Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Pogoń w mediach, newsy, komentarze << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5993 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:32

  Gradus_new napisał:  

Reasumując: niezależnie czy nowy czy remont powinien to być jak najprostszy stadion bez wodotrysków i ekstrawagancji.


Taki nie spełni wymagani IV kategorii UEFA czyli brak szans na grę nawet w grupie LE.


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:41

  Cytat:  
Co do remontu pytanie jest też czy koniecznie cały stadion musi być zadaszony. Moim zdaniem można sobie dać spokój z zadaszaniem łuku - to pewnie najdroższa część dachu.



Aha czyli chcesz zadaszyć dwie trybuny proste a łuk zostawić bez dachu. Ale by to wyglądało :D Poza tym czemu łuk ma moknąć a proste trybuny nie ? wymyslasz juz takie bzdury ze sie tylko pogrążasz


krzysiek48
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3773 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:46
Takie Camp Nou ma tylko część trybun zadaszoną ;) Przynajmniej byłyby tańsze bilety na takie miejsca. Ale przy mniejszym stadionie, jak nasz na 20-25 tysięcy miejsc, wypadałoby jednak zadaszyć cały.


Gradus_new
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3664 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:50
A co w tym dziwnego? Wyglądałoby to całkiem normalnie. Czy stadion musi być koniecznie zadaszony całkowicie? Nigdy nie widziałeś takich stadionów? Nawet wspominany tu Olimpijski w Berlinie przez wiele lat nie miał zadaszonych łuków.

Obrazek jpeg wstawiony na forum

A tutaj przykład Barcelony:

Obrazek jpg wstawiony na forum

za http://barcelona.miasta.org/11,Camp_Nou.html

Miejsca bez dachu na łuku mogłyby być dużo tańsze niż reszta miejsc. Idealne na młyn :)


Oddajcie mi moj stary login...
Gradus_new
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3664 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:51

  Rauliki napisał:  

Taki nie spełni wymagani IV kategorii UEFA czyli brak szans na grę nawet w grupie LE.



jakich konkretnie wymogów by nie spełniał?


Oddajcie mi moj stary login...
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:54
kurwa jak juz chcecie modernizacje a nie nowy stadion to w pełni funkcjonalny a nie jakis bubel bez dachu na łuku, ja pierdole

o ile ten trup na Twardowskiego mozna nazwac "funkcjonalny" skoro to jest lej po bombie zalany betonem ....


wiele pieknych chwil tam przezylismy, ale dlugo na nim nie pociagniemy a modernizacja to wywalanie hajsu w błoto, tylko nowy stadion i wszystko w temacie.


Gradus_new
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3664 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 15:59

  DP napisał:  
kurwa jak juz chcecie modernizacje a nie nowy stadion to w pełni funkcjonalny a nie jakis bubel bez dachu na łuku, ja pierdole



Ile Ty masz lat? Pracujesz już na własne utrzymanie? Jeśli to mogłoby znacznie obniżyć koszty stadionu a jednocześnie dawałoby nam stadion spełniający wymogi to dlaczego nie?


Oddajcie mi moj stary login...
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:01

  Gradus_new napisał:  

  DP napisał:  
kurwa jak juz chcecie modernizacje a nie nowy stadion to w pełni funkcjonalny a nie jakis bubel bez dachu na łuku, ja pierdole



Ile Ty masz lat? Pracujesz już na własne utrzymanie? Jeśli to mogłoby znacznie obniżyć koszty stadionu a jednocześnie dawałoby nam stadion spełniający wymogi to dlaczego nie?



dlatego ze byloby to nie funkcjonalne i żałosne budowac cos na pol gwizdka

zadaszmy obecną prostą, wyburzymy niską i dajmy tam nową trybune a łuk zostawmy tak jak jest

ale bysmy mieli !

nowa trybuna "niska " zrobiona od podstaw
stara trybuna "prosta" przypudrowana dachem
stary "łuk" nie naruszony


gratulacje inwencji twórczej, serio, takie cos rzadko kto umie wymyslic


lepiej hajs przeznaczyc na nowe chodniki o ktore ostatnio tu walczyles, niz na stadion, co nie ? masakra


Gradus_new
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3664 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:12
Nie rozumiem co w tym złego. Chodzi Ci o to, że stadion ma być "cool, nowoczesny i bajerancki"? Moim zdaniem w tym wciąż biednym mieście są dużo ważniejsze potrzeby. Stadion to rozrywka a na nią duże pieniądze można wydawać jak podstawowe sprawy są zaspokojone. Dlatego uważam, że należy jak najmniejszym kosztem doprowadzić stadion do stanu spełniającego wymogi i nic więcej.


Oddajcie mi moj stary login...
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:13
stadion nie ma byc "cool, nowoczesny i bajerancki" tylko ma byc funkcjonalny i ogarniety do tego stopnia, zeby kazdy mial takie same (w miare) warunki ogladania meczu. zadaszenie to jest minimum a nie zadna zachcianka. w wielu duzych miastach, (pomijam te na euro 2012) postawili stadiony za 150-300 milionow, i jakos zyja, no papatrz, czyli da sie...


Niepokonany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:33
Co to za argument ze stadionem Barcelony? Przecież tam prawie nigdy nie pada...


Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7120 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:34

  DP napisał:  
stadion nie ma byc "cool, nowoczesny i bajerancki" tylko ma byc funkcjonalny i ogarniety do tego stopnia, zeby kazdy mial takie same (w miare) warunki ogladania meczu. zadaszenie to jest minimum a nie zadna zachcianka. w wielu duzych miastach, (pomijam te na euro 2012) postawili stadiony za 150-300 milionow, i jakos zyja, no papatrz, czyli da sie...



Zanim następnym razem zaczniesz wyzywać kogoś od głąbów, sprawdź co się stało w Portugalii po ME ze stadionami, zobacz sobie też wyniki finansowe wszystkich tych Twoich funkcjonalnych stadionów. Też jestem za nowym stadionem ale max 25 000 i przede wszystkim z pomysłem jak ten stadion ma na siebie zarobić.


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
Gradus_new
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3664 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:34
Miliony much nie mogą się mylić... To nie jest żaden argument, że gdzieś tam stadiony za 150-300 mln pobudowali.

Stać Cię na samochód za 30 tys to kupisz mimo wszystko taki za 60 tys. a potem zęby w ścianę bo sąsiad taki ma?

Zadaszenie wcale nie jest żadnym minimum. Jak widzisz w Barcelonie mogą żyć z symbolicznym zadaszeniem w skali całego stadionu a rocznie spada tam więcej deszczu niż w Szczecinie.
http://pl.climate-data.org/location/1564/
http://pl.climate-data.org/location/297/
Pewnie na nowym stadionie będą mieć kompletne zadaszenie ale jak na razie jakoś jeszcze wytrzymują a Ty nie dałbyś rady? :)


Oddajcie mi moj stary login...
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 16:38
"lepiej chodniki przeznaczyc kase niż na porządną modernizację stadionu" " miasto za biedne jest na taką inwestycję" "Trzeba skromnie"

Kurwa, takie teksty to lecą zawsze od przydupasów Krzystkowych i ludzi całkowicie nie związanych z Pogonią. Nie wiem co ty tutaj robisz ale chyba jakimś prowokatorem jesteś a nie kibicem Pogoni.

Zawsze jak jest temat stadionu to takie ciule gadają, że miasta nie stać. Ale stać za to na budowanie filharmonii, przestarzałej hali za 200 mln zł. ( praktycznie całość z kasy miasta z zaledwie paroma % dofinansowania) dla ilu ? 6 tys. ludzi ?. Ale jak przychodzi temat stadionu dla Pogoni (która jes t jednym z najstarszych symbolów miasta) to nagle zaczyna się pieprzenie "nie stac, sa wazniejsze rzeczy" itd ! No normalnie ręce opadają..
Jak z DP bardzo często się nie zgadzam tak tutaj 100 % racji ma.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 18:06
Błąd

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 18 czerwca 2015, 19:00 [1 raz(y)]


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4196 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 18:55

  Icar napisał:  
"lepiej chodniki przeznaczyc kase niż na porządną modernizację stadionu" " miasto za biedne jest na taką inwestycję" "Trzeba skromnie"

Kurwa, takie teksty to lecą zawsze od przydupasów Krzystkowych i ludzi całkowicie nie związanych z Pogonią. Nie wiem co ty tutaj robisz ale chyba jakimś prowokatorem jesteś a nie kibicem Pogoni.

Zawsze jak jest temat stadionu to takie ciule gadają, że miasta nie stać. Ale stać za to na budowanie filharmonii, przestarzałej hali za 200 mln zł. ( praktycznie całość z kasy miasta z zaledwie paroma % dofinansowania) dla ilu ? 6 tys. ludzi ?. Ale jak przychodzi temat stadionu dla Pogoni (która jes t jednym z najstarszych symbolów miasta) to nagle zaczyna się pieprzenie "nie stac, sa wazniejsze rzeczy" itd ! No normalnie ręce opadają..
Jak z DP bardzo często się nie zgadzam tak tutaj 100 % racji ma.



Gradus zawsze pisał mądrze i logicznie...ale to co tu teraz wymyśla to szokuje.Mam wrażenie że spotkał gdzieś na mieście Krzystka i jakieś bakterie od niego przejął bo trudno to komentować.Stadion zadaszony połowicznie?...rozumiem że wpisuje się to w koncepcje działania tego miasta w stosunku do Pogoni na przestrzeni ostatnich lat..Czyli trybuna kryta na dwa sektory i ....koniec.Budynek klubowy i....wyburzenie go po raptem paru latach.Za chwilę padnie propozycja by nie zakładać krzesełek na stadionie to pojemność stadionu się zwiększy a koszty spadną.Ja rozumiem że wszystkie chodniki w Lublinie.Tychach,Białymstoku,Łodzi czy Zabrzu juz wyprostowali i bez problemu mogą budować stadiony ale trudno brać takie argumenty skoro Krzystek wydaje miliony na trzy dniową imprezę na Wałach (koszt ok 9-12 mln.) oraz buduje to o czym wspomniał Icar (hala etc) za grube melony z kasy Miasta..Naprawdę jak mamy dalej bawić się w prowizorkę to nie budujmy niczego bo żadna to promocja miasta,klubu i zachęta sponsorów by ladować kasę tam gdzie stadion ma być z lat 80-tych odbiegający od jakikolwiek dzisiejszych standardów.Przecież w Hiszpani gdzie jest najlepsza liga świata połowa stadionów nie ma dachu.To że jest tam średnio 12 stopni cieplej to też żaden argument bo przecież dach ma dawać przyjemny cień. Reasumując- chodniki też mozna zrobić proste i nowe na szerokość 1 metra...a resztę wyrównać gruzem.Będzie taniej.Skoro aleje Kwiatową można było zrobić bez kwiatów to nie widze przeszkód by wyremontować stadion bez krzesełek ,dachu czy chociażby porzadnego parkingu.

Ostatnio edytowany przez: EPSON, 18 czerwca 2015, 19:10 [2 raz(y)]


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 19:49

  EPSON napisał:  

  Icar napisał:  
"lepiej chodniki przeznaczyc kase niż na porządną modernizację stadionu" " miasto za biedne jest na taką inwestycję" "Trzeba skromnie"

Kurwa, takie teksty to lecą zawsze od przydupasów Krzystkowych i ludzi całkowicie nie związanych z Pogonią. Nie wiem co ty tutaj robisz ale chyba jakimś prowokatorem jesteś a nie kibicem Pogoni.

Zawsze jak jest temat stadionu to takie ciule gadają, że miasta nie stać. Ale stać za to na budowanie filharmonii, przestarzałej hali za 200 mln zł. ( praktycznie całość z kasy miasta z zaledwie paroma % dofinansowania) dla ilu ? 6 tys. ludzi ?. Ale jak przychodzi temat stadionu dla Pogoni (która jes t jednym z najstarszych symbolów miasta) to nagle zaczyna się pieprzenie "nie stac, sa wazniejsze rzeczy" itd ! No normalnie ręce opadają..
Jak z DP bardzo często się nie zgadzam tak tutaj 100 % racji ma.



"...ale to co tu teraz wymyśla to szokuje.Mam wrażenie że spotkał gdzieś na mieście Krzystka i jakieś bakterie od niego przejął bo trudno to komentować.Stadion zadaszony połowicznie?...rozumiem że wpisuje się to w koncepcje działania tego miasta w stosunku do Pogoni na przestrzeni ostatnich lat..Czyli trybuna kryta na dwa sektory i ....koniec."



Epson całkowicie się zgadzam z tym że wg mnie nie do końca chodzi o Pogoń. Ja mam takie wrażenie że kłamczuszek "tworzy" miasto przede wszystkim dla swoich i nazwijmy to "swoich znajomych" potrzeb. Im Pogoń nie jest potrzebna, a w takich miejscach oszczędzają. Prosty przykład, na czas modernizacji torowiska na ul. Gdańskiej wystarczyło, co pokazała sytuacja z remontem na moście Długim, udostępnić przejazd pociągami PKP na bilety MZK. W takiej sytuacji korków, zwiększonego zużycia paliwa, zniszczonych aut, straconych nerwów mieszkańców, nie byłoby. Kłamczuszkowi i towarzyszom potrzebne są miejsca, za które chętnie przepłacą, oczywiście naszymi pieniędzmi, a które im zapewnią rozrywkę i miłe spędzenie czasu (pewne jest że jakaś część mieszkańców także skorzysta). Ludzi mają w dupie bo i tak wygrają następne wybory, bo przecież mamy lepsze drogi i chodniki...


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5993 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 20:03
Jak czytam, że Szczecina nie stać i należy zmodernizować tanio i byle jak, to się zastanawiam skąd te głosy. Jak ktoś płacący w tym mieście podatki może chcieć zmanować pirniądze. Biednego nie stać, żeby budować byle co.
Krzystek wmówił ludziom, że w tym mieście nic się da. Ale czy budujemy taniej niż gdzie indziej? Nie. Za to gorzej na pewno.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 20:19
Sory Gradus, ale skasowało mi "pięknego" mail-a z odpowiedziami na twoje uwagi. Nie mam czasu jeszcze raz go pisać; napiszę w skrócie:
- sam sprawdź ile kosztuje miasta (Państwo) roczne utrzymanie stadionów - będziesz zdziwiony ;)
- można sprawdzić ile kosztuje przebudowa stadionów w niecce (na wale) w stosunku do budowy nowych.
- dlaczego, jeżeli to taki dobry i tani sposób to nikt już nie buduje stadionów na wale (czy w niecce) ?
- dlaczego tanie w utrzymaniu stare kina zbankrutowały, a drogie i w budowie i w utrzymaniu multipleksy nie dość, że się nie dokłada to jeszcze zarabiają ?
- "nowoczesny" znaczy drogi. Które firmy (miasta, Państwa) rozwijają się szybciej; czy te nie "nowoczesne" ?
Czy droższy w utrzymaniu jest dom "kostka" z lat 70-tych (niech będzie- po remoncie) czy takiej samej wielkości nowy dom ?

Później były wywody na temat miasta -też skrócę.
Najważniejsze dla miasta i jego pozycji jest postrzeganie miasta przez jego mieszkańców (spytaj mieszkańca Szczecina czy warto tutaj zainwestować). Tutaj wszelkie badania wypadają "dramatycznie".
Miasto nie można powiedzieć stara się to zmienić. Niestety jak widać setki chodników, dróg, baseny, mariny nic nie dają. Zadałeś sobie pytanie dlaczego ? Dlaczego mieszkańcy "zapyziałego" w stosunku do Szczecina Rzeszowa czy Białegostoku uważają, że ich miasta super się rozwijają i przekonuję do tego innych. Dlaczego w Szczecinie, Łodzi ludzie myślą odwrotnie. Jak to działa, że w tych pierwszych miastach ludzi (i kasy) przybywa, a w drugich ubywa ludzi, a kasa przybywa wolniej.

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 18 czerwca 2015, 20:35 [1 raz(y)]


paprykarzyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3772 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/06/2015 21:56
Mnie zastanawia jeszcz coś więcej.
Dlaczego nikt nie mówi o tym, że wyremontowany nasz stary stadion nie będzie miał praktycznie zadnej innej funkcji komercyjnej. Nie bedzie tam zadnych przestrzeni do wynajecia. Sceptycy nowego stadionu ciągle narzekają, że nie ma kasy, że są ważniejsze rzeczy w mieście. Tylko, że lekką ręką popierają wydanie conajmniej 100 mln na pseudo modernizację, która pozbawi stadionu wielu mozliwości zarabiania na siebie czy też przynajmniej zmiejszenia kosztów jego utrzymania. Bo rozumiem, że taki stadion będzie żył tylko przy okazji meczów Pogonii. Czyli tak jak teraz.
Poza tym na ile lat modernizacja wystarczy? Czy za 10-20 lat nie okaże się, że znów musimy modernizować by spełniać kolejne wymogi?

Jeśli nas teraz nie stać to budujmy trybuna po trybunie ale tylko nowy stadion!


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005