Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4124 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 07/04/2011 18:26
co za kurwiszon jebany.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 6254 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 08/04/2011 07:52
Czy stadion w Szczecinie może być dochodowy?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5995 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 08/04/2011 09:01
Ja bym proponował zrobić jakąś akcje mailową na adresy UM bądź legalną manifestację pod bramami UM. Nawet jakby Krzystka nie było, to gazety by podchwyciły temat takiego wydarzenia.

Gdyby kasa była, to można wykupić jakiś bilbord przed UM z pytaniem" Gdzie się podziewasz prezydencie... - komitet czeka "

Sekretariat - [email protected]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
StadionDlaSzczecina
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5101 dni

*****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 08/04/2011 09:36
Czy Stadion może być dochodowy dla miasta? Artykuł


Obrazek gif wstawiony na forum

www.StadionDlaSzczecina.pl [email protected]
Art(h)ur
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6629 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/04/2011 00:58
Jesli zapraszanie prezia na spotkania i czekanie az sie zjawi nie dziala (bo nigdy nie przychodzi), to trzeba po prostu bezposrednio umowic sie z nim na spotkanie - caly komitet lub czesc moze sie po prostu spotkac u niego w gabinecie. Wiadomo, ze na poczatku beda jakies wykrety typu, ze jest niby bardzo zajety, ale to moze byc nawet termin za miesiac-dwa, kilka tygodni nie zrobi super roznicy w tej sprawie, a dzieki temu mozna bedzie sie lepiej przygotowac do tego spotkania. Jesli przesunie termin, wziac nastepny i tak dluga zawracac mu dupe, az sie uda spotkac i wylozyc kawe na lawe. Teraz to juz nie jest grupa prywatnych osob, ktora chce sie spotkac z prezydentem tylko powazny komitet z paroma znanymi w miescie osobami, wiec nie sadze, zeby oficjalna prosbe o spotkanie olal (media by to od razu podchwycily, a akurat na wrazeniu medialnym mu zalezy).

Co do przychodow ze stadionu (link w poprzednim poscie) - dziwie sie, ze sa z tym takie kombinacje i dylematy w innych miastach. Wydawalo mi sie oczywiste, ze skoro wlascicielem jest miasto, to ono zarzadza stadionem - ponosi koszty utrzymania i dostaje oplate z wynajmu. Robi to przez wydzial UM albo MOSiR (czy jak to sie teraz nazywa) - to bylby ten operator, ktory po prostu ustala stawki typu targi tyle za dzien, konferencja tyle, koncert tyle, a mecz tyle. Na takim poziomie, zeby przychody z nich minus koszty utrzymania pokrywaly raty kredytu - na poczatku wychodziloby na tym na zero (poza jednorazowymi strzalami typu sprzedaz nazwy), ale po paru(nastu) latach, gdy kredyt bylby splacony dawaloby to czysty zysk. Przekazywanie tej roli zewnetrznym spolkom nienalezacym do miasta pachnie wyplywaniem publicznych pieniedzy w prywatne rece - ostatecznie to miasto jest wlascicielem, wyklada kase na budowe, wiec powinno miec kontrole (i korzysci).
Oczywiscie, klub pilkarski jako najczestszy klient mialby jakies "preferencyjne" stawki, ale bez przesady - ostatecznie miasto nie powinno doplacac do rat kredytu, zreszta te mityczne inne funkcje stadionu moga wypalic, a moga nie - w Polsce jeszcze nie ma tak dzialajacego stadionu, zeby go wziac jako przyklad.
Dlatego to klub ponosi ryzyko oplacalnosci meczu (jak kazdy inny, kto wynajmie stadion na jakakolwiek impreze) - placi stala cene za wynajem stadionu niezaleznie, ile biletow sprzeda. Inaczej nie mialby motywacji do starania sie o frekwencje! (i bylaby taka sama marketingowa zenada, jak teraz) W ogole pomysl, ze ryzyko niskiej frekwencji mialby wziac na siebie ktokolwiek inny niz klub sportowy jest totalnym absurdem. I moze ryzyko slabych wynikow na boisku tez miasto ma na siebie wziac? Jak ktos nie chce prowadzic klubu sportowego, bo sie boi, ze cos pojdzie nie tak, to nie musi - moze dalej sprzedawac marchewki w warzywniaku. A tu wielki byznesmen Solorz wyskakuje z takimi tekstami - co za kraj...
Tak samo ze sprzedaza czegokolwiek na stadionie - gadzetow, kielbasek itp. - caly zysk z tego idzie dla klubu. Jak nie zrobi sklepiku z gadzetami, to nie zarobi - wlasciciel stadionu ani operator nie powinni miec nic do tego. Tak samo, jak na kazdej innej imprezie (konferencja, koncert itp.) organizator sam sie tym zajmuje, ponosi koszty i zbiera zyski - jak uzna, ze mu sie to nie oplaci, to nic takiego nie zrobi, wtedy uczestnicy beda rozczarowani i nastepnym razem nie przyjda na jego impreze. Proste.


MKS po życia kres!!!
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/04/2011 01:23
To jest niby logiczne co napisałeś jest tylko jeden problem.
Nie wierzę, że w MOSRiR są ludzie, którzy potrafia ściągnąć na stadion duże imprezy.
Nie zorganizować tylko ściągnąć. To jest duża różnica.
Organizacja dużych imprez na świecie nie odbywa się w tej chwili w ten sposób, że np. Sting wymysla sobie gdzie chce jechać i szuka jakiegoś obiektu do wynajęcia. Jak znajdzie pyta się ile to kosztuje płaci i gra.
W tej chwili to operatorzy obiektów i zabiegają i sami wymyślają imprezy.
Tradycyjnie lepiej uczyć sie na błędach innych niż własnych. Wystarczy spojrzeć to jak to wyglada w innych miastach. Tradycyjnie Wrocław, Gdańsk i Poznań- podobne stadiony i potencjał.
Patząc na zaplanowane imprezy na nowych stadionach tradycynie najlepiej wygląda Wrocław. Gdańsk ma 70 % imprez w porównaniu do Wrocławia, a Poznań tylko 25%.
Wniosek z tego jest taki jak sie nie umie zarządzać stadionem to taki stadion przynosi zdecydowanie mniejsze zyski.


StadionDlaSzczecina
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5101 dni

*****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 11/04/2011 07:45
Zapraszamy do obszernego wywiadu z Piotrek Krzystkiem nt. Stadionu!

Krzystek: Stadion? Tu same słowa nie wystarczą


Obrazek gif wstawiony na forum

www.StadionDlaSzczecina.pl [email protected]
joint2us
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4335 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 15/04/2011 13:24

  StadionDlaSzczecina napisał:  
Zapraszamy do obszernego wywiadu z Piotrek Krzystkiem nt. Stadionu!

Krzystek: Stadion? Tu same słowa nie wystarcząWywiad z cyklu zabili go i uciekl!!!Da sie ale sie nie da!!! Rece opadaja!!!


Jestem paprykarzem i jestem z tego dumny!!!!
Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4088 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 15/04/2011 13:46

  joint2us napisał:  

  StadionDlaSzczecina napisał:  
Zapraszamy do obszernego wywiadu z Piotrek Krzystkiem nt. Stadionu!

Krzystek: Stadion? Tu same słowa nie wystarcząWywiad z cyklu zabili go i uciekl!!!Da sie ale sie nie da!!! Rece opadaja!!!On by chciał, żeby za niego Komitet wszystkiego się dowiedział, dogadał szczegóły, a ten przyjedzie na podpis. Co za palant! Niech w końcu ruszy tą dupę!

Może rzeczywiście trzeba pomyśleć o jakiejś akcji mailingowej i "zaspamować" mu skrzynkę?


Fiołek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4286 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 16/04/2011 20:52
Zygać mi się tym wszystkim chce, ten post powstał 09/10/2008 16:07 i nic nie mamy. Tylko paplaninę, stadionu nie ma, stoczni nie ma i wielu innych firm, które dawały ludziom prace. Władze Szczecina to wielka jedna kpina z krzystkiem na czele. Jak ludzie mogli go wybrać na kolejną kadencję ? a mogli powód prosty !! brak innego konkretnego kandydata, który przedstawił by konkretny program, sami złodzieje i oszuści.

Dzisiaj otworzyło się kolejne centrum handlowe, za 2 lata będziemy mieli ich jeszcze chyba z 5, do tego filharmonie hale i jeszcze inne cuda na kiju. Stadionu nie ma i nie będzie !!! Ale to nie jedyny problem.

Stadion to jeden z najbardziej pożądanych obiektów w Szczecinie. Szansa Euro 2012 na milowy skok oczywiście ominie Szczecin, inne większe miasta wykorzystają tą szanse. Jedni są organizatorami drudzy przyjmą zespoły do swoich baz. Nasz prezydent oczywiście wolał zająć się innymi tematami i sprzedażą kolejnych terenów pod centra handlowe, które wybuduje EROBUD, zresztą oni wszystko budują w szczecinie, dymając na kasę swoich pracowników i innych. Ciekawe jakie transfery przechodzą pomiędzy tymi dwoma jednostkami, oczywiście w kopercie.

Ale co tam liczy się tylko aby kabzy nabić puki można, taka jest polityka!!! moim zdaniem zamiast obiektów handlowych filharmonii basenu hali i stadionu pan szanowny prezydent w ...... powinien zastanowić się nad przygotowaniem terenów pod fabryki zakłady i inne przedsiębiorstwa które dawały by prace, po hu. mi centrum handlowe, stadion piłkarski, hala widowiskowa itp. jak mnie stać nie bezie, żeby iść na mecz, czy do sklepu kupić chleb. Pokażcie mi w ostatnich latach konkretnego inwestora który postawił fabrykę w szczecinie?? Nie ma takiego !!! pokażcie mi projekt uchwalony przez miasto dający łatwą szybką i tanią możliwość postawienia fabryki?? nie ma. No tak bo oni nie dają łapówek,ich trzeba prosić i zachęcać do przyjścia, a do tego nasze władze nie są przyzwyczajeni!!! Przykład?? proszę bardzo NOWY STADION DLA SZCZECINA!!! Krzystek ma to w dupie bo z tego nic nie będzie miał !!!!!!

Bez pracy nie ma kołaczy, tak mówi przysłowie. Ludzie których nic nie trzyma w Szczecinie uciekają do innych miast. Niedługo 15 tysięczny stadion będzie dla nas za duży, bo nie będziemy go mogli zapełnić. Jak by Szczecin stał się atrakcyjnym miejscem dla dużych firm, które dały by miejsce pracy, znalazły by się pieniądze na stadion, a tak dług się powiększa !! Dlaczego bo nie ma dochodów.


Pogoń Szczecin!!! I wszystko jasne.
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6045 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/04/2011 08:31

  Fiołek napisał:  
Zygać mi się tym wszystkim chce, ten post powstał 09/10/2008 16:07 i nic nie mamy. Tylko paplaninę, stadionu nie ma, stoczni nie ma i wielu innych firm, które dawały ludziom prace. Władze Szczecina to wielka jedna kpina z krzystkiem na czele. Jak ludzie mogli go wybrać na kolejną kadencję ? a mogli powód prosty !! brak innego konkretnego kandydata, który przedstawił by konkretny program, sami złodzieje i oszuści.

Dzisiaj otworzyło się kolejne centrum handlowe, za 2 lata będziemy mieli ich jeszcze chyba z 5, do tego filharmonie hale i jeszcze inne cuda na kiju. Stadionu nie ma i nie będzie !!! Ale to nie jedyny problem.

Stadion to jeden z najbardziej pożądanych obiektów w Szczecinie. Szansa Euro 2012 na milowy skok oczywiście ominie Szczecin, inne większe miasta wykorzystają tą szanse. Jedni są organizatorami drudzy przyjmą zespoły do swoich baz. Nasz prezydent oczywiście wolał zająć się innymi tematami i sprzedażą kolejnych terenów pod centra handlowe, które wybuduje EROBUD, zresztą oni wszystko budują w szczecinie, dymając na kasę swoich pracowników i innych. Ciekawe jakie transfery przechodzą pomiędzy tymi dwoma jednostkami, oczywiście w kopercie.

Ale co tam liczy się tylko aby kabzy nabić puki można, taka jest polityka!!! moim zdaniem zamiast obiektów handlowych filharmonii basenu hali i stadionu pan szanowny prezydent w ...... powinien zastanowić się nad przygotowaniem terenów pod fabryki zakłady i inne przedsiębiorstwa które dawały by prace, po hu. mi centrum handlowe, stadion piłkarski, hala widowiskowa itp. jak mnie stać nie bezie, żeby iść na mecz, czy do sklepu kupić chleb. Pokażcie mi w ostatnich latach konkretnego inwestora który postawił fabrykę w szczecinie?? Nie ma takiego !!! pokażcie mi projekt uchwalony przez miasto dający łatwą szybką i tanią możliwość postawienia fabryki?? nie ma. No tak bo oni nie dają łapówek,ich trzeba prosić i zachęcać do przyjścia, a do tego nasze władze nie są przyzwyczajeni!!! Przykład?? proszę bardzo NOWY STADION DLA SZCZECINA!!! Krzystek ma to w dupie bo z tego nic nie będzie miał !!!!!!

Bez pracy nie ma kołaczy, tak mówi przysłowie. Ludzie których nic nie trzyma w Szczecinie uciekają do innych miast. Niedługo 15 tysięczny stadion będzie dla nas za duży, bo nie będziemy go mogli zapełnić. Jak by Szczecin stał się atrakcyjnym miejscem dla dużych firm, które dały by miejsce pracy, znalazły by się pieniądze na stadion, a tak dług się powiększa !! Dlaczego bo nie ma dochodów.
Kolega to chyba zatrzymał się w czasie.
Fabryki to teraz buduje się głównie w krajach trzeciego świata, a w Szczecinie powstaje sporo miejsc pracy w dziedzinie usług i tu akurat plus dla Krzystka bo usługi to w przeciwieństwie do fabryk wyższe zarobki etc.
Po co Centra Handlowe? Bo jest na nie zapotrzebowanie. Na tym polega rynek, że podaż odpowiada popytowi.
Niestety nie wszyscy jeszcze to rozumieją, a szkoda
Co do bazy na EURO oraz samego stadionu to już nie da się polemizować z Twoimi tezami ;) Zgadzam się z nimi.


StadionDlaSzczecina
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5101 dni

*****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/04/2011 11:01
Gdzie indziej sie udało- Warszawa


Obrazek gif wstawiony na forum

www.StadionDlaSzczecina.pl [email protected]
Fiołek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4286 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/04/2011 18:19

  kijevo napisał:  
Kolega to chyba zatrzymał się w czasie.
Fabryki to teraz buduje się głównie w krajach trzeciego świata, a w Szczecinie powstaje sporo miejsc pracy w dziedzinie usług i tu akurat plus dla Krzystka bo usługi to w przeciwieństwie do fabryk wyższe zarobki etc.
Po co Centra Handlowe? Bo jest na nie zapotrzebowanie. Na tym polega rynek, że podaż odpowiada popytowi.
Niestety nie wszyscy jeszcze to rozumieją, a szkoda
Co do bazy na EURO oraz samego stadionu to już nie da się polemizować z Twoimi tezami ;) Zgadzam się z nimi.Chodzi o fabryki i zakłady produkcyjne ! A jeżeli już to Stargard jest miastem III Świata? Przecież tam powstała fabryka opon Bridgestone, goleniowski park przemysłowy, stargardzki park przemysłowy!!! można ?? Można!

Bijesz brawo Krzystkowi za to, że mamy jeden z największych wskaźników bezrobocia!!! ???


Pogoń Szczecin!!! I wszystko jasne.
EmarMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4156 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/04/2011 22:35
Troche offtopicowo ale musze...

Fiolku, dzieje sie u nas w Szczecinie i bliskiej okolicy rowniez sporo ale trzeba wiedziec gdzie szukac info na ten temat i co czytac. Przykladem jest port w Szczecinie - 3 bardzo duze nowe inwestycje (1. terminal kontenerowy - zadna nowosc ale w koncu ruszy, 2. terminal do przeladunku kwasu siarkowego - zupelnie nowa inwestycja ukonczona zostanie w ciagu 2-3 lat, 3. terminal do przeladunku metali szlachetnych - nowa nowosc, ktora powstanie rowniez jakos w ciagu najbliszych 2-3 lat z tego co kojarze). Dodam tylko, ze port to moze nie fabryka ale to nasze okno na swiat, ktore zywi lokalnie setki osob (firmy obslugujace statki/spedytorzy/shipchandlerzy itp itd)...

dodatkowo jest powazny (nie mylic z jakims gownem z Kataru) inwestor jesli chodzi o stocznie w Szczecinie. Firma belgijsko-niemiecka Teleskop, ktora ma w planach zatrudnic okolo 1000 osob (firma juz dziala / narazie zatrudnia 50 osob chca zainwestowac 20 mln euro).

I tak jeszcze ku pokrzepieniu ;) firma Intrall Russ z kapitalem rosyjskim (ogromnym) planuje otwarcie u nas do 2012 roku (gdzie konrketnie bedzie wiadomo juz wkrotce) osrodka badawczego (praca dla inzynierow) oraz w nastepstwie fabryki samochodow (zatrudnienie dla okolo 500 - 600 osob).


pozdrawiam

PS dobry mecz na analu + tottenham - arsenal

PS2 uprzedzam - nie glosowalem na Krzystka


02:30 - dzieki Ci Boze za Ranigast
Adam88
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4318 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/04/2011 15:30
Za dzisiejszym "Przeglądem Sportowym":

"Do 2013 r. ma powstać nowy stadion Widzewa Łódź. Miasto przekonuje, że doszło do porozumienia z klubem w tej sprawie. Swój obiekt powinien mieć też ŁKS."

Całość tekstu
Dwa stadiony dla Łodzi

Czyli już nawet Łódź nas opuszcza. Zostaniemy jedynym dużym, piłkarskim miastem w Polsce, bez stadionu.


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6024 dni

**
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/04/2011 15:59
Wygląda na to, że stadion Pogoni będzie jedyny w swoim rodzaju.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
StadionDlaSzczecina
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5101 dni

*****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/04/2011 16:58
Fotki nowego stadionu z Gdańska - warto obejrzeć:


http://img402.imageshack.us/img402/2192/20811617873882550905915.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/9167/21598417873886550905515.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/2373/21702717873889550905215.jpg


Obrazek gif wstawiony na forum

www.StadionDlaSzczecina.pl [email protected]
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5995 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/04/2011 23:39

  StadionDlaSzczecina napisał:  
Fotki nowego stadionu z Gdańska - warto obejrzeć:


http://img402.imageshack.us/img402/2192/20811617873882550905915.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/9167/21598417873886550905515.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/2373/21702717873889550905215.jpgObrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Niektórzy są zbyt leniwi by przeklejać, a fotki warto zobaczyć.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5618 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/04/2011 10:19
Nie będzie tego problemu co Lech? Że murawa źle oświetlona czy coś i nadająca się do wymiany co 3 mecze? Bo dach robi wrażenie...


P. S.
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5995 dni

****
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/04/2011 11:19

  Sz. napisał:  
Nie będzie tego problemu co Lech? Że murawa źle oświetlona czy coś i nadająca się do wymiany co 3 mecze? Bo dach robi wrażenie...Nie powinno być. Dach w Gdańsku jak i cała elewacja zrobiona jest z poliwęglanu komorowego, a ten przepuszcza w jakimś stopniu promienie słoneczne. Materiał, który zastosowano w Poznaniu, czyli membrana w żadnym wypadku nie przepuszcza promieni słonecznych. W dodatku w Poznaniu nie wymienili podłoża, które było cały czas podczas budowy i jest ono przesiąknięte różnego rodzaju chemikaliami jak i pyłem budowlanym. Dodając do tego fakt, iż nie dali czas na właściwe ukorzenienie się, niewłaściwa ekploatacja i niekompetenti ludzie pielęgnujący tę trawę - efekt widoczny aż nadto. W Gdańsku podłoże już wymienili, mają sporo czasu na właściwe zakorzenienie się trawy. Jedna niewiadoma to człowiek od pielęgnacji trawy i czy będą używali lamp solarnych, ale tego to się dowiemy w praktyce.

Najlepiej pod tym względem wypada Wrocław. Tam projektanci uwzględnili problem nasłoneczniania murawy i na wizualizacji pięknie widać, jak to rozwiązali. Od strony, z której słońce najdłużej oświetla murawę jest większa część dachu szklanego, co pozwala przepuszczać potrzebne do wegetacji trawy promienie słoneczne.

Obrazek jpg wstawiony na forum


A na tych panoramach widać jak dobrze wyszło w praktyce:)
fot. Wawrzula
fot. Wawrzula


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005