Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6241 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/12/2008 18:43
to straszsne co piszecie,ale to wszystko niestety realia. to miasto powoli staje sie prowincją,trzeciej kategori,czasem mam taka czutke że niektórzy robią to celowo. kulturalnie posucha,koncertów brak,imprez sportowych nie ma wcale. w kazdej dyscyplinie jesteśmy gdzies na zapleczu. miasto brudne,w drogach dziura na dziurze. w tym mieście dobrze maja sie tylko hipermarkety i przekrętasy typu golema. pytanie rodzi sie quo vadis? Szczecin 2050? dziekuje,postoje...

Ostatnio edytowany przez: nowa od nowa, 18 grudnia 2008, 18:49 [1 raz(y)]


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Marian Dziędziel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6646 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/12/2008 18:46

  TheBebzons napisał:  

  IS napisał:  

  TheBebzons napisał:  
Dzisiaj podpisali wyrok na stocznie,to chyba odpowiedni temat żeby o tym napisać...


Ze względów ekonomicznym to ja w tym jakiejś dużej katastrofy nie widzę, ale to już temat do dłuższej polemiki. Rząd chciał uchronić stocznie bardziej dlatego że likwidacje takich branż mają negatywny skutek na opinię społeczną o rządzie PO. Zauważmy że już dużo stoczni w europie poupadało bo niewytrzymali konkurencji z Chińczykami. Ja się osobiście dziwiłem że w Szczecinie reanimują takiego trupa pakując w to miliony złotych. Mam tylko nadzieję że te wszystkie hale, doki nie będą zdewastowane, tylko ktoś to przejmie i uruchomi tam jakąś produkcję. Wydaje mi się że Mostostal ma za mały kapitał żeby we wszystkie tereny zainwestować, a o stoczni z Ulstein lepiej już nie wspominać.

Na pocieszenie pozostaje fakt że Żegluga Morska się rozwija i całe szczęście że chociaż taki symbol nam pozostanie z gospodarki Morskiego Szczecina.



a to ze bez chleba zostanie okolo 6 tysiecy ludzi to juz drobiazg prawda... najwazniejsze ze jest dlugofalowa wizja...


widac wlasnie jak to sie interesujesz swoim miastem,senat podpisal wczoraj poprawke w ktorej wyraznie zastrzega ze NIE MOZE tam byc wznowiona produkcja...



jeszcze jedno drogi kolego pewien cytat-"łykasz jak pelikan każdy farmazon władzy lub analizujesz i krolowie sa nadzy..."


tylko że przy tym nie upadnie jedynie stocznia tylko w plecy są huty, cegielski, cynkownia itp. W stoczni źle się działo po upadku, wznowiono działalność ale nikt nie zabezpieczył kontraktów, spadek wartości dolara wzrost cen prefabrykatów. Niestety miasto i państwo zainteresowane było wznowieniem działalności SSN dalej mieli w dupie co tam się dzieje, jak się dzieje i nie potrafili nic wywalczyć wraz z tymi pajacami w sejmie.


cokolwiek czynisz, czyń to rozważnie
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/12/2008 20:19

  TheBebzons napisał:  

  IS napisał:  

  TheBebzons napisał:  
Dzisiaj podpisali wyrok na stocznie,to chyba odpowiedni temat żeby o tym napisać...


Ze względów ekonomicznym to ja w tym jakiejś dużej katastrofy nie widzę, ale to już temat do dłuższej polemiki. Rząd chciał uchronić stocznie bardziej dlatego że likwidacje takich branż mają negatywny skutek na opinię społeczną o rządzie PO. Zauważmy że już dużo stoczni w europie poupadało bo niewytrzymali konkurencji z Chińczykami. Ja się osobiście dziwiłem że w Szczecinie reanimują takiego trupa pakując w to miliony złotych. Mam tylko nadzieję że te wszystkie hale, doki nie będą zdewastowane, tylko ktoś to przejmie i uruchomi tam jakąś produkcję. Wydaje mi się że Mostostal ma za mały kapitał żeby we wszystkie tereny zainwestować, a o stoczni z Ulstein lepiej już nie wspominać.

Na pocieszenie pozostaje fakt że Żegluga Morska się rozwija i całe szczęście że chociaż taki symbol nam pozostanie z gospodarki Morskiego Szczecina.



a to ze bez chleba zostanie okolo 6 tysiecy ludzi to juz drobiazg prawda... najwazniejsze ze jest dlugofalowa wizja...


widac wlasnie jak to sie interesujesz swoim miastem,senat podpisal wczoraj poprawke w ktorej wyraznie zastrzega ze NIE MOZE tam byc wznowiona produkcja...



jeszcze jedno drogi kolego pewien cytat-"łykasz jak pelikan każdy farmazon władzy lub analizujesz i krolowie sa nadzy..."



To jak się ja interesuje swoim miastem to pewne osoby z tego forum mogą Ci powiedzieć, w każdym bądź razie jest to czynne zainteresowanie. Jak dasz swój gg to możemy je nawet skonfrontować wzajemnie, bo o pewnych rzeczach mi nie wypada pisać na forum, a po najmniejszej linii oporu też nie lubię iść w sytuacji gdy ktoś mi sugeruje że w kwestiach miasta a nawet polityki jestem ignorantem, dlatego chętnie poświęcę Ci swoje prywatne 15 minut.

Nie rozumiem też cytatu, który do mnie kierujesz, bo w kwestiach politycznych jako młody człowiek wydaje mi się że coś wiem i mam wiedzę praktyczną na ten temat. Władza ma to do siebie że czasem bardziej pożądane wydaję się jej dążenie do prawidłowej komunikacji społecznej, dlatego zatrudniają najlepszych "inżynierów socjotechniki", bo prawda jest taka że większość polaków faktycznie łyka wszystko jak pelikan o ile to coś ma dobre opakowanie. W kwestii upadku stoczni akurat ludzi którzy stracą tam pracę nie udało im się "skołować", bo ciężko skołować kogoś kto się zawiódł na każdych rządach, które mogły uratować Stocznię od upadku.

Czy 6 tyś ludzi zostanie bez pracy to nie byłbym taki pewny. Owszem źle się stało że Stocznia upadła, ale są zapewnienia choćby z strony PŻM, że stoczniowcy bez problemu znajdą pracę poza branżą. Żadna Huta przez Stocznie również nie upadnie, bo ta w Szczecinie już dawno wygasiła swój piec, a ta z Częstochowy ewentualny kryzys przetrwa. To samo inni dostawcy prawdopodobnie sobie poradzą i bez stoczni.

Pozostaje mieć tylko nadzieję że miasto faktycznie będzie się starało o to żeby w Szczecinie swój kapitał lokowały firmy z branży informatycznej i branży wysokich technologii no ale niema co ukrywać, te firmy nie sa dla byłych stoczniowców, a raczej dla inżynierów, którzy niestety odpływają ze Szczecina. Najbardziej zdolna kadra nam ucieka z miasta, która mogłaby stanowić o jego przyszłości i tym bardziej radziłbym się martwić co zrobić aby odwrócić ten trend. Przyszłość Szczecina (o ile taka w ogóle się jeszcze jawi w różowych kolorach, a mam nadzieję że tak) to nie branże tradycyjne - chociaż ta stoczniowa była faktycznie ważna z pewnych względów - a raczej gospodarka innowacyjna. W Wielkopolsce ludzie dawno temu to zrozumieli i tam mamy nieporównywanie więcej przedsiębiorstw innowacyjnych niż w naszym województwie (u nas prawdopodobnie są to tylko 4), chociaz trzeba przyznać że w tej chwili np. w Poznaniu stwarzają o wiele mniejsze możliwości do lokowania się takich firm jak te które rozwijają wysokie technologie niż w Szczecinie, czym jestem zaskoczony.

Mam nadzieję że pojmujecie gospodarkę województwa całościowo i macie świadomość że w perspektywie 20 lat jeśli Szczecin nie przerzuci się na inne tory to nawet budki z pasztecikiem się nie będzie opłacało otworzyć, bo ludzie będą biedni, dlatego obok tradycyjnej gospodarki (chociaż siłą rzeczy nie każdy ma szanse w niej na przetrwanie i na upadku stoczni się tu nie zakończy), która od lat jest wpisana w pejzaż zachodniopomorski powinna się rozwijać ta bardziej ambitna. Nie jestem ekonomistą, ale intuicja i zdrowy rozsądek podpowiadają człowiekowi takie rzeczy.

Ostatnio edytowany przez: IS, 18 grudnia 2008, 21:05 [6 raz(y)]


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/12/2008 20:47

  nowa od nowa napisał:  
to straszsne co piszecie,ale to wszystko niestety realia. to miasto powoli staje sie prowincją,trzeciej kategori,czasem mam taka czutke że niektórzy robią to celowo. kulturalnie posucha,koncertów brak,imprez sportowych nie ma wcale. w kazdej dyscyplinie jesteśmy gdzies na zapleczu. miasto brudne,w drogach dziura na dziurze. w tym mieście dobrze maja sie tylko hipermarkety i przekrętasy typu golema. pytanie rodzi sie quo vadis? Szczecin 2050? dziekuje,postoje...



Tak, dokładnie - najlepiej jak najdalej stąd uciekać, póki jeszcze można. Kierwa, ja rozumiem krytykę, ale do uja, niech to będzie choć w miarę konstruktywna krytyka. Jakby nie patrzeć miasto idzie do przodu - sporo ciekawych inwestycji już rozpoczęto, wiele ma się dopiero rozpocząć w przyszłym roku jak np. filharmonia. Systematycznie ulepszany jest tabor i w miarę możliwości infrastruktura tramwajowa. Naprawdę widać postępy.

Kulturalnie chyba też nie jest najgorzej, ja przynajmniej na brak koncertów nie narzekam. Dlatego z łaski swojej, nowa od nowa - przewertuj odpowiednie strony i zapoznaj się z tym co się w mieście dzieje. Nie mówię, że jest zajebiście, bo nie jest i pewnie nigdy nie będzie, ale notoryczne krytykanctwo i malkontenctwo - dla niektórych chyba sens życia - na wszystko i wszystkich dookoła jest mocno wpieprzające. Pewne rzeczy też mi się nie podobają, pewne śmieszą i irytują, ale jestem dumny, że tu mieszkam.

No, chyba że aspirujesz do redakcji Gazjetki Wyborczej, to pardon... tam takich szukają.

Ostatnio edytowany przez: jns, 19 grudnia 2008, 20:53 [1 raz(y)]


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/12/2008 21:39
Też chciałem na to odpisać, ale stwierdziłem, że lepiej nikogo na siłę nie przekonywać, że w tym roku w Szczecinie odbyło się kilkanaście festiwali i to nie byle jakich, że odbyły się też imprezy sportowe transmitowane przez największe stacje telewizyjne, że Szczecin ma jedne z najlepszych dróg w Polsce (gorzej niestety z dziurawymi chodnikami, które z kolei sa chyba najgorsze w Polsce). Po prostu jak ktoś jest malkontentem i chce widzieć wszystko w niezbyt fajnych barwach to już tak będzie to widział. Niestety faktycznie ma się wrażenie że sensem życia dla niektórych staje się narzekanie - dla mnie sensem jest działanie! Szczecinowi niestety jeszcze dużo brakuje do czołówki polskich miast, ale to się powoli zmienia i w ciągu ostatnich kilku lat widać progresję. Niestety mentalność mieszkańców się nie zmienia i pewna część z nich jakby nie szanuje tego co się robi - vide tegoroczne pobicie artystów podczas ich festiwalu ulicznego, czy też kompletnie zdewastowany pasaż Bogusława, że o komunikacji miejskiej nie wspomnę. Ludzie ciągle narzekają, a sami z sobą nic nie robią.

A tak na marginesie Szczecin dostał kolejną kasę (której raczej miał nie dostać)na modernizacje szczecińskich bulwarów na Łasztowni i bulwarów od mosto kolejowego do Trasy Zamkowej. Z kolei na Arkonkę w przyszłym roku przeznaczą 30 mln zł - i to tyle wieści z ostatnich dni/godzin ;)

Ostatnio edytowany przez: IS, 19 grudnia 2008, 21:49 [2 raz(y)]


rehabilitant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5627 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/12/2008 22:33
IS Zgadzam się z Tobą i popieram Twoją wypowiedz w 100%. Ja osobiście dostaje „białej gorączki” jak słyszę, że Szczecin jest cały w psich kupach, brudny i zaśmiecony... Może najpierw, aby móc narzekać zacznijmy od rozliczania samych siebie… Ile miasto (my) byśmy nie wydali na sprzątanie to są to pieniądze wyrzucone w błoto dopóki sami nie zaczniemy częściowo brać odpowiedzialności za swoje czyny. Nawiązując do kwestii wandalizmu, nie dalej jak miesiąc temu byłem świadkiem jak pewna starsza pani bez jakichkolwiek skrupułów wyrwała świeżo posadzone kwiaty przed Urzędem Miasta. Bez komentarza…


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/12/2008 23:37

  Cytat:  
Powstaje POMERANIA

Rozpoczyna się projektowanie obiektów Parku Naukowo-Technologicznego POMERANIA, który powstanie przy ul. Niemierzyńskiej.

Inwestycję realizować będzie Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. Spółka podpisała umowę ze konsorcjum pracowni projektowych: „;PORTAL-PP” i „;PORTAL” ze Szczecina, które wykonają dokumentację projektową „I Etapu Parku Naukowo-Technologicznego POMERANIA”. W pierwszej kolejności powstanie wariantowa koncepcja urbanistyczna, całość projektu będzie wykonana w ciągu 12 miesięcy i kosztować będzie 1.4 mln zł. Szczecińscy projektanci pod szefostwem arch. Macieja Ziombirta wykonają kompletny projekt z kosztorysami. Zaprojektują nowoczesne obiekty Centrum Innowacji, Inkubatora Technologicznego i Centrum Komputerowego, które wejdą w skład „;Pomerani”. W obiektach powstanie ok. 12 000 m2 powierzchni do prowadzenia działalności w obszarze nowych technologii dla 500 - 600 pracowników głównie z branży informatycznej i telekomunikacji. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w I półroczu 2010 r. Obiekty zostaną oddane do użytku w 2012 roku. Całkowita wartość prac budowlanych, zagospodarowania terenu i specjalistycznego wyposażenia szacowana jest na ok. 100 mln zł i finansowana będzie z budżetu Szczecina oraz dotacji UE.

Parku Naukowo-Technologicznego POMERANIA.
Zakłada się, że w skład przedsięwzięcia polegającego na budowie obiektów oraz uzbrajaniu terenu wejdą:

Inkubator Technologiczny POMERANIA
Będzie to miejsce rozpoczynania działalności gospodarczej przez nowo powstające lub działające już na rynku małe podmioty gospodarcze w obszarze wysokich technologii (informatyka, telekomunikacja, projektowanie, usługi, handel i dystrybucja, pośrednictwo)..

Centrum Innowacji POMERANIA
W obiektach CI o wysokim standardzie technicznym prowadzić będą działalność firmy w zakresie wysokich technologii, technik informacyjnych oraz ośrodki badawczo-rozwojowe w zakresie szeroko rozumianej gospodarki opartej na wiedzy i społeczeństwa informacyjnego. Lokalizacja firm o specjalizacji w obszarze e-commerce, outsourcing, bankowość elektroniczna, telepraca, telemedycyna. e-learning, call center, systemy wsparcia i help desk, oprogramowania, sieci teleinformatycznych, wynajem programów komputerowych przez Internet (ASP - Application Service Provider i inne szeroko rozumiane usługi elektroniczne dla administracji publicznej. W ramach CI funkcjonować będą Centra Usług specjalizujących się usługach BPO (Business Process Offshoring) oraz klastry (informatyczny, biomasy, plazmy niskotemperaturowej, turystyczny, chemiczny, edukacyjny, poligraficzny) i sieci współpracy.

Centrum Komputerowe POMERANIA
Budowa serwerowni i obiektów towarzyszących na potrzeby firm działających w Parku Naukowo-Technologicznym, administracji publicznej Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego i podmiotów gospodarczych. Centrum umożliwi świadczenie usług, prowadzenie portali i wortali informacyjnych, wydzielanie dedykowanych powierzchni na potrzeby serwerowni tematycznych, masowe przetwarzanie danych, wirtualizacji infrastruktury informatycznej, archiwizacja zasobów informacyjnych. Centrum Komputerowe posiadać będzie 500 m2 powierzchni specjalnej oraz 1 000 m2 powierzchni technicznej, biurowej i ogólnego przeznaczenia.


Obrazek jpg wstawiony na forum


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5785 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2008 09:58

  IS napisał:  

  TheBebzons napisał:  

  IS napisał:  

  TheBebzons napisał:  
Dzisiaj podpisali wyrok na stocznie,to chyba odpowiedni temat żeby o tym napisać...


Ze względów ekonomicznym to ja w tym jakiejś dużej katastrofy nie widzę, ale to już temat do dłuższej polemiki. Rząd chciał uchronić stocznie bardziej dlatego że likwidacje takich branż mają negatywny skutek na opinię społeczną o rządzie PO. Zauważmy że już dużo stoczni w europie poupadało bo niewytrzymali konkurencji z Chińczykami. Ja się osobiście dziwiłem że w Szczecinie reanimują takiego trupa pakując w to miliony złotych. Mam tylko nadzieję że te wszystkie hale, doki nie będą zdewastowane, tylko ktoś to przejmie i uruchomi tam jakąś produkcję. Wydaje mi się że Mostostal ma za mały kapitał żeby we wszystkie tereny zainwestować, a o stoczni z Ulstein lepiej już nie wspominać.

Na pocieszenie pozostaje fakt że Żegluga Morska się rozwija i całe szczęście że chociaż taki symbol nam pozostanie z gospodarki Morskiego Szczecina.



a to ze bez chleba zostanie okolo 6 tysiecy ludzi to juz drobiazg prawda... najwazniejsze ze jest dlugofalowa wizja...


widac wlasnie jak to sie interesujesz swoim miastem,senat podpisal wczoraj poprawke w ktorej wyraznie zastrzega ze NIE MOZE tam byc wznowiona produkcja...



jeszcze jedno drogi kolego pewien cytat-"łykasz jak pelikan każdy farmazon władzy lub analizujesz i krolowie sa nadzy..."



To jak się ja interesuje swoim miastem to pewne osoby z tego forum mogą Ci powiedzieć, w każdym bądź razie jest to czynne zainteresowanie. Jak dasz swój gg to możemy je nawet skonfrontować wzajemnie, bo o pewnych rzeczach mi nie wypada pisać na forum, a po najmniejszej linii oporu też nie lubię iść w sytuacji gdy ktoś mi sugeruje że w kwestiach miasta a nawet polityki jestem ignorantem, dlatego chętnie poświęcę Ci swoje prywatne 15 minut.

Nie rozumiem też cytatu, który do mnie kierujesz, bo w kwestiach politycznych jako młody człowiek wydaje mi się że coś wiem i mam wiedzę praktyczną na ten temat. Władza ma to do siebie że czasem bardziej pożądane wydaję się jej dążenie do prawidłowej komunikacji społecznej, dlatego zatrudniają najlepszych "inżynierów socjotechniki", bo prawda jest taka że większość polaków faktycznie łyka wszystko jak pelikan o ile to coś ma dobre opakowanie. W kwestii upadku stoczni akurat ludzi którzy stracą tam pracę nie udało im się "skołować", bo ciężko skołować kogoś kto się zawiódł na każdych rządach, które mogły uratować Stocznię od upadku.

Czy 6 tyś ludzi zostanie bez pracy to nie byłbym taki pewny. Owszem źle się stało że Stocznia upadła, ale są zapewnienia choćby z strony PŻM, że stoczniowcy bez problemu znajdą pracę poza branżą. Żadna Huta przez Stocznie również nie upadnie, bo ta w Szczecinie już dawno wygasiła swój piec, a ta z Częstochowy ewentualny kryzys przetrwa. To samo inni dostawcy prawdopodobnie sobie poradzą i bez stoczni.

Pozostaje mieć tylko nadzieję że miasto faktycznie będzie się starało o to żeby w Szczecinie swój kapitał lokowały firmy z branży informatycznej i branży wysokich technologii no ale niema co ukrywać, te firmy nie sa dla byłych stoczniowców, a raczej dla inżynierów, którzy niestety odpływają ze Szczecina. Najbardziej zdolna kadra nam ucieka z miasta, która mogłaby stanowić o jego przyszłości i tym bardziej radziłbym się martwić co zrobić aby odwrócić ten trend. Przyszłość Szczecina (o ile taka w ogóle się jeszcze jawi w różowych kolorach, a mam nadzieję że tak) to nie branże tradycyjne - chociaż ta stoczniowa była faktycznie ważna z pewnych względów - a raczej gospodarka innowacyjna. W Wielkopolsce ludzie dawno temu to zrozumieli i tam mamy nieporównywanie więcej przedsiębiorstw innowacyjnych niż w naszym województwie (u nas prawdopodobnie są to tylko 4), chociaz trzeba przyznać że w tej chwili np. w Poznaniu stwarzają o wiele mniejsze możliwości do lokowania się takich firm jak te które rozwijają wysokie technologie niż w Szczecinie, czym jestem zaskoczony.

Mam nadzieję że pojmujecie gospodarkę województwa całościowo i macie świadomość że w perspektywie 20 lat jeśli Szczecin nie przerzuci się na inne tory to nawet budki z pasztecikiem się nie będzie opłacało otworzyć, bo ludzie będą biedni, dlatego obok tradycyjnej gospodarki (chociaż siłą rzeczy nie każdy ma szanse w niej na przetrwanie i na upadku stoczni się tu nie zakończy), która od lat jest wpisana w pejzaż zachodniopomorski powinna się rozwijać ta bardziej ambitna. Nie jestem ekonomistą, ale intuicja i zdrowy rozsądek podpowiadają człowiekowi takie rzeczy.




Nic nie sugeruje,ale jesli uderzysz w stól to nozyce sie odezwa,jesli cokolowiek co ci zarzucam to zbytni optymizm i patrzenie na wszystkie te inwestycje z perpektywy magistratu. Nie potrzebuje uwierzytelniania twojej osoby przez nikogo z tego forum ani przez kogokolwiek innego naprawde.Swoj czas ktory chciales mi poswieci przeznacz lepiej mamie przy myciu okien zamiast wklejac nastepne wizualki "otwieracacych oczy niedowiarka" inwestycji. Poprostu nie potrafie zrozumiem twojego rozumowania,wybacz mgliste zapewnienia PZM to raczej chyba za malo dla kilku tysiecy ludzi zostajacych bez jakiegokolwiek zrodla utrzymania.O tym nalezy mowic a nie mydlic oczy ludzia filharmonia,hi-tech'em,floatujacymi piwnymi ogrodkami. Przyjedz z ta swoja agitacja na niebuszewo i powiedz tym wszystkim ludzia-nie pierdolcie przeciez Szczecin jest zajebisty...
I nieustane "pozostaje miec nadzieje" na dotacje,na sponsora,na manne z nieba...
Mowisz o hi-tech i Parku technologicznym,czemu np. takowy niemogl pracowac dla stoczni?czemu musi byc albo albo?
To co pisze to nie jest malkontenctwo tylko wlasnie trzezwe spojrzenie na sytuacji,a co Insynuacji do Gazjetki Wyborczej to chyba bardziej pasuja tam tacy wizjonerzy niz krytykanci :D

zycze wszystkiego dobrego piwo


Obrazek png wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2008 16:43

  Bebzon napisał:  

Nic nie sugeruje,ale jesli uderzysz w stól to nozyce sie odezwa,jesli cokolowiek co ci zarzucam to zbytni optymizm i patrzenie na wszystkie te inwestycje z perpektywy magistratu.


Perspektywa magistratu bardzo często mnie przeraża jak np słyszę że zostanie wybudowana tylko jedna nitka trasy północnej albo jak słysze że chcą zrealizować ten beznadziejny projekt hali przy Szafera. Ty widzisz we mnie optymistę podczas gdy ja najczęściej ograniczam się do suchego wklejania artykułów o inwestycjach, ale ok zgadzam się z tym ja jestem optymistą który nie klepie bezsensu formułek w stylu "o jaka to fajna inwestycja" (bo tych jest nadal trochę mało w Szczecinie), tylko raczej optymistą który stara się namówić innych do działania. Nie mam zamiaru narzekać i wywalać swoich frustracji na krzywe chodniki czy inne zaniedbania bo to jest z reguły najłatwiejsze i do tego potrzebna jest tylko klawiatura.



  Bebzon napisał:  

Nie potrzebuje uwierzytelniania twojej osoby przez nikogo z tego forum ani przez kogokolwiek innego naprawde.Swoj czas ktory chciales mi poswieci przeznacz lepiej mamie przy myciu okien zamiast wklejac nastepne wizualki "otwieracacych oczy niedowiarka" inwestycji.


Moja Mama nic niema do tej dyskusji ;)



  Bebzon napisał:  
Poprostu nie potrafie zrozumiem twojego rozumowania,wybacz mgliste zapewnienia PZM to raczej chyba za malo dla kilku tysiecy ludzi zostajacych bez jakiegokolwiek zrodla utrzymania.O tym nalezy mowic a nie mydlic oczy ludzia filharmonia,hi-tech'em,floatujacymi piwnymi ogrodkami. Przyjedz z ta swoja agitacja na niebuszewo i powiedz tym wszystkim ludzia-nie pierdolcie przeciez Szczecin jest zajebisty...



Ja na Niebuszewie mieszkam i staram się coś w nim zmienić przy współpracy z tutejszą Radą Osiedla, Ciebie też zachęcam do pozytywnego działania, a najlepiej do wstąpienia w szeregi ISu ;).


  Bebzon napisał:  
I nieustane "pozostaje miec nadzieje" na dotacje,na sponsora,na manne z nieba...
Mowisz o hi-tech i Parku technologicznym,czemu np. takowy niemogl pracowac dla stoczni?czemu musi byc albo albo?
To co pisze to nie jest malkontenctwo tylko wlasnie trzezwe spojrzenie na sytuacji,a co Insynuacji do Gazjetki Wyborczej to chyba bardziej pasuja tam tacy wizjonerzy niz krytykanci :D

zycze wszystkiego dobrego piwo


Nie wiem o co chodzi z Gazetą wyborczą, insynuacjami, wizjonerami i krytykantami, jeśli to zdanie tyczy się mnie to jakieś bełkotliwe i niezrozumiałe jest.


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5785 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2008 22:51
widzisz skoro mieszkasz na niebuszewie to wiesz jakie problemy maja tamtesi mieszkancy i nie wiem jak mozesz mowic ze nic sie nie stalo wielkiego skoro zamknieto stocznie ,powtarzam po raz n-ty te inwestycje ktore ty "wklejasz" nie wiem w jakim celu czy bezmyslnie czy nie tak naprawde wzbudzaja ludzkie politowanie-bo powiedz mi czy to jest jakas wielka inwestycja posprzatanie trasy wokol arkonki? dla ludzi NORMALNYCH to jest norma ze powinno byc posprzatane,to nie jest jakis powod do dumy...
fajnie ze tym chcesz sie zajmowac tylko czasem robisz wielkie mecyje z tego co tam udalo ci sie zobaczyc i ogarnac,
dzialaj napewno zostaniesz dostrzezony.Nie kazdy chce byc spolecznie pozyteczny,ja wychodze z zalozenia ze kazdy kto chce sie dowiedziec ten da sobie rade nie potrzebuje nachnej informacji o tym wszystkim co niby sie dzieje w Szczecinie.
Wracajac do tematu parku technologicznego,to moze w miare dobra inicjatywa ale zobacz jak to sie ma do tego co Szczecin soba prezentuje.0 przemyslu zakladow produkcyjnch a nagle wyrasta tutaj PARK NOWYCH TECHNOLOGIiI i jak to wyglada? conajmniej jak gowno w lesie :D

p.s apropos wyborcze to nie ciebie to tyczy ;)


Obrazek png wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/12/2008 00:23
Bebzon napisał
widzisz skoro mieszkasz na niebuszewie to wiesz jakie problemy maja tamtesi mieszkancy i nie wiem jak mozesz mowic ze nic sie nie stalo wielkiego skoro zamknieto stocznie
-----------------------------------------------------------------
Przestań już "ciągnać flaka", przecież nie napisałem że się cieszę że stocznia upadła. Napisałem mniej więcej tylko to że większą tragedią dla tego miasta jest pozbywanie się naukowców czy też inżynierów, którzy potencjalnie mogliby w przyszłości zapewnić pracę m.in. choćby Stoczniowcom. A tak w ogóle weź mi odpowiedz o co Ci chodzi?



Bebzon napisał
powtarzam po raz n-ty te inwestycje ktore ty "wklejasz" nie wiem w jakim celu czy bezmyslnie czy nie tak naprawde wzbudzaja ludzkie politowanie-bo powiedz mi czy to jest jakas wielka inwestycja posprzatanie trasy wokol arkonki? dla ludzi NORMALNYCH to jest norma ze powinno byc posprzatane,to nie jest jakis powod do dumy...
-----------------------------------------------------------------

Będę wklejał to co uważam za słuszne i co mi się podoba, nikogo na siłę do niczego nie nie namawiam i nie uświadamiam, może po za tym że mnie wkurza, że na jakiś matołów którzy olewają to miasto i je dewastują płace podatki. Naprawdę nie rozumiem po co ze mną dyskutujesz na takie tematy i insynuujesz mi coś czego niema.




Bebzon napisał
fajnie ze tym chcesz sie zajmowac tylko czasem robisz wielkie mecyje z tego co tam udalo ci sie zobaczyc i ogarnac,
dzialaj napewno zostaniesz dostrzezony.Nie kazdy chce byc spolecznie pozyteczny,ja wychodze z zalozenia ze kazdy kto chce sie dowiedziec ten da sobie rade nie potrzebuje nachnej informacji o tym wszystkim co niby sie dzieje w Szczecinie.
-----------------------------------------------------------------

Jaka nachalna informacja? Ten wątek może kilka razy w miesiącu jest aktualizowany. O czym w ogóle piszesz - ja tu wklejam czasem jakieś artykuły które uważam że są warte przeczytania, nikomu nie mówię że z tego powodu jest zajebiście jak coś powstaje dopiero po 5 latach od zatwierdzenia planów, a nie po dwóch latach czy roku czasu tak jak jest to w innych dużych miastach. Jak Ci coś nie pasuje w tym wątku to go nie czytaj, jak Ci nie pasuje to że czasem wklejam tu jakiś artykuł to ze mną nie dyskutuj, ja taką metodę stosuje co do niektórych wątków i sprawdza się ona znakomicie.




Bebzon napisał

Wracajac do tematu parku technologicznego,to moze w miare dobra inicjatywa ale zobacz jak to sie ma do tego co Szczecin soba prezentuje.0 przemyslu zakladow produkcyjnch a nagle wyrasta tutaj PARK NOWYCH TECHNOLOGIiI i jak to wyglada? conajmniej jak gowno w lesie :D
-----------------------------------------------------------------
Widzisz mam wrażenie że mnie nie rozumiesz. Ja nie o paku technologicznym napisałem, bo takowe choćby na zachodzie już nie zdają egzaminu i się z nich rezygnuje (wyjątkiem u nas jest jedynie Goleniów, czy tez specjalna Kostrzyńska strefa ekonomiczna która wspiera zadania inwestycyjne). Napisałem o wspieraniu branży wyskokich Technologii a to nie to samo co park technologiczny, chociaż jedno drugiego nie wyklucza patrząc na to co będzie się mieściło w biurowcu Oxygen i na to pod jaką strefą będzie się ten biurowiec znajdował.

Ostatnio edytowany przez: IS, 24 grudnia 2008, 00:34 [1 raz(y)]


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/12/2008 11:28

  Bebzon napisał:  
p.s apropos wyborcze to nie ciebie to tyczy ;)



A propos Wybiórczej to nie Ciebie również to tyczy ;)


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/12/2008 22:05

  Cytat:  
To będzie rok korków

Nie wjedziemy w ul. Ku Słońcu. Będziemy stać na ul. Gdańskiej i w al. Niepodległości. W 2009 roku szykuje się przebudowa najważniejszych dróg w Szczecinie. Niestety, nie wydłuży się obwodnica śródmiejska. Nic się też nie zmieni na Autostradzie Poznańskiej

Drogowcy zaczną uprzykrzać życie kierowcom już w styczniu.

W połowie miesiąca zamknięty ma być przejazd pod wiaduktem kolejowym na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z Sikorskiego. Rozpoczyna się tam budowa ronda. Zgodnie z umową, firma Energopol miała się z zadaniem uporać do końca czerwca 2009 r. Czasu jest niezbyt wiele, a tymczasem pierwszy miesiąc schodzi drogowcom na przygotowaniach do robót. Już się okazało, że prace mogą utrudnić ciepłociąg i komora ciepłownicza znajdujące się pod placem budowy.

- Nic się nie stanie, jeśli prace przeciągną się na lipiec i sierpień - twierdzi Tomasz Granops, inżynier kontraktu.

Trwa ustalanie tymczasowej organizacji ruchu na czas robót. Wykonawca chce całkowicie zamknąć przejazd. Miasto i policja naciskają, by umożliwić kursowanie przynajmniej autobusom, które zastępują tramwaje linii 8.

Torowiska do naprawy

"Ósemka" wróci na trasę, kiedy zakończy się remont torów. Stanie się to najpewniej w marcu. Wtedy zmodernizowane (dostosowane do składów niskopodłogowych) mają już być tory na odcinku od pl. Kościuszki do pętli przy ul. Kwiatowej.

- Przebudowywać będziemy jeszcze tory od Basenu Górniczego do mostu Długiego - zapowiada Michał Przepiera, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w magistracie. - Zdaję sobie sprawę, że najtrudniejsza do zorganizowania będzie przebudowa torowiska na moście Portowym. Tam jednak tory są w najgorszym stanie i ich wymiana to konieczność.

Przebudowa torowiska będzie współfinansowana z pieniędzy unijnych, podobnie jak budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Oba zadania wpisano już na krajową listę projektów kluczowych programu Infrastruktura i Środowisko. Szybki tramwaj będzie się jednak "rozpędzał" powoli. W przyszłorocznym budżecie na ten cel zaplanowano 10 mln zł, w 2010 r. inwestycja pochłonie 25,5 mln zł, a w 2011 r. aż 123 mln zł. Na trasie Selgros - Basen Górniczy pojedziemy nim nie prędzej niż w 2012 r.

Drogi do przebudowy

Budowa szybkiego tramwaju nie spowoduje wielkich problemów komunikacyjnych. Możemy się ich za to spodziewać z powodu budowy Galerii Kaskada w samym centrum miasta. Roboty mają ruszyć wiosną, a wraz z nimi - przebudowa pl. Żołnierza Polskiego, ul. Obrońców Stalingradu i al. Niepodległości, które w przyszłości muszą komunikacyjnie obsłużyć nowe centrum handlowe. Trwają ostatnie ustalenia, jak ma wyglądać al. Niepodległości po przebudowie. Wiadomo, że znikną miejsca parkingowe z pasu między jezdniami, a droga w stronę Bramy Portowej ma być poszerzona o dodatkowy pas ruchu. Przebudowę dróg sfinansuje miasto wspólnie z budującą galerię firmą ECE.

Nieco dalej firma Echo Investment przebudowywać będzie skrzyżowanie ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia, by zbudować dojazd do biurowca Oxygen. Tu też - kosztem pasa zieleni - powstanie dodatkowy pas ruchu na al. Wyzwolenia (jezdnia pomiędzy Pazimem a skrzyżowaniem z przejściem podziemnym). Dzięki temu prawy pas ruchu będzie służył tylko do skrętu w prawo w ul. Malczewskiego, a dwa środkowe do jazdy na wprost.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego z funduszy na bieżące utrzymanie dróg chce wyremontować al. Bohaterów Warszawy. Kiedy rozpoczną się prace - jeszcze nie wiadomo. Na razie dopinany jest projekt przebudowy.

W połowie roku może rozpocząć się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Dąbskiej, Chłopskiej i Handlowej. W 2009 r. miasto wyda na to 15 mln zł, w kolejnym prawie 8 mln zł (ostateczne kwoty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu). W najbliższych miesiącach ma powstać też łącznik ul. Maciejowickiej i Struga.

- Chcemy te dwie inwestycje oddać, zanim rozpoczniemy na dobre budowę ul Struga, która będzie puszczona w niecce, co wymaga całkowitego jej wyłączenia z ruchu na wiele miesięcy - mówi Paweł Sikorski, dyrektor wydziału inwestycji miejskich w szczecińskim magistracie. - Chodzi o to, by mieszkańcy osiedli Słonecznego i Bukowego mieli jak dojechać do miasta [ciąg ul. Dąbska-Niedźwiedzia jest równoległy do ul. Struga - red.].

Zacznie się też przebudowa ul. Warcisława od Orzeszkowej do Rostockiej. Inwestycja warta 23 mln zł zakończy się w 2010 r., a nowa droga będzie dla mieszkańców Warszewa alternatywą w stosunku do ul. Duńskiej i Krasińskiego.

Czego nie będzie

Przez rok w miejscu będzie stała budowa obwodnicy śródmiejskiej. Fragment do ul. Duńskiej jest zbudowany, a budowa kolejnego odcinka (do ul. Arkońskiej - Niemierzyńskiej) ruszy nie wcześniej niż jesienią i potrwa do 2011 r.

- Jednocześnie projektować będziemy kolejny etap do al. Wojska Polskiego, bo doprowadzenie obwodnicy do tego miejsca spowoduje zauważalne efekty - mówi Sikorski.

Dyrektor wydziału inwestycji nie wyklucza, że główne jezdnie obwodnicy puszczone zostaną pod al. Wojska Polskiego. Przetarg na koncepcję tego odcinka ogłoszony będzie w styczniu.

Jeszcze kilka miesięcy temu miasto planowało w 2009 r. budować rondo przy hotelu Panorama, które miało w przyszłości łączyć autostradę A6 z Autostradą Poznańską.

- Odstępujemy od jego budowy. Rondo było wymyślone za czasów prezydenta Mariana Jurczyka. Jednym z jego zadań miało być umożliwienie dojazdu do Śnieżnej Górki, gdzie chciał inwestować Antoni Ptak - wyjaśnia Sikorski. - Teraz chcemy przyspieszyć prace nad budową węzła Batalionów Chłopskich i estakad łączących most Gryfitów z wyjazdem z miasta ponad ul. Granitową.



Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin

http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,6100638,To_bedzie_rok_korkow.html


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/12/2008 22:11
Cóż takie niedogodności mimo wszystko warto jest przecierpieć ;) Choć znając mentalność większości zawsze jest tak, że jak coś zmienia się na lepsze (nie ma dymu bez ognia) to zaraz znajdują się malkontenci którym coś jest nie po myśli, natomiast gdy nie dzieje się nic również im źle - zatem życzę sobie i wszystkim mieszkańcom Szczecina podobnych powodów do narzekań jak remonty, naprawy, budowy i wszelkiego rodzaju inwestycje w infrastrukturę (oczywiście tylko takie przeprowadzane z głową).


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/12/2008 22:58
może niektórzy polubią komunikację miejską ;)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/12/2008 12:03

  Cytat:  
Szczecin: ruszają prace przy odbudowie Łasztowni

Za kilka miesięcy będzie mogła rozpocząć się rewitalizacja Śródodrza. Na razie rusza wyburzanie 7 budynków na terenie przy ul. Celnej, gdzie ma powstać nowoczesna zabudowa.


Widoczna dla mieszkańców rozbiórka rozpocznie się na początku roku.
- Na razie organizujemy sobie front robót - mówi Krzysztof Murawski ze słupskiej firmy Herkules, która wygrała przetarg na prace rozbiórkowe. - Bezpieczeństwo pracy przede wszystkim.

Na ul. Celną już zjeżdża sprzęt do wyburzeń i potężne kontenery na złom z odzysku.
Na działce o powierzchni 14 tys. m kw. znajduje się 7 budynków przeznaczonych do rozbiórki. Teren prac znajduje się tuż za Mostem Długim, gdzie niegdyś działał Lodimex.

- Gruz z budowy ulegnie recyklingowi, do czego posłużą maszyny do mielenia - informuje SGI Baltis, inwestor.

Rozbiórka ma się zakończyć w marcu przyszłego roku. Na terenie Lodimeksu planowana jest nowoczesna i przestronna zabudowa, wzorowana na zachodnioeuropejskich koncepcjach zagospodarowania nabrzeża. Dzięki temu ma być możliwe przywrócenie funkcji ogólnomiejskich tej części Śródodrza.

- Jako firma wywodząca się ze Szczecina, dużą wagę przywiązujemy do nowoczesnego zagospodarowania przestrzeni miejskiej na wzór najlepszych projektów europejskich - mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Kiedy rozpocznie się zabudowa terenu, tego dokładnie nie wiadomo.

Niemalże rok temu SGI zapowiadało, że na Kępie Parnickiej powstanie kompleks ekskluzywnych apartamentów i pięciogwiazdkowe usługi hotelowe. Łączna powierzchnia apartamentów różnej wielkości miałaby wynieść ok. 15 tys. metrów kwadratowych.

- To będą lokale o najwyższym standardzie, ceny jednak na pewno nie będą "warszawskie" - mówił w styczniu Grzegorz Kawecki. - Szczecin zasługuje na tego typu mieszkania, a ta część miasta jest niezwykle reprezentacyjna.



Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7508 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/12/2008 12:19
Siema wszytskim,mam jedno pytanie.Wyjezdzalem z miasta jak zamknieta byla ulica wzdluz parku kasprowicza od Akademi Rolniczej.Oni zmieniali tam nawierzchnie ulicy?Wczoraj pomykajac ta wlasnie ulica mialem nadzieje ze jest nowka sztuka odnowiona ale niestety urwalem prawie kolo:)


,,Vi är överallt,,- POGON
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6451 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/12/2008 14:01

  Dyzio napisał:  
Cóż takie niedogodności mimo wszystko warto jest przecierpieć ;) Choć znając mentalność większości zawsze jest tak, że jak coś zmienia się na lepsze (nie ma dymu bez ognia) to zaraz znajdują się malkontenci którym coś jest nie po myśli, natomiast gdy nie dzieje się nic również im źle - zatem życzę sobie i wszystkim mieszkańcom Szczecina podobnych powodów do narzekań jak remonty, naprawy, budowy i wszelkiego rodzaju inwestycje w infrastrukturę (oczywiście tylko takie przeprowadzane z głową).



Dokładnie tak jak mówisz. Tak dla ciekawostki jakieś 2 miesiące temu był artykuł wyborczej czemu nikt nie planuje obwodnicy Pyrzyc, że ludzie muszą znosić tranzyt przez miasto itp. Co z tego, że S3 będzie oddana w tym roku, ale oczywiście redaktorek narzekał że nie ma obwodnicy i nie ma na nią planów. Nie ma co narzekać na przebudowy. Trzeba by narzekać gdyby nic nie planowano na przyszły rok ;D


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/12/2008 20:53

  Cytat:  
Inwestycje w PŻM nie są zagrożone

W przyszłym roku Polska Żegluga Morska odbierze ze stoczni 9 nowych statków. Zarząd PŻM zapewnia, że program inwestycyjny tego największego polskiego armatora nie jest zagrożony.

We flocie znajdą się m.in. statki o nośności 38 tysięcy DWT, które będą nosić nazwy Mazowsze, Orawa, Kurpie, a także Wadowice. Wszystkie te statki będą miały na swoim pokładzie po cztery dźwigi, a także podwójne burty. - W przyszłym roku chińska stocznia Mingde rozpocznie budowę masowców przystosowanych do pływania na Wielkie Jeziora Amerykańskie - mówi Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej.

- Mimo kryzysu, który doprowadził do ogromnych spadków stawek frachtowych, statki PŻM przewożą towary - zapewnia Kapitan Mirosław Folta przewodniczący Rady Pracowniczej PŻM. - Chociaż bardzo trudno jest o ładunki. Póki co są jeszcze stare kontrakty.

Nowe statki odbierane w stoczniach Dalekiego Wschodu powiększą flotę PŻM.

Wyświetlono 121 razy, ostatnia aktualizacja: Piotr KOŁODZIEJSKI - 2008-12-27 12:37:422008-12-27, 12:36: Grzegorz Gibas



IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/12/2008 04:37

  Cytat:  
Szczecin: rekordowy rok stoczni Gryfia

- Kończący się rok jest wyjątkowo udany dla Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia - mówi jej prezes Edward Stachoń. - Wyremontowaliśmy ponad 230 różnych statków. To rekordowa liczba w porównaniu z latami poprzednimi.

Istniejąca od 1952 roku stocznia ma na świecie ustalona renomę. Remontuje różne rodzaje statków: masowce, drobnicowce, kontenerowce, zbiornikowce, jednostki badawcze. Ich wielkość ograniczają jedynie parametry toru wodnego i suchych doków posiadanych przez stocznię. Gryfia remontuje również promy pasażerskie, a to świadczy o wysokim profesjonalizmie jej usług. W tym roku wyremontowała pięć promów pasażersko-samochodowych dla armatorów skandynawskich, niemieckich i jeden dla polskiego.

Znana jest też z remontów specjalistycznych statków naukowo-badawczych. Wygrywa międzynarodowe przetargi na tego typu prace. W tym roku latem remontowała statek Akademik Fiodorov uważany za perłę w koronie rosyjskiej badawczej floty polarnej. Niektórzy twierdzą, że to jedyna tego typu jednostka na świecie. W zeszłym roku był remontowany w Szczecinie rosyjski statek naukowo-badawczy Akademik Mstisłav Kieldysz. Obie te jednostki mogą transportować specjalne pojazdy głębinowe, czyli batyskafy Mir 1 i Mir 2.

Inną znaną jednostką remontowaną w tym roku w Gryfii był chemikaliowiec Bow Sun. To pierwszy chemikaliowiec wybudowany przez Stocznię Szczecińską Nowa. Powstał w 2003 roku i otwiera serię ośmiu największych na świecie chemikaliowców ze zbiornikami ze stali Duplex (40 tys. ton nośności, 183 m dł.). Wszystkie zbudowano w Szczecinie dla norweskiego armatora Odfjella. Bow Sun został uznany przez RINA (Królewski Instytut Architektów Okrętowych) za Statek Roku 2003. Do Gryfii przypłynął na tzw. remont klasowy, przeprowadzany co 5 lat dla odnowienia klasy statku. Obejmował m.in. przegląd silnika głównego i różnych urządzeń statkowych, piaskowanie i malowanie kadłuba. Na ten remont stocznia wygrała międzynarodowy przetarg.

Podstawą działalności Gryfii są remonty, ale stocznia słynie też z przebudowy i budowy nowych jednostek. Atutem stoczni jest doświadczona, stabilna załoga. Ponad połowa 1200-osobowej załogi to pracownicy z wieloletnim stażem. Stocznia na swoim koncie ma niewielkie promy a także statki patrolowce dla Norwegów. Pięć takich powstało w 2007 roku, dwa kolejne są w trakcie budowy.

- Co kwartał mieliśmy pytania od armatorów z całego świata o możliwości budowy podobnych jednostek - mówi prezes Stachoń. - Z bólem serca musieliśmy odmawiać, bo nie mieliśmy wolnych mocy przerobowych, a wszystkie suche doki i nabrzeża były zajęte przez remontowane statki. Zleceń było tyle, że nawet parę razy musieliśmy odmówić wykonania remontu. Stawki frachtowe były tak duże, że armatorom opłacało się remontować nawet najbardziej leciwe statki.

Niestety, zakończył się już okres wielkiej hossy w światowej żegludze. Frachty gwałtownie spadły. Armatorzy liczą pieniądze. Już nie opłaca im się przeprowadzanie remontów na taką skalę jak to było jeszcze parę miesięcy temu.

- Mamy świadomość, że nadchodzący rok będzie bardzo trudny, z niepokojem śledzimy to co się dzieje w światowej gospodarce i w shippingu - przyznaje Edward Stachoń. - Aby przetrwać go jak najmniej boleśnie będziemy musieli być bardziej elastyczni w zakresie wykonywanych prac, wysokości cen i terminów.



 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.28 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005