Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6720 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 09/02/2011 15:00
eJay, co Ty wygadujesz? Masz pretensje do Litwinskiego że by nie wybudował gdyby był prezydentem? A skąd to wiesz? Bo krzystek Ci powiedział?
Wybralismy Krzystka i go mamy. Głupota z jego strony byłoby budowanie stadionu skoro obiecał że nie wybuduje. Spełni przynajmniej tę obietnicę.
Potwierdza to tylko oczywistą oczywistość, że wybierając Krzystka wybraliśmy pewny brak stadionu. Wybierając Litwinskiego mielibysmy jakieś 30% szans na jego wybudowanie. Cała filozofia Krzystka opierała się na tym żeby ludziom wmowić że w Szczecinie sie nie da mimo że się daje w kilkunastu innych miastach. I mu się udało.


21:37
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6021 dni

**
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 09/02/2011 15:43

  verte napisał:  
Wybierając Litwinskiego mielibysmy jakieś 30% szans na jego wybudowanie.A to niby skąd wiesz? Robiłeś ankietę?

Widzisz, budowanie stadionu za 300 baniek (takie były plany) to nie jest takie hop-siup. Krzystek miał świadomość, że kasa miasta jest pusta (przecież nie zrobił tego specjalnie, budowa obiektu to doskonała karta przetargowa do następnych wyborów) i podszedł do tej kwestii świadomie. Litwiński zaś okazał się demagogiem, bo nawet przy pomysłach komitetu okazało się, że Szczecin jest spłukany i nie może brać jakichkolwiek kredytów. Wyjście jest więc jedno - zmienić plany, olać 30 tysięcy miejsc, brać 20 i liczyć na dotacje, które pozwolą pokryć lwią część kosztów. Z artykułu wynika, że można liczyć nawet na 150 milionów złotych (pieniądze z gruntów oraz Totalizatora Sportowego). Za taką cenę można spokojnie wybudować stadion, owszem bez luksusów i podgrzewanych siedzeń, ale pozwalający grać w ekstraklasie.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4706 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 09/02/2011 16:38

  Cytat:  
Politycy PO wysuwają żądania do prezydenta

Nowelizacji budżetu i pieniędzy na budowę Sediny i remont Willi Lentza oraz koncepcji budowy stadionu piłkarskiego- żądają od prezydenta miasta politycy Platformy Obywatelskiej.

Ich zdaniem, prezydent jak najszybciej powinien zająć się tymi trzema sprawami. Tak, by Sedina stała się wizytówką naszego miasta już podczas finału regat The Tall Ships' Races 2014, Willa Lentza stała się centrum kultury, a szczecińska Pogoń prawdziwą Dumą Pomorza.

Krytyka działań prezydenta rozpoczęła się od poprawki do budżetu, która pieniądze z budowy Sediny przerzuca na remonty szkół. Jak mówi radny Bazyli Baran, pieniądze na Sedinę muszą się znaleźć. - Niszczy się społeczną inicjatywę tych ludzi, którzy się zaangażowali w budowę pomnika i tracimy wiarygodność jako beneficjent jeśli chodzi o fundusze unijne - uważa Baran.

Później radni mówili o likwidacji ESK 2016. Zdaniem wiceprzewodniczącego szczecińskiej PO Tomasza Jarmolińskiego to dobra decyzja, ale teraz należy kontynuować remont Willi Lentza, gdzie mieściła się instytucja. - Rozpoczęcie następnych etapów tego remontu da nam również czas na dyskusję jaka działalność kulturalna i w jakiej formie powinna się w tym budynku dalej odbywać - stwierdził Jarmoliński.

Na końcu głos zabrał radny Marcin Paluch. Mówił, że miasto musi mieć silny klub piłkarski. I aby tak się stało w Szczecinie musi powstać stadion, który przyciągnie inwestorów do Pogoni. - Apelujemy do prezydenta o to, żeby w końcu na poważnie zajął się tym problemem. Nie oczekujemy, że prezydent powie, że nagle znajdzie 100 czy 200 mln złotych na stadion.

Oczekujemy, że prezydent wypowie się w tej sprawie - dodał Paluch.http://radio.szczecin.pl/index.php?idp=1&idx=67864


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5389 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 09/02/2011 17:24

  eJay napisał:  

  verte napisał:  
Wybierając Litwinskiego mielibysmy jakieś 30% szans na jego wybudowanie.A to niby skąd wiesz? Robiłeś ankietę?

Widzisz, budowanie stadionu za 300 baniek (takie były plany) to nie jest takie hop-siup. Krzystek miał świadomość, że kasa miasta jest pusta (przecież nie zrobił tego specjalnie, budowa obiektu to doskonała karta przetargowa do następnych wyborów) i podszedł do tej kwestii świadomie. Litwiński zaś okazał się demagogiem, bo nawet przy pomysłach komitetu okazało się, że Szczecin jest spłukany i nie może brać jakichkolwiek kredytów. Wyjście jest więc jedno - zmienić plany, olać 30 tysięcy miejsc, brać 20 i liczyć na dotacje, które pozwolą pokryć lwią część kosztów. Z artykułu wynika, że można liczyć nawet na 150 milionów złotych (pieniądze z gruntów oraz Totalizatora Sportowego). Za taką cenę można spokojnie wybudować stadion, owszem bez luksusów i podgrzewanych siedzeń, ale pozwalający grać w ekstraklasie.Miasto nie ma kasy bo buduje hale i filharmonie a na obiecany przed lat stadion już kasy zabrakło. Przyjdzie 2013 2014 2015 i okaże się że priorytetem nie będzie stadion bo teraz budujemy zoo, oceanarium albo huj wie co jeszcze oby tylko nie stadion.

Jedno ci cieszy to że do 10 000 osób popierających budowe stadionu na stronie www.stadiondlaszczecina.pl brakuje niespełna 20 osób.


Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5812 dni

***
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 09/02/2011 22:17
No i dyszka pękła :)

[PL: brawo! ]


Against modern wszystko!
Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5963 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 10/02/2011 17:22
Nie chcę nic mówić, bo oprócz wpisania się, wpłacenia drobnej sumki i ustawienia opisu na gg nie zrobiłem nic, by wspomóc akcję ale bez kitu uważacie 10tyś osób za sukces? Jak dla mnie, to klapa straszna. Wystarczy spojrzeć ilu ludzi głosowało na "Szczecin w Monopoly". Gdyby po 4 miesiącach~ było 100 tyś głosów, to zdecydowanie byłby to sukces, 10k nie urywa głowy. Mimo wszystko, trzeba wierzyć!


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
londoner
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3826 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 10/02/2011 20:43
Tez mi sie wydaje, ze 10 tys w 400 tys miescie, to uczciwie mowiac zaden powod do dumy...
Tymczasem w lodzi widzew grozi miastu likwidacja klubu:

widzew grozi likwidacją...


Fiołek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4283 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 10/02/2011 21:30
ja daje obecnym władzą jeszcze pól roku i tez zaczną myśleć aby z klubu uciekać, w końcu gastro podkreślają cały czas, że bez stadionu, nie będą inwestować. Zastanawiam się tylko po co był ten ruch ze strony EPA z zwiększeniem udziałów.

I tak sobie myślę, że jeżeli Krzystek obiecał, że wybuduje stadion i go nie wybudował, to możne jak mówi, że nie wybuduje to wybuduje :)

Sory ale już nie mam siły płakać.


Pogoń Szczecin!!! I wszystko jasne.
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6720 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 10/02/2011 22:13
wywiad z Mroczkiem

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34943,9080338,Prezes_od_organizacji.html


21:37
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5389 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 10/02/2011 22:40
A ja uważam to za sukces- patrząc ile osób tym się zajmuje bezpośrednio, ilu osobą się chce i patrząc ze praktycznie nie ma akcji na mieście.

Chcecie więcej? to pomóżcie, zróbcie coś.


Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5723 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/02/2011 09:16
taka ciekawostka:

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,53716,title,Koniec-zartow-Widzew-stawia-ultimatum,wid,13122014,wiadomosc.html


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
harD
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3832 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/02/2011 11:16

  londoner napisał:  
Tez mi sie wydaje, ze 10 tys w 400 tys miescie, to uczciwie mowiac zaden powod do dumy...
Tymczasem w lodzi widzew grozi miastu likwidacja klubu:

widzew grozi likwidacją...heh zobaczymy co z tego wyjdzie, lecz tam ostro jada z władzami miasta:) Może trzeba mocno ich przekonać jakąś Pikietą lub marszem przez miasto o 12 godzinie :P heh

http://www.mmszczecin.pl/38616/2011/2/11/stadiondlaszczecinapl-projekt-poparlo--tys-osob-ale-to-wciaz-za-malo?category=sport

Ostatnio edytowany przez: harD, 11 lutego 2011, 11:45 [1 raz(y)]


..Prawa Strona Miasta..
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6312 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/02/2011 14:44

  harD napisał:  

  londoner napisał:  
Tez mi sie wydaje, ze 10 tys w 400 tys miescie, to uczciwie mowiac zaden powod do dumy...
Tymczasem w lodzi widzew grozi miastu likwidacja klubu:

widzew grozi likwidacją...heh zobaczymy co z tego wyjdzie, lecz tam ostro jada z władzami miasta:) Może trzeba mocno ich przekonać jakąś Pikietą lub marszem przez miasto o 12 godzinie :P heh

http://www.mmszczecin.pl/38616/2011/2/11/stadiondlaszczecinapl-projekt-poparlo--tys-osob-ale-to-wciaz-za-malo?category=sportTylko, że Widzew obecnie gra w Ekstraklasie, ma tysiące kibiców którzy regularnie chodzą na mecze i dopingują zespół. To wszystko widać i dlatego w łódzkim magistracie mogą wyczuwać jakieś tam ciśnienie ze strony środowiska kibicowskiego. A u nas sprawy trochę inaczej wyglądają. Najpierw ptakowa katastrofa, a teraz sportowo lipa i wielu rozczarowanych fanów chyba na dobre odwróciło się od Pogoni. Nawet na "stadionowej" stronce udało się zebrać tylko 10 tys wpisów, co jest wynikiem bardzo średnim. Mam spore obawy, czy udałoby się w Szczecinie zebrać konkretną pikietową ekipę.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5628 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/02/2011 14:58
Po Widzewie widać, że bez stadionu nie masz szans na równą rywalizację z tymi którzy go dostali w prezencie.
Co z tego, że Widzew ma bardzo bogatego właściciela (jednego z najbogatrzych w Polsce). Bez stadionu jest tak naprawdę na naszym poziomie i jak widać doskonale sobie z tego zdają sprawę.
Dobry przykład dla tych którzy twierdzą, że jak jest bogaty sponsor; to dopiero budujemy stadion.
Nie ma stadionu nie ma bogatych sponsorów.
Nie ma w Polsce firmy czy właściciela, który mógłby w dłuższym czasie rywalizować z klubami, które zostały "zasilone" z pieniądzy podatników kwotami kilkuset milionów złotych. Nawet PGE czy KGHM będą w najlepszym wypadku średniakami i to do czasu wybudowania w większych miastach nowych stadionów.


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4836 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 13:16
Stadion Lecha kosztował 700 milionów. Kupa kasy za niedoróbkę (niedoróbki wytknęła UEFA zmniejszając liczbę widzów na mecz z Bragą o połowę). Nie dość, że utrzymanie go kosztuje krocie, to jeszcze trawę trzeba będzie wymienić po raz kolejny w ciągu 4 miesięcy.

Myślę, że propozycja stadionu 30 tysięcznego to w sam raz. Jeśli dobrze się przemyśli sprawę, to można go zbudować tak, aby była szansa rozbudowy. Dobrze byłoby go zbudować tak aby zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki wegetacji trawie (nasłonecznienie, dopływ powietrza itp. itd.).


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6720 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 13:56
ROJ, za wszelka cenę trzeba doprowadzić do powstania realnej, profesjonalnie opracowanej koncepcji. Tylko żeby to nie były jakies odlotowe zamki na piasku. Na to potrzeba pieniedzy. Nie jest to jakaś zawrotna kwota. I myslę, że skoro radni lubią się lansować na meczach (np Kęsik) to można ich przekonać żeby w budżecie znalazło się np 100 czy 200 tysiecy na konkurs czy tez inną formę zdobycia dobrej koncepcji. Myślę, że PO i Jacynowa byliby za, do tego potrzeba tylko jednego głosu. Logicznie rzecz biorąc radni-sportowcy czy niektórzy z przysposabianych przez Krzystka powinni przynajmniej nie byc przeciwko. Gdyby mozna było jeszcze teraz to wrzucić to byłby pierwszy krok.
Nie wiem jak się wnosi poprawki do budżetu, ale zapewne jest to mozliwe do zrobienia. Ktoś w ogole rozmawia z radnymi na ten temat?

Ostatnio edytowany przez: verte, 12 lutego 2011, 14:02 [1 raz(y)]


21:37
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4706 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 15:01
do każdego z radnych mozna wysłać mejla:

http://www.szczecin.pl/UMSzczecinSwiat/chapter_59136.asp

na 99% odpiszą

co do zmian w budżecie to wklejam odpowiedz Krzystka odnosnie Sediny:


  Cytat:  
Pomnik Sediny ma szansę - powiedział w rozmowie z reporterem Radia Szczecin prezydent Piotr Krzystek.

Aby monument pojawił się na placu Tobruckim w Szczecinie konieczna będzie nowelizacja budżetu miasta.

Prosili o to prezydenta radni Platformy Obywatelskiej podczas ostatniej konferencji prasowej. Jak zapewniał dziś Krzystek, to jest możliwe, ale nie zależy od niego, ale samych radnych. - Jeżeli radni zwrócą się do mnie z taką propozycja, spłynie wniosek formalny w tej sprawię, ja przedłożę to do dyskusji - powiedział prezydent Szczecina.

Decyzją radnych PiS i SLD finansowanie remontu placu Tobruckiego i odbudowy pomnika Sediny zostało zmniejszone o połowę z 900 do 450 tysięcy złotych.

To oznacza że Szczecin stracił szansę na ponad 2,5 miliona unijnych dotacji. Obecne finansowanie pozwala jedynie na ukończenie prac modernizacyjnych placu Tobruckiego.


Ostatnio edytowany przez: mastah86, 12 lutego 2011, 15:08 [1 raz(y)]


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6017 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 17:11

  Rauliki[b napisał:  
]Stadion Lecha kosztował 700 milionów. Kupa kasy za niedoróbkę (niedoróbki wytknęła UEFA zmniejszając liczbę widzów na mecz z Bragą o połowę). Nie dość, że utrzymanie go kosztuje krocie, to jeszcze trawę trzeba będzie wymienić po raz kolejny w ciągu 4 miesięcy.

Myślę, że propozycja stadionu 30 tysięcznego to w sam raz. Jeśli dobrze się przemyśli sprawę, to można go zbudować tak, aby była szansa rozbudowy. Dobrze byłoby go zbudować tak aby zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki wegetacji trawie (nasłonecznienie, dopływ powietrza itp. itd.).Nie wiem skąd masz dane z taką kwotą ale jest ona zła,obecnie inwestycja w Poznaniu to 820milionów z tym,że jeszcze czeka ich rozbiórka IV trybuny i postawienia nowej.

Wrocław 850 milionów,Gdańska prawie 900.


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
StahuLDN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5908 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 17:51

  M. napisał:  

  Rauliki[b napisał:  
]Stadion Lecha kosztował 700 milionów. Kupa kasy za niedoróbkę (niedoróbki wytknęła UEFA zmniejszając liczbę widzów na mecz z Bragą o połowę). Nie dość, że utrzymanie go kosztuje krocie, to jeszcze trawę trzeba będzie wymienić po raz kolejny w ciągu 4 miesięcy.

Myślę, że propozycja stadionu 30 tysięcznego to w sam raz. Jeśli dobrze się przemyśli sprawę, to można go zbudować tak, aby była szansa rozbudowy. Dobrze byłoby go zbudować tak aby zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki wegetacji trawie (nasłonecznienie, dopływ powietrza itp. itd.).Nie wiem skąd masz dane z taką kwotą ale jest ona zła,obecnie inwestycja w Poznaniu to 820milionów z tym,że jeszcze czeka ich rozbiórka IV trybuny i postawienia nowej.

Wrocław 850 milionów,Gdańska prawie 900.Budowa bubla w Poznaniu pochlonela 713,6 mln i zadne rozbiorka IV trybuny nie jest planowana. Za to czeka ich masa przerobek i remontow szczegolnie na IV. Generalnie stadion porazka.


Tylko Pogoń!
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5253 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 18:17

  StahuLDN napisał:  

  M. napisał:  

  Rauliki[b napisał:  
]Stadion Lecha kosztował 700 milionów. Kupa kasy za niedoróbkę (niedoróbki wytknęła UEFA zmniejszając liczbę widzów na mecz z Bragą o połowę). Nie dość, że utrzymanie go kosztuje krocie, to jeszcze trawę trzeba będzie wymienić po raz kolejny w ciągu 4 miesięcy.

Myślę, że propozycja stadionu 30 tysięcznego to w sam raz. Jeśli dobrze się przemyśli sprawę, to można go zbudować tak, aby była szansa rozbudowy. Dobrze byłoby go zbudować tak aby zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki wegetacji trawie (nasłonecznienie, dopływ powietrza itp. itd.).Nie wiem skąd masz dane z taką kwotą ale jest ona zła,obecnie inwestycja w Poznaniu to 820milionów z tym,że jeszcze czeka ich rozbiórka IV trybuny i postawienia nowej.

Wrocław 850 milionów,Gdańska prawie 900.Budowa bubla w Poznaniu pochlonela 713,6 mln i zadne rozbiorka IV trybuny nie jest planowana. Za to czeka ich masa przerobek i remontow szczegolnie na IV. Generalnie stadion porazka.Zdarzyło mi sie być na stadionie, zeby nie było na repezentacji ;). Potwierdzam. Stadion ogólnie jest z dupy. Każda trybuna inna. Woda stoi na schodach w niektórych miejscach. Grzyb już sobie upodobał niektóre miejsca. Stadion na miare Lecha.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005