Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Pomoc z komputerem << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6491 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 29/08/2009 14:55

  Wojtas. napisał:  
Jaką karte graficzną byście polecili do takiej płyty głównej - Gigabyte S-Series GA-G33M-S2L ??



Do czego ma służyc karta (gry, programy graficzne) , i ile kasy jesteś w stanie na nią wydac ?


Obrazek gif wstawiony na forum
Wojtas.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7251 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 29/08/2009 15:53
Do gier raczej ,a do wydania mysle 300zł


Tylko Pogoń!
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8325 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 29/08/2009 16:38
http://allegro.pl/item720803140_wyprzedaz_gainward_9600gt_512mb_golden_sample_fvat.html

Jak do ~300zl to masz dosyc dobra karte - i kupuj tylko na allegro bo w sklepach w Szczecinie napewno o 30-40-50zl drozej - jak nie wiecej ;-)

Jednak w Szczecinie mozesz osobiscie odebrac ;-)

Ostatnio edytowany przez: LeOnik, 29 sierpnia 2009, 17:08 [1 raz(y)]


Veni, vidi, vici
U84%
RM
g
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6747 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 09:55
Witam!
Mam następujący problem: Ostatnio zakupiłem sobie nową kartę graficzną i odkąd odpalam jakiegoś gierasa, pogram troszkę i komp się wyłącza, nie resetuje tylko całkowicie wyłącza. Wyczytałem gdzieś, że do tej karty potrzebny jest mocniejszy zasilacz min. 400W. Miałem 350W, zmieniłem na 430W. Problem dalej się pojawia, choc nie tak często. Czy to może być wina wciąz zbyt słabego zasilacza, czy może coś z kartą graficzną jest nie tak?
Konfiguracja mojego kompa: RadeonX1950pro, Athlon 64 2800+ s.754, 1.5Gb ram.
Jakby ktoś mógł mi pomóc, to bardzo proszę.


- Tylko Pogoń -
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7219 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 11:07

  g napisał:  
Witam!
Mam następujący problem: Ostatnio zakupiłem sobie nową kartę graficzną i odkąd odpalam jakiegoś gierasa, pogram troszkę i komp się wyłącza, nie resetuje tylko całkowicie wyłącza. Wyczytałem gdzieś, że do tej karty potrzebny jest mocniejszy zasilacz min. 400W. Miałem 350W, zmieniłem na 430W. Problem dalej się pojawia, choc nie tak często. Czy to może być wina wciąz zbyt słabego zasilacza, czy może coś z kartą graficzną jest nie tak?
Konfiguracja mojego kompa: RadeonX1950pro, Athlon 64 2800+ s.754, 1.5Gb ram.
Jakby ktoś mógł mi pomóc, to bardzo proszę.



Jakiej firmy masz zasilacz?


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7144 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 11:57
Możliwe, że nie w karcie, a w procesorze źle chłodzenie pracuje.
A przed wyłączeniem kompa nie masz jakiś sygnałów dźwiękowych z Biosa?


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7025 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 12:26
ostatnio na win xp pojawil mi sie niebieski ekran i costam pisalo o pamieci fizycznej, po czym komputer sie zrestartował. teraz wychodzą takei cyrki, że raz się włancza na 20 prób...jakby nie łapań windowsa. W międzyczasie 3 krotnie przy uruchamianiu włanczała się spójność dysku... o co chodzi ??


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
SL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5798 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 13:13
mam problem z klawiaturą od laptopa, po włączeniu bez problemów działa jakieś 30 min a później na klawiaturze nie działa mi połowa przycisków (zawsze tych samych) lub klawisz który wciskam pokazuje zupełnie inna literę. Przez jakiś czas nie miałem programu antywirusowego czy może być to sprawka wirusa? aktualnie zainstalowazłem NOD 32 ale problem nadal istnieje, przywróciłem też system cofając o 2 tygodnie mysląc że cos to da ale nic. Podpowiedzcie


zch
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7144 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 13:29

  SL napisał:  
mam problem z klawiaturą od laptopa, po włączeniu bez problemów działa jakieś 30 min a później na klawiaturze nie działa mi połowa przycisków (zawsze tych samych) lub klawisz który wciskam pokazuje zupełnie inna literę. Przez jakiś czas nie miałem programu antywirusowego czy może być to sprawka wirusa? aktualnie zainstalowazłem NOD 32 ale problem nadal istnieje, przywróciłem też system cofając o 2 tygodnie mysląc że cos to da ale nic. Podpowiedzcie



A jak przestają Ci działać przyciski, to masz dalej polską klawiaturę na pasku języka, czy na coś Ci się przełącza?


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
g
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6747 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 16:42
eJay - zasilacz jest firmy Linkworld.
Niebuszewiak - Nie ma żadnych sygnałów z biosa. Po prostu grasz sobie i nagle ciemność.


- Tylko Pogoń -
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7144 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 18:34

  g napisał:  
eJay - zasilacz jest firmy Linkworld.
Niebuszewiak - Nie ma żadnych sygnałów z biosa. Po prostu grasz sobie i nagle ciemność.



Następnym razem, jak Ci się wyłączy komp, to weź sprawdź temperaturę procesora w Biosie.


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5785 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 18:49

  Niebuszewiak napisał:  

  g napisał:  
eJay - zasilacz jest firmy Linkworld.
Niebuszewiak - Nie ma żadnych sygnałów z biosa. Po prostu grasz sobie i nagle ciemność.



Następnym razem, jak Ci się wyłączy komp, to weź sprawdź temperaturę procesora w Biosie.



To prawda,sprawdź tez wszystkie tez "czynniki zewnętrzne" jakie mogą powodować przegrzanie,wszelkiego rodzaju paprochy etc. skoro się wyłącza tzn. ze jest mu za gorąco ;) zbadaj sprawę pod tym kontem,miałem kiedyś podobny problem


Obrazek png wstawiony na forum
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7219 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 19:49

  g napisał:  
eJay - zasilacz jest firmy Linkworld.



Nawet jeśli to nie wina zasilacza to i tak bym go wymienił (tak na przyszłość). Firma mało znana, pewnie wydająca szmelc za grosze. Zainwestuj w jakiegoś Chiefteca, bo zasilacze za 30 zł lubią podsmażać podzespoły. 10 przykazanie informatyka - ilość płomieni w obudowie komputera jest odwrotnie proporcjonalna do ceny zasilacza.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
g
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6747 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 19:51

  Bebzon napisał:  

  Niebuszewiak napisał:  

  g napisał:  
eJay - zasilacz jest firmy Linkworld.
Niebuszewiak - Nie ma żadnych sygnałów z biosa. Po prostu grasz sobie i nagle ciemność.



Następnym razem, jak Ci się wyłączy komp, to weź sprawdź temperaturę procesora w Biosie.



To prawda,sprawdź tez wszystkie tez "czynniki zewnętrzne" jakie mogą powodować przegrzanie,wszelkiego rodzaju paprochy etc. skoro się wyłącza tzn. ze jest mu za gorąco ;) zbadaj sprawę pod tym kontem,miałem kiedyś podobny problem



ok, dzięki wszystkim za porady, pzdr


- Tylko Pogoń -
HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7025 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 20:02

  antyC napisał:  
ostatnio na win xp pojawil mi sie niebieski ekran i costam pisalo o pamieci fizycznej, po czym komputer sie zrestartował. teraz wychodzą takei cyrki, że raz się włancza na 20 prób...jakby nie łapań windowsa. W międzyczasie 3 krotnie przy uruchamianiu włanczała się spójność dysku... o co chodzi ??



Podbijam...pilne !!!


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
Marian Dziędziel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6646 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 20:13
coś padło, odłącz napędy jakie są, jak jest możliwość sprawdź dysk na innym kompie, ramy jeżeli są 2 lub więcej kości naprzemian sprawdzaj zostawiając w slocie jedna i tak każdą kolejną


cokolwiek czynisz, czyń to rozważnie
g
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6747 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 21:00

  antyC napisał:  

  antyC napisał:  
ostatnio na win xp pojawil mi sie niebieski ekran i costam pisalo o pamieci fizycznej, po czym komputer sie zrestartował. teraz wychodzą takei cyrki, że raz się włancza na 20 prób...jakby nie łapań windowsa. W międzyczasie 3 krotnie przy uruchamianiu włanczała się spójność dysku... o co chodzi ??



Podbijam...pilne !!!



Miałem to samo pare lat temu - okazało się, że taśma jest uszkodzona. Aczkolwiek straszono mnie również uszkodzeniem dysku. Tak czy inaczej polecam wymienić taśmę, jak nic nie pomoże, to możliwe, że coś z dyskiem.


- Tylko Pogoń -
luki_717
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7178 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/09/2009 22:03

  g napisał:  

  antyC napisał:  

  antyC napisał:  
ostatnio na win xp pojawil mi sie niebieski ekran i costam pisalo o pamieci fizycznej, po czym komputer sie zrestartował. teraz wychodzą takei cyrki, że raz się włancza na 20 prób...jakby nie łapań windowsa. W międzyczasie 3 krotnie przy uruchamianiu włanczała się spójność dysku... o co chodzi ??



Podbijam...pilne !!!



Miałem to samo pare lat temu - okazało się, że taśma jest uszkodzona. Aczkolwiek straszono mnie również uszkodzeniem dysku. Tak czy inaczej polecam wymienić taśmę, jak nic nie pomoże, to możliwe, że coś z dyskiem.



niekoniecznie Blue Screen moze oznaczac wiele roznych rzeczy, ale pewne jest jedno ze jest to blad krytyczny i lepiej skontaktowac sie z informatykiem. u mnie jakis czas temu dzialo co cos podobnego i po oddaniu kompa do serwisu(byl jeszcze na gwarancji) wymienili karte graficzna i do tej pory jest wszytsko ok


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders Kliknij PolskieSerce
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 12/09/2009 08:19

  antyC napisał:  

  antyC napisał:  
ostatnio na win xp pojawil mi sie niebieski ekran i costam pisalo o pamieci fizycznej, po czym komputer sie zrestartował. teraz wychodzą takei cyrki, że raz się włancza na 20 prób...jakby nie łapań windowsa. W międzyczasie 3 krotnie przy uruchamianiu włanczała się spójność dysku... o co chodzi ??



Podbijam...pilne !!!



Jakis czas temu mialem to samo,podejrzewam ze chodzi o dysk..po formacie i lekkim oproznieniu dysku c:/ ten blad juz sie niepojawia,co do kilkunastokrotnego wlaczania windowsa,zdjalem obudowe przeczyscilem z kurzu i chodzi jak zegarek:] od tamtej pory juz sie to niepowtorzylo.


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
Aleksandra
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7318 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 13/09/2009 00:14
Nie wiem, czy plakac, czy sie smiac. Kilkanascie minut temu ktos bezczelnie wbil mi sie na komputer. Zaczne od tego, ze wlaczylam doslownie na chwile Explorera 6.0 (mozilla mi haczyla), po chwili wlaczylo mi sie drugie okno i scena, jak z filmu science fiction ;) Otworzyla sie strona msn i ktos zalogowal sie na swoje konto, e-mail owego goscia byl dosyc dziwna kombinacja literek i cyfr, wyslal wiadomosc do kilku osob, a w temacie (po angielsku) - Pierwszy spacer dziewczyny z psem. Wyslano, wiec ten ktos sie wylogowal i zamknal okno. Normalnie w szoku bylam. Zrobilam screeny historii odwiedzin. Jak widac na jednym adres ip i inne super rzeczy. Moze to kogos zainteresuje i doradzi, co zrobic :> Btw. mialam uruchomionego antywira Pande podczas calej akcji. Dodam, ze mam konto na wykopie :D

LINK DO ZRZUTOW


EDIT: Mam zablokowane ustawienia firewall, nie moge zmienic z "wylacz" ani odinstalowac Pandy - wyswietla sie blad.

Ostatnio edytowany przez: Aleksandra, 13 września 2009, 00:48 [2 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.22 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005