Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/12/2006 21:39
cos ciezko w naszym Szczeciniem cokolwiek zdzialac z planowanymi inwestycjami : nawet cholerne parkometry a tyle zamieszania i dalej nie ma ...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/12/2006 10:40
ja bym w ogole zlikwidowal strefe platnego parkowania


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/12/2006 23:00

  avelyn napisał:  
ja bym w ogole zlikwidowal strefe platnego parkowania



nie mozliwe , strefa platnego parkowania jest zabardzo dochodowa dla Miata .


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7082 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/12/2006 23:08

  Szymon75 napisał:  

  avelyn napisał:  
ja bym w ogole zlikwidowal strefe platnego parkowania



nie mozliwe , strefa platnego parkowania jest zabardzo dochodowa dla Miata .



To nawet nie chodzi o dochody dla miasta.Cale centrum momentalnie po zniesieniu strefy staje w korkach.


Helmut
Moderator*
IP: zapisany
Na forum od 7650 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 01:51

  goral1982 napisał:  
To nawet nie chodzi o dochody dla miasta.Cale centrum momentalnie po zniesieniu strefy staje w korkach.


dla mnie to troche dziwna filozofia... nie znam osoby, która jadąc zalatwic sprawe do centrum zostawialaby samochod poza strefą i dalej goniła tramwajem ;)
może i by się przydała w takich miejscach jak dworzec, urzedy itp. ale nie do chuja w polowie miasta, gdzie chce pojechac do antka szwagra wujka brata na obiad i zostawiajac auto pod jego domem musze zostawic tez bilet parkingowy. paranoja. zresztą zawsze te mandaty mialem w dupie... przez rok codziennie wyjmowalem po 3 zza wycieraczki jak jezdzilem na uczelnię, ale jakos zadnego upomnienia sie nie doczekalem.


Stoi przed nami ogrom zadań. To nasze wspólne brzemię, ale i porywające wyzwanie...
Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7764 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 12:47
Raczej, ze dziwna faza, szczegolnie dla osob mieszkajacych w centrum, kurwa wracam z pierdolonymi zakupami podjezdzam pod chate, wnosze zakupy zostawiam je w przedpokoju wszystko trwa zaledwie minutę, wracam i juz za wycieraczką to gówno, a w promieniu kilometra zadnej mendy juz nie ma, chowaja sie chyba po bramach. Jezeli chodzi o walke z zakorkowanym miastem, dlaczego mieszkancy centrum rowniez musza placic, skoro nie jezdza zalatwiac spraw, tylko tu mieszkaja i dojazd do posesji musza miec zapewniony. Jebniete to jest. Jezeli jestem zameldowany w miejscu gdzie obowiazuje strefa platnego parkowania powinienem dostac roczny abonament za darmo :) nie mowie juz jak ciezko o miejsce pod wlasna chatą przez debili parkujacych na 3 miejsca. Jeszcze jakis czas temu ogarnalem dwoch gosci majacych moj rewir i nie dostawalem tego badziewia, teraz sie zmienili i caly schowek mam tym zajebany :D :P Helmut ma racje, ze dworzec, urzad, moga byc objete ta strefa, ale czasami w takich miejscach dostaje te ulotki, ze az smiech ogarnia.


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7346 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 14:22
można sie zgodzic panowie z waszymi uwagami ale ile gratów jest które stoja na miejscach parkingowych przez rok, czasem strefa pomaga w tym aby centrum miasta nie zostało zastawione takimi właśnie samochodami ;) choc musze się zgodzić że mieszkaniec centrum powinien mieć dostęp do strefy za darmo bo tak jest ociążony kolejnym podatkiem.


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 14:32
litosci... przeciez to nie chodzi o to ze beda korki w centrum bo bedzie wiecej samochodow na drodze... chodzi o to ze beda wszedzie poparkowane, ludzie beda dluzej szukac miejsca, robiac tym samym tlok


  Cytat:  
wracam i juz za wycieraczką to gówno, a w promieniu kilometra zadnej mendy juz nie ma,

Moze tak z szacunkiem? To jest ich praca. Mowiac tak sam z siebie robisz "mende"


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7764 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 14:51

  malcoolm napisał:  
litosci... przeciez to nie chodzi o to ze beda korki w centrum bo bedzie wiecej samochodow na drodze... chodzi o to ze beda wszedzie poparkowane, ludzie beda dluzej szukac miejsca, robiac tym samym tlok


  Cytat:  
wracam i juz za wycieraczką to gówno, a w promieniu kilometra zadnej mendy juz nie ma,

Moze tak z szacunkiem? To jest ich praca. Mowiac tak sam z siebie robisz "mende"



W takim razie niech swoja prace wykonuja w cywilizowany sposób, bo mi to sie kojarzy z psiarnią która siedzi w krzakach z radarem, polując na kazdy samochod, gdzie w zasiegu oka stoi jedna chata, ale juz teren zabudowany. Jak w "Misiu". Wkurwia mnie takie czajenie sie, nie lubie rudych lisów i jest to dla mnie zachowanie mendy, która skacze tu i tam i spierdala, ja tego nie robie. Tylko w Polsce takie praktyki sa stosowane, w kazdym innym kraju byloby to po prostu smieszne. Jak mnie widzi, niech podejdzie i spyta czy mam bilet, to kupie, a nie, ze ja podjezdzam, zadnego typa nie ma, wracam a juz mam mandat. You understand? :)


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 15:07
wiem o co Ci chodzi... znam kilka osob ktore tam pracuja - i wcale nie chowaja sie po bramach (nie mowie ze wszyscy)... tylko zdaje sobie sprawe, ze rejony jakie sa poprzydzielane uniemozliwiaja tej osobie znajdowanie sie w zasiegu wzroku kazdego ktory zaparkuje - sa zbyt duze po prostu...

wg mnie lepiej zaopatrzyc sie z gory w wiecej biletow park. i nie czekac na kogos kto sprzedaje, lub tez na niego narzekac...

pozdrawiam


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/12/2006 15:57
Szczecin zbuduje drogi za 125 mln zł


W przyszłym roku obwodnica śródmiejska dojdzie do ul. Krasińskiego, powstaną mosty na Autostradzie Poznańskiej i rondo na Gumieńcach


Projekt budżetu na przyszły rok był opracowany jeszcze za prezydentury Mariana Jurczyka, ale nowy prezydent nie wszystko będzie w nim wywracać na nice (Piotr Krzystek zapowiedział zmiany w tym dokumencie). Niektóre inwestycje - już rozpoczęte i współfinansowane ze środków unijnych - na pewno będą kontynuowane.

Co powstanie

W dziale "transport i komunikacja" miejskiego budżetu zarezerwowano na przyszły rok 189 mln zł. Z tej kwoty 63 mln pójdą na utrzymanie dróg i dotację do komunikacji miejskiej. Na inwestycje drogowe pozostaje 125 mln zł.

Na pewno powstanie więc rondo na Gumieńcach, w miejscu rozkopanej obecnie krzyżówki ul. Ku Słońcu, Derdowskiego, Okulickiego i Europejskiej. Na kontynuację prac zapisano 7,9 mln zł. Rondo musi być skończone w połowie przyszłego roku. Drogowcy dotychczas wykonali nową trakcję tramwajową i część instalacji podziemnych. Od Wszystkich Świętych na budowie nic się nie dzieje. Dlaczego?

- Ponieważ Enegopol buduje też obwodnicę zachodnią. Lepiej żeby na ul. Przyjaciół Żołnierza zrobił jak najwięcej, niż miał rozgrzebane dwie budowy - mówi Tadeusz Żabiński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich. - Prace na rondzie ruszą na początku przyszłego roku.

Aktualnie budowany trzeci etap obwodnicy (od łącznika ul. Bandurskiego do ul. Warcisława) nie zostanie zakończony w tym roku - w styczniu robotnicy zajmą się kosmetyką.

Miasto nie zamierza zatrzymywać się w budowaniu obwodnicy. Co rok ma powstawać kolejny etap. Obecny jest budowany przy wsparciu pieniędzy ze ZPORR. Unia dała na tę inwestycję 8 mln 765 tys. zł, czyli trzy czwarte wartości. Na czwarty etap miasto nie dostanie nic z unijnej kasy. Budowę odcinka od skrzyżowania z ul. Warcisława do krzyżówki z ul. Krasińskiego będzie musiał udźwignąć budżet miejski (zapisano na to 6 mln zł).

Kolejne etapy budowy obwodnicy miasto zgłosiło już do listy inwestycji, które będzie chciało zbudować przy udziale pieniędzy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Etap piąty ma doprowadzić obwodnicę do skrzyżowania z ul. Arkońską a szósty do węzła Łękno, na którego zbudowanie potrzeba będzie 28 mln zł.

W 2007 r. mają być prawie gotowe nowe mosty w ciągu Autostrady Poznańskiej przez Odrę Zachodnią i Regalicę. Koszt budowy - 80 mln zł, z czego 44 mln dostaliśmy z Unii. W 2007 r. wydamy na tę inwestycję 37,5 mln zł. Mosty mają być gotowe i przejezdne w połowie 2008 r. Jednocześnie ma powstać projekt nowej jezdni, która w przyszłości będzie łączyła oba mosty.

Czego nie będzie

Na 2007 r. zaplanowano wydatki na projekty, które będą mogły być realizowane najwcześniej w 2008 r. W tym gronie znalazła się kontynuacja przebudowy ul. Struga (60 mln zł na ten cel obiecał minister Rafał Wiechecki). Prace projektowe mają kosztować 4 mln zł (po ich wykonaniu można będzie rozpisać przetarg na roboty budowlane).

Nie ma w planach inwestycyjnych budowy tzw. ul. Nowobrackiej - czyli przedłużenia ul. Taczaka do skrzyżowania z ul. Szeroką (dla mnie, jako mieszkańca Bezrzecza duża strata ;))

Zaplanowano także opracowanie dokumentacji na przebudowę ul. Potulickiej, Narutowicza i Kaszubskiej (realizacja najwcześniej w 2009 r.) oraz modernizację ciągu ulic Nienierzyńska - Arkońska - Spacerowa.



kolejne info:


Most Długi pięknie podświetlony


Instalacja oświetlająca od spodu Most Długi jest już gotowa. Dzięki niej od środy można także po zmroku podziwiać walory architektoniczne najładniejszej budowli na szczecińskiej Odrze.

Podświetlenie kosztowało 573 tys. zł. Niecałe 80 tys. zł poszło na odświeżenie mostu i jego sąsiedztwa: konieczna była naprawa schodów przy Urzędzie Celnym oraz uzupełnienie tralek.

Inwestycja sfinansowana została z puli pieniędzy przeznaczonych na przygotowania do organizacji finału The Tall Ships' Races (Sejm przyznał nam na ten cel 10 mln zł). Z tych samych funduszy opłacana jest modernizacja parku Żeromskiego oraz pogłębianie Odry.


gazeta.pl

Ostatnio edytowany przez: jns, 14 grudnia 2006, 16:06 [1 raz(y)]


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6924 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 12:43

  Sadu napisał:  

  malcoolm napisał:  
litosci... przeciez to nie chodzi o to ze beda korki w centrum bo bedzie wiecej samochodow na drodze... chodzi o to ze beda wszedzie poparkowane, ludzie beda dluzej szukac miejsca, robiac tym samym tlok


  Cytat:  
wracam i juz za wycieraczką to gówno, a w promieniu kilometra zadnej mendy juz nie ma,

Moze tak z szacunkiem? To jest ich praca. Mowiac tak sam z siebie robisz "mende"



W takim razie niech swoja prace wykonuja w cywilizowany sposób, bo mi to sie kojarzy z psiarnią która siedzi w krzakach z radarem, polując na kazdy samochod, gdzie w zasiegu oka stoi jedna chata, ale juz teren zabudowany. Jak w "Misiu". Wkurwia mnie takie czajenie sie, nie lubie rudych lisów i jest to dla mnie zachowanie mendy, która skacze tu i tam i spierdala, ja tego nie robie. Tylko w Polsce takie praktyki sa stosowane, w kazdym innym kraju byloby to po prostu smieszne. Jak mnie widzi, niech podejdzie i spyta czy mam bilet, to kupie, a nie, ze ja podjezdzam, zadnego typa nie ma, wracam a juz mam mandat. You understand? :)



Oni sa jak ninja - poukrywają się gdzieś, pod płytki chodnikowe itp. Jeśli chcę kupić bilet to ich zawsze nie ma! Ale dwie ulice dalej stoją sobie we dwóch ( a widuje nawet trzech) i gadają! To jest wporządku? Niech wykonują swoją robotę jak sie należy!


s_portowiec
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 15:36

  Helmut napisał:  
[cytat=goral1982]T zresztą zawsze te mandaty mialem w dupie... przez rok codziennie wyjmowalem po 3 zza wycieraczki jak jezdzilem na uczelnię, ale jakos zadnego upomnienia sie nie doczekalem.



Ha, ha żebyś się nie zdziwił. Ja też olewałem te mandaty i nigdy nic nie przychodziło do płacenia. Aż tu nagle kilka dni temu wielka niespodzianka- przyszło zestawienie niezapłaconych mandatów od 2004 roku !!! Było tego ponad 25 sztuk i kwota do zapłaty ponad Pln 1000,00 !!! Oczywiście w piśmie straszenie komornikiem itd.
Tak więc nie chcę Cię straszyć ale możesz spodziewać się najgorszego.


Kocham Szczecin=kocham Pogoń
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 17:46
kup bilety wczesniej ! w Twoim interesie powinno byc zeby je miec... wybacz stary...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 20:03
dołącze sie do narzekajacych na strefe płatnego sponsorowania bo inaczej tego nie nazwe...zeby kutasy jeszcze budowali za te pieniądze parkingi alke gdzie tam...jak widze te mendy z napisem spp na uniformie to aż mnie telepie..a że tak sie zapytam-na co idą te pieniądze wszak to sumka niebagatelna. powiem tylko tyle ze ja nie płace i nie bede płacił złodziejom


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 20:05
a dodam jeszcze na tych zdziwionych ze nie mozna zastac sprzedających bitety-wszak oni maja pewnie prowizje od kazdego wystawionego mandatu..to chyba tłumaczy ich nagłe pojawianie sie i znikanie...zreszta co to za procedura mandat za wycieraczką?


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 20:26
a gdzie maja te mandaty wsadzac? w ... za przeproszeniem...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7764 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 21:12
zimą jest z tym jednak problem, bo idąc szybko w wichurę do samochodu nie widzisz jakiegoś papierka za szybą o ile dotrzyma on Twojego powrotu bo często się po prostu tam niszczy i wybiela przez śnieg czy deszcz, czy też po prostu znika czy się rozpuszcza. Mam tydzien, wtedy jest 20 zł, pozniej 50. I co mój problem, że pada i nie wiedzialem nic o mandacie? Bo tak to smiesznie wyglada. A przydzielone rejony naprawde nie sa tak duze, aby nie zobaczyc gościa w swiecacej kurtce. Gdyby tez nie mieli od tego prowizji, byc moze robiliby to w normalny sposob, a tak firmy wyzyskuja ludzi na ich zarobek nie przejmujac sie opinie publiczna, bo liczy sie szmal. A jezeli zaparkuje w niedozwolonym miejscu, np. kopercie przed bramą, dlaczego też dostaje bilet? Przeciez tam nie mozna parkować, wiec to miejsce nie moze byc w zaden sposob objete strefa parkowania, bo jedne zasady wyklaczalyby drugie. Jak wjade na dach tez tam wlezie, zeby to wypisac? Czy to centrum i cale, bez wzgledu na wszystko w swietle prawa musi rzucac tymi badziewiami? :) To samo, za znakiem, czy przed,metr od pasów, tam tez nie mozna parkowac, a mandaty daja, czy oni maja swoj wlasny kodeks ruchu drogowego? Jak jest taki napalony, zeby komus dojebac niech wezwie straz miejska czy psiarnie, ale niech nie jada wedlug wlasnych zasad.Nie placilem i nie bede placil za to by stawiac samochod pod wlasnym domem, czy to parking strzezony? A Peniądze z tych wymuszeń miały być przeznaczane na budowy i remonty dróg, dla nich miało zostać tylko 30 %, reszta do UM na ten cel, jednak ciekawe, ale nic z tego nie wyszło ;) wiec tymbardziej placil nie bede.


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 21:23

  malcoolm napisał:  
a gdzie maja te mandaty wsadzac? w ... za przeproszeniem...



osobiscie a co? chyba nie problem... zreszta juz czas by pomyslec o parkomatach...tylko smiesznie one by wyglądały w całym miescie


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/12/2006 22:22

  Mietow napisał:  
Szczecin zbuduje drogi za 125 mln zł


Nie ma w planach inwestycyjnych budowy tzw. ul. Nowobrackiej - czyli przedłużenia ul. Taczaka do skrzyżowania z ul. Szeroką (dla mnie, jako mieszkańca Bezrzecza duża strata )


gazeta.pl



u beznadzieja myślałem , że wkoncu to dokończa ! ;)
Dobrze ,że jest w planie modernizacja niemierzyńskiej i potulickiej ;) tak jest straszna sytuacja ;)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005