Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 18:55
W Poznaniu pokazali jak się buduje stadion etapami- na bogato, ze stojącą woda i masa niedoróbek- przeróbek. Niech ten przykład posłuży dla zwolenników budowy stadionu z możliwością rozbudowy.
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 12/02/2011 19:01
Dokladnie jak pisza przedmowcy. Dodam jeszcze ze kilka pomieszczen kilkakrotonie zalanych, sciany wszedzie pekaja itp itd. Ale najwiekszym kwiatkiem sa dobudowane stalowe podwyzszenia naroznikow IV trybuny.
Co z tego ze otworzyli jak stadion nie spelnia chociazby norm bezpieczenstwa a poprawek i roboty na obiekcie i wokol niego cala masa Nie powinien wogole przejsc odbioru technicznego. W Krakowie tez duzo bledow w projekcie i ciagle afery podczas budowy ale jak juz skoncza bedzie ladny stadion
Ostatnio edytowany przez: StahuLDN, 12 lutego 2011, 19:40 [1 raz(y)]
Budowa bubla w Poznaniu pochlonela 713,6 mln i zadne rozbiorka IV trybuny nie jest planowana. Za to czeka ich masa przerobek i remontow szczegolnie na IV. Generalnie stadion porazka.
Może planowana nie jest, ale będzie wcześniej niż później konieczna.
Jeśli Pogoń zakończy sezon w pierwszej szóstce ligi, prace związane z remontem zostaną przyspieszone, jeśli nie - stadion pozostanie w takim stanie jak teraz.
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/02/2011 19:06
- To nowatorskie rozwiązanie - odpowiada prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Nie znam takiej drużyny na świecie, która awansowałaby dzięki dobremu obiektowi . Co do stadionu, moje stanowisko jest jasne. Szczecinowi potrzebny jest stadion i mamy przygotowane miejsce na ten stadion, natomiast nie stać nas teraz na jego budowę
Przecież on w ogóle nie czuje klimatu. Albo specjalnie udaje, że nie wie o co chodzi. Przecież nowy stadion to automatycznie poważny sponsor w takim mieście jak Szczecin i marce jak Pogoń, co się wiąże z awansem...
Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 13/02/2011 20:38
Od kilku lat piszę, że stadion w Poznaniu będzie częściowo do wyburzenia. Kraków może nie będzie do wyburzenia, ale jako całość do niczego się nie będzie nadawał za kilka lat.
Co do kosztów to zdecydowanie najdroższe są (po za Narodowym) Poznań i Wisła - koszty głupich modernizacji.
Ciężko porównywać podawane koszty budowy tylko analizując cyferki podawana przez urzędy. Poznań i Kraków ukrywaja ostateczne koszty. Np. w Poznaniu trzeba doliczyć budowę 1 trybuny, osobne przetargi na wymianą trawy czy jej doświetlanie, osobne na elektronikę na stadionie i wiele innych, Kraków to już dopiero rzeźba i są szanse, że koszt przekroczy 1 mld. Z drugiej stony w Gdańsku w koszcie budowy jest podawane przebudowanie praktycznie całej dzielnicy. To tak jakby do budowy w Dąbiu wliczyć przebudową całego Dąbia. Odwodnić całą dzielnicę (na Letnicy wody jest jeszcze więcej), przebudować centrum Dąbia, czy przeprowadzić do Dąbia linię tramwajową.
Czysty koszt budowy przy podobnej wielkości stadionów najmniejszy był we Wrocławiu (czemu mnie to nie dziwi) i w Gdańsku. Najlepiej zainwestowane pieniądze to Gdańsk.
W Gdańsku miejsca pracy i kasa powstała dzięki stadionowi będą większe niż ze stoczni, ciekawe czy nasze inwestycje "zastąpią" nam upadek stoczni.
Podsumowując; jak masz wizję szybkiego rozwoju miasta i chcesz "postawić na nogi " dużą jego część- to najlepszy jest model Gdański.
Polecam wywiad z Dutkiewiczem, który na pytania kiedy Wrocław "dojdzie" w rozwoju do średnich miast Europy odpowiedział, że gonienie średniaków go nie interesuje. Przyznał też, ze dopiero po 2 latach rządzenia zdał sobie sprawę, że stawianie tylko na gospodarkę nic nie daje. Wrocław zaczął się szybko rozwijać i ściągać inwestorów dopiero wtedy jak do gospodarki "dołożył" projekty związane z tożsamością miasta i takie które sprawiły, że mieszkańcy są dumni, że w nim mieszkają. Ciekawe jest również jego odpowiedź na to co jest wskaźnikiem tego czy miasto się rozwija.
"To jest proste- ilość mieszkańców i wzrost PKB; reszta wsaźników jak ilość inwestycji, równe drogi czy rankingi nie mają znaczenia. We Wrocławiu mieszkańców dopiero przestało ubywać to znaczy, że jeszcze idealnie nie rządzimy, w najbliższych latach jednak ilośc mieszkańców na pewno zacznie rosnąć ".
Wracając do stadionów i nie wizjonerskich modelów; to najlepszy jest model Legii, Białegostoku czy Zabrza.
Wszelkie modernizacje to jest wyrzucanie pieniędzy (chyba, że na raz mamy 300 mln) i szansa przy nich na licencje jest taka sama jak przy dobrze przygotowanych projektach budowy nowego stadionu (i to i to nie daje 100% pewności) . Tylko kasa jest inna; modernizacja to pewnie 60 mln, a przygotowanie budowy kilka.
Decyzje świadczą o tym, że z kasą u nas nadal jest dobrze
Ostatnio edytowany przez: ROJ, 13 lutego 2011, 23:48 [2 raz(y)]
a więc na podstawie powyższego tekstu można wywnioskować że w obecnej kadencji nowy stadion nie zacznie nawet być budowany?!?!
gorzej.. jak Pogoń nie zacznie lepiej pogrywać, to nawet obecny nie będzie modernizowany.. to jakiś zły sen.
To nie zły sen to koszmar co ludzi skłania do wybierania takich ludzi??
Tu nie chodzi o jednego,czy drugiego bo sytuacja od wielu lat się powtarza.Może po prostu trzeba robić rewolucje,codzienne manify albo cholera wie co.Puki co większość ma nas w głębokim poważaniu.
Tu nie chodzi o jednego,czy drugiego bo sytuacja od wielu lat się powtarza.Może po prostu trzeba robić rewolucje,codzienne manify albo cholera wie co.Puki co większość ma nas w głębokim poważaniu.
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi. Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.