Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
.Krzysiek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5650 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 18/10/2008 12:50

  KorusDĄBIE napisał:  

  malcoolm napisał:  
Przecież nie opłaca się rozbudowywać obecnego stadionu, skoro ma być nowy :PZa mniejsza pieniądze można zmodernizować ówczesny obiekt. Policz sobie jakby Dobudowali trybunę która zamykała by łuk. Później wyburzyli niską postawili nową coś tak jak Ala na Stadionie Lecha. Tak samo z Łukiem Wyburzyć i zrobić coś w stylu angielskim czyli bliżej murawy. I Wysoką też wyburzyć i zbudować od nowa :) Stadion przybrał by wtedy napewno na pojemności gdzieś do 30tyś. I napewno nie kosztowałoby to tyle jak budowa nowego stadionu na Lotnisku w Dąbiu gdzie jest teren podmokły i stadion po 10 latach by się zapadł w ziemie...
Tyle, że stadion Lecha był "usypany" na wale ziemnym a nasz jest w niecce więc nie da się tego dołu zlikwidować. A jakby zaczeli powiększać nieckę gdzie jest nasz stadion żeby wcisnąć tam nowy obiekt to nie wiem czy aby na pewno mniej kasy wyniosła budowa...


Krzaku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4537 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 18/10/2008 15:11

  KorusDĄBIE napisał:  

  malcoolm napisał:  
Przecież nie opłaca się rozbudowywać obecnego stadionu, skoro ma być nowy :PZa mniejsza pieniądze można zmodernizować ówczesny obiekt. Policz sobie jakby Dobudowali trybunę która zamykała by łuk. Później wyburzyli niską postawili nową coś tak jak Ala na Stadionie Lecha. Tak samo z Łukiem Wyburzyć i zrobić coś w stylu angielskim czyli bliżej murawy. I Wysoką też wyburzyć i zbudować od nowa :) Stadion przybrał by wtedy napewno na pojemności gdzieś do 30tyś. I napewno nie kosztowałoby to tyle jak budowa nowego stadionu na Lotnisku w Dąbiu gdzie jest teren podmokły i stadion po 10 latach by się zapadł w ziemie...Powiedz mi, gdzie przebieraliby się piłkarze gdyby budowano nową trybunę? Obecnych "Big Brotherów" by nie było, mały budyneczek z szatniami dla juniorów byłby zburzony, a stare szatnie grożą zawaleniu.


PS !
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4418 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 18/10/2008 17:53

  Krzaku napisał:  
Powiedz mi, gdzie przebieraliby się piłkarze gdyby budowano nową trybunę? Obecnych "Big Brotherów" by nie było, mały budyneczek z szatniami dla juniorów byłby zburzony, a stare szatnie grożą zawaleniu.w szatni znajdującej się pod nową trybuną


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Krzaku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4537 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 18/10/2008 22:01

  mastah86 napisał:  

  Krzaku napisał:  
Powiedz mi, gdzie przebieraliby się piłkarze gdyby budowano nową trybunę? Obecnych "Big Brotherów" by nie było, mały budyneczek z szatniami dla juniorów byłby zburzony, a stare szatnie grożą zawaleniu.w szatni znajdującej się pod nową trybunąAle podczas budowy...


PS !
pils
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6390 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/10/2008 23:43
:D

Ostatnio edytowany przez: pils, 20 października 2008, 00:03 [1 raz(y)]


Wszystkie drogi prowadzą na Pogoń
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6361 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/10/2008 17:50

  KorusDĄBIE napisał:  

  malcoolm napisał:  
Przecież nie opłaca się rozbudowywać obecnego stadionu, skoro ma być nowy :PZa mniejsza pieniądze można zmodernizować ówczesny obiekt. Policz sobie jakby Dobudowali trybunę która zamykała by łuk. Później wyburzyli niską postawili nową coś tak jak Ala na Stadionie Lecha. Tak samo z Łukiem Wyburzyć i zrobić coś w stylu angielskim czyli bliżej murawy. I Wysoką też wyburzyć i zbudować od nowa :) Stadion przybrał by wtedy napewno na pojemności gdzieś do 30tyś. I napewno nie kosztowałoby to tyle jak budowa nowego stadionu na Lotnisku w Dąbiu gdzie jest teren podmokły i stadion po 10 latach by się zapadł w ziemie...Wytłumacz mi proszę jak zburzenie i wybudowanie od nowa stadionu na Twardowskiego jest tańsze od zbudowania stadionu w innym miejscu? Bo to się kupy nie trzyma rozbiórka gratis? Na zakończenie proponuję zapoznanie się ze słownikiem poprawnej polszczyzny i używania słów których znaczenie rozumiesz. Co znaczy "zmodernizować ówczesny obiekt"


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6361 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/10/2008 17:50

  KorusDĄBIE napisał:  

  malcoolm napisał:  
Przecież nie opłaca się rozbudowywać obecnego stadionu, skoro ma być nowy :PZa mniejsza pieniądze można zmodernizować ówczesny obiekt. Policz sobie jakby Dobudowali trybunę która zamykała by łuk. Później wyburzyli niską postawili nową coś tak jak Ala na Stadionie Lecha. Tak samo z Łukiem Wyburzyć i zrobić coś w stylu angielskim czyli bliżej murawy. I Wysoką też wyburzyć i zbudować od nowa :) Stadion przybrał by wtedy napewno na pojemności gdzieś do 30tyś. I napewno nie kosztowałoby to tyle jak budowa nowego stadionu na Lotnisku w Dąbiu gdzie jest teren podmokły i stadion po 10 latach by się zapadł w ziemie...Wytłumacz mi proszę jak zburzenie i wybudowanie od nowa stadionu na Twardowskiego jest tańsze od zbudowania stadionu w innym miejscu? Bo to się kupy nie trzyma rozbiórka gratis? Na zakończenie proponuję zapoznanie się ze słownikiem poprawnej polszczyzny i używania słów których znaczenie rozumiesz. Co znaczy "zmodernizować ówczesny obiekt".


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Corny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4357 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/11/2008 16:58

  Olaf napisał:  
Co znaczy "zmodernizować ówczesny obiekt".Jak nie rozumiesz języka Polskiego to ci wytłumaczę. Modernizacja stadionu, który jest w chwili obecnej. Biorąc pod uwagę to, że gdyby miasto zaczęło bardziej dbać o nasz stadion na pewno lepiej by on wyglądał niż jest teraz ale jeszcze chyba nic straconego.
Nowy stadion tak może to jest lepsza myśl niż rozbudowanie teraźniejszego ale z kosztami może być różnie biorąc pod uwagę to, że tam gdzie miałby powstać wg planów w Dąbiu na lotnisku gdzie jest podmokły teren to można by było o tym jeszcze pomyśleć czy nie ma innej lepszej lokalizacji. Wszystko zależy od budżetu i najlepiej zrobić żeby było lepiej niż taniej.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6432 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/11/2008 19:16
Taniej - drożej, nikt nie policzył a wszyscy gadają. Na stadion na razie oieniędzy nie widać. a trzeba przecież zapewnic w krótkim czasie całą kasę. A jednocześnie utrzymywać a nawet dodatkowo zgodnie z wymogami ligi modernizować(!!!) stary stadion. A gdyby przebudowywano istniejacy obiekt, to można to robić w miarę dostępnych funduszy. Niech to trwa 5 lat, ale bedzie początek i widoczny koniec. Teraz poczatku nie widać o końcu nie wspominając. Każdy chciałby nowego, pieknego stadionu. Ale boję się że zamiast tego jeżeli nie zdecydują się na Twardowakiego, będziemy mieli stare obietnice na każde nowe wybory.


21:37
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5524 dni

***
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/11/2008 20:12

  KorusDĄBIE napisał:  

  Olaf napisał:  
Co znaczy "zmodernizować ówczesny obiekt".Jak nie rozumiesz języka Polskiego to ci wytłumaczę. Modernizacja stadionu, który jest w chwili obecnej. Biorąc pod uwagę to, że gdyby miasto zaczęło bardziej dbać o nasz stadion na pewno lepiej by on wyglądał niż jest teraz ale jeszcze chyba nic straconego.
Nowy stadion tak może to jest lepsza myśl niż rozbudowanie teraźniejszego ale z kosztami może być różnie biorąc pod uwagę to, że tam gdzie miałby powstać wg planów w Dąbiu na lotnisku gdzie jest podmokły teren to można by było o tym jeszcze pomyśleć czy nie ma innej lepszej lokalizacji. Wszystko zależy od budżetu i najlepiej zrobić żeby było lepiej niż taniej.Heh, wybacz ale to Ty chyba nie do końca rozumiesz język polski. Po pierwsze polskiego piszemy małą literą, ponieważ jest to przymiotnik. Po drugie:

  słownik języka polskiego napisał:  

ówczesny «istniejący w czasach, o których była mowa»Jak widzisz wyrazu "ówczesny" mógłbyś użyć w odniesieniu do stadionu który był kiedyś. Do stadionu przy Twardowskiego bardziej pasuje przymiotnik "obecny".


Against modern wszystko!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5963 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 07/11/2008 13:05
Stadionu nawet nie ma w planowanych inwestycjach http://szczecin.eu/baltic_neopolis/planowane_inwestycje


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5073 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 16:12
Wielkimi krokami zbliża się druga rocznica rządów prezydenta Piotra Krzystka. Przy tej okazji, jak bumerang powraca pytanie: na jakim etapie jest budowa nowego stadionu? Niestety, odpowiedź nie napawa optymizmem.– Na najbliższe lata nie ma środków na finansowanie tej inwestycji – poinformowała w poniedziałek Judyta Lemm - przewodnicząca komisji budżetu i finansów Rady Miasta Szczecin - w audycji PR Szczecin „Rozmowy pod Krawatem”.

Co to oznacza w praktyce? Wnioski wydają się być proste. Budowa stadionu nie rozpocznie się za kadencji Piotra Krzystka i tym samym nie skończy się w obiecywanym 2011 roku. Chociaż sam prezydent twierdził dzisiaj w rozmowie z Tomaszech Chacińskim, że inwestycji nie można jeszcze spisać na straty.

- Zmieniają się warunki w jakich funkcjonujemy. Koszty, o których rozmawialiśmy przed dwoma laty są zupełnie inne niż teraz, co oczywiście nie skreśla tej inwestycji. Cały czas trwają prace w Dąbiu po to, by uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego. W tej chwili istotne inwestycje w sposób radykalny podrożały – mówił prezydent Szczecina w „Rozmowach pod Krawatem”. – Wiemy też o tym, że stadion nie kosztuje już 50, 60 milionów jak to miało miejsce 5 lat temu. Tylko kilkaset milionów złotych. Studium wykonalności pokaże nam, czy warto budować.

Ostatnia część wypowiedzi Piotr Krzystka może wzbudzać kontrowersje tym bardziej, że prezydent ponad rok temu w wywiadzie dla naszego serwisu podkreślał, że miasto jest przygotowane na taką inwestycję i doskonale wie, że koszt budowy będzie sięgał kilkuset milionów złotych.

- Koszt stadionu jest zbliżony do kosztu obiektu Legii Warszawa, czyli około 380 mln zł. Ta kwota może się trochę zwiększyć ze względu na inflację – mówił wtedy.

Jakie czynniki oprócz inflacji wpływają na to, że koszty tego przedsięwzięcia są tak duże, że Krzystek zastanawia się nad zawieszeniem inwestycji?

- Przede wszystkim niewłaściwe albo nie do końca rozpoznane warunki gruntowe danego obszaru – mówi w rozmowie z naszym serwisem Teresa Paczkowska pracownik Politechniki Szczecińskiej, wydział budownictwa i architektury. - W Dąbiu występują ciężkie warunki gruntowe, po których spodziewać się można bardzo wielu niespodzianek i trudności. Przypuszczam, że miasto nie ma dobrze rozpracowanego tego terenu. Trybuny i dodatkowe pomieszczenia pod trybunami to duże obciążanie. Jeżeli mamy trudny teren, podmokły, to koszta inwestycji mogą być bardzo duże. Lotnisko słabo nadaje się na takie inwestycje, bo są to ogromne koszta.

Teresa Paczkowska jako intratny teren pod tę inwestycję, o dużo mniejszych kosztach, wskazała okolice ronda Hakena, gdzie wybudowany został hipermarket Auchan. - Tam kumuluje się w tej chwili funkcja usługowo-rozrywkowa. Pojawił się przy okazji budowy hipermarketu piękny węzeł komunikacyjny, rondo o dużej przepustowości, także linia autobusowa przejeżdża w tamtych okolicach – przekonuje nasz rozmówca.

Biorąc pod uwagę problemy finansowe i przedłużające się procedury, miasto powinno przeanalizować, czy nadal warto inwestować czas i pieniądze w tereny lotniska Dąbie.

Konkluzja sama sie nasówa-stadionu nie będzie. Jak kiedyś pisałem prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie. Chyba skazani jesteśmy na tego trupa na Twardowskiego,ale i w renont owego wątpił bym bardzo mocno.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
kawek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6064 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 17:27
NIedługo nawet ten zapyziały Białystok bedzie miał nowy stadion a my najwidoczniej nigdy nie przestaniemy byc wioską z tramawajami


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5596 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 17:56
Wladze Szczecina kiedys sie obudza i zobacza , ze Pogon nie dostala licencji na gre w ekstraklasie . Powstaje lub jest planowanych coraz wiecej stadionow . Wkoncu nadejdzie okres , kiedy nie beda dawac licencji za ladne oczy.
A i jak tu sciagnac jakiegos sponsora spoza regionu , jezeli nie zanosi sie na porzadny stadion ?


PS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4583 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 18:15
To są właśnie Szczecińskie władze. Najlepiej jak kibice sami zbudują sobie stadion, nie?


'Z Tobą jest zabawa fajna, dobrze, że jesteś legalna, ćpają Ciebie nawet dzieci...'

Patrz komu ufasz!
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6839 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 20:31
Na poczatek prosze mnie w ogole nie krytykowac... bo i tak zupelnie sie nie znam na tym ( procedury itd ). A nie lepiej by bylo oglosic taki ogolny przetarg wsrod mieszkancow/firm w woj. Zachodniopomorskim na takiej zasadzie jak:
Miasto udostepnia tereny pod budowe stadionu - a czesc srodkow mialoby pochodzic z kieszeni prywatnych osob/firm na takiej zasadzie:

firma wyklada 10000PLN - a dostanie np. 12000PLN ( a z jakich zrodel ? -> z czesciowych zyskow nowowybudowanego stadionu )

Skoro samo Szczecin nie ma calej kwoty do wylozenia pod budowe nowego stadionu to moznaby CHYBA takie rozwiazanie zastosowac i mysle ze jakies kilka/kilkanascie milionow zl by z tego wyszlo - ale to i tak raczej za malo...

Ale moze miasto w koncu zauwazy zaangazowanie osob prywatnych/firm... moze cos z tego bedzie ?

Niewiem, nie mam zielonego pojecia, podsunalem tylko pomysl...

To tylko taki moj maly pomysl... ale i tak zapewnie idiotyczny.


Veni, vidi, vici
U84%
RM
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6077 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 20:33

  anathema napisał:  
– Wiemy też o tym, że stadion nie kosztuje już 50, 60 milionów jak to miało miejsce 5 lat temu. Tylko kilkaset milionów złotych. Studium wykonalności pokaże nam, czy warto budować.

Ostatnia część wypowiedzi Piotr Krzystka może wzbudzać kontrowersje tym bardziej, że prezydent ponad rok temu w wywiadzie dla naszego serwisu podkreślał, że miasto jest przygotowane na taką inwestycję i doskonale wie, że koszt budowy będzie sięgał kilkuset milionów złotych.

- Koszt stadionu jest zbliżony do kosztu obiektu Legii Warszawa, czyli około 380 mln zł. Ta kwota może się trochę zwiększyć ze względu na inflację – mówił wtedy.
Złodziejskie ku*wy ! Każdemu po milionie i się uzbierało 380 mln , przecież budowa stadionu to idealna okazja żeby nakraść !
Je*ać PO nie tylko szczecińskie ! ; ]


Boss
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 4184 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 21:25

  Cytat:  
Złodziejskie ku*wy ! Kazdemu po milionie i sie uzbieralo 380 mln , przeciez budowa stadionu to idealna okazja zeby nakrasc !
Je*ac PO nie tylko szczecinskie ! ; ]


Jebac takie wypowiedzi


Pogoń i tylko Pogoń!!
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6077 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 22:41

  Platformiak napisał:  

  Cytat:  
Złodziejskie ku*wy ! Kazdemu po milionie i sie uzbieralo 380 mln , przeciez budowa stadionu to idealna okazja zeby nakrasc !
Je*ac PO nie tylko szczecinskie ! ; ]


Jebac takie wypowiedzihej , hej uderz w stół... ; ]


MKS 78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5569 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 26/11/2008 22:42
Moze niech stowarzyszenie wystapi z pismem do prezydenta z prosba o info w sprawie budowy i planow jakie ma miasto, bedzie cos nie tak to zbieramy podpisy na referendum i niech spred...a Krzystek z urzedu i frajerow szuka gdzie indziej.


Fanatycy ze stolicy
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005