Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5364 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/06/2012 16:26
Tymczasem:

  radioszczecin napisał:  
Nie ma chętnych na dostarczenie 17 tys. nowych krzeseł na stadion miejski przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. W przetargu ogłoszonym przez szczeciński MOSRiR żadna firma nie złożyła oferty.
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji, Waldemar Gill przyznaje, że trzeba zmienić warunki przetargu, m.in. wydłużyć termin dostawy. - Ogłaszamy następny przetarg, w którym wydłużymy termin realizacji - mówi Gill. - Warunek dotyczący ilości miejsc się nie zmieni.

Łączny koszt modernizacji stadionu w tym roku to ponad 3 mln złotych.eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5862 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/06/2012 16:50

  Durex1985 napisał:  To jakiś news? Te 'rewelacje' to słyszeliśmy/czytaliśmy już lata temu. Krzystek mydli oczy starą kiełbasą wyborczą bo Pogoń awansowała do Ekstraklasy i się przypomniało o stadionie ;p


chrisxx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6416 dni

***
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/06/2012 17:12

  eF^ napisał:  

  Durex1985 napisał:  To jakiś news? Te 'rewelacje' to słyszeliśmy/czytaliśmy już lata temu. Krzystek mydli oczy starą kiełbasą wyborczą bo Pogoń awansowała do Ekstraklasy i się przypomniało o stadionie ;pHala z dotacją patrząc na oba newsy jest jakaś iskierka nadziei...


tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5920 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/06/2012 18:12

  chrisxx napisał:  

  eF^ napisał:  

  Durex1985 napisał:  To jakiś news? Te 'rewelacje' to słyszeliśmy/czytaliśmy już lata temu. Krzystek mydli oczy starą kiełbasą wyborczą bo Pogoń awansowała do Ekstraklasy i się przypomniało o stadionie ;pHala z dotacją patrząc na oba newsy jest jakaś iskierka nadziei...a ja nie rozumiem jednego...
jak do cholewki można wykorzystać pieniadze przeznaczone na budowę hali... na projekt stadionu?
:)


INDIOS BRAVOS
Pgn.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4855 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/06/2012 18:30

  tm_tomcio napisał:  
jak do cholewki można wykorzystać pieniadze przeznaczone na budowę hali... na projekt stadionu?
:)Miasto buduje hale całkowicie z własnych pieniędzy. W momencie gdy dostajemy te 15 mln dotacji to zostaje nam 15 mln z kasy miejskiej, która miała iść na halę :)


kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2891 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/06/2012 15:07
jaki nowy stadion?! miasto nie umie zorganizowac przetargu na nowe krzeselka,na licencje z racji zabytkowego stadionu bedzie trzeba poczekac.pewnie bedzie nerwowka do samego konca czy bedziemy grac u nas czy gdzie?!


ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5952 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/06/2012 15:30
A ja to bym się cieszył gdyby naszego trupa do rozgrywek nie dopuścili i mecze u siebie gralibyśmy w Poznaniu czy Wronkach. Bez tych wszystkich wynalazków jebiących na prawo i lewo Lecha,Arke czy nagle kochających po życia kres Pogoń itp by się obeszło 2 tyś fanatyków i styka ;)


Better dead than red!
reclaimenn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2896 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/06/2012 20:08

  ktn napisał:  
A ja to bym się cieszył gdyby naszego trupa do rozgrywek nie dopuścili i mecze u siebie gralibyśmy w Poznaniu czy Wronkach. Bez tych wszystkich wynalazków jebiących na prawo i lewo Lecha,Arke czy nagle kochających po życia kres Pogoń itp by się obeszło 2 tyś fanatyków i styka ;)to już lepiej było zostać w 1 lidze idąc twoim tokiem rozumowania - wiary mało, zero chorągiewek.


To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć !!
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5952 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/06/2012 10:28
Nie idź moim tokiem rozumowania - nie wychodzi ci to najlepiej.


Better dead than red!
mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3463 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/06/2012 12:01

  ktn napisał:  
Nie idź moim tokiem rozumowania - nie wychodzi ci to najlepiej.Nikt nie chce iść tym tokiem myślenia aleeeee zobacz ilu "fanatyków" przyjdzie na stary stadiooon bo jak mówią Pogoń jest nasza :)popierdółki i tyle dziękuje :!


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
Lobo.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3932 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/06/2012 16:24

  mefisto1969 napisał:  

Nikt nie chce iść tym tokiem myślenia aleeeee zobacz ilu "fanatyków" przyjdzie na stary stadiooon bo jak mówią Pogoń jest nasza :)popierdółki i tyle dziękuje :!Myślisz, że tylko u nas jest tak z sukcesem? Gdyby nie Amica, to ja Lecha nie widziałbym tak na topie. Poza tym mamy jakiś 'podział' - kibol, fanatyk, ultras, kibic, widz. Tych ostatnich jest najwięcej i to na każdym ze stadionów. Nie rozumiem tej waszej mentalności, lub nie, ujmę to stereotypem myślowym, gdzie najtwardsze lwy narzekają na przyrost owieczek. Niech sobie mówią co chcą, ale frekwencje jednak stanowią.


1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4568 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 14/06/2012 08:57

  ktn napisał:  
A ja to bym się cieszył gdyby naszego trupa do rozgrywek nie dopuścili i mecze u siebie gralibyśmy w Poznaniu czy Wronkach. Bez tych wszystkich wynalazków jebiących na prawo i lewo Lecha,Arke czy nagle kochających po życia kres Pogoń itp by się obeszło 2 tyś fanatyków i styka ;)Wiec moze lepiej wogole rozpieprzyc klub stadion zaorac i po klopocie skonczy sie narzekanie bo zawsze cos nie tak


ARO
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5787 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 14/06/2012 11:35

  1948 napisał:  

  ktn napisał:  
A ja to bym się cieszył gdyby naszego trupa do rozgrywek nie dopuścili i mecze u siebie gralibyśmy w Poznaniu czy Wronkach. Bez tych wszystkich wynalazków jebiących na prawo i lewo Lecha,Arke czy nagle kochających po życia kres Pogoń itp by się obeszło 2 tyś fanatyków i styka ;)Wiec moze lepiej wogole rozpieprzyc klub stadion zaorac i po klopocie skonczy sie narzekanie bo zawsze cos nie takBracia bez ciśnień. Do Wszystkich apel: łączyć, nie dzielić !!! Pisałem już o tym, nadszedł czas aby budować, integrować, zmieniać na lepsze. Ten Klub potrzebuje tak naprawdę Wszystkich. Pokażmy jedność, a nie róznice i swary. Chcemy stadionu, chcemy Klubu dla Nas wszystkich tak aby trwać i budować, odradzać świadomość naszej społeczności kibicowskiej. Nie ma Wy i My - Cała Pogoń Zawsze Razem. Nie chodzi o kompromis w którym z czegoś każdy rezygnuje na rzecz wspólnego powodzenia. Chodzi raczej o wspólne osiągnięcie efektu synergii: 2+2=5 :) To jest ambitny,realny, osiągalny Cel dla Nas. Dla każdego, więc życzę kazemu chęci i zaangażowania. Wyrażajcie to w każdy sposób jaki możecie.Pozdrawiam i wykorzystajcie ten czas przerwy na relaks po w sierpniu zaczniemy walkę na całego.


mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3463 dni

*
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 14/06/2012 12:29

  ARO napisał:  

  1948 napisał:  

  ktn napisał:  
A ja to bym się cieszył gdyby naszego trupa do rozgrywek nie dopuścili i mecze u siebie gralibyśmy w Poznaniu czy Wronkach. Bez tych wszystkich wynalazków jebiących na prawo i lewo Lecha,Arke czy nagle kochających po życia kres Pogoń itp by się obeszło 2 tyś fanatyków i styka ;)Wiec moze lepiej wogole rozpieprzyc klub stadion zaorac i po klopocie skonczy sie narzekanie bo zawsze cos nie takBracia bez ciśnień. Do Wszystkich apel: łączyć, nie dzielić !!! Pisałem już o tym, nadszedł czas aby budować, integrować, zmieniać na lepsze. Ten Klub potrzebuje tak naprawdę Wszystkich. Pokażmy jedność, a nie róznice i swary. Chcemy stadionu, chcemy Klubu dla Nas wszystkich tak aby trwać i budować, odradzać świadomość naszej społeczności kibicowskiej. Nie ma Wy i My - Cała Pogoń Zawsze Razem. Nie chodzi o kompromis w którym z czegoś każdy rezygnuje na rzecz wspólnego powodzenia. Chodzi raczej o wspólne osiągnięcie efektu synergii: 2+2=5 :) To jest ambitny,realny, osiągalny Cel dla Nas. Dla każdego, więc życzę kazemu chęci i zaangażowania. Wyrażajcie to w każdy sposób jaki możecie.Pozdrawiam i wykorzystajcie ten czas przerwy na relaks po w sierpniu zaczniemy walkę na całego.Piekielnie pięknie Dziękuje za wpis podpisuje się pod tym w 99 ,99%i chuj że jestem piknikiem teraz :)


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6094 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/06/2012 19:34
Mam wrażenie, że znowu nikt z MOSRIRu nie pomyślał o tym, żeby nowe krzesełka były składane. Na tych które są teraz zbiera się brud i woda, właściwie tylko dla tego że przy braku dachu nie są składane. Z opisu przedmiotu zamówienia (pkt 3 d) wynika, że znowu zamontowane zostaną podobne :|


  Cytat:  
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) zakup i dostawę 17 723 szt. siedzisk sportowych w tym:
a) zamontowanie i ponumerowanie 17 513 szt. z zachowaniem dotychczasowego układu numeracji;
b) dostarczenie bez numeracji i montowania 210 szt. siedzisk w następujących kolorach:
- granatowe – 100 szt.
- bordowe – 100 szt.
- żółte -10 szt.
2) zdemontowanie i zutylizowanie istniejących siedzisk w ilości 16 140 szt. za wyjątkiem 300 szt. pozostawionych do dyspozycji zamawiającego. Zamawiający nie posiada danych dotyczących tworzywa z którego zostały wykonane stare siedziska. (najprawdopodobniej jest to polipropylen) ani danych dotyczących roku produkcji i nazwy producenta.
3) wykonanie numeracji nowych siedzisk – numery powinny być wykonane cyframi arabskimi, czytelne, umieszczone na przedniej (wewnętrznej) stronie oparcia siedziska w sposób trwały i zapewniający komfort siedzenia (mogą być ukryte w płaszczyźnie oparcia lub namalowane). Nie dopuszcza się mocowania numeracji na klej;
4) wykonanie numeracji sektorów – numeracja powinna być namalowana w sposób trwały, cyfry rzymskie na tylnej (zewnętrznej) stronie siedziska i na każdym pierwszym siedzisku każdego z rzędów. Wysokości cyfry min 15 cm max 20 cm.
5) wykonanie układu graficznego trybun z napisem „;POGOŃ SZCZECIN” wykonanego z dostarczonych przez wykonawcę siedzisk. Napis wykonany zostanie z siedzisk żółtych, wielkość liternictwa: szerokość 10 krzesełek, wysokość 10 rzędów.

3. Siedziska muszą:
a) spełniać wytyczne określone w uchwale Nr XIV/191 z dnia 28 listopada 2007 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie niektórych wymagań technicznych dla lokalizacji i budowy nowych stadionów do gry w piłkę nożną,
b) być montowane trwale do podłoża, bezpośrednio na istniejącej konstrukcji betonowej trybun na minimum dwa otwory montażowe maskowane od góry zaślepkami w kolorze krzesła,
c) posiadać ergonomiczny kształt zapewniający komfort użytkowania,
d) być wyposażone w otwór umożliwiający całkowity odpływ wody,
e) mieć wzmocnioną konstrukcję odporną na akty wandalizmu oraz podwyższoną udarność,
f) posiadać certyfikaty i atesty dopuszczające je do obrotu i stosowania w budownictwie oraz atesty i certyfikaty potwierdzające właściwości materiału z którego siedziska są wykonane (np. niepalności lub trudnopalności, nietoksyczności, PZH, wytrzymałości, itp.)
g) być wykonane z materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Trybuny na których będą montowane nie są zadaszone.

4. Wymagania techniczne siedzisk:
a) szerokość siedzenia – minimum 40 cm – maksimum 44 cm
b) głębokość siedzenia – minimum 32 cm – maksimum 42 cm, zależnie od powierzchni uformowanej z punktu widzenia ergonomii
c) wysokości oparcia minimum 36 cm – maksimum 42 cm

5. Właściwości materiału siedzisk:
a) niepalny lub trudno zapalny – wg normy EN 1021-1 i EN 1021-2:1999 oraz Klasyfikacja Ogniowa w zakresie wydzielania toksycznych produktów spalania wg normy PN 88/B-02855
b) nie może wydzielać substancji szkodliwych dla zdrowia ani być z nich wykonany – wystarczy posiadanie atestu PZH
c) nadający się do utylizacji
d) odporny na promieniowane UV – zgodnie z normą EN ISO 4892-1:2001, EN ISO 4892-2:2001
e) odporny na uderzenia – wg normy PN EN 12727-2004 poziom 3 lub wyższy lub równoważnej wprowadzonej w poszczególnych krajach na podstawie unijnej normy EN 12727-2000
f) plastik twardy (np. polipropylen). Niedopuszczalny jest plastik miękki oraz metal.
g) odporny na pękanie
h) odporny na temperatury w zakresie od ok. -30 st. C do +80 st. C
i) zabarwiony w całej masie

6. Dane dotyczące ilości i kolorów siedzisk (całkowite zabarwienie):
a) bordowy (np. PANTONE 188 PC, RAL 3003 lub równoważne) w ilości 8.760 szt.
b) granatowy (np. PANTONE 2767, RAL 5013 lub równoważne) w ilości 8.067 szt.
c) żółty (np. PANTONE 116 PC, RAL 1021 lub równoważne)w ilości 896 szt.kln
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5679 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/06/2012 20:11
Żeby zamontować krzesełka składane musieliby całe trybuny przebudować, bo w innym przypadku nogi trzymałbyś na głowie osoby niżej.

Ostatnio edytowany przez: kln, 19 czerwca 2012, 20:33 [1 raz(y)]


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/06/2012 21:07
Przecież te krzesełka to żebyśmy nie narzekali. Byle co , byle jak, byle by było.
Będą zakładać 120 dni to się runda jesienna skończy.


Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6094 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/06/2012 09:00

  kln napisał:  
Żeby zamontować krzesełka składane musieliby całe trybuny przebudować, bo w innym przypadku nogi trzymałbyś na głowie osoby niżej.


Rozumiem, że jest to kwestia szerokości betonowych stopni. Nie wiem jak to wygląda u nas w porównaniu np. z Lechem, gdzie krzesełka są składane (link poniżej). Wie ktoś, czy to się da gdzieś sprawdzić?
Nie jestem też pewny czy masz rację (chociaż przyznaję, nie znam się). Krzesełka składane montowane są nie na szczycie betonowego stopnia, ale na jego boku. Tylny rząd siedzisk zostaje więc przesunięty nieco do przodu, ale kolejne przed nim też. Na logikę więc odległość między krzesełkami nie zmienia się w porównaniu do krzesełek sztywnych.

http://www.architektura.info/index.php/architektura_polska/z_calej_polski/stadion_lecha_poznan

Ostatnio edytowany przez: Muzzy, 20 czerwca 2012, 09:12 [2 raz(y)]


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6360 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/06/2012 09:46
Myslę, że własnie montaz do boku jest nasłabszym punktem. Stan betonowych stopni może budzić wątpliwości pod wzgledem stabilności krzeselek w przyszłości. Mozowanie od góry jest mniej ryzykowne. Nie wspomnę o cenie. Przecież już za chwilę (jak mówi Krzystek) rozpoczniemy akcję "nowy stadion" więc nie ma co za wiele inwestować :).


21:37
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5681 dni

***
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/06/2012 09:46

  Muzzy napisał:  

  kln napisał:  
Żeby zamontować krzesełka składane musieliby całe trybuny przebudować, bo w innym przypadku nogi trzymałbyś na głowie osoby niżej.


Rozumiem, że jest to kwestia szerokości betonowych stopni. Nie wiem jak to wygląda u nas w porównaniu np. z Lechem, gdzie krzesełka są składane (link poniżej). Wie ktoś, czy to się da gdzieś sprawdzić?
Nie jestem też pewny czy masz rację (chociaż przyznaję, nie znam się). Krzesełka składane montowane są nie na szczycie betonowego stopnia, ale na jego boku. Tylny rząd siedzisk zostaje więc przesunięty nieco do przodu, ale kolejne przed nim też. Na logikę więc odległość między krzesełkami nie zmienia się w porównaniu do krzesełek sztywnych.

http://www.architektura.info/index.php/architektura_polska/z_calej_polski/stadion_lecha_poznanMoże by się chciało to by się wepchnęło składane krzesełka, ale są one 3,4 krotnie droższe od krzesełek normalnych - czy byłaby na to kasa? Śmiem wątpić?


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005