Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3789 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 17:34
pola przy rondzie Hakena naleza do Szczecina jak sie nie myle... tamte miejscowosci wpisalem bo moze ktos nie wie gdzie to.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5201 dni

**
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 19:46

  manes napisał:  
pola przy rondzie Hakena naleza do Szczecina jak sie nie myle... tamte miejscowosci wpisalem bo moze ktos nie wie gdzie to.Należą do powiatu Police , nie do Szczecina.


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5980 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 20:00

  eM napisał:  

  manes napisał:  
pola przy rondzie Hakena naleza do Szczecina jak sie nie myle... tamte miejscowosci wpisalem bo moze ktos nie wie gdzie to.Należą do powiatu Police , nie do Szczecina.Z interaktywnej mapy Szczecina dostępnej na stronie Urzędu Miejskiego jasno wynika, że w okolicy Ronda Hakena wszystkie tereny położone na południe od Autostrady Poznańskiej nie należą już do naszego miasta. Wyjątkiem jest skrawek terenu pomiędzy ul. Cukrową, ul. Do Rajkowa i linią kolejową.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3789 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 20:09
a to bylem przekonany ze jeszcze kawalek jest nasz ;]


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Adam88
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3983 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 23:17
Gdy u nas na Uniwerku była jakiś czas temu debata z udziałem Rady Miasta, zadałem pytanie o stadion i od skarbnika Szczecina dowiedziałem się, że pieniędzy na nowy stadion nie ma i w najbliższym czasie nie będzie. Jeśli chodzi o lokalizację to tereny koło ronda Hakena zdecydowanie zostały wykluczone ponieważ - tak jak zostało napisane wyżej - nie należą do Miasta Szczecin. Padło stwierdzenie, że JEŚLI będziemy budować nowy obiekt to tylko na Dąbiu.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5296 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 00:17
Kingaps; w którym miejscu pisałem mijalem sie z prawdą. W całym tym artykule potwierdzono tylko to co napisałem wcześniej. Sztokholm oferował kase z miejskich podatków. W Solnej teren dała Państwowa kolei i miasto. Inwestorem będzie miasto, kolei (poństwowa), związek i inwestorzy prywatni. Na tym terenie będa nawet budowane z myśla o mieście mieszkania socjalne i inne na potrzeby miasta. Miasta wkład to wlasnie teren i wykup od konsorcjum niektórych obiektów dla siebie.
To dośc częsty sposób na budowę stadionów w Europie. Tak np. powstały dwa stadiony w Lizbonie czy stadiony w Holandii.
Powtórzę jeszcze raz na świecie praktycznie nie buduje sie stadionów i hal bez udziału publicznych pieniędzy. Obiekty w 100% finansowane przez prywatnych inwestorów trudno znaleźć nawet w Stanach. Tam jest nawet odwrotna sytuacja miasta i stany oferuja niebotyczne pieniądze za to, że ktos umieści klub w ich mieście. Już to pisałem Memphis dało za to 500 mln, a przebił ich Nowy Orlean dając 700. W Stanach licza pieniądze i mimo wszystko sie to opłaca. Miasta których nie ma na mapie NBA czy NFL praktycznie nie maja szans na szybki rozwój bo omijają je inwestorzy. W Europie robi sie bardzo podobnie posiadanie druzyny od razu nobilituje miasto i dlatego tak potęzne pieniądze publiczne idą np. Lyon (kto onim 15 lat temu słyszał) czy Walencję.
Na marginesie tak powinno wyglądać profesjonalne podejście do tematu. Bierze się jak najlepszych fachowców (jak widać bez przetargu mimo, ze to UE) i mają wymysleć skąd wziąć kasę, jak ma wyglądac stadion i co z nim później zrobić. Bez przetargu dlatego, że w przetargu wygrałaby najtańsza firma czyli taka która nie ma doswiadczenia nie ma kontaktów i np. żadan poważny bank z nią nie będzie rozmawiał. Skasuje nas sporo, ale przez to nie dośc, że wybuduje stadion taniej (bo np. znajdzie prywatnych inwestorów) to jeszcze później nie będzie trzeba do niego dokładać.
W "tajemnicy" napiszę, że HOK jest jak najbardziej na miejscu. Tutaj wszystkich zdziwię (też byłem zdziwiony) według HOK Szczecin powinien wybudować stadion na 42 tyś. ludzi i nie bo tak tylko tak pokazała ekonomia.

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 4 grudnia 2009, 00:25 [1 raz(y)]


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5029 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 12:02

  eM napisał:  

  manes napisał:  
pola przy rondzie Hakena naleza do Szczecina jak sie nie myle... tamte miejscowosci wpisalem bo moze ktos nie wie gdzie to.Należą do powiatu Police , nie do Szczecina.dokładnie powiat policki,gmina Kołbaskowo

gdyby chciano to nie byłoby problemów i tam wybudowac.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6388 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 15:18

  verte napisał:  
Taniej - drożej, nikt nie policzył a wszyscy gadają. Na stadion na razie oieniędzy nie widać. a trzeba przecież zapewnic w krótkim czasie całą kasę. A jednocześnie utrzymywać a nawet dodatkowo zgodnie z wymogami ligi modernizować(!!!) stary stadion. A gdyby przebudowywano istniejacy obiekt, to można to robić w miarę dostępnych funduszy. Niech to trwa 5 lat, ale bedzie początek i widoczny koniec. Teraz poczatku nie widać o końcu nie wspominając. Każdy chciałby nowego, pieknego stadionu. Ale boję się że zamiast tego jeżeli nie zdecydują się na Twardowakiego, będziemy mieli stare obietnice na każde nowe wybory.Tak napisałem 13 miesięcy temu. Nadal aktualne.

A z terenem należącym do gm. Kołbaskowo bylby problem podstawowy - trzebaby było go nabyć.


21:37
Yahoo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4585 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 15:51
Nie ma po co gdybać. Ekspertyza o budowie stadionu na Dąbu lub Pogodnie wpłynęła już do urzędu więc należy tylko czekać na oficjalne info z urzędu i będzie wiadomo. Inne miejsca nie wchodzą w gre.
Pewnie wyjdzie ze ma byc modernizacja i tyle.


ZAWSZE Z POGONIĄ !
Corny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4313 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 16:25
w Dąbiu ten stadion by się po 10 latach zapadł. Wystarczy mały deszcz, a lotnisko jest wielkim bagnem. Ostatnio jak Odra wylała, teren wyglądał makabrycznie.


Vega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6618 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 16:54
Napisze jeszcze raz: CUKROWA!
Zamiast planowac zrobienie tam barakow socjalnych jest naprawde duzo miejsca na nowy stadion. Chodzi mi o teren od "krematorium" do Warzymic.


MKS
Święty
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5324 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 17:06

  KorusDĄBIE napisał:  
w Dąbiu ten stadion by się po 10 latach zapadł. Wystarczy mały deszcz, a lotnisko jest wielkim bagnem. Ostatnio jak Odra wylała, teren wyglądał makabrycznie.A słyszałeś o czymś takim jak palowanie? To akurat nie jest żaden problem, przy odpowiedniej technologii nic nie może się stać.


Choć na świecie wiele klubów jest
I może lepsze są i sława większa jest
My w Szczecinie mamy taki klub
Któremu serca oddaliśmy już...
Yahoo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4585 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 04/12/2009 17:33
z tym palowaniem to fakt robi sie tak i jest to bardzo popularne. Tylko koszty tego moga byc ogromne przy takiej inwestycji i dlatego powstalo studium opłacalności, które ma wykazac co bedzie bardziej oplacalne. Wszystko powinno sie niedlugo wyjasnic.


ZAWSZE Z POGONIĄ !
Corny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4313 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 13:27

  Święty napisał:  

A słyszałeś o czymś takim jak palowanie? To akurat nie jest żaden problem, przy odpowiedniej technologii nic nie może się stać.Jak miasto poda wyniki ekspertyzy to wyjdzie na to, że palowanie jest za drogim interesem. I zaczną się zastanawiać nad innym rozwiązaniem. A stadionu to nawet na makiecie nie mamy.


stadionowy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4115 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 13:32
Palowamie samo w sobie nie jest problemem. Dużo kosztuje i tyle. Ale problem tkwi w całym terenie. Jest on podmokły. Budowle sie posadowi ale cały teren będzie osiadał. Trzeba go jakos uzdatnić czyli skomprymowac albo również trochę w inny sposób zapalować. W sumie to są znaczne koszty. Nie sądzę aby była szansa teraz dofinansowania budowy stadionu. Chyba ten sprzyjający czas minął.
Nie wierzę w nowy stadion w rozsądnym czasie. Gdyby trzy lata temu zabrać się za robotę, to dziś od strony Twardowskiego stałaby trybuna na 6 tysiecy ludci z zapleczem po spodem i budowana by była nowa w miejscu niskiej. I wcale stadion nie musiałby być mniej nowoczesny czy jakiś upośledzony. I nasypy są do rozwiązania. I komunikacja. Tylko trzeba chcieć a nie kombinować i bijąc w obłokach.


Święty
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5324 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 14:26

  stadionowy napisał:  
Palowamie samo w sobie nie jest problemem. Dużo kosztuje i tyle. Ale problem tkwi w całym terenie. Jest on podmokły. Budowle sie posadowi ale cały teren będzie osiadał. Trzeba go jakos uzdatnić czyli skomprymowac albo również trochę w inny sposób zapalować. W sumie to są znaczne koszty. Nie sądzę aby była szansa teraz dofinansowania budowy stadionu. Chyba ten sprzyjający czas minął.
Nie wierzę w nowy stadion w rozsądnym czasie. Gdyby trzy lata temu zabrać się za robotę, to dziś od strony Twardowskiego stałaby trybuna na 6 tysiecy ludci z zapleczem po spodem i budowana by była nowa w miejscu niskiej. I wcale stadion nie musiałby być mniej nowoczesny czy jakiś upośledzony. I nasypy są do rozwiązania. I komunikacja. Tylko trzeba chcieć a nie kombinować i bijąc w obłokach.Tylko mamy mały problem przy przebudowie, że mamy absolutną, około dwuprocentową pewność, że stadion się nie rozleci podczas przebudowy. Poczytaj sobie gdzieś jakie jest jego podłoże.

Btw - wysoka trybuna de facto nie spełnia ŻADNYCH warunków. Spad schodów, odległości między krzesełkami itp itd...


Choć na świecie wiele klubów jest
I może lepsze są i sława większa jest
My w Szczecinie mamy taki klub
Któremu serca oddaliśmy już...
Porto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 15:57
Ja tak z innej beczki, mianowicie jest jakiś regulamin w PZPN mówiący o tym jak mają wyglądać chorągiewki w narożnikach boiska. Jakieś kolory wymagane, bo jeśli nie to można by założyc na ten pal Granatowo-Bordowe wzorem wielkich europejskich klubów.
Co wy na to ?


Vega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6618 dni

*
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 16:38

  Porto napisał:  
Ja tak z innej beczki, mianowicie jest jakiś regulamin w PZPN mówiący o tym jak mają wyglądać chorągiewki w narożnikach boiska. Jakieś kolory wymagane, bo jeśli nie to można by założyc na ten pal Granatowo-Bordowe wzorem wielkich europejskich klubów.
Co wy na to ?I herby kolo bramki ala Barca:D


MKS
Porto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 16:53

  Vega napisał:  

  Porto napisał:  
Ja tak z innej beczki, mianowicie jest jakiś regulamin w PZPN mówiący o tym jak mają wyglądać chorągiewki w narożnikach boiska. Jakieś kolory wymagane, bo jeśli nie to można by założyc na ten pal Granatowo-Bordowe wzorem wielkich europejskich klubów.
Co wy na to ?I herby kolo bramki ala Barca:D


nie no bez przesady ;) wystarczy że oficjalka jest zrobiona pod oficjalna FCB. A i bym zapomniał o koszulkach mówili że będą podobne....


ZAŁOM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4048 dni
Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/12/2009 17:03
co do chorągiewek, to chyba nie ma jakiś szczególnych przepisów, bowiem Górnik ma chyba chorągiewki w swoich klubowych barwach...


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005