Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6044 dni

***
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 23/09/2010 22:23

  Pyrgol napisał:  
Może jusz trzeba by było skończyć z fantazjami na temat nowego stadionu a zacząć ogarniać to co mamy. Czyli rozpocząc budowę nowego łuku by zamknąć stadion. Przy dzisiejszej frekwencji bez żadnych zakłuceń mogło by się to odbywać. w między czasie zaplanować zadaszenie dużej trybuny i łuku. Po zakończeniu tych inwestycji zaorać małą trybunę i zrobić z niej dużą nowo wybudowaną. Rozłożyć te inwestycje na 4 lata i mogło by się udać. Plusy były by takie że nietrzeba by było zamykać stadionu dla kibiców, przy awansie do ekstraklasy licencja warunkowa była by spokojnie klubowi dawana. Minusem niewatpliwie było by że niejest to nowy stadion. Ale po pierwsze przy tych inwestycjach i po wymianie krzesełek w pożniejszym etapie na dużej trybunie i łuku, remoncie parkingu oraz ścieżek prowadzących do dużej i łuku mieli byśmy stadion który spełniał by wymogi UEFA. Napewno nie był by to stadion Elite ale moim zdaniem stadion Elite niejest nam potrzebny. Reprezantacja przy stadionach budowanych na Euro napewno niezajrzy do Szczecina ( historia pokazuje że najwyżej nam się ochłapy trafiały a nie mecze ) a jeżeli spełniał by wymogi UEFA gwarantował by nam w przyszłości możliwość rozgrywania europejskich pucharów. Teoretycznie powinno być to tańsze od budowy nowego stadionu. A i przy odpowiednim projekcie mogli byśmy mieć unikalny na cały kraj stadion który niebyłby zerżnięty z innych projektów typu Magdeburg czy inny stadion w polsce. Przy nowym łuku i stworzeniu z małej trybuny dożej powinniśmy mieć w granicach 25-30 tys miejsc co jak na Szczecin jest wystarczająceNie ukrywam, że nie jestem fanem wizji stadionu na Dąbiu i taka wizja remontu obecnego stadionu mi się podobała, ba przecież planów takiej inwestycji było co najmniej kilka.
Faktycznie, wyprostowanie i podwyższenie niskiej trybuny i zamknięcie stadionu trybuną czwartą (pod którą mogłoby się znaleźć całe klubowe zaplecze) wydaje się tańsze, ale... czy faktycznie tak jest? Tego możemy się domyślać ("ekspertyzę" na zlecenie miasta, która porównywała lokalizacje Twardowskiego i na Dąbiu trudno uznać za obiektywną). Pewnie większą wiedzą dysponują inni dyskutanci z tego forum i warto ich posłuchać. Może się okazać, że środki potrzebne do "wyprostowania" krytej, budowy nowej trybuny czy rozwiązania innych mankamentów (obecne strome trybuny, dojścia itd) obecnego stadionu mogą być niewiele większe od budowy stadionu w innym miejscu.
Była też kiedyś wizja budowy stadionu na koronie obecnego obiektu kosztem min. działek. Pewnie ktoś powie, że trzeba by inwestować w infrastrukturę drogową, ale na Mickiewicza mamy tramwaje, a na Twardowskiego stację kolejową, która może kiedyś stanie się stacją SKM-i.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4709 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 23/09/2010 22:52

  Pyrgol napisał:  
Może jusz trzeba by było skończyć z fantazjami na temat nowego stadionu a zacząć ogarniać to co mamy. Czyli rozpocząc budowę nowego łuku by zamknąć stadion. Przy dzisiejszej frekwencji bez żadnych zakłuceń mogło by się to odbywać. w między czasie zaplanować zadaszenie dużej trybuny i łuku. Po zakończeniu tych inwestycji zaorać małą trybunę i zrobić z niej dużą nowo wybudowaną. Rozłożyć te inwestycje na 4 lata i mogło by się udać. Plusy były by takie że nietrzeba by było zamykać stadionu dla kibiców, przy awansie do ekstraklasy licencja warunkowa była by spokojnie klubowi dawana. Minusem niewatpliwie było by że niejest to nowy stadion. Ale po pierwsze przy tych inwestycjach i po wymianie krzesełek w pożniejszym etapie na dużej trybunie i łuku, remoncie parkingu oraz ścieżek prowadzących do dużej i łuku mieli byśmy stadion który spełniał by wymogi UEFA. Napewno nie był by to stadion Elite ale moim zdaniem stadion Elite niejest nam potrzebny. Reprezantacja przy stadionach budowanych na Euro napewno niezajrzy do Szczecina ( historia pokazuje że najwyżej nam się ochłapy trafiały a nie mecze ) a jeżeli spełniał by wymogi UEFA gwarantował by nam w przyszłości możliwość rozgrywania europejskich pucharów. Teoretycznie powinno być to tańsze od budowy nowego stadionu. A i przy odpowiednim projekcie mogli byśmy mieć unikalny na cały kraj stadion który niebyłby zerżnięty z innych projektów typu Magdeburg czy inny stadion w polsce. Przy nowym łuku i stworzeniu z małej trybuny dożej powinniśmy mieć w granicach 25-30 tys miejsc co jak na Szczecin jest wystarczającejeśli już budować 4 trybunę to moim zdaniem nie jako łuk. zbyt duże marnowanie powierzchni. taki mini stadion lekkoatletyczny by się z tego zrobił. za jurczyka powstawały makiety, na których zmodernizowane twardowskiego było oparte na bazie prostokąta. jest tylko jedno 'ale'. z tego co kojarzę Poznań swój stadion "modernizował" od 2003 roku. Nie wiem czy nam udałoby sie to zrobić szybciej. Poza tym trzeba by było wywieźć duuuużo ziemi jeśli ktoś zdecydowałby się na modernizację.


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5364 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 24/09/2010 00:31
Niestety, tak jak przewidywałem te wizje ze stadionem w Dąbiu to woda na młyn i temat będzie zataczał kierat, kwestia tylko jak będzie on szeroki. Najwyższy czas zakończyć tą utopie z nowym stadionem, bo przy sposobności realizacji innych inwestycji takich jak filharmonia czy hala, budowa stadionu może sie rozpocząć za lat tyle, że my nie będziemy już w stanie z racji zaawansowanego wieku ogarniać tematu pt. piłka nożna ;)

Chyba faktycznie czas postawić na prowizorkę i jakoś doprowadzić do ładu ten stadion. Niestety,wygląda na to że Szczecina na więcej nie stać. W tym temacie , jak wracam pamięcią udzielałem sie już ze 4 lata temu i wracałem do tej sprawy cyklicznie. I gdzie od tego czasu jesteśmy z motywem "nowy stadion dla Szczecina"?

Jedno jest pewne- zmiana prezydenta w tej kwestii niczego nie zmieni, bo z tego co wiem nominalni zastępcy wielmożnego panującego ogólnie temat stadionu chcą odłożyć na półkę (a są tacy jak Zaremba którzy chętnie po blokowaliby już zaklepane inwestycje, co wiązało by sie ze sporymi stratami)


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 24/09/2010 14:21
To jest już praktycznie pewne, żeby grać w Ekstraklasie od 2012 trzeba będzie mieć przynajmniej 10 tyś. miejsc pod dachem. Piszę o tym już od lat, ale zawsze komuś się wydaje, że jakoś "przemkniemy" z prowizorkami. W marcu na kongrasie UEFA będzie dyskutowany (i może uchwalony) plan ujednolicenia stadnardów stadionów w Europie. Projekt zaklada to co od dawna już wiadomo. Od 2015 roku wszystkie stadiony w ligach Europejskich mają odpowiadać standardom. Stadnardy są znane od dawna i zależą od wielkości miasta lub aglomeracji to co nas intaresuje to standard dla Szczecina. Stadony w aglomeracjach powyżej 500 tyś ludzi będą musiały mieć standard Elite (czyli powyżej 30 tyś.). Według UEFA nasza aglomeracja ma 860 tyś. ludzi. Każdy kraj będzie mógł prosić o okresy przejściowe (PZPN o takie coś występować nie chce).
Po co ta dyskusja gdzie ? Może być gdziekolwiek w Szczecinie byle szybko. Co do tego jaki ma być już też szkoda dyskutować (przepisy same to wymuszają).Chyba, że chcemy wybudować stadion na którym będzie mozna rozgrywać tylko mecze towarzyskie. Można tylko sie zastanawiać czy etapować budowę czy nie (i czy na to pozwolą przepisy).
Pewne jest jedno jak będziemy budowali w obecnym miejscu to bez względu na koszty (drożej czy taniej) trzeba zacząć od zmiany kierunku ustawienia murawy i dopiero wtedy myśleć o tym od której trybuny zacząć. Murawa musi być na kierunku północ-południe (lub ewentualnie składany dach od strony południowej). To tak jak z autostradami my musimy budować je o wyższym standardzie niż np. kiedyś budowali Niemcy bo od pewnego momentu zmieniły się przepisy. Nie ma w sumie znaczenia od której trybuny zaczniemy, ponieważ wszystkie łącznie z nowo wybudowanym budynkiem nie spełniają norm i trzeba je wyburzyć.
Także większośc dyskusji jest zbędna i mądrzenie się polityków i ich plany są tylko nawijaniem makaronu na uszy. Samo się niedługo rostrzygnie kto weźmie na siebie odpowiedzilność za to, że Pogoń w lidze nie będzie mogła grać w Szczecinie, lub kto wybuduje (zmodernizuje) stadion na którym nie będzie można grać (to by była dopiero rozsądna inwestycja).

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 24 września 2010, 14:28 [1 raz(y)]


k u b i
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4122 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 24/09/2010 14:46
ROJ ma zdecydowanie rację. temat jest wałkowany już od dawien dawna. co 4 lata powraca podczas wyborów aby zjednać sobie wyborców. niestety potem o wszystkim się zapomina lub ewentualnie twierdzi, że czas na to będzie za chwilę. dopóki nie zaczniemy myśleć obiektywnie a nie patrzeć z perspektywy kiełbasy wyborczej nic z tego nie będzie. moje zdanie jest zgoła inne od pierdół polityków. pieniądz robi pieniądz. wyrzućmy działkowców na tym terenie zacznijmy stawiać porządny obiekt wraz z centrum kongresowym , hotelem , restauracjami itp. aby obiekt sam się finansował. całość można podzielić na etapy. w momencie zakończenia budowy u góry stadiony starą murawę można zacząć zabudowywać tworzą właśnie np centrum rozrywki lub może nawet upragniony park wodny. wszystko w jednym miejscu naprawdę miejsca jest sporo. miejmy na uwadze jeszcze teren po basenie gdzie obecnie rozbiera się budynek. wszystko można tylko trzeba chcieć.a nasi włodarze miasta chyba tak naprawdę nie chcą. mają nas po prostu w d...e


WIERNI NA ZAWSZE
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 6254 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 24/09/2010 17:26
Ze Stetinum.pl


  Cytat:  
Krzystek: Zrobiliśmy kawał dobrej roboty

Kiedy szczecinianie doczekają się nowego stadionu? I gdzie będzie on zlokalizowany?

To jest decyzja, którą prezydent musi podjąć wspólnie z radnymi. Mamy plan zagospodarowania przestrzennego dla lotniska Dąbie, mamy studium wykonalności dla stadionu. Wiemy ile to może kosztować. W tej chwili trzeba podjąć decyzję, czy robimy to w sposób szybszy i dużo droższy, wykorzystując partnerstwo publiczno-prywatne, czy też robimy to z budżetu miasta, przy dofinansowaniu zewnętrznym, co będzie tańsze, ale wydłuży o 2-3 lata realizację tej inwestycji.

Ta decyzja musimy podjąć wspólnie. Prowadziłem rozmowy z radnymi. Część jest zdania, że decyzję powinniśmy podejmować teraz, część – że powinniśmy o tym zdecydować po wyborach. Ta dyskusja trwa. Jeżeli zapadnie decyzja, ruszamy z pracami.

Ile może potrwać budowa stadionu?

Jeżeli byłoby to w trybie PPP, to możliwe jest zakończenie inwestycji w przyszłej kadencji. Jeżeli byłaby to inwestycja z własnych środków, to realizacja wydłużyłaby się o około 24 miesiące, czyli wkroczylibyśmy w lata 2015-2016.

Nadal uważa Pan, że Szczecin stać na budowę, a później utrzymanie stadionu?

To wszystko zależy od wielkości stadionu. Jeżeli przychylalibyśmy się do koncepcji 35 tys. widzów, to rzeczywiście to przerasta nasze możliwości. Natomiast realna jest budowa stadionu na poziomie 25 tys. widzów. W mojej ocenie na pewno Szczecina nie stać na budowę stadionu w formule PPP.

Niewątpliwie Szczecin potrzebuje stadionu – jest jednym z największych polskich miast, zasługuje na ekstraklasową drużynę. Potrzebne jest tu współdziałanie. Klub musi mieć mocne podstawy. Musi mieć dobrych sponsorów, którzy będą ponosili ciężar finansowy związany z funkcjonowaniem klubu.Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4717 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 01:51
Sranie w banie. Czemu tylko w Szczecinie wszystko sie wydluza. Cala szopka wokol Dabia w 2016 roku bedzie trwac ponad 10 lat. W tym okresie mozna by tam zbudowac 4 stadiony uprzednio kazdy po kolei rozbierajac.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 03:41
Tak dla jasności "szopka w Dąbiu" nie trwa od 2006 roku, a dokładnie juz 12 lat czyli od 1998 roku. Tyle Szczecinowi zajeło przygotowanie dokumentacji dla tego terenu. Każdy teren będzie musiał mieć dokumentację i to zawsze troche potrwa.
Dokumenty to np. odziaływanie inwestycji na środowisko (jak jest w pobliżu Natura 2000 to czas należy wydłużyć) W przypadku stadionu bardzo długotrwałe będzie badanie odziaływania hałasem który w pobliżu zabudowy mieszkaniowej nie może przekraczać norm i światłem (również nie można "świecić" po okolicy zabudowanej ile się chce). Do tego konsultacje, ewentualne protesty. Póżniej już tylko projekty i wszelkie pozwolenia. Minimum formalności na terenie przygotowanym to rok, na innym minimum 2 lata.
Dla przykładu. Przy obecnych przepisach w UE od pomysłu do realizacji autostrady mija około 11 lat w tym 2,5 roku zajmuje budowa reszta to papiery.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5995 dni

****
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 09:29
Dobry jest ten cytat Krzystunia

  Cytat:  

To wszystko zależy od wielkości stadionu. Jeżeli przychylalibyśmy się do koncepcji 35 tys. widzów, to rzeczywiście to przerasta nasze możliwości. Natomiast realna jest budowa stadionu na poziomie 25 tys. widzów. W mojej ocenie na pewno Szczecina nie stać na budowę stadionu w formule PPP.eek? pierw pier***i jak połamany, że w PPP jest najlepiej - robia specjalnie pod to opracowania, za które prywatna firma zgarnęła pewnie niemałą kasę, a teraz, że Sz-na nie stac... a na marnotrawienie kasy, na jakąś śmieszną hale to nas stać??? na jakieś j***e żółte gówniane barierki w mieście nas stać(rosną wszędzie jak grzyby po deszczu, szpecąc nasze miasto)??? k***a ale ta sytuacja ze stadionem jest frustrująca i wkurw****ca dla zwykłego śmiertelnika...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6879 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 10:17

  Cytat:  
Klub musi mieć mocne podstawy. Musi mieć dobrych sponsorów, którzy będą ponosili ciężar finansowy związany z funkcjonowaniem klubu.Uwazam ze to jest wlasciwie nasz najwiekszy problem ktory hamuje sprawe stadionu. Chociaz z drugiej strony kiedy Pogon miala bogatego sponsora w osobie Bekdasa to tez robiono wszystko aby nic nie powstalo. Przewaznie jest tak ze jak niewiadomo o co chodzi tym naszym wladzom to zazwyczaj chodzi o kase.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6723 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 10:29
Inwestowanie w stadion na Twardowskiego to nie ma byc prowizorka. Musi to być STARANNIE ZAPLANOWANA przebudowa. Albo budowa nowego powyzej obecnego. Bujanie w obłokach czas skonczyć. Rok powinno zająć pzrygotowanie koncepcji uwzgledniającej wszystkie doswiadczenia pochodzące z budowy innych stadionów oraz stan obecny obiektu. Trzeba uwzglednic w planie takie rzeczy jak: usytuowanie płyty (mozna założyc jej lekkie obrócenie), etapowanie budowy, poprawienie komunikacji i dobudowanie miejsc parkingowych (to musi byc szerkie opracowanie obejmujace np. parkingi przy stacjach w Dąbiu czy Zdrojach i na końcach linii autobusów lub tramwajów), mozliwość jak najwiekszego czasowo wykorzystywania obiektu dla potrzeb meczów (bo bez jakiegoś okresu zamknięcia się chyba nie obejdzie) i wszystkie inne istotne rzeczy. Żeby to zrobic trzeba powołac zespół fachowców, wyznaczyc im cele i harmonogram pracy. A potem brac się za budowanie.


21:37
Fiołek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4286 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 12:11
Jak ma być nasz nowy stadion taki jak w Magdeburg, to czysta Kpina, zero efektu z zewnątrz, już ten Korony lepiej się prezentuje. Ma to być wizytówka miasta Szczecin, a nie szopa na odpierdol się.

Taka szopę wstyd postawić na Dąbiu.

Z drugiej strony koszta czy Szczecin stać na nowy większy stadion? Powiem tak, wybudujmy stadion do 30 tyś tylko niech on jakoś wygląda.!!!

Lepiej znaleźć inną lokalizacje i za koszta palowania postawić lepszy.


Pogoń Szczecin!!! I wszystko jasne.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5364 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 25/09/2010 19:59
patrze sobie na nowo przebudowany stadion cracovii i jedno mnie naszło "noz kurwa, tylko u nas nie da rady" przeciez oni mieli takiego trupa że hej.(i nawet kibiców im przybyło) a my kombinujmy dalej.

Ostatnio edytowany przez: anathema, 25 września 2010, 20:17 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
wamude
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4084 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 27/09/2010 20:53
w Katowicach zaczynają rozbudowę stadionu za 118milionow na 25 tyś. miejsc
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/2010/09/27/powstanie-nowy-stadion-przy-bukowej/
kurwa wszędzie mozna tylko nie u Nas...
A przecież stadion w Katowicach nie jest jeszcze taki zły


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4181 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 27/09/2010 23:43

  wamude napisał:  

kurwa wszędzie mozna tylko nie u Nas...
A przecież stadion w Katowicach nie jest jeszcze taki złyAkurat katowicki " blaszok" na dzisiejsze realia może wzbudzać tylko uśmiech politowania (choć akustykę ma niezłą), a trybuna gości to nadawała się tylko żeby na nią narzygać (co zostało zresztą uczynione), ale tamtejsi radni zauważyli problem i w końcu doprowadzą to wszystko do porządku. Faktycznie w tej chwili z większych miast tylko Szczecin zostaje w tyle. Myślę że najwięcej racji ma tutaj ROJ, nie ważne gdzie, ważne żeby powstał jak najszybciej. Nie jestem ze Szczecina, spędziłem tu trzy lata na studiach. Jak przyjechałem, został rozjebany grzybek. Dziś nie ma tam nic oprócz roślin. To samo z Kaskadą, prace ruszyły dopiero stosunkowo niedawno, tak przez lata widać było tylko blaszany płot. Właściwie jedną z rzeczy które zawsze będę pamiętać to te płoty, a za nimi błoto, kałuże i zarośla, prawdziwy "Floating garden", kurwa mać. Mam nadzieję że pan Krzystek, który jak na razie bardziej zajmował się sprzedażą kiełbasy wyborczej niczym pani w mięsnym, weźmie się do roboty, albo ustąpi. Bo puki co to w Szczecinie zmiany widać tylko przy wjeździe, katedra zrobiła się wyższa... Chciałbym za kilka lat wrócić do Szczecina, bo pokochałem klimat tego miasta, znaleźć tu dobrą pracę, mieć więcej rozrywek niż galaxy czy caerfour i móc pójść na nowy stadion Pogoni, chlubę tego miasta, nie ważne czy na Twardowskiego, Dąbiu, Cukrowej, Stołczynie, Pilchowie czy chuj wie jeszcze gdzie! Bo gdziekolwiek on będzie to ja dotrę, tak jak wielu, kurwa ludzie jeżdżą za Pogonią po 1000 km, to nie będzie problemu podjechać z jednej dzielni na drugą, panie Krzystek.

Takie spostrzeżenie "człowieka z zewnątrz"... obyśmy nie doczekali tej chwili gdy nie dostaniemy licencji przez stadion... za dużo w ostatnich latach przeboleliśmy, degradację, ptakowych murzynów czy tego pół szweda mieszkającego kilometr ode mnie...


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6723 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 28/09/2010 07:22
ROJ ma rację? Takim gadaniem 'nieważne gdzie" nie popychało się spraw do przodu tylko konserwowało udowadnianie, że w Dąbiu. ROJ źle ocenił sytuację. Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Ciśnienie na przebudowę od początku tej historii spowodowałoby, że juz by była bardzo zaawansowana lub zakonczona. A wiara w zamówione analizy i bujanie w obłokach spowodowała, że stadion bedzie za jakieś 7 lat. Bo chyba kiedys ktoś wreszcie się za to weźmie. Na razie od kilku lat niezmiennie jesteśmy w punkcie wyjścia.


21:37
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6315 dni

*
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 28/09/2010 10:32
Z powyższej dyskusji wynika, że jesteśmy w czarnej dupie. Zgodnie z wytycznymi UEFA musimy budować stadion klasy Elite. Z drugiej strony budowa stadionu o tak dużej pojemności w najbliższym czasie nie wchodzi w rachubę, bo Szczecina obecnie nie stać na tak dużą inwestycję. Do tego w naszym mieście brakuje polityków z jajami - są tylko demagodzy i populiści, którzy lubią pisać bajki pod publiczkę i dlatego nikt nie podejmie tak ważnej strategicznej decyzji. Jakby było mało do tego wszystkiego dochodzi spór o lokalizację budowy i dzięki specjalistycznym analizom uciekają kolejne lata. ROJ czy są jakieś możliwości wybrnięcia z tej nieciekawej sytuacji? Może da się wyczarować jakiś kompromis? Np. schodzimy z chmur na ziemię i odchodzimy od coraz mniej realnego projektu klasy Elite - budujemy mniejszy i dzięki temu tańszy stadion (oczywiście nie wzorujemy się na klocku w Magdeburgu).


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4575 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 28/09/2010 11:23

  Sampaio napisał:  
Do tego w naszym mieście brakuje polityków z jajami - są tylko demagodzy i populiści, którzy lubią pisać bajki pod publiczkę i dlatego nikt nie podejmie tak ważnej strategicznej decyzji.takiego jak S.P. Sebastian Karpiniuk w Kolobrzegu!!

Ostatnio edytowany przez: Q., 28 września 2010, 11:48 [1 raz(y)]


abstrakcja!
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5887 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 28/09/2010 12:14

  BFC napisał:  

  Sampaio napisał:  
Do tego w naszym mieście brakuje polityków z jajami - są tylko demagodzy i populiści, którzy lubią pisać bajki pod publiczkę i dlatego nikt nie podejmie tak ważnej strategicznej decyzji.takiego jak S.P. Sebastian Karpiniuk w Kolobrzegu!!


Bez przesady. Karpiniuk niczym nie roznil sie od szczecinskich politykow. Jedyna roznica pomiedzy Kolobrzegiem a Szczecinem to uzywajac skrotu myslowego - ciaglosc wladzy . Kompleks obiektow sportowych w Kolobrzegu buduje sie juz ponad 10 lat (zagmatwana historie ma jedynie hala milenium , ktorej budowe rozpoczeto w 1975 roku) .Co wybory zmieniala sie w Kolobrzegu opcja polityczna u wladzy , ale realizowane jest to co zakladali poprzednicy ( z drobnymi zmianami) . Widac to zreszta na zdjeciu makiety sprzed ponad 10 lat , ktora w temacie inwestycje w Szczecinie wkleil Tribu. Na tej makiecie brakuje jeszcze 3 plyty oraz stadionu lekkoatletycznego na dole , ktory bedzie budowany najpozniej za 2-3 lata.


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4575 dni
Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 28/09/2010 12:18

  goral1982 napisał:  

  BFC napisał:  

  Sampaio napisał:  
Do tego w naszym mieście brakuje polityków z jajami - są tylko demagodzy i populiści, którzy lubią pisać bajki pod publiczkę i dlatego nikt nie podejmie tak ważnej strategicznej decyzji.takiego jak S.P. Sebastian Karpiniuk w Kolobrzegu!!


Bez przesady. Karpiniuk niczym nie roznil sie od szczecinskich politykow. Jedyna roznica pomiedzy Kolobrzegiem a Szczecinem to uzywajac skrotu myslowego - ciaglosc wladzy . Kompleks obiektow sportowych w Kolobrzegu buduje sie juz ponad 10 lat (zagmatwana historie ma jedynie hala milenium , ktorej budowe rozpoczeto w 1975 roku) .Co wybory zmieniala sie w Kolobrzegu opcja polityczna u wladzy , ale realizowane jest to co zakladali poprzednicy ( z drobnymi zmianami) . Widac to zreszta na zdjeciu makiety sprzed ponad 10 lat , ktora w temacie inwestycje w Szczecinie wkleil Tribu. Na tej makiecie brakuje jeszcze 3 plyty oraz stadionu lekkoatletycznego na dole , ktory bedzie budowany najpozniej za 2-3 lata.no ale "za Karpiniuka jako posel" wogóle duzo sie ruszylo w Kolobrzegu, i napewno jest tez jego jakas zasluga tutaj.
ok. ale nie skrecajmy z drogi


abstrakcja!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005