Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Pomoc z komputerem << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 09/01/2014 21:11

  BJK napisał:  

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  
Mam problem z netem na nowym laptopie. Generalnie miecha temu kupiłem nowego laptopa 1,8GH intel pentium procesor, 4GB ramu /500 gb hd system windows 8. I chodzi o to ze np przy odpalaniu filmików na yt jest spore buforowanie do conajmniej połowy a jak wlaczam filmik (obojetnie jaki to po kilku sekundach klatkuje mi filmik, nie ma plynnosci). Sprawdzałem polaczenie z netem na speed tescie mam 1 MB (nie duze) poszedlem z laptopem do znajomego i u niego spr. Na jego laptopie na speed tescie wychodzi 8mb u mnie dalej przy podlaczeniu do jego neta rowniez 1MB. Nie wiem o co chodzi nie znam sie za bardzo na kompach. Moglby ktos ogarniety pomoc w tej sprawie.



sprawdz na innych testach np.
http://www.test.mm.pl
http://test-lacza.pl/

i jakie wyniki ?



jest to samo. nie wiem co to za przyczyna. bylem u znajomego i na jego laczu przetestowalismy to u mnie dziwne ograniczenie a u niego normalnie smiga net pokazuje 8MB i jest ok. u mnie dziwne klatkowanie i nie plynne odtwarzanie chociazby filmików. nie wiem co moge z tym zrobic. skoro komp nowy, w domu koleszki smiga to bez zarzutów a tylko jak podepne swojego laptopa to jest to samo co u mnie. jest chociazby jakis pomysl co mozna z tym zrobic bo srednio sie w tych sprawach orientuje.



Byc moze nie masz zainstalowanego sterownika do karty graficznej, jest standardowa tylko i dlatego moze byc takie klatkowanie nie majace nic wspolnego z internetem. Jak pisalem przyczyn moze byc wiele :)



Szczerze to nie wiem, lapa kupilem w rtv euro agd (szczerze to nie polecam bo mialem z nimi niemiłą przygode i kazdemu odradzam ta sieciowke) Nic nie instalowałem zadnych sterowników. Podam ci model jak wroce z pracy po 17. i z gory dzieki w zaangazowanie i pomoc. szacunek



od razu jak wrocisz z pracy to zobacz od razu co tam masz:
MENU START ---> PANEL STEROWANIA ---> SPRZET I DZWIEK ---> MENEDZER URZADZEN ---> kliknij na KARTY GRAFICZNE i napisz co tam masz ;)



mam takie cos :
BCM43142 Wireles Network Adapter
Bluetooth device(personal area network)
Bluetooth device(RFCOMM Protocol TDI)
Microsoft Kernel Debug Network Adapter
Realtek PCIe GBE Family Controller

sprawdzalem to w opisac jak wejde na poszczegolne ze wszystkie urzadzenia dzialają poprawnie. wchodzac na kazdy dalem aktualizuj steronik wybrałem opcje on line i zalecane i wszedzie ze mam aktualny...;/



podales karty sieciowe a nie karty graficzne :)


Veni, vidi, vici
U84%
RM
BJK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8319 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 09/01/2014 21:18

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  
Mam problem z netem na nowym laptopie. Generalnie miecha temu kupiłem nowego laptopa 1,8GH intel pentium procesor, 4GB ramu /500 gb hd system windows 8. I chodzi o to ze np przy odpalaniu filmików na yt jest spore buforowanie do conajmniej połowy a jak wlaczam filmik (obojetnie jaki to po kilku sekundach klatkuje mi filmik, nie ma plynnosci). Sprawdzałem polaczenie z netem na speed tescie mam 1 MB (nie duze) poszedlem z laptopem do znajomego i u niego spr. Na jego laptopie na speed tescie wychodzi 8mb u mnie dalej przy podlaczeniu do jego neta rowniez 1MB. Nie wiem o co chodzi nie znam sie za bardzo na kompach. Moglby ktos ogarniety pomoc w tej sprawie.



sprawdz na innych testach np.
http://www.test.mm.pl
http://test-lacza.pl/

i jakie wyniki ?



jest to samo. nie wiem co to za przyczyna. bylem u znajomego i na jego laczu przetestowalismy to u mnie dziwne ograniczenie a u niego normalnie smiga net pokazuje 8MB i jest ok. u mnie dziwne klatkowanie i nie plynne odtwarzanie chociazby filmików. nie wiem co moge z tym zrobic. skoro komp nowy, w domu koleszki smiga to bez zarzutów a tylko jak podepne swojego laptopa to jest to samo co u mnie. jest chociazby jakis pomysl co mozna z tym zrobic bo srednio sie w tych sprawach orientuje.



Byc moze nie masz zainstalowanego sterownika do karty graficznej, jest standardowa tylko i dlatego moze byc takie klatkowanie nie majace nic wspolnego z internetem. Jak pisalem przyczyn moze byc wiele :)



Szczerze to nie wiem, lapa kupilem w rtv euro agd (szczerze to nie polecam bo mialem z nimi niemiłą przygode i kazdemu odradzam ta sieciowke) Nic nie instalowałem zadnych sterowników. Podam ci model jak wroce z pracy po 17. i z gory dzieki w zaangazowanie i pomoc. szacunek



od razu jak wrocisz z pracy to zobacz od razu co tam masz:
MENU START ---> PANEL STEROWANIA ---> SPRZET I DZWIEK ---> MENEDZER URZADZEN ---> kliknij na KARTY GRAFICZNE i napisz co tam masz ;)



mam takie cos :
BCM43142 Wireles Network Adapter
Bluetooth device(personal area network)
Bluetooth device(RFCOMM Protocol TDI)
Microsoft Kernel Debug Network Adapter
Realtek PCIe GBE Family Controller

sprawdzalem to w opisac jak wejde na poszczegolne ze wszystkie urzadzenia dzialają poprawnie. wchodzac na kazdy dalem aktualizuj steronik wybrałem opcje on line i zalecane i wszedzie ze mam aktualny...;/



podales karty sieciowe a nie karty graficzne :)



hehe sorry - juz pisze

Intel R HD Graphics
NVIDIA GeForce GT 740M

Model laptopa to Sony Vaio Intel Pentium CPU 2117U 1,8GHz


"...Bądź dumny z tego kim jesteś..."

POGOŃ SZCZECIN

HWDP na zawsze HWDP
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 09/01/2014 21:20
Dziwne zbytnio, a jaki internet ? I jaki system operacyjny ?


Veni, vidi, vici
U84%
RM
BJK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8319 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 09/01/2014 21:24
windows 8 , net z smsnet.pl pakiet podstawowy na ich stronce jest 8MB bo place 39zl za neta plus 59zl za kablowke. a ma speed testach wyskakuje 1MB z kawalkiem ale ogolnie mniej niz 2MB.


"...Bądź dumny z tego kim jesteś..."

POGOŃ SZCZECIN

HWDP na zawsze HWDP
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 09/01/2014 21:26

  BJK napisał:  
windows 8 , net z smsnet.pl pakiet podstawowy na ich stronce jest 8MB bo place 39zl za neta plus 59zl za kablowke. a ma speed testach wyskakuje 1MB z kawalkiem ale ogolnie mniej niz 2MB.



Ciezko tak ogolnie o diagnoze, musialbys mnie wpuscic jutro zdalnie za pomoca Team Viewer ( opisalbym na mailu na czym to polega ) albo niewiem, smsnet.pl kijowy troche internet - znam tego dostawce itd. jak masz na umowie 8mb to i musisz miec 8mb i tyle :)


Veni, vidi, vici
U84%
RM
BJK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8319 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 10/01/2014 00:17

  LeOnik napisał:  

  BJK napisał:  
windows 8 , net z smsnet.pl pakiet podstawowy na ich stronce jest 8MB bo place 39zl za neta plus 59zl za kablowke. a ma speed testach wyskakuje 1MB z kawalkiem ale ogolnie mniej niz 2MB.



Ciezko tak ogolnie o diagnoze, musialbys mnie wpuscic jutro zdalnie za pomoca Team Viewer ( opisalbym na mailu na czym to polega ) albo niewiem, smsnet.pl kijowy troche internet - znam tego dostawce itd. jak masz na umowie 8mb to i musisz miec 8mb i tyle :)



Dzieki za pomoc. Juz sobie poradzilem jesli chodzi o klatkowanie i plynnosc filmikow. Nowe sterowniki do karty graficznej znajomy mi podeslal i chodzi bez zarzutow. Jeszcze tylko zadzwonie do dostawcy z netem i popytam o wlasciwa predkosc. Bardzo mi pomogles. Wielkie dziekowki


"...Bądź dumny z tego kim jesteś..."

POGOŃ SZCZECIN

HWDP na zawsze HWDP
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8144 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 12/01/2014 12:47
Mam plyte dvd z filmem. Jak ja wkladam do kompa to nie otwera mi sie zadne menu ani nic z tych rzeczy, w folderze audio nie widze plikow, w video jest sporo krotkich filmikow i jeden dlugi, problem jest jednak taki, ze jest po angielsku, a w programie nie widze opcji wlaczenia lektora. Używam KMplayer. Jaki jest dobry program do odtwarzania takich plyt w kompie- aby bylo menu itp?


MKS
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 12/01/2014 15:41

  Vega napisał:  
Mam plyte dvd z filmem. Jak ja wkladam do kompa to nie otwera mi sie zadne menu ani nic z tych rzeczy, w folderze audio nie widze plikow, w video jest sporo krotkich filmikow i jeden dlugi, problem jest jednak taki, ze jest po angielsku, a w programie nie widze opcji wlaczenia lektora. Używam KMplayer. Jaki jest dobry program do odtwarzania takich plyt w kompie- aby bylo menu itp?



MicroDVD - lekki i darmowy.
MicroDVD


Veni, vidi, vici
U84%
RM
DobraF
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4506 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 13/01/2014 18:42
Poleci ktoś program do blokowania reklam bo już mnie wkur...za każdym otwarciem nowej strony czy karty atak ,jedna za drugą.


LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 13/01/2014 18:56

  DobraF napisał:  
Poleci ktoś program do blokowania reklam bo już mnie wkur...za każdym otwarciem nowej strony czy karty atak ,jedna za drugą.



Pewnie zasyfionego masz kompa, musisz wpierw przeleciec CCLEANER
LINK -> CCLEANER

Potem sciagnac ComboFix - zainstalowac i uruchomic do konca niech zeskanuje, zrestartuje kompa i wtedy masz juz na 99% czysty komp
LINK -> ComboFix

A na koniec jak Cie denerwuja reklamy POP UP ( flashowe ) to do przegladarki Chrome/Firefox ( Internet Explorer odpada bo to najwiekszy syf ) sciagnac mozna wtyczke ADBLOCK
LINK -> AdBlock

I wtedy masz swiety spokoj. Z doswiadczenia wiem ze jeszcze bedziesz mial karty z biezaca dziwna wyszukiwarka to musisz manualnie w ustawieniach przegladarki - rozszerzenia i polikwidowac ktorych nie znasz.

I to wszystko.

Przykladowo jak wylaczyc V9 w Firefox.
v9 - likwidacja


Veni, vidi, vici
U84%
RM
Boberek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7644 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 17/01/2014 18:12
Tabela stworzona w excelu w domowym komputerze pokazuje liczby we wszystkich kolumnach , natomiast na komputerze w pracy w niektorych rzedach kolumn zamiast liczb jest ciag znaków ###...

Domyslam sie ze trzeba po prostu poszerzyc kolumne ?? ? Tyle tylko ze w tym biurowym komputerze sie nie da nic zrobic z tymi kolumnami sa tak jakby poblokowane ..Czy da sie cos z tym zrobic :> ?


Robert Dymkowski najlepszy napastnik POLSKI :)
LeOnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8321 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 17/01/2014 18:56

  Boberek napisał:  
Tabela stworzona w excelu w domowym komputerze pokazuje liczby we wszystkich kolumnach , natomiast na komputerze w pracy w niektorych rzedach kolumn zamiast liczb jest ciag znaków ###...

Domyslam sie ze trzeba po prostu poszerzyc kolumne ?? ? Tyle tylko ze w tym biurowym komputerze sie nie da nic zrobic z tymi kolumnami sa tak jakby poblokowane ..Czy da sie cos z tym zrobic :> ?



Podejrzewam ze to przez inna wersje pakietu Office ;)
Ale pewien nie jestem bo malo siedze w Excelu :)


Veni, vidi, vici
U84%
RM
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6920 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 20/01/2014 09:55
Podczas rezerwacji wizyty w Urzędzie miasta ---> Rezerwacja Urząd Miasta

pojawiają się dwie informacje (poniżej). Jak się tego pozbyć aby móc zarezerwować wizytę. Java aktualna. Przeglądarka Firefox 26; Windows 7 64 bit.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum


Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6054 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 20/01/2014 12:44
Miałem to ostatnio. Wchodzisz w java configure, coś takiego. I w zakładce security dajesz suwaczek na sam dół (medium bodajże)


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6920 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 20/01/2014 13:47
DZIĘKI :) Błahostka a ile nerwów mnie kosztowała. Najważniejsze, że Twoja rada była strzałem w dychę ;)


jmk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4236 dni




Odp: Pomoc z komputerem - 21/01/2014 13:38

  Boberek napisał:  
Tabela stworzona w excelu w domowym komputerze pokazuje liczby we wszystkich kolumnach , natomiast na komputerze w pracy w niektorych rzedach kolumn zamiast liczb jest ciag znaków ###...

Domyslam sie ze trzeba po prostu poszerzyc kolumne ?? ? Tyle tylko ze w tym biurowym komputerze sie nie da nic zrobic z tymi kolumnami sa tak jakby poblokowane ..Czy da sie cos z tym zrobic :> ?




### to oznacza, że liczba nie mieści się w kolumnie. A poszerzyć nie możesz czemu? Masz wyłączony tryb edytowania? Najlepiej zrób screena albo podeślij plik.


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6400 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 26/01/2014 16:53
Taka akcja:
- usunąłem wszystkie partycję
- na stworzonej jednej partycji zainstalowałem Windows XP
- wszystko niby jest ok, ale...nie mogę nic zainstalować (sterowników, programów itp). Wyskakuje komunikat, że czegoś tam brakuje (zależnie co chcę zainstalować). Np kernel32 mimo, że taki plik znajduje się w /system32.

O co chodzi?


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7215 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 26/01/2014 17:37
Jak instalowałeś Windowsa? Z płytki? Oryginał czy pirat? ;)


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6400 dni

*




Odp: Pomoc z komputerem - 26/01/2014 18:19

  eJay napisał:  
Jak instalowałeś Windowsa? Z płytki? Oryginał czy pirat? ;)



z płyty, oryginał


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7215 dni

**




Odp: Pomoc z komputerem - 27/01/2014 08:31
Pokaż jakieś zrzuty z tymi błędami. Co konkretnie próbujesz instalować? Czy komunikaty pojawiają się zawsze?

Jak dla mnie symptomy wskazują na zwaloną instalację Windowsa lub brak formatu partycji przed instalacją. Druga możliwość to sam problem z plikami programów, może próbujesz instalować aplikacje 64-bitowe które nie są kompatybilne.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.18 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005