Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Ogladamy-polecamy! << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7217 dni

**




Odp: Ogladamy-polecamy! - 23/12/2009 20:41
Araby jak to Araby. Jedni wysadzają się, a drudzy wyrażają wolę współpracy. W ramach uzupełnienia polecam obejrzeć nietuzinkowy miniserial produkcji HBO pt. Generation Kill (w Polsce "Czas wojny") - fajnie zgrywa się z The Hurt Locker bo również traktuje o piechocie i wojnie z perspektywy kompanii.

Odnośnie zakończenia - chodzi mi o wybory życiowe. Idziesz do marketu i stoisz przed zasraną półką z płatkami i nie wiesz które kupić. A na wojnie? Życie lub śmierć.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
BNY
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 26/12/2009 00:54
Dziś wybrałem się do kina na Avatar. Szczerze powiem, że jak kuzyn zaproponował mi wyjscie do kina i powiedział tytuł fimu to pierwszy raz go uslyszalem. Pózniej zacząłem szperać w internecie aby znaleźć jakieś informacje na jego temat. 400 mln $ wydanych na ten film...
Więc poszedłem z czystej ciekawości.

Szczerze powiem, że do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jaki wywarł na mnie ten film... widoki, animacje, fabuła - dla mnie coś niesamowitego i szczerze powiem, że dawno nie oglądałem filmu, który wywarłby na mnie takie wrażenie. Ani przez chwilę nie chciałem ale i nie mogłem przestać patrzeć na to co działo się na ekranie. Myślę, że kilka Oskarów wpadnie w ręce jego twórców:)


POLECAM!!


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7217 dni

**




Odp: Ogladamy-polecamy! - 26/12/2009 11:27
Cóż, tylko mogę się podpisać pod tą opinią. Gorąco polecam przejść się na seans 3D. Za oknem syfna pogoda, więc na 3h dzięki Avatarowi wylądujecie na cieplutkiej Pandorze :)


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 26/12/2009 17:05
39/89 Zrozumieć Polskę w wykonaniu LUC-a widzialem juz 3 razy i za kazdym razem szarpie serce


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7418 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 28/12/2009 23:22
Jestem tuż po obejrzeniu The Taking of Pelham 123 (polskie Metro Strachu) i szczerze mówiąc film mnie strasznie rozczarował, typowy amerykański gniot z bohaterem mającym coś na sumieniu w ostatecznym rozrachunku ratującym sytuacje (tym samym się niejako rozgrzeszając), przewidywalny do kwadratu. Naprawdę szkoda bo film gdzie grają tacy aktorzy jak Travolta, Washington czy Turturro nie powinien być tak kiepski.

A co do The Hurt Locker - polecam każdemu, świetne 2-godzinne kino. Czyżby następca Black Hawk Down?

Ostatnio edytowany przez: eF^, 30 grudnia 2009, 19:14 [3 raz(y)]


sagi2009
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5364 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 31/12/2009 12:13
2 stycznia o 14.00 reportaż na Polsacie Sport "Pogoń Lwów ponownie w Polsce".


Semper fidelis !

http://pogonlwow.blog.onet.pl/
Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6226 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 31/12/2009 13:01

  eJay napisał:  
Odnośnie zakończenia - chodzi mi o wybory życiowe. Idziesz do marketu i stoisz przed zasraną półką z płatkami i nie wiesz które kupić. A na wojnie? Życie lub śmierć.



no ja wczoraj wieczorem przysiadłem do tego i film pierwsza klasa. Black Hawk to troche inne kino, więcej akcji a tu właśnie w zakończeniu bardzo fajnie pokazany problem że tacy twardziele potrafią ryzykować własne życie w cholernie trudnych sytuacjach, a w prostym codziennym życiu nie potrafią się odnaleźć bo wojna to ich prawdziwy dom dlatego ciągle to robią i inni pukają się w głowy po co. Powiem szczerze, że film trafił do mnie osobiście z tego względu, że miałem na taką misje się wybrać może dlatego zrobił on na mnie takie wrażenie. W każdym razie polecam


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6919 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 08/01/2010 08:40
Kamienna głowa - Kamennaya Bashka

``On jest wojownikiem i legendą. Jego przezwisko to "Kamienny Łeb", które dostał za wolę zwycięstwa i zewnętrzny wygląd. Po katastrofie samochodowej traci pamięć i nie jest wstanie już kontynuować kariery. Znajdą się jednak ludzie, pragnący zarobić na rewanżu i urządzić mu ostatnią walkę. Teraz "Kamienny Łeb" będzie bić się za siebie, za swój honor i kobietę, która nie wyda jego sekretu.``

Obrazek jpg wstawiony na forum

OBSADA m i.n.
Nikolay Valuev

Widzial ktos? Z ciekawosci ogarne niedlugo choc pewnie bedzie ciezko wytrzymac do konca z z tego typu produkcjami :] i taka ciekawostka...nowy film``PUT`` w roli glownej Michael Madsen,wspomniany Valuyev i ...Pawel Delag:o


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7303 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 08/01/2010 11:51
w koncu zebralem sie w sobie i obejrzalem Dom Zły. Jest naprawdę ZŁY, brudny, ciężki, świetny:) warto chociazby dla odskoczni od chlamu co w tv leci


100% PD
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6767 dni

****




Odp: Ogladamy-polecamy! - 10/01/2010 14:20
czy jest ktoś tutak, kto pomoże znaleśc w internecie:
http://www.filmweb.pl/f108091/200+mil+do+domu,1963
??

właśnie na polsacie kończy się nowsza wersja tego samego filmu, ale ten wymieniony przeze mnie jest o wiele leprzy (mimo ze z 60 lat) no i walta disneya przede wszystkim:)

najchętniej by mi chodziło o wersję z polskim lektorem, wiadomo ze dzieciaki wolą nie czytać:P?

a jesli cięzko to będzie zlokalizować. czy ktoś z was ma możliwość zrzucenia z kasety vhs na formę cyfrową? ewentualnie, czy jest gdzieś w Szczecinie jakiś punkt usługowy, który mi to będzie mógł uczynić:P?

pzdr!


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6226 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 18:54
do znawców gatunku - potrzebuje fajnego filmu wojennego, w miare aktualnego z wyjątkiem:

Szeregowca Ryana, Cienkiej czerwonej, Bylismy żołnierzami, Kompanii braci, Wroga u bram, Hurt lockera i helikoptera bo te juz widziałem, ale ide o zakład że jest jeszzce kilka dobrych ;) Co polecicie?


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7508 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 19:32

  Animal. napisał:  
do znawców gatunku - potrzebuje fajnego filmu wojennego, w miare aktualnego z wyjątkiem:

Szeregowca Ryana, Cienkiej czerwonej, Bylismy żołnierzami, Kompanii braci, Wroga u bram, Hurt lockera i helikoptera bo te juz widziałem, ale ide o zakład że jest jeszzce kilka dobrych ;) Co polecicie?



Ja ostatnio siedzę w klimacie Karnego Batalionu (SHTRAFBAT) z 2004 roku. To taka serialowa opowiastka o karnej jednostce stworzonej w Armii Radzieckiej podczas II wojny światowej. Z tym, że nie nastawiaj się na jakieś wielkie sceny batalistyczne i super efekty. Tam bardziej pokazana jest beznadziejność życia w armii ZSRR (strategia mięsa armatniego, wszędobylska bieda, partyjna ideologia i czuwające nad wszystkim NKWD). Na razie po 3 odcinkach ciągle mam ochotę na kolejne ;) Na całą serię składa się jedenaście 45-minutowych filmów.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7217 dni

**




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 19:44
Ja niezmiennie polecam serial Generation Kill produkcji HBO. 7 niezwykle ciekawych odcinków opowiadających dzieje jednostki zwiadowczej w Iraku. Bardzo realistyczne podejście do tematu, trochę humoru.

Z wojennych radzę również zaopatrzyć się w:
- Pluton, Full Metal Jacket, Czas Apokalipsy (wielka wietnamska trójca)
- Łowca jeleni (to bardziej o następstwach wojny)
- dwa filmy Clinta Eastwooda pokazujące to samo wydarzenie z dwóch stron barykady: Sztandar Chwały i Listy z Iwo Jimy
- a jeżeli już chcesz nadrobić klasykę to obejrzyj koniecznie Most na rzece Kwai i Bitwę o Arnhem :)

No, a jeśli chcesz zobaczyć typowy rip-off wojenny to poproś o Rambo II, III i IV, bo jedynka to całkiem poważny dramat i film akcji jednocześnie.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6920 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 19:47
Polecam Czas Apokalipsy i Pluton ale te tytuły już padły powyżej. Z takich, których nie było dołożyłbym jeszcze Stalingrad

Ostatnio edytowany przez: Cywil, 15 stycznia 2010, 19:59 [1 raz(y)]


Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6226 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 20:10
no ok, to juz jakis zapas, kilku wymienionych nie oglądałem ;) Dzięki za pomoc


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6402 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 20:28

  Animal. napisał:  
do znawców gatunku - potrzebuje fajnego filmu wojennego, w miare aktualnego z wyjątkiem:

Szeregowca Ryana, Cienkiej czerwonej, Bylismy żołnierzami, Kompanii braci, Wroga u bram, Hurt lockera i helikoptera bo te juz widziałem, ale ide o zakład że jest jeszzce kilka dobrych ;) Co polecicie?



9 kompania


Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7142 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 21:28
Ja dodam od siebie Braterstwo Broni

Film polecam oglądać w wersji oryginalnej, tj. koreańskiej. Angielski dubbing zabija klimat.


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7048 dni

**




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 22:08
A ja niedawno wróciłem z Sherlocka Holmes'a i mogę powiedzieć, że film bdb. R.D.J kolejny raz udowodnił, że aktorem nieprzeciętnym jest :)


Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6919 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 15/01/2010 23:02

  eJay napisał:  
Ja niezmiennie polecam serial Generation Kill produkcji HBO. 7 niezwykle ciekawych odcinków opowiadających dzieje jednostki zwiadowczej w Iraku. Bardzo realistyczne podejście do tematu, trochę humoru.

Z wojennych radzę również zaopatrzyć się w:
Full Metal Jacket, Czas Apokalipsy (wielka wietnamska trójca)
- Łowca jeleni (to bardziej o następstwach wojny)



W pierwszej kolejnosci w/w filmy! Szczegolnie Kubricka...daje do myslenia:]


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6920 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 16/01/2010 00:46
FMJ leciał niedawno na tvn7 co ciekawe była to wersja z napisami. Gdy oglądałem go kiedyś w tvnie też były napisy. Nie żeby mi to przeszkadzało ale ciekawe dlaczego akurat ten jeden jedyny film leci z napisami w tv.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005