Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
SamAxe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7188 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 02:43

  F. napisał:  
nie moge sie doszukać, ale czy jest juz jakies pewne info odnośnie tego co znajdowac sie bedzie w Kaskadzie?



SKLEPY W GALERII
W Galerii Kaskada swoje pierwsze sklepy otworza:
Saturn, Alma, Van Graaf, C&A, Intersport, Humanic, L´occitane
Ponadto w gronie najemcow znajda sie rowniez Reserved, Intersport, Empik, Rossmann, Douglas, Sephora, Deni Cler, Weekend by Max Mara, Simple, Vistula, Pierre Cardin, Pepe Jeans, Ecco, Coffee Heaven i wiele innych.
dodane: 2010-11-28

Info z ich strony. ;)



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7320 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 09:12
Tak ostatnio przejeżdżałem obok dawnego szpitala miejskiego i mi się przypomniało.. czy są jakieś plany, projekty zagospodarowania, czy może ruszyły jakieś prace już tam ? Czy jak zwykle leży odłogiem.. ?


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6227 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 09:48

  pckjtn napisał:  

  F. napisał:  
nie moge sie doszukać, ale czy jest juz jakies pewne info odnośnie tego co znajdowac sie bedzie w Kaskadzie?



SKLEPY W GALERII
W Galerii Kaskada swoje pierwsze sklepy otworza:
Saturn, Alma, Van Graaf, C&A, Intersport, Humanic, L´occitane
Ponadto w gronie najemcow znajda sie rowniez Reserved, Intersport, Empik, Rossmann, Douglas, Sephora, Deni Cler, Weekend by Max Mara, Simple, Vistula, Pierre Cardin, Pepe Jeans, Ecco, Coffee Heaven i wiele innych.
dodane: 2010-11-28

Info z ich strony. ;)



dzięki teraz też widze. Ale myslalem że juz jest dokladniejszy plac co gdzie itd ale widac na to jeszcze za wczesnie ;)


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 17:04
Będziemy mieli nowy dworzec PKP

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Oby wszystkie plany inwestycyjne zostały zrealizowane.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 17:08
Jakaś wizualizacja?


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 17:15
No właśnie jeszcze nie. Wygląda na to, że poprzednie projekty pójdą się czesać

http://www.youtube.com/watch?v=wrM3EpXiR-Q&feature=player_embedded


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 17:17
Czyli kasa poszło w błoto. Oby nowy projekt był równie efektowny bo z tego co pamiętam ów poprzedni całkiem fajnie się prezentował.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Ukasz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5029 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/12/2010 19:06

  malcoolm napisał:  
Będziemy mieli nowy dworzec PKP

Zapowiada się naprawdę ciekawie. Oby wszystkie plany inwestycyjne zostały zrealizowane.



Wiadomość faktycznie zaskakująca gdyż patrząc na to,że są remontowane dworce w miastach w których mają się odbywa mecze w ramach Euro 2012 i kasa jest tam pompowana.Widać że jakoś kasa i chęci się zanlazły dla tej inicjatywy.Miejmy tylko nadzieję że nie bedzie żadnych problemów po drodze i bedziemy mieli równie piękny oraz nowoczesny dworzec.


Pogoń jak feniks,miała siłę żeby się podnieść z płomieni.
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/12/2010 19:00

  Cytat:  
Ruszy przebudowa Arkońskiej

Szczecin. Modernizacja ulic Niemierzyńskiej i Arkońskierj staje się faktem. Inwestycja będzie dofinansowana z funduszy unijnych.

Umowa na wykonanie prac zostanie w środę podpisana w szczeciński magistracie. Podpisy pod umową złożą Prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz przedstawiciele zarządu firmy Energopol Szczecin S.A. Waldemar Konarzewski i Wojciech Bartoszewski.

Modernizacja ul. Niemierzyńskiej i Arkońskiej zostanie dofinansowana kwotą 41 962 974 zł. Prace podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym zakres prac obejmuje m.in.: remont ul. Krasińskiego (od ul. Słowackiego do ul. Niemcewicza), remont skrzyżowania ul. Niemierzyńskiej i Krasińskiego, Krasińskiego i Niemcewicza oraz remont ul. Niemierzyńskiej (od ul. Krasińskiego do ul. Papieża Pawła VI). W drugim przewidziano remont ul. Arkońskiej od ul. Wszystkich Świętych do pętli tramwajowej i przebudowę cieku Osówka.

Dzięki przebudowie ul. Niemierzyńska i Arkońska będą miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Powstaną także ścieżki rowerowe, chodniki i miejsca parkingowe oraz wspólne pasy autobusowo – tramwajowe.

Równolegle trwa budowa kolejnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej. Połączy ona ul. Przyjaciół Żołnierza ze skrzyżowaniem Niemierzyńskiej i Arkońskiej. Dzięki temu łatweijszy ma być dojazd do al. Wojska Polskiego i dalej przez ul. Szafera, Sosabowskiego, Taczaka, Derdowskiego i Europejskiej do granic miasta. (t)



FILM

Ostatnio edytowany przez: mastah86, 22 grudnia 2010, 19:24 [1 raz(y)]


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5903 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 08:30

  Cytat:  
Willa będzie przeniesiona! Ocaleje i SST i dom na jego drodze

Stojąca na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju willa Gruneberga w Zdrojach zostanie w całości przeniesiona w inne miejsce - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta". Dzięki temu - unikalnemu w Polsce - rozwiązaniu nie stracimy 106-milionowej unijnej dotacji. Kolejna nowa wiadomość: dom został uznany za zabytek

Taki jest niespodziewany finał historii, która w ostatnim czasie była w Szczecinie jednym z najbardziej gorących tematów.

Przeniesienie domu będzie wydarzeniem niezwykłym. W naszym regionie na pewno nigdy tego typu operacja nie była wykonywana. W kraju zabytki przenoszono, ale domy były cegła po cegle rozbierane i odbudowywane w nowym miejscu. Tak ocalono np. jedną z kamienic w Elblągu, która musiała ustąpić miejsca przebudowywanej drodze. W całości w ostatnich latach przenoszono jedynie na nowe filary przęsło mostu w Poznaniu.

Planowana w Szczecinie operacja polegać będzie prawdopodobnie na przesunięciu domu na specjalnych szynach, na których zostanie oparta konstrukcja po przebiciu fundamentów na wysokości piwnicy (fundamenty wykonuje się na nowo w nowym miejscu). Tego typu operacje w Europie Zachodniej przeprowadzano z nawet zdecydowanie większymi obiektami.

Dlaczego zdecydowano się na ten wariant, a nie na rozebranie willi? Według informacji "Gazety" przedwojenny dom w Zdrojach został uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za zabytek i wpisany do rejestru. Decyzja oficjalnie zostanie ogłoszona dziś. To spełnienie oczekiwań mieszkańców domu i miłośników dawnego Szczecina, którzy uważają, że willa nie może zostać zniszczona.

Budynek powstał w 1912 r. Należał do Feliksa Gruneberga, właściciela położonej po sąsiedzku, zniszczonej w czasie wojny fabryki organów. Miłośnicy Szczecina podkreślali, że nie był to zwykły rzemieślnik, ale m.in. twórca organów w kościele św. Trójcy w Lipawie (Łotwa), które uważa się do dzisiaj za największe organy z mechaniczną trakturą na świecie. Argumentem było też zachowane oryginalne wnętrze domu z drewnianym sufitem i klatką schodową. Za uratowaniem budynku opowiedziała się wcześniej Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków, która doradza wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.

Zabytkowej willi nie można zburzyć. Dom jest przeszkodą dla planowanej linii SST ze Zdrojów do Basenu Górniczego, bo stoi w miejscu, gdzie ma przebiegać przebudowany w związku z linią tramwajową kolektor. Miasto nie ma już czasu na zmianę projektu. To wielomiesięczna procedura, a w pierwszym kwartale 2011 r. Szczecin musi złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji. Jeśli tego nie zrobi, straci dotację z funduszy unijnych w wysokości 106 mln zł, jakie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zarezerwowało na budowę SST.

Nieuznanie willi za zabytek też nie rozwiązywało problemu. Obrońcy z pewnością złożyliby odwołanie do ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Resort wydałby decyzję najwcześniej za trzy miesiące. Szczecin tak długo czekać nie mógł.

Z informacji "Gazety" wynika, że Urząd Miejski ma już precyzyjne informacje na temat techniki przeniesienia willi i nowego miejsca, w którym stanie.

Więcej... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,8860267,Willa_bedzie_przeniesiona__Ocaleje_i_SST_i_dom_na.html#ixzz18uxl1aMR



Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 10:17
Magia świąt kurwa jego mać! Zacnie, aż mnie się wierzyć nie chce. Za zielonym stoliczkiem się w końcu dogadali, kto trzeba zarobi ale przynajmniej z korzyścią dla ogółu i nie będzie wstydu na całą Polskę, że nam taka kasa przeszła koło nosa.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 10:18
Ostatnio same dobre wiadomości :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5867 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 10:27

  Dyzio napisał:  
Magia świąt kurwa jego mać! Zacnie, aż mnie się wierzyć nie chce. Za zielonym stoliczkiem się w końcu dogadali, kto trzeba zarobi ale przynajmniej z korzyścią dla ogółu i nie będzie wstydu na całą Polskę, że nam taka kasa przeszła koło nosa.



A ja uwierzę jak zobaczę wybudowany SST. Bo nie przekonuje mnie to jakoś, tak samo było ze stadionem, tutaj jakas ekspertyza, tam zebranie, tu komisja, a efekty widzimy dzisiaj. Co do postu nade mną to z dobrych wiadomości jest taka, że na pierwszym zebraniu rady miasta wszyscy jednogłośnie głosowali nad podwyżką dla Krzystka... +800zł :) Czemu nie palą się tak do uchwalania innych rzeczy:)?


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 10:51

  Szymen napisał:  

  Dyzio napisał:  
Magia świąt kurwa jego mać! Zacnie, aż mnie się wierzyć nie chce. Za zielonym stoliczkiem się w końcu dogadali, kto trzeba zarobi ale przynajmniej z korzyścią dla ogółu i nie będzie wstydu na całą Polskę, że nam taka kasa przeszła koło nosa.



A ja uwierzę jak zobaczę wybudowany SST. Bo nie przekonuje mnie to jakoś, tak samo było ze stadionem, tutaj jakas ekspertyza, tam zebranie, tu komisja, a efekty widzimy dzisiaj. Co do postu nade mną to z dobrych wiadomości jest taka, że na pierwszym zebraniu rady miasta wszyscy jednogłośnie głosowali nad podwyżką dla Krzystka... +800zł :) Czemu nie palą się tak do uchwalania innych rzeczy:)?



Bezsensowne porównanie bo na stadion pieniędzy nie było i jak dotąd wciąż nie ma, tutaj sytuacja jest inna kasa jest do wzięcia tylko trzeba wyciągnąć po nią rękę - pozostaje tylko czekać, aż ktoś oficjalnie to potwierdzi.

Ostatnio edytowany przez: D., 23 grudnia 2010, 11:13 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 11:01
Dobrze mówisz Dyzio


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5088 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 19:16
Ciekaw jestem czy będzie ten szybki tramwaj i jak będzie szybki . Mam nadzieję że tego projektu nie zjebią . Tyle że po co ten krzystek bierze tyle solarisów jak mają być tramwaje .


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 19:35

  Bulin napisał:  
Ciekaw jestem czy będzie ten szybki tramwaj i jak będzie szybki . Mam nadzieję że tego projektu nie zjebią . Tyle że po co ten krzystek bierze tyle solarisów jak mają być tramwaje .



Wymiana taboru autobusowego ma się nijak do SST czy transportu szynowego. Trzeba modernizować to i to.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 19:45

  Bulin napisał:  
Ciekaw jestem czy będzie ten szybki tramwaj i jak będzie szybki . Mam nadzieję że tego projektu nie zjebią . Tyle że po co ten krzystek bierze tyle solarisów jak mają być tramwaje .


A co ma jedno z drugim wspólnego :) ?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5088 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 20:18

  malcoolm napisał:  

  Bulin napisał:  
Ciekaw jestem czy będzie ten szybki tramwaj i jak będzie szybki . Mam nadzieję że tego projektu nie zjebią . Tyle że po co ten krzystek bierze tyle solarisów jak mają być tramwaje .


A co ma jedno z drugim wspólnego :) ?



Uważam że jak już się za coś zabierać to porządnie żeby ten projekt był tak dobry że autobusy były by na drugim miejscu w transporcie .


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/12/2010 20:38

  Bulin napisał:  

  malcoolm napisał:  

  Bulin napisał:  
Ciekaw jestem czy będzie ten szybki tramwaj i jak będzie szybki . Mam nadzieję że tego projektu nie zjebią . Tyle że po co ten krzystek bierze tyle solarisów jak mają być tramwaje .


A co ma jedno z drugim wspólnego :) ?



Uważam że jak już się za coś zabierać to porządnie żeby ten projekt był tak dobry że autobusy były by na drugim miejscu w transporcie .



Jak na drugim? Wymiana autobusów jest konieczna,zresztą i tak jest co raz lepiej bo nie tak dawno wszędzie jelczami i ikarusami śmigaliśmy(choć mam do nich sentyment).Szybki tramwaj ma łączyć lewobrzeże i prawobrzeże a konkretne dzielnice np.Wielgowo,Kasztanowe to co ? Jakoś dziwnie to napisałeś;p


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005