Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2361 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 06/11/2014 23:45

  DP napisał:  

Co do stadionu - jakieś jaja. Dzisiaj pojawiło się info, że będzie zmodernizowany dopiero w 2019 roku, zaczną w 2016, a koszt to ponad 100 milionów. ja pierdole. Nie wiem co robią kibice (SKPS) w kwestii nowego stadionu poza krzyknięciem raz na 5 meczy że krzystek to chvj, ale tu trzeba zacząć ostrzej działać i WYWALCZYĆ ten stadion... Ale tak jak mówie - nie wiem jak ludzie z SKPS działają poza samym stadionem w tej kwestii...Najlepszy skutek byłby gdyby kibice chodzili na mecze ;) Kibice nie chodzą , krzystek w dupie ma stadion. Argument, że stadion stary i nie chcą ludzie na niego chodzić ? To zorganizować wielką manifestację blokującą miasto i nie mam tutaj na myśli kilku tysięcy osób a przynajmniej kilkanaście. Ale tego się nie zrobi bo oprócz tych kilku tysięcy ludzi co chodzi na Pogoń niezależnie od wyniku, reszta ma sprawę w dupie. Dlatego Szczecin nie zobaczy nowego stadionu w ciągu najbliższych kilkunastu lat. I takie są fakty i nic tego nie zmieni.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2704 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 06/11/2014 23:46
Jak dobrze pójdzie 2019 rok reanimuje nasz "dobrodziej" stadion.Buuuhahaaaaaaa.
Tak bezczelnego typa w gmachu UM nie było jeszcze nigdy!!!
Sorry za defetyzm,ale do tego czasu raczej nie będziemy już w ekstraklasie....
Ludzie!!! nie dajcie mu znowu wygrać!!!


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
DL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3820 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 01:39
a kogo proponujesz? Moim zdaniem to oprócz kwestii stadionu Krzystek bardzo dobrze zarządza miastem. Powstało sporo dobrych inwestycji i coś się w końcu w tym mieście dzieje. A nowy stadion proponuję Jacyna-Witt której program bardziej nadaje się do kabaretu niż do realizowania i Tyszler z PO, która ma od zawsze wyjebane na Szczecin.


kosialdo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2565 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 09:07
Jacyna to obiecuje wszystko wszystkim. Kasy nie ma a i My kibice oprócz płakania w internecie nic nie robimy aby taki stadion powstał. Za 100 baniek to mozna postawić nowy stadion na 14-15 tysięcy ale tu z kolei zaczną się płacze gigantomanów, że u Nas to musi być arena na 35 tys.


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3962 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 10:38

  DL napisał:  
...Krzystek bardzo dobrze zarządza miastem. Powstało sporo dobrych inwestycji i coś się w końcu w tym mieście dzieje...O jakich dobrych inwestycjach mówisz? Ile to jest "sporo" dla 400tys. miasta i co się w końcu dzieje w mieście? Oprócz Gdańskiej, bo tam zawsze coś się dzieje w godzinach szczytu.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6385 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 10:59
Ciekawe co piszesz. A czytałeś ten program że piszesz ze wszystko wszystkim obiecuje? Obstawiam w ciemno, że post napisałeś pod wpływem tytułów z prasy. A ja po twoim wpisie właśnie go skończyłem czytać. I trochę mnie jego forma i treść zaskoczyła in plus. Szczególnie że nie ma tam za dużo kiełbasy wyborczej.
A co świadczy wg ciebie o dobrym zarządzaniu miastem?
Nie mamy dobrego kandydata na prezydenta. Jednak nie jest tak, że ten czy inny będzie znacznie inaczej zarządzał. Jedynym znacznie odbiegającym od normy był Jurczyk. Inni po prostu głównie administrują. To że są realizowane różne inwestycje, to i tak by miało miejsce. Przesledź historię powstawania filharmonii to zobaczysz, że toczyła się od czasów Jurczyka. Czy to jego zasługa w takim razie? Nie, wszyscy po kolei byli zaangażowani w jej powstawanie, ale szczególnych zasług Krzystek tu nie ma. po prostu robił co należało i na jego kadencje przypadło zakończenie. Pominę tu aspekt rachunku ile będzie nas kosztowało utrzymanie tego obiektu (na pewno więcej niż stadionu o jakim myslimy) i czy musiało tak dużo ale filharmonia jest potrzebna i tyle.Basen był przygotowany, tylko do odpalenia, obwodnica tak czy siak powstanie wcześniej czy później niezaleznie od tego kto będzie rządził.
Jednak podstawowym problemem jest to, że Krzystek praktycznie walczy z Pogonią. Nie oficjalnie, a tak to naprawde wygląda. Byłby zadowolony gdyby Pogoń stoczyła się do 2 czy 3 ligi. I takie działanie w sprawie stadionu prędzej czy później sie tym skończy. Pogoń to dla niego nie wartość tylko problem. Odrębnym tematem jest oczywiste zwodzenie kibiców na potrzeby kampanii wyborczych i lekceważenie nas jako mieszkańców. Jeżeli chcemy pokazać żę w przyszłości należy choc troche nas szanować i brać nasz głos pod rozwagę mamy okazję to pokazać własnie w wyborach. Nawet gdyby Krzystek wygrał (co prawdopodobne), to nasze 2 czy 3 tysiące głosów przynajmniej powinno być widoczne. Brak jednosci w tym wzgledzie to zgoda na marginalizowanie klubu, który (podobno) jest dla nas bardzo ważny.


21:37
DL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3820 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 13:06

  Orangutan napisał:  
O jakich dobrych inwestycjach mówisz? Ile to jest "sporo" dla 400tys. miasta i co się w końcu dzieje w mieście? Oprócz Gdańskiej, bo tam zawsze coś się dzieje w godzinach szczytu.


-odnowienie bulwarów nadodrzańskich
-budowa Ecogeneratora
-zmodernizowanie skrzyżowania przy Bramie Portowej
-Filharmonia
-budowa Technoparku Pomerania
-przebudowa Arkońskiej i Niemierzyńskiej
-trasa północna
-przebudowa Struga
-skomunikowanie terenów inwestycyjnych w Trzebuszu i Dunikowie
-SST
-Hala widowiskowo sportowa
-odnowienie Arkonki
-TRAFO
-rewitalizacja terenów zielonych
-ścieżki rowerowe
-port jachtowy z mostem zwodzonym na wyspę Grodzką
-jest też wiele małych inwestycji, które nie są kosztowne, a bardzo poprawiają estetykę miasta
a z przyszłych chociażby:
-budowa mostu kłodnego
-skomunikowanie Łasztowni i przygotowanie terenów pod zabudowę
-przebudowa Jana z Kolna i budowa kamienic przy bulwarach

Co do Jacyny-Witt to obiecuje obniżenie wszystkim czynszu o połowę(jej piorytet), budowę stadionu, 5 aquaparków, przeniesienie ruchu przy Jana z Kolna pod ziemie budując tunel(nie wiem, gdzie sobie wyobraża wyjazd przy wyszyńskiego). Akurat w nocy leciała jakaś powtórka wywiadu z nią na Pomerani, niestety dużo demagogi, a mało konkretów.

Ostatnio edytowany przez: DL, 7 listopada 2014, 13:50 [1 raz(y)]


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5657 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 14:31

  DL/ napisał:  

-rewitalizacja terenów zielonych
-ścieżki rowerowe
-jest też wiele małych inwestycji, które nie są kosztowne, a bardzo poprawiają estetykę miasta
a z przyszłych chociażby:
-przebudowa Jana z Kolna i budowa kamienic przy bulwarach

.Które tereny zielone zrewitalizowano???
Masz jakieś dane ile km ścieżek rowerowych powstało i ew. jakiej nawierzchni???
Wymień proszę wiele tych małych inwestycji.

Ps. Chciałbym by przebudowano Jana z Kolna, ale osobiście w to nie wierzę.

Mam niesamowicie ambiwalentne odczucia co do Krzystka.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3491 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 14:53
Dzisiaj o 20.30 debata prezydencka w GALAXY. Wstęp wolny...


DL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3820 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 16:57

  Ambasador napisał:  
Które tereny zielone zrewitalizowano???
Masz jakieś dane ile km ścieżek rowerowych powstało i ew. jakiej nawierzchni???
Wymień proszę wiele tych małych inwestycji.

Ps. Chciałbym by przebudowano Jana z Kolna, ale osobiście w to nie wierzę.

Mam niesamowicie ambiwalentne odczucia co do Krzystka.


Przebudowa Jana z Kolna jest już w inwestycjach współfinansowanych i zaakceptowanych przez UE, więc to musi powstać i w tym jest sporo roboty Krzystka, bo udało się to podpiąć pod unijny fundusz na poprawę dojazdów do portów.

Co do danych pisałem wszystko z głowy, jak będę miał w jakiś dzień trochę wolnego to poszukam i wrzucę. Małe inwestycje miałem na myśli renowacje zabytkowych kamienic(np. u mnie na ulicy już połowa jest zrobiona), nowa elewacja urzędu miasta(na mnie robi wrażenie), wymiana wszystkich latarni na ledowe (i tu jest ciekawa sprawa:
U nas zostanie wymienione 5 tys lamp za bodajże 8 mln i inwestycja ma się zwrócić po kilku latach, a w Krakowie wymieniają 4,4 tys za ponad 30 milionów), odrestaurowany park botaniczny - ten przy różance(pamietam jak to kiedys wygladalo i tylko straszyło), teraz prace trwają przy stawie Brodowskiego. itd

Nie mówię, że tego wszystkiego bez Krzystka by nie było i na to co piszę pewnie trzeba patrzeć ze sporą rezerwą, ale ja jestem z niego zadowolony. Choć wkurwia mnie, że nie powie wprost, że inne inwestycje są jego zdaniem ważniejsze od stadionu zamiast mydlić oczy przebudową do której nie dojdzie.

Co do Jacyny jeszcze to mówiła, że ze względu na to, że jesteśmy ostatnim dużym miastem bez stadionu(Katowice widocznie nie są duże)to z ministerstwa sportu możemy otrzymać nawet w 80% sfinansowanie inwestycji. Jest to totalne kłamstwo, nawet jeśli podzielić tą wartość przez cztery. Z ostatnich zbudowanych stadionów Lublin i Białystok były współfinansowane z funduszu rozwoju Polski wschodniej, a jeśli chodzi o Łódź to idą tam ogromne fundusze unijne nieporównywalne do naszych i tu trzeba mieć pretensje do rządzącej PO, a nie Krzystka.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2704 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 17:21

  DL napisał:  
a kogo proponujesz? Moim zdaniem to oprócz kwestii stadionu Krzystek bardzo dobrze zarządza miastem. Powstało sporo dobrych inwestycji i coś się w końcu w tym mieście dzieje. A nowy stadion proponuję Jacyna-Witt której program bardziej nadaje się do kabaretu niż do realizowania i Tyszler z PO, która ma od zawsze wyjebane na Szczecin.Babcie klozetową proponuje.
Jakie to ma znaczenie kogo proponuje? Mam głosować na oszusta!!! nieudacznika? tylko dlatego że inni kandydaci na pierwszy rzut oka nie prezentują się lepiej.Rożnica jest taka ze oni u steru nie byli a Krzystek był i chce dalej.
Z tymi inwestycjami to jak już coś chwalisz to wsiądź w pociąg i pojedz do Poznania,Gdańska,Torunia czy Wrocławia czy nawet do Gorzowa wtedy na bazie porównań oceń inwestycje.To że w ostatnich ośmiu latach było sporo kasy z UE to w każdym mieście się zmieniło.Tylko w większości robiono to mądrze i z sensem.
Chyba że jesteś zachwycony przestarzałą i niefunkcjonalną halą za pieniądze gdzie w innych miastach budują nowoczesne,betonowa aleja kwiatowa która już zardzewiała,Basenem olimpijskim który jest o kilka centymetrów za krotki i nie można na nim nawet rozegrać MP...czy ścieżkami rowerowymi które prowadzą w większości do nikąd.
Remont starego trupa za 100mln. by stać się pośmiewiskiem całego kraju w terminie gdzie w innych miastach w tym samym czasie zbudowano by dwa nowe stadiony tylko udowadnia z kim mamy do czynienia....

Ostatnio edytowany przez: EPSON, 7 listopada 2014, 17:47 [1 raz(y)]


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Papricanos85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2361 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 17:24
Gdyby prezesem Pogoni byl biskup etc..to stadion bylby pierwsza inwestycja zrealizowana przez szanownego krzystka...
Ktos kto mowi ze krzystek zrealizowal wiele inwestycji i ze to dzieki niemu, ma niewielkie pojecie o poltyce. Takich kwot dofinasowan miasto nie mialo jeszcze nigdy w historii. Jakie inwestycje przeprowadzil krzystek? a no takie ze nasze wojewodztwo nadal jest z najwiekszym bezrobociem w PL, jeden z najwiekszych % emigracji jest wlasnie ze Szczecina itp itd.. Jak maja sie dane inwestycje do poprawy ekonomi a przede wszsytkim zycia mieszkancow? a no nijak, pobudowal 20 biurowcow, ale nie znalazl praktycznie zadnych nowych inwestorow, ktorzy momglbi dac prace ludziom, w wiekszosci stoja puste lub dzierazowione sa przez firmy ktore w szczecinie juz byly, lecz zmienily tylko sobie siedziby...Inwestycje typu sciezki rowerowe czy pozal sie boze fontanienki wygladaja conajmniej smiesznie, jezeli ktos uzywa ich jako argumentow do osiagniec naszego prezydenta....

Jezeli kogos taka wizja satysfakcjonuje to gratuluje wyborazni. Inne miasta nadal z kazdym rokiem nam uciekaja, i to nie tylko ze wzgledu na stadion,ale glownie ze wzgledu na sposob prowadzenia miasta przez . Ten czlowiek jedyne dla kogo sie stara to dla klerykow, buduje koscioly, sprzedaje za 1 zl ziemie warta miliony! To jest czlowiek kleru i trzeba go sie pozbyc nie tylko ze wzgledu na stadion.

Prawda jest taka ze Jacyna Witt jest jedyna rozsadna opcja. Poza tym ma bardzo ciekawy program oraz komitet z R.Dymkowskim na czele. Babka z klasa a takiej potrzeba zwlaszcza samemu szczecinowi. Czy zrealizuje obietnice stadionu? Mysle ze nie bedzie miala wiekszych problemow, skoro Bialystok stac byllo na 250 mln na stadion to Szczecin tez bedzie, tylko trzeba chciec, a Krzystek nie chce. tyle w temacie.


PORTOWCY
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2704 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 17:45

  Papricanos85 napisał:  
Gdyby prezesem Pogoni byl biskup etc..to stadion bylby pierwsza inwestycja zrealizowana przez szanownego krzystka...
Ktos kto mowi ze krzystek zrealizowal wiele inwestycji i ze to dzieki niemu, ma niewielkie pojecie o poltyce. Takich kwot dofinasowan miasto nie mialo jeszcze nigdy w historii. Jakie inwestycje przeprowadzil krzystek? a no takie ze nasze wojewodztwo nadal jest z najwiekszym bezrobociem w PL, jeden z najwiekszych % emigracji jest wlasnie ze Szczecina itp itd.. Jak maja sie dane inwestycje do poprawy ekonomi a przede wszsytkim zycia mieszkancow? a no nijak, pobudowal 20 biurowcow, ale nie znalazl praktycznie zadnych nowych inwestorow, ktorzy momglbi dac prace ludziom, w wiekszosci stoja puste lub dzierazowione sa przez firmy ktore w szczecinie juz byly, lecz zmienily tylko sobie siedziby...Inwestycje typu sciezki rowerowe czy pozal sie boze fontanienki wygladaja conajmniej smiesznie, jezeli ktos uzywa ich jako argumentow do osiagniec naszego prezydenta....

Jezeli kogos taka wizja satysfakcjonuje to gratuluje wyborazni. Inne miasta nadal z kazdym rokiem nam uciekaja, i to nie tylko ze wzgledu na stadion,ale glownie ze wzgledu na sposob prowadzenia miasta przez . Ten czlowiek jedyne dla kogo sie stara to dla klerykow, buduje koscioly, sprzedaje za 1 zl ziemie warta miliony! To jest czlowiek kleru i trzeba go sie pozbyc nie tylko ze wzgledu na stadion.

Prawda jest taka ze Jacyna Witt jest jedyna rozsadna opcja. Poza tym ma bardzo ciekawy program oraz komitet z R.Dymkowskim na czele. Babka z klasa a takiej potrzeba zwlaszcza samemu szczecinowi. Czy zrealizuje obietnice stadionu? Mysle ze nie bedzie miala wiekszych problemow, skoro Bialystok stac byllo na 250 mln na stadion to Szczecin tez bedzie, tylko trzeba chciec, a Krzystek nie chce. tyle w temacie.Cieszę sie Papricanos ze chociaż Ty przjrzałeś na oczy bo jeszcze pamiętam jak broniłeś renowacji trupa i z wiara podchodziłeś do tego że za 50 baniek zrobią z syrenki lamborgini...hehe w krótkim czasie.
Najsmutniejsze, że są ludzie którym zbudowanie namiotu z Operą i kilku rzeczy które w innych miastach robi się bez wielkiej pompy traktując jako normalną kolej rzeczy w zupelności wystarczy
nie dostrzegając że miasto traci mlodych ludzi uciekających w Polske i na zachód widząc pomalowane autobusy z ideami niczym z powieści Staszka Lema o wspaniałej wizji pobliskiego roku...2050 tego !!! i pływającego Szczecina ..hahaa.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3491 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 17:49
Jak czytam że jacyna witt jest jedyną rozsądną opcją to tylko udowadnia że nie ma na kogo głosować i znów wygra Krzystek....


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2920 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 18:11
To idź głosuj na Krzystka.
Nie wiem co zrobiłaby Jacyna. Na pewno ma zadziora bo tyle lat jest aktywna i widoczna. Na pewno jak by nie było wstrząsnęłaby tymi układami które od lat sie zbudowały i zabetonowaly w rożnych spółkach miejskich, urzędach.
Ale najpierw trzeba przejść do drugiej tury. Nie ma co na razie za dużo szumiec. Każdy powinien robić swoje. Kibice idą na mecz, DP na kawę w alei kwiatowej a co będzie dalej zobaczymy.


tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5945 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 22:11
Ten projekt to żart z kibiców.


INDIOS BRAVOS
cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5286 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 23:01
Brak realnych dzialan (budowa nowego stadionu lub renowacja, ktora powinna zaczac sie 'wczoraj'' i skonczyc w nastepnym roku a nie 2019) to wielkie problemu dla klubu:
1. problemy licencyjne.Koncza sie czasy gdzie przymykano oczy na stadiony bo cala Polska juz takowe posiada i po europejskich wymaganiach podniosa sie te pzpnowskie. moze nie 2015 ale 2016 lub 2017 bedzie bolesny jesli w Szczecinie nic sie nie zmieni.
2. cel na kolejny sezon( jesli bedzie licencja) to znowu zalapanie sie do 8 i nic wiecej, bo nie ma gdzie grac (to nie Ruch, ktory gral kilkadziesiat km obok w Gliwicach/ Jest roznica organizowac mecz 20 km dalej, a robic to jak dla nas ponad 200km ( Poznan), nie mowiac o innych lokalizacjach)
3. brak opcji z nowym silnym sponsorem. Brak szans pozyskania nawet dodatkowego znaczacego sponsora( zadna duza firma nie wladuje tu kasy zeby bujac sie po polskiej ekstraklasie na max. 5 miejscu.)
Oczywiscie mozna zaklac rzeczywistosc i mimo wszystko awansowac do pucharow co jak w przypadku Ruchu odbija sie czkawka do dzis i przy obecnej sytuacji Pogoni rowniez stadionowej, bardzo prawdopodobny scenariusz dotyczy tez nas.


Krzystek na nastepna kadencje to pewne problemy Pogoni, wiec sprawa jest dosyc oczywista. Kibicuje Pogoni, zalezy mi na tym klubie = nie glosuje na Krzystka.


paprykarzyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2280 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 23:13
Dżizas!!!! Jak czytam te wymieniane przez niektórych "osiągnięcia" krzystka to mnie krew zalewa. Ludzie!!! Ile wy macie lat?
Sprawdźcie ile z tych inwestycji było opóźnionych i przepłaconych! A ten koleś się tym szczyci! Arkonka, hala... wymieniać dalej?


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3962 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 23:40

  DL napisał:  

  Orangutan napisał:  
O jakich dobrych inwestycjach mówisz? Ile to jest "sporo" dla 400tys. miasta i co się w końcu dzieje w mieście? Oprócz Gdańskiej, bo tam zawsze coś się dzieje w godzinach szczytu.


-odnowienie bulwarów nadodrzańskich...
...
-jest też wiele małych inwestycji, które nie są kosztowne, a bardzo poprawiają estetykę miasta...


W sumie to jest trochę OT, bo może powinien być założony inny temat np. Wybory 2014 ale odpowiem.
1. Ecogenerator czyli spalarnia powstanie też w innych miastach. "W Polsce działa jedna spalarnia odpadów komunalnych w Warszawie. Obecnie prowadzone jest osiem inwestycji w największych miastach w Polsce. Spalarnie powstają między innymi w Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Koninie, Koszalinie i Łodzi. W planach są jeszcze Płock, Radom, Oświęcim, Katowice, Bytom, Chrzanów, Tarnów, Rzeszów, Tarnobrzeg" i związane jest to m.in ze spełnieniem wymagań UE, żadna więc "gimnastyka" czy sukces kłamczuszka.
2. Drogi, ulice - jak w każdym mieście w Polsce - UE, nic nadzwyczajnego, żadna więc "gimnastyka" czy sukces kłamczuszka.
3. Filharmonia - jak dla mnie koszmarek architektoniczny ale to rzecz gustu, temat ciągnie się już od czasów przed-krzystkowych i zakończenie ma miejsce akurat za jego kadencji, żadna więc "gimnastyka" czy sukces kłamczuszka a i tak uważam że obiekt jest zbyt drogi.
4. Technopark Pomerania - kolejne biurowce, co ciekawe siedzibę tam miał mieć home.pl ale m.in ze względu na opóźnienia w budowie (jak zawsze w zarządzanym przez kłamczuszka Szczecinie) mają siedzibę w innym miejscu.
5. SST - to może być jedna z większych porażek miasta, tramwaj na który trzeba "dojechać"...
6. Hala - przecież to kompromitacja, opóźnienia, projekt i koszt za który niemal byłby postawiony stadion.
7. Arkonka - kolejny przepłacony, nieoddany w terminie bubel.
Przyszłe "inwestycje" o których mówisz to zapewne jak ze stadionem - kiełbasa wyborcza.
Z tego co wymieniłeś to do mnie przemawia Trafo, kamienice, bulwary - tylko że to się dzieje w niemal każdej wiosce - rewitalizacja i odnawianie... Mi chodziło bardziej o inwestycje w sensie miejsca pracy, a co za tym idzie, o bogacenie się lokalnego społeczeństwa. Widoczków z bulwarów, ścieżek rowerowych czy muzy z filharmonii do gara nie włożysz niestety. Poniżej cytat z grudnia 2013 dotyczący bezrobocia miast wojewódzkich od 2008:
"Tylko w dwóch miastach wojewódzkich (na 16) stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 5 proc. Pięć lat temu takich "zielonych wysp" było aż 12 - pisze "Rzeczpospolita".
W stolicy 4,8 proc. aktywnych zawodowo mieszkańców pozostaje bez pracy, a w Poznaniu 4,2 proc. - wynika z danych GUS za październik. Stosunkowo niski poziom bezrobocia był też we Wrocławiu (5,5 proc.), w Katowicach (5,4 proc.) czy Krakowie (6 proc.).
A jak podkreśla dziennik, bezrobocie w okolicach 5 proc. uważa się za naturalne, tzn. niepowodujące problemów społecznych i wynikające bardziej z procesów naturalnych niż strukturalnych czy związanych z koniunkturą.
Ale już w pozostałych miastach wojewódzkich jest gorzej - od 6,8 proc. w Gdańsku do 13,6 proc. w Białymstoku.
W ciągu pięciu lat od października 2008 r. (wówczas rynek pracy przeżywał najlepsze chwile) sytuacja pogorszyła się we wszystkich miastach. Najbardziej w Białymstoku (stopa bezrobocia wzrosła z 7,1 do 13,6 proc.) i Szczecinie (z 4 do 10,4 proc.).
Stosunkowo najlepiej poradziły sobie - wzrost bezrobocia o mniej niż 3 pkt proc. - takie miasta, jak: Poznań, Rzeszów, Wrocław, Kraków, Warszawa czy Opole."
Pomijam Warszawę, Kraków czy Poznań ale Rzeszów czy Opole... W roku 2014 w Szczecinie jest około 10,5 proc. bezrobocia.

W tym sensie ja widzę jedną inwestycję i jest to Bilfinger obok Gyfii ale nie wiem na ile jest to zasługa kłamczuszka i na pewno nie jest to "sporo".
I jeszcze jedna rzecz o której już mówiłem, jeśli głosujesz na kłamcę, oszusta, złodzieja to niejako namawiasz do podobnych zachowań przyszłych polityków bo przecież kłamstwo, oszustwo, złodziejstwo popłaca.
Rozprawka mi wyszła :)


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2704 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/11/2014 23:44

  cfan napisał:  
Brak realnych dzialan (budowa nowego stadionu lub renowacja, ktora powinna zaczac sie 'wczoraj'' i skonczyc w nastepnym roku a nie 2019) to wielkie problemu dla klubu:
1. problemy licencyjne.Koncza sie czasy gdzie przymykano oczy na stadiony bo cala Polska juz takowe posiada i po europejskich wymaganiach podniosa sie te pzpnowskie. moze nie 2015 ale 2016 lub 2017 bedzie bolesny jesli w Szczecinie nic sie nie zmieni.
2. cel na kolejny sezon( jesli bedzie licencja) to znowu zalapanie sie do 8 i nic wiecej, bo nie ma gdzie grac (to nie Ruch, ktory gral kilkadziesiat km obok w Gliwicach/ Jest roznica organizowac mecz 20 km dalej, a robic to jak dla nas ponad 200km ( Poznan), nie mowiac o innych lokalizacjach)
3. brak opcji z nowym silnym sponsorem. Brak szans pozyskania nawet dodatkowego znaczacego sponsora( zadna duza firma nie wladuje tu kasy zeby bujac sie po polskiej ekstraklasie na max. 5 miejscu.)
Oczywiscie mozna zaklac rzeczywistosc i mimo wszystko awansowac do pucharow co jak w przypadku Ruchu odbija sie czkawka do dzis i przy obecnej sytuacji Pogoni rowniez stadionowej, bardzo prawdopodobny scenariusz dotyczy tez nas.


Krzystek na nastepna kadencje to pewne problemy Pogoni, wiec sprawa jest dosyc oczywista. Kibicuje Pogoni, zalezy mi na tym klubie = nie glosuje na Krzystka.Dokładnie.W dzisiejszym świecie filantropów nie ma.Kto wie jak zachowały by sie Azoty by była realna szansa szybko mieć stadion.Mając tak potężnego sponosora moglibyśmy w końcu zaistnieć w gablotach z pucharami i tytułami.Dużo bardziej prawdopodbny jest rozkład klubu o czym marzy Krzystek.
Jego sposób jest przemyślany.
-rzuca przed wyborami kwota 100mln. na przebudowę trupa i daleki termin by skłócić kibiców...i pozyskac kilkuset nierozgarnietych którzy to łykna i oddadzą głos na niego.
Po wyborach rozpeta się burza bo Krzystek powie ze koszty przebudowy beda ok.130 mln. co spowoduje protest mieszańcow ...oraz kibiców.Idea upadnie (bzdurna) upadnie.Krzystek powie więc ze jedyne wyjście to nowy stadion...ale w zwiazku z tym ze budżet jest juz rozdzielony to zaczniemy budować w ...2020 roku.Do tego czasu Pogon na pewno licencji nie dostanie na ekstraklasę i zakotwiczy w II lub III lidze...a brac kibicowska zacznie naturalnie wymierać lub przerzucac sie na kosza,ręczna etc.
Problem się rozwiąże a tereny przy Twardowskiego pójda pod budownictwo by Pan mec. Mikołjaczak i kilku innych mogła spokojnie już mieszkać i żyć a dzieci pobudują się w okolicy.
Ta teoria jest chyba bardziej prawdopodobna niż ten cały malowany Floating garden 2050.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005