Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Pomoc z komputerem << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Pomoc z komputerem - 10/10/2008 21:40

  Lrd napisał:  

  Nestor napisał:  

  Lrd napisał:  
Potrzebuję dosyć pilnego wsparcia. Sprawa wygląda tak: wczoraj na laptopie zainstalowałem sobie kilka gierek, wszystko chodziło bezproblemowo, wyłączyłem kompa. Rano jak próbowałem jedną z gier zapuścić wyskoczył mi błąd krytyczny directx: nie można utworzyć urządzenia directx. Ten błąd wyskakuje tylko przy części gier, druga część po dwukliku na ikonę wogóle nie reaguje. Wie ktoś może jak to rozwiązać ?



Zrób screena błędu łatwiej będzie cos wymyslic :)

PS.Byc może pomoże aktualizacja/reinstalacja DirectX lub aktualizacja/reinstalacja sterowników



Proszę bardzo:
klik



Sorki za off-topa ale widzę Lord, że pykasz w szachy. Jak byłbyś chętny to można się ustawić na kurniku kiedyś;]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6491 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 10/10/2008 21:41
Start-->Uruchom-->dxdiag


  peb.pl napisał:  
ZROBIŁEŚ DIAGNOSTYKE Directxa jeżeli nie to zrób:
1. Kliknij przycisk Start i polecenie Uruchom, a następnie wpisz polecenie dxdiag, aby uruchomić narzędzie diagnostyczne programu DirectX. Najważniejsze informacje o systemie i zainstalowanej wersji programu DirectX znajdują się na karcie System.
2. Klikaj kolejno poszczególne karty, wykonuj wszystkie testy i dokładnie sprawdzaj wszystkie problemy w kolumnie uwag. Najczęściej występujące problemy są związane z nieobsługiwanymi sterownikami i można je rozwiązać, pobierając odpowiednie sterowniki sprzętu.
3. Jeżeli nadal występują problemy, kliknij kartę Więcej pomocy i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z programem DirectX. Jest to kreator umożliwiający rozwiązanie typowych problemów krok po kroku.

Dziewięćdziesiąt procent problemów związanych z programem DirectX jest spowodowanych przez nieprawidłowe sterowniki karty muzycznej i graficznej lub konflikty sterowników. Najpierw uruchom narzędzie diagnostyczne programu DirectX, aby znaleźć przyczynę problemów. Następnie odwiedź witrynę producenta sprzętu w sieci Web i znajdź sterowniki karty

Czasami jednak pobranie najnowszego sterownika nie wystarczy. Wielu producentów tworzy zaawansowane sterowniki lub wersje beta sterowników znacznie poprawiające wydajność. Sterowniki te nie zawsze jednak w pełni obsługują program DirectX, co może stać się przyczyną problemów. W niektórych z nich zapisane są informacje o stopniu, w jakim obsługują program DirectX. Szukaj najnowszego sterownika posiadającego certyfikat obsługi programu DirectX. Po pobraniu i zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie narzędzie diagnostyczne, aby sprawdzić, czy problemy zostały rozwiązane. W Edytorze Rejestru można przeglądać klucze, wartości lub dane, ale w programie TCD można także przeszukać tylko część Rejestru, używać symboli wieloznacznych oraz zastępować i wyszukiwać klucze.



Jak w/w opis nic nie pomoże to aktualizacja/reinstalacja DirectX lub aktualizacja/reinstalacja sterowników


Obrazek gif wstawiony na forum
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7144 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 10/10/2008 23:01

  eF^ napisał:  
Ostatnio trafiłem na jakiegoś trojana który zainfekował mi komputer, udało mi się go szczęśliwie usunąć, ale mam problem. Po pojawieniu się tego trojana obok zegara wyskoczyła mi nowa ikonka: czerwona tarcza z białym krzyżykiem w środku informująca że nie mam włączonych automatycznych aktualizacji w windowsie, jak się tego pozbyć? Mam włączoną opcję że pokazywane są aktualizacje ale to ja decyduje które mają być zainstalowane i chciałbym żeby tak zostało. Wcześniej ikonka się nie pojawiała chociaż automatycznych aktualizacji włączonych nie miałem.



klikasz prawym na pasku zadań > właściwości > w zakładce "pasek zadań" w obszarze powiadomień masz przycisk "dostosuj" > wybierasz przy alercie windowsa "zawsze ukryty"


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
Barmanek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6279 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/10/2008 13:04
Chciałbym przerobić jakiś dźwięk, kawałek piosenki i abym go słyszał na początku otwierania się Windowsa. Mam XP. Wie ktoś jak to zrobić? Lub by przesłał jakąś stronkę. Z góry dzięki.


kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6491 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/10/2008 14:36

  Barmanek napisał:  
Chciałbym przerobić jakiś dźwięk, kawałek piosenki i abym go słyszał na początku otwierania się Windowsa. Mam XP. Wie ktoś jak to zrobić? Lub by przesłał jakąś stronkę. Z góry dzięki.



Tutaj i Tutaj


Obrazek gif wstawiony na forum
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7420 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 11/10/2008 19:33
Jestem świeżo po formacie i zapomniałem hasła do serwera gg - da radę je jakoś odzyskać? Ściągnąłem parę programów ale pokazują one hasło które ostatnio było zapisane w programie co mnie nie ratuje bo tam aktualnego nie ma zapisanego.


Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6058 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 11/10/2008 23:48

  eF^ napisał:  
Jestem świeżo po formacie i zapomniałem hasła do serwera gg - da radę je jakoś odzyskać? Ściągnąłem parę programów ale pokazują one hasło które ostatnio było zapisane w programie co mnie nie ratuje bo tam aktualnego nie ma zapisanego.


masz opcje wyślij na maila, jak podasz nr, mail co podałeś przy logowaniu


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7420 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 12/10/2008 01:08
.

Ostatnio edytowany przez: eF^, 12 października 2008, 21:20 [1 raz(y)]


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7420 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 12/10/2008 21:20
Sam do tego doszedłem, z tym że mail który miałem zapisany był nieużywany już od dobrych paru lat a hasła nie pamiętałem. Problem rozwiązany - napisałem do supportu i po odpowiedzi na 9 pytań przysłali mi nowe hasło.
________________

Po włączeniu komputera wyskakuje mi taki błąd :

KLIK

O co chodzi, i jak to wyeliminować?

Lrd wielkie dzięki.

Ostatnio edytowany przez: eF^, 12 października 2008, 22:25 [1 raz(y)]


Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7010 dni

***




Odp: Pomoc z komputerem - 12/10/2008 21:29

  eF^ napisał:  
Sam do tego doszedłem, z tym że mail który miałem zapisany był nieużywany już od dobrych paru lat a hasła nie pamiętałem. Problem rozwiązany - napisałem do supportu i po odpowiedzi na 9 pytań przysłali mi nowe hasło.
________________

Po włączeniu komputera wyskakuje mi taki błąd :

KLIK

O co chodzi, i jak to wyeliminować?



klik


Against modern wszystko!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7420 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 15/10/2008 00:40
W sprawie programu utorrent. Przed formatem torrenty mi się ściągały z max prędkością (czyli ~120 kb/s), po formacie pomimo ustawienia wszystkiego tak jak było transfer nie przekracza 50-60 kb/s - nawet o tej porze, co może być przyczyną? Jakie ustawienia za to mogą odpowiadać?
Kiedyś miałem na dysku program taki, nie pamiętam nazwy coś ' ... xp ' - służył do odblokowywania jakichś opcji w win, zna ktoś może jego nazwę?

edit. bez przesady, znam się na torrentach..

edit2. porty sprawdzałem, cały czas mam zieloną kropkę

Ostatnio edytowany przez: eF^, 15 października 2008, 21:20 [2 raz(y)]


kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6491 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 15/10/2008 15:30

  eF^ napisał:  
W sprawie programu utorrent. Przed formatem torrenty mi się ściągały z max prędkością (czyli ~120 kb/s), po formacie pomimo ustawienia wszystkiego tak jak było transfer nie przekracza 50-60 kb/s - nawet o tej porze, co może być przyczyną? Jakie ustawienia za to mogą odpowiadać?
Kiedyś miałem na dysku program taki, nie pamiętam nazwy coś ' ... xp ' - służył do odblokowywania jakichś opcji w win, zna ktoś może jego nazwę?



Może mało seedów oraz peerów ?


Obrazek gif wstawiony na forum
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7239 dni

***




Odp: Pomoc z komputerem - 15/10/2008 18:22

  eF^ napisał:  
W sprawie programu utorrent. Przed formatem torrenty mi się ściągały z max prędkością (czyli ~120 kb/s), po formacie pomimo ustawienia wszystkiego tak jak było transfer nie przekracza 50-60 kb/s - nawet o tej porze, co może być przyczyną? Jakie ustawienia za to mogą odpowiadać?
Kiedyś miałem na dysku program taki, nie pamiętam nazwy coś ' ... xp ' - służył do odblokowywania jakichś opcji w win, zna ktoś może jego nazwę?

edit. bez przesady, znam się na torrentach..



Może masz zablokowane porty? Na dolnym pasku u torrenta jest taka ikonka. Czerwona, pomarańczowa, albo zielona. Jeśli podczas ściągania cąły czas masz czerwoną to prawpodobnie musisz oblokować sobie porty. Jak to zrobić? Zalezy od połączenia z internetem, ale googlując na pewno sobie poradzisz, jak nie to pisz [:


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 16/10/2008 20:01
nie mogę włączyć komputera po naciśnięciu przycisku ON lampka na przycisku mryga czasami godzinami zanim się włączy na sekunde i potem mogę go juz włączyć normalnie miałem też czasami kominkat że bateria systemowa jest nienaładowana więc zmieniłem baterię na płycie głównej dwa dni włączał się normalnie i znowu teraz zaczął to samo.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
Adrian PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8323 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 17/10/2008 13:23
Jaki darmowy program antywirusowy polecacie?


Hold skladam temu miastu...
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6769 dni

****




Odp: Pomoc z komputerem - 17/10/2008 13:30

  [aDriAn napisał:  
]Jaki darmowy program antywirusowy polecacie?





http://bezpieczenstwo.onet.pl/

polecam to. na mojego chujowego kompa styka =]


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5868 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 17/10/2008 15:56

  [aDriAn napisał:  
]Jaki darmowy program antywirusowy polecacie?



a ja proponuje ogarnac nod32 z torrentow i potem www.nod321.com


Dj Wafel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5680 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 17/10/2008 16:20

  Szymen napisał:  


a ja proponuje ogarnac nod32 z torrentow i potem www.nod321.com



Osobiście też polecam ten...
Bo Awast to gówno.


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 17/10/2008 18:20
Idąc tym tropem jeszcze lepiej działać z ESET`em.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6491 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 17/10/2008 18:21
Kaspersky :)


Obrazek gif wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005