Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/10/2007 21:29

  PogońFaN napisał:  
Wczoraj czytając warszawskie wydanie GW zdziwiłem się i to pozytywnie bo znalazłem w gazecie dodatek " Zachodniopomorskie brama do Europy ". Nie wiem czy ukazał się on również w Szczecinie ale powycinałem i porobiłem skany:)

Teraz taki wniosek na koniec. Myśle, że jeśli będzie tak jak to piszą to Szczecin ma szansę wskoczyć do I ligi miast Polskich, jest duża szansa na wzrost wagi Zachodniopomorskiego jako regionu ważnego dla Polski(teraz jest raczej pomijane ). Ciekawym pomysłem jest lokowanie parków technologicznych w Zachodniopomorskim(zawsze jest to jakis bodziec dla inwestorów, wiecej miejsc pracy, rozbudowana infrastruktura itp.). Szczecin i Zachodniopomorskie ma szanse i perspektywy ale ciekaw jest czy z tego skorzysta.

Mam też kilka pytań do osób mieszkającyjch w Szczecinie:
1) podczas The Tall Ships' Races miasto było zakorkowane?
2) jak wygląda obecnie rynek pracy w Sz-nie, jest problem ze znalezieniem zadawalającej pracy?
3) czy odczuwacie to, że w mieście sie "dużo" dzieje? chodzi mi o budowy, remonty itp :)

Żeby nie było tak kolorowo to trochę ponarzekam:P Kwestie hal sportowych i boisk ze sztuczna nawierzchnią pozostawie bez komentarza bo, u mnie w Nadarzynie(miejscowość pod Warszawą, około 4 km od Pruszkowa:P ) otworzyli właśnie druga hale sportową(obie prezentują sie tak jak ta w Salezjanach na Ku Słońcu bądź lepiej :) w Szkole Podstawowej oprócz odremotnowania starej częsci, wybudowania nowej hali, zbudowali boisko ze sztuczna trawa do piłki nożnej, bieżnie, kort tenisowy a także boisko do siatkówki i koszykówkiinfo o SP
Mogę dodać do tego jeszcze, że w Woli Krakowiańskiej(gdzie uczy moja Mama) np. ilośc osób w czwartych klasach a raczej jednej klasie wynosi 4 osoby a w piątych 6 osób :D i ze względu na tak dużą ilość uczniów budowana jest nowa hala sportowa :) Projekt hali widowiskowo -sportowej uważam za porażke, niedość, że dopiero powstanie za 5 lat to jeszcze ta pojemność. Sprawa Stadionu Pogoni... mniej gadać a więcej działać !!! ( w Warszawie tak samo robią =/ )
Tego posta pisałem ponad dwie godziny(na 6 skanie zawiesił mi się komputer :D :P )
Pozdrawiam

Ps. sorka za rozjechanie forum



Ciekawe tematy poruszyłeś. W Szczecinie rozbudowuja się dzielnice na obrzeżach miasta. Szczególnie Warszewo i Osów gdzie powstaje najwieksze w Polsce osiedle domków jednorodzinnych na bardzo atrakcyjnych terenach (Wzgórza Warszewskie gdzie jest nawet wyciąg narciarski "szczecińska gubałówka"). W centrum natomiast dzieje się niewiele ...właściwie to trudno określić co to jest centrum w Szczecinie - jest ono nieatrakcyjne dlatego dużo ludzi wyprowadza sie poza obrzeża miasta gdzie tak jak wspomniałem buduja nowe mieszkania czy osiedla domków jednorodzinnych.

Natomiast wszystko wskazuje na to że rok 2008 i 2009 będzie pewnym przełomem w inwestycjach lokalizowanych w tym mieście. Jesli chodzi o rynek pracy to w skali kraju sam Szczecin i zachodniopomoskie ma dość duże bezrobocie. Wynika to z tego że mało jest tutaj przedsiębiorstw innowacyjnych (jest za to dużo średnich przedsiębiorstw). Im mniej innowacyjnych i im mniejsze zarobki tym mniejsze opłaty z tego tytułu dla miasta, a więc to czego Szczecin teraz oczekuje to podobnych inwestycji do Bridgestone w Stargardzie, chociaz jak dla mnie innowacyjna w zachodniopomorskim powinna byc branża morska tak aby mogła konkurować z innymi potentatami w tej dziedzinie w europie. Parki technologiczne nie rozwiążą problemów tego regionu. Zresztą na zachodzie Europy już sobie zdają sprawe z ich wad co nawet mozna było ostatnio przeczytac w Gazecie Prawnej lub biznesowym dodatku do GW. Trzeba pamiętac że liczba powstawania takich parków też jest ograniczona i UE jest mało elastyczna w polityce lokalizowania tych Parków. Jedynie Anglia mocno trzyma sie kursu związanego z tymi parkami tworząc takzwane Korytarze technologiczne.

Tyle odemnie :)

PS. ciekawe materiały tutaj zapodałeś w tych skanach - ciesze się że o nas tak piszą!


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/10/2007 21:57

  PogońFaN napisał:  
1) podczas The Tall Ships' Races miasto było zakorkowane?
3) czy odczuwacie to, że w mieście sie "dużo" dzieje? chodzi mi o budowy, remonty itp :)



1) Impreza była świetnie zorganizowana, większych utrudnień w ruchu nie było. Właściwie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym faktem. Jak się chce to można.
2) Zależy jak na to patrzeć. Generalnie zawsze może dziać się więcej.


  PogońFaN napisał:  
Żeby nie było tak kolorowo to trochę ponarzekam:P Kwestie hal sportowych i boisk ze sztuczna nawierzchnią pozostawie bez komentarza bo, u mnie w Nadarzynie(miejscowość pod Warszawą, około 4 km od Pruszkowa:P ) otworzyli właśnie druga hale sportową(obie prezentują sie tak jak ta w Salezjanach na Ku Słońcu bądź lepiej :) w Szkole Podstawowej oprócz odremotnowania starej częsci, wybudowania nowej hali, zbudowali boisko ze sztuczna trawa do piłki nożnej, bieżnie, kort tenisowy a także boisko do siatkówki i koszykówkiinfo o SP



Z tymi boiskami ma się polepszyć (już teraz budowana jest nowa płyta ze sztuczną nawierzchnią przy Witkiewicza), dodatkowo ma powstać jeszcze kilka kolejnych osiedlowych boisk (inwestycje współfinansowane w ramach programu "Euroboiska").

W kwestii hali się już wypowiadałem, lepiej żeby w ogóle nie powstała.

Ostatnio edytowany przez: jns, 31 października 2007, 22:02 [1 raz(y)]


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/10/2007 22:14

  Cytat:  
1) podczas The Tall Ships' Races miasto było zakorkowane?


Z tego co widziałem to nie. Dojazd z prawobrzeża nie był jakoś zbytnio utrudniony. Jedyne kłopoty pojawiły się podczas powrotu ze Świnoujścia do Szczecina po paradzie jednostek

  Cytat:  
2) jak wygląda obecnie rynek pracy w Sz-nie, jest problem ze znalezieniem zadawalającej pracy?


Zależy czego szukasz. Ja szukałem pracy w branży TSL - bez problemu, ofert jest dość sporo. Całkiem ciekawe. Szczególnie to, że region cały czas się rozwija i sytuacja będzie coraz lepsza. Wg mnie mamy realną szansę stać się drugim Wrocławiem :)

  Cytat:  
3) czy odczuwacie to, że w mieście sie "dużo" dzieje? chodzi mi o budowy, remonty itp :)

Chyba tak, bo znajomi narzekają, że trudno przejechać tu i ówdzie, bo rozkopane, albo coś budują. A bardziej poważnie: odpowiedz masz w tym temacie - który cieszy się dość dużym zainteresowaniem :)

pozdrawiam


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 19:45

  narodowiec napisał:  

  PogońFaN napisał:  
Wczoraj czytając warszawskie wydanie GW zdziwiłem się i to pozytywnie bo znalazłem w gazecie dodatek " Zachodniopomorskie brama do Europy ". Nie wiem czy ukazał się on również w Szczecinie ale powycinałem i porobiłem skany:)

Teraz taki wniosek na koniec. Myśle, że jeśli będzie tak jak to piszą to Szczecin ma szansę wskoczyć do I ligi miast Polskich, jest duża szansa na wzrost wagi Zachodniopomorskiego jako regionu ważnego dla Polski(teraz jest raczej pomijane ). Ciekawym pomysłem jest lokowanie parków technologicznych w Zachodniopomorskim(zawsze jest to jakis bodziec dla inwestorów, wiecej miejsc pracy, rozbudowana infrastruktura itp.). Szczecin i Zachodniopomorskie ma szanse i perspektywy ale ciekaw jest czy z tego skorzysta.

Mam też kilka pytań do osób mieszkającyjch w Szczecinie:
1) podczas The Tall Ships' Races miasto było zakorkowane?
2) jak wygląda obecnie rynek pracy w Sz-nie, jest problem ze znalezieniem zadawalającej pracy?
3) czy odczuwacie to, że w mieście sie "dużo" dzieje? chodzi mi o budowy, remonty itp :)

Żeby nie było tak kolorowo to trochę ponarzekam:P Kwestie hal sportowych i boisk ze sztuczna nawierzchnią pozostawie bez komentarza bo, u mnie w Nadarzynie(miejscowość pod Warszawą, około 4 km od Pruszkowa:P ) otworzyli właśnie druga hale sportową(obie prezentują sie tak jak ta w Salezjanach na Ku Słońcu bądź lepiej :) w Szkole Podstawowej oprócz odremotnowania starej częsci, wybudowania nowej hali, zbudowali boisko ze sztuczna trawa do piłki nożnej, bieżnie, kort tenisowy a także boisko do siatkówki i koszykówkiinfo o SP
Mogę dodać do tego jeszcze, że w Woli Krakowiańskiej(gdzie uczy moja Mama) np. ilośc osób w czwartych klasach a raczej jednej klasie wynosi 4 osoby a w piątych 6 osób :D i ze względu na tak dużą ilość uczniów budowana jest nowa hala sportowa :) Projekt hali widowiskowo -sportowej uważam za porażke, niedość, że dopiero powstanie za 5 lat to jeszcze ta pojemność. Sprawa Stadionu Pogoni... mniej gadać a więcej działać !!! ( w Warszawie tak samo robią =/ )
Tego posta pisałem ponad dwie godziny(na 6 skanie zawiesił mi się komputer :D :P )
Pozdrawiam

Ps. sorka za rozjechanie forum



Ciekawe tematy poruszyłeś. W Szczecinie rozbudowuja się dzielnice na obrzeżach miasta. Szczególnie Warszewo i Osów gdzie powstaje najwieksze w Polsce osiedle domków jednorodzinnych na bardzo atrakcyjnych terenach (Wzgórza Warszewskie gdzie jest nawet wyciąg narciarski "szczecińska gubałówka").


Myśle, że jest to tendecja ogólnopolska bądź nawet ogólnoświatowa, w Warszawie to samo sie dzieje od dłuższego czasu(tylko, zeby wszystko funckjonowalo dobrze, to miasto sie musi do tego najpierw dostosowac(mam na mysli infrastrukture drogowa - na samą mysl dojechania do Warszawy rano badz popoludniu to mnie kurwica bierze. Tak gigantyczne korki sie tu robia, ze to sie w pale nie miesci ) Do dzis pamietam Gubałówke, bo rozwalilem tam pierwsze sanki mojej siostry :D:D
  Cytat:  

W centrum natomiast dzieje się niewiele ...właściwie to trudno określić co to jest centrum w Szczecinie - jest ono nieatrakcyjne dlatego dużo ludzi wyprowadza sie poza obrzeża miasta gdzie tak jak wspomniałem buduja nowe mieszkania czy osiedla domków jednorodzinnych.


Szczecin od dawna charakteryzuje sie tym,ze ciezko jest zdefiniowac pojecie Centrum...

  Cytat:  
Natomiast wszystko wskazuje na to że rok 2008 i 2009 będzie pewnym przełomem w inwestycjach lokalizowanych w tym mieście. Jesli chodzi o rynek pracy to w skali kraju sam Szczecin i zachodniopomoskie ma dość duże bezrobocie. Wynika to z tego że mało jest tutaj przedsiębiorstw innowacyjnych (jest za to dużo średnich przedsiębiorstw). Im mniej innowacyjnych i im mniejsze zarobki tym mniejsze opłaty z tego tytułu dla miasta, a więc to czego Szczecin teraz oczekuje to podobnych inwestycji do Bridgestone w Stargardzie, chociaz jak dla mnie innowacyjna w zachodniopomorskim powinna byc branża morska tak aby mogła konkurować z innymi potentatami w tej dziedzinie w europie. Parki technologiczne nie rozwiążą problemów tego regionu. Zresztą na zachodzie Europy już sobie zdają sprawe z ich wad co nawet mozna było ostatnio przeczytac w Gazecie Prawnej lub biznesowym dodatku do GW. Trzeba pamiętac że liczba powstawania takich parków też jest ograniczona i UE jest mało elastyczna w polityce lokalizowania tych Parków. Jedynie Anglia mocno trzyma sie kursu związanego z tymi parkami tworząc takzwane Korytarze technologiczne.

Tyle odemnie :)


Spytalem o bezrobocie, poniewaz w Warszawie takie pojecie jak bezrobocie nie istnieje, tu bezrobotni to sa tacy, ktorym poprostu nie chce sie pracowac, chociaz warszawiacy sa tacy, ze np. roznoszenie ulotek jest dla Niego ujma i poprostu woli nie pracowac niz miec tam jakas prace i jakis dochod.
Parki technologiczne moga nie rozwiazac problemow Zach-Pom ale moga je odlozyc w czasie, moze to zgubic urzedasow bo tak jak w
Warszawie platne parkowanie mialo byc krotkoterminowe tak teraz planuja rozszerzyc strefe platnego parkowania o Ochote i Powisle(bo przynosi im to zyski i to nie male ) zamiast szukac rozwiazan do zmniejszenia ruchu samochodowego w scislym centrum


  Cytat:  
PS. ciekawe materiały tutaj zapodałeś w tych skanach - ciesze się że o nas tak piszą!



Zeby to powycinac i zeskanowac to sporo sie nameczylem:) fajnie bylo przeczytac pozytywne rzeczy o Szczecinie( w tym miescie sie urodzilem i mieszkalem 18 lat.
i Zachodniopomorskim w Warszawie :) Jest szansa na to, ze przecietny warszawiak po przeczytaniu tego dodatku mogl troszke zmienic zdanie o miescie i regionie:)


  jankos napisał:  

  PogońFaN napisał:  
1) podczas The Tall Ships' Races miasto było zakorkowane?
3) czy odczuwacie to, że w mieście sie "dużo" dzieje? chodzi mi o budowy, remonty itp :)



1) Impreza była świetnie zorganizowana, większych utrudnień w ruchu nie było. Właściwie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym faktem. Jak się chce to można.
2) Zależy jak na to patrzeć. Generalnie zawsze może dziać się więcej.


  PogońFaN napisał:  
Żeby nie było tak kolorowo to trochę ponarzekam:P Kwestie hal sportowych i boisk ze sztuczna nawierzchnią pozostawie bez komentarza bo, u mnie w Nadarzynie(miejscowość pod Warszawą, około 4 km od Pruszkowa:P ) otworzyli właśnie druga hale sportową(obie prezentują sie tak jak ta w Salezjanach na Ku Słońcu bądź lepiej :) w Szkole Podstawowej oprócz odremotnowania starej częsci, wybudowania nowej hali, zbudowali boisko ze sztuczna trawa do piłki nożnej, bieżnie, kort tenisowy a także boisko do siatkówki i koszykówkiinfo o SP


Z tymi boiskami ma się polepszyć (już teraz budowana jest nowa płyta ze sztuczną nawierzchnią przy Witkiewicza), dodatkowo ma powstać jeszcze kilka kolejnych osiedlowych boisk (inwestycje współfinansowane w ramach programu "Euroboiska").

W kwestii hali się już wypowiadałem, lepiej żeby w ogóle nie powstała.



o budowaniu boisk slyszalem jak jeszcze mieszkalem w Szczecinie czyli ponad 2 lata temu i juz wtey mialo sie polepszyc:)


  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
1) podczas The Tall Ships' Races miasto było zakorkowane?


Z tego co widziałem to nie. Dojazd z prawobrzeża nie był jakoś zbytnio utrudniony. Jedyne kłopoty pojawiły się podczas powrotu ze Świnoujścia do Szczecina po paradzie jednostek

  Cytat:  
2) jak wygląda obecnie rynek pracy w Sz-nie, jest problem ze znalezieniem zadawalającej pracy?


Zależy czego szukasz. Ja szukałem pracy w branży TSL - bez problemu, ofert jest dość sporo. Całkiem ciekawe. Szczególnie to, że region cały czas się rozwija i sytuacja będzie coraz lepsza. Wg mnie mamy realną szansę stać się drugim Wrocławiem :)

  Cytat:  
3) czy odczuwacie to, że w mieście sie "dużo" dzieje? chodzi mi o budowy, remonty itp :)

Chyba tak, bo znajomi narzekają, że trudno przejechać tu i ówdzie, bo rozkopane, albo coś budują. A bardziej poważnie: odpowiedz masz w tym temacie - który cieszy się dość dużym zainteresowaniem :)

pozdrawiam



Chodziło mi o ogól, jednak wiadomo ze sa branze bardziej interesujace i mniej.
co do The Tall Ships' Races - myslalem, ze podczas tej imprezy Szczecin bedzie zajebiscie zakorkowany jednak jak sie okazalo miasto jest w stanie przyjac sporo rzesze turystow i przyjezdnych

Mam jeszcze pytania:
1)przewiduja w Szczecinie budowanie przestrzeni biurowych, mam na mysli biurowce itp?
2)kiedys tam slyszalem o rzekomo powstalej strefie wysokiej zabudowy gdzies kolo placu rodla, po czym wybudowali Galaxy :P taka strefa jest przewidziana na dzien dzisiejszy?
3)sa dalsze koncepcje rozbudowywania starego "nowego" miasta?

Miejmy nadzieje, ze za kilka lat nie bede dalej mowic o Szczecinie "wiocha z tramwajami" :D.Pozdrawiam :)


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 19:59

  PogońFaN napisał:  
o budowaniu boisk slyszalem jak jeszcze mieszkalem w Szczecinie czyli ponad 2 lata temu i juz wtey mialo sie polepszyc:)



Budowy tych boisk są niemal pewne. Żeby nie być gołosłownym ostatnie, które powstały to m.in. na Bezrzeczu i przy szkole podstawowej nr 51. Czekamy na następne.


  PogońFaN napisał:  
Mam jeszcze pytania:
1)przewiduja w Szczecinie budowanie przestrzeni biurowych, mam na mysli biurowce itp?
2)kiedys tam slyszalem o rzekomo powstalej strefie wysokiej zabudowy gdzies kolo placu rodla, po czym wybudowali Galaxy :P taka strefa jest przewidziana na dzien dzisiejszy?
3)sa dalsze koncepcje rozbudowywania starego "nowego" miasta?



Przewertuj kilka ostatnich stron tego tematu - tam masz odpowiedzi.
Co do Podzamcza to plany są, coś się tam buduje ale ze świecą szukać klimatycznych kamieniczek, a o projektach które ostatnio widziałem chciałbym jak najszybciej zapomnieć (nowoczesna zabudowa nadająca się na Łasztownię, czyli tereny przemysłowe). Przykładem odbudowy starego miasta powinno być dla nas Drezno, tylko chyba nikt za bardzo się ku temu nie pali, a szkoda. Jak chcesz poznać szczegóły, zarejestruj się na skajskrejperze.


  PogońFaN napisał:  
Miejmy nadzieje, ze za kilka lat nie bede dalej mowic o Szczecinie "wiocha z tramwajami" :D.Pozdrawiam :)



Idzie ku lepszemu - to nie ulega wątpliwości. Na najbliższe lata wyznaczone są strategiczne inwestycje, które mogą odmienić to miasto, byle wszystkie udało się zrealizować, a będzie dobrze.

Ostatnio edytowany przez: jns, 1 listopada 2007, 20:12 [2 raz(y)]


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 20:19

  PogońFaN napisał:  

Mam jeszcze pytania:
1)przewiduja w Szczecinie budowanie przestrzeni biurowych, mam na mysli biurowce itp?
2)kiedys tam slyszalem o rzekomo powstalej strefie wysokiej zabudowy gdzies kolo placu rodla, po czym wybudowali Galaxy :P taka strefa jest przewidziana na dzien dzisiejszy?
3)sa dalsze koncepcje rozbudowywania starego "nowego" miasta?

Miejmy nadzieje, ze za kilka lat nie bede dalej mowic o Szczecinie "wiocha z tramwajami" :D.Pozdrawiam :)



Jest studium kompozycyjne Szczecina opracowane pół roku temu przez architektów: prof. Marzęckiego, dr Klarę Czyńską i dr Pawła Rubinowicza. Zdaje się że to co oni zrobili jest to nowatorska rzecz w skali kraju. Chyba jako pierwsi spośród wszystkich miast w Polsce sporządzili makiete Szczecina w trójwymiarze. Makieta jest dużym ułatwieniem dla architektów. Jest w niej przewidziane to gdzie może powstawać zabudowa wysoka i w których miejscach i obszarach Szczecina należałoby zamykać osie kompozycyjne uzupełniając np ubytki. Np jednym z takich miejsc w Szczecinie gdzie te osie sa niezamknięte to jest teren przy teatrze Kana wzdłuż Trasy Zamkowej gdzie brakuje znacznej częśi zabudowy czteropiętrowej - w tym studium kompozycyjnym jest jeszcze więcej rzeczy, ale już nie chce wymieniać wszystkich.

Co do biurowców to te Szczecinowi sa bardzo potrzebne ponieważ dużo firm odchodzi z kwitkiem, bo niema u nas powierzchni biurowych na wynajem, dlatego też developerzy interesują się Szczecinem szczególnie i tutaj zamierzają przeprowadzac inwestycje. Niestety to że chcą lokowac tu inwestycje to jest też wynik tego że jest tutaj tania siła robocza.


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 20:31
Z nowszych inwestycji warto dodać, że konkretna inwestycja jest przeprowadzana w porcie Szczecin gdzie buduje się nowoczesny terminal kontenerowy i nie tylko zresztą...

Obrazek jpg wstawiony na forum

I to jeszcze jedna z fajniejszych rzeczy które ostatnio powstały w Szczecinie :)

Obrazek jpg wstawiony na forum

...taki skandynawski klimat tej budowli i nadbrzeża.


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 20:46
A mnie marzy się aby w Szczecinie przykładem choćby Krakowa, wprowadzić tramwaje wodne, odnowić "Wenecję". Jednym słowem nadać miastu morski niestety zapomniany już charakter...


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7525 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 21:38

  narodowiec napisał:  


I to jeszcze jedna z fajniejszych rzeczy które ostatnio powstały w Szczecinie :)

Obrazek jpg wstawiony na forum

...taki skandynawski klimat tej budowli i nadbrzeża.



Z czego słyszałem, budyneczek zbudowany z prywatnych środków, bez pomocy miasta...
To chyba coś takiego jak na lotniskach wieża kontrolna.
Może ktoś lepsze info posiada:>


Z daleka nie będzie widać.
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 21:51
Mam pytanie do Narodowca na temat tego największego w Polsce osiedla domków jednorodzinnych na Osowie mógłbys podać jakieś szczegóły - jak termin realizacji, ceny, adres www itp.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
Marynarzyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6250 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 22:00
Nie na Osowie tylko na Warszewie.Osiedle nazywa sie Dolina Siedmiu Mlynow


POGOŃ & LEGIA
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/11/2007 22:50

  Marynarzyk napisał:  
Nie na Osowie tylko na Warszewie.Osiedle nazywa sie Dolina Siedmiu Mlynow



Nie na Warszewie tylko na Osowie a dokładniej w skrajnych granicach Osowa (chociaż mała część osiedla tuż za działkami "Odnowa" jest już raczej w granicach warszewa), natomiast dojazd jest od Warszewa no i też da się dojechac od osowa ale droga nad puszczą jest w fatalnym stanie wiec nie polecam ;) . ...zresztą prosze spojrzec na mape i sie zorientowac gdzie sa granice osow3a a gdzie warszewa i gdzie dokladnie nowe osiedle sie buduje :) mapka www

Osiedle jest bardzo ładne, spacerowałem tam miesiąc temu. Fajne uliczki i domki. osiedle www Jeszcze nie jest w całości wybudowane ale lada moment zakończą inwestycje, w zasadzie chyba szybciej niż planują :)

Rozmawiałem też z kierownikiem tej budowy i mówił że generalnie budują najtańszymi materiałami zresztą jak to na większości tego typu budów :) Holender który to buduje będzie też miał nie lada problemy poniewaz zasypał jedno z żródeł rzeki Osówki (zreszta wytknęła mu to Rada Osiedla Osów) za co grozi mu konkretna kara! Mimo wszystko fajnie że tam coś powstaje, zresztą spedziłem tam dzieciństwo i pamiętam jak na tych polach jeszcze były słynne PGRy :)

Ostatnio edytowany przez: IS, 2 listopada 2007, 01:41 [7 raz(y)]


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/11/2007 15:25
Wiedzialem, ze zapomnialem o cos zapytac:/ z tego co kojarze to byly jakies plany przebudowy Lodogryfu(narazie wymienieli bandy?)cos sie ruszylo w tej kwestii???
Moim zdaniem Szczecinowi brakuje lodowiska z ktorego bedzie mozna korzystac caly rok a czesto bywa tak, ze nawet w zimie nie mozna skorzystac z lodowiska np. deszcz.(nie mam tu na mysli siebie, bo ja w kazda pogode jezdzilem:p ale sporo moich znajomych odpuszczalo lyzwy ze wzgledu na pogode podobnie jak gro innych ludzi )
Wiem, ze istnieje tez lodowisko na Gubalówce ale jak je zobaczylem to dalem sobie spokoj:P

Ps. Narodowiec, Malcoolm, Jankos - dzieki za odpowiedzi na pytania:)

Ostatnio edytowany przez: Ambasador, 2 listopada 2007, 15:35 [1 raz(y)]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Święty
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6854 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/11/2007 15:55
PogońFan, nie miałbyś nic przeciwko, żebym wrzucił Twoje skany na ScyCraperCity? Bo prosiło parę osób, a moja gazeta została wyrzucona :/

EDIT : Już nieaktualne, inaczej to rozwiązałem :)

Ostatnio edytowany przez: Święty, 2 listopada 2007, 17:44 [2 raz(y)]


Choć na świecie wiele klubów jest
I może lepsze są i sława większa jest
My w Szczecinie mamy taki klub
Któremu serca oddaliśmy już...
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/11/2007 19:05

  Kevin_007 napisał:  
PogońFan, nie miałbyś nic przeciwko, żebym wrzucił Twoje skany na ScyCraperCity? Bo prosiło parę osób, a moja gazeta została wyrzucona :/

EDIT : Już nieaktualne, inaczej to rozwiązałem :)



jak to rozwiazales???

Moglibyscie mi tutaj zapodac linkami z tematami Szczecina na SkyCraper'erze??? niestety mam ograniczony dostep do neta i nie mam czasu poszukac a z tego co widzialem to ciekawe rzeczy mozna przeczytac.

Pozdrawiam


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/11/2007 19:52

  PogońFaN napisał:  

  Kevin_007 napisał:  
PogońFan, nie miałbyś nic przeciwko, żebym wrzucił Twoje skany na ScyCraperCity? Bo prosiło parę osób, a moja gazeta została wyrzucona :/

EDIT : Już nieaktualne, inaczej to rozwiązałem :)



jak to rozwiazales???

Moglibyscie mi tutaj zapodac linkami z tematami Szczecina na SkyCraper'erze??? niestety mam ograniczony dostep do neta i nie mam czasu poszukac a z tego co widzialem to ciekawe rzeczy mozna przeczytac.

Pozdrawiam



Jest tego od groma, podam najbardziej popularne na ten moment.


[Szczecin & przedmieścia] Nowości i zapowiedzi

[Szczecin & przedmieścia] Wieści z budowy

JWC

GBP

Podzamcze

Nowy stadion

Modehpolmo


Porcja pierwsza. Miłej lektury okularki


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6425 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/11/2007 10:50

  ZetPe napisał:  

  narodowiec napisał:  


I to jeszcze jedna z fajniejszych rzeczy które ostatnio powstały w Szczecinie :)

Obrazek jpg wstawiony na forum

...taki skandynawski klimat tej budowli i nadbrzeża.



Z czego słyszałem, budyneczek zbudowany z prywatnych środków, bez pomocy miasta...
To chyba coś takiego jak na lotniskach wieża kontrolna.
Może ktoś lepsze info posiada:>




Narodowiece gdzie to jest dokladnie i posiadasz wieksze info na ten temat ?


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7100 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/11/2007 11:37
To może ja wyręczę narodowca... ;)

Stacja pilotowa


Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7189 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/11/2007 15:18

  narodowiec napisał:  

  Marynarzyk napisał:  
Nie na Osowie tylko na Warszewie.Osiedle nazywa sie Dolina Siedmiu Mlynow



Nie na Warszewie tylko na Osowie a dokładniej w skrajnych granicach Osowa (chociaż mała część osiedla tuż za działkami "Odnowa" jest już raczej w granicach warszewa), natomiast dojazd jest od Warszewa no i też da się dojechac od osowa ale droga nad puszczą jest w fatalnym stanie wiec nie polecam ;) . ...zresztą prosze spojrzec na mape i sie zorientowac gdzie sa granice osow3a a gdzie warszewa i gdzie dokladnie nowe osiedle sie buduje :) mapka www

Osiedle jest bardzo ładne, spacerowałem tam miesiąc temu. Fajne uliczki i domki. osiedle www Jeszcze nie jest w całości wybudowane ale lada moment zakończą inwestycje, w zasadzie chyba szybciej niż planują :)

Rozmawiałem też z kierownikiem tej budowy i mówił że generalnie budują najtańszymi materiałami zresztą jak to na większości tego typu budów :) Holender który to buduje będzie też miał nie lada problemy poniewaz zasypał jedno z żródeł rzeki Osówki (zreszta wytknęła mu to Rada Osiedla Osów) za co grozi mu konkretna kara! Mimo wszystko fajnie że tam coś powstaje, zresztą spedziłem tam dzieciństwo i pamiętam jak na tych polach jeszcze były słynne PGRy :)



Jesteś pewien że inwestycja jest w końcowej fazie bo na ich stronie internetowej jest napisane że budowa rozpoczęła się w 2004 roku ale na google earth jest tam tylko puste pole a google earth jest datowany na 2007


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2007 10:41

  Scarface napisał:  

  narodowiec napisał:  

  Marynarzyk napisał:  
Nie na Osowie tylko na Warszewie.Osiedle nazywa sie Dolina Siedmiu Mlynow



Nie na Warszewie tylko na Osowie a dokładniej w skrajnych granicach Osowa (chociaż mała część osiedla tuż za działkami "Odnowa" jest już raczej w granicach warszewa), natomiast dojazd jest od Warszewa no i też da się dojechac od osowa ale droga nad puszczą jest w fatalnym stanie wiec nie polecam ;) . ...zresztą prosze spojrzec na mape i sie zorientowac gdzie sa granice osow3a a gdzie warszewa i gdzie dokladnie nowe osiedle sie buduje :) mapka www

Osiedle jest bardzo ładne, spacerowałem tam miesiąc temu. Fajne uliczki i domki. osiedle www Jeszcze nie jest w całości wybudowane ale lada moment zakończą inwestycje, w zasadzie chyba szybciej niż planują :)

Rozmawiałem też z kierownikiem tej budowy i mówił że generalnie budują najtańszymi materiałami zresztą jak to na większości tego typu budów :) Holender który to buduje będzie też miał nie lada problemy poniewaz zasypał jedno z żródeł rzeki Osówki (zreszta wytknęła mu to Rada Osiedla Osów) za co grozi mu konkretna kara! Mimo wszystko fajnie że tam coś powstaje, zresztą spedziłem tam dzieciństwo i pamiętam jak na tych polach jeszcze były słynne PGRy :)



Jesteś pewien że inwestycja jest w końcowej fazie bo na ich stronie internetowej jest napisane że budowa rozpoczęła się w 2004 roku ale na google earth jest tam tylko puste pole a google earth jest datowany na 2007



Musiałbyś sam zobaczyć co tam jest. Ewentualnie moge zrobić fotki któregoś dnia i tutaj zamieścić. Mam nadzieję że pod koniec 2008 roku już sie z wszystkim uporają na tej budowie, bo domki stoją już od ogórdków działkowych "Odnowa", aż do samej puszczy (niektóre w stanie surowym), jedynie na większości tego nowego osiedla to brak dobrej infrastruktury jak jezdnie czy chodniki!


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005