Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6397 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/01/2011 10:22

  malcoolm napisał:  
Macie jakieś archiwalne zdjęcia z toru? Ja chyba raz tam byłem za dzieciaka - pamiętam jak przez mgłę, ale na 100% nie jestem pewien.




Obrazek JPG wstawiony na forum
foto z 2003 roku w oddali budynek PZM.

Amatorskie zawody z 2006 r

źródło: http://www.motodiably.com

Starsze zdjęcia znaleźć będzie ciężko.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7304 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/01/2011 10:32

  malcoolm napisał:  


to by byla najgorsza glupota i pieniadze wyrzucone w bloto. ludziom nie chcialo sie isc wyjebac jurczyka a pojda w sprawie "jakiejs tam" spalarni glosowac. budowac i tyle:]


100% PD
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/01/2011 10:49

  malcoolm napisał:  
Macie jakieś archiwalne zdjęcia z toru? Ja chyba raz tam byłem za dzieciaka - pamiętam jak przez mgłę, ale na 100% nie jestem pewien.



fot nie mam, ale kiedyś sporządziłem krótką notkę na ten temat na podstawie artykułu w gazecie (Halo Szczecin)


  Cytat:  
Szczeciński tor motocrossowy był uznawany za jeden z najlepszych w Europie. Pierwsze zawody światowej rangi odbyły się na nim w 1966 roku. Była to jedna z rund mistrzostw świata w klasie 250 (zwyciężył Szwed Torsten Hallman, drugi był Belg Joel Robert). Szczecin aż na kilkanaście lat, aż do roku 1995 (z przerwą w latach 1982-83), stał się areną zmagań motocrossowców o mistrzostwo świata.



Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/01/2011 13:03
Powstaną zielone podwórka

Mała inwestycja, ale równie ważna.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/01/2011 15:34
Radio Szczecin:


  Cytat:  
Syrenie Stawy będą odnowione

2011-01-04, 14:04 Autor: Krzysztof Zajdel

Miasto wybrało firmę, która oczyści Syrenie Stawy. To kolejny etap prac zmierzających do utworzenia w Szczecinie Ogrodu Botanicznego - informuje szczeciński magistrat.

Teren, na którym jest projektowany Ogród Botaniczny położony jest w rejonie ulic: Międzyparkowa, Poziomkowa, Wincentego Pola. Są tam cztery naturalne, malowniczo usytuowane zbiorniki wodne.

Zakres prac obejmuje m.in. opróżnienie zbiorników z wody, usunięcie osadów z dna zbiorników oraz przebudowę i budowę rowów. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na przeprowadzenie prac. Koszt operacji to blisko 2,5 miliona złotych.



Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/01/2011 20:25
Przebudowa ulicy Struga


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/01/2011 10:02

  Cytat:  
Aleja Kwiatowa w Szczecinie na razie pozostanie aleją chwastową. A to dlatego, że nie ma chętnych na zmodernizowanie tego miejsca.

5 stycznia 2011 minął termin składania ofert w zorganizowanym przetargu na wykonawcę nowego projektu. Czasu na składanie było dość sporo po ponad miesiąc – mimo to nie znalazł się chętny wykonawca.

Co teraz? Przetarg będzie ogłoszony jeszcze raz. Mam nadzieję, że nie opóźni to zbytnio planów przebudowy Alei Kwiatowej i inwestycja ruszy w tym roku.
Jak ma wyglądać przebudowana Aleja Kwiatowa?

Inwestycja obejmie renowację nawierzchni na całym obszarze, przy Placu Żołnierza znajdzie się duży zegar słoneczny. Zostanie zbudowany przeszklony pawilon z restauracją. Oczywiście nie zabraknie zieleni, miejsc do posiedzenia, a dla oka atrakcyjne będą podświetlane strumyki. Całość inwestycji opiewa na sumę 3,5 miliona złotych.



Za: Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/01/2011 14:31

  Cytat:  
Prace na Bramie Portowej ruszyły

Zgodnie z ostatnimi zapewnieniami inwestora, firmy SwedeCenter, budowa dwóch nowych biurowców, Brama Portowa I i Brama Portowa II miała ruszyć z końcem grudnia 2010. - Tak też się stało. Ogrodzenie terenu musiało chwilę potrwać, a było konieczne, ponieważ w najbliższych dniach wjedzie tam ciężki sprzęt budowlany. Wówczas rozpoczną się też właściwe prace budowlane, wykopanie dołu - relacjonuje Laura Sommer ze SwedeCenter.
Obydwa budynki mają zostać oddane do użytku najpóźniej z końcem 2012 roku. Wykona je firma Hochtief. Jak dodaje Laura Sommer, prawdopodobnie już wczesną wiosną odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. - Oczywiście to zależy bezpośrednio od warunków pogodowych, dlatego dokładnej daty jeszcze nie ustalono.





  Cytat:  
Można zacząć wielką przebudowę arterii

Pomyślny koniec kontroli przetargu na przebudowę ulicy Struga. Miasto może podpisać umowę z firmą, która zrealizuje inwestycję.

Przetarg sprawdzał Urząd Zamówień Publicznych.

- Kontrolujący nie miał żadnych zastrzeżeń do sposobu przeprowadzenia przetargu - mówi Dariusz Wołoszczuk z biura prasowego Urzędu Miasta. - Oznacza to, że można podpisywać umowę z wykonawcą wybranym w przetargu.

Tym wykonawcą będzie polsko-czeskie konsorcjum Eurovia, który swoją pracę wycenił na 104,7 miliona zł. Wykonawca będzie musiał przebudować ulicę na odcinku od skrzyżowania z ul. Jasną do ul. Pomorskiej (wraz z węzłem Pomorska) w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy. Przebudowany zostanie odcinek o długości ok. 2,5 km. Fragment ul. Struga (pomiędzy ul. Jasną a ul. Botaniczną) znajdzie się w wykopie. Ruch lokalny z ul. Jasnej, Łubinowej i Wiosennej poprowadzony zostanie dwoma wiaduktami. Zmieni się także układ skrzyżowania ul. Struga z ul. Pomorską, które będzie dwupoziomowe. Ruch lokalny w kierunku Dąbia będzie odbywał się rondem, natomiast ruch tranzytowy poprowadzony będzie estakadą.

W ramach modernizacji przebudowana zostanie infrastruktura podziemna. Będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zieleń i oświetlenie.

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,8936197,Mozna_zaczac_wielka_przebudowe_arterii.html#ixzz1ApMk8f3K




na forum SSC uzytkownik MPS napisał, że kolejnego "ogrodzenia terenu" należy spodziewać się tu: klik :)


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7320 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/01/2011 15:25
A wie ktoś może czy są planowane jakiekolwiek prace na ulicy Głowackiego ? Czy już kompletnie wszyscy mają tą gdzieś. Droga dojazdowa do uczelni a stan gorszy jak na wsi. Wiem, że w 2008 był ruszany temat. Jakieś prace miały ruszyć rok później. Mamy początek 2011.. Jaramy się dużymi ulicami, nie zapominajmy o tych mniejszych. Po kolejnej zimie na wiosnę aż żal będzie jeździć po takie drodze.

PS: Ktoś mi mówił kiedyś, że tę drogą uznają jako.. zabytkową. Plotka to czy trochę prawdy w tym jest ?


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/01/2011 15:39
^^ możesz wysłać mejla albo zadzwonić do Wydziału Inwestycji Miejskich: Wszystkie adresy i numery . czasem odpowiadają ;)


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7320 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/01/2011 15:55
Właśnie to zrobiłem.. tyle że do ZDiTM :] Najśmieszniejsze, że na własnej stronie ZDiTM napisał że przebudowa tej ulicy jest planowana na.. 2010 rok i to właśnie z inicjatywy i działań mieszkańców. W 2010 jedyne co się tam działo to chyba to, że przybyło dziur.. Sami się ci ludzie pogrążają. W tym roku pewnie będą mieli stałą wymówkę, że pieniądze są przeznaczone na inne cele :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
kawek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7549 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/01/2011 19:04
Czyżby coś zaczęło się dziać na dąbrowskiego vis a vis Ornamentu? Chodzi mi o ten duży plac na rogu zjeżdzając jedenastkom w strone Pomorzan, jadać tamtędy dzisiaj zdawało mi się, że do ogrodzenia dostawiono płot. NIe śledziłem tego co ma się tam znaleźć ale chyba kiedyś wspominano bodajże o jakimś centrum handlowym, mogę się mylić


mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/01/2011 19:19

  kawek napisał:  
Czyżby coś zaczęło się dziać na dąbrowskiego vis a vis Ornamentu? Chodzi mi o ten duży plac na rogu zjeżdzając jedenastkom w strone Pomorzan, jadać tamtędy dzisiaj zdawało mi się, że do ogrodzenia dostawiono płot. NIe śledziłem tego co ma się tam znaleźć ale chyba kiedyś wspominano bodajże o jakimś centrum handlowym, mogę się mylić



Biurowce Piastów Office Park: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1026085


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7487 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/01/2011 20:35
Wie ktoś może co z terenem po hotelu Arkona?

Już z dwa, trzy lata jak go zburzyli, a ostatni nius we wrześniu jaki odkopałem za dużo nie mówi.. ( owy news )


Obrazek jpg wstawiony na forum
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5088 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/01/2011 21:14
Nie wiem czy odpowiedni dział , ale miasto mogłoby coś zrobić z wodą . Nie wiem czy czujecie ale u mnie na prawobrzeżu ( dąbiu ) jest strasznie za chlorowana co powoduje łzawienie oczów i swędzenie skóry . Dzisiaj byli u mnie jacyś goście od wody i sprawdzili i powiedzieli że to przez to że do miedwia wpada dużo syfu przez powodzie i muszą bardziej chlorować żeby nie było bakterii coli .


mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/01/2011 21:24

  Mick napisał:  
Wie ktoś może co z terenem po hotelu Arkona?

Już z dwa, trzy lata jak go zburzyli, a ostatni nius we wrześniu jaki odkopałem za dużo nie mówi.. ( owy news )



w GS był niedawno artykuł o tym. Orbis zgodnie z umową (podpisaną w 1992 roku) ma jeszcze jakieś 90 (słownie dziewięćdziesiąt) lat na zabudowę tego terenu :) jak mówią przedstawiciele spółki jak tylko skończy się kryzys to przemyślą sprawę.


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5282 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/01/2011 23:22

  Cytat:  
za wyborczą
Lokal ze swoim własnym piwem chcą też rozkręcić - przy ul. Partyzantów - gastronomicy prowadzący w Szczecinie m.in. klub Rocker (będzie się on mieścił na parterze kamienicy, czyli nad Rockerem).

- Mamy już projekt i operat środowiskowy, zapinamy finansowanie tego projektu - mówi Artur Kałużny. - Pozyskaliśmy specjalistów od tego typu przedsięwzięć, którzy stoją już w blokach startowych. Zależy nam na piwie o wysokiej jakości. Takim, że po jego spróbowaniu nie będzie już się chciało wracać do masowych produktów.

Budowę lokalu przy ul. Partyzantów współfinansuje Unia Europejska, stosowne dokumenty są już w Urzędzie Marszałkowskim. Kałużny zapowiada, że ich naturalne piwo nie będzie dużo droższe od tego masowego. - Myślę, że to będzie 8-9 zł za pół litra - zapowiada.



Nie wiedziałem gdzie wrzucić. Ale skoro to robią gastro to może to jest powiązane jakoś z Pogonią? Ktoś wie coś więcej na ten temat?


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/01/2011 08:09
Ogólnie w Szczecinie powstaną 3 browary restauracyjne :)

Przy okazji: Przybudowa centrum Świnoujścia


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/01/2011 11:47

  malcoolm napisał:  
Ogólnie w Szczecinie powstaną 3 browary restauracyjne :)




A wiadomo coś kiedy mają ruszyć?


Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5088 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/01/2011 15:44
Wczoraj dostali zjeby ci od wody i dzisiaj już normalna jest . Nie wiem czy ktoś pijany sypał chlor i przesypał czy co .


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005