Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6555 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 17:27

  jankos napisał:  

  IS napisał:  
Tak sobie myślę jak bardzo ta nasza niby metropolia, ponad 400 tysięczne miasto musiało upaść, skoro chce się robić tak minimalistyczne w swojej istocie projekty jak stadion na 25 tys osób, hale na 7 tys, obwodnice z kolizyjnymi skrzyżowaniami, torowiska tramwajowe których jakość wykonania pozostawia jednak trochę do życzenia. Trzeba nam władz z jajami i jakąś wizją działania, a nie małomiasteczkowych pomysłów. Szczecin pod wieloma względami w stosunku do innych miast w Polsce jest po prostu w dużej czarnej dupie - zobaczcie sobie nawet co w takich 200 tysięcznych Kielcach się dzieje - jak prężne są w tej chwili gospodarczo (Cersanit, Kolporter, NOMI, rozbudowa hal targowych za 170 mln zł, duża ilość nowych biurowców), kulturalnie/edukacyjnie (60 tyś studentów, nowe kampusy akademickie, 12 uczelni, co chwile znane nazwiska w świecie kultury i mediów) i inwestycyjnie - o większych miastach już nie wspomnę.
Gdzie jest Szczecin? to miasto w zestawieniu z innymi nawet mniejszymi przepada z kretesem.

Pytanie jest takie: jak ma być rozbudowywany ten stadion na 25 tyś (wybudowanie 2 trybun plus reszta kiedyś), czy wybudowanie trybun dookoła murawy z zadaszeniem i jednocześnie w perspektywie kilku, kilkunastu lat wyburzenie zadaszenia oraz dalsza rozbudowa trybun? Dla mnie jakakolwiek opcja z tych dwóch jest porażką tego miasta..



No nie przesadzajmy, proszę. W ogóle ciekawa opinia, bo wygłoszona właśnie przez Ciebie. Pod wieloma względami racja - brak jest odpowiedniego, z prawdziwego zdarzenia zarządcy (swoją drogą problem dość powszechny), ale też nie popadałbym w skrajności. Zresztą takie rozgoryczenie wynikające ze stadionowego impasu przelewające się i na inne aspekty wcale nie dziwi, bo bezustanne pieprzenie o tym samym doprowadza człowieka do granic wytrzymałości. Serce by chciało, tylko tam gdzieś "u góry", w urzędzie oczywiście nie można.

Co do tej analizy - też uważam że jest to wizja za mało pojemna, te 30 tys. byłoby chyba najbardziej optymalne. Akurat taka średnia arytmetyczna naszych zróżnicowanych opinii. Ale niech sobie będzie nawet te 25 tys. Byle nareszcie było. Byle gdzie. Ale nie byle jak.

I niech się te wybory nareszcie zaczną, zakończą i od pierwszego dnia niezależnie od tego kto będzie rządził (choć przy obecnym politycznym układzie sił, wynik jest dość łatwy do przewidzenia) należy desperacko cisnąć (starego)nowego prezia gdyż minął czas na prowizorki i mydlenie oczu.



no własnie-to co przed chwilka opisywałem-jak my sie szybko uginamy. wiec bierzemy te 25 tys-a co... a nawet 20 co za roznica i tak sie go nie zapelni.. i w policach tam bedzie taniej-szalec to szalec. i po kosztach. kazdy widz przychodzi z własnym krzesełkiem. i takie cudo za 300 baniek. socjotechnika sie kurwa kłania- o to chodzi by zmiekczyc tłuszcze...by bez pierdniecia wzieli byle co i niewazne za ile. analogicznie rzecz ma sie do hali. archaiczny projekt, przepłacony i do tego paskudny niczym psi kutas maczany w musztardzie.. fajnie. bedzmy miec najbrzydrzą, niefunkcjonalną hale za grubą kase, za to prestiż wzrosnie.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7096 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 17:53

  anathema napisał:  
no własnie-to co przed chwilka opisywałem-jak my sie szybko uginamy. wiec bierzemy te 25 tys-a co... a nawet 20 co za roznica i tak sie go nie zapelni.. i w policach tam bedzie taniej-szalec to szalec. i po kosztach. kazdy widz przychodzi z własnym krzesełkiem. i takie cudo za 300 baniek. socjotechnika sie kurwa kłania- o to chodzi by zmiekczyc tłuszcze...by bez pierdniecia wzieli byle co i niewazne za ile. analogicznie rzecz ma sie do hali. archaiczny projekt, przepłacony i do tego paskudny niczym psi kutas maczany w musztardzie.. fajnie. bedzmy miec najbrzydrzą, niefunkcjonalną hale za grubą kase, za to prestiż wzrosnie.



No właśnie - to co przed chwilką opisywałem - jak my szybko popadamy w skrajności. Generalnie byłbym za trzydziestakiem, ale ilość krzesełek o pięć tysięcy mniej nie byłaby katastrofą. To po prostu najmniejsza z opcji jaką można dla nas rozpatrywać. Co nie oznacza, że mamy budować stadion na 10 tys. ludzi!

Z lokalizacją też nie zrozumiałeś albo postanowiłeś sobie palnąć na wiwat z tymi Policami. Miałem na myśli niekończące się debaty (władzy jak najbardziej na rękę) pt. "Dąbie vs modernizacja, o a może Cukrowa?!".

O hali moje zdanie powinieneś kojarzyć jeśli czytałeś poprzednie strony.


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6555 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 18:48

  jankos napisał:  

  anathema napisał:  
no własnie-to co przed chwilka opisywałem-jak my sie szybko uginamy. wiec bierzemy te 25 tys-a co... a nawet 20 co za roznica i tak sie go nie zapelni.. i w policach tam bedzie taniej-szalec to szalec. i po kosztach. kazdy widz przychodzi z własnym krzesełkiem. i takie cudo za 300 baniek. socjotechnika sie kurwa kłania- o to chodzi by zmiekczyc tłuszcze...by bez pierdniecia wzieli byle co i niewazne za ile. analogicznie rzecz ma sie do hali. archaiczny projekt, przepłacony i do tego paskudny niczym psi kutas maczany w musztardzie.. fajnie. bedzmy miec najbrzydrzą, niefunkcjonalną hale za grubą kase, za to prestiż wzrosnie.



No właśnie - to co przed chwilką opisywałem - jak my szybko popadamy w skrajności. Generalnie byłbym za trzydziestakiem, ale ilość krzesełek o pięć tysięcy mniej nie byłaby katastrofą. To po prostu najmniejsza z opcji jaką można dla nas rozpatrywać. Co nie oznacza, że mamy budować stadion na 10 tys. ludzi!

Z lokalizacją też nie zrozumiałeś albo postanowiłeś sobie palnąć na wiwat z tymi Policami. Miałem na myśli niekończące się debaty (władzy jak najbardziej na rękę) pt. "Dąbie vs modernizacja, o a może Cukrowa?!".

O hali moje zdanie powinieneś kojarzyć jeśli czytałeś poprzednie strony.



Tak na serio-Ty nike wyczułeś nutki sarkazmu z mojej strony?:) Pojechałem po skrajności ale...czy to tylko taka abstrakcja? juz tyle słów zostało wypowiedziane- morze słów-tyle wody wylano że gdyby to urzeczywistnic to floating garden bysmy mieli już teraz.

Fundlamentalnym problemem jest kwestia pieniedzy. Czy ktos sie zastanawiał tak na poważnie skąd miasto je weźmie? Mówie o urealnieniu tej kluczowej problematyki. Nie łudźmy sie jakimikolwiek dotacjami,nie bądźmy dziećmi.

Co do hali to czytałem i realnie i owocnie sie udzielałem:) Swoją droga zobaczymy czy w tym roku zostanie wbita pierwsza łopata (przeciez takie założenie)-ja osobiscie smiem wątpic:)


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Adam88
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5509 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 18:51
Znowu to samo. Miasto rzuca jakieś hasło i rozpoczyna się dyskusja.
To nie ma sensu. Obecnemu prezydentowi za kilka miesięcy kończy się kadencja, więc żadnych wiążących decyzji nie podejmie.

Dla tych co posiadają Facebooka - powstała grupa "NOWY STADION DLA SZCZECINA". jak ktoś chce to może się zapisać :)

Nowy stadion dla Szczecina!


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7215 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 19:17
To wy jeszcze wierzycie, że po zbudowaniu stadionu w Warszawie mecze reprezy będą rozgrywane poza stolicą? 1 miejsce

Panowie, nie po to wtapiają tam miliard złotych aby Polska rozgrywała mecz w jakimś "wypizgowie" Polski. Szczecin nie potrzebuje stadionu klasy Elite (a jeżeli już to potrzebował, ale 10 lat temu). Potrzebuje normalnego obiektu, które zagwarantuje nam licencję na następne lata i solidny komfort oglądania meczu. Tylko tyle. A z meczami reprezentacji pożegnajcie się... może nie na zawsze, bo jak al Kaida spuści na Wawę bombę to może szanse Szczecina na organizacje meczów międzypaństwowych wzrosną do 1%.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6727 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 19:25

  jankos napisał:  

  IS napisał:  
Tak sobie myślę jak bardzo ta nasza niby metropolia, ponad 400 tysięczne miasto musiało upaść, skoro chce się robić tak minimalistyczne w swojej istocie projekty jak stadion na 25 tys osób, hale na 7 tys, obwodnice z kolizyjnymi skrzyżowaniami, torowiska tramwajowe których jakość wykonania pozostawia jednak trochę do życzenia. Trzeba nam władz z jajami i jakąś wizją działania, a nie małomiasteczkowych pomysłów. Szczecin pod wieloma względami w stosunku do innych miast w Polsce jest po prostu w dużej czarnej dupie - zobaczcie sobie nawet co w takich 200 tysięcznych Kielcach się dzieje - jak prężne są w tej chwili gospodarczo (Cersanit, Kolporter, NOMI, rozbudowa hal targowych za 170 mln zł, duża ilość nowych biurowców), kulturalnie/edukacyjnie (60 tyś studentów, nowe kampusy akademickie, 12 uczelni, co chwile znane nazwiska w świecie kultury i mediów) i inwestycyjnie - o większych miastach już nie wspomnę.
Gdzie jest Szczecin? to miasto w zestawieniu z innymi nawet mniejszymi przepada z kretesem.

Pytanie jest takie: jak ma być rozbudowywany ten stadion na 25 tyś (wybudowanie 2 trybun plus reszta kiedyś), czy wybudowanie trybun dookoła murawy z zadaszeniem i jednocześnie w perspektywie kilku, kilkunastu lat wyburzenie zadaszenia oraz dalsza rozbudowa trybun? Dla mnie jakakolwiek opcja z tych dwóch jest porażką tego miasta..



No nie przesadzajmy, proszę. W ogóle ciekawa opinia, bo wygłoszona właśnie przez Ciebie. Pod wieloma względami racja - brak jest odpowiedniego, z prawdziwego zdarzenia zarządcy (swoją drogą problem dość powszechny), ale też nie popadałbym w skrajności. Zresztą takie rozgoryczenie wynikające ze stadionowego impasu przelewające się i na inne aspekty wcale nie dziwi, bo bezustanne pieprzenie o tym samym doprowadza człowieka do granic wytrzymałości. Serce by chciało, tylko tam gdzieś "u góry", w urzędzie oczywiście nie można.




Jeśli obserwujesz moje posty od kilku lat to wiesz że do skrajności mi daleko (zresztą tak na marginesie to często mamy podobne opinie), jakimś tam malkontentem też nie jestem, bo uważam że narzekania lepiej trzymać dla siebie, kocham swoje miasto, no ale tak z drugiej strony chciałoby się przeklnąć i się spytać "do ku... nędzy ile można patrzeć na ten syf".

Troche podróżuje po Polsce, mam powiedzieć jak jest w innych miastach? Jak widze co się dzieje w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, to stwierdzam że będzie nam ciężko kiedykolwiek dogonić te miasta. Skala inwestycji w tych miastach jest bardzo duża i najlepsze jest to że tam od zapowiedzi władz miasta do realizacji projektów mija co najwyżej 2 - 3 lata (w najgorszym przypadku) i faktycznie powstaje. U nas potrafi minąć nawet 30 lat od planów do realizacji! Przykładowo Poznań ma dosyć fajną halę Arena, ale chce budować kolejną by organizować jakieś tam mistrzostwa europy i jak to w Poznaniu sądze że powstanie prędko i będzie to solidnie oraz z głową robione- u nas za to powstanie hala na 7 tys dla lokalnych klubów, bo na wieksze imprezy sportowe to bym nie liczył - mam się spokojnie przyglądać jak moje/nasze pieniądze są marnotrawione na te tandetne projekty? Zresztą o czym ja pisze, jak władze sobie z śniegiem nawet nie potrafią poradzić.

Jak ktoś napisał minimalizm widoczny jest te z w mieszkańcach - zachwycamy się jakims basenem, obwodnicą itd. - W Gorzowie z 125 tys ludzi takie inwestycje już dawno powstały i myślę że czas zacząć realnie patrzeć na sprawy Szczecina - to co dotychczas sie dzieje nie zachwyca, inweatycje które powstają są realizowane w podobnym a nawet jeszcze wiekszym zakresie w mniejszych miastach (wspomniane Kielce lub np Rzeszów).


Klim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5467 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 19:33

  Adam88 napisał:  
Znowu to samo. Miasto rzuca jakieś hasło i rozpoczyna się dyskusja.
To nie ma sensu. Obecnemu prezydentowi za kilka miesięcy kończy się kadencja, więc żadnych wiążących decyzji nie podejmie.

Dla tych co posiadają Facebooka - powstała grupa "NOWY STADION DLA SZCZECINA". jak ktoś chce to może się zapisać :)

Nowy stadion dla Szczecina!



http://nasza-klasa.pl/profile/21232569 Konto na nk o nowym stadionie.

Jeśli chodzi o budowanie stadionu na 25 tys. gdzie w samym Szczecinie mieszka 440 tyś ludzi to dla mnie jest to niezrozumiałe. Czyli Lechia Gdańsk, Sląsk Wrocław ( Pamietajmy że 4 lata temu grali w niższych ligach) są petegami pod względem Frekwencji podczas meczu ? Czy naprawde Szczecin jest taki malutki żeby budowac stadiony na 25 tyś widzów?? Wydaje mi sie że Pogoń powinna miec stadion który pomieścił by 40 tyś widzów!


Szczecin moim Miastem, Pogoń moim życiem.
KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7362 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 19:35

  Klim napisał:  

  Adam88 napisał:  
Znowu to samo. Miasto rzuca jakieś hasło i rozpoczyna się dyskusja.
To nie ma sensu. Obecnemu prezydentowi za kilka miesięcy kończy się kadencja, więc żadnych wiążących decyzji nie podejmie.

Dla tych co posiadają Facebooka - powstała grupa "NOWY STADION DLA SZCZECINA". jak ktoś chce to może się zapisać :)

Nowy stadion dla Szczecina!



http://nasza-klasa.pl/profile/21232569 Konto na nk o nowym stadionie.

Jeśli chodzi o budowanie stadionu na 25 tys. gdzie w samym Szczecinie mieszka 440 tyś ludzi to dla mnie jest to niezrozumiałe. Czyli Lechia Gdańsk, Sląsk Wrocław ( Pamietajmy że 4 lata temu grali w niższych ligach) są petegami pod względem Frekwencji podczas meczu ? Czy naprawde Szczecin jest taki malutki żeby budowac stadiony na 25 tyś widzów?? Wydaje mi sie że Pogoń powinna miec stadion który pomieścił by 40 tyś widzów!



50 tyś !!!!


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7506 dni

*




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 19:46

  Klim napisał:  

  Adam88 napisał:  
Znowu to samo. Miasto rzuca jakieś hasło i rozpoczyna się dyskusja.
To nie ma sensu. Obecnemu prezydentowi za kilka miesięcy kończy się kadencja, więc żadnych wiążących decyzji nie podejmie.

Dla tych co posiadają Facebooka - powstała grupa "NOWY STADION DLA SZCZECINA". jak ktoś chce to może się zapisać :)

Nowy stadion dla Szczecina!



http://nasza-klasa.pl/profile/21232569 Konto na nk o nowym stadionie.

Jeśli chodzi o budowanie stadionu na 25 tys. gdzie w samym Szczecinie mieszka 440 tyś ludzi to dla mnie jest to niezrozumiałe. Czyli Lechia Gdańsk, Sląsk Wrocław ( Pamietajmy że 4 lata temu grali w niższych ligach) są petegami pod względem Frekwencji podczas meczu ? Czy naprawde Szczecin jest taki malutki żeby budowac stadiony na 25 tyś widzów?? Wydaje mi sie że Pogoń powinna miec stadion który pomieścił by 40 tyś widzów!



To najpierw ich znajdź hihi Dzisiaj jest nas na meczu powiedzmy 10 tysięcy, na ekstraklasę można dorzucić kolejne 5-10 tysięcy januszy i to w zależności od rywala i ceny biletu. Uwierz mi - pustawo będzie to wyglądać, i to prawie tak jak na Śląskim ze Słowacją. Ja też jestem przeciwnikiem fuszerki i budowania na odpierdol, również budowy i późniejszej rozbudowy (to jest już zupełne nieporozumienie), ale nasze wielkomiejskie zapędy skierowałbym raczej w innym kierunku niż stawianie 40-tysięcznika. Wiem, że to fajnie wygląda ale komu to ma służyć? Chyba poprawie samopoczucia i leczeniu naszych szczecińskich kompleksów, bo chyba nie funkcjonalności? Aha, jeszcze jedno - argument goszczenia meczów reprezentacji odpadł w momencie zamknięcia jarmarku Europa.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7362 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 19:53

  Sampaio napisał:  

  Klim napisał:  

  Adam88 napisał:  
Znowu to samo. Miasto rzuca jakieś hasło i rozpoczyna się dyskusja.
To nie ma sensu. Obecnemu prezydentowi za kilka miesięcy kończy się kadencja, więc żadnych wiążących decyzji nie podejmie.

Dla tych co posiadają Facebooka - powstała grupa "NOWY STADION DLA SZCZECINA". jak ktoś chce to może się zapisać :)

Nowy stadion dla Szczecina!



http://nasza-klasa.pl/profile/21232569 Konto na nk o nowym stadionie.

Jeśli chodzi o budowanie stadionu na 25 tys. gdzie w samym Szczecinie mieszka 440 tyś ludzi to dla mnie jest to niezrozumiałe. Czyli Lechia Gdańsk, Sląsk Wrocław ( Pamietajmy że 4 lata temu grali w niższych ligach) są petegami pod względem Frekwencji podczas meczu ? Czy naprawde Szczecin jest taki malutki żeby budowac stadiony na 25 tyś widzów?? Wydaje mi sie że Pogoń powinna miec stadion który pomieścił by 40 tyś widzów!



To najpierw ich znajdź hihi Dzisiaj jest nas na meczu powiedzmy 10 tysięcy, na ekstraklasę można dorzucić kolejne 5-10 tysięcy januszy i to w zależności od rywala i ceny biletu. Uwierz mi - pustawo będzie to wyglądać, i to prawie tak jak na Śląskim ze Słowacją. Ja też jestem przeciwnikiem fuszerki i budowania na odpierdol, również budowy i późniejszej rozbudowy (to jest już zupełne nieporozumienie), ale nasze wielkomiejskie zapędy skierowałbym raczej w innym kierunku niż stawianie 40-tysięcznika. Wiem, że to fajnie wygląda ale komu to ma służyć? Chyba poprawie samopoczucia i leczeniu naszych szczecińskich kompleksów, bo chyba nie funkcjonalności? Aha, jeszcze jedno - argument goszczenia meczów reprezentacji odpadł w momencie zamknięcia jarmarku Europa.



skończmy w ogóle rozmawiać o jakiś meczach reprezentacji bo to jest dopiero fikcja
temat zapotrzebowania na pojemność stadionu określiłbym w ten sposób:
- może i Szczecinowi jest potrzebny stadion na 35-40 tys, ale Pogoni stadion na 25 tys absolutnie wystarczy.


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7096 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 21:21

  anathema napisał:  
Tak na serio-Ty nike wyczułeś nutki sarkazmu z mojej strony?:) Pojechałem po skrajności ale...czy to tylko taka abstrakcja? juz tyle słów zostało wypowiedziane- morze słów-tyle wody wylano że gdyby to urzeczywistnic to floating garden bysmy mieli już teraz.

Fundlamentalnym problemem jest kwestia pieniedzy. Czy ktos sie zastanawiał tak na poważnie skąd miasto je weźmie? Mówie o urealnieniu tej kluczowej problematyki. Nie łudźmy sie jakimikolwiek dotacjami,nie bądźmy dziećmi.

Co do hali to czytałem i realnie i owocnie sie udzielałem:) Swoją droga zobaczymy czy w tym roku zostanie wbita pierwsza łopata (przeciez takie założenie)-ja osobiscie smiem wątpic:)



Sarkazm sarkazmem, ale chcąc nie chcąc zaliczyłeś mnie do grupy tych co "by bez pierdniecia wzieli byle co i niewazne za ile". Wybaczam to faux pas ;)

Mam tego świadomość, że już tyle zostało powiedziane że chce się tylko rzygać. A nasza dyskusja jest czysto teoretyczną bo konkretów jak nie było tak nie ma. I chyba niestety dużo wody w Odrze upłynie nim pisanie w tym temacie nie będzie kolejną ironiczną reakcją na wyborcze slogany.

Kwestia pieniędzy też była tu nie raz nie dwa poruszana, padały i sumy. Najprościej byłoby wyrzucić projekcik hali do kosza i mamy 50-75% kapitału na stadion.
No ale "nie da się".


  IS napisał:  
Jeśli obserwujesz moje posty od kilku lat to wiesz że do skrajności mi daleko (zresztą tak na marginesie to często mamy podobne opinie), jakimś tam malkontentem też nie jestem, bo uważam że narzekania lepiej trzymać dla siebie, kocham swoje miasto, no ale tak z drugiej strony chciałoby się przeklnąć i się spytać "do ku... nędzy ile można patrzeć na ten syf".

Jak ktoś napisał minimalizm widoczny jest te z w mieszkańcach - zachwycamy się jakims basenem, obwodnicą itd. - W Gorzowie z 125 tys ludzi takie inwestycje już dawno powstały i myślę że czas zacząć realnie patrzeć na sprawy Szczecina - to co dotychczas sie dzieje nie zachwyca.



Stwierdziłem tylko fakt, że jest to dość kontrastowa opinia w porównaniu do Twoich wczesniejszych. I nigdzie nie zaprzeczyłem, że nie masz racji. Wiadomo, że mamy opóźnienia w stosunku do pozostałych porównywalnych miast (jednak przykład z Kielcami, czy Gorzowem nietrafiony, ale wiem do czego zmierzasz - nie wykorzystujemy swego potencjału jako miasto i chciałoby się żeby tych ważnych inwestycji było x3).
Wizerunek miasta zaczyna się od psów, po których to mało kto chce sprzątać (niestety taka polska mentalność) przez śmiecenie na decyzjach na najwyższym szczeblu kończąc.

Trochę nam lat uciekło i tu serdeczne podziękowania dla pana Mariana J. Jesteśmy w tyle (również jako kraj) to trzeba to nadrabiać, a nie tylko marudzić. To nie znaczy że nie można krytykować, wręcz przeciwnie, lecz żeby to miało ręce i nogi, pewne rozsądne granice.

Po prostu mam czasem takie wrażenie patrząc na postawy ludzi, że wszędzie jest wspaniale, cud, miód, orzeszki. Tylko nie w Polsce czy też w Szczecinie i w ogóle jak tu można mieszkać. Zero przyzwiązania, poczucia patriotyzmu, "tumiwisizm". Na poziomie miasta, i kraju także. Skoro tak o skrajnościach mówię to sam nie bede w nie wpadał i poprzestanę na tym.

Na zakończenie, jak to napisał kiedyś jeden z użytkowników: "Szczecin, miasto może zaniedbane, ale najpiękniejsze" :)

Ostatnio edytowany przez: jns, 1 marca 2010, 21:30 [2 raz(y)]


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6030 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 23:16
Krzystek ma 4 lata na sprzedaż terenów na Pogodnie (są warte olbrzymie pieniądze) i stadion powstanie , w ten czy innny sposób. To mu zapewni wygrane wybory. Niestety.
Do czasu budowy stadion i tak zdrożeje. Gdyby tylko to co powstało prezentowało jakiś standard (o Elite to możemy pomarzyć).


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6085 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 23:27

  anathema napisał:  
[cytat=IS]

Jestem ciekaw ile jeszcze bedzie tu gaworzyc o lokalizacji,pojemnosci i tym takim a czas bedzie nam wszystkim upływał razem z naszymi złudzeniami. Póki co od lat nie zrobilismy nawet jednego kroku do przodu, Wiec jak tu poważnie traktować temat "nowy stadion w Szczecinie"?



Faktycznie masakra z tym gadaniem o nowym stadionie. To jakaś jedna wielka kpina i porażka, w sumie żadnej nadziei na coś dobrego.


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7078 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/03/2010 23:35

  Rauliki napisał:  
Krzystek ma 4 lata na sprzedaż terenów na Pogodnie (są warte olbrzymie pieniądze) i stadion powstanie , w ten czy innny sposób. To mu zapewni wygrane wybory. Niestety.
Do czasu budowy stadion i tak zdrożeje. Gdyby tylko to co powstało prezentowało jakiś standard (o Elite to możemy pomarzyć).



Problemem jest to , ze jezeli PO wystawi Krzystka to ma On spore szanse na wygrana . Nie dlatego , ze jest dobrym prezydentem , ale dlatego , ze ciezko znalezc jakiegos powaznego rywala z innej partii . Chyba jedynie Arlukowicz mialby jakies szanse . Pomijam jego poglady itd. ale reszta "topowych " politykow w naszym regionie (Nitras, Napieralski, Karpiniuk i Brudzinski ) to glownie awanturnicy. Widac ich jedynie w przypadku awantur sejmowych czy medialnych.

Ostatnio edytowany przez: goral1982, 1 marca 2010, 23:41 [2 raz(y)]


kibol83
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7260 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/03/2010 03:26

  eJay napisał:  
To wy jeszcze wierzycie, że po zbudowaniu stadionu w Warszawie mecze reprezy będą rozgrywane poza stolicą? 1 miejsce

Panowie, nie po to wtapiają tam miliard złotych aby Polska rozgrywała mecz w jakimś "wypizgowie" Polski. Szczecin nie potrzebuje stadionu klasy Elite (a jeżeli już to potrzebował, ale 10 lat temu). Potrzebuje normalnego obiektu, które zagwarantuje nam licencję na następne lata i solidny komfort oglądania meczu. Tylko tyle. A z meczami reprezentacji pożegnajcie się... może nie na zawsze, bo jak al Kaida spuści na Wawę bombę to może szanse Szczecina na organizacje meczów międzypaństwowych wzrosną do 1%.




Dokładnie tak jak mówisz stadionu klasy Elite na nie potrzeba !!!


TYLKO Pogoń w Sercu Mym !!!
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5766 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/03/2010 06:56
dla mnie to pojemnosc stadionu maksymalnie, ale to maksymalnie na 30tys.
jestem przekonany ze i tak pojemnosc 25tys to tez wystarczy.


abstrakcja!
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6778 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/03/2010 08:57
Czy Wy naprawdę wierzycie w to, że Szczecin jest na tyle bogatym miastem aby ratować się doraźnie ('zadaszenie' 4-5, podgrzewana płyta, remont szatni, telebim, budynek VIP) za tak ogromne pieniądze? Czas pogodzić się z faktem, iż nowy stadion nie powstanie a rywala dla Krzystka długo nie będzie...

A wszystkim dywagującym nad pojemnością stadionu ("40 tys." Banana) polecam gre przeglądarkową Hattrick.org w której to "Możesz stworzyć swój własny klub piłkarski, zbudować drużynę marzeń" i przede wszystkim rozbudowac stadion do dowolnej wielkości :]

Pzdr.

Ostatnio edytowany przez: PoGo, 2 marca 2010, 09:10 [4 raz(y)]


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6727 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/03/2010 10:10
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,7615653,Siatkarskie_Mistrzostwa_Europy_w_Szczecinie_.html

Troche pasuje do tego wątku gdzie temat hali często się przewija.


Paulvanday
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7156 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/03/2010 12:01
Eh im blizej wyborow tym wiecej mega inwestycji w Szczecinie bedzie !!. Przed wyborcze mydlenie oczu ile lat to juz trwa ktos wie bo ja sie juz pogubilem .


Szczecin moim miastem,Pogon moim zyciem
byku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7175 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/03/2010 12:39
Ja tam sie zobowiązuje wprost - jeśli nie będzie w tej kadencji potwierdzenia budowy stadionu i wszystkich planów z tym związanych to nie oddam głosu na Piotra Krzystka :p


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005