Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Ogladamy-polecamy! << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Kinia
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5572 dni

**




Odp: Ogladamy-polecamy! - 07/01/2011 12:42
Randall, Ty to ost tylko smutne info tu umieszczasz.. ;>

PS. "Zaplatani" stanowczo na tak ;)!

PS2. "Kolacja dla palantów" (2010) - jakby ktoś szukał jakiejś komedii, to ta daje rade ;) polecam


passion, not fashion
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6911 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 17/01/2011 08:48
ZŁOTE GLOBY 2011 ROZDANE!!

``68 ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się w Beverly Hilton Hotel.

Za najlepszy film roku 2010 Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej uznało "The Social Network" - udramatyzowaną biografię twórcy społecznościowego portalu Facebook. Dodatkowo obraz ten został nagrodzony za reżyserię, scenariusz i muzykę. Nagrodzonego w kategorii najlepszy film ogłaszał Michael Douglas.

Złoty Glob dla najlepszego aktora otrzymał Colin Firth za rolę brytyjskiego monarchy, Jerzego VI w filmie "Jak zostać królem"("King's Speech").

Za najlepszą aktorkę uznana została Natalie Portman, za kreację w dramacie "Czarny łabędź" ("Black Swan").

Robert De Niro otrzymał nagrodę Cecila B. DeMille za całokształt kariery aktorskiej. 67-letni aktor oświadczył, że jeszcze długo zamierza zajmować się działalnością filmową. Członkowie Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej przy Hollywood, które przyznaje Złote Globy oraz koledzy filmowcy nagrodzili Roberta De Niro długą owacją na stojąco. Przed wręczeniem nagrody przypomniano najsłynniejsze filmy z udziałem aktora, takie jak „Ojciec Chrzestny II”, „Taksówkarz”, „Łowca Jelenii”, „New York, New York” czy „Wściekły byk”. „Te filmy są jak moje dzieci, z tą różnicą, że dzieci nie można przerobić na 3D by zwiększyć dochody” - żartował De Niro odbierając statuetkę.


Nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową w filmie otrzymał brytyjski aktor Christian Bale, za rolę brata słynnego boksera Micky'ego Warda w filmie "Fighter" w reżyserii Davida Russella.

Również za rolę drugoplanową w tym samym filmie Złoty Glob otrzymała amerykańska aktorka Melissa Leo.

Za najlepszy serial telewizyjny uznane zostało "Zakazane Imperium" ("Boardwalk Empire") Terence'a Wintera; producentem serialu jest Martin Scorsese.

Za role główne w tym serialu Złote Globy otrzymali Steve Buscemi i Kate Sagal.
"Wszystko w porządku"("The kids are all right!") - amerykańska produkcja uznana została za najlepszy film w kategorii komedia/musical, a Annette Bening otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w tym filmie.

Za rolę drugoplanową w serialu "Glee" Złoty Glob przypadł Chrisowi Colferowi.
Nagroda dla najlepszego filmu animowanego przypadła "Toy Story 3".
Nagrodę dla mini serialu telewizyjnego przyznano produkcji "Carlos" francuskiego filmowca, Francois Oliviera Assayasa.

Najlepszą ścieżkę dźwiękową stworzono dla filmu "The Social Network".

Lista niektórych nagrodzonych (oprac. IAR)

NAJLEPSZY FILM - DRAMAT "The Social Network"
REŻYSERIA David Fincher za "The Social Network"
NAJLEPSZY SCENARIUSZ Aaron Sorkin za "The Social Network"
NAJLEPSZY AKTOR W DRAMACIE Colin Firth za rolę w filmie "Jak zostać królem"
NAJLEPSZA AKTORKA W DRAMACIE Natalie Portman za rolę w filmie "Czarny Łabędź"
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA Melissa Leo za rolę w filmie "Fighter"
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY Christian Bale za rolę w filmie "The Fighter"
NAJLEPSZY FILM - KOMEDIA LUB MUSICAL "Wszystko w porządku"
NAJLEPSZY AKTOR W KOMEDII LUB MUSICALU Paul Giamatti za rolę w filmie "Barney's Version"
NAJLEPSZA AKTORKA W KOMEDII LUB MUSICALU Annette Bening za rolę w filmie "Wszystko w porządku"
ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI Robert De Niro
NAJLEPSZY FILM OBCOJĘZYCZNY "In a Better World" z Danii

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY "Zakazane imperium"
NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM Steve Buscemi za rolę w "Zakazanym imperium"
NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM Katey Sagal za rolę w "Sons of Anarchy"
NAJLEPSZY MINISERIAL LUB FILM TELEWIZYJNY "Carlos"
NAJLEPSZY AKTOR W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM Al Pacino za rolę w filmie "You Don't Know Jack"
NAJLEPSZA AKTORKA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM Claire Danes za rolę w filmie "Temple Grandin"
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU, MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM Chris Colfer za rolę w "Glee"
NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY "Glee"
NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM Laura Linney za rolę w "The Big C"
NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM Jim Parsons za rolę w "Teorii Wielkiego Podrywu"
NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY "Toy Story 3"
NAJLEPSZA PIOSENKA FILMOWA Diane Warren za piosenkę "You Haven't Seen The Last of Me" z filmu "Burlesque"
NAJLEPSZA MUZYKA Trent Reznor, Atticus Ros za "The Social Network"


Złote Globy to nagroda filmowa przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association). Uważa się, że laureaci Złotych Globów to niemal pewni kandydaci do nagród Oscara.

Złote Globy tym różnią się od nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, że dzielą swoje wyróżnienia na dramaty oraz komedie lub musicale, ponadto są kategorie telewizyjne, na przykład seriale, których Oscary nie uwzlędniają. W sumie nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej przyznawane są w 25 kategoriach (14 kinowych i 11 telewizyjnych).
`
Nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej poznamy 25 stycznia, a wręczenie statuetek Oscarów nastąpi w Hollywood 27 lutego``

Social Network zgarnia wszystko..i dobrze:] I nareszcie moja NAgtalie Portman wygrala:] a scena w Czarnym łabedziu z Mila Kunis ach:D Co do seriali to trzymalem kciuki za Buscemi i Zakazane Imperium bo serial rzeczywiscie genialny i moge spokojnie go ustawic w szeregu z moimi dotychczasowymi liderami: Oz i Six Feet Under:] No i Sheldon to juz chyba normalka jesli chodzi o aktora komediowego:]

p.s Tym razem pozytywnie Kinia:]


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5309 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 17/01/2011 14:53
cieszy nagroda dla Roberta De Niro w pełni zasłużona, dla mnie jeden z lepszych aktorów ever.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6911 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 18/01/2011 22:08
Na szybko...

127 hours

``Najnowszy film Danny'ego Boyle'a, wyróżnionego Oscarem za "Slumdog. Milioner z ulicy", to ekranizacja książki Arona Ralstona. Dramatyczne przeżycia młodego alpinisty, który podczas samotnej wędrówki zostaje uwięziony w rozpadlinie skalnej w niedostępnych górach Utah i jest zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie``

Obrazek jpg wstawiony na forum

ZWIASTUN

James Franco WOW ,co za rola!...Kawal dobrego kina i kolejny genialny film Dannyego Boyle`a, bardzo dobrze zmontowany i zrealizowany,ogolnie mial ciekawy pomysl na ten film i w 100% udalo mu sie go zrealizowac,przynajmniej na mnie zrobil duże wrażenie no i jak zawsze genialna muzyka Rahmana!....a koncowa scena uff moc:] Polecam!


Black Swan(Czarny łabędź)

Obrazek jpg wstawiony na forum

``Nina (Natalie Portman) jest baleriną w jednym z najlepszych zepołów baletowych w Nowym Jorku. Panuje tam zimne wyrachowanie. Baletnice zrobią wszystko, by zepchnąć w dół dziewczynę, która tylko stanie o stopień wyżej niż one. Zbliża się kres kariery Beth i rozpoczyna się polowanie na jej miejsce w "Jeziorze Łabędzim". Główną rolą jest postać Odett, królowej łabędzi. Rola ta jest trudna, bo balerina będzie musiała grać zarówno słodkiego "Białego Łabędzia", jak i mrocznego "Czarnego Łabędzia.
Oczywiście Nina pretenduje do roli tego pierwszego, ale czy będzie umiała pokazać pazurki i zostać "Czarnym Łabędziem"? Czas płynie, a Nina desperacko próbuje odnaleźć swoją ciemną stronę. Wtedy zauważa w zespole dziewczynę wyglądającą jak ona. Za każdym razem, kiedy próbuje do niej podejść, dziewczyna odwraca się. W końcu spotyka ją po próbie. Ma na imię Lilly (Mila Kunis) i wygląda jak Nina. Nie jest jednak jej wierną kopią. mniej``

Zwiastun

Piekna Natalie Portman,Vincent Cassel do tego jeden z moich ulubionych rezyserow, i wlasnie, film bardzo dobry aczkolwiek nie kazdemu sie spodoba, ja kolejne arcydziela Aronofskiego pochlaniam momentalnie...i kazde robi na mnie duze wrazenie, nie kazdy lubi takie kino,nie kazdy rozumie...jak dla mnie rewelacja!(a moze to tylko slabosc do Portman i Aronofskiego?) niby historia banał a mnie przekonala, a Natalka chyba oscara złapie za te role:]


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6218 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 18/01/2011 22:16

  Randall McMurphy napisał:  

Piekna Natalie Portman,Vincent Cassel do tego jeden z moich ulubionych rezyserow, i wlasnie, film bardzo dobry aczkolwiek nie kazdemu sie spodoba, ja kolejne arcydziela Aronofskiego pochlaniam momentalnie...i kazde robi na mnie duze wrazenie, nie kazdy lubi takie kino,nie kazdy rozumie...jak dla mnie rewelacja!(a moze to tylko slabosc do Portman i Aronofskiego?) niby historia banał a mnie przekonala, a Natalka chyba oscara złapie za te role:]



no właśnie..kino nie moje, jednak miłe zaskoczenie że w końcu coś ambitnego i innego na srebrnym ekranie. Rola Portman faktycznie bardzo dobra pokusiłbym sie już o typ do Oscara.. a póki co czekam na nominacje :)


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6394 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 18/01/2011 23:08
Posiada ktoś działające linki w przyzwoitej jakości do Black Swan?


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7410 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 22/01/2011 00:04
Dla chcących wybrać się do kina na Turysta - zdecydowanie odradzam - film nudny, przewidywalny do bólu ze słabą fabułą - gdyby nie Deep i Jolie (plus Wenecja) film byłby totalną klapą.

Dlaczego jest reklamowany i nazywany thrillerem to dla mnie zagadka, słabe kino akcji z elementami romansu.


Fincz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5575 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 26/01/2011 18:10
Dla fanow czarnych komedii polecam film '11:14' (Jedenasta czternaście) ;]


Red is bad
Roman Pigwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5577 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 26/01/2011 22:59

  Randall McMurphy napisał:  
Na szybko...

127 hours

``Najnowszy film Danny'ego Boyle'a, wyróżnionego Oscarem za "Slumdog. Milioner z ulicy", to ekranizacja książki Arona Ralstona. Dramatyczne przeżycia młodego alpinisty, który podczas samotnej wędrówki zostaje uwięziony w rozpadlinie skalnej w niedostępnych górach Utah i jest zmuszony do desperackiej walki o przetrwanie``

Obrazek jpg wstawiony na forum

ZWIASTUN




Oglądałem , i ... prawie usnąłem . Jak się komuś podobał film ''pogrzebany'' to ten też się spodoba .


https://www.facebook.com/ekipakryzys/ Grupa turystyczna mocno powiązana z FCWK - POGOŃ SZCZECIN
AntyC
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5445 dni

**




Odp: Ogladamy-polecamy! - 29/01/2011 20:45
Jakis aktualny torrent lub coś podobnego do ULTRA jesli macie poproszę:)


Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6911 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 00:34

  antyC napisał:  
Jakis aktualny torrent lub coś podobnego do ULTRA jesli macie poproszę:)



klik
]
sprawdz tez ale nie jestem pewien na 100% ze to ten film klik

Ostatnio edytowany przez: Randall McMurphy, 30 stycznia 2011, 00:50 [3 raz(y)]


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6911 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 08:43
``W piątkowy wieczór "Spartacus: Gods of the Arena" - prequel "Spartacusa: Blood and Sand" zanotował świetny wynik oglądalności na stacji Starz. Pierwszy odcinek miniserii zgromadził przed telewizorami 1.90 mln (razem z powtórką) widzów, a jest to wynik aż o 77% wiekszy niż podczas premiery pierwszego sezonu "Spartacusa".

To tylko pokazuje, jak fani produkcji tęsknią za produkcją, a stacja Starz podjęła dobrą decyzję o rozpoczęciu prac nad 2. sezonem z nowym aktorem w roli głównej (Liam McIntyre).

W dwóch epizodach ma się pojawić także Andy Whitfield (Spartacus).

Decyzja o stworzeniu cyklu poprzedzającego serial zapadła po tym jak u Whitfielda wykryto chłoniaka. Jego gościnne występy będą kręcone w przerwach kuracji, zaś jeśli całe leczenie zakończy się sukcesem, prawdopodobnie serial będzie kontynuowany.

W produkcji zobaczymy także innych znajomych Petera Mensaha (Doctore), Manu Bennetta (Crixus), Antonio Te Maioha (Barca), Nicka E. Tarabaya (Ashur) oraz Lesley-Ann Brandt (Naevia). Ponadto przewidziana jest także rola dla nowej postaci – czempiona gladiatorów z czasów przed dominacją Crixusa.

Główną postacią będzie Gannicus, najlepszy gladiator w Domu Batiatusa, a zagra go Dustin Clare ("Satysfakcja"). U jego boku pojawią się Jaime Murray ("Dexter") i Marisa Ramirez ("General Hospital"). Wcielą się one odpowiednio w role snobistycznej mieszkanki Kapui oraz niewolnicy.

"Gods of the Arena" przedstawi historię Batiatusa, który nie jest jeszcze głową swojej rodziny, nie prowadzi też szkoły gladiatorów. W ludusie prym wiedzie Gannicus, ale sama szkoła nie ma jeszcze znanej ze "Spartakusa" popularności. Gladiator będzie próbował zmienić ten fakt.

2 odcinki juz dostepne na necie :Spartacus Gods of the Arena Pt I i II i oba swietne,komu podobal sie 1 sezon to 2 tym bardziej bo rozpoczal sie znakomicie.


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5079 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:18
Tyle że drugi sezon ma mniej wspólnego z historią niż 1 . Powinni zrobić normalne powstanie Spartakusa i spróbować jak najdokładniej odwzorować jego przebieg .


Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6911 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:19

  Bulin napisał:  
Tyle że drugi sezon ma mniej wspólnego z historią niż 1 . Powinni zrobić normalne powstanie Spartakusa i spróbować jak najdokładniej odwzorować jego przebieg .



az mi sie niechce odpowiadac bo niewiem czy sie smiac czy plakac1 miejsce jakby chcieli to by zrobili...proste.


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5079 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:28

  Randall McMurphy napisał:  

  Bulin napisał:  
Tyle że drugi sezon ma mniej wspólnego z historią niż 1 . Powinni zrobić normalne powstanie Spartakusa i spróbować jak najdokładniej odwzorować jego przebieg .



az mi sie niechce odpowiadac bo niewiem czy sie smiac czy plakac1 miejsce jakby chcieli to by zrobili...proste.



Ja po prostu uważam że jak robić serial o Spartakusie , to robić o nim i jego powstaniu o którym informację mamy w historii . O Batiatusie w sumie wiemy że był i nic poza tym .


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7832 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:38

  Bulin napisał:  

  Randall McMurphy napisał:  

  Bulin napisał:  
Tyle że drugi sezon ma mniej wspólnego z historią niż 1 . Powinni zrobić normalne powstanie Spartakusa i spróbować jak najdokładniej odwzorować jego przebieg .



az mi sie niechce odpowiadac bo niewiem czy sie smiac czy plakac1 miejsce jakby chcieli to by zrobili...proste.



Ja po prostu uważam że jak robić serial o Spartakusie , to robić o nim i jego powstaniu o którym informację mamy w historii . O Batiatusie w sumie wiemy że był i nic poza tym .



idz do biblioteki i wypozycz sobie ksiazki o spartakusie, a nie marudzisz


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5079 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:45
Jest to amerykański serial historyczno-przygodowy . Historyczne powinny zawierać elementy historii , prawdziwe a nie wymysły jakiegoś scenarzysty .


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7500 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:55

  Bulin napisał:  
Jest to amerykański serial historyczno-przygodowy . Historyczne powinny zawierać elementy historii , prawdziwe a nie wymysły jakiegoś scenarzysty .



na programach Discovery bywają fajne filmy historyczne, jest spora szansa że znajdziesz także dokument o Spartakusie


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5079 dni




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:59
Oglądałem kiedyś . Polecam także ten dokument http://www.filmypopolsku.pl/film/wielcy_wodzowie_spartakus.html

Ostatnio edytowany przez: Servant, 30 stycznia 2011, 13:05 [2 raz(y)]


Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6911 dni

*




Odp: Ogladamy-polecamy! - 30/01/2011 12:59
serial historyczny:D a ja myslalem ze serial Spartacus: Blood and Sand jest serialem fantastycznym:] ale jak kolego szukasz poparca hisotrii w tego typu produkcjach to wez sie za Avatar:]

edit: a pokaz mi gdzie jest napisane ze ten serial jest odzwierciedleniem historii i zamyslem rezysera jak i producenta bylo dokladne przeniesienie historii na ekran? Wykorzystali historie o Spartacusie i zrobili cos wlasnego...Jesli twoim zamiarem bylo dowiedzenie sie z tego serialu jak wygladala historia to sie troche pomyliles:]

Fantastyka – dziedzina literatury (a także filmu i innych dziedzin sztuki i kultury). Polega ona na kreowaniu istot, które są wytworem wyobraźni, części świata lub całej rzeczywistości zupełnie odmiennej od tej, którą znamy z życia.

Ostatnio edytowany przez: Randall McMurphy, 30 stycznia 2011, 13:07 [1 raz(y)]


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005