Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
-HL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7496 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 10/04/2010 02:05
Bo Gradus jest przykladem typowo szczecinskiego malkontenctwa ktory zamiast krytyki uprawia krytykanctwo. Budowa stadionu rok po roku? No ja Cie prosze czy Ty siebie slyszysz?! Ludzie zrozumcie ze im dluzej beda trwaly dywagacje o lokalizacji stadionu, formule i kosztach jego budowy oraz naslonecznieniu trawy tym bardziej wszyscy przeciwnicy nowego stadionu beda mieli wieksze argumenty by opozniac jego budowe

Dlatego stanowisko Stowarzyszenia Kibicow PS i chyba wszystkich grup kibicowskich w temacie stadionu jest proste:

NIE WAŻNE GDZIE, NIE WAŻNE W JAKIEJ FORMULE I PRZEZ KOGO

WAŻNE KIEDY (jak najszybciej) I JAKI (elite)


Miłość do Pogoni jest naszym losem, zwycięstwo naszą nadzieją...
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5899 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 10/04/2010 08:52

  -HL napisał:  
WAŻNE KIEDY (jak najszybciej) I JAKI (elite)



amen


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6236 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 10/04/2010 15:38
Malkontenci maja jeden podstawowy agrument którym cały czas sie posiłkują i który jest ciężki do podważenia-mianowicie cena. Teza bedzie forsowana,że Szczecina na to nie stać. Szkoda tylko że inne aglomeracje jak Tychy czy inny Nowy Sącz stać.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni

*




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 10/04/2010 16:35
Ktoś kiedyś fajnie napisał, że Szczecina nie stać na brak nowoczesnego stadionu. Wszyscy wiemy, że potraktowanie tej sprawy po macoszemu lub zabawa w "nie bo nie" spowoduje że nasze miasto poniesie straszne konsekwencje i to nie tylko sportowe.

Także nie ważne jak, nie ważne gdzie, ważne żeby niedługo zaczęli budować.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6821 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 11/04/2010 01:26
Szczecin stać, jak ktoś nie wierzy nich się uda do jakiegoś ekonomisty.
Szczecina nie stać, żeby takiego stadionu nie mieć. Koszty sportowe, społeczne, ekonomiczne, marketingowe, wizerunkowe znacznie przewyższą koszty jego budowy.


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni

*




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 11/04/2010 11:26

  ROJ napisał:  
Szczecin stać, jak ktoś nie wierzy nich się uda do jakiegoś ekonomisty.
Szczecina nie stać, żeby takiego stadionu nie mieć. Koszty sportowe, społeczne, ekonomiczne, marketingowe, wizerunkowe znacznie przewyższą koszty jego budowy.



ROJ napisałem dokładnie to samo ;)


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8248 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/04/2010 10:42
Mamy pierwszego na nie - radny Kęsik w GW:

"Co do budowy stadionu w formule PPP: moim zdaniem dziś Szczecina na to nie stać.

Alternatywą dla PPP jest budowa stadionu za pieniądze miasta. Musimy jednak pamiętać, że Szczecin zdolność kredytową odzyska ok. 2015 r. W tym czasie ceny nieruchomości powinny wzrosnąć, więc sprzedając grunty obecnego stadionu przy ul. Karłowicza, mielibyśmy wysoki wkład własny. Wzrośnie także wartość terenów komercyjnych przy lotnisku Dąbie. I to jest jedyna realna perspektywa na sfinansowanie tego projektu."

Populistycznie zaznacza wcześniej, że dochody Miasta spadają i spadać będą nadal, a wydatki rosnąć...


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6029 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/04/2010 13:23
Najlepiej nic nie robić. Skoro jest taki mądry niech zaproponuje jak spowodować wzrost dochodów miasta.


stadionowy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5640 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/04/2010 21:17
ROJ, tez byłem na różnych spotkaniach. I ws stadionu i ogólnie PPP. Rzeczywiście jest tak że nikt w Polsce tego nie przetestował. Na takiej wielkości kontrakcie to duże ryzyko. Poza tym nikt w toku kampanii wyborczej takiego ryzyka nie podejmie. Krzystek będzie bal się wystawić na strzał. Czyli moim zdaniem są dwa problemy:
1 Krzystek musi wygrać wybory
2 Procedura ruszy wtedy za ok rok

Bezsprzecznie lokalizacja w Dabiu nowego stadionu w sensie czasowym już jest niewypałem. Uważam że zaniedbano zupełnie kierunek rzetelnego sprawdzenia możliwości modernizacji Twardowskiego, która przy dzisiejszym poziomie zaawansowania technologicznego w budownictwie zawsze była możliwa i wcale nie aż tak kosztowna jak się próbuje dowodzic. Trochę mam z tymi zagadnieniami stycznosci. Gralibysmy po wakacjach na nowym stadionie gdyby nie zmarnowano czasu na kolejne wizje Dabia. Być może teraz nie ma już odwrotu, ale coś czuje że i za 5 lat nie będzie nowego stadionu. Kibice dali się uwiesc wizjonerom którym bardziej niż na stadionie dla piłkarzy zależy na obiekcie architektonicznym.


M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7210 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/04/2010 22:27

  stadionowy napisał:  

Bezsprzecznie lokalizacja w Dabiu nowego stadionu w sensie czasowym już jest niewypałem. Uważam że zaniedbano zupełnie kierunek rzetelnego sprawdzenia możliwości modernizacji Twardowskiego, która przy dzisiejszym poziomie zaawansowania technologicznego w budownictwie zawsze była możliwa i wcale nie aż tak kosztowna jak się próbuje dowodzic. Trochę mam z tymi zagadnieniami stycznosci. Gralibysmy po wakacjach na nowym stadionie gdyby nie zmarnowano czasu na kolejne wizje Dabia. Być może teraz nie ma już odwrotu, ale coś czuje że i za 5 lat nie będzie nowego stadionu. Kibice dali się uwiesc wizjonerom którym bardziej niż na stadionie dla piłkarzy zależy na obiekcie architektonicznym.



To nie chodzi tylko o zmodernizowanie stadionu do jakiegoś tam poziomu,przeszkodą ku temu nie jest tylko to,że nie wiadomo co może się znajdować w/pod starymi nasypami na których osadzone są trybuny bo to można na pewno w jakiś sposób przewidzieć/przeskoczyć ale chodzi o infrastrukturę najbliższego otoczenia chociażby:ja osobiście sobie nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie po meczu na ulice wychodzi 20tys osób i te auta korkujące całe miasto.Myślę że drugą sprawą może być to iż obecna lokalizacja stadionu tak naprawdę go "schowa" przez co raczej nie można liczyć na zbyt wiele ofert względem sponsora tytularnego dla stadionu bo kto by chciał dać kilka milionów rocznie za napis na stadionie który tak naprawdę widzi kibic uczęszczający na ten stadion w przeciwieństwie do Dąbia gdzie stadion naprawdę może być wizytówką i dodatkowo jest na bardzo ruchliwej trasie.
Powodów napewno jest więcej ale tak jak już było wcześniej pisane stanowisko SKPS jest jasne"ważne żeby wkońcu był"!


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
grzes1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5657 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/04/2010 23:42

  stadionowy napisał:  
ROJ, tez byłem na różnych spotkaniach. I ws stadionu i ogólnie PPP. Rzeczywiście jest tak że nikt w Polsce tego nie przetestował. Na takiej wielkości kontrakcie to duże ryzyko. Poza tym nikt w toku kampanii wyborczej takiego ryzyka nie podejmie. Krzystek będzie bal się wystawić na strzał. Czyli moim zdaniem są dwa problemy:
1 Krzystek musi wygrać wybory
2 Procedura ruszy wtedy za ok rok

Bezsprzecznie lokalizacja w Dabiu nowego stadionu w sensie czasowym już jest niewypałem. Uważam że zaniedbano zupełnie kierunek rzetelnego sprawdzenia możliwości modernizacji Twardowskiego, która przy dzisiejszym poziomie zaawansowania technologicznego w budownictwie zawsze była możliwa i wcale nie aż tak kosztowna jak się próbuje dowodzic. Trochę mam z tymi zagadnieniami stycznosci. Gralibysmy po wakacjach na nowym stadionie gdyby nie zmarnowano czasu na kolejne wizje Dabia. Być może teraz nie ma już odwrotu, ale coś czuje że i za 5 lat nie będzie nowego stadionu. Kibice dali się uwiesc wizjonerom którym bardziej niż na stadionie dla piłkarzy zależy na obiekcie architektonicznym.



Juz lepiej grac na stadionie z tradycja niz na jakims gow.ie ktore ma byc zrobione na 20tys i tylko zeby sie wreszcie Pogon od.ebała od miasta. W dabiu to sobie moze Krzystek tipi postawic i zamieszkac. Kazde dziecko wie ,ze Krzystek wyborow nie wygra, wiec poczekajmy na nowego moze tym razem konkretnego prezydenta i zobaczymy co dalej. Nagle zaczelo sie gadac o Dabiu ,zeby tylko zwrocic uwage na chłystka. Co do nazwy stadionu moze GOLEMA ARENA:) Polecam obejrzenie stadionu w Poznaniu, bylem pod nim 2 tygodnie temu i szczerze nigdy nie wierzylem ,ze doczekam momentu ,ze taki stadion bedzie stal w Polsce. Tam Lecha wspiera cale miasto a u nas Pogon jest traktowanma jako problem ktorym ostatecznie z braku laku mozna sie zajac.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6821 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 21/04/2010 01:51
Stadionowy masz dużo racji w tym co napisałeś. Można jednak gdybac co by było gdyby było; niestety jestesmy tu i teraz. Każda opcja juz w tym mieście obiecywała stadion (np. opcja Pana Kęsika), dlatego czy będzie ten Prezydent czy inny to nie ma znaczenia bo efekty pracy nawet genialnego Prezydenta będa po 3-5 latach, a wczesniej będzie obowiązywała dzisiejsza matematyka. Dzisiejsza matematyka mówi, że pierwsza wolna kasa będzie nie w 2015 roku (chciałbym widzieć te wyliczenia), a w 2017 (przy sprzyjających wiatrach w 2016).
Czy pomoże w budowie sprzedaż obecnych terenów- nie bardzo. Wystarczy policzyć, że nawet gdyby ktoś chciał zapłacić jak za grunty w centrum to max. co można z tego wyciągnąć to 30 mln (czyli mamy 7-8%, a gdzie pozostałe 90 kilka). To nawet przy koninkturze raczej jest nierealne. Jest jeszcze jeden większy problem. Sprzedajemy Twardowskiego i gdzie według Pana Kęsika ma trenować kilkaset dzieciaków, gdzie jest wolny teren w tej cześci miasta na kompleks kilku boisk? Rezygnujemy z wychowanków czy jest jakis inny pomysł.
Co do PPP to nie jest idealny pomysł tylko, że nikt nie przedstawił i nie policzył innego. Jedynie slyszę, że się nie uda, są lepsze pomysły, ale nie widomo jakie. Dzisiaj przeczytałem, ze teraz to się nie uda, ale za 5 lat to juz tak- nie wiem tylko dlaczego. Ja nie mam obaw co do samej idei PPP to, że w Polsce ustawa weszła rok temu nie znaczy, że nie ma takich co się na tym nie znają. Od kilku lat jesteśmy w UE, a tam takich projektów i zdecydowanie większych robi się całą masę. To nie wymyślenie koła tylko zrobienie jego kopii, a to jest zdecydowanie łatwiejsze.
Dlatego tak naprawdę trzeba zrobic tak jak w Poznaniu czy innych miastach najpierw trzeba chcieć wybudować ten stadion. Jak ktoś nie chce to zawsze znajdzie problem dlaczego się nie uda, dlaczego później, tu będzie przeszkadzała skarpa, gdzie indziej jezioro. Odwlekać sprawy już nie można i mam nadzieję, że radny Kęsik weźmie na siebie odpowiedzilność gdy za 2-3 lata nie dostaniemy licencji.

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 21 kwietnia 2010, 02:06 [3 raz(y)]


Zieny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7310 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 21/04/2010 11:36
Stadion nie tylko piłkarski

Od razu niech zrobią skocznie narciarską


Łobez zawsze z Pogonią
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8248 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 21/04/2010 12:45
temat wałkowany setki razy. Po co bieżnia itp, skoro modernizują Litewską? Dobudowują trybunę - na mityngi wystarczy.


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6091 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 21/04/2010 13:25

  RAFek napisał:  
temat wałkowany setki razy. Po co bieżnia itp, skoro modernizują Litewską? Dobudowują trybunę - na mityngi wystarczy.



Wiesz,myślę,że to kolejna kiełbacha wyborcza,narodowi prędzej sprzedaż stadion z całym zapleczem lekkoatletycznym,gdzie więcej ludzi że tak powiem znalazło by zawsze coś dla siebie niż stadion typowo piłkarski na który pewna tylko grupa ludzi by chodziła.


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8069 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 22/04/2010 01:55
Nadzieja powoli pryska. Tak, to chyba jest ta sama kielbasa wyborcza co kilka lat temu. Przed ostatnimi wyborami Chlystek rowniez obiecal stadion. Jak go juz wybrano to w tej sprawie nastapila dluga cisza. Zblizaja sie wybory i znowu powraca temat stadionu...a po wyborach znowu NIC. Uwazam ze jak nie wbija szpadla pod budowe przynajmniej jakies pare miesiecy przed rozpoczeciem Euro 2012 to chyba juz sie predko tego stadionu nie doczekamy a co za tym idzie bedziemy sie tulac latami po nizszych ligach.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6821 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 22/04/2010 02:35
To, że jest to temat wyborczy to wiadomo- politycy uwielbiaja ze wszystkiego robić problem polityczny bo inaczej nie byliby potrzebni. Mnie to jednak nie interesuje ja chcę stadion, a stadion to powinien być problem budowlany i ekonomiczny. Jak ktoś przy okazji zarobi kilka punktów wyborczych lub straci to problem politykow.
Teraz jest jednak czas na decyzję. Sprawa stadionu powinna się pojawić na radzie miasta w maju i wtedy będzie trzeba podnieść ręce za lub przeciw. Każdy radny indywidualnie (nie partyjnie) będzie się musiał z tej decyzji tłumaczyć i my musimy tylko wszystkim przekazać jak kto głosował. Jak zagłosują przeciw to jest pewne, że stadionu nie zobaczymy i w Ekstraklasie (jak awansujemy) będziemy grali do 2012-2013 roku. Jak za to jest 50%, że będzie za 3-4 lata.
Sukces lub nie będzie miał przyszły Prezydent, a kto nim będzie zdecydują mieszkańcy Szczecina.

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 22 kwietnia 2010, 02:41 [1 raz(y)]


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8069 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 22/04/2010 06:27

  Cytat:  
Każdy radny indywidualnie (nie partyjnie) będzie się musiał z tej decyzji tłumaczyć i my musimy tylko wszystkim przekazać jak kto głosował.



Bardzo trafnie to podkresliles ale kazdy radny powinien wiedziec o tym przed glosowaniem a nie po. Osobiscie jestem zwolennikiem motywacji $$$ czyli w przypadku radnych chodzi o stolek na ktorym kazdy z nich chce siedziec w nastepnej kadencji - czyt. byc ponownie wybranym i kroic $$$. Oni kalkuluja na zimno czyli kiedy pojawisz sie Ty, Rafek czy tez ktos inny to tacy radni/chlystek specjanie nie beda sie przejmowac presja kilku osob. Demonstracje pod urzedem to rowniez za malo o czym juz sie przekonalismy w przeszlosci. Taki radny sprawdzi meczowa frekwencje, odejmie od sumy jakies 30% osob nie uprawnionych do glosowania (mlodziez, dzieci) a nastepnie osoby ktore beda glosowac wzgledem partii a nie stadionu. Nie, oni nie beda sie przejmowac taka waska grupa kibicow - zreszta nie jest powiedziane ze ci pozostali kibice wogole pojda glosowac. Znowu zostaje garstka ktora nikt specjalnie nie bedzie sie przejmowal.

Nie wiem jak to wyglada ze strony prawno/technicznej ale mozna by to rozegrac bardziej efektywnie. Otoz przed glosowaniem pojawiaja sie przedstawiciele kibicow (zreszta jak sam pisales to i tak macie tam byc)...moze i wlasciciele Pogoni. Nie tylko napieraja radnych aby zaglosowali na tak...ale maja ze soba liste z przynajmniej kilkoma tysiacami podpisow na TAK osob uprawnionych do glosowania w wyborach miejskich. Nie wiem czy to mozliwe ale przed majowym glosowaniem, Pogon bedzie rozgrywala kilka meczow u siebie. Czy nie mozna by bylo np. poprosic wladze aby w czasie przerwy nadac komunikat i umozliwic osobom bedacym na meczu zlozenia tego typu petycji na uprzednio przygotowanych drukach? Podejrzewam ze w ten sposob zgromadzono by X razy wiecej podpisow niz podczas agitacji forumowej, bujaniu sie po miescie itp. Widzac takie listy z paroma tysiacami podpisow zapewne dalo by im wiele do myslenia a tym samym zwiekszylo szanse na nowy stadion dla Szczecina.

Tylko walizka z tysiacami podpisow potencjalnych wyborcow moze wplynac na ich decyzje. W przeciwnym razie mozemy liczyc na dobra koniunkture ktorej brak lub na prywatnych inwestorow ktorych nie widac.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 22 kwietnia 2010, 06:52 [2 raz(y)]


Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 22/04/2010 17:35
Zajebisty pomysł z tą petycją, w sumie nie jest to jakieś skomplikowane do realizacji, tylko wraz z podpisami powinno się jeszcze chociaż serie i nr dowodu wziąć od ludzi, bo mogą uznać później że ktoś sobie powpisywał nazwiska jak leciało. No i klub raczej nie powinien mieć nic przeciwko takiej akcji, a wręcz przeciwnie.


Poinformowany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7729 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 23/04/2010 10:10
Od głosu tych ludzi, zależy budowa nowego stadionu dla "Pogoni"
Jestem ciekaw jak zagłosują i jak się będą tłumaczyć. Wiemy już, że radny Kęsik stadion ma w d... do 2015 albo i dalej...

Balicka Jolanta Okręg wyborczy: III Głosy w wyborach:780, PO [email protected]
Baran Bazyli Okręg wyborczy: III Głosy w wyborach:994 PO [email protected]
Bartnik Paweł Okręg wyborczy: V Głosy w wyborach:4449 PO
Biernat Stefania Okręg wyborczy: I Głosy w wyborach:2542 PiS
Dąbrowski Witold Okręg wyborczy: II Głosy w wyborach:1022 PiS
Duklanowski Leszek Okręg wyborczy: V Głosy w wyborach:1947 PiS
Dymkowski Robert Okręg wyborczy: II Głosy w wyborach:1213 PO [email protected]
Dzikowski Władysław Okręg wyborczy: I Głosy w wyborach:1513 PO [email protected]
Goc Marek Okręg wyborczy: III Głosy w wyborach:560 PO
Grodzki Tomasz Okręg wyborczy: I Głosy w wyborach:3448 PO [email protected]
Gzyl Paweł Okręg wyborczy:I Głosy w wyborach:1376 PO [email protected]
Hinc Tomasz Okręg wyborczy: III Głosy w wyborach:2000 PiS [email protected]
Juras Paweł Okręg wyborczy: IV Głosy w wyborach:2478 SLD [email protected]
Kalina Teresa Okręg wyborczy: I Głosy w wyborach:875 PO [email protected]
Karut Andrzej Okręg wyborczy: I Głosy w wyborach:763 PiS
Kęsiki Piotr Okręg wyborczy: V Głosy w wyborach:2113 SLD [email protected]
Kopacka Marzena Okręg wyborczy: IV Głosy w wyborach:999 PiS [email protected]
Kopeć Maciej Okręg wyborczy: V Głosy w wyborach:945 PiS
Lemm Judyta Okręg wyborczy:V Głosy w wyborach:1251 PO [email protected]
Marlicz Katarzyna Okręg wyborczy: IV Głosy w wyborach:1513 PO [email protected]
Mickiewicz Andrzej Okręg wyborczy: I Głosy w wyborach:1468 SLD [email protected]
Napieralski Marcin Okręg wyborczy: 2 Głosy w wyborach:753 SLD [email protected]
Pańka Urszula Okręg wyborczy: II Głosy w wyborach:1972 PO [email protected]
Pawlak Arkadiusz Okręg wyborczy: II Głosy w wyborach:3579 PO [email protected]
Posłuszny Jan Okręg wyborczy: V Głosy w wyborach:1134 PO [email protected]
Ruciński Adam Okręg wyborczy: IV Głosy w wyborach:639 PiS
Serdyński Jerzy Okręg wyborczy:4 Głosy w wyborach:923 PO [email protected]
Sieńko Jerzy Okręg wyborczy: 4 Głosy w wyborach:1369 PO [email protected]
Stopyra Jan Okręg wyborczy: II Głosy w wyborach:1165 niezrzeszony
Szałabawka Artur Okręg wyborczy: II Głosy w wyborach:1918 PiS [email protected]
Wijas Jędrzej Okręg wyborczy: III Głosy w wyborach:1855 [email protected]


Pogoń to My
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.29 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005