Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Jedzenie, puby, kluby << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Portowiec92
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5338 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 19/10/2012 17:14

  szczepaneq napisał:  

  Ambasador napisał:  

  Dan Henderson napisał:  

  Ambasador napisał:  
Jest tylko na to jeden sposób - zamiast objadać się w tych zagranicznych fast foodach - wspierać naszych !!!

Tak samo zamiast latać na każde zakupy do hipermarketów, czy dyskontów - od czasu do czasu(jak najczęściej się rozumie) robić zakupy w polskich sklepach czy osiedlowych sklepikach.



Tak, tylko dla niektórych liczy się to co ma on w portfelu a nie hipermarket czy osiedlowy sklep...



No niestety, tylko robienie zakupów w hiper, supermarketach czy dyskontach, jasne - daje pewną ulgę w portfelu, natomiast to jest takie błędne koło. Gdyby każdy polazł do polskiego sklepu, czy osiedlowego sklepiku, to tamci sprzedawcy mogli by wynegocjować lepsze ceny od dostawców, a co za tym idzie obniżyć ceny swoich produktów. Niższe ceny to też przecież ulga w portfelu, natomiast zatrważająca jest ilość powstającego tego biedronkowego gówna czy hipermarketów. Tak się właśnie niszczy mały, własny handel.

Dlatego co by nie było - bardzo kibicuję kupcom z Turzyna by jednak przetrwali.



Ale czemu właściwie mały handel > handel na szeroką skalę? Duży handel (hipermarkety, biedronki) ma niższe ceny (niekiedy dwukrotnie albo i więcej) i towar jakiego dusza zabraknie. Mi też "szkoda" drobnych przedsiębiorców - sklepikarzy, którzy zamykają własne interesy, ale taka zasada rynku: nie generujesz zysku -> bankrutujesz.



Bez przesady z tymi towarami 2 razy droższymi( chyba że nie porównujesz produktów tej samej firmy, tylko te najtańsze "produkowane specjalnie dla.... ") Nie wiem jak to jest w innych miejscach ale ja akurat mam ceny mięsa, warzyw porównywalne a nawet i tańsze do tego co jest w hipermarketach a i jezdzić nie trzeba.


MofM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6645 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 19/10/2012 21:43

  malcoolm napisał:  
Kolejny McDonald's w Szczecinie - Deptak Kaszubski...



Hmm, a gdzie to bedzie dokladnie? :). Pewnie MC sam nie zna miejsca :D


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 19/10/2012 23:05
Cofam, moja pomyłka, temat nieaktualny :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7478 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 20/10/2012 08:19
nie wiem, czy ten temat był, ale w ten weekend w 41 knajpach można zjeść za pół ceny :)

Gastronomiczny weekend za pół ceny w Szczecinie. Sprawdź gdzie


INDIOS BRAVOS
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 21/10/2012 11:24

  szczepaneq napisał:  

Ale czemu właściwie mały handel > handel na szeroką skalę?



Nie wiem, tak jakoś.... być może dlatego, że bardziej darzę sympatią tych, co prowadzą mały handel, niż handel spółek zagranicznych bazujący na wyzysku ludzi.

  szczepaneq napisał:  

Duży handel (hipermarkety, biedronki) ma niższe ceny (niekiedy dwukrotnie albo i więcej) i towar jakiego dusza zabraknie.


No dobrze, wiesz czemu duży handel ma bardziej konkurencyjne ceny - większy popyt to lepsze warunki do negocjacji dla nich, ale zastanów się co by było, gdyby co druga osoba robiąca zakupy przerzuciła się do mniejszych, polskich sklepów - przy wyższym popycie też mogli by wynegocjować lepsze warunki. Natomiast patrząc z perspektywy tylko własnego portfela, nie dajesz szansy ewentualnej możliwości negocjacji tym mniejszym.


  szczepaneq napisał:  

Mi też "szkoda" drobnych przedsiębiorców - sklepikarzy, którzy zamykają własne interesy, ale taka zasada rynku: nie generujesz zysku -> bankrutujesz.



No chyba nie tak szkoda, skoro po prostu uznajesz to za normalne, że mali nie mają szans z większymi. Idąc tym tropem powiększasz tylko przepaść między jednymi i drugimi, ja staram się wyciągać rękę do tych mniejszych, bo wiem, że płacąc im, te pieniądze w jakiś sposób zostają u nas i nie wiadomo, czy kiedyś oni nie odwdzięczą się Tobie, gdybyś prowadził jakiś biznes, czy gdzieś będziesz pracował.

Każdy ma swój rozum, swój portfel i to każdy z nas sam decyduje o tym, gdzie wydać pieniądze(jeśli się je ma) - ja preferuje takie rozwiązanie co Ci pisałem i mam nadzieje, że co raz więcej ludzi będzie wolało zostawiać pieniądze u swoich.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5021 dni

*




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 21/10/2012 16:57
Ambasador jakby 50 % Szczecinian MYŚLAŁO tak jak Ty to więcej sklepów by się utrzymało a nie tylko hipe tfu markety (na własnej skórze doświadczam) i niestety mali nawet mając lepsze ceny i jakość nie sprostają nigdy wielkim gdzie klient ma prawie wszystko po kołami wózka , nawet pasztecik nigdzie tak nie smakuje jak na Wojska Polskiego :)


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6105 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 23/10/2012 22:57

  Ambasador napisał:  

Nie wiem, tak jakoś.... być może dlatego, że bardziej darzę sympatią tych, co prowadzą mały handel, niż handel spółek zagranicznych bazujący na wyzysku ludzi.



Może masz rację, może nie. Jednak ja ze swojego doświadczenia (kilka razy w miesiącu dorabiam sobie w Carrefourz'e) widzę, że wyzysku nie ma, ba, widzę że generalnie panuje dobra atmosfera wśród pracowników, a relacje pracownik <-> szefostwo są w miarę zdrowe. Powiem więcej, moja mama pracuje w polskiej (prawie na pewno szczecińskiej!) sieci mniejszego handlu "Mili" i tam generalnie jest bardzo nie fajnie, ciągłe zmiany kadry bo albo ktoś nie wytrzymuje psychicznie, albo nie daje rady (to się tyczy szarych pracowników jak i kierowników danych punktów sklepowych). Ogólnie w handlu nigdy nie będzie ani dużych zarobków, ani jakichś mega warunków pracy (czy w małym, osiedlowym sklepiku, czy w zagranicznym hipermarkecie)



  Ambasador napisał:  
No dobrze, wiesz czemu duży handel ma bardziej konkurencyjne ceny - większy popyt to lepsze warunki do negocjacji dla nich, ale zastanów się co by było, gdyby co druga osoba robiąca zakupy przerzuciła się do mniejszych, polskich sklepów - przy wyższym popycie też mogli by wynegocjować lepsze warunki. Natomiast patrząc z perspektywy tylko własnego portfela, nie dajesz szansy ewentualnej możliwości negocjacji tym mniejszym.



Jest w tym trochę racji, ale małe sklepiki, choćby były ciągłe kolejki, nigdy nie będą w stanie zaproponować takiej oferty cenowej jak duże molochy, bo nie mają takich możliwości maksymalizacji zysków, minimalizacji nakładów jak sieci hipermarketów, ze względu na wielkość działalności, rozmach.


  Ambasador napisał:  
No chyba nie tak szkoda, skoro po prostu uznajesz to za normalne, że mali nie mają szans z większymi. Idąc tym tropem powiększasz tylko przepaść między jednymi i drugimi, ja staram się wyciągać rękę do tych mniejszych, bo wiem, że płacąc im, te pieniądze w jakiś sposób zostają u nas i nie wiadomo, czy kiedyś oni nie odwdzięczą się Tobie, gdybyś prowadził jakiś biznes, czy gdzieś będziesz pracował.



Idąc tym tokiem myślenia to powinienem pomagać wszystkim małym przedsiębiorcom w każdej branży, dojeżdzać do droższego fryzjera, żeby go wspomóc, bo w końcu jest polskim, lokalnym przedsiębiorcą, zamiast sam grzebać w PeCecie, pojechać do małego serwisu IT i tak dalej :) Nie no, wiem, że masz na myśli też to, że te hipermarkety to nie polskie firmy. Nie wiem jak to dokładnie działa, ale generalnie istnieje np. podmiot "Carrefour Polska", ma on centrale pewnie za granicą, ale jednocześnie zatrudnia masę Polaków, daje zatrudnienie (i to istotne, bo kwalifikacje nie są wygórowane, a jak pewnie wiesz, nie każdy może być "drobnym przedsiębiorcą", niektórzy całe życie spędzą w hipermarkecie ;) )

Żeby nie było, bardzo często kupuję w osiedlowych, małych sklepikach, ale jak tylko mam okazję i powody, a nie w imię "wspierania drobnego, polskiego handlu". Daję się ponieść niewidzialnej ręce rynku ;) A nie jest tak, że mały sklepik z góry jest skazany na pożarcie. U mnie przy osiedlu jest taki malutki sklepik z przesympatycznym właścicielem, który działa już odkąd pamiętam (dobre kilkanaście lat). Cen oczywiście nie ma konkurencyjnych, ale swoim podejściem, aż czasem przesadną uprzejmością sprawia, że ludzie do niego przychodzą, choćby po to żeby zamienić parę słów :) I zajebiście, kibicuję mu z całego serca, żeby dorobił się sowitej emerytury na swojej działalności.


Joanna d^Arc
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7007 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 23/10/2012 23:40
Gdzie w Szczecinie można kupić mięso z kaczki? Nie chodzi mi o taką całą pakowaną kaczkę jaką czasami widzi się w marketach, tylko o możliwość kupienia samych piersi.


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8148 dni

*




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 24/10/2012 08:51
Zobacz w jakis wiekszych Społemach ew. Piotr i Paweł.


MKS
Mati.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7508 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 24/10/2012 09:26
Skoro rozmowa o mięchu. Czy w Szczecinie dostanie dziczyznę?


Jedno brzmienie tysiąca serc - Pogoń Szczecin MKS
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6105 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 24/10/2012 15:12

  Joanna d^Arc napisał:  
Gdzie w Szczecinie można kupić mięso z kaczki? Nie chodzi mi o taką całą pakowaną kaczkę jaką czasami widzi się w marketach, tylko o możliwość kupienia samych piersi.



Delikatesy typu Alma i Piotr i Paweł, a raczej na pewno w makro (niegdyś widziałem tam różne wynalazki, a nawet mięso z kangura ;) )


mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5021 dni

*




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 25/10/2012 00:29
szczepaneq masz dużo racji co do hiper ..... Pracowałeś tam nawet nie wiem czy w kadrze kierowniczej czy jako zwykły pionek :( Moja praca w molochach zaczeła się od Firmy GROSZ na Kwietnia a skończyła na Meblach Polonia ul.Powts.Wlkp i wiesz czego sie tam nauczyłem ??? Juz w tamtych czasach wbijali ludziom w gazetkach do głowy SUPER promocje na zestaw który niestety nigdy nie pasował do kpl.tylko po dokupieniu czegoś obok ,albo 3 szt danego mebla za 50% a podniesienia ceny innych pasujących do zestawu ,Po prostu kretyni sami SIĘ RODZĄ Z promocją w tle .A teraz z mojego podwórka jak wyjaśnisz cene zaprawy Knauf 25 kg -21 ce eKnauf -30 kg za 23 zł Czy to niee jest małe oczywiście oszustwo w reklamie ? Gdzie kupisz w sklepie??? gdzie nie zwracasz uwage na pojemność ważna dla Ciebie jest cena ? a pojemność puszek z farbą w NORMALNYM sklepie a Hipermarketem ? sprawdź może znajdziesz różnice ???? hmm dalej co do jakości produktów robionych pod marką włąsną dla Hiperków ????? Tylko dlacze względy ekonomiczne nie pozwalaja tego robić pod marką własną np,Bakoma itp,??? czy może spadają z jakością albo z miarą ?? Głupia sytucja z mojego sklepu : złączka na butle turystyczną tzw redukcja z małej na dużą u nas 9 zł w Twoim supermarkecie 25 zł hmmmmmm mała różnica co ? Niestety to co jest na Bil;bordach danego sklepu i tak będzie on musiał odbić sobie na innych produktach a MY mali nie mający takiej siły przebicia (już nie mówie o jakości bo możesz przyjść do mojesgo sklepu i pokarze Ci jakość materjałów lHiperków któtrzy klienci przynieśli a najbardziej niestetyu rozbawiła mnie sytuacja klienta który zrobił sobie instalacje c.o. na materiale z Hiperka za namową pseudofachowca a po 5 latach przyniósł mi rure miedzianą (taką tania w C.....) która wyglądała ja sito :))) Chata 300 m do generalki :( Widzisz w małych sklepikach ceny mozna negocjować dostać fachową porade (nie pracujemy na etat i tylko pare msc )Powiem Ci jedno Pierdole hiperki wole kupić na Ryneczku Reymonta drożej ale pani "kasia" powie że to JEST swieże a nie bardzo wierze najemnym ludiom w Hipku że nie karzą im wciskać klientą to co ma zejśc ,wole kupić na RTurzynie starym dla syna spodnie z napisem Szczecin i dać zarobić mu a nie pierdolonym wietnamcom lub chinczykom jak kto woli


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
DDA
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5030 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 25/10/2012 18:48

  Mati. napisał:  
Skoro rozmowa o mięchu. Czy w Szczecinie dostanie dziczyznę?


W sklepie mięsno-garmażeryjnym na Felczaka obok Urzędu Miasta jest świeża dziczyzna a także kielbasy itp.


Siła płynie z krwią, duma razem z nią. Szczecin, Polska jestem właśnie stąd..
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6105 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 25/10/2012 19:29

  mefisto1969 napisał:  
szczepaneq masz dużo racji co do hiper ..... Pracowałeś tam nawet nie wiem czy w kadrze kierowniczej czy jako zwykły pionek :( Moja praca w molochach zaczeła się od Firmy GROSZ na Kwietnia a skończyła na Meblach Polonia ul.Powts.Wlkp i wiesz czego sie tam nauczyłem ??? Juz w tamtych czasach wbijali ludziom w gazetkach do głowy SUPER promocje na zestaw który niestety nigdy nie pasował do kpl.tylko po dokupieniu czegoś obok ,albo 3 szt danego mebla za 50% a podniesienia ceny innych pasujących do zestawu ,Po prostu kretyni sami SIĘ RODZĄ Z promocją w tle .A teraz z mojego podwórka jak wyjaśnisz cene zaprawy Knauf 25 kg -21 ce eKnauf -30 kg za 23 zł Czy to niee jest małe oczywiście oszustwo w reklamie ? Gdzie kupisz w sklepie??? gdzie nie zwracasz uwage na pojemność ważna dla Ciebie jest cena ? a pojemność puszek z farbą w NORMALNYM sklepie a Hipermarketem ? sprawdź może znajdziesz różnice ???? hmm dalej co do jakości produktów robionych pod marką włąsną dla Hiperków ????? Tylko dlacze względy ekonomiczne nie pozwalaja tego robić pod marką własną np,Bakoma itp,??? czy może spadają z jakością albo z miarą ?? Głupia sytucja z mojego sklepu : złączka na butle turystyczną tzw redukcja z małej na dużą u nas 9 zł w Twoim supermarkecie 25 zł hmmmmmm mała różnica co ? Niestety to co jest na Bil;bordach danego sklepu i tak będzie on musiał odbić sobie na innych produktach a MY mali nie mający takiej siły przebicia (już nie mówie o jakości bo możesz przyjść do mojesgo sklepu i pokarze Ci jakość materjałów lHiperków któtrzy klienci przynieśli a najbardziej niestetyu rozbawiła mnie sytuacja klienta który zrobił sobie instalacje c.o. na materiale z Hiperka za namową pseudofachowca a po 5 latach przyniósł mi rure miedzianą (taką tania w C.....) która wyglądała ja sito :))) Chata 300 m do generalki :( Widzisz w małych sklepikach ceny mozna negocjować dostać fachową porade (nie pracujemy na etat i tylko pare msc )Powiem Ci jedno Pierdole hiperki wole kupić na Ryneczku Reymonta drożej ale pani "kasia" powie że to JEST swieże a nie bardzo wierze najemnym ludiom w Hipku że nie karzą im wciskać klientą to co ma zejśc ,wole kupić na RTurzynie starym dla syna spodnie z napisem Szczecin i dać zarobić mu a nie pierdolonym wietnamcom lub chinczykom jak kto woli



Nie no jasne, wszystko zależy od tego co kupujesz i tak dalej :D Promocjom w hipermarketach typu "drugi za grosz" albo "drugi za pół ceny" też nie można dać się ponieść. Trzeba podejść na trzeźwo czy aby na pewno to się opłaca, czy może gdzie indziej nie kupie w tej samej cenie po przeliczeniu jednego i jeszcze będę miał dłuższy termin ważności i tak dalej. Ze wciskaniem ludziom nieświeżych produktów też się spotykałem, ale to też pazerność i naiwność ludzi.

A materiały czy meble to już osobna sprawa i grubszy kaliber. Trzeba mieć pojęcie o tym co się kupuje, chociaż minimalne, a na porady to trzeba brać poprawkę niezależnie czy w dużym, czy małym sklepie :D


Niezniszczalny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4250 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 28/10/2012 19:42
Ten kebab na Wernyhory jest taki dobry jak kazdy mowi?


PS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6069 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 28/10/2012 20:28

  Goalkeeper napisał:  
Ten kebab na Wernyhory jest taki dobry jak kazdy mowi?


Nie jest dobry, a zajebisty!


'Z Tobą jest zabawa fajna, dobrze, że jesteś legalna, ćpają Ciebie nawet dzieci...'

Patrz komu ufasz!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 28/10/2012 20:39

  Goalkeeper napisał:  
Ten kebab na Wernyhory jest taki dobry jak kazdy mowi?

Jedź i nadrabiaj zaległości, skoro pytasz o takie rzeczy :D


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5024 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 28/10/2012 23:39
Jest dobry. Tylko warunki tej kanciapy mocno odbiegają od schludnych...


KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5023 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 29/10/2012 00:35
teraz wprowadzili jakieś rozmiary..za 10 rollo i tak jest duży, ale wydaje mi się że kiedyś było jeszcze wiekszy:D a teraz z turasami pracuje Polka i jak ona robi to mniej miesa i wiecj zielska..ostatnio się nawet nienajadałem..a to juz źle :D


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Jedzenie, puby, kluby - 29/10/2012 07:52
a mi tam ten kebab z Werny nie smakuje. Jest mega duży, ale nijaki w smaku.


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005