Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 19:56
Wątek robi się powoli nie na temat. Nie rozważajmy tu programów wyborczych ani nie ocenaiajmy polityków za całokształt. Każdy ma prawo do swojego zdania w tych sprawach.
Temat wyborów w tym watku pojawił się tylko w aspekcie stadionu. Tu mamy sytuacje dość prostą z punktu widzenia kibica. Jest człowiek który od 8 lat nas zwodzi, ma Pogoń w dupie i nie ma powodów aby tym razem było inaczej i jest ktoś inny, kto budzi kontrowersje, ale od lat mówi ze stadion jest potrzebny i deklaruje że będzie w tej sprawie działać. Nie mamy podstaw do wiary że nagle nam wybuduje stadion, ale nie mamy tez podstaw do mówienia że deklaracje są kłamliwe.
Dla mnie opcja jest jasna choćby z w kategoriach kary za niedotrzymanie słowa.


21:37
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7045 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 20:19

  Artur_PS napisał:  
Co ma kurwa prezydent Szczecina do bezrobocia w zachodniopomorskim? Odpowiem retorycznie - ma tyle do powiedzenia co Ty w polityce kadrowej w mojej firmie.



Mu chyba chodziło oto, że Krzystek jako prezydent Szczecina przez 8 lat nie zrobił nic, aby poprawić wskaźnika bezrobocia w samym mieście, a nie w województwie bo to jest niemożliwe tak jak piszesz.


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3567 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 20:48

  heh napisał:  

  Artur_PS napisał:  
Co ma kurwa prezydent Szczecina do bezrobocia w zachodniopomorskim? Odpowiem retorycznie - ma tyle do powiedzenia co Ty w polityce kadrowej w mojej firmie.



Mu chyba chodziło oto, że Krzystek jako prezydent Szczecina przez 8 lat nie zrobił nic, aby poprawić wskaźnika bezrobocia w samym mieście, a nie w województwie bo to jest niemożliwe tak jak piszesz.



wiem o co mu chodziło. Ale zdenrowowala mnie demagogia. Nie można iść do przodu z rozwojem z nią. Walczymy o stadion. Rozwiązanie siłowe zawiodły., one zawsze było wątpliwe. Denerwuje mnie, że nie ma u nas jednego forum.


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6485 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 21:03
Ja tylko dorzucę trochę danych statystycznych dotyczących rzekomego wyprzedzenia nas przez większość miast wojewódzkich:

Zarobki:
Obrazek jpg wstawiony na forum

Awans o dwie pozycje w "rankingu miast"

Bezrobocie:
Obrazek png wstawiony na forum

Sytuacja bardzo zła, ale tutaj też odnotowujemy awans. Zaznaczyłem miasta które zaliczyły spadek bezrobocia, mamy czwarty najlepszy wynik jeżeli chodzi o tendencję spadkową: -1,2%. Obecnie stopa bezrobocia wynosi 9,7%

Mieszkaniówka:
https://homebroker.pl/artykuly/aktualnosci/1297-ceny-mieszkan-w-wiekszosci-miast-bez-zmian

Tutaj gołym okiem widać różnicę cen między nami a innymi miastami z czołówki. U nas ceny m2 przy zbliżonych zarobkach są znacząco niższe.

Dane z pierwszych dwóch tabel pochodzą z GUSu, http://stat.gov.pl/ Bank danych lokalnych.

TYLE NA TEMAT SPADKU SZCZECINA DO 3 LIGI MIAST.

Dodatkowo zgadzam się z Artur_PS, taka prawda, że turyści są zazwyczaj zachwyceni Szczecinem, podczas gdy tutejsi narzekają na "bród smród i ubóstwo". Na tle innych miast naprawdę przestrzeń publiczna wygląda BARDZO dobrze. Jeszcze trzeba popracować nad bieżącymi naprawami, sprzątaniem i tak dalej, ale generalnie nie jest źle.

Ostatnio edytowany przez: Prawy jegomość, 18 listopada 2014, 21:21 [1 raz(y)]


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3567 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 21:08

  heh napisał:  

  Artur_PS napisał:  
Co ma kurwa prezydent Szczecina do bezrobocia w zachodniopomorskim? Odpowiem retorycznie - ma tyle do powiedzenia co Ty w polityce kadrowej w mojej firmie.



Mu chyba chodziło oto, że Krzystek jako prezydent Szczecina przez 8 lat nie zrobił nic, aby poprawić wskaźnika bezrobocia w samym mieście, a nie w województwie bo to jest niemożliwe tak jak piszesz.



Około Szczecina jest 200 pracowników do kurczaków, potrzebne jest też 150 pracowników do tych pustych IT w centrum. Płace początkowe sa niskie - 1500-1700.

Zajmuję sie rekrutacją pracowników od 10-lat. Bzrobotni to raczej młodzi debile,bez umiejętności i z wysokimi wymaganiami. finansowymi
.Uczę też w szkole wyższej. Dramat. Nie mówcie proszę o kształceniu. Na rynek trafiają ustawicznie debile.To nie jest błąd systemu. Nie Krzytka.


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7647 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 22:13
Bo niektórzy potrafią tylko ciągle narzekać. Co by się nie zrobiło to zawsze będzie źle. Zmieńmy wreszcie k.. myślenie w tym mieście. Co do wyborów - Jacyna gówno zrobi (nie wierze w tą zadufaną w sobie i arogancką kobietę, które NIC nie pasuje), Krzystek jest taki sobie, nigdy nie myślałem, że na niego zagłosuje, ale jestem dumny z tego co dzieje się w końcu w naszym mieście. Zgadzam się ze zdaniem, że nie powinniśmy się zbytnio zadłużać jako miasto. Ale przecież Krzystek chyba sam nie rządzi, ktoś to też kontroluje.


Pogoń Szczecin MKS!
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7045 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 22:36
Fajnie, ze w miescie przecietne wynagrodzenie to 4 tysiace ale nie zapominajmy, ze do tego badania bierze sie wszystkich od babc klozetowych po prezesow i dyrektorow po czym wyciaga sie srednia wiec wynik zawsze jest ciutke zawyzony i niedokonca miarodajny.

Artur Ps to, ze na rynek pracy trafiaja debile, ktorzy nie sa przygotowani do prawdziwej pracy to bledy naszego systemu w tym ksztalcenia niestety.


Maxymalny
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 3680 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 23:25

  Przema napisał:  
Az takim desperatem nie jestem. Jacyna moze obiecac 4 stadiony, tak jak aquaparki i wlasnie dlatego nie bedzie dla mnie warta oddania glosu.



UWAGA!!! Leming, prawdopodobnie debil.


Maxymalny
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 3680 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 23:27

  DP napisał:  
Panowie nie ma się co łudzić, Krzystek wygrał te wybory już teraz. II tura to formalność. A Jacyna na całe szczęście schowa się na jakimś polu golfowym na kolejne 4 lata. Tam jej miejsce, a nie w gabinecie jako prezydent.

No chyba, że się do rady miasta dopcha, ale to i tak będzie jej kolejna porażka i raczej nikt nie zwróci uwagi na nią.

Trochę mi jej mimo wszystko szkoda. Produkuje się, obiecuje, wielka kampania i wielka pewność siebie (oj, za duża) a koniec końców przegrywa jak zwykle i to z taką stratą do największego politycznego wroga. Jej bezsilność widać w każdym wpisie, gdzie wszędzie widzi spisek.

Teraz najważniejsze nie dopuścić do modernizacji i walczyć o nowy stadion. Ta walka byłaby taka sama w przypadku gdy bedzie Krzystek, byłaby Jacyna albo inny Tyszler.

UWAGA!!!! 100% LEMING i DEBIL. Silne kompleksy wobec kobiet. Prawdopodobnie nigdy nie ruchał.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4232 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 23:42
Te wszystkie dane o bezrobociu to proszę skonfrontować z danymi emigracji zarobkowej w naszym mieście i w tych innych...
Jak pisze verte dyskusja zrobiła się zupełnie oderwana od tego jak nas kibiców potraktował Krzystek i
o tym co się może stać z Pogonią jeśli on dalej będzie na fotelu Prezydenta.Ja obawiam się najgorszego...a byliśmy o krok od najlepszego (Azoty,stadion,ponowny bum na Pogoń).
.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Owczarek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5134 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 18/11/2014 23:49
Niewykorzystane okazje się mszczą, na prawdę jak nie dostaniemy licencji to skończymy jak teraz Widzew, będziemy średniakiem 1-2 ligi


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4448 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina - 19/11/2014 00:15
Jegomość, 16 czy 18 miejsca na 19 to faktycznie ekstraklasa. Co chciałeś tymi tabelami pokazać?

Dajcie spokój z bezrobociem. To sztuczne dane bo połowa bezrobotnych od lat tylko dlatego żeby mieć świadczenia zdrowotne. Bez sensu o tym dyskutować.

Ale jak jest tak dobrze to dlaczego ludzie po studiach stad wyjeżdżają? Głupi jacyś?

DP- nie rozumiesz że nie będzie przy Krzystku nowego stadionu a i modernizacji raczej też nie?

Do innych : nie wiem jak można będąc kibicem Pogoni głosować na grabarza tego klubu.


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6485 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 00:57
Pierwsza tabela jest dla Ciebie niewidzialna? Tabele przedstawiają jak się ma rzeczywistość do tezy, że Szczecin spada w "lidze miast". Jak widać w odniesieniu do 2006 roku awansowaliśmy o kilka pozycji w obu kategoriach. Nie mówiąc już o mieszkaniówce, w której mamy ogromną przewagę. Teraz rozumiesz? To jest argument za tym, że Szczecin nie tylko nie został wyprzedzony przez te 8 lat, a nawet zbliżył się do czołówki. Tabele wrzucam po to, żeby niektórzy zauważyli jak bardzo się zapędzają ze swoim narzekaniem, podczas gdy dane pokazują zupełnie co innego. Może niektórzy się ockną i przestaną siać defetyzm.

Z bezrobociem oczywiście masz rację, to jest sztuczna statystyka, na którą dodatkowo mocno wpłynął kryzys. Występują takie wahnięcia, że nie uważam, żeby była miarodajna (dla przykładu - w 2008 roku mieliśmy już tylko 4% bezrobocia.) Wrzuciłem to tylko dlatego, że wcześniej ktoś mówił o rosnącym bezrobociu co oczywiście wg. danych jest nie prawdą.

Ktoś zasugerował, że powinienem spojrzeć na współczynnik emigracji - nie znalazłem takiego, jednak pozwolę sobie wrzucić jeszcze jedną tabelkę. Tabela ta pokazuje dane na temat wyludniania się miast. Myślę, że jest to nawet lepsza statystyka od emigracji.
Jak widać, znowu błąd - Szczecin tutaj też wypada przyzwoicie. Straciliśmy niecałe 900 osób... Ciekawie wygląda Poznań, czy on przypadkiem nie miał być dwie ligi ponad nami!?

Obrazek png wstawiony na forum

Ostatnio edytowany przez: Prawy jegomość, 19 listopada 2014, 01:24 [3 raz(y)]


serdi
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4501 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 08:58
heh, ten ranking akurat może być trochę przekłamany,
bo ludzie przeprowadzają się często do sąsiednich powiatów (tzn budują się)
Trzeba byłoby chyba policzyć ludnośc całych aglomeracji,
Co do Krzystka, to wg mnie, na tle poprzedników jest niezłym prezydentem,
ale to jest nasz właśnie problem, bo nie mieliśmy dużego szczęścia do władz,
Ja oddaję głosy na MJW, myślę że w Szczecinie gorzej nie będzie, a jest jakaś szansa na stadion,
Niech go chociaż zaczną budować, tak jak to zrobili na przykład w Zabrzu


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6485 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 11:02
Przekłamania tutaj nie widzę - miasto a aglomeracja to dwie różne sprawy. Oczywiście zgadzam się, że część ludzi buduje się "po sąsiedzku", najbliższym przykładem Przecław. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to zjawisko negatywne dla miast. Pieniądze z podatków zostają w sąsiednim powiecie. Na aglomeracje pracuje kilka miast (U nas są to między innymi Stargard Szczeciński, Świnoujście czy Police), więc nie widzę sensu liczenia tego.


energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5787 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 11:14
ręce opadają...... w obliczu wyborów POGOŃ POWINNA BYĆ JEDNOŚCIĄ i dać zdecydowany odpór Krzystkowi, który w następnej kadencji pogrzebie nasz klub oraz zmarnuje kasiorę na bzdurną modernizację.

Może i MJW nie jest idealna, ale daje przynajmniej nadzieję (bardziej lub mniej racjonalną), że temat budowy stadionu na jaki stac miasto (15-20 tys.) ruszy zmiejsca, a jak już ruszy, to będzie musiał być zakończony.

Jest mi po prostu wstyd, że w tym temacie jest głoszona propaganda pro-Krzystkowa .....


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5490 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 11:17

  Prawy jegomość napisał:  
Ja tylko dorzucę trochę danych statystycznych dotyczących rzekomego wyprzedzenia nas przez większość miast wojewódzkich:...

...Dodatkowo zgadzam się z Artur_PS, taka prawda, że turyści są zazwyczaj zachwyceni Szczecinem, podczas gdy tutejsi narzekają na "bród smród i ubóstwo". Na tle innych miast naprawdę przestrzeń publiczna wygląda BARDZO dobrze. Jeszcze trzeba popracować nad bieżącymi naprawami, sprzątaniem i tak dalej, ale generalnie nie jest źle.



Tabele, które wrzuciłeś odnośnie zarobków i bezrobocia świadczą tylko jednym (rejestracja by mieć świadczenia jest wszędzie i zapewne nie da się tego zmierzyć) o bardzo dużej dysproporcji w zarobkach bo jak przy tak wysokim jednym z najwyższych w Polsce w miastach wojewódzkich mogą być takie wysokie średnie zarobki? Ano tak że nieliczna część zarabia ponad przeciętnie a znaczna większość znacznie poniżej przeciętnej, dobrze że wrzuciłeś te tabele bo one tylko pokazują o kogo dba kłamczuszek i raczej powodów do chwały mu nie dają. Nie pisz też o o awansie o kilka pozycji bo to jest zwykła demagogia bo te kilka to raptem 2 pozycje.
Nie wiem kto narzeka na bród, smród i ubóstwo ale faktycznie można, ktoś wyżej pisał o obsranych przystankach w Poznaniu, proponuję spacer po pierwszym lepszym chodniku w centrum miasta Szczecina np. ul. Śląska.
Turyści nie narzekają, choć nie wiem skąd masz tą informację, bo na naturalne położenie miasta Szczecina narzekać się nie da i właściwie każdy może tego zazdrościć ale położenie miasta nie jest zasługą kłamczuszka, jego zasługą jest nieudolne, nieumiejętne zarządzanie tym miastem i niewykorzystanie tak znakomitego położenia.
Skoro kłamczuszek rządzi od 2006 i przypuszczalnie w pierwszym roku wpływu większego nie miał na te statystyki to może raczej należałoby wrzucić dane od 2007 a nawet 2008 a nie 2006, z tym że może w innym temacie?
Bo oczywiste jest to że kłamczuszek stadionu nie wybuduje nawet do 2020 a Jacyna może wybuduje a może nie, gorszym prezydentem to mógłby być tylko Jurczyk a jest szansa że będzie lepsza dla mnie wybór jest prosty.


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6485 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 11:46

  Orangutan napisał:  

Tabele, które wrzuciłeś odnośnie zarobków i bezrobocia świadczą tylko jednym (rejestracja by mieć świadczenia jest wszędzie i zapewne nie da się tego zmierzyć) o bardzo dużej dysproporcji w zarobkach bo jak przy tak wysokim jednym z najwyższych w Polsce w miastach wojewódzkich mogą być takie wysokie średnie zarobki? Ano tak że nieliczna część zarabia ponad przeciętnie a znaczna większość znacznie poniżej przeciętnej, dobrze że wrzuciłeś te tabele bo one tylko pokazują o kogo dba kłamczuszek i raczej powodów do chwały mu nie dają.



Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, porównujesz stosunek bezrobotnych do średnich zarobków czy co? Zarobki na 95% były liczone tylko wśród osób pracujących. Średnia ma to do siebie, że podlicza wszystkich z danej grupy. Nie uważasz chyba, że najmniejsza dysproporcja między bogatymi a biednymi jest w Kielcach, Gorzowie czy Zielonej Górze (bo tam jest mniejsza średnia)?


  Orangutan napisał:  

Nie pisz też o o awansie o kilka pozycji bo to jest zwykła demagogia bo te kilka to raptem 2 pozycje.



Dwie pozycje to już "kilka". Jest awans? Jest. Czyli swoją tezę potwierdziłem. Zbliżamy się do czołówki, nie oddalamy jak wielu sugeruje.

Nie wiem, po co przywołujecie Krzystka do tych tabel. Już wyjaśniałem wcześniej dlaczego je wrzucam. Na pewno nie dlatego, żeby robić reklamę Krzystkowi.


  Orangutan napisał:  

Turyści nie narzekają, choć nie wiem skąd masz tą informację, bo na naturalne położenie miasta Szczecina narzekać się nie da i właściwie każdy może tego zazdrościć ale położenie miasta nie jest zasługą kłamczuszka, jego zasługą jest nieudolne, nieumiejętne zarządzanie tym miastem i niewykorzystanie tak znakomitego położenia.



Przestrzeń publiczna w Szczecinie zrobiła ogromny progres w porównaniu z erą Jurczyka, nie mówię tutaj o położeniu miasta. Jeszcze jest dużo do zrobienia, ale i tak jest o niebo lepiej. Jeżeli być obiektywnym, to Krzystek właśnie ma dobry plan wykorzystania położenia - zbliżenie miasta do rzeki i zieleni. Trochę osób oprowadzałem po Szczecinie, i wierz mi - nie musiałem ich zabierać na wycieczki kajakowe, żeby byli zadowoleni z wizyty :)


Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 13:45
Statystyki, jak je kocham...

Podstawowe prawo statystyki: jak masz dwa samochody, a ja nie mam żadnego to średnio mamy po jednym. Prawda co nie?

Teraz odnośnie tabelek...

Wyludnianie:
Czy myślisz, że jak ktoś wyjeżdża za pracą za granicę to się wymeldowuje ze swojego miejsca zamieszkania? Może jest takich osób trochę, ale jest to ułamek tych co wyjeżdżają za pracą. A mogę się założyć że tylko takich GUS bierze pod uwagę.

Średnie pensje:
Odnośnie pensje można zastosować "Podstawowe prawo", o którym piszę na początku. Jeden zarabia 12 tys. drugi nie pracuje, oboje średnio po 6tys., przy trzech osobach bezrobotnych jest średnia 4 tys. dla czterech mieszkańców. A na pewno są ludzie, którzy lepiej zarabiają. Eureka! Jakie to proste.

I tak można ze wszystkim... więc proszę statystyki włożyć między bajki.


kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4444 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/11/2014 13:56

  Lemon napisał:  
Statystyki, jak je kocham...

Podstawowe prawo statystyki: jak masz dwa samochody, a ja nie mam żadnego to średnio mamy po jednym. Prawda co nie?

Teraz odnośnie tabelek...

Wyludnianie:
Czy myślisz, że jak ktoś wyjeżdża za pracą za granicę to się wymeldowuje ze swojego miejsca zamieszkania? Może jest takich osób trochę, ale jest to ułamek tych co wyjeżdżają za pracą. A mogę się założyć że tylko takich GUS bierze pod uwagę.

Średnie pensje:
Odnośnie pensje można zastosować "Podstawowe prawo", o którym piszę na początku. Jeden zarabia 12 tys. drugi nie pracuje, oboje średnio po 6tys., przy trzech osobach bezrobotnych jest średnia 4 tys. dla czterech mieszkańców. A na pewno są ludzie, którzy lepiej zarabiają. Eureka! Jakie to proste.

I tak można ze wszystkim... więc proszę statystyki włożyć między bajki.



100% racji,ale niektórzy ślepo wierzą w statystyki ... tvn czyni cuda ;)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005