Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6924 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 20:11

  Marcin_ napisał:  
Spoko, sam kiedys troche mazalem po tramwajach. Jesli ktos stawia fajnego taga, spoko.


A jak Ci "postawię fajnego taga" na Twoim samochodzie lub na Twoim domu (jeśli mieszkasz w domku) to też będzie "spoko" ? Pierniczysz farmazony...m.in. przez takich jak Ty (i nie tylko) nasze środki transportu wyglądają jak wyglądają. Zamiast kasę przeznaczać na potrzebne cele to trzeba czyścić te bazgroły. Zastanów się co piszesz...bo wkurza mnie (i myślę, że nie tylko mnie) jak moją kasę (podatki) trzeba przeznaczać na zdewastowane wiaty , przystanki i inne rzeczy!


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 21:08

  oczko82 napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Spoko, sam kiedys troche mazalem po tramwajach. Jesli ktos stawia fajnego taga, spoko.


A jak Ci "postawię fajnego taga" na Twoim samochodzie lub na Twoim domu (jeśli mieszkasz w domku) to też będzie "spoko" ? Pierniczysz farmazony...m.in. przez takich jak Ty (i nie tylko) nasze środki transportu wyglądają jak wyglądają. Zamiast kasę przeznaczać na potrzebne cele to trzeba czyścić te bazgroły. Zastanów się co piszesz...bo wkurza mnie (i myślę, że nie tylko mnie) jak moją kasę (podatki) trzeba przeznaczać na zdewastowane wiaty , przystanki i inne rzeczy!



Rozumiem. Jednak jesli juz niemal powszechna sytuacja sa wszelkiej masci podpisy w srodkach komunikacji miejskiej wolalbym aby byly to napisy markerami, ktore sa mozliwe do usuniecia niz podrapane szyby.
Wspomnialem, ze kiedys mazalem. Przestalem, bylo to glupie, przyznaje sie bez bicia.


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6924 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 21:25

  Marcin_ napisał:  
Rozumiem. Jednak jesli juz niemal powszechna sytuacja sa wszelkiej masci podpisy w srodkach komunikacji miejskiej wolalbym aby byly to napisy markerami, ktore sa mozliwe do usuniecia niz podrapane szyby.
Wspomnialem, ze kiedys mazalem. Przestalem, bylo to glupie, przyznaje sie bez bicia.



A ja się tylko zapytam....Po co malować, po co "drapać" szyby, po co niszczyć np. śmietniki, wybijać szyby w wiatach? Nie kminie kwasny


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6782 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 21:27
Wg mnie problemu mazania po środkach komunikacji miejskiej nie rozwiąże nawet najlepszy system monitoringu. Zresztą nie wydaje mi się, żeby taki był główny cel instalowania tych urządzeń w tramwajach, ale to inna bajka. Wiadomo, że nikt w tramwaju nie posadzi porządkowego...

Może spojrzeć na sprawę z trochę innej strony? Teraz trochę fantastyki: gdyby tak MZK przeznaczyło jeden starszy wagon właśnie na twórczość "ulicznych artystów"? Mianowicie, zamiast malować taki wagon (od strony zewnętrznej) wg schematów, ogłosić jakiś konkurs dla graficiarzy. Wtedy młodziez nadsyła swoje prace, wybierane sa najlepsze. Nagrodą jest pomalowanie wagonu wg własnego uznania. Wiadomo, ktoś musiałby czuwać nad treścią takowego przekazu itd itp. Nadałoby to trochę kolorytu naszej komunikacji, a i byłoby szansa "pokazania się" dla młodych ludzi. No i być może w jakiś sposób poruszyło problem niszczenia mienia publicznego?

Niestety, tak jak napisałem na wstępie: jest to fantastyka... Daleko nam do takich niekonwencjonalnych rozwiązań... Lepiej nic nie robić.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 21:30

  Cytat:  
Powiedzmy sobie szczerze - na wandali nawet kamery nie pomogą. i tak zniszczą i tak zniszczą.

Tak, zawińmy się w białe prześcieradła i zacznijmy się czołgać w stronę cmentarza...
Z Twojego toku rozumowania wynika, że nie można nic zrobić.. :-/


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7010 dni

***




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 21:32

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Powiedzmy sobie szczerze - na wandali nawet kamery nie pomogą. i tak zniszczą i tak zniszczą.

Tak, zawińmy się w białe prześcieradła i zacznijmy się czołgać w stronę cmentarza...
Z Twojego toku rozumowania wynika, że nie można nic zrobić.. :-/



Nie powiedziałem, że nie można nic robić. Można - i powinno się, ale nie z obecnym systemem prawnym. W dalszej części zacytowanej wypowiedzi masz przykład.


Against modern wszystko!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6924 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 21:45

  Lord napisał:  

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Powiedzmy sobie szczerze - na wandali nawet kamery nie pomogą. i tak zniszczą i tak zniszczą.

Tak, zawińmy się w białe prześcieradła i zacznijmy się czołgać w stronę cmentarza...
Z Twojego toku rozumowania wynika, że nie można nic zrobić.. :-/



Nie powiedziałem, że nie można nic robić. Można - i powinno się, ale nie z obecnym systemem prawnym. W dalszej części zacytowanej wypowiedzi masz przykład.



Prawo mamy takie jakie mamy - niestety. Ale na prawo nie ma co patrzeć - wystarczy własna wola(?) aby tak się nie działo. Zacznijmy robić porządek od własnego siebie. Tak trudno? Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego...A jak słyszę, jak ktoś mówi, że "On tak robi więc czemu ja nie mogę" to kosa sama mi się otwiera w kieszenikwasny


Marynarzyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6250 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 23:04
Jezeli ludzie w dalszym ciagu beda myslec,ze "to nie moje" to przez dlugi czas jeszcze bedziemy mieli watpliwa przyjemnosc ogladania podrapanych i popisanych tramwajow,zamazanych elewacji ,porwanych foteli w autobusach...

Poki jednak ktos sie za to nie wezmie to nic tu sie dlugo nieutrzyma,kurwica mnie chwyta,jak widze nowo odremontowane elewacje pomazane przez jakiegos pajaca lub poskrobane szyby w komunikacji miejskiej


POGOŃ & LEGIA
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2008 23:07
Po co niszczyc? Glupota, po pewnym czasie sie z tego wyrasta.
Co do demolki komunikacji: problem ten wg mnie nigdy nie zostanie calkowicie rozwiazany, moze jego skala sie zmniejszy, ale zawsze ktos cos zniszczy. Tak jest na calym swiecie, co nie znaczy, ze trzeba to zaakceptowac.


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2008 18:19
oczko82 - dobrze napisane. Od A do Z się z Tobą zgadzam.

To teraz dla odmiany bardzo obiecująca informacja:


  Cytat:  
Mieszkaniowy ogród na Warszewie

Chcemy budować w Szczecinie, bo to miasto zasługuje na ciekawe i dobre inwestycje – powiedział Grzegorz Kawecki wiceprezes grupy SGI Baltis, otwierając nowe osiedle, które developer wybudował na Warszewie.

Szczeciński developer kilkanaście miesięcy temu rozpoczął realizację kompleksu mieszkaniowego „Garden House”. Właśnie zakończył się I etap inwestycji. – Cieszę się, że rodzima firma realizuje w naszym mieście bardzo ciekawe osiedla – mówił podczas otwarcia Krzysztof Nowak Zastępca Prezydenta Miasta. – Wspieramy budownictwo mieszkaniowe chociażby poprzez zbrojenie terenów. Duże inwestycje wykonujemy lub planujemy rozpocząć właśnie w północnych dzielnicach miasta.
W ramach oddanego do użytku I etapu Garden House powstało 85 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. Kompleks został wybudowany na Wzgórzach Warszewskich w północnej części Szczecina, usytuowanych na wysokości ok. 110 m n.p.m. Bliskość kompleksu do Puszczy Wkrzańskiej oraz terenów rekreacyjnych gwarantuje ciszę oraz możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. W sąsiedztwie dominuje niska, jednorodzinna zabudowa z przełomu XIX i XX w., która stanowiła inspirację dla twórców Garden House.
Na terenie Szczecina, poza realizacją II etapu inwestycji Garden House, SGI Baltis planuje m.in. budowę ekskluzywnych apartamentów oraz kompleksu hotelowego zlokalizowanego w prestiżowej części miasta – tuż nad Odrą. Deweloper zakupił już teren przy ul. Celnej o pow. 14 tys. m2 przeznaczony pod tę inwestycję. Obecnie trwają prace projektowe. Inwestycja będzie wzorowana na innych tego typu projektach w Hamburgu czy Londynie.
- Działania firmy wpisują się w strategiczne cele miasta – powiedział Krzysztof Nowak. – Zamierzamy ponownie „otworzyć” Szczecin na wodę i zagospodarować wyspy Śródodrza. Inwestycja SGI Baltis będzie pierwszą oznaką zmian na tym terenie.



UM Szczecin


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2008 19:44
Tak rozmawialiście o "drapaczach chmur" w Szczecinie i pomyślałem, że wystarczył by taki jeden Burj Dubai i problemy z ilością powierzchni biurowej "raczej" by były rozwiązane na kilka lat... :D

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

[img=http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=534013&page=107]

Filmik o Burj Dubai

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum


Ciekawia mnie te zurawie ustawione na samej gorze... fajne warunki do pracy... przechodzi ludzkie pojecie jak dla mnie


Ps. i The Best Photo Obrazek jpg wstawiony na forum


Ps2. Obrazek jpg wstawiony na forum ostatnio właśnie czytałem o tych wyspach w kształcie Palmy,że musieli wybudować najdłuższe molo na świecie bo prądy morskie "niszczyły" te ich wysepki.... ogólnie to fajnie to wygląda:) a na dodatek dziś wyczytałem, że maja wybudować most o długości 1,6 km z 12 pasami ruchu + linia metra !!!


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2008 20:13
Jak widać szejkom odbija równo - postanowili zbudować sobie miasto. Cóż, tak to już jest jak się nie ma co z pieniędzmi robić... :D

Natomiast w życiu nie chciałbym takiego kolosa w Szczecinie... Pasowałby jak pięść do nosa. Wolę jednak klasyczną wysokościową zabudowę lub nieco bardziej ambitne budynki - coś na wzór Daniela Libeskinda w Warszawie.


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2008 21:02

  jankos napisał:  
Jak widać szejkom odbija równo - postanowili zbudować sobie miasto. Cóż, tak to już jest jak się nie ma co z pieniędzmi robić... :D


akurat tu sie zajebiscie mylisz, to co teraz sie dzieje w dubaju powinno byc przykladem dla innych krajow bogatych w rope czy inne zloza. petrodolary inwestuje sie tam z glowa by zapewnic ciagly doplyw gotowki, juz nawet po tym jak zasoby naturalne sie skoncza. zresztą dochód z ropy naftowa stanowia tylko 18% PKB ZEA. w ogole raj na ziemii to jest: brak vat'u, niskie podatki ;] a taka mala ciekawostka: w dubaju znajduje sie ponoc 1/4 zurawi (nie chodzi o zwierzaki) swiata :D


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Mlody_86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7107 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2008 21:32

  avelyn napisał:  

  jankos napisał:  
Jak widać szejkom odbija równo - postanowili zbudować sobie miasto. Cóż, tak to już jest jak się nie ma co z pieniędzmi robić... :D


akurat tu sie zajebiscie mylisz, to co teraz sie dzieje w dubaju powinno byc przykladem dla innych krajow bogatych w rope czy inne zloza. petrodolary inwestuje sie tam z glowa by zapewnic ciagly doplyw gotowki, juz nawet po tym jak zasoby naturalne sie skoncza. zresztą dochód z ropy naftowa stanowia tylko 18% PKB ZEA. w ogole raj na ziemii to jest: brak vat'u, niskie podatki ;] a taka mala ciekawostka: w dubaju znajduje sie ponoc 1/4 zurawi (nie chodzi o zwierzaki) swiata :D



Odnośnie Dubaju to do 2012 (?) mają wybudować most z 12 -stoma pasami ruchu i metrem za 800 mln dolarów..
W dupach im się od tego dobrobytu poprzestawiało ;)


MKS !
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2008 22:01

  avelyn napisał:  
akurat tu sie zajebiscie mylisz, to co teraz sie dzieje w dubaju powinno byc przykladem dla innych krajow bogatych w rope czy inne zloza. petrodolary inwestuje sie tam z glowa by zapewnic ciagly doplyw gotowki, juz nawet po tym jak zasoby naturalne sie skoncza. zresztą dochód z ropy naftowa stanowia tylko 18% PKB ZEA. w ogole raj na ziemii to jest: brak vat'u, niskie podatki ;]



W to, że (prócz nietypowego hobby) dla nich jest to element zabezpieczenia się na przyszłość i dobry interes, nie wątpię. Tamte zdania należy traktować z przymrużeniem oka.
Co nie zmienia faktu, że takie budowanie na pustyni mi się nie podoba okularki


  avelyn napisał:  
a taka mala ciekawostka: w dubaju znajduje sie ponoc 1/4 zurawi (nie chodzi o zwierzaki) swiata :D



I pewnie drugie tyle robotników ;)


Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7010 dni

***




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/01/2008 20:23
Wygonili nas z tematu o stadionie to ciągnę tutaj :)


  ted w innym temacie napisał:  
Zgadza się, rozebrali ryneczek (obok stoi już nowy), ale rozebrali też cały pas blaszanych garaży i powstało tam nie małe poletko :) Z różnych żródeł słyszłem, że faktycznie ma tam powstać hala widowiskowo - sportowa . Inwestycje poniekąd "blokują" zmiany w infrastrukturze drogowej. Chodzi o rozbudowę ul. Taczaka . A jeśli chodzi o kwestię finansowe to nie mam zielonego pojecia :)



Przenoszenie rynku na Zawadzkiego było spowodowane, oprócz kwestii, że baraki prezentowały się niezbyt okazale, właśnie planowaną budową hali. Jednak pomysł hali w tym miejscu ma już kilka dobrych lat (przejżyjcie pierwsze strony tego tematu - o wypowiedź Cobra_S-a mi chodzi). Jednak wciąż uważam, że budowa hali w tamtym miejscu jest pomysłem chybionym. Skutki nadmiernego ruchu na Zawadzkiego można było zaobserwować chociażby podczas przebudowy ulicy Szerokiej, kiedy przez Zawadzkiego puścili objazd. Zdarzały się dni, gdy pokonanie tych kilkuset metrów, które ma Zawadzkiego zajmowało kilka dobrych minut. I tu pojawia się pytanie jak wyglądać będzie ruch na tej ulicy podczas jakiejś większej imprezy w hali? Bez poszerzenia okolicznych dróg (Zawadzkiego, Romera), którymi dojeżdżałoby się do hali, nie ma co próbować jej stawiać.


Against modern wszystko!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/01/2008 21:18

  Lord napisał:  
Jednak wciąż uważam, że budowa hali w tamtym miejscu jest pomysłem chybionym. Skutki nadmiernego ruchu na Zawadzkiego można było zaobserwować chociażby podczas przebudowy ulicy Szerokiej, kiedy przez Zawadzkiego puścili objazd. Zdarzały się dni, gdy pokonanie tych kilkuset metrów, które ma Zawadzkiego zajmowało kilka dobrych minut. I tu pojawia się pytanie jak wyglądać będzie ruch na tej ulicy podczas jakiejś większej imprezy w hali? Bez poszerzenia okolicznych dróg (Zawadzkiego, Romera), którymi dojeżdżałoby się do hali, nie ma co próbować jej stawiać.



Nie martw się - ktoś już nad tym myślał. Usprawnić komunikację w tym rejonie ma przyszła Taczaka (2x2 plus do tego tramwaj), sama Szeroka i słyszałem również o poszerzeniu ul. Szafera (remont wydaje się być bardzo prawdopodobny, ponieważ w jej okolicy planowana jest pętla - przeniesiona z Krzekowa). A można jeszcze przecież dojechać przez Romera. Także o paraliż komunikacyjny raczej bym się nie bał. Gorzej jeśli chodzi o samą halę...


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/02/2008 17:21
Nowe autobusy i tramwaje w Szczecinie


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/02/2008 15:17
Wprawdzie nowy tabor nie rozwiązuje problemów komunikacyjnych Szczecina jednakże na pewno jest to krok w dobrą stronę - pozostaje życzyć sobie i wszystkim tym którzy korzystają z "dobrodziejstw" ZDiTM aby jak najszybciej z ulic Szczecina zniknęły stare jelcze, telepiące się ikarusy oraz niemieckie helmuty!


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/02/2008 10:54

  Cytat:  

Najważniejsze inwestycje przedstawił dziennikarzom Zastępca Prezydenta Krzysztof Nowak. - Bieżący rok będzie początkiem wzmożonego wysiłku inwestycyjnego miasta – powiedział podczas konferencji Zastępca Prezydenta – W najbliższych latach będziemy realizować szereg inwestycji o charakterze infrastrukturalnym, głównie drogowych. Będą też zadania, które podniosą atrakcyjność miasta takie jak budowa pełnowymiarowego basenu olimpijskiego. Oczywiście okazję do tego stwarzają środki pomocowe Unii Europejskiej, o które będziemy zabiegać w szerokim zakresie.

W tym roku rozpocznie się przebudowa miejskiego odcinka drogi krajowej nr 10 czyli ul. Struga. Inwestycja będzie realizowana w ramach poprawy drogowego dostępu do portu, dlatego znalazła się na liście indykatywnej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zgodnie z wykazem przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wysokość dofinansowania określona została na ok. 79 mln zł, a więc o prawie 30 mln zł więcej niż to zakładano pierwotnie. Miasto będzie jeszcze zabiegać o zwiększenie tej kwoty, gdyż całą inwestycję szacuje się na ok. 180 mln zł. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach. Pierwszy zakłada wykonanie przebudowy na odcinku od ul. Jasnej do ul Botanicznej. Będzie to niezwykle skomplikowane zadanie. Istniejąca jezdnia zostanie przebudowana i zagłębiona o kilka metrów. Nad arterią powstaną dwa wiadukty drogowe na wysokości skrzyżowania z ul. Jasną oraz ulicami Łubinową i Wiosenną. Dzięki nim komunikacja o charakterze lokalnym, do osiedli znajdujących się wzdłuż ul. Struga, odbywać się będzie w sposób bezkolizyjny. Realizację I etapu przebudowy przewidziano w latach 2008-2009. Kolejny etap inwestycji prowadzony będzie na odcinku od ul. Botanicznej do ul. Pomorskiej. W jego przypadku najbardziej skomplikowana będzie realizacja węzła przy ul. Pomorskiej. Główna nitka ul. Struga poprowadzona zostanie wiaduktem drogowym nad rondem, które służyć będzie do obsługi ruchu lokalnego.

Dojazd do portu ułatwi również budowa ronda na ul. Energetyków. Rozpoczęcie inwestycji było początkowo uzależniane od pozyskania środków pomocowych. – Ze względu na rolę tej inwestycji podjęliśmy decyzję o jej rozpoczęciu jeszcze w tym roku z pieniędzy budżetu miasta – wyjaśniał Krzysztof Nowak. – Istnieje możliwość refinansowania poniesionych nakładów i będziemy się o to starać.
Budowa ronda na ul. Energetyków służyć będzie realizacji strategicznego celu, jaki wyznaczyły sobie władze miasta. Bez niego nie uda się zagospodarować wysp na Śródodrzu. – Pragniemy wykreować nowe serce miasta i ożywić tereny nadwodne. Chcą tego szczecinianie, wspominają o tym inwestorzy zainteresowani zagospodarowaniem Łasztowni czy Kępy Parnickiej. Nie możemy dłużej czekać z rozpoczęciem tej inwestycji – uzasadniał Krzysztof Nowak.
W ramach inwestycji powstanie rondo z wyspą centralną o promieniu 15 m. Ul. Energetyków będzie mieć dwie jezdnie o zmiennej szerokości od 7 m do 14 m. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, nowe zatoki autobusowe. Przedsięwzięcie ma być realizowane przez dwa lata. Jego koszt oszacowano na 34,5 mln zł

Miasto realizować będzie kilka innych istotnych zadań drogowych. Najważniejsza z nich to budowa kolejnego odcina obwodnicy śródmiejskiej. Wykonawca wejdzie na plac budowy już za kilkanaście dni i ma zakończyć pracę na przełomie listopada i grudnia. Nowa droga mieć będzie dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każda i powstanie pomiędzy ulicami Warcisława a Krasińskiego. Wybudowane też będą dwa skrzyżowania. Na zadanie przeznaczono w budżecie Szczecina 17,5 mln zł. Miastu zależy na jak najszybszym rozpoczęciu budowy kolejnych etapów obwodnicy. W bieżącym roku gotowa będzie dokumentacja na V etap ogłoszony tez będzie przetarg na dokumentację VI etapu. Realizacja obu przewidziana jest w latach 2009 – 2013. Dofinansowanie realizacji obwodnicy jest przewidziane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego. Gmina będzie występować o dofinansowanie przedsięwzięcia. W bieżącym roku zrealizowany też będzie pierwszy odcinek tzw. Ul. Nowoszerokiej. Dokończony zostanie też I etap modernizacji Autostrady Poznańskiej.

Powody do zadowolenia będą mieli w bieżącym roku miłośnicy pływania. Szczecin rozpocznie budowę pełnowymiarowego krytego basenu olimpijskiego. Powstanie w miejscu odkrytego basenu przy ul. Wąskiej w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu. Dzięki jego powstaniu a także modernizacji istniejących obiektów SDS, w tym pływalni 25-metrowej, miasto zyska bardzo nowoczesny kompleks pływacki. – Szczecin jest potęgą w pływaniu. Nasi zawodnicy zdobywają najwyższe laury. Im oraz innym pływakom należy się basen z prawdziwego zdarzenia - mówił Krzysztof Nowak
Nowy basen mieć będzie 8 torów pływackich o długości 50 metrów. W pływalni powstanie trybun na ok. 1750 osób. Wzdłuż niecki basenowej zlokalizowane zostaną pomieszczenia dla prasy, ratowników oraz szatnie dla sportowców. Przed budynkiem będą parkingi na 100 samochodów i 6 atobusów. Obiekt spełniać będzie wszystkie normy klasy olimpijskiej, co da w konsekwencji możliwość organizowania imprez o randze międzynarodowej. Zakłada się, że budowa potrwa do roku 2010 i kosztować będzie ok. 62 ml zł

Podczas konferencji dziennikarze najbardziej interesowali się budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera. Zastępca Prezydenta wyjaśniał, że miasto jest przygotowane do rozpoczęcie zadnia. Gotowe są wszystkie niezbędne dokumenty. Niewyjaśniona jest jednak kwestia współfinansowania inwestycji ze środków pomocowych. Budowa hali jest wpisana do RPO - Dopóki jednak nie będzie pewności, co do wysokości dofinansowania, nie mogę precyzyjnie określić terminu rozpoczęcia inwestycji – wyjaśnił Krzysztof Nowak.



Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005