Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4346 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 09:03
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,7719454,Najwieksi_chca_budowac_szczecinski_stadion.html


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 10:04
Czyli tak jak przez ostatnie 10 lat, jestesmy w dupie. Rozmowy i zapowiedzi nic nie kosztuja, a stadiony powstaja w kolejnych miastach. Gliwice, Nowy Sacz, brawo!


TomY
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6322 dni

**
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 11:03
Za 2 -3 lata okaże się, że Szczecin jako jeden z nielicznych nie będzie miał stadionu na poziomie.
Wtedy nie ma co marzyc o licencji, bo z nia jest tak, że jak większość zespołów nie spełnia to cos tam sie naciąga.
Wtedy gdy 80 % zespołów będzie miała stadiony w pełni zadaszone z pełną infrastrukturą, to taki Szczecin ze stadionem na wale będzie miał nikłe szanse..
Zastanawiam sie jak to jest. ? Taki Kraków jednocześnie rozbudowuje ( Wisła) buduje od nowa ( Cracovia) i remontuje ( Hutnik)
Można ?? Można. Trzeba tylko sprawnych urzędników walczących o kasę gdzie sie da.
A tak co 4 lata mamy nową kiełbasę wyborczą..
Żal na to patrzeć


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6358 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 11:11

  TomY napisał:  
to taki Szczecin ze stadionem na wale będzie miał nikłe szanse..A co ma wal do licencji? :)


Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5586 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 11:26

  Gradus napisał:  

  TomY napisał:  
to taki Szczecin ze stadionem na wale będzie miał nikłe szanse..A co ma wal do licencji? :)Coś jednak ma, skoro wszyscy w Polsce rezygnują z modernizacji archaicznych konstrukcji opartych na wale i stawiaja nowe obiekty.


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
TomY
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6322 dni

**
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 12:29
Do samej licencji nic nie ma.
Jednak konstrukcja taka nie pozwala na modernizację i wygodną eksploatację.


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5661 dni

**
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 12:32
Ktoś jeszcze wierzy w stadion do 2015 roku? Panowie, plan Flołtyn Gardyn wciąż obowiązuje. 2050 jak byk pisze! Nasz stadion już pływa, w marzeniach, ale pływa :D


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 13:00

  Cytat:  
24 września wrocławscy radni zgodzili się na proponowane przez
prezydenta miasta zmiany zasad finansowania budowy stadionu na
Maślicach.rzyjmując tak zwaną uchwałę intencyjną, radni
zaakceptowali projekt Rafała Dutkiewicza, który przewiduje tylko
częściowe finansowanie budowy stadionu z budżetu miasta. Pozostałe
pieniądze mają pochodzić z kredytu w wysokości 500 mln złotych, który
zaciągnie spółka Wrocław 2012.

Pomysł związany jest z poszukiwaniem alternatywnego sposobu
finansowania budowy, która dzięki ustanowieniu na gruncie pod
inwestycję bankowej hipoteki, nie obciąży budżetu miasta.


Z forum GW, jak widać da się inaczej. Dlaczego my musimy zawsze przecierać szlaki gdy inni pokazują nam lepszy (tańszy) pomysł?


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6358 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 14:15

  Rauliki napisał:  

Z forum GW, jak widać da się inaczej. Dlaczego my musimy zawsze przecierać szlaki gdy inni pokazują nam lepszy (tańszy) pomysł?Przeciez to "kreatywna ksiegowosc"... czy kredyt wezmie miasto czy spolka corka to i tak trzeba bedzie go splacic. Tak samo z ewentualnymi "ratami leasingowymi", ktore Szczecin mialby placic prywatnej firmie. To oznaczaloby coroczny staly wydatek, ktory takze zmniejszalby zdolnosc kredytowa miasta.


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 15:04
Za darmo stadion nie powstanie. A skoro Szczecin kasy nie ma (niepotrzebnie wbijamy sie w hale zamiast najpierw zbudowac stadion), to nie ma chyba innego wyjścia.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5632 dni

****
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 15:12

  Gradus napisał:  

  Rauliki napisał:  

Z forum GW, jak widać da się inaczej. Dlaczego my musimy zawsze przecierać szlaki gdy inni pokazują nam lepszy (tańszy) pomysł?Przeciez to "kreatywna ksiegowosc"... czy kredyt wezmie miasto czy spolka corka to i tak trzeba bedzie go splacic. Tak samo z ewentualnymi "ratami leasingowymi", ktore Szczecin mialby placic prywatnej firmie. To oznaczaloby coroczny staly wydatek, ktory takze zmniejszalby zdolnosc kredytowa miasta.niby różnicy nie ma, ale miasto mówi, że przecież zdolności nie ma, poprzez "kreatywną księgowość" mogłoby samo finansować budowę, a tak to na siłę się pchają, by płacić inwestorowi.

Swoją drogą, dobrym rozwiązaniem byłoby faktyczne postawienie jakiegoś parku handlowego, które po części pozwalało zarabiać na utrzymanie stadionu. Wiem, wiem, temat wałkowany u nas wiele razy, ale lepsze to niż postawienie samego obiektu. Stadion+galeria to szansa na to, że okolice stadionu będą "żyły" cały czas, a nie tylko w trakcie imprezy na stadionie. Do tego wspólne parkingi, możliwość pójścia na mecz i wysłanie kobity na zakupy..


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6358 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 15:40
Jesli Szczecin stac na placenie "raty leasingowej" w wysokosci 30 milionow rocznie (o takiej sumie sie mowilo o ile dobrze pamietam) to ja bym wolal te pieniadze przeznaczac na remont aktualnego stadionu.
Co roku wydawano by 30 milionow. W pierwszym roku (albo niech bedzie nawet w preciagu 2 lat) np. budowa calkiem nowej trybuny od strony ul. Twardowskiego. Nastepnie wyburzenie niskiej trybuny i akutalnej trybunki VIP :) i budowa na jej miejscu calkiem nowej trybuny z szatniami, pomieszczeniami klubowymi itp. (nastepne 2 lata).

W ten sposob wydalismy 120 milionow i mamy juz 2 nowe trybuny po 4 latach. Nastepne 4 lata mozna poswiecic na przebudowe reszty trybun. W ten sposob po 8 latach mamy stadion, na ktory wydalismy 270 mln (30 mln dodaje na uporzadkowanie terenu wokol stadionu, budowe parkingow itp.).

Nie wychodzi taniej niz sposob wymyslony przez miasto??

Ta moja kalkulacja zgadza sie tez mniej wiecej z kosztami budowy podobnych stadionow w Niemczech!!

Ostatnio edytowany przez: Gradus, 31 marca 2010, 15:49 [1 raz(y)]


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5524 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 16:17
Tak na zdrowy rozum twoje wyliczenia sa od poczatku do konca bledne . Jestem laikiem w dziedzinie budownictwa ale w zyciu wybudowanie trybuny za bramka nie bedzie kosztowalo tyle co wybudowanie nowej trybuny w miejsce obecnej krytej. Poza tym takie budowanie przez 8 lat nie wrozy niczego dobrego. W tym czasie prezydent miasta moze zmienic sie nawet 3-krotnie , a jak wiadomo w Polsce problemem jest ciaglosc wladzy. Przyjdzie ktos nowy i porzuci budowe kolejnych trybun , bo stwierdzi , ze warto zrobic analizy czy nie jest bardziej oplacalna inna metoda budowy stadionu.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6360 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 17:05
Na razie to pięcioletnie budowanie nowego niczego nie wywróżyło, tylko kolejne obietnice. Nie trzymamy się realiów. Prezydenci będą się zmieniać i to może być zawsze argument. Teraz tez się może zmienić i wtedy cały ten plan przesunie się na niewiiadomo kiedy. Jedno jest pewne, gdyby zabrano sie za przebudowę 6 lat temu dziś mielibysmy nowy stadion. Jak już piałem, obojetne już mi jest gdie, ale mam przeczucia że to Dąbie nie wypali. Tyle ze zmarnujemy kolejne 2 lata. Moim zdaniem w tych wszystkich opracowaniach przeceniana jest rola jaką nowy stadion ma odegrać jako coś ożywczego dla terenów na prawobrzeżu. Nie wiem dlaczego ma być magnesem dla innych inwestycji wokoł. Dlaczego ktoś ma chcieć budować coś przy stadionie, który generalnie będzie budowlą bardzo rzadko uzytkowaną. Nie wiem. Poza tym sytuuje sie go w miejscu, gdzie będzie kosztował najdrożej. Nie przekonują mnie analizy dotyczące kosztów przebudowy Twardowskiego. Jestem pewien, że są przeszacowane a przy dzisiejszym poziomie technologii budowania kłopoty z olbrzymimi wałami ziemi wyolbrzymiane.


21:37
Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6358 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 17:09

  goral1982 napisał:  
Tak na zdrowy rozum twoje wyliczenia sa od poczatku do konca bledne . Jestem laikiem w dziedzinie budownictwa ale w zyciu wybudowanie trybuny za bramka nie bedzie kosztowalo tyle co wybudowanie nowej trybuny w miejsce obecnej krytej. Poza tym takie budowanie przez 8 lat nie wrozy niczego dobrego. W tym czasie prezydent miasta moze zmienic sie nawet 3-krotnie , a jak wiadomo w Polsce problemem jest ciaglosc wladzy. Przyjdzie ktos nowy i porzuci budowe kolejnych trybun , bo stwierdzi , ze warto zrobic analizy czy nie jest bardziej oplacalna inna metoda budowy stadionu.Przeciez to jest usredniona analiza PI razy drzwi. Mozesz sobie zwiekszyc koszt budowy trybuny wzdluz boiska (np. o 10 mln) i o taka sama kwote zmniejszyc koszt budowy za bramka i wyjdzie ogolnie to samo. Trybuna za bramka 50 mln, a trybuna wzdluz boiska 70 mln. Teraz Ci pasuje? :)
Wazne, ze nawet przy tej prostej, usrednionej analizie mniej wiecej jestem na poziomie kosztow podobnych stadionow budowanych w Niemczech. To nie powinno wiecej kosztowac!

Mowiac szczerze ewentualna ciaglasc aktualnej wladzy dla Szczecina by oznaczala katastrofe. Najlepiej byloby przerwac ciaglasc aktualnej wladzy jak najszybciej. No ale poczekamy do wyborow (Krzystek nie ma najmniejszych szans... z poparciem PO moglby miec ewentualnie jakies minimalne szanse). Na gorszego prezydenta na pewno nie trafimy.

A zaczynajac budowe chociaz jednej trybuny bedziemy ta jedna nowoczesna trybune miec. Marzac dalej o jakichs stadionach elite i robiac ksfiftkowe debaty, briefingi i panele "Stadion Floating Project 2015" nie bedziemy mieli nic :).


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4683 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 18:14

  Gradus napisał:  

  goral1982 napisał:  
Tak na zdrowy rozum twoje wyliczenia sa od poczatku do konca bledne . Jestem laikiem w dziedzinie budownictwa ale w zyciu wybudowanie trybuny za bramka nie bedzie kosztowalo tyle co wybudowanie nowej trybuny w miejsce obecnej krytej. Poza tym takie budowanie przez 8 lat nie wrozy niczego dobrego. W tym czasie prezydent miasta moze zmienic sie nawet 3-krotnie , a jak wiadomo w Polsce problemem jest ciaglosc wladzy. Przyjdzie ktos nowy i porzuci budowe kolejnych trybun , bo stwierdzi , ze warto zrobic analizy czy nie jest bardziej oplacalna inna metoda budowy stadionu.Przeciez to jest usredniona analiza PI razy drzwi. Mozesz sobie zwiekszyc koszt budowy trybuny wzdluz boiska (np. o 10 mln) i o taka sama kwote zmniejszyc koszt budowy za bramka i wyjdzie ogolnie to samo. Trybuna za bramka 50 mln, a trybuna wzdluz boiska 70 mln. Teraz Ci pasuje? :)
Wazne, ze nawet przy tej prostej, usrednionej analizie mniej wiecej jestem na poziomie kosztow podobnych stadionow budowanych w Niemczech. To nie powinno wiecej kosztowac!

Mowiac szczerze ewentualna ciaglasc aktualnej wladzy dla Szczecina by oznaczala katastrofe. Najlepiej byloby przerwac ciaglasc aktualnej wladzy jak najszybciej. No ale poczekamy do wyborow (Krzystek nie ma najmniejszych szans... z poparciem PO moglby miec ewentualnie jakies minimalne szanse). Na gorszego prezydenta na pewno nie trafimy.

A zaczynajac budowe chociaz jednej trybuny bedziemy ta jedna nowoczesna trybune miec. Marzac dalej o jakichs stadionach elite i robiac ksfiftkowe debaty, briefingi i panele "Stadion Floating Project 2015" nie bedziemy mieli nic :).powaznie na gorszych nie trafimy?:D a jacyna witt lub brudzinski? a zaremba który juz smiało mówi o zaniechaniu budowy nie tylko stadionu ale i hali i filmharmoni:D


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3761 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 18:46
Gradus jest tez taki problem ze trzeba by boisko obrocic o 90 stopni i w miejscu gdzie teraz jest nasyp pod kryta miala by byc murawa, a tam burdel taki jest pod kryta ze nie dosc ze bardzo kosztowne roboty, to jeszcze bardzo dlugotrwale


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6358 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 19:45

  ManeS napisał:  
Gradus jest tez taki problem ze trzeba by boisko obrocic o 90 stopni i w miejscu gdzie teraz jest nasyp pod kryta miala by byc murawa, a tam burdel taki jest pod kryta ze nie dosc ze bardzo kosztowne roboty, to jeszcze bardzo dlugotrwalea po co obracac?
Orientacja stadionu jest taka sama jak Olimpijskiego w Berlinie.


roberto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6371 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 19:47
Ja natomiast ciągle zastanawiam się dlaczego jeśli mowa o terenie Twardowskiego to rozważania sa nakierowane na miejsce gdzie stoi obecny obiekt?
jest teren Basenu,teren boiska bocznego,teren boiska ze sztuczną murawą od u.Witkiewicza......wreszcie jest teren na koronie stadionu..ew. poszerzony o działki przyległe az po Poniatowskiego.
Miejsce obecnego boiska może być wygospodarowane na Galerie,parkingi,centra handlowe i inne sprawy wokoło stadionowe.
Zachowana zostanie tradycja miejsca etc.
Niestety plan ten z innych względów nie może być zrealizowany (problem z działkowcami,towarzystwo wzajemnej adoracji dzielnicy Pogodno,pewien Mec.M. i kilku władnych mających inne ,bardziej prywatne plany na tych terenach.
Przeszkód natury formalnej i brak odpowiedniego lobbyingu w szeregach władz,bieda upadającego miasta oraz brak EURO 2012 to aż nadto czynników by wierzyć że nadzieja na stadion nie stanie sie realną wizją..:(


tylko Pogoń i nikt inny
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6695 dni

**
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 20:29
Przestańcie już na forum prowadzić debilne dyskusje na temat remontu/budowy stadionu. NAS nie interesuje temat GDZIE, tylko KIEDY. Czy to będzie Twardowskiego, czy Dąbie czy Cukrowa, czy może Unii Lubelskiej, mamy to w czterech literach. I nie interesuje nas sposób finansowania. Obojętnie czy będzie to kredyt, obligacje, sprzedaż gruntów czy PPP.
Na teraz, po wczorajszym spotkaniu - rozmawiałem m.in. z przedstawicielem jednej z firm. Ocenił ofertę przedstawioną na spotkaniu, jako najlepiej przygotowaną ofertę w Polsce. Czekają teraz na papiery z Miasta dotyczące warunków przetargu na budowę stadionu w tej formule, generalnie chodzi im zwłaszcza o ustalenie kryterium przystąpienia np wyeliminowanie firm które nie mają pojęcia o budowie takich obiektów a mają ochotę na "skok na kasę" i wówczas są skłonni wyłożyć min. 500 tys € na wstępne opracowanie projektu.
A czy ta firma ma pojęcie o tego typu inwestycjach? Park de France - to ich projekt i wykonanie, teraz są też operatorem tego obiektu - to tak na marginesie, więc wiedzą o czym mówią.

Jeżeli tak można wybudować - niech budują, jak ktoś ma lepszy pomysł, niech go przedstawi, uzyska aprobatę, wdroży i realizuje. My już nie mamy czasu na kombinacje i gdybanie.


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005