Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm, Religie [...] << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6729 dni

**




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 09/03/2006 15:49
Ogladalem mecz Korona - Legia i rzeczywiscie przez cale 90 minut 'Kielbasa" i Choto wrzucali sobie , odpychali sie itp.
Mysle ze troche prawdy jest w tym artykule ;)


hPS
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 7026 dni

****




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 09/03/2006 16:41

  Ekipant napisał:  
najlepsza jest jego radosc po zdobyciu bramki przeciwko Romie :D



Masz to na jakimś filmiku ?


Podniesiona adrenalina to Śródmiejska siła
elo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6994 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 09/03/2006 17:20

  net chóls napisał:  

  elo napisał:  
Piechna polskim Di Canio?



o ile w przypadku Di Canio role odgrywaja odpowiednie poglady to o tyle w przypadku Piechny najzwyklejsze buractwo :)



...lub tylko próba przypodobania się kieleckiej publiczności


Obrazek jpg wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7840 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 09/03/2006 18:26
jejku jak co chwila przepycha sie na boisku z murzynem to przeciez wiadomo, ze nazwiesz go czarnuchem...niezaleznie od pogladow...

Ostatnio edytowany przez: avelyn, 9 marca 2006, 19:40 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
pchela
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7132 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 09/03/2006 19:38

  avelyn napisał:  
jejku jak co chwila na boisku z murzynem to przeciez wiadomo, ze nazwiesz go czarnuchem...niezaleznie od pogladow...



Racja, i juz gazety szcuja na Piechne , zdarza się , a przeciez Choto ponoc cały mecz przeklinał i wyzywał na Piechne.No ale potem Piechna przeprosil go i sprawa zakończona!Już robią z Piechny rasistę , boże jakie te gazety sa durne.


http://www.soccerclips.net/compilations2.php?page=24&q=&cond=

Patrzcie i podziwiajcie Ryśka! :D

Obrazek jpg wstawiony na forum
Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6840 dni

****




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 09/03/2006 23:51

  Łysy napisał:  

  Ekipant napisał:  
najlepsza jest jego radosc po zdobyciu bramki przeciwko Romie :D



Masz to na jakimś filmiku ?



sprobuje zdobyc bo kiedys mialem :D fajnie to wygkada a komuchy scisnieniowane :D


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
Gregor
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6858 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 13:44
Skoro już jesteśmy w klimatach włoskich to najnowszy news
http://wiadomosci.onet.pl/1276066,12,item.html
Ostra babka z tej Alessandry :D


Stocznie Szczecina, Gdyni i Gdańska chciały wolności krzyczały basta !
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7840 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 15:23

  Gregor napisał:  
Skoro już jesteśmy w klimatach włoskich to najnowszy news
http://wiadomosci.onet.pl/1276066,12,item.html
Ostra babka z tej Alessandry :D


o tym samym wlasnie chcialem tu napisac:D:D
juz przesadzaj troche z ta tolerancja, neich sobie pedal bedie pedalem, ale niech nie lazi w damkich ciuszkach :/


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
krzysieek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7181 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 15:25

  Cytat:  

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej wszczął postępowanie w związku z zachowaniami o charakterze rasistowskim w trakcie wtorkowego meczu Pucharu Polski Kolporter Korona Kielce - Legia Warszawa.

Wydział Dyscypliny wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko drugiemu trenerowi Korony Piotrowi Wojdydze oraz napastnikowi kieleckiego klubu - Grzegorzowi Piechnie. Obaj zostali wezwani na posiedzenie wydziału 16 marca. Wszczęte zostało również postępowanie dyscyplinarne w związku z nagannym zachowaniem kibiców Legii Warszawa na stadionie w Kielcach.

Po meczu działacze i piłkarze Legii mieli pretensje o to, że pod adresem Dicksona Choto dochodziło do rasistowskich zachowań ze strony piłkarzy, działaczy i kibiców Korony. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korony 3:0, która awansowała do półfinału PP.

Ponadto Wydział Dyscypliny nałożył na TS Podbeskidzie Bielsko-Biała karę przeniesienia do niższej klasy rozgrywkowej za niezrealizowanie prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego oraz zobowiązań kontraktowych wobec zawodników. Wykonanie kary zostało zawieszone na okres sześciu miesięcy, a warunkiem odstąpienia od jej zarządzenia jest zaspokojenie przez klub do 31 maja 2006 roku roszczeń wynikających z wyroków PSP, a dotyczących Dawida Bułki, Piotra Czaka, Roberta Piekarskiego, a ponadto roszczeń wynikających z kontraktów o profesjonalne uprawianie piłki nożnej Viteslava Mooca, Przemysława Pluty, a także kontraktu trenerskiego Adama Noconia.

W przypadku niewykonania w zakreślonym terminie zobowiązania nałożonego przez Wydział Dyscypliny klub z Bielska Białej rozpocznie rozgrywki w sezonie 2006/2007 w trzeciej lub w czwartej lidze w zależności od miejsca zajętego w rozgrywkach drugiej ligi sezonu 2005/2006.



elo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6994 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 15:31

  Gregor napisał:  
Ostra babka z tej Alessandry :D



...raczej bezpośrednia, a ponadto jest bardzo inteligentna.


Obrazek jpg wstawiony na forum
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7951 dni

**




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 17:25
jezeli istnieje facet chodzacy w damskich ubraniach i bedacy politykiem to juz chyba czas umierac


Szlugi, wóda, gołe baby !
Gregor
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6858 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 17:45

  elo napisał:  

  Gregor napisał:  
Ostra babka z tej Alessandry :D



...raczej bezpośrednia, a ponadto jest bardzo inteligentna.



To było w sensie pozytywnym


Stocznie Szczecina, Gdyni i Gdańska chciały wolności krzyczały basta !
elo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6994 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 10/03/2006 18:10
Obrazek jpg wstawiony na forum


Obrazek jpg wstawiony na forum
Pietras
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6624 dni

*




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 12/03/2006 23:15
DO EKIPANTA MAM COŚ TOBIE DO POLECENIA
Przeczytaj OKO ZA OKO Johna Sacka Jak w 1945 Żydzi robili Niemcom obozy polecam pozdrawiam ;p;p;p


Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6840 dni

****




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 12/03/2006 23:58

  sarteip napisał:  
DO EKIPANTA MAM COŚ TOBIE DO POLECENIA
Przeczytaj OKO ZA OKO Johna Sacka Jak w 1945 Żydzi robili Niemcom obozy polecam pozdrawiam ;p;p;p



hehe to trzeba bylo mi ja przyniesc gamoniu a nie mi teraz piszesz na necie..


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
Pietras
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6624 dni

*




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 13/03/2006 00:23
hehe to trzeba bylo mi ja przyniesc gamoniu a nie mi teraz piszesz na necie..[/cytat]


DOSTANIESZ JAK BABCIA PRZECZYTA


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7840 dni




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 16/03/2006 20:23
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała na wniosek przewodniczącej Elżbiety Kruk o nałożeniu kary finansowej na telewizję Polsat. Karę nałożono za nadanie programu z udziałem Kazimiery Szczuki, w którym wypowiadała się ona na temat jednej z postaci występujących w "Radiu Maryja" - niepełnosprawnej Magdy Buczek.

Zdaniem KRRiT, w programie prześmiewczo odnoszono się do osób niepełnosprawnych oraz modlitw.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik przewodniczącej KRRiT Tomasz Różański, wysokość kary nie została jeszcze ustalona. Maksymalnie KRRiT może ukarać nadawcę kwotą odpowiadającą połowie wartości rocznych opłat za częstotliwość (w przypadku Polsatu opłata ta wynosi 2 mln 100 tys. zł).

Nałożona na Polsat kara dotyczy nadanego 26 lutego programu "Kuba Wojewódzki". Występująca w nim krytyk literatury, znana z feministycznych poglądów Kazimiera Szczuka naśladowała sposób mówienia Buczek. "Módlmy się, żeby łaski Boże spłynęły na wszystkie dzieci, które należą do Dziecięcych Podwórkowych Kółek Różańcowych" - mówiła m.in. Szczuka.

KRRiT nie przekonały wyjaśnienia Polsatu, że fakt, iż Magda Buczek jest osobą niepełnosprawną nie był znany twórcom programu, a "formuła programu +Kuba Wojewódzki+ polega na swobodnej, nieskrępowanej rozmowie, która przybiera czasem formę żartów, pastiszu i parodii" - powiedział PAP Różański.

Wyjaśnił, że kara nałożona jest na Polsat, a nie uczestników programu, ponieważ program nie był nadawany na żywo, i nadawca przed emisją miał wpływ na jego ostateczny kształt.

"Dodatkową kwestią wpływającą na ujemną ocenę programu było zachowanie prowadzącego, który swoimi wypowiedziami stwarzał sprzyjający klimat do formułowania stwierdzeń prześmiewczych i obraźliwych" - dodał Różański.

Wcześniej w przesłanym PAP stanowisku Polsat informował, że "goście programu +Kuba Wojewódzki+ (...) mówią we własnym imieniu, własnym głosem i własnymi słowami, a przede wszystkim za siebie. Są to ich prywatne poglądy i jako takie nie podlegają naszej kontroli".

"Jest nam bardzo przykro, że wypowiedź osoby publicznej - jaką jest Kazimiera Szczuka - mogła naruszyć uczucia i wartości, którym hołduje Pani Magdalena Buczek. Nie możemy jednak ingerować w prywatne opinie naszych gości, bo istotą tego programu jest swoboda wypowiedzi, której nie ograniczamy" - napisał Polsat.

Szczuka w rozmowie z PAP podkreśliła natomiast, że w jej wypowiedzi nie było "cienia mowy o niepełnosprawności" Buczek, a jedynie "życzliwa anegdota".

"Ja mówiłam o jakimś wielkim swoim uznaniu i fascynacji tą osobą. Owszem, naśladowałam ten głos, ale była to pewna anegdota. Życzliwa anegdota z lekką kpiną. Nie było tam natomiast cienia mowy o tym, że ta osoba jest niepełnosprawna, włącznie z tym, że ja na początku programu powiedziałam, że nie wiem, kto to jest" - dodała.

Postępowanie w sprawie programu z udziałem Szczuki Rada wszczęła na wniosek przewodniczącej Elżbiety Kruk. Jednocześnie - jak podał Różański - do KRRiT napłynęło kilkanaście skarg od osób prywatnych, które były oburzone programem.

Nakładając karę KRRiT oparła się na art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który mówi m.in., że "audycje lub inne przekazy nie mogą propagować (...) postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zwierać treści dyskryminujących ze względu na rasę, płeć lub narodowość" oraz, że "nadawcy dbają o poprawność języka swoich programów i przeciwdziałają jego wulgaryzacji".

Zdaniem Różańskiego, przepisy art. 18 odnoszą się również do "etycznego i moralnego traktowania osób niepełnosprawnych, a pani Szczuka odniosła się do nich z lekceważącym stosunkiem".

Polsatowi przysługuje odwołanie od decyzji KRRiT.

Według "Naszego Dziennika", Magda Buczek ma 18 lat i od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Jest założycielką działających przy "Radiu Maryja" Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (pierwsze założyła w wieku 9 lat). Celem ruchu jest modlitwa różańcowa.


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7237 dni

***




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 16/03/2006 20:45
Cała sprawa jest rozdmuchana przez fakt i ogólnie media.
Po pierwsze, Szczuka w nie obrażała bezpośrednio tej dziewczyny, tylko jej styl i treść wypowiedzi. Szczuka nie wiedziała, ze ta osoba jest niepełnosprawna, a nawet jeśli, to co to zmienia?


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Pietras
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6624 dni

*




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 16/03/2006 21:59

  avelyn napisał:  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała na wniosek przewodniczącej Elżbiety Kruk o nałożeniu kary finansowej na telewizję Polsat. Karę nałożono za nadanie programu z udziałem Kazimiery Szczuki, w którym wypowiadała się ona na temat jednej z postaci występujących w "Radiu Maryja" - niepełnosprawnej Magdy Buczek.

Zdaniem KRRiT, w programie prześmiewczo odnoszono się do osób niepełnosprawnych oraz modlitw.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik przewodniczącej KRRiT Tomasz Różański, wysokość kary nie została jeszcze ustalona. Maksymalnie KRRiT może ukarać nadawcę kwotą odpowiadającą połowie wartości rocznych opłat za częstotliwość (w przypadku Polsatu opłata ta wynosi 2 mln 100 tys. zł).

Nałożona na Polsat kara dotyczy nadanego 26 lutego programu "Kuba Wojewódzki". Występująca w nim krytyk literatury, znana z feministycznych poglądów Kazimiera Szczuka naśladowała sposób mówienia Buczek. "Módlmy się, żeby łaski Boże spłynęły na wszystkie dzieci, które należą do Dziecięcych Podwórkowych Kółek Różańcowych" - mówiła m.in. Szczuka.

KRRiT nie przekonały wyjaśnienia Polsatu, że fakt, iż Magda Buczek jest osobą niepełnosprawną nie był znany twórcom programu, a "formuła programu +Kuba Wojewódzki+ polega na swobodnej, nieskrępowanej rozmowie, która przybiera czasem formę żartów, pastiszu i parodii" - powiedział PAP Różański.

Wyjaśnił, że kara nałożona jest na Polsat, a nie uczestników programu, ponieważ program nie był nadawany na żywo, i nadawca przed emisją miał wpływ na jego ostateczny kształt.

"Dodatkową kwestią wpływającą na ujemną ocenę programu było zachowanie prowadzącego, który swoimi wypowiedziami stwarzał sprzyjający klimat do formułowania stwierdzeń prześmiewczych i obraźliwych" - dodał Różański.

Wcześniej w przesłanym PAP stanowisku Polsat informował, że "goście programu +Kuba Wojewódzki+ (...) mówią we własnym imieniu, własnym głosem i własnymi słowami, a przede wszystkim za siebie. Są to ich prywatne poglądy i jako takie nie podlegają naszej kontroli".

"Jest nam bardzo przykro, że wypowiedź osoby publicznej - jaką jest Kazimiera Szczuka - mogła naruszyć uczucia i wartości, którym hołduje Pani Magdalena Buczek. Nie możemy jednak ingerować w prywatne opinie naszych gości, bo istotą tego programu jest swoboda wypowiedzi, której nie ograniczamy" - napisał Polsat.

Szczuka w rozmowie z PAP podkreśliła natomiast, że w jej wypowiedzi nie było "cienia mowy o niepełnosprawności" Buczek, a jedynie "życzliwa anegdota".

"Ja mówiłam o jakimś wielkim swoim uznaniu i fascynacji tą osobą. Owszem, naśladowałam ten głos, ale była to pewna anegdota. Życzliwa anegdota z lekką kpiną. Nie było tam natomiast cienia mowy o tym, że ta osoba jest niepełnosprawna, włącznie z tym, że ja na początku programu powiedziałam, że nie wiem, kto to jest" - dodała.

Postępowanie w sprawie programu z udziałem Szczuki Rada wszczęła na wniosek przewodniczącej Elżbiety Kruk. Jednocześnie - jak podał Różański - do KRRiT napłynęło kilkanaście skarg od osób prywatnych, które były oburzone programem.

Nakładając karę KRRiT oparła się na art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który mówi m.in., że "audycje lub inne przekazy nie mogą propagować (...) postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zwierać treści dyskryminujących ze względu na rasę, płeć lub narodowość" oraz, że "nadawcy dbają o poprawność języka swoich programów i przeciwdziałają jego wulgaryzacji".

Zdaniem Różańskiego, przepisy art. 18 odnoszą się również do "etycznego i moralnego traktowania osób niepełnosprawnych, a pani Szczuka odniosła się do nich z lekceważącym stosunkiem".

Polsatowi przysługuje odwołanie od decyzji KRRiT.

Według "Naszego Dziennika", Magda Buczek ma 18 lat i od urodzenia choruje na wrodzoną łamliwość kości, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Jest założycielką działających przy "Radiu Maryja" Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (pierwsze założyła w wieku 9 lat). Celem ruchu jest modlitwa różańcowa.







JAKI TO MA ZWIĄZEK Z TEMATEM RASIZM ANTYSEMITYZM FANATYZM ?? JAK CHCESZ TO PISZ TO NA ONECI W FORUM ALBO NA STRONIE WOJEWÓDZKIEGO POZDRO


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7237 dni

***




Odp: Rasizm,Antysemityzm,Fanatyzm [...] - 16/03/2006 22:05
Można by to podciągnąć, że słuchaczki radia Maryja są fanatyczkami, że w tej stacji propagowane są takie to a takie.
A sprawa dotyczy jedej z audycji (a właściwe prowadzącej) w tym że radiu.

Aha, jeszcze jedno, boli mnie głowa, więc nie krzycz.

Ostatnio edytowany przez: Plum, 16 marca 2006, 22:17 [2 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005