Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
krychu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 1646 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 14/08/2015 09:20
W syfnowcu będą budować kompleks sportowy:
stadion 12tyś (z możliwością rozbudowy do 15tyś)
hala 3tyś
lodowisko 2,5tyś
Koszt około 150 baniek.Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wbicie pierwszej łopaty na początku 2017
U nas sama hala z przeciekającym dachem na 5,5 tyś kosztowała ponad 190 baniek


Nowy stadion dla Szczecina
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4538 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 16/08/2015 12:39
To poważnie tak ma wyglądać nasz stadion po modernizacji ? Po tym wianiu z tyłu to nie mam pytań, doliczyć do tego deszcz hulający jak popadnie.


pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2953 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 17/08/2015 09:06
Oglądając reportaż Radia Szczecin, jeszcze bardziej zalamaly mi się ręce (chociaż nie wiedziałem ze to mozliwe). Dykiert z UM skompromitowal się totalnie swoją niewiedzą i ignorancją.


giepe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2694 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 17/08/2015 09:11

  pogol napisał:  
Oglądając reportaż Radia Szczecin, jeszcze bardziej zalamaly mi się ręce (chociaż nie wiedziałem ze to mozliwe). Dykiert z UM skompromitowal się totalnie swoją niewiedzą i ignorancją.reportaż
pytanie dziennikarza czemu nie na usypanym i ... odpowiedź była po prostu wymowna. Tylko debil myśli inaczej. - ~1:50
p.s. jak mi wstyd jako mieszkańcowi i podatnikowi tego miasta przed resztą Polski.
W dniu otwarcia hali mieliśmy najnowszą halę w Polsce, a już wtedy Ergo Arena, Atlas Arena, a nawet katowicki Spodek wyprzedzały ją o lata świetlne.
Ze stadionem będzie to samo. W dniu otwarcia będzie najnowszym w Polsce, ale wciąż 30 lat za Tychami i nawet Bielskiem.
Wszystko to za publiczne pieniądze, kurwa.

Ostatnio edytowany przez: giepe, 17 sierpnia 2015, 09:27 [1 raz(y)]


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2679 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 17/08/2015 12:32
Ten reportaż tylko uzmysławia niedowiarkom,fanom Krzystka i wszystkim wierzącym w modernizacje co tak na prawdę się dzieje.
Ja upieram się jednak przy wersji że Krzystek doskonale wie że ta koncepcja jest kretyńska i jej realizacja oprócz
efektu pośmiewiska i wydania publicznych pieniędzy w sposób nieracjonalny pociagnie też za sobą straty wizerunkowe nie tylko miasta ale i jego samego.
Tu po prostu chodzi by sprawę przeciągnąć jak tylko się da aż Pogoń wyleci z ekstraklasy.
Mam tez wrażenie że wycofanie się Azotów z koncepcji wejścia w klub to w mniejszym stopniu wybory a w większym rozmowy Jałosińskiego z UM co do perspektyw związanych z budowa stadionu.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6635 dni

**
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 19/08/2015 20:57
Bardzo rzetelny materiał Radia Szczecin. Brawo.


1948
pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2953 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/08/2015 11:27
Tym razem artykuł Głosu Szczecińskiego z wypowiedziami specjalisty


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4538 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/08/2015 21:12
Zobaczycie, że nie będzie żadnej modernizacji. Wspomnicie moje słowa.

Ostatnio edytowany przez: szpadel*, 22 sierpnia 2015, 21:18 [1 raz(y)]


Omnislash
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2004 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/08/2015 21:15
Ja się zastanawiam czemu Prezydent miasta robi coś przeciwko swoim wyborcom.
Mieszkańcom Szczecina jest wszystko jedno, albo nawet są za modernizacją? Wątpię.
Większość ludzi nawet nie wie, że coś takiego ma miejsce, bo defakto NIC, ale to NIC się nie dzieje.
Chcąc budować nowy stadion, trzeba by wjechać buldożerami i robić, a tak minęły dwa lata i NIC się nie dzieje, nikt nic nie wie, coś tam się dzieje w urzędach, ale nikt za bardzo nie wie co. Wszystko po cichutku do następnych wyborów.
Wymowne są te teksty o środkach unijnych, można je dostać ale trzeba chcieć, my nie chcemy na stadion to ich nie dostajemy.
Ciekawe co robią Ci ludzie w UM odpowiedzialni za modernizację, bo na filmiku w Radiu jak gościu odpowiedzialny za projekt mówi, że nikt nie wie ile to będzie kosztowało i mówi to na lajcie to ja bym chciał zobaczyć co robią w ciągu 8 godzin pracy tam pozostali.


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3466 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/08/2015 13:47
nawet w gorzowie walczą o stadion, mimo, ze jeden juz powstal (zuzlowy)

Obrazek jpg wstawiony na forum


pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2953 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 27/08/2015 13:10
Postulaty w sprawie stadionu. Fragment artykułu gs24:

Inne postulaty

Jakie jeszcze uwagi napłynęły do magistrackich urzędników w sprawie modernizacji stadionu przy ul. Twardowskiego. Oto kilka z nich:

1. Boisko obecnego stadionu zorientowane jest niezgodnie z zaleceniami FIFA (powinno być północ - południe, jest wschód zachód co powoduje w przypadku słonecznego dnia oślepianie jednego z zespołów tego grającego po wschodniej stronie boiska).

2. Koszt budowy jednego miejsca (zawierający w sobie oczywiście koszty całej infrastruktury stadionowej i około-stadionowej) dla stadionów nowych (wielkość zweryfikowana wielokrotnie na całym świecie) nie przekracza 10 tys.zł (2,5 tys. euro), co powoduje, że cena stadionu dla 20 tys. osób nie będzie wyższa niż 200 mln zł. W zakładanej modernizacji otrzymujemy tak naprawdę tylko jedną nową trybunę i 5 tys. nowych miejsc. Reszta jest miejscami starymi (pod nowym dachem). Przy założonym koszcie 108 mln zł oznacza to, że jedno nowe miejsce kosztuje 21,6 tys. zł a więc ponad dwa razy więcej. Jednocześnie liczba pomieszczeń do wykorzystania pod trybuną jest czterokrotnie mniejsza.

3. Koszty wyburzenia starej infrastruktury. To są dodatkowe koszty, które dla stadionów takich jak w Bielsku Białej czy Białymstoku odpowiednio wyniosły: 30 mln zł i 23 mln zł.

4. Brak analizy gruntów na poziomie trybun a nie tylko na koronie stadionu. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że grunty są łatwo przemieszczające się i po rozbiórce trybuny zachodniej i południowej będzie trzeba przeprowadzić znaczące palowanie (koszt rzędu kilkudziesięciu mln zł).

5. Mała liczba skyboxów, w tym część z nich zaprojektowana dla kuriozalnej liczby osób (dla 8 osób lub 5). A to zdaniem fachowców spowoduje, że te małe box' y nigdy nie znajdą chętnego do ich wykupienia.

6. Brak osłony pomiędzy projektowanym dachem a górnym rzędem trybun. Irracjonalnym argumentem jest to, że gdyby tę cześć osłonić, trzeba byłoby całkowicie zmienić projekt dachu (znaczący wzrost ceny) ponieważ nie ma potrzeby mocowania osłon do dachu, mogą one być wprost powiązane z koroną stadionu.
7. Niezrozumiała wielkość trybuny północnej nie obejmująca pomieszczeniami pod trybuną całej długości boiska. Minimalizacja wielkości stref Gold i Silver, brak ich wyraźnego rozdzielenia uniemożliwiającego przechodzenie z jednego sektora na drugi.

8. Brak dostępu do poszczególnych stref windami (osoby niepełnosprawne). Kompletny brak możliwości funkcjonowania osób niepełnosprawnych na trybunie zachodniej i południowej.

9. Brak spełnienia wszystkich wymagań FIFA dla klasy stadionu umożliwiającej uczestnictwo drużyny w każdym systemie rozgrywek.

10. Prymitywny catering na trybunie zachodniej i południowej, nieprzystający do tego typu cateringu, który jest obecny na nowo wybudowanych stadionach.

11. Brak pomysłu na sposób prowadzenia modernizacji (planowane jest zaczęcie od trybuny północnej), brak jakiekolwiek informacji o tym, gdzie i w jaki sposób w takiej sytuacji klub ma gościć VIP-ów (podmioty, które w 30 procentach finansują działanie klubu)

12. Brak wskazania i rozwiązania dla posadzenia dziennikarzy czy środków prowadzenia transmisji z meczów (współpraca z Live Park niezbędny specjalny parking, odpowiednie zasilanie, itp.).
A to powoduje, że w czasie budowy trybuny północnej Pogoń Szczecin będzie jedynym zespołem ekstraklasy, z której meczów nie będzie prowadzona transmisja.
- Taka sytuacja może jednoznacznie prowadzić do nieudzielenia licencji na grę w ekstraklasie - twierdzą fachowcy.

13. Umieszczenie telebimu na wschodnim krańcu boiska. A to skutkuje, że jest on kompletnie niewidoczny w czasie popołudniowym, kiedy zachodzi słońce, a właśnie wtedy (a nie przed południem) prowadzone są rozgrywki sportowe.

14. Brak propozycji parkingu dla kibiców w projekcie.

15. Cała modernizacja obejmuje tylko trzy trybuny. Każdy nowoczesny stadion to cztery trybuny.

16. Pozostawienie łuku (trybuna zachodnia) jest czymś kompletnie kuriozalnym i nieznanym w dzisiejszych konstrukcjach stadionów piłkarskich. Zupełnie niezrozumiałym jest opór miasta by zamiast łuku zbudować trybunę prostą, równoległą do linii końca boiska. Decyzja taka otworzyłaby wiele możliwości po pierwsze zwiększyła by znacząco liczbę pomieszczeń będących do dyspozycji pod trybunami, po drugie umożliwiłaby budowę w przyszłości czwartej trybuny na wschodnim końcu boiska. Stadion z czterema trybunami jest tak naprawdę dopiero stadionem piłkarskim.

17. Pozostawienie miejsc dla kibiców, gości na trybunie północnej, tuż obok miejsc VIP- owskich jest też kompletnie nieznanym rozwiązaniem w Polsce, w Europie.

- Nie rozumiemy dlaczego nasza sugestia by przenieść kibiców w tę część trybuny południowej, która jest tuż obok tunelu prowadzącego na boisko nie może być zrealizowana - dziwią się beneficjenci modernizacji stadionu przy ul. Twardowskiego. - Tłumaczenie o braku odpowiednich ciągów komunikacyjnych nie broni się w żaden sposób, ponieważ nikt nie bierze pod uwagę, że zgodnie z nowymi wymaganiami FIFA od następnego sezonu każdy klub Ekstraklasy musi dysponować boiskiem rezerwowym z podgrzewaną płytą. W naszym wypadku może to być tylko boisko nr 2. Przesunięcie tego boiska na południe o około 50 m nie stanowi żadnego problemu technicznego.

18. Kompletnie niezrozumiały, rozciągnięty w czasie proces budowy. Całkowicie nowe obiekty powstają maksymalnie w dwa lata. Ten projekt zakłada de facto


j27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 1908 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 27/08/2015 18:53
http://www.sport.pl/sport-wspieramy/1,147315,18638327,ruch-chorzow-zapierajace-dech-wizualizacje-nowego-stadionu.html#BoxSportImg można nowy za 90mln ... można ale nie w Szczecinie :(


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 29/08/2015 11:26
Wywiad gw z PK. Może nie wiecie ale to nie będzie modernizacja :)

Dlaczego Piotr Krzystek chce utopić miliony złotych w modernizację piłkarskiego stadionu, a nie chce budować nowego?

- Tu się wkrada pewna niejasność. Mówimy o modernizacji, ale tak naprawdę odbudowujemy stadion. Poza płytą, która jest na dobrym poziomie, każdy element będzie nowy. Od nowa zostaną wybudowane trzy trybuny, tylko że w dotychczasowym miejscu. Będzie nowe zadaszenie. Ta przebudowa skończy się zupełnie nowym obiektem. Jeżeli chcemy mieć stadion na 18 tys. widzów, to jest to najbardziej racjonalne rozwiązanie. Na przełomie roku będziemy w stanie ogłosić już przetarg na wykonawstwo.

Tylko, że ta modernizacja póki co ma kosztować aż 108 mln zł. Często jest tak, że przebudowa okazuje się droższa niż budowa od nowa.

- Na razie mamy szacunki. Konkretne kwoty poznamy po kosztorysach, a ostatecznie zweryfikuje je przetarg.

Za to na przykładach innych miast możemy oszacować, ile by kosztowała budowa takiego stadionu w Szczecinie (np. stadion w Tychach na 15 tys. widzów kosztował 129 mln zł)

- Żaden stadion nie jest taki sam. Dzisiaj oszacowanie kosztów nowego stadionu dla Szczecina to wróżenie z fusów. W sytuacji przebudowy zbliżamy się do wyliczenia realnej kwoty. Poznamy ją za dwa, trzy miesiące, gdy projektant zakończy swojej prace.

A to co pan robi, to nie jest wyśmiewany przez pana montaż ABS-u do trabanta? [w pierwszej kadencji Piotr Krzystek był przeciwnikiem remontu stadionu. Mówił, że to jak wstawianie ABS-u do trabanta, chciał budować nowy obiekt - red.].

- Nie. Zyskujemy nowy obiekt z całkowicie nową infrastrukturą, przystosowany do wszystkich parametrów rozgrywania Ligi Europejskiej. Obiekt, który odpowiada potrzebom Szczecina i na jego przebudowę na pewno wydamy kwotę bliższą 100 niż 200 mln zł.


Omnislash
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2004 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 29/08/2015 14:47
Wszystko wybudują od nowa, ale to dalej będzie gówno wbite w ziemie. Bez wyjść na sektory co pare metrów, bez infrastruktury POD/W stadionem, chyba, że pod ziemią coś wydrążą i tam postawią sklepy i okna z naklejkami horyzontów. Porażka, żenada, wstyd.


pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2953 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 29/08/2015 15:08
Kolejny raz wykazuje sie ignorancja, ale zadna nowosc. Nie wiem czemu prowadzacy nie pytal o konkret w sprawie stadion, np. gastronomia, wyjscia, łuk, wszystkie te mankament, o ktorych sie mowi. Poza tym, juz to widze oczami wyobrazni. Oferty przetargowe bede na pewno wyzsze niz szacunki miasta, a wtedy zacznie sie "uszczuplanie " projektu by zrobic to za tyle ile chce pan Krzystek.


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 29/08/2015 16:27

  pogol napisał:  
Kolejny raz wykazuje sie ignorancja, ale zadna nowosc. Nie wiem czemu prowadzacy nie pytal o konkret w sprawie stadion, np. gastronomia, wyjscia, łuk, wszystkie te mankament, o ktorych sie mowi. Poza tym, juz to widze oczami wyobrazni. Oferty przetargowe bede na pewno wyzsze niz szacunki miasta, a wtedy zacznie sie "uszczuplanie " projektu by zrobic to za tyle ile chce pan Krzystek.


Wystarczy na 2 trybuny bez dachu ;)


Maroon 55
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5495 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 01/09/2015 21:44

  pogol napisał:  
pan Krzystek.


Widziałem róznych panów ,ale on sie do nich nie zalicza, to po prostu gni....a.


[...] i przyszedł Pan i spojrzał
na prace naszą,
i był zadowolony,
a gdy spytał o zarobki nasze,
usiadł i zapłakał [...]

z Listu św.Pawła Apostoła do Pracowników
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6434 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 02/09/2015 03:13
Nareszcie rzetelny artykuł, osoby nie związanej ze środowiskiem kibicowskim lub też właścicielami Pogoni.

Pragnę tylko uzupełnić go (a także to co napisał Pogol) o kilka spraw.

Stadion nowy i tylko w Dąbiu.
1.Budowę stadionu można sfinansować nie z wieczystej dzierżawy terenu na Pogodnie tylko z jej sprzedaży. Za 40 ha można uzyskać co najmniej 100 mln zł
2.Odchodzą koszty przebudowy ul. Witkiewicza i przejazdu kolejowego na jej przedłużeniu.
3.Bardzo dobra lokalizacja dla wszystkich kibiców. Można dojechać samochodem, nowym SST, pociągiem. Bardzo dobry dojazd dla kibiców przyjezdnych
4.Dzięki nowoczesnemu wyglądowi może się stać wizytówką Szczecina (jak Wały Chrobrego czy Filharmonia) widoczną dla każdego kto jedzie do centrum.

I sprawa najważniejsza. Zniknie klątwa mec. Mikołajczyka a i Kamrowskiemu oraz mieszkańcom Przyjaźni, Kaliny oraz Pogodna przestanie przeszkadzać hałas meczowy oraz z Juwenaliów.

My nie musimy mieć stadionu na finał LM czy LE. My musimy mieć stadion na mecze w jednej z tych rozgrywek.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:4 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
giepe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2694 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 02/09/2015 10:16

  kingaps napisał:  
Nareszcie rzetelny artykuł, osoby nie związanej ze środowiskiem kibicowskim lub też właścicielami Pogoni.

Pragnę tylko uzupełnić go (a także to co napisał Pogol) o kilka spraw.

Stadion nowy i tylko w Dąbiu.
1.Budowę stadionu można sfinansować nie z wieczystej dzierżawy terenu na Pogodnie tylko z jej sprzedaży. Za 40 ha można uzyskać co najmniej 100 mln zł
2.Odchodzą koszty przebudowy ul. Witkiewicza i przejazdu kolejowego na jej przedłużeniu.
3.Bardzo dobra lokalizacja dla wszystkich kibiców. Można dojechać samochodem, nowym SST, pociągiem. Bardzo dobry dojazd dla kibiców przyjezdnych
4.Dzięki nowoczesnemu wyglądowi może się stać wizytówką Szczecina (jak Wały Chrobrego czy Filharmonia) widoczną dla każdego kto jedzie do centrum.

I sprawa najważniejsza. Zniknie klątwa mec. Mikołajczyka a i Kamrowskiemu oraz mieszkańcom Przyjaźni, Kaliny oraz Pogodna przestanie przeszkadzać hałas meczowy oraz z Juwenaliów.

My nie musimy mieć stadionu na finał LM czy LE. My musimy mieć stadion na mecze w jednej z tych rozgrywek.wszystko co mówisz jest oczywiste dla 99% społeczeństwa. Dla jednego cymbała i jego przydupasów nie - krzystka. uparł się i nie przemówisz w żaden możliwy sposób. prywatnego złamanego grosza w ten pseudo remont by nie włożył, ale publiczne? 100 mln, 150 mln, 200 mln - czy to ważne?


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2679 dni
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 02/09/2015 11:48

  Cytat:  
I sprawa najważniejsza. Zniknie klątwa mec. Mikołajczyka a i Kamrowskiemu oraz mieszkańcom Przyjaźni, Kaliny oraz Pogodna przestanie przeszkadzać hałas meczowy oraz z Juwenaliów.Tu jest sedno sprawy.Jakieś 6-7 lat temu Krzystek w jednym z wywiadów powiedział że cyt."Przekleństwem Pogoni jest jej położenie".
Niestety prawdą jest że za poparcie i doprowadzenie go na fotel którego się trzyma swoim mocodawcą trzeba się odwdzięczyć.Nie jest wielka tajemnica że to nie on tak na prawdę tym miastem rządzi.Sprzedaż tych terenów pod budownictwo była by dobrym rozwiazaniem ale nie będzie bo ludzie ktorzy tam chca budować nie mają zamiaru tego terenu kupić a w pewien sposób otrzymać.By to sie stało trzeba wygonić w białych rękawiczkach Pogoń.
Modernizacja to zabieg by sprawę przeciagać.Kształt tej modernizacji ma zbudować dodatkową rzeszę przeciwników łącznię z władzami klubu jak i kibicami.To zaś ma na celu stworzenie atmosfery sprzeciwu w obliczu braku środków na nowy obiekt i danie argumentu że "Szczecinianie" nie chcą na to wydawać publicznej kasy.
Czyli wadliwe projekty i założenia będą modyfikowane (czas),kwota orientacyjna się zwiekszy (sprzeciw społeczny),wyjdzie problem palowania nieznanego gruntu i dodatkowych ekspertyz (czas i kasa) i tak dalej ,dalej...wszystko bedzie sie rozgrywać w sferze papierów zmian i upływającego czasu.
Miasto bedzie pozorowało że coś robi (już pozoruje),czas spowoduje marginalizacje Pogoni (powoli juz mamy z tym doczynienia).
Rosnąca kwota modernizacji wzmogą protesty mieszkańców i kibiców a klub powoli będzie się staczał bez perspektyw.AZOTY widząc beznadziejność sytuacji nie będą mogły zrealizować celów marketingowych a EPA przestanie dotować i powiększać dług wewnętrzny.
Tak mamy całość celu i strategii jaka została w tym temacie przyjęta.
Niestety kilku ludzi to nakręca od lat a słowa Mikołajczyka na korytarzu po przedstawieniu planu budowy przez Bekdasa "Do puki ja tu mieszkam nic tu nie wybudujesz!" do dzisiaj dobrze pamiętam.

AAA
...i jeszcze jedno spostrzeżenie.Krzystek chciał robić stadion na lotnisku ale kwoty okazały się za wysokie.Natomiast nie tylko to pewnie było argumentem.Wybudowanie nowego stadionu tam nie załatwia sprawy wyprowadzenia Pogoni z Pogodna!!.
Mecze byly by tam..ale boiska treningowe,klub ,siedziba etc by się już tam raczej nie pomieściły...

Ostatnio edytowany przez: EPSON, 2 września 2015, 12:02 [1 raz(y)]


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005