Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Liga Mistrzów/Europejska << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 15:38
Dodatkowy post poswiece opiniom osób postronnych. Skoro padły słowa roya Keana to czas na innych

Wpisy z twitterów:

Piłkarz AC Milanu, Kevin-Prince Boateng o czerwonej kartce Naniego: - Jak można dać czerwoną kartkę za takie coś??? Czy on jest poważny??? Smutne jest zabijanie takich meczy w taki sposób...

Kapitan Manchesteru City, Vincent Kompany był podobnego zdania: - Nie ma mowy o czerwonej kartce!

Pomocnik Norwich, Anthony Pilkington stwierdził, że arbiter szuka rozgłosu: - Co ten sędzia wyprawia!!? Ten klaun kocha pokazywać czerwone kartki!! Dlaczego niektórzy arbitrzy starają się ukraść widowisko!!!

Legenda holenderskiego futbolu, Ruud Gullit: - Niesłychanie fatalna decyzja arbitra. Czerwona kartka zmieniła wszystko dla Manchesteru United.

Bramkarz West Bromwich, Ben Foster nie mógł doczekać się pomeczowego wywiadu Fergusona: - Pomeczowa konferencja będzie interesująca..."

Dodam od siebie, zę Ferguson podarował sobie konferencje prasową. Mniemam , że wiedział o co kaman i wolał nie wychodzić by nie powiedzieć za duzo. Na układy nie ma rady.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Paweł85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6641 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 16:05

  anathema napisał:  

kolejna sytuacja która obrazuje że niektórzy są niereformowani. dziwi mnie że fan Realu mając w swoim zespole takich kolesi jak Alonso, Arbolea, Marcelo, Ramos czy włąsnie Pepe smie jeszcze cos prawic o nieprawidłowości zagrań zawodników innych druzyn. Większość z nich nie powinna kończyć w ogole meczów...



lol lol
Fan Barcy pisze o kontrowersyjnych okolicznościach zdobywania LM przez drużyny Mou, zapominając w jakich okolicznościach w ostatnich latach jego drużyna dostawała się do finału tych rozgrywek. Jeszcze piszesz że niektórzy są niereformowalni lol i dalej wierzysz, w brednie które wypisujesz na temat sędziowania w Hiszpanii. ;)

Pisanie o ustawieniu meczu przez sędziego na korzyść Real-u jest komiczne i potwierdza jak boli Cię ta drużyna.
- sędzia miał prawo do pokazania czerwonej kartki (wg. przepisów)
- przy bramce dla ManU R. Van Persi był na spalonym
- sędzia nie odgwizdał karnego za ewidentną rękę Evry w polu karnym (jeżeli kiedyś grałeś w piłkę, to wiesz zapewne, że jak ktoś zablokuje piłkę lecącą do bramki ręką również należy się czerwona kartka)

Kończę... już po meczu, Real gra dalej i niezmiernie się cieszę, że ten awans boli najbardziej fanów blaugrany :)


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 16:52

  Paweł85 napisał:  

  anathema napisał:  

kolejna sytuacja która obrazuje że niektórzy są niereformowani. dziwi mnie że fan Realu mając w swoim zespole takich kolesi jak Alonso, Arbolea, Marcelo, Ramos czy włąsnie Pepe smie jeszcze cos prawic o nieprawidłowości zagrań zawodników innych druzyn. Większość z nich nie powinna kończyć w ogole meczów...



lol lol
Fan Barcy pisze o kontrowersyjnych okolicznościach zdobywania LM przez drużyny Mou, zapominając w jakich okolicznościach w ostatnich latach jego drużyna dostawała się do finału tych rozgrywek. Jeszcze piszesz że niektórzy są niereformowalni lol i dalej wierzysz, w brednie które wypisujesz na temat sędziowania w Hiszpanii. ;)

Pisanie o ustawieniu meczu przez sędziego na korzyść Real-u jest komiczne i potwierdza jak boli Cię ta drużyna.
- sędzia miał prawo do pokazania czerwonej kartki (wg. przepisów)
- przy bramce dla ManU R. Van Persi był na spalonym
- sędzia nie odgwizdał karnego za ewidentną rękę Evry w polu karnym (jeżeli kiedyś grałeś w piłkę, to wiesz zapewne, że jak ktoś zablokuje piłkę lecącą do bramki ręką również należy się czerwona kartka)

Kończę... już po meczu, Real gra dalej i niezmiernie się cieszę, że ten awans boli najbardziej fanów blaugrany :)



Ostatni wers załatwia sprawę , jak sie spodziewałem - po trupach do celu, typowe dla wyznawców Mourinizmu :D Faktycznie nie ma o czym gadać, demagogia jaka sie popisujesz, nie odpowiadając na moje argumenty i spostrzeznia sprawia że nie ma co dalej ciągnąć tematu. Brak obiektywizmu iście zatrważająca. A prawienie o Barcelonie i rzekomo jakis wałkach po tym co odwalono w dwumeczu z Interem Mou zakrawa o kpiny. I nie dziwi mnie, ze nie widzisz problemy sędziowskiego w Hiszpani. Punkt widzenia od punktu siedzenia.

I nie boli mnie to bynajmniej, wręcz mnie bawi ten stan:) Bez odbioru


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5901 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 17:12
Tez lubie Barcelone, wczoraj bylem za MU i co z tego?

Czerwona kartka - moze troche na wyrost, ale pamietajmy, ze ostatnio przepisy sie zmienily do tego stopnia, ze nie musi byc kontaktu miedzy zawodnikami, zeby sedzia mogl pokazac kartke. Wczoraj Nani niestety dal solidne fundamenty pod taka a nie inna decyzje i najwieksze pretensje moze miec do siebie. Sedzia mogl, ale nie musial jej pokazac, przepisami jendak sie wybroni. Inna sprawa, ze przewaza opinia, iz kara zbyt surowa, ponadto zdecydowanie odmienila oblicze meczu, a dzieki temu Real zdolal strzelic 2 bramki, co przyznal zreszta sam Mourinho.

Inna sprawa, ze kontrowersji nie brakowalo w tym meczu. Bramka dla MU po spalonym Van Persiego, karny dla Realu + czerwona kartka za wybicie pilki reka z linii bramkwoej bodajze przez Rafaela no i jeden karny dla MU (nie, nie licze tego starcia z Ramosem, na ktorego wpadl zawodnik MU :) ). Ogolnie glownym aktorem widowiska stal sie sedzia, a w meczach na takim poziomie nie powinno sie to dziac. Przy grze 11 vs 11 Real nie mial kompletnie nic do powiedzenia, zero pomyslu na gre, a i przy grze w przewadze niewiele brakowalo zeby miec emocjonujaca koncowke.

Dzieki takim meczom mam wieksza ochote ogladac Lige Mistrzow. Poprzednie sezony byly nudne,a to za sprawa ciagle powtarzajacych sie meczy pomiedzy tymi samymi druzynami. Nawet Barcelony, ktora w Europie lubie najbardziej nie da sie ogladac, przynajmniej dopoki beda prezentowac do bolu przewidywalny futbol (zdaje sie, ze juz nie tylko Mourinho wie jak sobie z tym poradzic i dobrze, bo moze dzieki temu nie bedzie ciaglych prob wejscia z pilka do bramki, co wkurwia niemilosiernie).


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8182 dni

**




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 19:27

  Boberek napisał:  
Kanal 304 na cyfrze po niemiecku



A Barcelona - Milan gdzies leci? Mam Cyfre, ale nizszy pakiet i nigdy nie szukalem na zagranicznych kanalach Ligi Mistrzow. W sumie PSG - Valencia te moze byc niezlym meczem, ale wolalbym zobaczyc czy Barca da rade odrobic straty z Mediolanu.


1948
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5901 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 19:38

  Steryd napisał:  

  Boberek napisał:  
Kanal 304 na cyfrze po niemiecku



A Barcelona - Milan gdzies leci? Mam Cyfre, ale nizszy pakiet i nigdy nie szukalem na zagranicznych kanalach Ligi Mistrzow. W sumie PSG - Valencia te moze byc niezlym meczem, ale wolalbym zobaczyc czy Barca da rade odrobic straty z Mediolanu.



Dzisiaj nie gra Barca. PSG - Valencia, a w drugim meczu Juventus - Celtic.


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8182 dni

**




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 19:41

  Przema napisał:  

  Steryd napisał:  

  Boberek napisał:  
Kanal 304 na cyfrze po niemiecku



A Barcelona - Milan gdzies leci? Mam Cyfre, ale nizszy pakiet i nigdy nie szukalem na zagranicznych kanalach Ligi Mistrzow. W sumie PSG - Valencia te moze byc niezlym meczem, ale wolalbym zobaczyc czy Barca da rade odrobic straty z Mediolanu.



Dzisiaj nie gra Barca. PSG - Valencia, a w drugim meczu Juventus - Celtic.



Zapomnialem, ze teraz 2 tygodnie trwa kazda runda :)


1948
spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7497 dni

*




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 20:57
anathema patrzac obiektywnie to chyba nie bylo by sedziego ktory w tej sytuacij nie dal by czerwa.Chcial czy nie chcial ale go trafil.I pisze to obiektywnie bo nie jestem jakims specjalnym fanem druzyn zagranicznych.


,,Vi är överallt,,- POGON
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 21:23

  spagetti napisał:  
anathema patrzac obiektywnie to chyba nie bylo by sedziego ktory w tej sytuacij nie dal by czerwa.Chcial czy nie chcial ale go trafil.I pisze to obiektywnie bo nie jestem jakims specjalnym fanem druzyn zagranicznych.



prawisz iście subiektywnie;) w Anglii za to mogli by... w ogole nie podyktować faulu. Na dwoje babka wróżyła. Ja był faul gwizdnął, wszak takowy sie dokonał, ale kartkę jesli bym dał to max żółtą. I abstrahuje juz od rangi spotkania (wypaczenie mimo wszystko wyniku) i kto brał w tym udział. Mnie tylko mierzi hipokryzja i moralność Kalego, ale nic tam - przywykłem. Skoro zadecydowane odgórnie kto ma wznieść puchar LM w tym roku zakulisowo, tym bardziej po mnie to spływa.

Graham Poll

"Portugalski skrzydłowy był skoncentrowany na piłce, miał wysoko podniesioną nogę, ale atakował piłkę, nie widział piłkarza Realu Madryt, jednak trafił Alvaro Arbeloę. Wyglądało to na niebezpieczne zagranie, ale co najwyżej na żółtą kartkę"


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6802 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 22:08

  anathema napisał:  
"Portugalski skrzydłowy był skoncentrowany na piłce, miał wysoko podniesioną nogę, ale atakował piłkę, nie widział piłkarza Realu Madryt, jednak trafił Alvaro Arbeloę. Wyglądało to na niebezpieczne zagranie, ale co najwyżej na żółtą kartkę"

Jak potrącisz człowieka jadąc 80 w mieście to też powiesz w sądzie, że go nie widziałeś i nie chciałeś źle? Tu nie chodzi o zamiar i o to czy go widział czy nie, tylko o to co zrobił.


P. S.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 22:29

  Sz. napisał:  

  anathema napisał:  
"Portugalski skrzydłowy był skoncentrowany na piłce, miał wysoko podniesioną nogę, ale atakował piłkę, nie widział piłkarza Realu Madryt, jednak trafił Alvaro Arbeloę. Wyglądało to na niebezpieczne zagranie, ale co najwyżej na żółtą kartkę"

Jak potrącisz człowieka jadąc 80 w mieście to też powiesz w sądzie, że go nie widziałeś i nie chciałeś źle? Tu nie chodzi o zamiar i o to czy go widział czy nie, tylko o to co zrobił.



Ile to historia daje przykładów, jak to np zawodnicy wykonywali tzw nożyce nieumyślnie taranując swojego przeciwnika. Jakos takich fauli w życiu widziałem (a juz trochę zyje i co nieco widziałem) masę, czerwonej kartki żadnej. Dobieracie lepsze argumenty. mogę mnożyć masę przykładów fauli, bezczelnych, brutalnych dokonanych z całkowitą premedytacja, a nie takich jak ten, - nieumyślnych które były traktowane nie rak radykalnie. Sędzia chciał wyjebać zawodnika MU i pretekst sie znalazł. Obroni sie? pewnie tak, ale mnie to nie przekonuje... Swoja tendencyjną decyzja wpłynął na przebieg spotkania i ostatecznie na jego wynik.

Radziłbym dokonać mały eksperyment - wyobrazić sobie ze za takie cos wylatuje piłkarz Pogoni. Juz to widze jaki sędzia byłby osądzony od czci i wiary.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6802 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 22:38

  anathema napisał:  
Ile to historia daje przykładów, jak to np zawodnicy wykonywali tzw nożyce nieumyślnie taranując swojego przeciwnika. Jakos takich fauli w życiu widziałem (a juz trochę zyje i co nieco widziałem) masę, czerwonej kartki żadnej. Dobieracie lepsze argumenty. mogę mnożyć masę przykładów fauli, bezczelnych, brutalnych dokonanych z całkowitą premedytacja, a nie takich jak ten, - nieumyślnych które były traktowane nie rak radykalnie.

Co z tego co podaje historia? Kiedyś grali skórzaną piłką, już nie grają. Kiedyś zalecenia UEFA były inne, teraz są właśnie takie i sędziowie się do nich stosują. Szef kolegium sędziów w Polsce jakoś też powiedział, że dałby czerwoną, najlepszy według mnie polski sędzia H. Siejewicz również powiedział, że dałby czerwo, chyba każdy zapytany sędzia powiedział, że bez wahania wywaliłby Naniego z boiska, ale Ty przecież wiesz lepiej, bo tyle meczów obejrzałeś :]


P. S.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 22:47

  Sz. napisał:  

  anathema napisał:  
Ile to historia daje przykładów, jak to np zawodnicy wykonywali tzw nożyce nieumyślnie taranując swojego przeciwnika. Jakos takich fauli w życiu widziałem (a juz trochę zyje i co nieco widziałem) masę, czerwonej kartki żadnej. Dobieracie lepsze argumenty. mogę mnożyć masę przykładów fauli, bezczelnych, brutalnych dokonanych z całkowitą premedytacja, a nie takich jak ten, - nieumyślnych które były traktowane nie rak radykalnie.

Co z tego co podaje historia? Kiedyś grali skórzaną piłką, już nie grają. Kiedyś zalecenia UEFA były inne, teraz są właśnie takie i sędziowie się do nich stosują. Szef kolegium sędziów w Polsce jakoś też powiedział, że dałby czerwoną, najlepszy według mnie polski sędzia H. Siejewicz również powiedział, że dałby czerwo, chyba każdy zapytany sędzia powiedział, że bez wahania wywaliłby Naniego z boiska, ale Ty przecież wiesz lepiej, bo tyle meczów obejrzałeś :]



Skoro UEFA daje wytyczne, to czemu nie są respektowane jednoznacznie i równo wg ustalonych kryteriów? ... Ja nie uderzam do prehistorii wyłącznie, odnosze sie że piłka interesuje sie od lat i śledzę rozne ligi, wiec opinie januszy czy gadajacych głów z naszego rodzimego podwórka interesują mnie jak zeszłoroczny snieg. Od kiedy jacys szefowie kolegiow czy sedziowie stali sie nagle autorytetami ktorych zdanie jest niepodważalne i przyjmuje sieje jako aksjomat.

jeden autorytet juz był w canal plus od kontrowersji, wiadomo jak skonczył.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6802 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 22:55
Nie jako aksjomat, ale nie dziwi Cię, że jedynie kibice/zawodnicy Manchesteru są przeciw kartce, a i tak nie wszyscy, natomiast sędziowie nie tylko polscy jednoznacznie mówią o słusznej czerwonej kartce? Obejrzyj 1na1 z Siejewiczem, może to Ci trochę rozjaśni. To nie jest kwestia sympatii, po prostu dostali takie wytyczne i koniec. Zresztą same kluby tak ponoć chciały, ze względu na troskę o zdrowie swoich gwiazdeczek.

I co do wypaczenia meczu... Mourinho poradził sobie w 10 przeciwko Barcelonie na Camp Nou, gdy prowadził Inter? Poradził. Roberto Di Matteo poradził sobie w 10 na Camp Nou w ubiegłym roku? Poradził. Oczywiście czerwona kartka pomogła Realowi, ale czy wypaczyła wynik meczu? Ile minut po czerwonej kartce zmianę zrobił Mourinho, a kiedy pierwszą zmianę zrobił Ferguson?

Z mojej strony koniec tematu. Wiem, że i tak odpiszesz, ale co tam. Zapewne wiesz, iż nie masz racji i bronisz się albo na przekór wszystkim albo dla zasady albo z nienawiści do Realu/Mourinho. Widzisz jakieś śmieszne spiski i inne takie - Twoja sprawa, ja kończę dyskusję, gdzyż nie ma ona sensu, a Twoje argumenty są coraz mniej merytoryczne (głównym z nich jest fakt, ile to meczów obejrzałeś...).


P. S.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 23:18
Zupełnie nie wiem po co mieszasz Barcelone i jej potyczki z tym o czym teraz tu jest prawione? Widze, ze jak grzybów po deszczu pojawiło sie tu fanów Realu, nieważne, ze jak ostatnio pojechalem po taktyce Barcy, braku elastyczności w niuansach taktycznych, chujowych transferach, tragicznej formie fizycznej, naiwności w meczach z Realem w ustawieniu (gdzie te tezy o samograju?), Tragedii z Milanem, kunktatorstwa i zbytniej pewności siebie graczy, by ostatecznie obwieścić ze to koniec Barcelony - bo taka jest kolej rzeczy to jakos was nie było. teraz temat Realu i wielkiego Mou i mamy koniobijke. Mou poradził sobie w meczach z Barcelona, szkoda ze z taka gorliwością nie przypomina sie w jakichj okolicznościach, kim był sedzia z pierwszego meczu w Mediolanie i dlaczego bramka w drugim meczu Bojana nie została uznana, ktora dawała awns Barcelonie do finału. Kurwa, jaka wybiorcza pamiec. Wszyscy pamiętają drugi mecz z Chelsea z 2008 roku, a jak sie zapytam jednego z drugim o pierwszy mecz na CN i to co wyprawiał Stark to...nagle koniec tematu. A o meczach z Chelsea z zeszłego sezonu, no coz, tu wszysło totalne frajerstwo i zagalopowanie sie grczy Barcy, ktorzy mieli Chelsea na widelcu nie wiem do tej pory co uczynili. Do dzis to jest niewytłumaczalne, głupota, indolencja do tego brak szczescia- przeciez wnikliwi oglądacze musza sie zgodzic, ze w tych meczach, obu, Chelsea nawet nie potrafiła postawić takiego autobusu jak zrobił to Inter Mou czy Chelsea Hiddinka. To na tyle.

Nie konfabuluj , ze tylko kibice MU są ukierunkowani pejoratywnie co do poczynian sędziego, zdania są podzielone, ale najczęściej pojawiającym sie argumentem jest żólta kartka. W zyciu saldo wychodzi na zero - wiec pozyjemy, zobaczymy. Co ma wisieć, nie utonie. I jeszcze raz - Siejewicze, Małki i Borskie (przeciez to sędziowie międzynarodowi bodajże, a nie cieszący sie estyma na tych łamach, mam na mysli tych dwóch ostatnich) mnie klepie to co maja do powiedzenia. Zbigniew Przesmycki tez dał głos po tej samej lini jaka przez Was ustalona. Vit Zelasko z celi byc moze ma podobne przemyślenia ;d


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5308 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 23:24
Kartka mogła być podyktowana i tyle, nie ma co się zagłębiać.

Tak z innej beczki z meczu Juve - Celtic Wymiana szali


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
konio88
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4087 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 23:50
Jak dla mnie czerwona z kosmosu. Miałem okazję oglądać ten mecz ze znajomym z Madrytu. Sam był lekko zdziwiony tą decyzją i był przekonany, że Nani zarobił kartkę za jakiś tekst do sędziego. Real do czasu osłabienia Manu praktycznie nie miał nic do powiedzenia na boisku. Spodziewałem się przed meczem, że Ferguson zdecyduje się po części "oddać" piłkę przeciwnikowi bo jak powszechnie wiadomo Real nie czuje się za dobrze w ataku pozycyjnym. Wszystko funkcjonowało doskonale do czasu tej nieszczęsnej decyzji sędziego...
Co do Barcelony to wiadomo było, że po sezonie, w którym zdobyli 6 pucharów lepiej już nie bedzie, bo zwyczajnie być nie mogło. Cóż teraz są w kryzysie co widać gołym okiem, zobaczymy co się stanie w rewanżu z Milanem. Nie spodziewam się cudów ale kto wie. Barcelona to drużyna, która jest w stanie rozstrzygnąć ten dwumecz na swoją korzyść w pierwszych 20 min jeśli gra znów "zatrybi".
Real na dobrą sprawę nic jeszcze w tym sezonie nie wygrał a jego kibice podniecają się jakby potrójna korona była już w Madrycie. Dziennikarze wieszczą wielki powrót Realu na szczyt, gdzie moim zdaniem ich gra w żaden sposób w tym momencie nie porywa. Wygrali dwa razy z zablokowaną Barcą, ograli Manchester w wiadomo jakich okolicznościach.

Orientuje się ktoś jak wyglądają przepisy jeśli chodzi o zagranie ręką?
Chodzi mi o to czy jest różnica między ręką "umyślną" i "nieumyślną" czy może liczy się sam fakt?


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5901 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 06/03/2013 23:54

  anathema napisał:  

  Sz. napisał:  

  anathema napisał:  
"Portugalski skrzydłowy był skoncentrowany na piłce, miał wysoko podniesioną nogę, ale atakował piłkę, nie widział piłkarza Realu Madryt, jednak trafił Alvaro Arbeloę. Wyglądało to na niebezpieczne zagranie, ale co najwyżej na żółtą kartkę"

Jak potrącisz człowieka jadąc 80 w mieście to też powiesz w sądzie, że go nie widziałeś i nie chciałeś źle? Tu nie chodzi o zamiar i o to czy go widział czy nie, tylko o to co zrobił.



Ile to historia daje przykładów, jak to np zawodnicy wykonywali tzw nożyce nieumyślnie taranując swojego przeciwnika. Jakos takich fauli w życiu widziałem (a juz trochę zyje i co nieco widziałem) masę, czerwonej kartki żadnej. Dobieracie lepsze argumenty. mogę mnożyć masę przykładów fauli, bezczelnych, brutalnych dokonanych z całkowitą premedytacja, a nie takich jak ten, - nieumyślnych które były traktowane nie rak radykalnie. Sędzia chciał wyjebać zawodnika MU i pretekst sie znalazł. Obroni sie? pewnie tak, ale mnie to nie przekonuje... Swoja tendencyjną decyzja wpłynął na przebieg spotkania i ostatecznie na jego wynik.

Radziłbym dokonać mały eksperyment - wyobrazić sobie ze za takie cos wylatuje piłkarz Pogoni. Juz to widze jaki sędzia byłby osądzony od czci i wiary.



Wszystko ladnie, pieknie. Tez troche tych fauli w zyciu widzialem, ale to sie ma nijak do obecnych przepisow, ktore zreszta ciagle sie zmieniaja, a najnowsze zalecenia dla sedziow sa takie, ze nie karze sie za zamiar, tylko za skutek, fakt dokonany, a to juz zupelnie inne spojrzenie. Prawda jest taka, ze Nani mogl konkretnie skasowac Arbeloe, a UEFA jednoznacznie stwierdzila wprowadzajac ten przepis, ze nie chca na boiskach polamanych nog, stad takie a nie inne decyzje. Polecam obejrzec powtorke na C+ programu z udzialem Siejewicza i Musiala. Malo, ze takie zagrania kwalifikuja sie na czerwona kartke, teraz nawet nie musi byc kontaktu fizycznego pomiedzy zawodnikami, aby atakujacy wylecial z czerwona kartka z boiska. Reasumujac nie licza sie intencje oraz to czy widzial innego zawodnika czy nie, ale na decyzje ma wplyw zdarzenie samo w sobie, a to jak chyba wszyscy sie zgadzaja bylo niebezpieczne i sedzia mial prawo pokazac czerwona kartke. Nie musial tego robic, ale w zgodzie z przepisami nikt sie do tego niestety nie przyczepi.
W tym wszystkim najsmieszniejsze jest to, ze bramka dla MU z ewidentnego spalonego, a o tym juz nikt nie pisze:

Obrazek jpg wstawiony na forum


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6548 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 07/03/2013 00:35
To bądźmy konsekwentni do bólu. Spóźniony Lopez poza polem pięciu metrów. Ręką nie można wyrządzić krzywdy? Real wznowił gre od bramki, żeby była jasność.



...


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5901 dni




Odp: Liga Mistrzów 12/13 - 07/03/2013 00:37

  anathema napisał:  
To bądźmy konsekwentni do bólu. Spóźniony Lopez poza polem pięciu metrów. Ręką nie można wyrządzić krzywdy? Real wznowił gre od bramki, żeby była jasność.



...



Czytalem gdzies wypowiedz angielskiego sedziego, ze to rowniez czerwona kartka, podobnie jak i za zatrzymanie pilki reka na linii bramkowej.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.37 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005