Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 22:37
Stare Miasto? Wg mnie jest to jedna wielka pomylka. Fakt, odnowione kamienice nie szpeca otoczenia, wrecz przeciwnie,calkiej ladnie wygladaja na tle np. Starego Ratusza, lecz tak na prawde nic sie tam nie dzieje. Niby sa tam jakies kawiarenki, biura ale jest tam pusto i monotonnie. Szkoda.


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 22:52
Stare Miasto nie ma tego klimatu, podobnie jak pasaż Bogusława. Należy poczekać aż wszystkie remonty się zakończą i zobaczymy co to będzie.
Wkurza mnie natomiast budowanie kamienic na siłę, nie patrząc na ich wygląd sprzed wojny. Nawet jeśli nie ma zdjęć na których można by się wzorować, to przynajmniej należy stylizować je samemu "pod staroć". A dlaczego? Popatrzcie sami:

Obrazek jpg wstawiony na forum

W oczy kole jak skurwysyn... maruda

Takie coś prezentuje się już znacznie lepiej (mowa o czerwonej i niebieskiej kamieniczce):

Obrazek jpg wstawiony na forum


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 23:08
Zgodze sie z przedmoca. Co do deptaku Boguslawa, noca i wieczorami kwitnie tam zycie towarzyskie, takze nie mam sie do czego przyczepic (oprocz wiecznie remontowanych paru kamienic).


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 23:23

  Marcin_ napisał:  
Zgodze sie z przedmoca. Co do deptaku Boguslawa, noca i wieczorami kwitnie tam zycie towarzyskie, takze nie mam sie do czego przyczepic (oprocz wiecznie remontowanych paru kamienic).



Całkiem możliwe, natomiast w dzień wypatrzenie żywej duszy na ów deptaku, graniczy z cudem...


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 23:26

  Hilek napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Wkurwia mnie niemilosiernie to, ze Koncerthaus po wojnie byl w prawie idealnym stanie, lecz zostal rozebrany aby Stolica miala cegly...
Co do projektu... Nie jestem specjalnie zachwycony, lecz lepszy bedzie futurystyczny budynek niz ten maszt, do ktorego swoja droga chyba wszyscy sie przyzwyczaili.



Przeciez to nie ma byc budowane w miejscu masztu, tylko kolo komendy... A swoja droga maszt powinien byc jak najszybciej odnowiony, bo prezentuje sie fatalnie...



on wcale a wcale on tam nie pasuje..szkoda teatru-to był piękny budynek,podczas wojny tylko troche uszkodzony...żal mi go cholernie-jakiś baran wpadł na pomysł by go wyburzyć aby była dobra widocznośc na odre...żal słów. drugiej rzeczy jakiej mi szkoda to Sediny..piękna monumentalna fontanna...a teraz? jakas smieszna kotwica...no i ta wieża Bismarcka popadająca w ruine... a dla koneserów starego Szczecina polecam stronke www.sedina.pl


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 23:37

  anathema napisał:  
drugiej rzeczy jakiej mi szkoda to Sediny..piękna monumentalna fontanna...a teraz? jakas smieszna kotwica...no i ta wieża Bismarcka popadająca w ruine... a dla koneserów starego Szczecina polecam stronke www.sedina.pl



Odbudowa Sediny miała się zakończyć w tym roku, jeszcze przed regatami. Jednak z powodu braku dalszych funduszy (potrzebne jest 1.5 mln złotych) modernizacja stanęła. I chyba trzeba będzie jeszcze długo poczekać na jej wznowienie, wielka szkoda...


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 00:01
Czekajac na S3
Zrodlo : Gazeta.Pl


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 10:28
Oto zdjecia wiezy Bismarcka na Goclawiu, dodam tylko, ze zzdjecie z 2004 jest nadwyraz aktualne, niestety. W srodku wieza jest potwornie zniszczona, pomalowana napisami w stylu "Slayer" "Satan" "Hitler"...Obrazek jpg wstawiony na forum


Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7652 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 14:46
A tymczasem właśnie rozstrzygnięto konkurs na projekt nowego budynku Filharmonii Szczecińskiej, który ma stanąć na obecnym parkingu przy Małopolskiej. Projekt zwycięzców zgodnie oceniany jest jako tak zajebisty, że ma realną szansę na to by stać się nie tylko ikoną miasta, ale jednym z najlepiej rozpoznawalnych budynków w Polsce!

Cytat za: mmszczecin.pl

  mmszczecin.pl napisał:  
Filharmonia Szczecińska po hiszpańsku

Praca młodych Hiszpanów okazała się najlepsza w konkursie na projekt Szczecińskiej Filharmonii. Jury wybrało ich projekt spośród 44 nadesłanych prac.

- Nie było łatwo zdecydować która z prac jest najlepsza – mówi Marek Dunikowska, przewodniczący jury. – To bardzo duża odpowiedzialność wybrać projekt, którego realizacja może zaważyć na wizerunku miasta. Poziom konkursu był bardzo wyskoki, ale jestem przekonany, że wybraliśmy najlepszy projekt.

Autorami zwycięskiej pracy jest młody zespół z Barcelony. W trójce najlepszych znalazły się także prace zespołu z Łodzi oraz ze Szczecina.

- Praca nad projektem trwała dwa miesiące – mówi Włodzimierz Nowakowski, z zespołu architektów z Łodzi, który zajął II miejsce. – Przy projekcie braliśmy pod uwagę głównie miejsce, w którym ma stanąć nowa filharmonia. Chcieliśmy aby była ona jak najlepiej dopasowany do innych budynków.

Oprócz nagród jury przyznało także pięć wyróżnień. Jedno z nich przypadło zespołowi architektów ze Szczecina. Praca została wyróżniona za nawiązanie do wyglądu starego koncerthausu.

Nowa filharmonia ma stanąć na rogu ul. Małopolskiej i Matejki. Pierwszy koncert ma w niej zabrzmieć w 2010 roku.

- Teraz jest czas na prace architektoniczne – mówi prezydent Tomasz Jarmoliński. – Środki na realizację projektu mamy już zabezpieczone w budżecie miasta oraz w Unii Europejskiej.



Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum

Mi się podoba :) Pieniądze już są na to przeznaczone, a w związku z tym że Filharmonia wpisana na listę inwestycji, które otrzymają dofinansowanie z UE, to nie powinno być problemów pod tytułem "zaczęli ale nie skończyli". Jest dobrze :)


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7407 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 19:49
ta nowa Filharmonia wygląda na tym projekcie moim zdaniem tragicznie. Przecież to wogóle nie pasuje do naszego miasta. Takie coś może pasować nie wiem, do np. Berlina czy Sydney, no ale nie w Szczecinie. I jeszcze na około tego mają stać stare budynki.
Rozumiem, że funkcjonalność ma być najważniejsza, ale jak takie coś (chodzi o nowoczesność) może mieć, wspomniany w uzasadnieniu wyboru, klimat? Nie wyobrażam sobie tego.


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6778 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 20:06
No ale chyba czas najwyższy żeby to miasto zaczynało wyglądać nowocześniej.


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 20:21

  Pit. napisał:  
ta nowa Filharmonia wygląda na tym projekcie moim zdaniem tragicznie. Przecież to wogóle nie pasuje do naszego miasta. Takie coś może pasować nie wiem, do np. Berlina czy Sydney, no ale nie w Szczecinie. I jeszcze na około tego mają stać stare budynki.
Rozumiem, że funkcjonalność ma być najważniejsza, ale jak takie coś (chodzi o nowoczesność) może mieć, wspomniany w uzasadnieniu wyboru, klimat? Nie wyobrażam sobie tego.



Dla mnie dalej jest za mało dobrych wizualek - trudno mi ten projekt ocenić. Aczkolwiek jeżeli Filharmonia powstanie (a jest to praktycznie zagwarantowane) to na pewno będzie się świetnie prezentowała w nocy - całość przeszklona, co będzie dawało niesamowity efekt.

Oby tylko jeszcze zagospodarować teren wokół, wybudować coś nowego, odnowić wszystkie kamieniczki, aby całość stanowiła nową jakość, a nie sama Filharmonia.


AMS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7044 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 20:26

  Bronek napisał:  
No ale chyba czas najwyższy żeby to miasto zaczynało wyglądać nowocześniej.



Pit ma racje, pasuje jak swini kombinezon,na takie projekty powinno sie przeznaczyc inne miejsce,a tak to beda latac kwartaly takimi codami i wtedy rzeczywiscie bedziemy rozpoznawalni:):)


A ja i tak wierzyc nie przestane...
Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7652 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 20:50

  Pit. napisał:  
ta nowa Filharmonia wygląda na tym projekcie moim zdaniem tragicznie. Przecież to wogóle nie pasuje do naszego miasta. Takie coś może pasować nie wiem, do np. Berlina czy Sydney, no ale nie w Szczecinie. I jeszcze na około tego mają stać stare budynki.
Rozumiem, że funkcjonalność ma być najważniejsza, ale jak takie coś (chodzi o nowoczesność) może mieć, wspomniany w uzasadnieniu wyboru, klimat? Nie wyobrażam sobie tego.


Według tego co napisałeś, należy wszystko co jest lepsze dopasowywać do tego, co jest gorsze. Oczywiście, że budynek jest inny niż stare potężne poniemieckie gmachy naokoło. Ale co, mieli robić wielki stary gmach, w ogóle jeszcze może ze starych cegieł, bo tak wyglądają budynki obok? W intencji architektów właśnie ten budynek ma rozpocząć śmiałe projekty w mieście. Skoro, jak mówisz, inne budynki wyglądają inaczej, to właśnie trzeba postawić w końcu coś, co będzie pierwszym krokiem do stawiania nowych, śmiałych koncepcji. Poza tym, napisałeś że nie pasuje do naszego miasta. A więc co Twoim zdaniem pasuje? Szklany sześcian, taki jak wiele innych projektów? A może stara odrapana kamienica? Poza tym, a propos pasowania do Szczecina, intencją architektów była, właśnie jakby na przekór Twoim słowom, architektura Szczecina, z jego kamienicami, które są strzeliste i mają dużo smukłych wieżyczek. Jest to architektura bardzo charakterystyczna dla miast hanzeatyckich. Poza tym, projekt wyróżnia się zdecydowanie oryginalnością nie tylko w mieście czy regionie, ale w ogóle w Polsce. Budynek będzie stał w miejscu przy wjeździe na lewobrzeże, dzięki czemu będzie piękną wizytówką miasta. Szczególnie w nocy, kiedy szklana bryła będzie podświetlona. Możemy mieć za parę lat coś, co będą rozpoznawali ludzie w całej Polsce. Może wysuwam zbyt duże nadzieje zbyt wcześnie, ale trochę entuzjazmu chyba nie zaszkodzi.

Każdy ma swoje zdanie - mi się projekt podoba, Tobie może się nie podobać. OK. Ale nie wciskaj, że trzeba stawiać standardowy budynek w starym stylu, bo żaden śmiały i oryginalny projekt "nie pasuje do reszty miasta". Dobrze, że np. w Katowicach nie kierują się Twoją zasadą, bo inaczej cały czas stawialiby wszystko z wielkiej płyty. Im mniej będzie w mieście ludzi głoszących opinie takie jak to co napisałeś, tym miasto może szybciej zyskać wiele ciekawych inwestycji.

Oczywiście bez urazy. Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez: Muzzy, 21 czerwca 2007, 20:55 [1 raz(y)]


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7407 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 21:38

  Muzzy napisał:  


Każdy ma swoje zdanie - mi się projekt podoba, Tobie może się nie podobać. OK. Ale nie wciskaj, że trzeba stawiać standardowy budynek w starym stylu, bo żaden śmiały i oryginalny projekt "nie pasuje do reszty miasta".



Rozumiem Ciebie Muzzy, ale nie napisałem że "trzeba stawiać standardowy budynek w starym stylu". Mi się nie podoba zdecydowanie lokalizacja tego projektu, bo owszem tak jak mówisz - może być świetną wizytówką miasta, zwłaszcza jego imponujący (mam nadzieje) widok w nocy, ale raczej nie na Małopolskiej. Tak jak napisał Mietow - jeśli to wszystko pociągnie za sobą modernizacje kamieniczek i całego najbliższego otoczenia, powinno spełnić swoje założenia i stać się czymś, co będzie "chlubą" naszego miasta. Bo nie wiem, czy chlubą miasta może być tak nowoczesna filharmonia, gdzie przecznice/pare przecznic dalej są wciąż krzywe chodniki i zaszczane klatki schodowe. Jeśli ktoś przyjedzie do naszej przyszłej "wizytówki miasta" pociągiem, i będzie chciał spacerkiem się tam udać, to raczej niczym (delikatnie mówiąc), oprócz filharmonii, nie będziemy mogli się chwalić.

Oczywiście druga sprawa to entuzjazm. Chciałbym żeby to wszystko się udało, będe temu kibicował bo Kocham to miasto. Chciałbym być z tego dumny, że mamy piękną filharmonie, że architekci z całego świata będą rozpływać się nad jej pięknem. Naprawdę bym chciał. Ale żeby szczecinianie byli z tego dumni, musi się poprawić jeszcze pełno spraw.

Pozdro!

Ostatnio edytowany przez: Pit., 21 czerwca 2007, 21:43 [1 raz(y)]


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7652 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 22:11
Może z tą lokalizacją masz trochę racji. Ale z drugiej strony może właśnie postawienie tej filharmonii na takim tle jeszcze bardziej ją wyróżni i uwydatni jej walory. Wały Chrobrego są bardzo ładną cześcią miasta, w Polsce czymś jedynym w swoim rodzaju. Myślę, że coś takiego będzie właśnie dodawać tej okolicy uroku. Gdyby np taką filharmonię postawić w jakiejś szklanej, nowoczesnej dizelnicy, z pewnością nie wyróżniałaby się tak jak właśnie na takim tle. Jest wiele takich miejsc w Europie, które tworzą taki architektoniczny kontrast i wielu się podobają, choćby ten kościół w Berlinie - Keiserwilhelm... (coś tam).
Inna sprawa to oczywiście to co napisałeś, że trzeba też poprawić trochę otoczenie. Chociaż akurat jeśli chodzi o tę okolicę (Wały, Plac Mickiewicza, itp) to akurat jest ona jedną z wizytówek miasta. Ale oczywiście, im lepiej będzie wyglądała okolica przyszłej filharmonii tym lepiej prezentować się będzie sama filharmonia. Ale też trudno mówić, że taka piękna filharmonia bez sensu, bo chodniki krzywe :)

Z Twojego pierwszego posta po prostu zapachniało trochę "krytyką wszystkiego", stąd moja odpowiedź. Dobrze, że wyjaśniłeś że to nie tak ;) Chciałem po prostu uświadomić tym którzy zobaczą te zdjęcia, że powstanie u nas coś, co będzie ewenementem w skali kraju. A tu nagle "łeee, bez sensu" :)


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 23:31

  Cytat:  
Będą nowe miejsca pracy w Dąbiu
Duński koncern elektroniczny kk-electronic zamierza w ciągu dwóch lat zwiększyć zatrudnienie w Szczecinie ze 185 do 500 pracowników. W czwartek otworzył nową halę produkcyjną.
Zakład w Dąbiu produkuje panele sterujące do elektrowni wiatrowych. Głównym ich odbiorcą jest Siemens.

Każda wieża wiatrowa musi być wyposażona w zestaw siedmiu szaf elektronicznych. Jedna waży minimum kilkaset kilogramów. - Co tydzień produkujemy 15 takich zestawów - mówi Przemysław Szczepaniak, dyrektor zakładu. Szef koncernu Tommy Gundelund Jespersen, dodaje: - Naszym celem jest produkowanie tutaj 56 zestawów tygodniowo.

Wzrost produkcji wymusza przez rynek. Od kilku lat trwa w Europie i na świecie boom na elektrownie wiatrowe. By zwiększyć produkcję, szczeciński oddział kk-electronic musi w ciągu dwóch lat przynajmniej podwoić zatrudnienie. Pracę dostaną tu zarówno osoby o niższych kwalifikacjach, które będą montować panele, jak i inżynierowie.

- W przyszłości chcielibyśmy tutaj stworzyć centrum rozwoju firmy, w którym pracowaliby zarówno inżynierowie z Danii, jak i z Polski - mówi Jespersen.

Koncern planuje także otwierać zakłady produkcyjne w Azji, ale - jak zapewniają przedstawiciele firmy - nie będzie to zagrożeniem dla istnienia fabryki w Dąbiu.

- Koszty pracy stanowią u nas zaledwie 10 proc. wartości produktów - wyjaśnia Szczepaniak. - To są wielkie i ciężkie urządzenia, których nie opłacałoby się przewozić z Azji do Europy.

Zakład w Dąbiu, przy ul. Goleniowskiej, powstał w 2003 r. jako demex-electronic. Dwa lata temu został kupiony przez kk-electronic. Od tego czasu zatrudnienie w Szczecinie zwiększono z 60 do 185 osób.


Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin




  Cytat:  


Korki do największych kurortów

Przebudowa i remont nawierzchni krajowej "trójki" oraz modernizacja dróg wojewódzkich 102 i 162 utrudnią w czasie wakacji dojazd na plażę.

W minioną sobotę ruch znad morza nie był wielki. Mimo to w korku na "wahadle" pod Wickiem auta stały ponad pół godziny. W sezonie w niedzielne popołudnie i wieczór korki w tym miejscu będą zapewne dłuższe. W przeciwną stronę najgorszych momentów możemy się spodziewać w piątkowe popołudnia.

Wszystko przez budowę obwodnicy Międzyzdrojów. To zupełnie nowy fragment drogi, która ma zastąpić najbardziej kręty odcinek trasy w okolicy zjazdu na Lubin i Wicko. Już w listopadzie tego roku, zamiast jechać serpentynami wiodącymi przez Woliński Park Narodowy, pojedziemy prosto estakadą, potem mostem nad strumieniem Stary Zdrój, by tuż za Międzyzdrojami włączyć się ruch na "trójce", w stronę Świnoujścia.

- Obwodnica będzie miała parametry drogi ekspresowej - zapowiada Iwona Stępień-Pilipczuk, zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Niestety wszystkie prace nadziemne przy powstawaniu estakad i mostu będą wykonywane podczas wakacji.

- Właśnie prowadzone jest palowanie podpór mostu, które zaprojektowane są niemal w osi obecnej jezdni - mówi Stępień-Pilipczuk. - Dlatego wykonawca wykonał tymczasową drogę na wysokości zakrętu w Wicko.

Jezdnia jest tu jednak wąska i przejazd przez przebudowywane miejsce odbywa się wahadłowo.

- W tygodniu ruch na wahadle sterowany jest przez naszych pracowników wyposażonych w krótkofalówki, w weekend regulacja ruchu odbywa się poprzez sygnalizację świetlną - mówi Zdzisław Stoiński, kierownik budowy.

W tym tygodniu z powodu budowy obwodnicy Międzyzdrojów rozpoczną się ponadto prace przy wjeździe do kurortu, gdzie powstanie rondo. To zapewne też poważnie utrudni dojazd do samych Międzyzdrojów.

Co gorsze, "trójka" jest jedyną drogą dojazdową do Międzyzdrojów i Świnoujścia, dlatego do późnej jesieni dojazd do tych miejscowości będzie poważnie utrudniony.

Ponadto do końca czerwca ma być prowadzona wymiana nawierzchni na 5-kilometrowym odcinku Brzozowo - Przybiernów, co będzie sprawiać kłopoty kierowcom w pierwszym tygodniu wakacji.

Większe problemy na nadmorskich trasach będą jednak związane z przebudową nawierzchni dróg wojewódzkich. Tym, którzy chcą podróżować wzdłuż wybrzeża, odradzamy drogę 102. Na 18-kilometrowym odcinku Międzyzdroje - Międzywodzie prowadzona jest modernizacja nawierzchni. Miejscowo ruch będzie regulowany "wahadłem" i poprzez ograniczenia prędkości do 40 km na godz.

Podobne prace będą prowadzone na drodze 162 łączącej krajową "szóstkę" z Kołobrzegiem. Jadącym od strony Szczecina zalecamy więc wcześniejszy zjazd w kierunku Kołobrzegu (po przejechaniu miejscowości Rzesznikowo w kierunku Siemyśla - tak jeżdżą busy).

Jeszcze lipcu może rozpocząć się modernizacja drogi krajowej nr 26 od przejścia granicznego w Krajniku do Chojny.

- W naszym województwie ten odcinek drogi krajowej jest bodaj w najgorszym stanie - ocenia Stępień-Pilipczuk.

Remonty spotkamy też na "szóstce" między Niemicą i Malechową (na wschód od Koszalina) oraz od Wrześnicy do granicy województwa. Tam też spotkamy objazdy drogami tymczasowymi, wahadła i ograniczenia prędkości.

Pozostałe remonty na najważniejszych drogach regionu i województwa będą znacznie mniejsze i tym samym mniej uciążliwe.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin


;)Mapa z utudnieniamy na drogach w zachodniopomorskiem.

no nie musze przyznac ,że remontowanie drog idzie pełną parą .
Odnośnie tematu filcharmonii to przyznaje ,że to bardzo nowoczesny projekt i jest dobrze usytuowany ponieważ wjazd trasa zamkową daje Szczecinowi dobra wizytówkę a wjazd dołem też od Wyszyńskiego będzie dobrze sie kojarzyl ze wzgledu na ta nowoczesna budowlę


Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7652 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/06/2007 23:49

  Szymon! napisał:  
Odnośnie tematu filcharmonii to przyznaje ,że to bardzo nowoczesny projekt i jest dobrze usytuowany ponieważ wjazd trasa zamkową daje Szczecinowi dobra wizytówkę a wjazd dołem też od Wyszyńskiego będzie dobrze sie kojarzyl ze wzgledu na ta nowoczesna budowlę


Zastanawiam się, dlaczego oni zawsze zaczynają prace w wakacje. Rozumiem, że pogoda, ale czy teraz już nie było ciepło? No ale ja się nie znam...
Szymon!: Możesz mnie styrać że się czepiam, ale w Twoim "języku ojczystym, za który zawsze będziesz się bił do końca i nie dasz go sobie odebrać", nie ma słowa filcharmonia :P


Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6398 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/06/2007 06:04

  Muzzy napisał:  

  Szymon! napisał:  
Odnośnie tematu filcharmonii to przyznaje ,że to bardzo nowoczesny projekt i jest dobrze usytuowany ponieważ wjazd trasa zamkową daje Szczecinowi dobra wizytówkę a wjazd dołem też od Wyszyńskiego będzie dobrze sie kojarzyl ze wzgledu na ta nowoczesna budowlę


Zastanawiam się, dlaczego oni zawsze zaczynają prace w wakacje. Rozumiem, że pogoda, ale czy teraz już nie było ciepło? No ale ja się nie znam...
Szymon!: Możesz mnie styrać że się czepiam, ale w Twoim "języku ojczystym, za który zawsze będziesz się bił do końca i nie dasz go sobie odebrać", nie ma słowa filcharmonia :P



a Atam pierdolisz muzzy. Lepiej teraz niż wogóle. A nad morze to chyba znasz inne drogi niz S3 do Międzyzdrojów i Świnoujscia. Zawsze możesz pojechac do Pobierowa,Rewala przez wiochy. A teoretycznie to robią teraz odcinek S3 Szczecin - Gorzów. Wiec to dolny ślask bedzie się głowił jak jechac. (a nawet niekoniecznie bo S3 bedzie miało troche zmienioną trase na kilku odcinkach.) a jesli chodzi o rondo w Miedzyzdrojach i wyprostowanie tam S3 to mogą to robic tylko przez jakis okres i wypada na letni bo tam jest Woliński PN i z tego co czytałem jakis rzadki gatunek zwierząt jakos na wiosne się tam rozmnarza:) wiec drogowcy nie mogli wejsc aby nie płoszyć zwierzat. A to co robią na S3 koło Goleniowa to zjazd na tą miescine. Robią to juz od kilku miesiecy wiec to stara inwestycja i raczej nie przyczynia sie do wiekszego utrudnienia w ruchu. Tak samo autostrada na odcinku Klucz - Kijewo jest robiona od dłuższego czasu i powoli dobiega końca. więc mysle że nie jest tak źle. PS wiem że robic mają jescze dorge z Gryfic na Niechorze i Rewal.
Lepiej niech robią.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7652 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/06/2007 08:28

  Rychu napisał:  

  Muzzy napisał:  

  Szymon! napisał:  
Odnośnie tematu filcharmonii to przyznaje ,że to bardzo nowoczesny projekt i jest dobrze usytuowany ponieważ wjazd trasa zamkową daje Szczecinowi dobra wizytówkę a wjazd dołem też od Wyszyńskiego będzie dobrze sie kojarzyl ze wzgledu na ta nowoczesna budowlę


Zastanawiam się, dlaczego oni zawsze zaczynają prace w wakacje. Rozumiem, że pogoda, ale czy teraz już nie było ciepło? No ale ja się nie znam...
Szymon!: Możesz mnie styrać że się czepiam, ale w Twoim "języku ojczystym, za który zawsze będziesz się bił do końca i nie dasz go sobie odebrać", nie ma słowa filcharmonia :P



a Atam pierdolisz muzzy. Lepiej teraz niż wogóle. A nad morze to chyba znasz inne drogi niz S3 do Międzyzdrojów i Świnoujscia. Zawsze możesz pojechac do Pobierowa,Rewala przez wiochy. A teoretycznie to robią teraz odcinek S3 Szczecin - Gorzów. Wiec to dolny ślask bedzie się głowił jak jechac. (a nawet niekoniecznie bo S3 bedzie miało troche zmienioną trase na kilku odcinkach.) a jesli chodzi o rondo w Miedzyzdrojach i wyprostowanie tam S3 to mogą to robic tylko przez jakis okres i wypada na letni bo tam jest Woliński PN i z tego co czytałem jakis rzadki gatunek zwierząt jakos na wiosne się tam rozmnarza:) wiec drogowcy nie mogli wejsc aby nie płoszyć zwierzat. A to co robią na S3 koło Goleniowa to zjazd na tą miescine. Robią to juz od kilku miesiecy wiec to stara inwestycja i raczej nie przyczynia sie do wiekszego utrudnienia w ruchu. Tak samo autostrada na odcinku Klucz - Kijewo jest robiona od dłuższego czasu i powoli dobiega końca. więc mysle że nie jest tak źle. PS wiem że robic mają jescze dorge z Gryfic na Niechorze i Rewal.
Lepiej niech robią.



No chyba że już robią od dawna, to co innego:) A co do S3 do Gorzowa to niech robią jak najszybciej, bo mi się ta droga przydaje. Fakt faktem, że Śląsk trochę sobie pobluzga w te wakacje:) W ogólne nawet się cieszę, że robią tu drogę ekspresową, a nie autostradę. Przynajmniej będzie za darmo:]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.24 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005