Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5981 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 12:54
w Leningradzie dało się jakoś zbudować, a u nas się nie da? :P

Obrazek jpg wstawiony na forum


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Kr(L)
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5019 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 13:36
a ta "loża VIP" kiedy ma byc oddana do użytku? rozumiem, że równoznaczne z oddaniem tej lozy jest ponowne otwarcie sektora dla gości..?


WIE(L)KOPOLANIE
Roman Pigwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4058 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 14:17

  Sampaio napisał:  
w Leningradzie dało się jakoś zbudować, a u nas się nie da? :P

floating garden coraz bliżej... kto wie ;)


https://www.facebook.com/ekipakryzys/ Grupa turystyczna mocno powiązana z FCWK - POGOŃ SZCZECIN
Fazi1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3882 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 16:21
Taaa i będziemy mieli floating stadium Anioł


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4560 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 18:42

  PogońFaN napisał:  
Podobno wczoraj/dzisiaj było jakieś spotkanie ws. Stadionu. Byli również podobno przedstawiciele Kibiców. Mógłby ktoś zdać relację? bo pojawił się artykuł w Głosie ale z nimi to różnie bywa...


  Głos Szczeciński napisał:  

Wszystko wskazuje na to, że nowy piłkarski obiekt w Szczecinie wybudowany zostanie w Dąbiu, a jego pojemność może wynieść 25 tysięcy widzów. Fachowcy twierdzą, że tyle wystarczy.

Wczoraj prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, zorganizował spotkanie, na którym obecni byli działacze, kibice i dziennikarze. Na spotkaniu najdłużej głos zabierał Kacper Kozłowski z Support Investment, który doradza prezydentowi Szczecina.

– Stadiony w Polsce buduje się drogo – powiedział Kozłowski. – Nowy stadion w Szczecinie musi być wizytówką miasta, tak jak dzieje się to w Niemczech. Taką wizytówką może być tylko i wyłącznie stadion w Dąbiu.

Na potwierdzenie swoich słów Kozłowski przytoczył sporo przykładów na korzyść lokalizacji w Dąbiu.

– Począwszy od komunikacyjnych problemów na Pogodnie, a na protestach mieszkańców i urbanistów kończąc. Wszystko skłania się ku Dąbiu, gdzie możemy zrobić niemal wszystko – przekonywał.

Rozważana jest pojemność stadionu na 35 tysięcy widzów, ale analitycy Support Investment skłaniają się bardziej do niższych liczb.

– W ostatnich latach średnia liczba widzów wynosiła na Pogoni ok. 6 tysięcy. Przy nowym obiekcie liczba kibiców statystycznie wzrasta dwukrotnie. Może się okazać, że stadion będzie świecił pustkami – zaznaczył Kozłowski. Odezwały się osoby posiłkujące się danymi, mówiącymi o historycznej średniej widzów na Pogoni wynoszącej ok. 12 tys. Może się okazać, że pojemność 20, czy 25 tys. będzie za mała dla Szczecina.

– Musimy brać pod uwagę wszystkie okoliczności budowy tego obiektu, dlatego nie opowiadamy się jeszcze jednoznacznie za którąś z proponowanych pojemności stadionu – powiedział prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – W Dąbiu mamy 70 hektarów do dyspozycji, musimy dobrze się zastanowić, co z nimi zrobić.
Ciekawe, że ilość kibiców rośnie niby dwukrotnie po powstaniu nowego stadionu. Mi się zdaję, że wiekszy wpływ na ilość kibiców na trybunach ma jakość gry drużyny i cele o jakie gra (czołówka ligi, środek, utrzymanie, w ekstraklasie, I lidze itd.).


....
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3958 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 18:46

  Janek44 napisał:  
Ciekawe, że ilość kibiców rośnie niby dwukrotnie po powstaniu nowego stadionu. Mi się zdaję, że wiekszy wpływ na ilość kibiców na trybunach ma jakość gry drużyny i cele o jakie gra (czołówka ligi, środek, utrzymanie, w ekstraklasie, I lidze itd.).A rośnie, rośnie, najbliższy przykład? Lubin.


M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5686 dni

****
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 19/12/2009 19:07
Dane dotyczące wzrostu kibiców o 100% były oparte w tym wypadku na Koronie Kielce i jest to prawda.


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4505 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 00:03
Tylko , że na Pogoni było już ponad 30 tysięcy kibiców, na Koronie nie.
25 tysięcy ok, ale pod warunkiem, że da się go szybko i tanio rozbudować o te 5-10 tysięcy.


M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5686 dni

****
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 01:21
I co z tego że było 30 tys?
Przy szacowaniu wzrostu publiki na nowym stadionie jest ona bazowana na średniej frekfencji w tym wypadku z ostatnich 3 sezonów(6200 osób na mecz) jednak biorąc pod uwagę średnio z kilkunastu lat jest już to 12.000.


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
Piona!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5290 dni

****
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 03:18
Jak dla mnie to 25 tys. starczy. Wole mega wypełniony stadion i zabijanie sie ludzi o bilety, niz przeliczenie sie w kwestii pojemnosci. No i koniecznie jednopoziomowe trybuny blisko boiska ;)


mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4375 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 09:43

  Rauliki napisał:  
Tylko , że na Pogoni było już ponad 30 tysięcy kibiców, na Koronie nie.
25 tysięcy ok, ale pod warunkiem, że da się go szybko i tanio rozbudować o te 5-10 tysięcy.zapomnijcie o jakiejkolwiek rozbudowie. jest to argument zeby zatkac usta tym, ktorzy beda niezadowoleni z pojemnosci stadionu. nawet jak politycy wybiorą tę opcję to poczekamy jeszcze z 30 lat zanim rozbudują stadion. uwazam, ze albo od razu budowac na 30-35k, albo dac sobie spokoj z prowizorkami. skoro jednym z argumentow jest ten, ze stadion sie nie zapelni to po co gdansk, wroclaw i poznan buduja obiekty na ponad 40k? jak nasz sie nie zapelni to ich tym bardziej, a jednak buduja. stadion o pojemnosci co najmniej 30k dla takiego miasta jak Szczecin jest granica przyzwoitosci.


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4560 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 10:24

  Klr napisał:  
Jak dla mnie to 25 tys. starczy. Wole mega wypełniony stadion i zabijanie sie ludzi o bilety, niz przeliczenie sie w kwestii pojemnosci. No i koniecznie jednopoziomowe trybuny blisko boiska ;)A ja bym wolał duży stadion, który mieściłby chętnych ludzi nawet na hitowych meczach Pogoni, a także był gotów na przyjęcie np. 40tys. kibiców gdyby zagościła do nas reprezentacja w jakimś meczu eliminacji ME czy MŚ.


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5981 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 11:58

  Janek44 napisał:  

  Klr napisał:  
Jak dla mnie to 25 tys. starczy. Wole mega wypełniony stadion i zabijanie sie ludzi o bilety, niz przeliczenie sie w kwestii pojemnosci. No i koniecznie jednopoziomowe trybuny blisko boiska ;)A ja bym wolał duży stadion, który mieściłby chętnych ludzi nawet na hitowych meczach Pogoni, a także był gotów na przyjęcie np. 40tys. kibiców gdyby zagościła do nas reprezentacja w jakimś meczu eliminacji ME czy MŚ.Janeczek dużo ludzi by wolało żeby było fajnie, ale niestety tak się nie da. Reprezentacji długo w Szczecinie nie uświadczysz, bo do grania będą mieli swój przepiękny (zbudowany za miliard PLNów) stadion narodowy w stolicy. Warto przemyśleć priorytety - klub czy repra. Uważam, że 35-40 tysięcy to gruba przesada i w obecnej sytuacji ekonomicznej regionu nie uda się nam zapełnić takiego kolosa. To nie te czasy co za Begdasa, kiedy zakłady pracy masowo refundowały swoim pracownikom bilety i karnety, a na mecze z Legią przychodziło się 4 godziny wcześniej, żeby mieć miejscówkę. O latach 70-80 tych nie ma co się rozpisywać, bo to historia - 90% tamtych kibiców na stadionie się już się nigdy nie pojawi (z wiekiem zmienili zainteresowania, nie żyją lub po prostu omijają stadiony z daleka). Fakt, obecne w Szczecinie i okolicach jest jakiś potencjał kibicowski, ale nawet gra o najwyższe ligowe cele już tak ludzi nie jara (bo szczerze czymże jest ta nasza ligowa szarzyzna?). 25 tysięcy nam styknie po wsze czasy, a na koncerty Lady Pank i zjazdy Jehowych ludzi można dodatkowo wpuścić na przykrytą matami murawę. Jak będziemy mieli parcie na jakieś super-ambitne projekty to nigdy nie zostaną zrealizowane - zawsze będzie jakieś "ale".


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5030 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 12:30

  Sampaio napisał:  
w Leningradzie dało się jakoś zbudować, a u nas się nie da? :P

Obrazek jpg wstawiony na forumTaka dygresja-świetne zdjęcie. Jak ja żałuje,oglądając zdjęcia przedwojennego Szczecina,że po naszych bulwarach pozostały tylko wspomnienia :( A pseudoprezydent (swoją drogą od zarania nie mamy szczęścia do włodarzy) wymyslił sobie widok na Odre i wyburzył teatr i mase budynków,by w przyszłości powstało coś takiego jak Trasa Zamkowa (oczywiście nazwana imieniem pomysłodawcy). Do dziś kopiemy sie w czoło i nie mamy pomysłu na zagospodarowanie tego terenu,a podzamcze jest karykaturą samą dla siebie. Cholerny żal.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5030 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 12:40

  Sampaio napisał:  

  Janek44 napisał:  

  Klr napisał:  
Jak dla mnie to 25 tys. starczy. Wole mega wypełniony stadion i zabijanie sie ludzi o bilety, niz przeliczenie sie w kwestii pojemnosci. No i koniecznie jednopoziomowe trybuny blisko boiska ;)A ja bym wolał duży stadion, który mieściłby chętnych ludzi nawet na hitowych meczach Pogoni, a także był gotów na przyjęcie np. 40tys. kibiców gdyby zagościła do nas reprezentacja w jakimś meczu eliminacji ME czy MŚ.Janeczek dużo ludzi by wolało żeby było fajnie, ale niestety tak się nie da. Reprezentacji długo w Szczecinie nie uświadczysz, bo do grania będą mieli swój przepiękny (zbudowany za miliard PLNów) stadion narodowy w stolicy. Warto przemyśleć priorytety - klub czy repra. Uważam, że 35-40 tysięcy to gruba przesada i w obecnej sytuacji ekonomicznej regionu nie uda się nam zapełnić takiego kolosa. To nie te czasy co za Begdasa, kiedy zakłady pracy masowo refundowały swoim pracownikom bilety i karnety, a na mecze z Legią przychodziło się 4 godziny wcześniej, żeby mieć miejscówkę. O latach 70-80 tych nie ma co się rozpisywać, bo to historia - 90% tamtych kibiców na stadionie się już się nigdy nie pojawi (z wiekiem zmienili zainteresowania, nie żyją lub po prostu omijają stadiony z daleka). Fakt, obecne w Szczecinie i okolicach jest jakiś potencjał kibicowski, ale nawet gra o najwyższe ligowe cele już tak ludzi nie jara (bo szczerze czymże jest ta nasza ligowa szarzyzna?). 25 tysięcy nam styknie po wsze czasy, a na koncerty Lady Pank i zjazdy Jehowych ludzi można dodatkowo wpuścić na przykrytą matami murawę. Jak będziemy mieli parcie na jakieś super-ambitne projekty to nigdy nie zostaną zrealizowane - zawsze będzie jakieś "ale".W Szczecinie styka maksymalnie 30 tysięcznik i to i tak będzie za duży. Rzekłem.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Adam88
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3984 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 13:36
Śmieszą mnie trochę takie dyskusję. Miasto rzuciło jakieś hasło i wszyscy się spierają. Teraz dopiero zastanawiamy się nad pojemnością? Pan prezydent obiecywał że w 2010 to cacko będzie gotowe. 25, 30, czy 40 tys? To jakaś mistyfikacja, rozmowa o rzeczach z kosmosu. Te problemy to tylko próba odwleczenia tematu i początek kampanii prezydenckiej. Przecież w przyszłym roku wybory...


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5981 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 14:18

  Adam88 napisał:  
Śmieszą mnie trochę takie dyskusję. Miasto rzuciło jakieś hasło i wszyscy się spierają. Teraz dopiero zastanawiamy się nad pojemnością? Pan prezydent obiecywał że w 2010 to cacko będzie gotowe. 25, 30, czy 40 tys? To jakaś mistyfikacja, rozmowa o rzeczach z kosmosu. Te problemy to tylko próba odwleczenia tematu i początek kampanii prezydenckiej. Przecież w przyszłym roku wybory...Adaś spokojnie, my tutaj tylko tak sobie debatujemy "co by było gdyby" oczywiście bez spinki hihi a to że nowego stadionu nie będzie w Szczecinie przez najbliższe 5-10 lat to już wiemy


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
kaly11
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3846 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 14:39
To ma być inwestycja na długie lata, "wizytówka Szczecina" więc chyba warto dążyć do tego aby stadion był większy niż 25 tyś..
na dzień dzisiejszy wystarczyłby w zupełności, ale Pogoń to klub z ambicjami a Szczecin to duże miasto, jeśli ma się rozwijać trzeba stawiać wysokie cele, aby mógł konkurować z Gdańskiem ,Wrocławiem itp


Piona!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5290 dni

****
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 14:43

  Janek44 napisał:  

  Klr napisał:  
Jak dla mnie to 25 tys. starczy. Wole mega wypełniony stadion i zabijanie sie ludzi o bilety, niz przeliczenie sie w kwestii pojemnosci. No i koniecznie jednopoziomowe trybuny blisko boiska ;)A ja bym wolał duży stadion, który mieściłby chętnych ludzi nawet na hitowych meczach Pogoni, a także był gotów na przyjęcie np. 40tys. kibiców gdyby zagościła do nas reprezentacja w jakimś meczu eliminacji ME czy MŚ.A tam, za bardzo wybiegasz w przyszlosc. Reprezentacja, eliminacje MŚ i ME? Daj spokoj :)
Ja zaluje, ze przy obecnej frekwencji nie mamy stadionu na 10 tys. Nie ma gorszego widoku niz puste trybuny.


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5690 dni

**
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 20/12/2009 14:56
Stadion piłkarski w Szczecinie nie powinien mieć więcej niż 25 tysięcy pojemności. Przede wszystkim koszty... Im większa pojemność tym koszty rosną w postępie geometrycznym. No i długość budowy wtedy drastycznie wzrasta. Stadion na 20 tysięcy widzów ma swoje niezaprzeczalne zalety - łatwiej go zapełnić (a to fajny widok), może wciąż być wielofunkcyjny (czyt. koncerty mogą być grane na murawie, wtedy zmieści się spokojnie 40 tysięcy widzów), a przede wszystkim nie będzie sprawiał molocha wybudowanego gdzieś na pustkowiu :) Czego wymagam od nowego obiektu? W przerwie meczu chcę wejść z sektora, zejść piętro niżej i kupić ciepłego kebaba oraz coś do picia :) Poza tym nowy stadion ma być estetyczny nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz, gdzie będzie sala z pamiątkami i historią klubu, siedziba władz, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, kible, kafejki itd.

Ale nowy stadion to wciąż marzenia ściętej głowy. Nowe projekty z zapachem kiełbasy wyborczej... gdzieś to już widziałem.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005