Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Pogoń w mediach, newsy, komentarze << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6143 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 17/07/2017 20:23
Niedługo będzie więcej kontuzjowanych niż zdrowych do gry w kadrze pierwszego zespołu. :(


PS 1948
tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7437 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 17/07/2017 20:34

  Icar napisał:  
W euro.


Porąbało ich. Kto da tyle kasy za szklanego 35 latka?


INDIOS BRAVOS
Niepokonany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 17/07/2017 20:37




To się ciekawie zapowiada sobota, pewnie część kontuzjowanych wróci do tego czasu, ale jeśli nie to prawdopodobnie wyjdziemy składem Załuska-Rudol-Rapa-Hołota-Nunes-Murawski-Drygas-Gyursco-Kitano-Kowalczyk-Zwoliński bez nikogo sensownego na ławce i z kilkom zawodnikami poniżej poziomu Ekstraklasy w pierwszym składzie. Mało zabawnie to zaczyna wyglądać.


Gonzalez13
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3658 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 17/07/2017 21:12

  tm_tomcio napisał:  

  Icar napisał:  
W euro.


Porąbało ich. Kto da tyle kasy za szklanego 35 latka?



Zyga Wasilewski


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3651 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 17/07/2017 21:17

  Gonzalez13 napisał:  

  tm_tomcio napisał:  

  Icar napisał:  
W euro.


Porąbało ich. Kto da tyle kasy za szklanego 35 latka?



Zyga Wasilewski



Jestem, jestem. Tylko co ja mam do Robaka to nie wiem kolego miły.
Nierealne dla nas, posłuchajcie dokładniej co mówił Prezes o naszej sytuacji finansowej. Niestety musimy oglądać każdą złotówkę dwa razy. A Robak będzie chciał także za podpis + prowizja dla menadżera. Kontrakt też nie mały.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 17/07/2017 21:19
Na Robaka to sie czai, tak na oko, to pewnie z pol ekstraklasy.


kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4826 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 18/07/2017 09:13

  Icar napisał:  
W tyn linku co wyżej dałem, jest też zapis relacji z tego spotkania 1,5 h, więc jak ktoś nie oglądał to może obejrzeć.
Padła też kwestia dotycząca trenera bramkarza, Prezes szybko uciął dyskusje, że nawet nie ma co próbować o tym gadać, bo ma pewną pozycję. A padały tam teksty ze strony kibica o braku rozwoju wśród bramkarzy i próby dyskusji o nim.



I to pokazuje, że prezes nie bardzo wie co się w tym klubie dzieje, zatrudnia każdego kolesia Stolarczyka, którego ten mu poleci... Jeżeli od "odejścia" Długosza każdy nasz bramkarz zaliczył totalny regres i umiejętności przy tym trenerze sięgają max 3 ligi, to chyba jest tutaj coś nie tak i nie traktowałbym tego jako przypadek... zresztą Janukiewicz w ostatnim wywiadzie, też powiedział coś na ten temat między wierszami... Co do Stolarczyka wkurza mnie gościu jest mega słabym dyrektorem sportowym o czym świadczy urlop w okienku transferowym ale z drugiej strony skoro nie ma hajsu, to nie wyczaruje nam gwiazd, oczywiście można kogoś wyciągnąć z jakiejś Łotwy, Litwy czy 3 ligi Hiszpańskiej ale to nie u nas za dużo niewiadomych a my chcemy tanich, sprawdzonych z odpowiednimi umiejętnościami... ;) (czyli trzech różnych piłkarzy). Najciekawsze w tym wszystkim jest, to, że te nasze juniorskie gwiazdy w pewnym momencie zatrzymują się w rozwoju a my ich pchamy na siłę... Rudol czy Matynia (który de facto na chwilę obecną myślę, że nie grałbym nawet w większości klubów 3 ligowych) i to jest dramat, pakujemy kasę na etapie juniorów coś tam osiągamy ale co z tego skoro później ślad po nich ginie... Prezesowi nie wierzę, kłamie na każdym kroku o czym się już wielokrotnie przekonaliśmy. Nie wiem jak można być tak naiwnym i nie widzieć tego co się dzieje... a kibic ma tylko kupić karnet i wierzyć, że będzie dobrze...


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 19/07/2017 10:39

  eF^ napisał:  
Co ciekawsze fakty:
- kłótnia Mroczek vs. Skorża to bzdura, dziennikarska kaczka;
- za Akę dostaliśmy 100 tys. euro, a nie tak jak było mówione w mediach 600 tys.;
- piłkarze w zeszłym sezonie nie dostali premii/bonusu za awans do 8-mki, a mieli obiecane premie za 6-te miejsce (podobno poważne) których ostatecznie nie dostali;
- pytania dotyczące transferów zbywane ,,milczeniem w tym temacie z uwagi na dobro transferu";
- Zina wykonuje koszulki bo Nike chciał, żeby od razu zamówić 5000 koszulek.



Bardzo dobra inicjatywa jeśli chodzi o spotkanie z prezesem, fajnie że Mroczek znalazł czas i potwierdził że nie ma problemu z ewentualnymi spotkaniami w przyszłości, na pewno wielki plus dla niego. Bardzo pozytywne jest też jego zaangażowanie we wszelkie aspekty funkcjonowania klubu no i oczywiście w sprawy nowego stadionu, widać że żyje Pogonią i widzę u niego pasję z tym związaną. Po blisko dwóch godzinach spotkania nasuwają mi się pewne wnioski.
Przede wszystkim jeśli chodzi o walkę o najwyższe cele. Upraszczając to związana jest niewątpliwie z przejściem klubu na wyższy poziom (budżet), który możemy uzyskać w następujący sposób:
Po pierwsze promocja i sprzedaż zawodników (stąd też m.in. rozwój Akademii), dobry kierunek ale na to oczywiście potrzeba czasu. Po drugie wpływy z dnia meczowego, do tego jest potrzebny oczywiście stadion, więc też jest to kwestia za około 1,5- 2,5 lat. I trzeci, najbardziej nieprawdopodobny - bogaty sponsor. Na pewno zadłużania klubu nie będzie, co jest jak dla mnie dobrą informacją, dla innych marzących o "wielkich" nazwiskach już teraz niekoniecznie. Oczywiście szukanie okazji, kontraktowanie zawodników z kartą na ręku jak najbardziej będzie miało miejsce.
Zgadzam się z prezesem że nie ma sensu się zadłużać by pozyskać potencjalnie lepszych graczy gdyż nie jest to gwarancją sukcesu, ewentualne konsekwencje porażki byłyby zbyt wysokie.
Oczywiście nie jest tak że nie walczymy o miejsca pucharowe, czy Puchar Polski - oczywiście że walczymy, tym bardziej że związane są z tym wysokie premie Azotów (może one pozwoliłyby już przejść na wyższy poziom?) ale bez rewolucji kadrowych i bez zadłużania się, generalnie tym co mamy, chyba że wpadnie jakaś okazja.
Nie podoba mi się natomiast podejście Mroczka w sprawie ambicji piłkarzy po wejściu do 8. Otóż twierdzenie o piłkarzach że cyt. "musieliby być idiotami" by nie grać o wyższe miejsca za które mają płaconą wielką ponoć kasę świadczyć może o tym że idiotą to może być ale Mroczek. Ja uważam że ten problem może być trochę bardziej złożony niż przedstawia prezes. Może po prostu te pieniądze były niewystarczające w stosunku do ewentualnego wysiłku grajka? Może wakacje są ważniejsze niż wysiłek o jakiś tam bonus, utrzymanie i tak jest i kontrakt na następny sezon także.
Wdaje mi się także że jechanie po jakimś dziennikarzynie zdaje się per "cap" czy jakoś tak też jest wsiowe i Mroczek mógłby nad tym w przyszłości popracować.
Co do urlopu i pracy Stolara to prezes ma rację że każdy powinien iść na urlop, zgadzam się jak najbardziej. No ale myślę że nie byłoby problemem dla dyrektora sportowego pójście na urlop po zamknięciu okienka, w Chorwacji dalej będzie gorąco. Ten termin może być spowodowany chęcią pokazania potencjalnym piłkarzom że Pogoń ma już zamkniętą kadrę a dyrektor jest już na urlopie by schodzili ze swoich oczekiwań. Nie wiem jakie są powody tego akurat terminu więc nie krytykuję. Oczywiście podoba mi się że Mroczek stoi za swoim pracownikiem bo także uważam że krytyka, która spada na Stolarczyka jest za duża i chyba niepotrzebna.
Co do Peskovica, to na normalne pytanie o spadek formy bramkarzy, prezes agresywnie reaguje na zasadzie że nie wy będziecie zatrudniali nam pracowników, kolejny raz słoma z butów wyszła. Bo oczywiste jest że to nie kibice zatrudniają pracowników natomiast takie teksty mogą pokazać gdzie tak naprawdę Mroczek ma kibiców (obchodzi go tylko ich kasa) i takie spotkania z prezesem nie mają większego sensu, są robione pod publiczkę. Mam więc nadzieję że to było tylko niefortunne stwierdzenie i następnym razem Mroczek lepiej się przygotuje na odpowiedź dotyczącą niewygodnych pytań i po prostu przedstawi argumenty np. dlaczego Peskovic jest lepszy od np. Długosza na tym stanowisku.
Co do biletów, to zwróciłem uwagę na gadkę Mroczka że niemal wszystko jest niezwykle skomplikowane i trudne do zrealizowania (podobny tekst dotyczył nie tylko biletów). Każdy ma świadomość że chociażby prezesowanie najlepszemu klubowi w Polsce nie może być proste, jednak może należałoby się skupić nad rozwiązywaniem problemów a nie informowaniem że coś jest skomplikowane. Bilety powinny być, ja mam z różnych okresów, nawet drukowane na biletach na basen i jest to dla mnie wielka pamiątka. Zresztą wszystko związane z Pogonią z przeszłości ma myślę dla każdego kibica Pogoni wielką niewymierną wartość.
Dla mnie zabrakło pytań o marketing, kasę od chińczyków za Robaka i dotyczących Radka ale generalnie pozytywne spotkanie.

Ostatnio edytowany przez: Ijon_Tichy, 19 lipca 2017, 10:44 [1 raz(y)]


londoner
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 21/07/2017 11:45
Ciekawy artykuł Stefana Szczepłka w Rzepie o Pogoni z okazji jubileuszu 70 lecia:

Święta nazwa - Pogoń

Trochę zaskoczony jestem konkluzją:

  Cytat:  
Wicemistrzostwo w roku 2001 zafałszowało obraz klubu, który chylił się ku upadkowi. Aż upadł całkiem. To, że się odrodził, należy zawdzięczać Szczecinowi i kibicom.
Mało jest w Polsce klubów, które wzbudzają tak powszechną sympatię, jak Pogoń.


... ale i tak miło się czyta.


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7178 dni

**




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 09:20
Świetny wywiad z Kortem na Weszlo - KLIK


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7474 dni

****




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 11:22

  eJay napisał:  
Świetny wywiad z Kortem na Weszlo - KLIK



Fajny wywiad. Niech robi chlopak karierę z korzyścią dla Pogoni Szczecin


j27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3425 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 14:54

  tm_tomcio napisał:  

  Icar napisał:  
W euro.


Porąbało ich. Kto da tyle kasy za szklanego 35 latka?


A jednak 300 tys PLN
Za Onetem:






- Marcin Robak jest normalnie w treningu. Grał w tym sezonie już w meczach Lecha i nie ma przeszkód, żeby mógł wystąpić w poniedziałek – powiedział na konferencji prasowej trener Śląska Jan Urban.

- W ataku mam zawodników, którzy potrafią strzelać gole. Trzeba to jednak udowodnić na boisku. Jeśli Marcin będzie zdobywać bramki tak, jak w poprzednim sezonie, jeśli dołączy do niego Arek, to nie może w niektórych spotkaniach zagramy dwoma napastnikami, a może zawsze – przyznał szkoleniowiec.

34-letni napastnik przeszedł do Śląska z Lecha Poznań 18 lipca. Za Robaka wrocławski klub zapłacił 300 tys. zł.

Ostatnio edytowany przez: j27, 24 lipca 2017, 15:22 [2 raz(y)]


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7611 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 15:11
Czyli nawet nie 100tys euro. A Robak nakrywa czapką naszych wszystkich napastników razem wziętych.


Pogoń Szczecin MKS!
Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 15:39
Dodaj do tego wysokość kontraktu jaki sobie życzył + jego długość (chciał minimum na dwa lata) + jego podatność na kontuzje i wiek i wyjdzie Ci, że się nie opłacało.


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3651 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 16:18

  Porcja Piwa napisał:  
Dodaj do tego wysokość kontraktu jaki sobie życzył + jego długość (chciał minimum na dwa lata) + jego podatność na kontuzje i wiek i wyjdzie Ci, że się nie opłacało.



A no. Plus za podpis też niezła suma, plus prowizja agenta. Już przerabialiśmy to tutaj kilka razy. Śląsk taki bogaty, kto mu zabroni?


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 24/07/2017 17:18
Do tej pory Robak pokazywał, że nienawidzi grac na dwóch napastników. Ciekawe czy w Śląsku będzie inaczej.


Edit: A co do wywiadu z Kortem

"To jaki byłeś?

Mówiłem ci: myślałem, że wejdę do dorosłej szatni i będę rządził. Teraz wiem, że nawet jak mi jeden mecz nie wyjdzie, to życie piłkarza jest takie, że w jednym tygodniu mówi się o jednym zawodniku, w kolejnym o następnym Po prostu czasem trzeba poczekać. Zimą tego roku chciałem zmienić klub, bo nie grałem. Ale Muraś mi mówił, żebym był cierpliwy, bo przyjdzie mój czas. Miał rację."

Dobrze mieć Rafała w klubie :)

Ostatnio edytowany przez: Icar, 24 lipca 2017, 18:25 [1 raz(y)]


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 25/07/2017 08:44
"Zespołowi wiodło się różnie, ale Długosza kibice uznawali za tego, który staje na wysokości zadania. W sezonie 2009/10 trenowany przez "Długiego" Janukiewicz był pewnym punktem zespołu. Zbyszka zdziwiło więc, gdy usłyszał od znajomego redaktora: "ponoć wylatujesz z klubu...". Dwa dni później wezwali go działacze i podziękowali za współpracę.
- Panowie... za co? Za to, że Janukiewicz został wybrany najlepszym bramkarzem ligi i był najlepszym zawodnikiem finału Pucharu Polski?
- Mamy inną wizję klubu.
Krótka piłka. Zbyszka do dzisiaj boli, że o utracie pracy dowiedział się najpierw od znajomego dziennikarza, a nie od przełożonych. - Byłem bardzo zaskoczony. W życiu nie przypuszczałem, że coś takiego mnie spotka. Załamałem się, nie mogłem dojść do siebie. Poczułem się wyrzucony na śmietnik - opowiada. Na wysokości zadania stanęli piłkarze Pogoni, którzy zorganizowali Długoszowi imprezę pożegnalną."

Nie chcę się pastwić nad Mroczkiem ale facet ma ewidentny problem ze sposobem rozstawania się z ludźmi, którzy zrobili albo znaczą coś więcej dla klubu, kibiców.


galon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3163 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 25/07/2017 09:09
Ale to chyba Smolny go zwolnił a nie Mroczek .


POGOŃ SZCZECIN
Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 25/07/2017 09:37

  Ijon_Tichy napisał:  
Nie chcę się pastwić nad Mroczkiem ale facet ma ewidentny problem ze sposobem rozstawania się z ludźmi, którzy zrobili albo znaczą coś więcej dla klubu, kibiców.



O, już się znalazł powód żeby się dosrać do Mroczka, tylko że jak Długosz był zwalniany z klubu to Mroczka tu jeszcze nie było, to dzieło Smolnego ;]


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Pogoń w mediach, newsy, komentarze - 25/07/2017 09:38
.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005