Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/02/2011 17:53
U nas protestują przeciwko wszelkim inwestycjom: Zamiast biurowców na Bramie powinny być ogródki i parasole, drzew na Niepodległości nie powinno się ruszać, przy Danie za bardzo hałasują...

Tymczasem: głębokie wykopy - budowa hali przy ul. Szafera


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2011 01:24
A to zakaz protestowania w tym kraju jest ? Też popieram inwestycje w tych miejscach ale nie pozbawiam ludzi możliwości protestu i nie krytykuje ich za to, jak to widzę w wielu miejscach.

Bo jak się protestuje w sprawie ESK 2016 albo Sediny to wszystko jest i w jak najlepszym porządku.. Więcej obiektywizmu.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5376 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2011 01:29
no kurwa ale nie uważasz, że sprzeciwianie się budowie Dany, bo samochody będą za głośno to jest już przesada? ;) między innymi dzięki takim protestom dziś w centrum Warszawy stoi szkielet wieżowca, niedokończony, bo ludziom "zasłonił widok z okna" :]
a na Bramie to niech powstanie cokolwiek, byleby te blaszaki już nie straszyły.


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2011 01:38

  śmielak89 napisał:  
A to zakaz protestowania w tym kraju jest ? Też popieram inwestycje w tych miejscach ale nie pozbawiam ludzi możliwości protestu i nie krytykuje ich za to, jak to widzę w wielu miejscach.

Bo jak się protestuje w sprawie ESK 2016 albo Sediny to wszystko jest i w jak najlepszym porządku.. Więcej obiektywizmu.



Krytyka, najlepiej konstruktywna to nie to samo co krytykanctwo dla zasady. Niektórzy ludzie jednak mylą odwagę z odważnikiem i w imię jakiś chorych zasad (lub co gorsza ich braku, tylko dla sztuki) starają się negować wszystko co sie da - "a bo to brzydkie, małe drogie i w ogóle lepiej jest jak było dotychczas". Malkontenctwo lub tumiwisizm to cecha wielu Szczecinian i z tym problemem należy walczyć.Nie wiem co sie dzieje, ale mniemam że poczucie tożsamości z miastem to tylko markety których ile by nie powstało to i tak będzie mało. Należy obudzić w mieszkańcach świadomość i że fakt pewnych zmian jest nieunikniona. Chyba ze pasuje nam etykietka "wsi z tramwajami"


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6096 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2011 01:39

  Hasor napisał:  
no kurwa ale nie uważasz, że sprzeciwianie się budowie Dany, bo samochody będą za głośno to jest już przesada? ;) między innymi dzięki takim protestom dziś w centrum Warszawy stoi szkielet wieżowca, niedokończony, bo ludziom "zasłonił widok z okna" :]
a na Bramie to niech powstanie cokolwiek, byleby te blaszaki już nie straszyły.



Najsłynniejszy szkieletor jest w Krakowie,nieopodal dworca PKP.Niektórzy uważają go już za zabytek a inni za klątwe;p


Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7259 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2011 19:57
Na szczęście do tego jeszcze nam sporo brakuje:

Obrazek jpg wstawiony na forum

Najsłynniejszy szkieletor świata w Pyongyang :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 09:06
Nowa siedziba Opery na Zamku w Szczecinie


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7305 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 10:17

  szpadel_85 napisał:  
Najsłynniejszy szkieletor jest w Krakowie,nieopodal dworca PKP.Niektórzy uważają go już za zabytek a inni za klątwe;p


a najsmieszniejsze jest to, ze kilkunastu mieszkancow Krakowa pytalem sie o ten budynek i nikt nie wiedzial o co z nim chodzi:) w kazdym razie sprawdza sie jako miejsce do wieszania reklam

  U-96 napisał:  
po co , po co ? po jajco. Nawet jesli nie powstanie tam nowa linia to bedzie alternatywna droga w razie np awarii czy remontow (np w czasie remontu torowisk osemki jezdzila ona z Basenu na Pomorzany wlasnie tym skretem na pl. Kosciuszki)



  Plm napisał:  
Dodatkowe skręty przydają się awariach i remontach - umożliwiają w miarę sensowe puszczenie objazdów itd.


czytanie ze zrozumieniem kuleje? napisalem wyraznie, ze zjazdu tego raczej pod nowa linie nie robia bo taka jest poprostu niepotrzebna w tym miejscu (chcac dostac sie z 7ki czy 8ki na Rodla mamy 2 opcje szybkiej przesiadki: na Kosciuszki (3 linie) i na Bramie (tez 3); dodatkowo zamiast 7ka mozna jechac 5tka; wiec po co jeszcze dodatkowo zwiekszac natezenie ruchu na torowiskach?) W srodku dnia mozna z Gumieniec na Grunwaldzki/Rodla z przesiadka dojechac na 20minutowym bilecie. za to zjazd sie na pewno przyda. puszczanie bisa na Rodla tez raczej bez sensu:) wg mnie 2 glowne inwestycje tramwajowe: przedluzenie 8ki pod granice Mierzyna (piekny plac na ktorym moglaby byc petla czeka, ludzie z tamtych okolic tez - na jakakolwiek komunikacje miejska oprocz darmobusa z reala) no i wykombinowanie nowej linii ktora by jechala pasem zieleni przez 26 Kwietnia, Taczaka itd az do nowej hali. cos takiego w planach jest niby ale jakos za Taczaka nie widze miejsca na przedluzenie tej trasy i puszczenie tam dodatkowo torowiska:)


100% PD
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6958 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 12:04

  tribu napisał:  

  szpadel_85 napisał:  
Najsłynniejszy szkieletor jest w Krakowie,nieopodal dworca PKP.Niektórzy uważają go już za zabytek a inni za klątwe;p


a najsmieszniejsze jest to, ze kilkunastu mieszkancow Krakowa pytalem sie o ten budynek i nikt nie wiedzial o co z nim chodzi:) w kazdym razie sprawdza sie jako miejsce do wieszania reklam

  U-96 napisał:  
po co , po co ? po jajco. Nawet jesli nie powstanie tam nowa linia to bedzie alternatywna droga w razie np awarii czy remontow (np w czasie remontu torowisk osemki jezdzila ona z Basenu na Pomorzany wlasnie tym skretem na pl. Kosciuszki)



  Plm napisał:  
Dodatkowe skręty przydają się awariach i remontach - umożliwiają w miarę sensowe puszczenie objazdów itd.


czytanie ze zrozumieniem kuleje? napisalem wyraznie, ze zjazdu tego raczej pod nowa linie nie robia bo taka jest poprostu niepotrzebna w tym miejscu (chcac dostac sie z 7ki czy 8ki na Rodla mamy 2 opcje szybkiej przesiadki: na Kosciuszki (3 linie) i na Bramie (tez 3); dodatkowo zamiast 7ka mozna jechac 5tka; wiec po co jeszcze dodatkowo zwiekszac natezenie ruchu na torowiskach?) W srodku dnia mozna z Gumieniec na Grunwaldzki/Rodla z przesiadka dojechac na 20minutowym bilecie. za to zjazd sie na pewno przyda. puszczanie bisa na Rodla tez raczej bez sensu:) wg mnie 2 glowne inwestycje tramwajowe: przedluzenie 8ki pod granice Mierzyna (piekny plac na ktorym moglaby byc petla czeka, ludzie z tamtych okolic tez - na jakakolwiek komunikacje miejska oprocz darmobusa z reala) no i wykombinowanie nowej linii ktora by jechala pasem zieleni przez 26 Kwietnia, Taczaka itd az do nowej hali. cos takiego w planach jest niby ale jakos za Taczaka nie widze miejsca na przedluzenie tej trasy i puszczenie tam dodatkowo torowiska:)



I tu bym jeszcze dodał przedłużenie linii tranwajowej wzdłuż Mieszka I w okolice ronda przy ul. cukrowej (jak ono się nazywa - zapomniałem). Po co maja sie tam ludzie w autobusach sciskac.


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
Luk Luk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7394 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 18:25
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110211/SPORTINNE/387968228

ktos wogole wierzy w realizacje tego projektu? Wogole to potrzebny jest zuzel w Szczecinie?


"Wierzę, że inteligencja i strach są nieodłączne. Goście którzy mówią: ja się nie boję niczego - są po prostu głupi!" - Rickson Gracie
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7510 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 18:31
już taki jeden kondon kiedys był co chciał robić żużel na Pogoni


Better dead than red!
Luk Luk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7394 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 19:18
no przeciez wiem, niejaki L.G. Pewnie wielu osobom ten pomysl by sie spodobal, ale jestem kadegorycznie przeciw takim inwestycjom na boiskach Pogoni czy Arkonii itd


"Wierzę, że inteligencja i strach są nieodłączne. Goście którzy mówią: ja się nie boję niczego - są po prostu głupi!" - Rickson Gracie
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7259 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 20:11
Jeśli znalazł by się inwestor gotów wyremontować np. boisko Arkonii, zainwestować trochę w ten teren i stworzyć drużynę to... czemu nie?

To akurat o tyle dobre miejsce, że daleko od mieszkań, co ze względu na duży hałas ma znaczenie.

Oczywiście od takich przymiarek do jakichkolwiek konkretów daleka droga, ale myślę, że gdyby się gość zdecydował to miałoby to szanse powodzenia. Praktycznie wszystkie nasze zespołowe drużyny w dyscyplinach zdolnych przyciągnąć większą ilość ludzi na zawody pałętają się gdzieś po 2-gich ligach i nie widać perspektyw by miało być lepiej.
Żużel to byłaby pewna nowość i mogłoby wypalić.


Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6398 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 21:12
Jedna podstawowa sprawa, żużel to drogi sport, a w Polsce mamy tylko 24 kluby żużlowe (w tym 2 z innch krajow, Węgier oraz Łotwy), w 3 ligach po 8 zespołów.
Na pewno jeżeli miałby u nas powstać taki klub, musiałby się nazywać Pogoń Szczecin, jeżeli startowałby pod inną nazwą, mogłoby to spowodować podziały kibiców jak np. w Bydgoszczy, Toruniu, Gorzowie...


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7239 dni

***




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2011 23:48

  tribu napisał:  

  szpadel_85 napisał:  
Najsłynniejszy szkieletor jest w Krakowie,nieopodal dworca PKP.Niektórzy uważają go już za zabytek a inni za klątwe;p


a najsmieszniejsze jest to, ze kilkunastu mieszkancow Krakowa pytalem sie o ten budynek i nikt nie wiedzial o co z nim chodzi:) w kazdym razie sprawdza sie jako miejsce do wieszania reklam

  U-96 napisał:  
po co , po co ? po jajco. Nawet jesli nie powstanie tam nowa linia to bedzie alternatywna droga w razie np awarii czy remontow (np w czasie remontu torowisk osemki jezdzila ona z Basenu na Pomorzany wlasnie tym skretem na pl. Kosciuszki)



  Plm napisał:  
Dodatkowe skręty przydają się awariach i remontach - umożliwiają w miarę sensowe puszczenie objazdów itd.


czytanie ze zrozumieniem kuleje? napisalem wyraznie, ze zjazdu tego raczej pod nowa linie nie robia bo taka jest poprostu niepotrzebna w tym miejscu (chcac dostac sie z 7ki czy 8ki na Rodla mamy 2 opcje szybkiej przesiadki: na Kosciuszki (3 linie) i na Bramie (tez 3); dodatkowo zamiast 7ka mozna jechac 5tka; wiec po co jeszcze dodatkowo zwiekszac natezenie ruchu na torowiskach?) W srodku dnia mozna z Gumieniec na Grunwaldzki/Rodla z przesiadka dojechac na 20minutowym bilecie. za to zjazd sie na pewno przyda. puszczanie bisa na Rodla tez raczej bez sensu:) wg mnie 2 glowne inwestycje tramwajowe: przedluzenie 8ki pod granice Mierzyna (piekny plac na ktorym moglaby byc petla czeka, ludzie z tamtych okolic tez - na jakakolwiek komunikacje miejska oprocz darmobusa z reala) no i wykombinowanie nowej linii ktora by jechala pasem zieleni przez 26 Kwietnia, Taczaka itd az do nowej hali. cos takiego w planach jest niby ale jakos za Taczaka nie widze miejsca na przedluzenie tej trasy i puszczenie tam dodatkowo torowiska:)



Z czytaniem ze zrozumieniem problemów nie mam. Pisałem o nowej linii, bo wyczytałem o takich planach, czy przymiarach na KOMIS-ie. Nowej linii to też za dużo powiedziane, bo to właściwie zmiana trasy linii 8 BIS... nie wiem na ile są to wiarygodne plany, ale mniejsza z tym.
Dodatkowy skręt przy remoncie całego skrzyżowania jest ułamkiem prac i kosztów całej inwestycji, a korzyści przynosi spore: właśnie w umożliwieniu sprawnego transportu w przypadku awarii, objazdów itd. Takie też nowe zjazdy pozwalają myśleć o jakiś zmianach w przebiegach tras poszczególnych linii tramwajowych - zmianach usprawniających komunikację miejską.

Taki jeden zjazd to pikuś przy inwestycjach o których piszesz - ja bym dołożył jeszcze remonty najgorszych odcinków tak by swingi mogły obsłużyć inne linie niż 7, 8 (8 to pewnie dopiero po wakacjach) i pociągnięcie linii na Mieszka I - też piękny wydzielony pas aż do samej cukrowej.
Z mniej kosztownych - dojazd do nowej hali, ale od strony Wojska Polskiego - wymaga to tylko kilometra torów.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5432 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/02/2011 15:25

  Cytat:  
Znicza nie zapaliłem. Byłem na placu Tobruckim

Obrazek jpg wstawiony na forum
Ruch Poparcia Palikota w poparciu dla odbudowy Sediny

Byłem na placu Tobruckim. Byłem, bo chciałem posłuchać opinii garstki mieszkańców Szczecina, którzy optują za odbudową fontanny Manzla w naszym mieście. Istotnie garstki, bo akcja na facebooku nie zgromadziła jakiejś super licznej grupy, a w realu okazało się, że zwyczajnie... król jest nagi. Kilka tygodni pompowanej atmosfery, już w ostatnim tygodniu niemal codziennie lokalna GW zachęcała do wzięcia udziału w akcji, przeprowadziła wywiad z nastolatkiem organizującym spotkanie, przeciwników zaś sprowadzała do poziomu germanofobów i ciemnogrodzian.
Nie udało się. Akcja zgromadziła jedynie kilkudziesięciu uczestników: z Ruchu Poparcia Palikota, młodzieżowej platformerskiej przybudówki Młodych Demokratów, kilku organizatorów, zwolenników przedwojennego Szczecina oraz przedstawicieli mediów i kilku radnych. Łącznie mniej więcej dwa promile mieszkańców miasta.
Powiedziałem dwa słowa dla radia i telewizji. Młodzi Demokraci zapytali mnie, dlaczego kocham Szczecin. "Rozmawiałem" też z osobą odpowiedzialną za organizację.

Ten "dialog" wyglądał mniej więcej tak:
- Dlaczego głosował pan przeciwko temu pomnikowi?
- Jeśli można, chciałbym...
- Nie, no, czemu nie lubi pan tego ładnego miejsca?
- Proszę Pana, chciałbym...
- Czemu jest pan przeciwko temu, żeby ten ładny pomnik powstał?
- W sumie, jeśli można...
- Nie, no, nie ma sensu rozmawiać z politykami!


Może nie przytaczam dosłownie, ale absolutnie nie dokończyłem ani jednego zdania. Młody człowiek miał swoje racje. Jak się okazuje niepodważalne. Groteska.
Najwięcej czasu spędziłem na rozmowach z przedstawicielami kupców. Najpierw jedna pani wysyłała mnie do Poznania, potem inny pan chciał mi rozbić głowę i że potrafi jeszcze inaczej mi pokazać, gdzie moje miejsce. Też mieli rację.
W międzyczasie okazało się, że niektórzy zwolennicy fontanny Manzla są również przeciwnikami Szczecin 2016, zupełnie jak część przedstawicieli ESK jest przeciw fontannie. W sumie racja, co moje, to moje... Moje jest mojsze i basta!
...
Ale nie żeby tylko tak to wyglądać miało. Jeden z tzw. kupców rozmawiał normalniej, bez przepychanek słownych. Owszem, potępiał w czambuł miejskie służby konserwatorskie i merytoryczne wydziały urzędu, uważając, że największym błędem było nieskontaktowanie się z nim, bo on wie najwięcej o całej sprawie i on by wszystko dobrze zrobił. Może i tak. Czekam na kontakt od niego. Szacunek, bo był jedną z zaledwie kilku osób, które próbowały nie przekrzykiwać się za wszelką cenę. Szacunek również dla pewnego historyka (personaliów nieupowazniony nie podaję) swego czasu z sedina.pl, dzisiaj co prawda już poza sedina.pl. Zabrakło czasu na więcej (przede wszystkim nieprzerywanej) dyskusji, a być może to byłoby bardziej istotne niż cokolwiek innego w dzisiejszej akcji.
...
I na koniec jeszcze jedno. Znamienne jest to, że odchodziłem spod pomnika (fontanny) jako ostatnia prawie osoba. Zwolennicy rekonstrukcji poszli dużo szybciej. Radni PO też poszli wcześniej, a to ich środowisko, odpowiada dzisiaj w dużej mierze za źle przygotowany jeszcze w poprzedniej kadencji wniosek o dofinansowanie. Przypomnę, źle czyli pozwalający na rekonstrukcję ze "sztucznego kamienia lub żywicy epoksydowej". Może warto byłoby, Szanowni Państwo, zamiast świecić świeczki uderzyć się w piersi.

Marek Duklanowski, Radny Miasta Szczecin


źródło


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/02/2011 16:14
Nie ściemniajmy ani w jedna ani w drugą stronę, zarówno zwolenników, jak i przeciwników odbudowy pomnika jest promil (choc jestem przekonany że poza głownie antagonistami z RW przeciwników jest mniej) a reszcie społeczeństwa czyli gdzieś 98% to wisi wielkim kalafiorem,. Zreszta jak większość rzeczy które dzieje sie w naszym mieście.

Mamy kolejny "problem" uboczny który został upolityczniony i to jest przykre.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5432 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/02/2011 17:32

  anathema napisał:  
Nie ściemniajmy ani w jedna ani w drugą stronę, zarówno zwolenników, jak i przeciwników odbudowy pomnika jest promil (choc jestem przekonany że poza głownie antagonistami z RW przeciwników jest mniej) a reszcie społeczeństwa czyli gdzieś 98% to wisi wielkim kalafiorem,. Zreszta jak większość rzeczy które dzieje sie w naszym mieście.

Mamy kolejny "problem" uboczny który został upolityczniony i to jest przykre.



Anathema, z ciekawości zapytam, kto odpowiada według Ciebie za upolitycznienie, problemu, który - jak obaj się zgodzimy - jest mało istotny?

I jeszcze jedno - argument, że naszemu lokalnemu społeczeństwu temat powstania (lub nie) pomnika Sediny i argumentacja przeciwników, oraz zwolenników wyraźnie wisi jest moim zdaniem zwyczajnie mało przekonujący. Przecież to świadczy tylko i wyłącznie o braku odpowiedzialności i świadomości tej społeczności, która w przytłaczającej większości nie zdaje sobie sprawy, że ma prawo (i poniekąd republikański obowiązek) partycypować we współdecydowaniu o takich sprawach.

Poza tym problem jest szerszy. Tu chodzi o to, czy Szczecin uznajemy za w pełni Polskie miasto, które jest winne mieszkańcom stanowiącym tubylczą wspólnotę (prawda, że krótko zamieszkującą region, ale już z własnym historycznym miejscowym dorobkiem) Polską politykę historyczną, w którą wchodzi też polityka pomnikowa. Błędem w ogólnie słusznej decyzji Radnych, jest jedynie moim zdaniem to, że Sedinie nie dano zamiennika. Coś na ten deseń - skreśliliśmy pomnik, przywracający miastu teutońskiego ducha, czego nie chcemy, ale w zamian dajemy (ewentualnie planujemy - projekt nie musiał przecież dotyczyć tegorocznego budżetu ze względu na kondycje finansową miasta) coś innego - na przykład monument upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, czy innych bohaterów. Bo widać wyraźną nierówność - wielkie pieniądze na coś co kiedyś było, ale wszak być już tam nie musi, a malutkie pieniądze na kamyczek ku czci Generała Sosabowskiego, na który szczają sobie dzisiaj pieski.

Oczywiście ostatnie zagadnienie jest szersze, a nie tylko Szczecińskie. Wiadomo - tu Wajda zawoła, żeby czerwonoarmistom, co się dali wykrwawić Warszawie stojąc na drugim brzegu Wisły stawiać w ramach pojednania świeczki na grobach, tu ci sami pożyteczni idioci, co dziś się gromadzili na Placu Tobruckim oprotestują usunięcie bodaj chyba największego śmiecia w naszym mieście, co nosi nazwę Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej w Szczecinie, a jeszcze innym razem oplują pomysł postawienia popiersia Prezydentowi Kaczyńskiemu. Brak konsekwencji, istny eklektyzm, hipokryzja. Wszak wszystko może upiększać miasto (wedle uznania), ale nie wszystko niesie takie samo przesłanie.

A skoro pieniądze miejskie i unijne na tego typu inicjatywy są, to zajmijmy się jednak z upamiętnianiem postaci pomnikowych, których mamy na prawdę wiele, a które pomników się nie doczekały. Stać nas chyba na inwestycję w pamięć.

To tyle, z góry przepraszam za dłuższy wywód, odbiegający poniekąd częściowo od tematu. ;)


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/02/2011 17:41
Obrazek jpg wstawiony na forum

5 i 6 marca 2011 r. odbędą się XVII Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości i Inwestycji, którym, oprócz licznie zgromadzonych wystawców, towarzyszyć będzie wiele ciekawych imprez towarzyszących.
Targi powinny dać odpowiedź na pytanie, o rzeczywistą kondycję rynku nieruchomości. Choć wielu specjalistów przekonuje, że kryzys do końca jeszcze nie minął i należy wstrzymać się z inwestowaniem, to jednak zainteresowanie wystawców, jak i osób pragnących odwiedzić targi, zdaje się już nie tyle nie słabnąć, co wręcz być większe niż jeszcze rok, dwa lata temu, kiedy to gospodarka nie przeżywała tak dużych problemów.

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających wiele imprez towarzyszących. Z pewnością jedną z ciekawszych, związanych z rynkiem nieruchomości, będą rozgrywki popularnej gry Cashflow, która będąc jednocześnie świetną rozrywką, pozwala uczyć się zasad prawidłowego zarządzania kapitałem i umiejętnego inwestowania nie tylko w nieruchomości.

Aby odwiedzający, szczególnie ci, którzy przybyli z dziećmi, mogli swobodnie zwiedzać stoiska, zorganizowano specjalny punkt zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Pod okiem wykwalifikowanych opiekunek, bez żadnych obaw będzie można pozostawić dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych zajęć plastycznych, gier oraz zabaw językowych. Z pewnością będzie to impreza przyjazna dzieciom, a co za tym idzie – i rodzicom, którzy w spokoju będą mogli zwiedzać targowe stoiska, a w przypadku znalezienia interesującej oferty, możliwość do rozmów zapewni elegancka kawiarenka, zlokalizowana w ustronnym miejscu na końcu hali.

Targi otwarte są w godzinach 10:00-17:00, 5-6 marca 2011 r.

Wstęp na targi oraz parking przed halą MTS są bezpłatne.

Organizatorami imprezy są: firma M-EXPO, Instytut Analiz i Biuro Obsługi Wystawców – ASCO Agencja Promocji i Reklamy.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/02/2011 17:51
nie wiem Jeran, nie wiem. wiedziałem za to, bo pragmatycznie podszedłem do tej kwestii, ze gdy pomnik Sediny bedzie juz praktycznie "stawiany" na swoim miejscu, to sie zacznie. Juz nie wnikałem stad sie wezmą sprzeciwy, wiedziałem po prostu takowe będą. Tak jak tokowe są przy każdej inwestycji-czy budowie hali (o stadionie nie wspominając bo naprawie by sie niektórzy zdziwili ilu głąbów jes przeciwnych tej inwestycji), biurowców czy budowaniu dróg. I jebiąca jest dla mnie opcja którą jest anty, mnie mierzi sam fakt negowania sztuka dla sztuki, a niektórzy do tego chca coś pewnikiem ugrać dla siebie wychodząc z cienia. I tyle.

Wracajac do Sediny, kotwica zostanie , i wszyscy będą szczęśliwi. Bo tylko na tyle nas stac, na to wychodzi.

Oczywiscie wrzucam kamyk do ogródka kupców z inicjatywy których wyrosłą koncepcja rekonstrukcji pomnika- słabo im poszło, niestety jak sie nie ma koncepcji czy inwencji a liczy sie tylko na datki i dotacje to później mamy takie kwiatki. (swoja droga co to dal nich te brakujące 450 tys?)

Ostatnio edytowany przez: anathema, 12 lutego 2011, 18:07 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005