Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Liga Mistrzów/Europejska << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 29/03/2012 21:08

  anathema napisał:  

  ManeS napisał:  
Myślę, że w Hiszpanii Barca zagra już swoim nominalnym ustawieniem co zaowocuje większą ilością sytuacji, bo wczoraj ustawienie było bardzo defensywne jak na FCB, brakowało lewego skrzydła w pierwszej połowie a i tak okazji nie brakowało. Inna sprawa, że Milan kilka sytuacji spierdolił koncertowo ;)



Do Milanu wróci Abate i co ważniejsze, van Bommel. Naprawde jak to Barce sforsuje to czapki z głów. Nesta i Robinho tez sie wykurują... Barcelona zyska tylko Adriano. Moze wejdzie Fabregas bądź Thiago kosztem Keity i to na tyle.



I "to na tyle" moim zdaniem może znacznie wpłynąć na potencjał w ofensywie co powinno przełożyć się na sytuacje bramkowe i w efekcie na bramki. W tym meczu grali 4-4-2 z dwójką pomocników raczej defensywnych, w rewanżu liczę na 4-3-3 z jednym defensywnym pomocnikiem co dało by znaczącą różnicę. Ale kto wie co wymyśli Guardiola, obawiam się jednak, że zbyt defensywne podejście może okazać się zgubne.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6556 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 29/03/2012 21:53

  ManeS napisał:  

  anathema napisał:  

  ManeS napisał:  
Myślę, że w Hiszpanii Barca zagra już swoim nominalnym ustawieniem co zaowocuje większą ilością sytuacji, bo wczoraj ustawienie było bardzo defensywne jak na FCB, brakowało lewego skrzydła w pierwszej połowie a i tak okazji nie brakowało. Inna sprawa, że Milan kilka sytuacji spierdolił koncertowo ;)



Do Milanu wróci Abate i co ważniejsze, van Bommel. Naprawde jak to Barce sforsuje to czapki z głów. Nesta i Robinho tez sie wykurują... Barcelona zyska tylko Adriano. Moze wejdzie Fabregas bądź Thiago kosztem Keity i to na tyle.



I "to na tyle" moim zdaniem może znacznie wpłynąć na potencjał w ofensywie co powinno przełożyć się na sytuacje bramkowe i w efekcie na bramki. W tym meczu grali 4-4-2 z dwójką pomocników raczej defensywnych, w rewanżu liczę na 4-3-3 z jednym defensywnym pomocnikiem co dało by znaczącą różnicę. Ale kto wie co wymyśli Guardiola, obawiam się jednak, że zbyt defensywne podejście może okazać się zgubne.



Przypisywanie sztywnych ram taktycznych w przypadku Barcelony jest z deka niedorzeczne. W tym akurat meczu Barca stosowała płynne przechodzenia z systemu 4-3-3 na 3-4-3, choć faktycznie zapędy Alvesa były zminimalizowane, ale takim graczom jak Robinho, Ibra czy Boateng nie wolno pozostawić zbyt dużo wolnego miejsca, gdyż dwóch z nich są piekielnie szybcy a cała trójka wyśmienicie wyszkolona technicznie. Stawianie Keity jako dma o lat jest źle interpretowane, jego występ miał tylko i wyłącznie zneutralizować kwestie fizyczne i do minimum walkę w środku pola o górne piłki, co raczej wyszło dość średnio. Należy pamietac że lewym napastnikiem w tym meczu był akurat Iniesta. Ihmo, Barca nie gra systemem 4-4-2, nie wiem skąd Ci sie to wzięło? No chyba nie od tego co rozpisały polsatowskie tuzy na planszy przedmeczowej ;) Wcale sie nie zdziwie jak jedyną zmienia w meczu na CN bedzie pojawienie sie Adriano, i powrót Puyola do środka obrony, ale tu Guardiola bedzie miał ból głowy kogo posadzic na ławie, czy zwyżkującego ostatnio Pigue, który najlepiej wyprowadza piłke z obrony, czy genialnego w odbiorze i mającego cechy przywódcze Mascherano. Milan zac wystąpi pewnie trójką nominalnych dmów i wystąpia na szpicy z Ibra i jako łącznikiem Boatengiem. Powrót van Bommeal bedzie kluczowy w tym meczu, przekonacie sie.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 29/03/2012 22:09
No ja w pierwszej połowie nie widziałem żeby Iniesta zbyt często pojawiał się na skrzydle, biegał bliżej środka a i Keita się tam nie zapędzał za często, stąd non stop granie na prawym skrzydle gdzie Alves się ciągle wywracał a krótko kryty Sanchez nic kreatywnego nie potrafił zrobić poza tą sytuacją w której powinien być karny, no oraz tej sam na sam gdzie dogonił go obrońca. W drugiej połowie natomiast rzeczywiście Iniesta zszedł bardziej na skrzydło i od razu gra wyglądała inaczej, potem wszedł Tello co jeszcze bardziej ożywiło grę z lewej strony i stworzyło alternatywę dla Alvesa. Dlatego uważam, że zagranie w rewanżu ustawieniem bardziej typowym dla Barcy z dwoma aktywnymi skrzydłowymi przysporzy więcej kłopotów Milanowi.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6556 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 29/03/2012 22:20
Ale wycofanego Messiego i atakującego z głębi pola także na siłe mozna wrzucić do "worka" z pomocnikami. W efekcie wyjdzie że faktycznie Barca wyszła tylko z Sanchezem na desancie;) To nie test tak, jak to oględnie wygląda, schemat Barcy to...brak stałego schematu. Dlatego stąd mój przykład z Alvesem, ale taką teorie można przełożyć na praktykę do większości graczy Barcy. Ja osobiscie licze na występ Thiago zamiast Keity, tym bardziej że Guardiola nakazał mu włączać sie w aspekty defensywne, wystarczy popatrzeć na statystki i ilosc odbiorów. Ketia jednak dawał siłe fizyczną i jednak wieksze doświadczenie, ale mniej elementów jeśli idze o zaskoczenie w aspekcie ofensywnym. Jednak patrząc w jakim stanie był plac gry coraz mniej dziwie sie asekuranctwu i graniu na alibi trenera Barcy. I pewnie gdzieś w głowie obudziły sie demony przeszłości i mecze z Interem... I jeszcze jedna ciekawostka, Milan na wyjeździe z Barca ostatnio nie przegrywał


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8071 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 30/03/2012 00:00

  Paweł85 napisał:  

  Gryfsz napisał:  
Osobiscie chcialbym w finale zobaczyc Bawarczykow z Realem.


Zobaczysz obie drużyny najprawdopodobniej w półfinale :)... historia pokazuje, że będzie to dobry, zacięty mecz jak zawsze między tymi drużynami. Nie zdziwię się jak Real odpadnie po decydujących bramkach... Robbena. :)



Tak, zgadza sie...o polfinal mi chodzilo. Mysle ze Bayern bedzie mial ciezko z kilku powodow. Duzo gorzej gra na wyjazdach choc ostatnio sie to (chwilowo/troche?) poprawilo. Bayern ma o wiele 'mniejsza' lawe klasowych rezerwowych od Realu. Takze aby w tym sezonie wygrac musi miec wszystkich czolowych graczy zdrowych i jako calosc byc w wysokiej formie jak to mialo miejsce w kilku ostatnich meczach np. z Basel/Hertha/Hoffenheim. Powiem tak, ze jakby grali 2 tygodnie temu to bym postawil $$$ na Bayern....a jak bedzie za 2 tygodnie z forma obu klubow to juz inna sprawa.


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 30/03/2012 14:56

  anathema napisał:  
Ale wycofanego Messiego i atakującego z głębi pola także na siłe mozna wrzucić do "worka" z pomocnikami. W efekcie wyjdzie że faktycznie Barca wyszła tylko z Sanchezem na desancie;) To nie test tak, jak to oględnie wygląda, schemat Barcy to...brak stałego schematu. Dlatego stąd mój przykład z Alvesem, ale taką teorie można przełożyć na praktykę do większości graczy Barcy. Ja osobiscie licze na występ Thiago zamiast Keity, tym bardziej że Guardiola nakazał mu włączać sie w aspekty defensywne, wystarczy popatrzeć na statystki i ilosc odbiorów. Ketia jednak dawał siłe fizyczną i jednak wieksze doświadczenie, ale mniej elementów jeśli idze o zaskoczenie w aspekcie ofensywnym. Jednak patrząc w jakim stanie był plac gry coraz mniej dziwie sie asekuranctwu i graniu na alibi trenera Barcy. I pewnie gdzieś w głowie obudziły sie demony przeszłości i mecze z Interem... I jeszcze jedna ciekawostka, Milan na wyjeździe z Barca ostatnio nie przegrywał



Hehe nie porównuj Messiego do Keity czy Iniesty :D. Tak czy owak liczę na to, że jednak w rewanżu Pep bardziej postawi na ofensywę, czy to wpuszczając Thiago czy Fabregasa no i zapełniając lukę na lewym skrzydle, którą było widać w pierwszej połowie meczu na San Siro. A może Busquets Iniesta Xavi w pomocy a z przodu Pedro/ Fabregas Sanchez Messi?


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6086 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 31/03/2012 11:23

  anathema napisał:  

  Janek80 napisał:  
Po pierwszych meczach czterech faworytów jest bliżej awansu do półfinału. Tylko barca nie wygrała na wyjezdzie z potencjalnie słabszym przeciwnikiem, ale u siebie powinna wygrać w rewanżu.



Ja bym nie był taki pewien, 0-0 na wyjeździe to iscie zdradliwy wynik. A gdyby początek przebiegł po myśli Milanu i zachowali troche zimnej krwi, Barca była by w ciemnej doopie. Ale Milan to świetny zespół, zwycięzca tej pary pewnie będzie w finale.



0:0 to faktycznie zdradliwy wynik dla gości, bo wystarczy bramkowo zremisować w rewanżu u siebie i pożegnać się z pucharami. Ja jednak jestem bardziej pewny, że barca u siebie da sobie spokojnie radę z milanem. Gotów byłbym założyć, że na kamp noł wygrają z Włochami i awansują. Milan na wyjezdzie przegrał ostatnio w LM z Arsenalem 0:3 co świadczy także o ich potencjale wyjazdowym :)


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 31/03/2012 12:15
Trudno porównywać te spotkania, do Londynu przyjeżdżali z miażdżącą przewagą co odbiło się wyraźnie na ich podstawie, tutaj mają szansę powalczyć o półfinał i na pewno postarają się bardziej niż w meczu z Arsenalem.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5767 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 18:55
nie ma dzisiaj nigdzie zadnej transmisji oprócz netu ?


abstrakcja!
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 19:10
nsport


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni

****




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 19:21

  Bralin napisał:  
nie ma dzisiaj nigdzie zadnej transmisji oprócz netu ?



syf od waltera transmituje.

Tym pytaniem uświadomiłeś mi, że dzisiaj rewanże heh. Kiedyś to człowiek jarał się tą LM, czekał na te mecze, a dziś...???może to kwestia czasów, gdzie chodziło się do szkoły i non stop gadało się o piłce, zbierało karty czy jakieś śmieszne naklejki do albumów heh:D a może to dzisiejszy gwiazdorzy i otoczka tego całego modern footbal'u zabiła to coś???


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7681 dni

*




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 19:40
Myślę, że pół na pół. :)


Babilon Team
YAKIN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6999 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 20:26

  Ambasador napisał:  

  Bralin napisał:  
nie ma dzisiaj nigdzie zadnej transmisji oprócz netu ?



syf od waltera transmituje.

Tym pytaniem uświadomiłeś mi, że dzisiaj rewanże heh. Kiedyś to człowiek jarał się tą LM, czekał na te mecze, a dziś...???może to kwestia czasów, gdzie chodziło się do szkoły i non stop gadało się o piłce, zbierało karty czy jakieś śmieszne naklejki do albumów heh:D a może to dzisiejszy gwiazdorzy i otoczka tego całego modern footbal'u zabiła to coś???



Ciekawą kwestię poruszyłeś. Mam dokładnie takie same odczucia. Kiedyś jakoś bardziej się czekało na tą środę(względnie wtorek). I jeszcze dominacja w mediach tematów.. jak nie Real to Barcelona jak nie Messi to Ronaldo..rzygać się chce. Z rozrzewnieniem wspominam czasy kiedy to Valencia w składzie z takimi zawodnikami jak Claudio Lopez, Gaizka Mendieta czy Ruben Baraja ładnie pogrywała w LM.


POGOŃ 100% SZCZECIN
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6766 dni

****




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:02
nalezy jeszcze zaznaczyć, że kiedyś wystarczyło tvp na prawie całą LM i puchar uefa, dzisiaj kurwa trzeba by mieć wszystkie milion telewizji cyfrowych ogarnąć...

p.s. podaj ktoś linka meczu milanu:)


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6839 dni

****




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:12
jebać barce...Milan przegrywa 1:0 :/


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
YAKIN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6999 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:15

  TeHaCe napisał:  
nalezy jeszcze zaznaczyć, że kiedyś wystarczyło tvp na prawie całą LM i puchar uefa, dzisiaj kurwa trzeba by mieć wszystkie milion telewizji cyfrowych ogarnąć...

p.s. podaj ktoś linka meczu milanu:)







Wybierz sobie któryś:)


POGOŃ 100% SZCZECIN
Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6839 dni

****




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:23
1:1
jazda z kurwami!!Ej Milan jazda z kurwami :)


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
YAKIN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6999 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:32
2:1:/ był ten karny przynajmniej? bo tak mi transmisja w necie przycina że nic nie widziałem


POGOŃ 100% SZCZECIN
kontiii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7671 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:35

  YAKIN napisał:  
2:1:/ był ten karny przynajmniej? bo tak mi transmisja w necie przycina że nic nie widziałem



Podobny "faul" do tego jaki Webb odgwizdał na Euro w Austrii w meczu z nami.


POGOŃ SZCZECIN MKS
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5767 dni




Odp: Liga Mistrzów 11/12 - 03/04/2012 21:36

  Prawa Strona Miasta napisał:  
1:1
jazda z kurwami!!Ej Milan jazda z kurwami :)



lubie to!


abstrakcja!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.32 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005