymy co się z tego urodzi.akcjinariat rafinerii schwedt
Ruhr Oel GmbH (37,5%) - społka BP i rosyjskiej grupy Alfa
- Shell Deutschland Oil GmbH (37,5%)
- AET-Raffineriebeteiligungsgesellschaft mbH (25%) - Agip, TotalFinaElf czyli francuzy

Firma jest totalnie prywatna, ale tak srednio mi sie wydaje by byla zainteresowana kupnem udzialow, raczej zwyklym sponsoringiem. Rafineria nie ma nic, co mozna promowac poprzez klub, wiec na co im?


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5600 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 12:23
Rafineria moze wejsc do Pogoni , ale pod jednym warunkiem.Ma jakies plany wobec Polski i chce u nas zaatakowac pozycje Orlenu.Jezeli nie maja zamiaru zdobycia czesci naszego rynku , to nie maja potrzeby inwestowania w Pogon.Po co ladowac pieniadze w reklame w Polsce jezeli nie przyniesie to zadnych zyskow.


Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4845 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 12:54

  Bzyku napisał:  


Wariant piąty - Ptak wcale nie chce sprzedać tych udziałów. Może jest to według niego sposób na uciszenie burzy? Kibice pomyślą, że niedługo się ten cyrk skończy i odpuszczą. A w tym czasie przypłyną jeszcze ze dwa kontenery.
Chyba to jest najbardziej prawdopodobne, po co Ptak miał by sprzedawać SSA ? A drugie pytanie to jak Ptak by chciał sprzedać cały ten cyrk to co on właściwie miał by sprzedać ? Ani Herbu ani Barw ani Nazwy tylko piłkarzy kupowanych na kilogramy.


kln
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5755 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 14:22

  Rudi87Sz-n napisał:  
co on właściwie miał by sprzedać?


Miejsce w lidze?


Szołn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5787 dni

***
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 14:31

  Tony Montana napisał:  
Firma jest totalnie prywatna, ale tak srednio mi sie wydaje by byla zainteresowana kupnem udzialow, raczej zwyklym sponsoringiem. Rafineria nie ma nic, co mozna promowac poprzez klub, wiec na co im?


Trudno powiedzieć. Gazprom też teoretycznie nie ma nic, co możnaby promować przez klub, a jednak przejęli (czy też podpisali umowę sponsorską z) Schalke 04 Gelsenkirchen...


Zdelegalizować traktor.
Męska forma: demon. Żeńska forma: demona. Nijaka forma: De Mono.
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4943 dni

**
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 14:37

  [email protected] napisał:  

  Rudi87Sz-n napisał:  
co on właściwie miał by sprzedać?


Miejsce w lidze?Miejsce w strefie spatkowej ?


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5757 dni

***
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 14:44
Prawo do gry w I lidze czy nawet w II to niekiedy łakomy kąsek...
Myślę, że cała ta sprawa ze zgodą na sprzedaż akcji to jakaś zasłona, żeby spółkę przejeło jakieś konsorcjum sterowane pośrednio przez Ptaka...

Ostatnio edytowany przez: Plum, 14 marca 2007, 15:46 [2 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4943 dni

**
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 14:56

  Plum napisał:  
Prawo do gry w I lidze czy nawet w II to niekiedy łakomy kąsek...
Myślę, że cała ta sprawa ze zgodą na sprzedaż akcji to jakaś zasłona, żeby spółkę przejeło jakieś konsorcium sterowane pośrednio przez Ptaka...mysle ,ze odkryles ich falszywe zamiary...


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5600 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 15:02

  Szołn napisał:  

  Tony Montana napisał:  
Firma jest totalnie prywatna, ale tak srednio mi sie wydaje by byla zainteresowana kupnem udzialow, raczej zwyklym sponsoringiem. Rafineria nie ma nic, co mozna promowac poprzez klub, wiec na co im?


Trudno powiedzieć. Gazprom też teoretycznie nie ma nic, co możnaby promować przez klub, a jednak przejęli (czy też podpisali umowę sponsorską z) Schalke 04 Gelsenkirchen...Z gazpromem jest duza roznica.Gazprom to ogromna firma o znaczeniu swiatowym.Schalke to jeden z wiekszych klubow nimieckich , majacy w planach zdobyc silna pozycje w Europie.I o ile mnie pamiec nie myli to wielkim kibicem Schalke jest byly kanclerz Schroeder .Chyba nie trzeba tlumaczyc zwiazkow bylego kanclerza z firmami rosyjskimi .A rosjaniesa troche winni Schroederowi za podpisanie umow zwiazanych z inwestycjami na dnie baltyku.


monter
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5705 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 15:27

  Szołn napisał:  

  avelyn napisał:  

  monter napisał:  

Jeśli 10,20 % należące do Skarbu Państwa uważasz za pakiet kontrolny...
akcjonariat PKN Orlen


itylko tyle maja, a i tak wladze panstwa wybieraja prezesa:)


Otóż to. Państwo pakietu kontrolnego nie ma, ale de facto decyduje o wszystkim. O ile się nie mylę, w radzie nadzorczej państwo ma 7 na 9 głosów - to chyba mówi samo za siebie.Nafta Polska też jest w całości albo jakimś stopniu firmą Skarbu Państwa.


MKS Pogoń Szczecin Polska
Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6431 dni

**
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 16:24
nie po to ptaszysko budowal w Brazyli szkolke pilkarska by teraz sprzedawac swoje "pole eksperymentalne".


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6202 dni

*
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 18:03
Antek sprzeda Pogoń swojemu synowi Dawidowi za symboliczne 1 brazylijskich pesos :D:D:D:D


Babilon Team
SamAxe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5707 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 19:55
Klik.Pewnie chce sprzedać Chelsea, żeby kupić Pogoń xD


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5938 dni

*
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 19:56

  tribu napisał:  

  JuStyNa napisał:  
Komunikat Zarządu 13.03.07 - 17:23
Rada Nadzorcza MKS Pogoń Szczecin S.S.A. informuje, że na zwołanym w dniu dzisiejszym posiedzeniu Rady podjęto uchwały o zawieszeniu Krzysztofa Waszaka i Marka Pawlaka w czynnościach Wiceprezesów Zarządu oraz o wyrażeniu zgody akcjonariuszom Spółki na zbycie wszystkich posiadanych akcji na rzecz wybranego inwestora zagranicznego.panie Boze daj zeby nas abramowicz kupil:DOhoh wykrakałeś ? :D

Link


Zieny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5833 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 22:18
W związku z żywą dyskusją wokół ostatnich wydarzeń związanych z Pogonią Szczecin zamieszczamy za Gazetą Wyborczą głos jednego z jej czytelników.

- Nawiązując do artykułu o Pogoni, który ukazał się w poniedziałek („Kary muszą być”;), chciałbym przedstawić swoją wizję obecnej sytuacji w klubie.
To, że jest ona nienormalna, każdy szczecinianin wie. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, kto jest głównym winowajcą obecnego kryzysu? Na to pytanie większość osób odpowiada krótko ,,PTAK!”. Nie zgodzę się z nimi. Właściciel Pogoni to człowiek niezdecydowany, działający pod wpływem chwili. Wynika to jednak ze złego otoczenia: ma złych doradców. Na pomysły lepszego funkcjonowania Dumy Pomorza zarząd klubu wpadł dopiero po przyjściu głównego autora tych koncepcji, którym był Radosław Majdan.
Wracając jednak do głównego problemu. Dziennikarze to główni winowajcy konfliktu zarząd - kibice. To Wy podjudzaliście kibiców w artykułach, potępialiście każdy ruch Antoniego Ptaka. Nie napisaliście ani jednego pozytywnego słowa o jego decyzjach. To sytuacja nienormalna. Ganianie człowieka, który ma na sercu dobro Pogoni. Nie zawsze - a raczej rzadko -jego decyzje były trafne. Nie robił tego na złość nam - kibicom. W końcu to on wydaje na Pogoń 600-700tys. zł rocznie.
Większość kibiców - to druga sprawa. „Kibicowi”, który trzęsie się - czy wydać 15 zł na bilet, czy lepiej słuchać radia - najlepiej jest narzekać na Ptaka. A to przeszkodą są Brazylijczycy, czeski trener, Gutów, Ćwikla, Waszak, Miedziak, Pawlak... wymieniać mógłbym bardzo długo, bo przyczyn jest wiele. Fan chciałby, aby w Pogoni grali - tak jak za dawnych czasów- tylko szczecinianie. Szkoda, że nie ma pojęcia, że czasy się zmieniają i obecna polityka prowadzenia profesjonalnego klubu nie ogranicza się tylko do transferów regionalnych czy krajowych. Najlepszym przykładem są kluby w Lidze Mistrzów.
Zarząd - wciągu lat zmieniał się co niemiara. Najbardziej kibicom pod padł prezes Ćwikła, który nic nie robił w kierunku zgody z nimi. To samo robił Waszak. Miedziakowi zależy na pojednaniu się z fanami. Zarząd wyciąga rękę w naszą stronę..., a kibice odpowiadają swoimi tendencyjnymi protestami, które tak naprawdę nic nie wnoszą!
Apeluję do rozsądnych kibiców - nie dajmy się dać pokonać małolatom niszczącym Pogoń. Skoro w ciągu kilku lat dali się zmanipulować, czytając dziennie kilka negatywnych artykułów na temat Ptaka, postarajmy się, abyśmy teraz my wytłumaczyli im, co oni robią - do czego zmierzają. Ich ruchy wkrótce spowodują upadłość Pogoni - a co za tym idzie, pozostanie im jedyna siódmoligowa Pogoń Nowa, której w przyszłości i tak potrzebni będą sponsorzy właśnie tacy, jak Ptak. My zostaniemy bez drużyny, ze wspomnieniami...
Z kibicowskimi pozdrowieniami Bartek


Łobez zawsze z Pogonią
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5707 dni

*
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 22:34
Nawet nie ma co komentować znajomość realiów przedstawiona tu przez komentującego jest niższa od poziomu etyki w samoobronie a ptaszkowi tak baaardzo leży na sercu dobro Pogoni że bym sie nawet nie zdziwił gdyby to następnym prezesem klubu został Kononowicz a tak wogóle to jakiego klubu dla niego to jest zabawka a nie żaden tam klub.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5757 dni

***
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 22:51
Tak ,to dziennikarze są winni całej sytuacji, to oni to wszytko to wymyślili... a właścicile Pogoni jest otoczony złymi ludźmi, którzy mu źle doradzają... a co on własnego zdania już ne ma? Chore...

A co sprzedaży Pogoni to wyjedzie tak, że nowym współwłaścicielem zostanie Dawid Ptak...


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
hPS
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5546 dni

****
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 14/03/2007 23:55
Bartek pierdolnij sie w głowe zanim cos podobnego napiszesz spoleczniakiu jebany. Dla takich jak ty liczy sie tylko extraklasa i przeciwnik. Z murzynami czy bez nie wazne oby tylko 1 liga! Wypierdalaj do łodzi robic pały.. ot moj komentarz na panujacą sytuacje ;)

jebac takich jak ty


Podniesiona adrenalina to Śródmiejska siła
TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5480 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 15/03/2007 00:26

  Cytat:  
Na pomysły lepszego funkcjonowania Dumy Pomorza zarząd klubu wpadł dopiero po przyjściu głównego autora tych koncepcji, którym był Radosław Majdan.
  Cytat:  
Nie napisaliście ani jednego pozytywnego słowa o jego decyzjach. To sytuacja nienormalna. Ganianie człowieka, który ma na sercu dobro Pogoni
  Cytat:  
Miedziakowi zależy na pojednaniu się z fanami. Zarząd wyciąga rękę w naszą stronę.I teraz tak:

A - Jesteś synem ptaka
B- Jesteś jebnięty
C- Chciałeś zrobić prowokację

Bo kurwa nie wierzę, żeby ktoś normalny mógł wypisywać takie bzdury. Rozumiem, że jeśli Ci powiedzą daj dupy to Ci załatwimy piękną chate i auto.. to dasz. Przymkniesz oko na to, że się skurwiłeś. Grunt to być ustawionym. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Czekam na dzień w którym tacy jak Ty to zrozumieją. Póki co dalej myśl, że pozjadałeś rozumy a Ci co są przeciw Ptakowi to banda małolatów nie mająca o niczym pojęcia.


pit26
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6171 dni
Odp: Nasza (nie) normalna Pogoń? - 15/03/2007 12:33
Pogoń będzie płacić więcej

Władze Szczecina chcą zwiększyć Pogoni opłatę za dzierżawę stadionu przy Twardowskiego do 50 tysięcy złotych miesięcznie i zapowiadają wsparcie innej szczecińskiej drużyny piłkarskiej. Pogoń Antoniego Ptaka to bowiem nie jedyny klub piłkarski w Szczecinie. Zastępca prezydenta Szczecina Tomasz Jarmoliński zaskoczony ostatnimi wydarzeniami w pierwszoligowej Pogoni nie wyklucza poparcia władz dla innego klubu. Władze Miasta chcą także zmienić wysokość opłat za dzierżawę stadionu imienia Floriana Krygiera i nie są zainteresowane dalszą promocją Szczecina przez klub. Zgodnie z umową ważną do końca czerwca Pogoń za wynajem obiektu płaci miastu 21 tysięcy 938 złotych 77 groszy natomiast miasto za promocje Szczecina przez klub płaci 21 tysięcy 937 złotych 77 groszy co po zbilansowaniu sprawia, że klub korzysta ze stadionu za symboliczną złotówkę. Utrzymanie obiektu przy ulicy Twardowskiego kosztuję miasto miesięcznie blisko 100 tysięcy złotych. Tegoroczne inwestycje na stadionie, czyli budowa nowych trybun na bocznym boisku i nowe szatnie pochłoną ponad 2 miliony złotych. Zastępca prezydenta Szczecina Tomasz Jarmoliński nie ukrywa, że opłata za wynajem stadionu musi wzrosnąć. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy miasto domaga się od pierwszoligowej Pogoni 50 tysięcy złotych miesięcznie za korzystanie ze stadionu przy Twardowskiego. Takiej sumy nie zaakceptował właściciel Pogoni Antoni Ptak, który chce sprzedać klub zagranicznemu inwestorowi.

zrodlo:Radio Szczecin

No to miasto w koncu poszlo po rozum do glowy i nie zamierza dalej placic za niby promocje Szczecina, bo to co sie dzieje w klubie to napewno promocja naszego miasta nie jest, teraz tylko czekac na podobne ruchy reszty sponsorow, a koniec Ptaka w Pogoni bedzie coraz blizej.Oby!


Vi kommer sammen!
Danske liv... Odense...
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005