Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7240 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2009 12:31
niektórzy myślą, że to sposób by być fajnym ale to wiocha jakich mało :]


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2009 13:28

  TeHaCe napisał:  

  malcoolm napisał:  





ja i tak nie wiem co to stettin, ja mieszkam w SZCZECINIE!!!!!


no to przykro mi, ze nie znasz historii swego miasta :)


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
SamAxe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2009 13:32

  TeHaCe napisał:  

  malcoolm napisał:  





ja i tak nie wiem co to stettin, ja mieszkam w SZCZECINIE!!!!!




# Stettin - miejscowość w USA, w stanie Wisconsin. ; )


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6769 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2009 14:49

  avelyn napisał:  

  TeHaCe napisał:  

  malcoolm napisał:  





ja i tak nie wiem co to stettin, ja mieszkam w SZCZECINIE!!!!!


no to przykro mi, ze nie znasz historii swego miasta :)



ze niby co? a co ma piernik do wiatraka? to moze na inne miasta polskie tez powinniśmy mowic tak jak podczas zaborów? Szczecin jest Polski, a to ze był przez tyle czasu poza nią nie znaczy ze teraz jest stetinem, sediną czy jakims innym czymś.


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7346 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2009 15:23

  TeHaCe napisał:  

  avelyn napisał:  

  TeHaCe napisał:  

  malcoolm napisał:  





ja i tak nie wiem co to stettin, ja mieszkam w SZCZECINIE!!!!!


no to przykro mi, ze nie znasz historii swego miasta :)



ze niby co? a co ma piernik do wiatraka? to moze na inne miasta polskie tez powinniśmy mowic tak jak podczas zaborów? Szczecin jest Polski, a to ze był przez tyle czasu poza nią nie znaczy ze teraz jest stetinem, sediną czy jakims innym czymś.



Spokojnie przeciez to tylko nick internetowy wszyscy wiemy że żyjemy w Szczecinie a kiedyś dawno temu żyli tu obywatele niemiecy którzy nazywali to miasto Stettin ;) ale wpadli na chwile Ruskie i ich wymeldowali z tego miasta ;) za bardzo złe zachowanie ;)


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2009 23:40
W 967 Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski. Ówczesny Szczecin składał się z trzech części: grodu, podgrodzia i portu. W czasie panowania Bolesława Chrobrego miasto dostawało się pod coraz większe wpływy duńskie.
Po bitwie koło Strugi (część Płoni) w 1121 książę Bolesław Krzywousty ponownie przyłączył miasto do Polski jednocześnie uznając władzę lennika, Warcisława I.

Wbrew temu co by się mogło wielu zdawać Szczecin to nie jest tylko miasto odebrane szkopom po II wojnie światowej ale jest to Polskie miasto od tysięcy lat, później okupywane i w końcu odzyskane.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5785 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2009 00:08

  Scarface napisał:  
W 967 Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski. Ówczesny Szczecin składał się z trzech części: grodu, podgrodzia i portu. W czasie panowania Bolesława Chrobrego miasto dostawało się pod coraz większe wpływy duńskie.
Po bitwie koło Strugi (część Płoni) w 1121 książę Bolesław Krzywousty ponownie przyłączył miasto do Polski jednocześnie uznając władzę lennika, Warcisława I.

Wbrew temu co by się mogło wielu zdawać Szczecin to nie jest tylko miasto odebrane szkopom po II wojnie światowej ale jest to Polskie miasto od tysięcy lat, później okupywane i w końcu odzyskane.





jakie tutaj wywody historyczne poszly w ruch :D

chodzi o to ze najlepsze lata Szczecin notowal gdy znajdowal sie w Prusach,stad ludzi ciagnie do jego dawnej swietnosci/nazwy...


Obrazek png wstawiony na forum
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2009 14:45
halo! piszemy tu o inwestycjach a nie o histori itp. Aa

http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,87121,6208775,Czy_na_Gontynce_w_koncu_bedzie_aquapark_.html

Ostatnio edytowany przez: anathema, 28 stycznia 2009, 14:54 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 09:52
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090129/SZCZECIN/168820684


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 10:59
a ja nie moge sie nadziwić,skąd w tym mieście biorą sie ludzie pokroju tych co tworzą forum rodzimej wiary. to jest typowa demagogia,aby zabłysnąć,snują rozważania i hasła przeciw Sedinie,jako symbolu Germańskiego Stettina. o zgrozo,czy zawsze muszą sie pojawić tacy pseudoznawcy,jak ci czy ekooszołomy,którzy pod płaszczykiem ideologi.patriotyzmu,dbania o dobry wizerunek itp muszą siać ferment? ludzie chyba nie mają co do roboty... może "szczecińska" kotwica czy siejący zgroze,korodujący maszt Maciejewicza to szczyt polskości zarówno estetycznie jak i kulturowo,ale w takim razie-ja dziękuje,bo taka symbolika mi nie odpowiada.znów coś ktoś chce ugrać. a swoją drogą mają sie z czego cieszyć,bo z tego co wiem szybko pomnika nie uraczymy.z takim podejsciem jej odbudowujących. kto wtajemniczony,ten wie...

http://obrazy.sedina.px.pl/artyk/sedina.swf

Ostatnio edytowany przez: anathema, 29 stycznia 2009, 11:23 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Truszeg
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6485 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 12:15

  Scarface napisał:  
W 967 Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski. Ówczesny Szczecin składał się z trzech części: grodu, podgrodzia i portu. W czasie panowania Bolesława Chrobrego miasto dostawało się pod coraz większe wpływy duńskie.
Po bitwie koło Strugi (część Płoni) w 1121 książę Bolesław Krzywousty ponownie przyłączył miasto do Polski jednocześnie uznając władzę lennika, Warcisława I.

Wbrew temu co by się mogło wielu zdawać Szczecin to nie jest tylko miasto odebrane szkopom po II wojnie światowej ale jest to Polskie miasto od tysięcy lat, później okupywane i w końcu odzyskane.



Masz racje ale wtedy (za Mieszków i Bolesławów) wyglądało to tak że wjechali oni do Szczecina, ogłosili że należy on do Polski i wrócili do Gniezna czy gdzie tam chcieli. A Szczecin w tym czasie zamieszkiwały jakieś ludy pomorskie które z Polską miały niewiele wspólnego. Potem przez setki lat Szczecin przechodził z rąk do rąk przez wojny lub w ramach umów pokojowych. I prawde mówiąc to ciężko stwierdzić czy jest to polskie, niemieckie, duńskie czy szwedzkie miasto. Ale najdłużej w rękach trzymali je Niemcy i oni najbardziej przyczynili się do rozwoju Szczecina. I obiektywnie trzeba przyznać że pod rządami Polaków (albo inaczej - pod rządami komunistów) Szczecin w rozwoju się zatrzymał. Nastawiali obrzydliwych blokowisk i chyba długo nie pozbędziemy się ich widoku. A niemieckiej historii tego miasta nie da się wymazać ani nie powinniśmy się wstydzić. I jestem jak najbardziej za odbudowaniem przedwojennych symboli Szczecina takich jak pomnik Sediny czy weża Quistorpa.


"W życiu piękne są tylko chwile"
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6769 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 12:32

  Truszek napisał:  

  Scarface napisał:  
W 967 Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski. Ówczesny Szczecin składał się z trzech części: grodu, podgrodzia i portu. W czasie panowania Bolesława Chrobrego miasto dostawało się pod coraz większe wpływy duńskie.
Po bitwie koło Strugi (część Płoni) w 1121 książę Bolesław Krzywousty ponownie przyłączył miasto do Polski jednocześnie uznając władzę lennika, Warcisława I.

Wbrew temu co by się mogło wielu zdawać Szczecin to nie jest tylko miasto odebrane szkopom po II wojnie światowej ale jest to Polskie miasto od tysięcy lat, później okupywane i w końcu odzyskane.



Masz racje ale wtedy (za Mieszków i Bolesławów) wyglądało to tak że wjechali oni do Szczecina, ogłosili że należy on do Polski i wrócili do Gniezna czy gdzie tam chcieli. A Szczecin w tym czasie zamieszkiwały jakieś ludy pomorskie które z Polską miały niewiele wspólnego. Potem przez setki lat Szczecin przechodził z rąk do rąk przez wojny lub w ramach umów pokojowych. I prawde mówiąc to ciężko stwierdzić czy jest to polskie, niemieckie, duńskie czy szwedzkie miasto. Ale najdłużej w rękach trzymali je Niemcy i oni najbardziej przyczynili się do rozwoju Szczecina. I obiektywnie trzeba przyznać że pod rządami Polaków (albo inaczej - pod rządami komunistów) Szczecin w rozwoju się zatrzymał. Nastawiali obrzydliwych blokowisk i chyba długo nie pozbędziemy się ich widoku. A niemieckiej historii tego miasta nie da się wymazać ani nie powinniśmy się wstydzić. I jestem jak najbardziej za odbudowaniem przedwojennych symboli Szczecina takich jak pomnik Sediny czy weża Quistorpa.





przepraszam, ale ty to pewnie w cudownych i ślicznych kamienicach mieszkasz ze tak piszesz, czy w bananowych domkach?
polowa Szczecina pochodzi z bloków


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Truszeg
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6485 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 13:09

  TeHaCe napisał:  

  Truszek napisał:  

  Scarface napisał:  
W 967 Mieszko I przyłączył Pomorze wraz ze Szczecinem do Polski. Ówczesny Szczecin składał się z trzech części: grodu, podgrodzia i portu. W czasie panowania Bolesława Chrobrego miasto dostawało się pod coraz większe wpływy duńskie.
Po bitwie koło Strugi (część Płoni) w 1121 książę Bolesław Krzywousty ponownie przyłączył miasto do Polski jednocześnie uznając władzę lennika, Warcisława I.

Wbrew temu co by się mogło wielu zdawać Szczecin to nie jest tylko miasto odebrane szkopom po II wojnie światowej ale jest to Polskie miasto od tysięcy lat, później okupywane i w końcu odzyskane.



Masz racje ale wtedy (za Mieszków i Bolesławów) wyglądało to tak że wjechali oni do Szczecina, ogłosili że należy on do Polski i wrócili do Gniezna czy gdzie tam chcieli. A Szczecin w tym czasie zamieszkiwały jakieś ludy pomorskie które z Polską miały niewiele wspólnego. Potem przez setki lat Szczecin przechodził z rąk do rąk przez wojny lub w ramach umów pokojowych. I prawde mówiąc to ciężko stwierdzić czy jest to polskie, niemieckie, duńskie czy szwedzkie miasto. Ale najdłużej w rękach trzymali je Niemcy i oni najbardziej przyczynili się do rozwoju Szczecina. I obiektywnie trzeba przyznać że pod rządami Polaków (albo inaczej - pod rządami komunistów) Szczecin w rozwoju się zatrzymał. Nastawiali obrzydliwych blokowisk i chyba długo nie pozbędziemy się ich widoku. A niemieckiej historii tego miasta nie da się wymazać ani nie powinniśmy się wstydzić. I jestem jak najbardziej za odbudowaniem przedwojennych symboli Szczecina takich jak pomnik Sediny czy weża Quistorpa.





przepraszam, ale ty to pewnie w cudownych i ślicznych kamienicach mieszkasz ze tak piszesz, czy w bananowych domkach?
polowa Szczecina pochodzi z bloków



Też mieszkam w takim bloku z wielkiej płyty. Chodziło mi o to że wygląda to po po prostu obrzydliwie w porównaniu do tego co było kiedyś.


"W życiu piękne są tylko chwile"
Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6962 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 13:41
A co to ma do rzeczy gdzie kto mieszka? Niektórzy chcą być wielkimi patriotami krytukując to co niepolskie. Prawda jest taka że nawet jeśli Szczecin należał do Polski za czasów Mieszka I a następnie był naszym lennem to Polacy nie zostawili tutaj po sobie nic chyba że ktoś wierzy w powojenną komunistyczną propagande o odnajdywanych na pozdzamczu słowiańskich pozostałościach. Nasze miasto wieki swojej świetności przeżyło za panowania pruskiego czy tam niemieckiego zwłaszcza mowa tutaj o rozkwicie w XIX i XX wieku. Po odzyskaniu Szczecina myślenie było antyniemieckie, czego dowody oglądamy do dzisiaj w postaci blokowisk w centrach miast. A i po przemianie ustrojowej jest niewiele lepiej bo perełek architektonicznych przybywa (Galaxy). Szanujmy historie tego miasta i nie patrzmy tak że coś niemieckie jest złe. Dziś my tworzymy nowy roździał w historii Szczecina.


Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7563 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 15:15
A co się dzieje z naszą nową filharmonią , budują już , czy ustalają plan zagospodarowania przestrzennego?; ]


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 17:53

  Gracjan napisał:  
A co się dzieje z naszą nową filharmonią , budują już , czy ustalają plan zagospodarowania przestrzennego?; ]



Zdaje się że plany dosłownie kilka dni temu zostały już wydane i obejmują część Śródmieścia i centrum, poza tym nie wiem czy Filharmonia nie miała być budowana przypadkiem na zasadzie sąsiedztwa do czego nie jest potrzebny żaden plan zagospodarowania przestrzennego, ale tu tematem filharmonii jeśli chodzi o te kwestie sie akurat mało interesowałem, więc mogę się mylić.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7847 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 19:56

  Krokus napisał:  
A co to ma do rzeczy gdzie kto mieszka? Niektórzy chcą być wielkimi patriotami krytukując to co niepolskie. Prawda jest taka że nawet jeśli Szczecin należał do Polski za czasów Mieszka I a następnie był naszym lennem to Polacy nie zostawili tutaj po sobie nic chyba że ktoś wierzy w powojenną komunistyczną propagande o odnajdywanych na pozdzamczu słowiańskich pozostałościach. Nasze miasto wieki swojej świetności przeżyło za panowania pruskiego czy tam niemieckiego zwłaszcza mowa tutaj o rozkwicie w XIX i XX wieku. Po odzyskaniu Szczecina myślenie było antyniemieckie, czego dowody oglądamy do dzisiaj w postaci blokowisk w centrach miast. A i po przemianie ustrojowej jest niewiele lepiej bo perełek architektonicznych przybywa (Galaxy). Szanujmy historie tego miasta i nie patrzmy tak że coś niemieckie jest złe. Dziś my tworzymy nowy roździał w historii Szczecina.



Ależ się zagalopowałeś. Dlaczegoż to na podzamczu nie mogliby archeoolodzy odnajdywać słowiańskich pozostalości???? Kto te tereny zamieszkiwał przed czasami germanizacji jak nie słowianie. Kim byli wg Ciebie Gryfici? Co do blokowisk w centarch miast czy to jest myślenie antyniemieckie. Idąc, Twoim tokiem rozumowania to niemcy w NRD, też działali antyniemiecki budując sobie podobne blokowiska.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6697 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 20:22

  Gracjan napisał:  
A co się dzieje z naszą nową filharmonią , budują już , czy ustalają plan zagospodarowania przestrzennego?; ]



Ma być gotowa w 2010 r.Budowa ma się zacząć w ostatnim kwartale tego roku.


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7563 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2009 23:37

  IS napisał:  

  Gracjan napisał:  
A co się dzieje z naszą nową filharmonią , budują już , czy ustalają plan zagospodarowania przestrzennego?; ]



Zdaje się że plany dosłownie kilka dni temu zostały już wydane i obejmują część Śródmieścia i centrum, poza tym nie wiem czy Filharmonia nie miała być budowana przypadkiem na zasadzie sąsiedztwa do czego nie jest potrzebny żaden plan zagospodarowania przestrzennego, ale tu tematem filharmonii jeśli chodzi o te kwestie sie akurat mało interesowałem, więc mogę się mylić.



Dzięki za info , a z tym planem to była ironia. ; ]


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/01/2009 11:07

  anathema napisał:  
halo! piszemy tu o inwestycjach a nie o histori itp. Aa

http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,87121,6208775,Czy_na_Gontynce_w_koncu_bedzie_aquapark_.html



He która to już przymiarka z kolei bo straciłem rachubę oczy

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090130/SZCZECIN/895386357


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005