Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Pomoc z komputerem << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7050 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 13/09/2009 00:28

  antyC napisał:  

  antyC napisał:  
ostatnio na win xp pojawil mi sie niebieski ekran i costam pisalo o pamieci fizycznej, po czym komputer sie zrestartował. teraz wychodzą takei cyrki, że raz się włancza na 20 prób...jakby nie łapań windowsa. W międzyczasie 3 krotnie przy uruchamianiu włanczała się spójność dysku... o co chodzi ??



Podbijam...pilne !!!



Jeśli pojawiło Ci się coś na stylu "zrzucanie pamięci fizycznej" to problemy są różne
1. uszkodzony RAM
2. badsectory dysku się porobiły - tutaj format mógłby pomóc
3. poszła płyta główna
4. komputer się przegrzewa

z własnego doświadczenia miałem tylko problem z 1 i z 2


Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7144 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 13/09/2009 01:28

  Aleksandra napisał:  
Nie wiem, czy plakac, czy sie smiac. Kilkanascie minut temu ktos bezczelnie wbil mi sie na komputer. Zaczne od tego, ze wlaczylam doslownie na chwile Explorera 6.0 (mozilla mi haczyla), po chwili wlaczylo mi sie drugie okno i scena, jak z filmu science fiction ;) Otworzyla sie strona msn i ktos zalogowal sie na swoje konto, e-mail owego goscia byl dosyc dziwna kombinacja literek i cyfr, wyslal wiadomosc do kilku osob, a w temacie (po angielsku) - Pierwszy spacer dziewczyny z psem. Wyslano, wiec ten ktos sie wylogowal i zamknal okno. Normalnie w szoku bylam. Zrobilam screeny historii odwiedzin. Jak widac na jednym adres ip i inne super rzeczy. Moze to kogos zainteresuje i doradzi, co zrobic :> Btw. mialam uruchomionego antywira Pande podczas calej akcji. Dodam, ze mam konto na wykopie :D

LINK DO ZRZUTOW


EDIT: Mam zablokowane ustawienia firewall, nie moge zmienic z "wylacz" ani odinstalowac Pandy - wyswietla sie blad.



Powiem szczerze, że nie spotkałem się nigdy żeby ktoś miał takie zdarzenie. Jest ostatnio dosyć popularny wirus w sieci, który jak się ma na dysku to podobno umożliwia takie akcje.
Sprawdź, czy wchodzi Ci strona microsoft.com.
Jeżeli nie działa, to wielce prawdopodobne, że masz ten rodzaj wirusa.

A mogłabyś trochę więcej opisać z całego zdarzenia? Czy mogłaś ruszać kursorem w czasie akcji, czy działała klawiatura itp?


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
Aleksandra
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7318 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 13/09/2009 02:12

  Niebuszewiak napisał:  

  Aleksandra napisał:  
Nie wiem, czy plakac, czy sie smiac. Kilkanascie minut temu ktos bezczelnie wbil mi sie na komputer. Zaczne od tego, ze wlaczylam doslownie na chwile Explorera 6.0 (mozilla mi haczyla), po chwili wlaczylo mi sie drugie okno i scena, jak z filmu science fiction ;) Otworzyla sie strona msn i ktos zalogowal sie na swoje konto, e-mail owego goscia byl dosyc dziwna kombinacja literek i cyfr, wyslal wiadomosc do kilku osob, a w temacie (po angielsku) - Pierwszy spacer dziewczyny z psem. Wyslano, wiec ten ktos sie wylogowal i zamknal okno. Normalnie w szoku bylam. Zrobilam screeny historii odwiedzin. Jak widac na jednym adres ip i inne super rzeczy. Moze to kogos zainteresuje i doradzi, co zrobic :> Btw. mialam uruchomionego antywira Pande podczas calej akcji. Dodam, ze mam konto na wykopie :D

LINK DO ZRZUTOW


EDIT: Mam zablokowane ustawienia firewall, nie moge zmienic z "wylacz" ani odinstalowac Pandy - wyswietla sie blad.



Powiem szczerze, że nie spotkałem się nigdy żeby ktoś miał takie zdarzenie. Jest ostatnio dosyć popularny wirus w sieci, który jak się ma na dysku to podobno umożliwia takie akcje.
Sprawdź, czy wchodzi Ci strona microsoft.com.
Jeżeli nie działa, to wielce prawdopodobne, że masz ten rodzaj wirusa.

A mogłabyś trochę więcej opisać z całego zdarzenia? Czy mogłaś ruszać kursorem w czasie akcji, czy działała klawiatura itp?



Stronka Microsoftu dziala. Jak to wygladalo.. Tak, jak pisalam, sprawdzalam cos na sieci przy uzyciu explorera i nagle otworzylo sie drugie okno ze strona msn. Wpisany byl login i haslo, na poczatku pomyslalam, ze wcisnelam cos przez przypadek i ze to np. zapamietaly sie dane do konta pocztowego mojej mamy. Jednak ten login byl cos dziwny (przyklad: fffhfdksks4455@ cos tam cos tam), no i nagle sie zalogowalo na poczate. Zapamietalam, ze w skrzynce odbiorczej bylo 6 wiadomosci, a strona byla w obcym jezyku, nie umialam go rozpoznac. Odnosniki sa jedynie w historii i mozna tam znalezc msn arabica czy ru. Otworzylo sie wpisywanie nowej wiadomosci, adres nadawcy u gory, temat, jak wyzej i kilka adresow odbiorcow (podobnie skomplikowane adresy), dodawaly sie one same. Tresc wiadomosci byla juz wpisana, widzialam tylko, ze byl tam jakis link. Nic wiecej nie zapamietalam, bo bylam w niezlym szoku. Kiedy wiadomosc wyslano, ktos wylogowal sie z poczty, a po chwili zamknal strone. Myszka i klawiatura dzialaly, wszystko poza tym rowniez. Wygladalo to tak, jak normalne logowanie na konto pocztowe.

Jedna ze stron pokazuje cos takiego, chce jednak zaznaczyc, ze to NIE JEST moj adres ip.

http://89.149.242.17/cap.aspx
1008
Label


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7240 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 13/09/2009 13:31
Czy wysyłając mail do grupy odbiorców można ukryć ich adresy e-mail aby inni odbiorcy tej wiadomości ich nie widzieli?
Jeśli tak to jak.


Aleksandra
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7318 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 15/09/2009 13:46

  Aleksandra napisał:  

  Niebuszewiak napisał:  

  Aleksandra napisał:  
Nie wiem, czy plakac, czy sie smiac. Kilkanascie minut temu ktos bezczelnie wbil mi sie na komputer. Zaczne od tego, ze wlaczylam doslownie na chwile Explorera 6.0 (mozilla mi haczyla), po chwili wlaczylo mi sie drugie okno i scena, jak z filmu science fiction ;) Otworzyla sie strona msn i ktos zalogowal sie na swoje konto, e-mail owego goscia byl dosyc dziwna kombinacja literek i cyfr, wyslal wiadomosc do kilku osob, a w temacie (po angielsku) - Pierwszy spacer dziewczyny z psem. Wyslano, wiec ten ktos sie wylogowal i zamknal okno. Normalnie w szoku bylam. Zrobilam screeny historii odwiedzin. Jak widac na jednym adres ip i inne super rzeczy. Moze to kogos zainteresuje i doradzi, co zrobic :> Btw. mialam uruchomionego antywira Pande podczas calej akcji. Dodam, ze mam konto na wykopie :D

LINK DO ZRZUTOW


EDIT: Mam zablokowane ustawienia firewall, nie moge zmienic z "wylacz" ani odinstalowac Pandy - wyswietla sie blad.



Powiem szczerze, że nie spotkałem się nigdy żeby ktoś miał takie zdarzenie. Jest ostatnio dosyć popularny wirus w sieci, który jak się ma na dysku to podobno umożliwia takie akcje.
Sprawdź, czy wchodzi Ci strona microsoft.com.
Jeżeli nie działa, to wielce prawdopodobne, że masz ten rodzaj wirusa.

A mogłabyś trochę więcej opisać z całego zdarzenia? Czy mogłaś ruszać kursorem w czasie akcji, czy działała klawiatura itp?



Stronka Microsoftu dziala. Jak to wygladalo.. Tak, jak pisalam, sprawdzalam cos na sieci przy uzyciu explorera i nagle otworzylo sie drugie okno ze strona msn. Wpisany byl login i haslo, na poczatku pomyslalam, ze wcisnelam cos przez przypadek i ze to np. zapamietaly sie dane do konta pocztowego mojej mamy. Jednak ten login byl cos dziwny (przyklad: fffhfdksks4455@ cos tam cos tam), no i nagle sie zalogowalo na poczate. Zapamietalam, ze w skrzynce odbiorczej bylo 6 wiadomosci, a strona byla w obcym jezyku, nie umialam go rozpoznac. Odnosniki sa jedynie w historii i mozna tam znalezc msn arabica czy ru. Otworzylo sie wpisywanie nowej wiadomosci, adres nadawcy u gory, temat, jak wyzej i kilka adresow odbiorcow (podobnie skomplikowane adresy), dodawaly sie one same. Tresc wiadomosci byla juz wpisana, widzialam tylko, ze byl tam jakis link. Nic wiecej nie zapamietalam, bo bylam w niezlym szoku. Kiedy wiadomosc wyslano, ktos wylogowal sie z poczty, a po chwili zamknal strone. Myszka i klawiatura dzialaly, wszystko poza tym rowniez. Wygladalo to tak, jak normalne logowanie na konto pocztowe.

Jedna ze stron pokazuje cos takiego, chce jednak zaznaczyc, ze to NIE JEST moj adres ip.

http://89.149.242.17/cap.aspx
1008
Label



Przed chwila znowu doszlo do wlamu, ale udalo mi sie zrobic screeny SCREENY

Hotmail ma wyjatkowo glupi system zabezpieczen i nawet mi udalo sie zmienic haslo do konta pocztowego. Jak moge sie ustrzec przed nastepnymi atakami, kiedy mam zablokowanego firewalla i nie moge uruchomic zadnego antywira - nie chce robic formata.


HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7025 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 22/09/2009 21:05
Poszukuje jakiegos grafika komputerowego. Chodzi o ogarnięcie (zdejmowanie tla z obrazka) zdjęc za jakieś tak PLNy. Jak ktoś chętny to niech podbije na gg 3284636 (niewidoczny)
Nie musi być to jakis zaawansowany grafik..licza sie checi, bo mi brakuje czasu


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7171 dni

***




Odp: Pomoc z komputerem - 22/09/2009 22:03
Nastepujacy problem przy otwieraniu nowych stron- blad skryptu programu Internet Explorer, wyskakujace okienko w ktorym m.in. jest URL: res://ieframe.dll/syntax.htm. Wie ktos co na to poradzic ? Wiekszosc rad na blad skryptu wykonalem i dalej to samo.


www.sectorshop.net
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 22/09/2009 22:04

  Czarny napisał:  
Nastepujacy problem przy otwieraniu nowych stron- blad skryptu programu Internet Explorer, wyskakujace okienko w ktorym m.in. jest URL: res://ieframe.dll/syntax.htm. Wie ktos co na to poradzic ? Wiekszosc rad na blad skryptu wykonalem i dalej to samo.



Zmień przeglądarkę :D Chyba, że jesteś przymuszony do używania IE w pracy...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7171 dni

***




Odp: Pomoc z komputerem - 22/09/2009 22:36

  malcoolm napisał:  

  Czarny napisał:  
Nastepujacy problem przy otwieraniu nowych stron- blad skryptu programu Internet Explorer, wyskakujace okienko w ktorym m.in. jest URL: res://ieframe.dll/syntax.htm. Wie ktos co na to poradzic ? Wiekszosc rad na blad skryptu wykonalem i dalej to samo.



Zmień przeglądarkę :D Chyba, że jesteś przymuszony do używania IE w pracy...



hehe, zmiana nie wchodzi w gre;-)


www.sectorshop.net
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7050 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 23/09/2009 11:27

  Czarny napisał:  

  malcoolm napisał:  

  Czarny napisał:  
Nastepujacy problem przy otwieraniu nowych stron- blad skryptu programu Internet Explorer, wyskakujace okienko w ktorym m.in. jest URL: res://ieframe.dll/syntax.htm. Wie ktos co na to poradzic ? Wiekszosc rad na blad skryptu wykonalem i dalej to samo.



Zmień przeglądarkę :D Chyba, że jesteś przymuszony do używania IE w pracy...



hehe, zmiana nie wchodzi w gre;-)



znalazłem ale po angielsku rozwiązanie (chyba) niestety nie mam czasu teraz bawić się w translację bo się śpieszę, więc dam Ci tak :) klik


U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7953 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 23/09/2009 17:47
szukam jakiegos darmowego dobrego programiku dzieki ktoremu: moglbym konwertowac rozne pliki audio np wav czy ogg w mp3 itp oraz edytowac pliki audio - przycinac, skracac, wycinac itp. Ktos cos poleci ?


Szlugi, wóda, gołe baby !
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7050 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 23/09/2009 18:28

  U-96 napisał:  
szukam jakiegos darmowego dobrego programiku dzieki ktoremu: moglbym konwertowac rozne pliki audio np wav czy ogg w mp3 itp oraz edytowac pliki audio - przycinac, skracac, wycinac itp. Ktos cos poleci ?



najprostszy sposób to wpisać w google np. ogg to mp3 converter , był 1 program, który miał wszystkie formaty w sobie ale nazwy nie pamiętam ;) albo wpisz music converter czy coś tego pokroju


U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7953 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 23/09/2009 20:14
tyle to i ja wiem, chodzi mi o konwerter i edytor w jednym


Szlugi, wóda, gołe baby !
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7050 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 23/09/2009 21:19

  U-96 napisał:  
tyle to i ja wiem, chodzi mi o konwerter i edytor w jednym



może audacity albo coś podobnego pokroju ?


Marian Dziędziel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6646 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 23/09/2009 21:20

  U-96 napisał:  
tyle to i ja wiem, chodzi mi o konwerter i edytor w jednym



a nie zda się nero wave editor bo można załadować chyba te pliki edytować i zapisać w odpowiednim formacie


cokolwiek czynisz, czyń to rozważnie

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 24/09/2009 18:45
Taka sprawa.. koleżanka kupiła laptopa z Vistą w Anglii (wszystko legalne) i mimo, że niby jest ustawiony język polski to część rzeczy jest po angielsku. Czy jest jakieś oficjalnie (oryginalne) spolszczenie do Visty ? Albo jakiś inny sposób żeby zrobić by w pełni było po polsku (ale legalny) ?

PS: Chodzi o Viste Home Premium.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Dzn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6863 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 24/09/2009 18:54

  śmielaq89 napisał:  
Taka sprawa.. koleżanka kupiła laptopa z Vistą w Anglii (wszystko legalne) i mimo, że niby jest ustawiony język polski to część rzeczy jest po angielsku. Czy jest jakieś oficjalnie (oryginalne) spolszczenie do Visty ? Albo jakiś inny sposób żeby zrobić by w pełni było po polsku (ale legalny) ?

PS: Chodzi o Viste Home Premium.



możesz przeinstalowac system używając jej klucza albo po prostu ściągnąć plik językowy przez autoaktualizacje lub ręcznie z tej strony



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 24/09/2009 18:58
To chyba do innej wersji. Ale dzięki.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
AlterB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7103 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 04/10/2009 12:46
Uzywam Mozilli. Zrobilem ostatnio aktualizacje.
Problem polega na tym ze kiedy mam otwartych kilka stron i chce jedna z zakaladek wylaczyc to po nascisnieciu X jest chwilowa zamuła. Musze wejsc w inna zakladke (strone) i wrocic na ta ktora chce wylaczyc i wtedy sie bez poroblemu od razu wylacza. w sumie ciezko to opisac.
Jak rozwiazac ten problem??


Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5868 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 04/10/2009 14:15

  AlterB napisał:  
Uzywam Mozilli. Zrobilem ostatnio aktualizacje.
Problem polega na tym ze kiedy mam otwartych kilka stron i chce jedna z zakaladek wylaczyc to po nascisnieciu X jest chwilowa zamuła. Musze wejsc w inna zakladke (strone) i wrocic na ta ktora chce wylaczyc i wtedy sie bez poroblemu od razu wylacza. w sumie ciezko to opisac.
Jak rozwiazac ten problem??



najprosciej to jakis backup systemu albo reinstall firefoxa a jak nie pomoze no dopiero bedzie problem;D
pozdro


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.18 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005