Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Pogoń-fanatyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 503 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/09/2018 01:19
Przeglądając stronę dotyczącą stadionu Zamówienia publiczne przeglądam te dokumenty z niepokojem. Pierwszy lepszy fragment bo akurat otworzyłem "pytania III": W naszej ocenie warunki te zostały sformułowane z rażącym naruszeniem prawa zamówień
publicznych oraz w sposób wadliwy, co uzasadnia ich weryfikację i zmianę przez Zamawiającego.
ogólnie do pytania 2 strony opisowe a odpowiedź "zapisy pozostają bez zmian". No to według mnie ktoś się tu nie zna na przepisach. Czy jest tutaj ktoś z branży budownictwa żeby się wypowiedział? Bo jak przeglądam większość pytań to 99% odpowiedzi, że wszystko zostaje bez zmian. O co tu chodzi?


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2336 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/09/2018 10:48
No to dzisiaj radni mają zdecydować o zwiększeniu kosztów stadionu do praktycznie 300 mln złotych.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/09/2018 12:17
I na tym się nie skończy. Po hali będzie to najbardziej przeplacona inwestycja w mieście.


FL2
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3531 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/09/2018 17:25
Osobiście nie chce tego stadionu. Nie za te pieniądze, nie w tej formie. Debilny pomysl


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5632 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/09/2018 17:36

  FL2 napisał:  
Osobiście nie chce tego stadionu. Nie za te pieniądze, nie w tej formie. Debilny pomyslCo proponujesz w zamian ???

edit: Radni przyklepali więcej pieniędzy w budżecie na stadion.

Ostatnio edytowany przez: Ambasador, 11 września 2018, 18:38 [1 raz(y)]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Durex1985
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2888 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/09/2018 21:03

  FL2 napisał:  
Osobiście nie chce tego stadionu. Nie za te pieniądze, nie w tej formie. Debilny pomyslNo brawo jak już nawet kibice będą siać zamęt to tylko patrzeć jak ukręcą sprawie łeb. A może ktoś zobaczy że inflacja jest duża że koszty firm z roku na rok wzrastają i nie da się porównywać budowy z 5 lat wstecz z obecną sytuacją. Więc drodzy malkontenci im dużej tym będzie drożej i tego nie oszukasz.


Nowy stadion dla Szczecina!!!
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/09/2018 09:05
Tak, tylko tutaj dochodzą koszty przebudowy, rozbiórki poprzedniego obiektu. Do tego nikt nie wie co znajdą pod nasypem. Jako mieszkaniec Szczecina a potem kibic od początku krytykowałem ten pomysł. Niestety mądre głowy w magistracie wybrały sobie dwie skrajne głupie opcje nowego stadionu. Budowa nowego na bagnie albo przebudowa starego za niebotyczne pieniądze. Ciekawe czy będą szli w zaparte i kwota będzie systematycznie rosnąć...


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5661 dni

**
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/09/2018 09:21
Oczywiście, że ta kwota będzie rosnąć z każdym kwartałem. Wystarczy spojrzeć na ceny w budowlance i przetargi np. na tunel w Świnoujściu - realizujący podmiot zrezygnował ponieważ w ciągu 1,5 roku ceny materiałów oraz inne opłaty skoczyły o 150%, co przy wielomilionowej inwestycji "generuje" dodatkowy koszt w wysokości kilkudziesięciu milionów. Przy takiej zmianie żadna firma nie będzie chciała brnąć w kredyty.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5632 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/09/2018 09:57
Tak dla porównania, w latach 2012-2014 wybudowanie stadionu w Białymstoku to koszt 250 mln złotych.

Nasz będzie podobny pojemnościowo, a dodatkowo powstanie infrastruktura dla Akademii. Nie wchodziłem w szczegóły dotyczące powierzchni użytkowych itp.

Gdyby udało się zamknąć całość w tych 300 mln pln - byłaby to bardzo dobra cena w mojej ocenie.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Owczarek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3581 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/09/2018 17:02
Z każdym dniem będzie coraz więcej przeciwników tego stadionu i z tym już chyba nie wygramy, ja wiem, że internet to nie jest realne życie, ale poczytajcie komentarze pod tymi artykułami o stadionie chociażby na facebooku, większość osób albo wyśmiewa nasz klub (co powinno być nie do pomyślenia, ale już się przyzwyczaiłem, że z Pogoni w tym mieście się kpi, mimo, że są setki gorszych klubów) albo podają argumenty przeciwko budowie stadionu, na które często dostają odpowiedź od jakiegoś Matiego PS o treści "chuj ci w dupe jak nie chcesz stadionu spierdalaj do poznania !111one" co tylko jest wodą na młyn dla naszych przeciwników.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/09/2018 16:20

  Owczarek napisał:  
Z każdym dniem będzie coraz więcej przeciwników tego stadionu i z tym już chyba nie wygramy, ja wiem, że internet to nie jest realne życie, ale poczytajcie komentarze pod tymi artykułami o stadionie chociażby na facebooku, większość osób albo wyśmiewa nasz klub (co powinno być nie do pomyślenia, ale już się przyzwyczaiłem, że z Pogoni w tym mieście się kpi, mimo, że są setki gorszych klubów) albo podają argumenty przeciwko budowie stadionu, na które często dostają odpowiedź od jakiegoś Matiego PS o treści "chuj ci w dupe jak nie chcesz stadionu spierdalaj do poznania !111one" co tylko jest wodą na młyn dla naszych przeciwników.Mysle, ze trzeba odroznic przeciwnikow budowy stadionu od przeciwnikow budowy stadionu w takiej formie. Czesto pada argument czy ta druzyna faktycznie na ten stadion zasluguje. Patrzac przez pryzmat ostatnich lat pewnie nie, ale trzeba miec swiadomosc, ze oni w koncu odejda albo pokoncza kariery a stadion zostanie i nikt nie ma pewnosci czy za 10 lat nie beda na nich grane mecze Ligi Mistrzow czy III ligi polskiej. Niestety ten sam argument dziala w druga strone. Jest to efekt zaniedban i odbijania pileczki przez ostatnich 20(?) lat. Tak jak pisalem wczesniej. Koncepcje byly dwie, obie absurdalne. I tak koszty beda rosly, tak samo jakby rosly gdyby stadion byl budowany od podstaw w jakiejkolwiek lokalizacji. Chodzi o to, ze tu na dzien dobry sa spore koszty zwiazane ze starym obiektem, ktorych w nowym miejscu mozna by uniknac. Tak naprawde na plus dziala tylko to, ze w przyszlosci bedzie tutaj stacja SKM, co nie zmienia faktu, ze komunikacyjny koszmarek bedzie trwal w najlepsze.

Co do dysksji na facebooku, to nawet nie chce mi sie komentowac.Czesto mam tak, ze jak cos czytam to zalamuje rece, po czym wlasnie widze odpowiedz Sebixa z herbem Pogoni na zdjeciu profilowym, to mam problem, bo juz nie ma czego zalamywac. To akurat i tak najmniejszy problem, bo w internecie kazdy moze sobie pogadac.


Durex1985
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2888 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/09/2018 21:48
Panie i Panowie kibice naszej ukochanej Pogoni. Razem biegaliśmy razem protestowaliśmy i razem chcieliśmy stadionu dla POGONI i teraz kiedy już nie czas na głupie dyskusje w stylu czy tu czy tam sami nie jesteśmy w stanie jednym głosem wołać o ten nowy stadion którego tak bardzo nam potrzeba. Może tak przestanie jeden z drugim marudzić i nosem kręcić i wspólnie razem walczmy o ten stadion.


Nowy stadion dla Szczecina!!!
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 14/09/2018 07:26
Zdaje się, że decyzja jest już podjęta. Stety albo niestety. Opinie zawsze wyrazić chyba mozna, tak?
Natomiast forsowanie pomysłu za wszelką cenę jest moim zdaniem bez sensu i bądź co bądź śmierdzi hipokryzja.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5632 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 14/09/2018 11:12

  Przema napisał:  
Zdaje się, że decyzja jest już podjęta. Stety albo niestety. Opinie zawsze wyrazić chyba mozna, tak?
Natomiast forsowanie pomysłu za wszelką cenę jest moim zdaniem bez sensu i bądź co bądź śmierdzi hipokryzja.Oczywiście, że można wyrazić, natomiast kto tu mówi o forsowaniu pomysłu??? Miasto wybrało ostatecznie lokalizację, udało się przekonać do tego, że stadion w kształcie podkowy z 3 trybunami, jednak nie jest najnowocześniejszym rozwiązaniem, jak niektórzy "politycy" próbowali nam wmówić i tyle. Większość stadionów w PL budowane jest w tym samym miejscu - i z czegoś ta zależność wynika.

Ja się cieszę, że stadion będzie w obecnym miejscu, a czy faktycznie jest to aż taki problem komunikacyjny??? Przecież meczów u siebie jest jakieś 17-20 w skali całego roku. Średnio raz na 3 tygodnie, godzina czy dwie mocno zwiększonego ruchu nie jest jakimś dramatem.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5632 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/09/2018 11:26
28 września tuż tuż... jakie Wasze przewidywania co do rozstrzygnięcia przetargu ???

W Płocku wczoraj ogłosili przetarg - otwarcie kopert 6.11.2018. Zobaczymy jak im pójdzie, choć roboty w innej formie, albowiem "zaprojektuj i zbuduj". Czas na wykonanie całość: 36 m-cy.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
galon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 1646 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/09/2018 16:08
Wygra oferta firmy X na kwotę 290 mln. Odwołania, protesty, wybicie łopaty lato 2019.Zakończenie jesień 2023 kwota 350mln.Chyba tak to się zakończy.


POGOŃ SZCZECIN
netoper
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2956 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/09/2018 16:10
Biorąc pod uwagę sytuację na rynku budowlanym, gdzie ceny ofert odbiegają bardzo często o kilkadziesiąt % od cen przewidzianych na zadanie może być różnie. Stadion to też bardziej skomplikowany projekt niż budowa drogi, tutaj tym bardziej ceny oferentów mogą się mocno różnić jedna od drugiej. Obym się mylił, czekamy :]


Durex1985
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2888 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/09/2018 20:32

  galon napisał:  
Wygra oferta firmy X na kwotę 290 mln. Odwołania, protesty, wybicie łopaty lato 2019.Zakończenie jesień 2023 kwota 350mln.Chyba tak to się zakończy.i może to wcale nie była by zła opcja... taniej nie będzie choć by wybrali pola za Pyrzycami cen materiałów nie oszukasz.


Nowy stadion dla Szczecina!!!
netoper
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2956 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/09/2018 20:58

  Durex1985 napisał:  

  galon napisał:  
Wygra oferta firmy X na kwotę 290 mln. Odwołania, protesty, wybicie łopaty lato 2019.Zakończenie jesień 2023 kwota 350mln.Chyba tak to się zakończy.i może to wcale nie była by zła opcja... taniej nie będzie choć by wybrali pola za Pyrzycami cen materiałów nie oszukasz.+ cen robocizny, które też w ostatnich nawet miesiącach poszły mocno do góry.


s3
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 940 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/09/2018 21:43

  galon napisał:  
Wygra oferta firmy X na kwotę 290 mln. Odwołania, protesty, wybicie łopaty lato 2019.Zakończenie jesień 2023 kwota 350mln.Chyba tak to się zakończy.


I w międzyczasie zmiany koncepcji na tańsze :D Wyjdzie drożej, a będzie odchudzany projekt. Tak coś czuję.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 1 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51
gryfus1948

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005