Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7238 dni

***




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2008 19:43
Projekt filharmonii nie jest plagiatem
"Holendrzy wycofali się z oskarżeń o plagiat. Wydali specjalne oświadczenie, w którym żałują swoich wcześniejszych komentarzy i uznają, że były bezzasadne."
Źródło: www.mmszczecin.pl/news/12363/Projekt+filharmonii+nie+jest+plagiatem.html

Ostatnio edytowany przez: Plum, 21 stycznia 2008, 22:09 [1 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2008 21:46
Cóż niewątpliwe bardzo pozytywna dla nas informacja ;)


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 13:17
Nieco gorzkiej prawdy...


  Cytat:  
Zachodniopomorskie najmniej skorzystało na gospodarczym boomie, Najmniej dynamicznie szło do przodu - tak wynika z rankingu województw opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".
Dziennik sprawdził ubiegłoroczną dynamikę rozwoju. Zachodniopomorskie jest na szarym końcu - nawet za podkarpackim i kujawsko-pomorskim. Najmocniej rozwijające się regiony to wielkopolskie, pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i lubuskie. Kto ostro szedł do przodu a kto spał analizowano badając spadek bezrobocia, wzrost płac, sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i budowlanej. Na wynik województw wpływ miała także liczba oddanych do użytku mieszkań i nakłady inwestycyjne.

Jak wynika z rankingu najlepiej wiodło się tym województwom , które już wcześniej były bardzo silne. Te słabsze gorzej wykorzystały szansę na rozwój. Nie udało im się nadrobić zaległości. Coraz bardziej pogłębiają się różnice w zamożności i standardzie życia pomiędzy bogatszymi a biedniejszymi regionami.

Zachodniopomorskie z roku na rok traci na znaczeniu - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Co jest przyczyną takiej słabszej kondycji? Raport "Rz" zwraca uwagę na tzw. sprzężenie zwrotne - premię dostają silne regiony, karę słabe. W dynamice rozwoju nie pomaga też peryferyjne położenie Szczecina, brak dobrego połączenia komunikacyjnego.



Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6696 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 13:58
[cytat=Dyzio]Nieco gorzkiej prawdy...

[cytat] Zachodniopomorskie najmniej skorzystało na gospodarczym boomie, Najmniej dynamicznie szło do przodu - tak wynika z rankingu województw opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".
Dziennik sprawdził ubiegłoroczną dynamikę rozwoju. Zachodniopomorskie jest na szarym końcu - nawet za podkarpackim i kujawsko-pomorskim. Najmocniej rozwijające się regiony to wielkopolskie, pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i lubuskie. Kto ostro szedł do przodu a kto spał analizowano badając spadek bezrobocia, wzrost płac, sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i budowlanej. Na wynik województw wpływ miała także liczba oddanych do użytku mieszkań i nakłady inwestycyjne.

Jak wynika z rankingu najlepiej wiodło się tym województwom , które już wcześniej były bardzo silne. Te słabsze gorzej wykorzystały szansę na rozwój. Nie udało im się nadrobić zaległości. Coraz bardziej pogłębiają się różnice w zamożności i standardzie życia pomiędzy bogatszymi a biedniejszymi regionami.

Zachodniopomorskie z roku na rok traci na znaczeniu - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Co jest przyczyną takiej słabszej kondycji? Raport "Rz" z


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6696 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 14:02

  Dyzio napisał:  
Nieco gorzkiej prawdy...


  Cytat:  
Zachodniopomorskie najmniej skorzystało na gospodarczym boomie, Najmniej dynamicznie szło do przodu - tak wynika z rankingu województw opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".
Dziennik sprawdził ubiegłoroczną dynamikę rozwoju. Zachodniopomorskie jest na szarym końcu - nawet za podkarpackim i kujawsko-pomorskim. Najmocniej rozwijające się regiony to wielkopolskie, pomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i lubuskie. Kto ostro szedł do przodu a kto spał analizowano badając spadek bezrobocia, wzrost płac, sprzedaży detalicznej, produkcji przemysłowej i budowlanej. Na wynik województw wpływ miała także liczba oddanych do użytku mieszkań i nakłady inwestycyjne.

Jak wynika z rankingu najlepiej wiodło się tym województwom , które już wcześniej były bardzo silne. Te słabsze gorzej wykorzystały szansę na rozwój. Nie udało im się nadrobić zaległości. Coraz bardziej pogłębiają się różnice w zamożności i standardzie życia pomiędzy bogatszymi a biedniejszymi regionami.

Zachodniopomorskie z roku na rok traci na znaczeniu - wynika z raportu "Rzeczpospolitej". Co jest przyczyną takiej słabszej kondycji? Raport "Rz" zwraca uwagę na tzw. sprzężenie zwrotne - premię dostają silne regiony, karę słabe. W dynamice rozwoju nie pomaga też peryferyjne położenie Szczecina, brak dobrego połączenia komunikacyjnego.




Peryferyjności nie da się tak zniwelowac-rzeczywiście Szczecin nie starał sie obiektywnie,aby w ciągu ostatnich 15 latach wyrosnąć na jakiś ośrodek np kultury,nauki nie stawiał na turystykę,obrażał się na inwestycję teraz ich łaknąc po ciągłych zapowiedziach pana prezydenta-i dobrze ale tego nie zrobi za tej kadencji ewentualnie po 2010 się coś rozkręci na mieście(place budowy).Co do skomunikowania to fakt szybciej dojechać możesz nawet do Dortmundu niż Warszawy-ile można jeździć koleją przez te Choszczno i Krzyż powinny już być jakieś drogi......ale jak ma się takie lobby regionalne w parlamencie to nie dziwię się że na spisie planowanych inwestycji Zachodniopomorskie dostaję tyle ile dostaję.W ogóle Szczecin nie ma w zasadzie marki rozpoznawalnej-niby jest Pogoń,paszteciki,Wały Chrobrego,ale w Warszawie powstałe złote tarasy i inne ,,cuda" przyciągające oczy,Wrocław uciekł innym biegnąc na studenckich nogach,prześcigając Poznań zręsztą prawie łapiąc się na expo jak by nie patrzył.......Generalnie fakt potwierdza fakt,miasto nie ma przebicia w kraju,nie ma impulsu,aby to drgnęło-tyle projektów w gazetach itp tj tu wieżowiec tu galeria handlowa tu znowu jakieś cudo zbudują,a ja po prostu nie uwierze dopóki nie zobaczę roboli,maszyn i uśmiechu mieszkańców na ustach......no bo jeśli szefostwo miasta nie umie załatwić(odkupienie,droga sądowa) terenu na ulicy krzywoustego gdzie jest jedna wielka dziura by ją załatać bo ona straszy wioską po prostu to ja dziękuję.....
PS Mam nadzieję że wiecie ze w latach 60 XX wieku była szansa odzyskania Lwowa,ale musieliśmy oddać Szczecin NRD-ostatecznie do tego nie doszło bo Gomółka się nie zgodził,moim zdaniem szkoda,ponieważ teraz to miasto byłoby jeszcze piękniejsze,w końcu nasze to jeszcze przegoniłoby obecny Poznań i Wrocław w rozwoju!!!(gdyby było zarządzane tak samo jak ww ale ten urok przebija wszystkie uroki innych miast kraju...)


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7647 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 15:00

  WNB napisał:  

PS Mam nadzieję że wiecie ze w latach 60 XX wieku była szansa odzyskania Lwowa,ale musieliśmy oddać Szczecin NRD-ostatecznie do tego nie doszło bo Gomółka się nie zgodził,moim zdaniem szkoda,ponieważ teraz to miasto byłoby jeszcze piękniejsze,w końcu nasze to jeszcze przegoniłoby obecny Poznań i Wrocław w rozwoju!!!(gdyby było zarządzane tak samo jak ww ale ten urok przebija wszystkie uroki innych miast kraju...)



Co ty pierdolisz, ze sie tak wyraze? Szkoda Ci, ze Szczecin nie zostalby wcielony do NRD? Wiesz z czym by sie to wiazalo z kolejnymi przesiedleniami, wysiedleniami... Skoro taki chetny jestes do tego bylego NRD to wyprowadz sie do Locknitz, koledzy z NPD przywitaja Cie na pewno z kwiatami.


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6696 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 15:17

  Pszczółek napisał:  

  WNB napisał:  

PS Mam nadzieję że wiecie ze w latach 60 XX wieku była szansa odzyskania Lwowa,ale musieliśmy oddać Szczecin NRD-ostatecznie do tego nie doszło bo Gomółka się nie zgodził,moim zdaniem szkoda,ponieważ teraz to miasto byłoby jeszcze piękniejsze,w końcu nasze to jeszcze przegoniłoby obecny Poznań i Wrocław w rozwoju!!!(gdyby było zarządzane tak samo jak ww ale ten urok przebija wszystkie uroki innych miast kraju...)



Co ty pierdolisz, ze sie tak wyraze? Szkoda Ci, ze Szczecin nie zostalby wcielony do NRD? Wiesz z czym by sie to wiazalo z kolejnymi przesiedleniami, wysiedleniami... Skoro taki chetny jestes do tego bylego NRD to wyprowadz sie do Locknitz, koledzy z NPD przywitaja Cie na pewno z kwiatami.



Jak ty nic nie rozumiesz,ludzie którzy się urodzili po 45 nie mieliby nawet dowodu,oczywiście szkoda,ale zajrzyj w karty historii,to we Lwowie jest pomnik Mickiewicza,setki tysiecy woluminów i starodruków,największa kolekcja malarstwa polskiego....wolę to niż szukanie sediny....


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 15:22

  WNB napisał:  

PS Mam nadzieję że wiecie ze w latach 60 XX wieku była szansa odzyskania Lwowa,ale musieliśmy oddać Szczecin NRD-ostatecznie do tego nie doszło bo Gomółka się nie zgodził,moim zdaniem szkoda,ponieważ teraz to miasto byłoby jeszcze piękniejsze,w końcu nasze to jeszcze przegoniłoby obecny Poznań i Wrocław w rozwoju!!!(gdyby było zarządzane tak samo jak ww ale ten urok przebija wszystkie uroki innych miast kraju...)



Nie będę się odwoływał do patosu patriotyzmu jakkolwiek pojętego bo czytając ów post raczej nie ma sensu - a jedynie na chłodno odniosę się do powyższych słów. Twierdzisz, że gdyby Szczecin a może wolisz formę Stettin, był obecnie niemiecki, miasto byłoby jeszcze piękniejsze tak?! - pominę tutaj fakt, że jego widoki zapewne mógłbyś zapewne podziwiać... na kartkach pocztowych gdyż na 99% Twoja rodzina nie osiedliłaby się w nim. NRD - owski twór wcale nie stał lepiej od nas (w sensie komunistycznej wówczas Polski). Wystarczy spojrzeć wschodnie landy żeby zauważyć przepaść dzielącą byłą RFN i NRD. Być może po 3 października 1990 r., różnice zaczęły się stopniowo zacierać tym niemniej wciąż są widoczne. Dlatego też nie sądzę aby owa "aneksja" Szczecina zmieniła diametralnie jego dzisiejszy obraz.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6696 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 15:41

  Dyzio napisał:  

  WNB napisał:  

PS Mam nadzieję że wiecie ze w latach 60 XX wieku była szansa odzyskania Lwowa,ale musieliśmy oddać Szczecin NRD-ostatecznie do tego nie doszło bo Gomółka się nie zgodził,moim zdaniem szkoda,ponieważ teraz to miasto byłoby jeszcze piękniejsze,w końcu nasze to jeszcze przegoniłoby obecny Poznań i Wrocław w rozwoju!!!(gdyby było zarządzane tak samo jak ww ale ten urok przebija wszystkie uroki innych miast kraju...)



Nie będę się odwoływał do patosu patriotyzmu jakkolwiek pojętego bo czytając ów post raczej nie ma sensu - a jedynie na chłodno odniosę się do powyższych słów. Twierdzisz, że gdyby Szczecin a może wolisz formę Stettin, był obecnie niemiecki, miasto byłoby jeszcze piękniejsze tak?! - pominę tutaj fakt, że jego widoki zapewne mógłbyś zapewne podziwiać... na kartkach pocztowych gdyż na 99% Twoja rodzina nie osiedliłaby się w nim. NRD - owski twór wcale nie stał lepiej od nas (w sensie komunistycznej wówczas Polski). Wystarczy spojrzeć wschodnie landy żeby zauważyć przepaść dzielącą byłą RFN i NRD. Być może po 3 października 1990 r., różnice zaczęły się stopniowo zacierać tym niemniej wciąż są widoczne. Dlatego też nie sądzę aby owa "aneksja" Szczecina zmieniła diametralnie jego dzisiejszy obraz.



To był projekt powstały po smierci Stalina wg niego NRD miało wziąc Szczecin,Polska Od USRR Lwów a ZSRR od USRR Krym więc jakiś zarys to miało-wtedy związki Lwowa z Polską nadal były ponadprzeciętne,natomiast wyszło jak wyszło i nie ma co dywagować.Ja jedynie piszę bo może faktycznie niedokładnie to ująłem ja gdybym bym Gomółką zrobiłbym inaczej,natomiast co do sytuacji na 22.I.2008 to trzeba dbać o Szczecin i region i nigdy tego nie negowałem,natomiast stawianie mnie na pozycji innowiercy i niemalże zdrajcy jest nieudane.Nie ma pięknego Lwowa trudno-mamy Szczecin,którego historia tez była ongiś polska i tu jest mój dom.Ale nie możecie odebrać statusu miastu skąd tyle genialnych się urodziło osób,wszakże przed wojną były w kraju następujące ośrodki:Warszawa,Kraków,Poznań,Wilno i Lwów-2 ostatnie nam odebrano przypominam!


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 15:58

  WNB napisał:  


To był projekt powstały po smierci Stalina wg niego NRD miało wziąc Szczecin,Polska Od USRR Lwów a ZSRR od USRR Krym więc jakiś zarys to miało-wtedy związki Lwowa z Polską nadal były ponadprzeciętne,natomiast wyszło jak wyszło i nie ma co dywagować.Ja jedynie piszę bo może faktycznie niedokładnie to ująłem ja gdybym bym Gomółką zrobiłbym inaczej,natomiast co do sytuacji na 22.I.2008 to trzeba dbać o Szczecin i region i nigdy tego nie negowałem,natomiast stawianie mnie na pozycji innowiercy i niemalże zdrajcy jest nieudane.Nie ma pięknego Lwowa trudno-mamy Szczecin,którego historia tez była ongiś polska i tu jest mój dom.Ale nie możecie odebrać statusu miastu skąd tyle genialnych się urodziło osób,wszakże przed wojną były w kraju następujące ośrodki:Warszawa,Kraków,Poznań,Wilno i Lwów-2 ostatnie nam odebrano przypominam!



Pretensje możesz mieć do siebie skoro niezbyt precyzyjnie określasz co masz na myśli... Co do drugiej części wypowiedzi również nie jestem przekonany co do jej treści... Stąd też moje pytanie według Ciebie kto podważa i próbuje "odebrać status miastu skąd tyle genialnych się urodziło osób"??


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 15:58
Po pierwsze: nie demonizujmy.
Jakby nie patrzeć idzie ku lepszemu. Mamy duże zaległości na tle innych miast i potrzeba czasu by je wyrównać. Jednak ważne jest, że już ostatecznie minęły czasy miłościwie nam panującego, niejakiego Mariana Jurczyka, który cofnął to miasto o 8 lat.
I ważne jest również to - że jako miasto - mamy ogromny potencjał i chyba nikogo co do tego nie trzeba przekonywać. Musimy go tylko (a może aż) wykorzystać...


Co do rankingu: ostatnio czytałem, że niestety ale słaba pozycja Zachodniopomorskiego spowodowana jest fatalnym bilansem okręgu koszalińskiego - głównie jeśli chodzi o bezrobocie.
Biorąc tylko pod uwagę "województwo szczecińskie" jesteśmy w górnej połówce większości wskaźników. Nie mówię, że jest wspaniale, lecz fakt ten doskonale pokazuje iż niestety, ale piątym kołem u wozu jest właśnie w/w region - co wcale nie oznacza, że mają od razu zakładać województwo Środkowopomorskie ;)


Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7539 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 16:02
Tzn, może i jest trochę prawdy w tym co pisze WNB - ale tylko trochę.
Z mojego punktu widzenia (wiem, że niezbyt realnego) najlepszym wyjściem byłoby po prostu oddanie Polsce tak rdzennie polskich miast jak Wilno i Lwów, bez handlowania i wymiany miasto na miasto.
Na pewno powrót kresów wschodnich byłby wspaniałą wiadomością.
Z drugiej strony jak już ktoś wyżej napisał, Szczecin raczej dużo by nie zyskał stając się na powrót niemieckim miastem. Tym bardziej, że było to jeszcze wtedy komunistyczne tereny.


WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6696 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 16:07

  Dyzio napisał:  

  WNB napisał:  


To był projekt powstały po smierci Stalina wg niego NRD miało wziąc Szczecin,Polska Od USRR Lwów a ZSRR od USRR Krym więc jakiś zarys to miało-wtedy związki Lwowa z Polską nadal były ponadprzeciętne,natomiast wyszło jak wyszło i nie ma co dywagować.Ja jedynie piszę bo może faktycznie niedokładnie to ująłem ja gdybym bym Gomółką zrobiłbym inaczej,natomiast co do sytuacji na 22.I.2008 to trzeba dbać o Szczecin i region i nigdy tego nie negowałem,natomiast stawianie mnie na pozycji innowiercy i niemalże zdrajcy jest nieudane.Nie ma pięknego Lwowa trudno-mamy Szczecin,którego historia tez była ongiś polska i tu jest mój dom.Ale nie możecie odebrać statusu miastu skąd tyle genialnych się urodziło osób,wszakże przed wojną były w kraju następujące ośrodki:Warszawa,Kraków,Poznań,Wilno i Lwów-2 ostatnie nam odebrano przypominam!



Pretensje możesz mieć do siebie skoro niezbyt precyzyjnie określasz co masz na myśli... Co do drugiej części wypowiedzi również nie jestem przekonany co do jej treści... Stąd też moje pytanie według Ciebie kto podważa i próbuje "odebrać status miastu skąd tyle genialnych się urodziło osób"??



Frontalna odp na ten temat z twojej strony na ten przyklad kolego....czyż nie mogłem wyrazić swego zdania???Argumenty i fakty historyczne są napisane wyżej.Nie wolno deptać pamięci Lwowa w obronie Szczecina(teraz),ale te 50 lat temu możnaby się naprawdę pokusiś o rewidykację tamtej ziemii z wszelkimi jej dobrami-takie są moje najszczersze i jak najlepsze odczucia;)


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 16:16

  WNB napisał:  

Frontalna odp na ten temat z twojej strony na ten przyklad kolego....czyż nie mogłem wyrazić swego zdania???Argumenty i fakty historyczne są napisane wyżej.Nie wolno deptać pamięci Lwowa w obronie Szczecina(teraz),ale te 50 lat temu możnaby się naprawdę pokusiś o rewidykację tamtej ziemii z wszelkimi jej dobrami-takie są moje najszczersze i jak najlepsze odczucia;)



Wybacz ale dalej nie widzę w związku gdyż zarówno wypowiedź moja i Pszczółka dotyczyła źle jak twierdzisz ujętego wątku NRD - owskiego Szczecina. Prawo do własnego zdania jak najbardziej - co nie oznacza, że inni muszą się z nim zgadzać ;)


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6696 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 16:23

  Dyzio napisał:  

  WNB napisał:  

Frontalna odp na ten temat z twojej strony na ten przyklad kolego....czyż nie mogłem wyrazić swego zdania???Argumenty i fakty historyczne są napisane wyżej.Nie wolno deptać pamięci Lwowa w obronie Szczecina(teraz),ale te 50 lat temu możnaby się naprawdę pokusiś o rewidykację tamtej ziemii z wszelkimi jej dobrami-takie są moje najszczersze i jak najlepsze odczucia;)



Wybacz ale dalej nie widzę w związku gdyż zarówno wypowiedź moja i Pszczółka dotyczyła źle jak twierdzisz ujętego wątku NRD - owskiego Szczecina. Prawo do własnego zdania jak najbardziej - co nie oznacza, że inni muszą się z nim zgadzać ;)




Niedokładność 1-go posta oraz złożoność problemu historycznego wywołały taki dyskurs....ale to dobrze dla naszej świadomości !!!Nie wszystko zaginęło co z Lwowa.....Dziś my mamy Pogoń Szczecin,ta zaś barwy i nazwę zaczerpniętą od Pogoni Lwów!!!


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7952 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 17:49

  WNB napisał:  

te 50 lat temu możnaby się naprawdę pokusiś o rewidykację tamtej ziemii z wszelkimi jej dobrami-takie są moje najszczersze i jak najlepsze odczucia;)



ciekawe jak ???? karty byly juz rozdane na 2 lata przed koncem wojny.

a co NRDowskieg Szczecina zakladam ze moglby byc teraz ludniejszy o jakies 200-300 tys ludzi


Szlugi, wóda, gołe baby !
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 21:36
Co do rozwoju Szczecina, to ostatnio na zjeździe rozmawiałem z koleżanką, która pracuje w Ronsonie(Developer) i rozmawialiśmy o wykupywaniu ziem przez developerów i akurat poruszyła temat Szczecina:) podobno jakieś ziemie na pogodnie kupili i z tego co mi powiedziała to Szczecin staję się jednym z głównych celów developerów(Developerzy pewnie zauważyli, że Szczecin jest miastem o niewykorzystanym potencjale). Śmiem twierdzić, że za jakiś czas developerzy, którzy zamiast inwestować w kupno ziem to napychali swoje kieszenie wyginą śmiercią naturalną... Obiło mi się też o uszy o wykupowaniu ziem w Szczecinie przez JW Construction


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2008 22:22

  PogońFaN napisał:  
Obiło mi się też o uszy o wykupowaniu ziem w Szczecinie przez JW Construction



Bo to prawda :) Na marginesie powiem, że do JWC należy Dana, która w tym roku zniknie z powierzchni, a na jej miejscu stanie ok. 120 metrowy wieżowiec.
Jak znajdę coś więcej o tych ziemiach to wrzucę.


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7099 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/01/2008 21:29

  Dyzio napisał:  
Cóż niewątpliwe bardzo pozytywna dla nas informacja ;)



Afera wyssana z palca. Od początku nie było mowy o żadnym plagiacie, ale GW z Holendrami zrobiła swoje. Z drugiej strony, może ten cały szum wokół Filharmonii spowoduje jeszcze większe zainteresowanie tym projektem wśród szczecinian.

Odnośnie JWC - jako pierwsi wykupili działki na Odrą, w północnych, zaniedbanych częściach Szczecina. Oto szczegóły:


  money.pl napisał:  
J.W.Construction zarobi w Szczecinie 500 mln zł

J.W.Construction spodziewa się 500 mln zł zysku netto w latach 2010-2013 z projektu komercyjno-mieszkaniowego w Szczecinie.

Spółka poinformowała, że kupi za 32,45 mln zł firmę Porta Transport ze Szczecina, a wraz z nią grunty w Szczecinie.

"Jest to teren około 20 ha, na jednej piątej, jednej szóstej będziemy budować część komercyjną, na pozostałej - część mieszkalną. Szacujemy, że zbudujemy tam 300 tys. metrów kw. " - mówi prezes spółki Jerzy Zdrzałka

"Mieszkania możemy tam sprzedawać po około 7 tys. zł za metr kwadratowy. Wartość całego projektu to około 2 mld zł, a 630 mln zł to nasza marża operacyjna. To da nam 500 mln zł zysku netto na tej inwestycji" - dodaje.

"Te zyski będziemy mogli pokazywać, gdy osiągniemy pewien stan budowy i gdy zaczniemy sprzedawać mieszkania. Szacujemy, że w 2010 roku zaczniemy pokazywać zyski z tej inwestycji i będzie to trwało 2-3 lata" - zakłada prezes Zdrzałka.


---


Orco Property Group - spółka, która wkrótce ma rozpocząć notowania swoich akcji na giełdach: w Warszawie i Budapeszcie, zakupiła działkę powierzchni 7,3 ha w Szczecinie, na której zbuduje około 770 mieszkań.

"Obecnie prowadzony jest konkurs, w którym wyłoniony zostanie architekt nowej inwestycji. Orco Property Group przewiduje, że projekt realizowany
będzie w czterech etapach począwszy od wiosny 2008 roku. Zakończenie pierwszej fazy prac budowlanych planowane jest na 2009 rok" - napisano w komunikacie.

Firma podała, że 18 maja

"To nasza pierwsza inwestycja w Szczecinie. Dostrzegamy duży potencjał w tym regionie Polski i będziemy poszukiwać tutaj kolejnych możliwości
inwestycyjnych" - powiedział Douglas John Noble, dyrektor Orco Poland, cytowany w komunikacie.

Orco spodziewa się, że przychody firmy w 2007 roku wyniosą 223 miliony euro.



D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/01/2008 01:47

  Cytat:  
Sen Łasztowni

Kto po zapowiedziach szczecińskich decydentów spodziewał się szybkich zmian na Łasztowni, srogo się rozczaruje. Rozpadające się budynki i obietnice kolejnych ekip rządzących to już standard. Szklane domy nad brzegiem Odry pozostaną na razie tylko na monitorach komputerów architektów.

O szansie, jaką jest dla Szczecina rewitalizacja Łasztowni, mówi się od dawna. O konkrety jednak trudno. Wiadomo, że są firmy zainteresowane inwestowaniem w tym rejonie miasta.
- Różne podmioty zgłaszają swoje propozycje i są one uwzględniane w pracach nad opracowaniem planu zagospodarowania - zapewnia Sebastian Wypych z Biura Prasowego UM. - Niemniej dopóki te prace się nie zakończą, i miasto nie będzie w pełni dysponowało potrzebnym terenem, nie chcemy o tych projektach mówić. To co jest już wiadome, to pomysł budowy Muzeum Morskiego na Łasztowni.

Gmina Szczecin planuje teren pozyskać m.in. przez zamianę ze spółkami portowymi. Jednak po pierwszej udanej transakcji z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście cała operacja utknęła na ministerialnych biurkach w Warszawie.

- Nadal mamy wolę zamienić się gruntami z miastem - mówi Anna Galor, prezes spółki Port Rybacki „Gryf". - Problem polega jednak na tym, że wciąż czekamy na opinię ministra w tej sprawie.

Bez zgody z ministerstwa „Gryf" nie może wykonać ruchu. Podobnie jest zablokowany w sprawie budowy nowej wielkiej chłodni. W tym wypadku firma chce się zamienić na tereny z ZMPSS i też nie może. Spółka chce w przetargu pozbyć się także zabytkowych zabudowań starej rzeźni.

Przyszłość Łasztowni jest też zagrożona z powodu braku pieniędzy na wybudowanie skrzyżowania na ulicy Energetyków. Bez tej inwestycji wjazd na ten teren z lewobrzeżnego Szczecina jest niezwykle utrudniony. I choć miasto staraniem wicedyrektor Krystyny Bartnik z WIM przygotowało projekt budowlany, a eksminister Rafał Wiechecki wpisał przedsięwzięcie na listę inwestycji współfinansowanych, to jego następca z PiS skrzyżowanie wykreślił jedną decyzją. Kolejny minister - już z PO - decyzji wciąż nie podjął, choć o odpowiednie zapisy zabiega jego partyjna koleżanka Renata Zaremba.

- Rozmawiałam już z Anną Wypych-Namiotko, wiceministrem Skarbu Państwa w tej sprawie oraz z przedstawicielami ministra infrastruktury - mówi poseł Zaremba. - Jeśli miasto odpowiednio szybko złoży ponowne wnioski, to jest szansa, że inwestycja na Energetyków wróci na listę indykatywną.

Artur Ratuszyński





  Cytat:  
Stare Czarnowo i Szczecin razem!?
Piotr Krzystek Prezydent Miasta przedstawił wójtowi i radnym Gminy Stare Czarnowo ofertę dotyczącą połączenia gmin.
55 milionów Szczecin chce przeznaczyć w rozwój wszystkich sfer Starego Czarnowa.
Prezydent Piotr Krzystek przekonuje, że przyłączenie gminy Stare Czarnowo do Szczecina byłoby korzystne dla jej mieszkańców pod względem finansowym, inwestycyjnym i komunikacyjnym. To ogromna szansa dla nas, przepisy finansów publicznych dają wymierne korzyści – powiedział Piotr Krzystek. Dodatkowo bylibyśmy pierwszymi samorządami w Polsce, którym taka fuzja, na tak dużą skalę udałaby się – zakończył prezydent.
Przewodniczący rady gminy Stare Czarnowo Kazimierz Mendak podkreśli, że pomysł jest bardzo atrakcyjny i wart rozważenia.
Oferta prezydenta Szczecina objęła następujące zadania: poprawę infrastruktury, uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, włączenie Starego Czarnowa do systemy komunikacyjnego Szczecina, rozbudowanie sieci wodociągowej, poprawienie 112 km dróg, włączenie się w odbudowę kompleksu pocysterskiego w Kołbaczu, zaangażowanie się w budowę lapidarium w Glinnej, poprawienie komunikacji z polem golfowym w Binowie, włączenie się w rozwój bazy rekreacyjno – wypoczynkowej ( np. przystań kajakowa nad jeziorem Miedwiem).

Dzięki połączeniu i zbliżeniu się do gryfińskiej strefy ekonomicznej gminy nasze zyskałyby szansę na dodatkowe 5 tys. miejsc pracy- wskazał Piotr Krzystek. Korzyści mogłyby również pojawić się w sferze oświaty – dzieci z gminy Starego Czarnowa miałby szansę na naukę dwóch języków obcych, do nich skierowana byłaby również rozbudowana oferta zajęć pozalekcyjnych.

Ze strony Szczecina pojawiła się również propozycja utworzenia na 6 lat zespołu doradczego prezydenta, który będzie decydował o przeznaczeniu środków z budżetu gminy Szczecin na integrację obu gmin.
W skład zespołu wejdą wszyscy radni gminy Stare Czarnowo i 5 radnych Gminy Miasta Szczecin.
Po raz pierwszy propozycja przyłączenia Starego Czarnowa padła na spotkaniu 28 listopada w Szczecinie, gdy omawiano regulację granic między obiema gminami.

Spotkanie z radnymi gminy Stare Czarnowo odbyło się w czwartek (24.01) w sali sesyjne UM i poprzedzone zostało minutą ciszy na znak solidarności z rodzinami ofiar wypadku lotniczego w Mirosławcu


Ostatnio edytowany przez: D., 25 stycznia 2008, 19:09 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005