Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/05/2007 12:05
Szczerze mowiac nie wierze w jakiekolwiek obietnice dotyczace stadionu, jestesmy nimi karmieni od paru (wiecej niz 5) lat, a jeszcze nie wiadomo gdzie ten stadion mialby stanac, hehe. Jak zobacze to uwierze, tyle.


christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7954 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/05/2007 15:14
Tramwaje będą jeździć żółte.


Dziękuję :)
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7219 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/05/2007 16:16
Oprócz stadionu proponuje jeszcze zbudować drogi i hotele.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/05/2007 08:29

  Cytat:  
Na 7,3-hektarowej działce przy ul. Szosa Polska zbuduje je luksemburska spółka Orco Property Group. Budowa ma się zacząć wiosną przyszłego roku. Koszt całej inwestycji to ok. 60 mln euro
Działkę w okolicy ul. Szosa Polska firma kupiła od prywatnego inwestora 18 maja za ponad 27 mln zł (ok. 100 euro za metr kw.). Zamierza na niej zbudować osiedle dwu- i trzykondygnacyjnych budynków - w sumie ok. 770 mieszkań. Nie ma jeszcze projektu inwestycji - trwa konkurs na stanowisko architekta. Budowa będzie podzielona na cztery etapy, początek wiosną 2008 r. Zakończenie pierwszej fazy prac budowlanych zaplanowano na 2009 r. Dwa hektary działki zostaną przeznaczone na funkcje handlowo-usługowe.

Sprzedaż mieszkań ma ruszyć w II kwartale 2008 r. Cena metra kw. nie jest jeszcze ustalona.

- To nasza pierwsza inwestycja w Szczecinie - mów Douglas John Noble, dyrektor Orco Poland.- Dostrzegamy duży potencjał w tym regionie Polski i będziemy poszukiwać tutaj kolejnych możliwości inwestycyjnych. Myślę, że skala tego projektu dowodzi naszej wiary w potencjał lokalnego rynku mieszkaniowego.

Jak nam powiedział Piotr Landowski z biura promocji i informacji Urzędu Miasta, luksemburska firma zainteresowała się Szczecinem na targach nieruchomości w Cannes, gdzie do inwestowania w naszym mieście zachęcał osobiście prezydent Piotr Krzystek.

Orco Property Group z siedzibą w Luksemburgu jest firmą inwestującą m.in. działalność deweloperską, nieruchomości i hotelarstwo. Obecnie zarządza aktywami w wysokości 1,3 mld euro. Jest notowana na giełdzie Euronext oraz Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestuje m.in. na Węgrzech, w Czechach, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji. W Polsce działa od 2001 r. Obecnie planuje budowę luksusowego apartamentowca projektu słynnego architekta Daniela Libeskinda przy ul. Złotej w Warszawie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin



Grubo :P


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/05/2007 14:25
ojjj tak, krzystek zachecal, i wlasnie dlatego sie skusili zeby tu zainwestowac heaheahehahaeheha


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/06/2007 22:14

  Cytat:  
Budują do późna
Wczoraj trwała próba ciśnieniowa rurociągów na Wałach Chrobrego. Wykonawcy być może uda się zejść z placu budowy kanalizacji wcześniej, niż zakładał.


Ulica Jana z Kolna w sporej części wciąż jeszcze wygląda jak pobojowisko. Jednak wkrótce postęp robót ma być dla mieszkańców wyraźnie widoczny. (Marcin Bielecki) Wszyscy czekają na zakończenie robót, bo dzisiejszy plac budowy to główna arena sierpniowego finału regat The Tall Ships' Races. Na ręce wykonawcy patrzą mieszkańcy, radni i urzędnicy.

- Wiele się dzieje dobrego - przekonuje Andrzej Klupczyński z Hydrobudowy 9, która buduje pod ul. Jana z Kolna kanalizację. - Może plac budowy wygląda nadal jak pobojowisko, ale podstawowe prace są już pokończone.

Wczoraj trwało pompowanie w odcinki rurociągów wody, czyli próby ciśnieniowe. Choć w rurociągach ciśnienie w czasie eksploatacji będzie sięgało ok. 5 atmosfer, to wykonawca musi je sprawdzić przy ciśnieniu dwukrotnie wyższym. Ziejące jeszcze na Wałach Chrobrego otwory, będą po próbach zasypane.
- Wtedy zacznie być widoczny postęp robót drogowych - mówią fachowcy.

Próby ciśnieniowe planowano zakończyć do 10 czerwca. Zdaniem wykonawcy kilka dni poślizgu nie zakłóca pracy zgodnie z harmonogramem.

Hydrobudowa rozpoczęła roboty przy odbudowywaniu rozkopanych ulic Jana z Kolna i Łady. Zalany jest już betonem spory odcinek od strony Teatru Polskiego w stronę ul. Kapitańskiej. Kolejne 80 metrów ma być ułożone dziś.

- Jezdnia musi poczekać z powodu dojrzewania betonu przez około dwa tygodnie - wyjaśnia Andrzej Klupczyński. - Może do końca tygodnia zabetonowane będzie 60 procent ulicy.

Kładzenie pierwszej warstwy asfaltu na całej długości po tym jak beton zastygnie, ma zająć jedynie kilka dni. HB9 nie pracuje już na trzy zmiany, ponieważ sieć kanalizacyjna jest ułożona. Drogowcy pracują do godziny 22. Do końca czerwca powinno być również zakończone naprawianie torów i przystanków, które ucierpiały w wyniku budowy.

Uzgodniony z miastem termin zakończenia prac to 16 lipca.
- Bardzo możliwe, że uda nam się ten termin skrócić - nie ukrywa Klupczyński. - Myślę, że będziemy to wiedzieli pod koniec przyszłego tygodnia.
Zrodlo Głos Szczeciński.



Może mi ktoś wytlumaczyc co mialy na celu te roboty ?
Napisali ,że jezdnia , tory tramwajowe , przestanki zostana odremontowane , a nie pomysleli aby cos zrobic z nabrzerzem bo marnie ono ostatnimi czasy wyglada...
Nie wiem czy to prawda ,ale ktoras z wysp ma byc zniszczona na te regaty ?


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/06/2007 22:26
co? zniszczona? skad Ty masz takie informacje...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/06/2007 22:53
Szymon! - te roboty są w ramach "programu poprawy jakości wody".

I żeby nie było wątpliwości - poniżej rozmieszczenie jednostek podczas regat:

Obrazek jpg wstawiony na forum


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/06/2007 23:37

  malcoolm napisał:  
co? zniszczona? skad Ty masz takie informacje...



tak slyszalem gdzies ale nie wiem o ktorej wyspe chodzi...


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7525 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/06/2007 18:48
Ktoś mi powie czy gmina Szczecin dofinansowuje ekologiczne sposoby pozyskiwania energii, np. Solary ?


Z daleka nie będzie widać.
pit26
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7653 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 15:18
Szczecin buduje Filharmonię

Hiszpanie zwycięzcami konkursu architektonicznego

Zespół architektów z Barcelony zaprojektuje gmach nowej Filharmonii Szczecińskiej. Projektanci z Barcelony wygrali międzynarodowy konkurs na projekt koncepcyjny nowego obiektu kultury w Szczecinie.

- Projekt jest nietuzinkowy, tylko taki obiekt ma jednak szansę stać się wizytówką miasta – mówił po ogłoszeniu wyników Tomasz Jarmoliński, Zastępca Prezydenta Miasta.
– Nagrodę główną przyznano za formę i atmosferę obiektu – uzasadniał wybór Marek Dunikowski, krakowski architekt, przewodniczący sądu konkursowego. – To jest filharmonia. To jest sztuka. Dynamika światła i cienia symbolizują rozwój. Budynek mówi, że jest to świątynia muzyki, która stanie się ikoną miasta i da silę nowej architekturze w Szczecinie

Konkurs ogłoszony został w jesienią ubiegłego roku. Organizatorem była Gmina Miasto Szczecin. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu Miasto powierzyło szczecińskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Architektów Polskich. Honorowy patronat na konkursem objął Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na konkurs nadesłano 44 prace.

Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 40 tys. zł oraz zaproszony zostanie do postępowania o udzielenie zamówienia, którego przedmiotem będzie wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego budynku Filharmonii wraz z zagospodarowaniem terenu, na którym obiekt zostanie wzniesiony.

Nowy gmach Filharmonii stanie na placu przy ul. Małopolskiej, w miejscu przedwojennego Konzerthausu. Koszt jego powstania szacuje się na ok. 80 mln zł. Ponieważ budowa Filharmonii zapisana została jako priorytet w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto będzie starać się po pozyskanie środków na współfinasowanie przedsięwzięcia. Przewiduje się, iż budowa rozpocznie się w 2008 r i potrwa dwa lata.


Vi kommer sammen!
Danske liv... Odense...
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 16:11

  gazeta.pl napisał:  
Bryła nowej Filharmonii nawiązuje do postrzępionej góry lodowej.

Na międzynarodowy konkurs nadesłano w sumie 44 prace.

Zgodnie z regulaminem zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych oraz zaproszony zostanie do dalszych prac nad wykonaniem projektu budowlanego budynku. Nowa Filharmonia stanie u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki, w miejscu dawnego Koncerthausu.

W najbliższy piątek odbędzie się specjalny koncert poświęcony prezentacji prac konkursowych.



Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum

więcej na http://www.skyscrapercity.com


Z oceną się wstrzymam i poczekam na jakieś lepsze ujęcia, rendery itp.


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 20:30
Wkurwia mnie niemilosiernie to, ze Koncerthaus po wojnie byl w prawie idealnym stanie, lecz zostal rozebrany aby Stolica miala cegly...
Co do projektu... Nie jestem specjalnie zachwycony, lecz lepszy bedzie futurystyczny budynek niz ten maszt, do ktorego swoja droga chyba wszyscy sie przyzwyczaili.


JP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7728 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 21:05

  Marcin_ napisał:  
Wkurwia mnie niemilosiernie to, ze Koncerthaus po wojnie byl w prawie idealnym stanie, lecz zostal rozebrany aby Stolica miala cegly...
Co do projektu... Nie jestem specjalnie zachwycony, lecz lepszy bedzie futurystyczny budynek niz ten maszt, do ktorego swoja droga chyba wszyscy sie przyzwyczaili.



Przeciez to nie ma byc budowane w miejscu masztu, tylko kolo komendy... A swoja droga maszt powinien byc jak najszybciej odnowiony, bo prezentuje sie fatalnie...


MW'03
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 21:14

  Hilek napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Wkurwia mnie niemilosiernie to, ze Koncerthaus po wojnie byl w prawie idealnym stanie, lecz zostal rozebrany aby Stolica miala cegly...
Co do projektu... Nie jestem specjalnie zachwycony, lecz lepszy bedzie futurystyczny budynek niz ten maszt, do ktorego swoja droga chyba wszyscy sie przyzwyczaili.



Przeciez to nie ma byc budowane w miejscu masztu, tylko kolo komendy... A swoja droga maszt powinien byc jak najszybciej odnowiony, bo prezentuje sie fatalnie...



Faktycznie, moj blad.


JP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7728 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 21:35
Nie pamitam jaka byla widownia w koncerthausie, ale na dzisiejsze czasy bylaby stanowczo za mala :) ale fakt, szkoda budynku, bo z tego co widac na starych fotkach prezentowal sie dosc okazale ;)


MW'03
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 21:58
Wiesz, tak na prawde niewielka pojemnosc Koncerthausu nie jest czyms strasznym, co stoi na przeszkodzie, aby dzialaly w Szczecinie dwie czy 3 folharmonie. Atutem Koncerthausu bylaby jego historia, architektura, ogolny wyglad. Strasznie jest mi szkoda tego, ze stolica wojewodztwa Zachodniopomorskiego jest miastem zaniedbanym, odcinajacym sie od swoich niemieckich korzeni, wyjatkowej architektury. Jest ktos chcialby wiedziec jak mozna zepsuc dobry pomysl na prowadzenie miasta to zapraszam do Szczecina. Nawet slynny gwiezdzisty uklad ulic istnieje tylko w centrum, poniewaz pozniejsze wladze mowiac dosadnie chuj wylozyly na utrzymanie jakichkolwiek zasad rzadzacych rozmieszczeniem nowych budynkow. Rowniez strasznie irytuja mnie widoczne na zdjeciach z lotu ptaka plomby, tzn. budynki z wielkiej plyty umiejscowione miedzy kkamienicami w centrum. Osobie, ktora jest za to odpowiedzialna powinno odebrac sie dozywotnio dyplom architekta.


JP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7728 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 22:04
Byly inne czasy, panowala komuna to i budowalo sie zupelnie wg innych standardow. Dzis te budynki sa rzeczywiscie paskudne i malo funkcjonalne, ale kiedys taki byl poprostu styl :)


MW'03
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 22:23
najlepiej jakby nowa filharmonia powstala na lasztowni ;]. a ten projekt zupelnie mi sie nie podoba, zwlaszcza jakby mial powstac w tamtym miejscu- nie pasuje do architektury otoczenia


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6398 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/06/2007 22:29

  Hilek napisał:  

  Marcin_ napisał:  
Wkurwia mnie niemilosiernie to, ze Koncerthaus po wojnie byl w prawie idealnym stanie, lecz zostal rozebrany aby Stolica miala cegly...
Co do projektu... Nie jestem specjalnie zachwycony, lecz lepszy bedzie futurystyczny budynek niz ten maszt, do ktorego swoja droga chyba wszyscy sie przyzwyczaili.



Przeciez to nie ma byc budowane w miejscu masztu, tylko kolo komendy... A swoja droga maszt powinien byc jak najszybciej odnowiony, bo prezentuje sie fatalnie...



Kiedyś zaraz po wojnie w Polsce nikt nie był pewien czy Szczecin bedzie już napewno nalezał do Polski. Był w granicach to i owszem. Ale nadal stacjonowała tu flota radziecka. A z czego historia mnie nie myli albo pomorze mieli zagarnąc ruscy lub mieli to oddać niemcą. Stało się inaczej. Polska wtedy musiała odbudować stolice i poszły cegiełki w pizdu. Dużo rozebrali wiem że ostał się kosciół ten na Wyszyńskiego koło ul św. Ducha. (jesli chodzi o fakty historyczne. jak popełnilem bład rzeczowy prosze to sprostowac) pzdr.


Co do masztu mi on wogóle sie nie podoba.(sterta złomu) Ja osobiscie żałuje, że trasa zamkowa nie jest ciut dalej na północ koło skrzyżowania ulic Szarotki i Łady za Portem Morskim. Wtedy "stare miasto'' na którym znów cos się dzieje (wkańczanie kamienic ruszyło i przekładanie i rownanie kostki brukowe) nie byłoby przedzielone trasą zamkową. Z dugiej storony bodajże bardziej na północ jak by miała powstać to musiałabyc nieco wyżej nad lustrem Odry.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005