Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 15:09

  Radziu napisał:  
Nie wiem czemu wszyscy czepiają się centrów handlowych? A niech powstanie ich dwa razy tyle co teraz. Dla konsumenta to jest przecież korzystne, że powstaje więcej sklepów. Nie są to oczywiście priorytetowe budynki dla Szczecina, jednak gwarantują jakieś tam zagospodarowanie przestrzeni miejskiej. Dodatkowo te "głupie" centra handlowe gwarantują jakąś tam pracę dla iluś ludzi (Kaskada, największa obecnie szczecińska budowa).



Suuuper a ceny w nich z kosmosu nie mówiąc o tym,że zarobki na poziomie 600zł.Najłatwiej postawić budy handlowe i szczycić się,że tworzą się miejsca pracy.


christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7953 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 15:15

  Vega napisał:  
A co bedzie z dawnym turzynem? Beda dalej handlowac na parkingu?
Odchodzac od tematu- jadles te paszteciki mrozone? Co z nimi jest nie tak...wkoncu robione w tym samym miejscu...:>




Paszteciki są całkiem niezłe. Nie kupowałem jeszcze mięsnych ale z serem i z kapustą są dobre. Oczywiście należy je podgrzewać w jakimś opiekaczu, a nie w mikrofali.


Dziękuję :)
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 15:17

  szpadel_85 napisał:  

Suuuper a ceny w nich z kosmosu nie mówiąc o tym,że zarobki na poziomie 600zł.Najłatwiej postawić budy handlowe i szczycić się,że tworzą się miejsca pracy.



czasy pracy za 600 zl juz sie dawno skonczyly.

I tak u nas mało marketów jest: http://www.mmszczecin.pl/21872/2009/1/13/szczecin-miastem-marketow?districtChanged=true


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 15:19

  malcoolm napisał:  

  szpadel_85 napisał:  

Suuuper a ceny w nich z kosmosu nie mówiąc o tym,że zarobki na poziomie 600zł.Najłatwiej postawić budy handlowe i szczycić się,że tworzą się miejsca pracy.



czasy pracy za 600 zl juz sie dawno skonczyly.



W kerfurze na pół etatu po roku na urlopowym kumpela dostała 600zł,normalnie wyciąga 850.Podobno to normalka.Co do marketów to jeśli nic innego nie powstaje w mieście,tylko czyta się,że powstaje kolejne centrum handlowe to nie ma co się dziwić opiniom,że jesteśmy miastem marketów.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7304 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 17:53

  Radziu napisał:  
Nie wiem czemu wszyscy czepiają się centrów handlowych?


bo w tym miescie nic innego praktycznie nie powstaje. w innych miastach tez buduja centra handlowe ale nie zapominaja o innych rzeczach. a u nas o tym elemencie od dawna ktos nie pamieta. gdzie jest aquapark? gdzie porzadny stadion? co z hala? czemu do kurwy nedzy zadna wladza nie wezmie sie za remont basenu na Pogoni? nie kazdego stac na to (albo czasu brakuje) zeby w lecie jechac sobie z rodzina nad morze czy na lagune. basen lezy odlogiem od ponad 15 lat, przy takiej zajebistej lokalizacji (osiedle przyjazni, kaliny, pogodno) i dobrym dojezdzie (2 tramwaje i 2 autobusy bardzo blisko) rzecz nie do pomyslenia. a tak rozrywka dla przecietnego szczecinianina jest pojscie do galaxy (nawet legendarne miejsce spotkan pod grzybem na bramie portowej rozjebali i teraz strasza tam ploty wokol terenu...). chujnia i tyle. a co do pracy w tych centrach. mysle ze byli stoczniowcy, np. spawacze z kilkunastoletnim stazem w zawodzie chetnie pojda do marketu na kase albo palety rozladowywac:D prawda jest taka, ze coraz wiecej ludzi nie stac na rzeczy ze sklepow z centrów handlowych(nawet przy tych ich "wielkich" przecenach). zamiast kolejnej galerii handlowej dopusciliby w koncu do powstania Decathlona. jakis czas temu byla wizja nawet 2 sklepow na lewo- i prawobrzezu. pomysl chyba upadl bo cisza jak makiem zasial....

co do solarisow: fajne one sa ale ich projektanci dyskryminują wysokie osoby:)

Ostatnio edytowany przez: tribu, 15 września 2010, 22:16 [1 raz(y)]


100% PD
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5431 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 21:09
Chyba pasuje:

Nowe solarisy już w Szczecinie. Niskopodłogowe i superekologiczne [zdjęcia]

Chłystek! Co? Wybory! ;)


PS> malcoolm, błagam pozbądź się tego krzystkowego pseudoherbu/loga, które jest symbolem upadku w okresie prezydentury platformowego el'presidente.
Z wyrazami szacunku. Ja. ;)


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7239 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 21:47
Krzystek platformersem? Przecież za to, że miał własne zdanie i jaja wyjebali go ze swoich szeregów



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7320 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2010 23:15
A teraz się przed nimi korzy żeby go wystawili bo sam tyle poparcia nie będzie miał. Z nimi zresztą też. Dla mnie stracił szacunek wszystkimi tymi kręceniami związanymi ze stadionem i darowizną po szpitalu dla Kościoła.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6397 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/09/2010 13:02

  Jeran napisał:  



To żadna nowość. Nie od dziś wiadomo że Solarisy miały przyjechać przecież od dawna trwa u nas wymiana taboru autobusowego. Umowy dawno były podpisane. Sukcesywnie po prostu przyjeżdżają nowe autobusy. Nie wydaje mi się że to jest element kampanii wyborczej Krzystka. Przynajmniej nie dla mnie. Bo jest to nie jako wymuszone aby inwestować w nowy tabor. Druga sprawa, że nie ma się specjalnie czym tu chwalić. Solarisy są bardzo awaryjne wielu ludzi ma o nich już wyrobione zdanie. Są nowe i tańsze od konkurencji to fakt, ale więcej powiedzieć o nich w superlatywach nie da się. Kolega po szalu który jeździ tymi autobusami mówi ze 100 razy lepsze jest nasze poczciwe VOLVO, mimo że ma wysoką podłogę (w SPAK mają mniej szyb niż w SPAD przez co w lato jest w nich duchota)i pewnie parę mankamentów by się jeszcze znalazło.

Wczoraj dzwonił do mnie bodajże CEBOS. Przeprowadzają ankiety. Dużo pytań o Krzystka. Chodzi o sport, komunikacje, promocje miata, inwestycje miejskie, infrastrukturę drogową odpowiednio trzeba podać ocenę. Może też będą do Was dzwonić.


  Tribu napisał:  
[...]czemu do kurwy nedzy zadna wladza nie wezmie sie za remont basenu na Pogoni? nie kazdego stac na to (albo czasu brakuje) zeby w lecie jechac sobie z rodzina nad morze czy na lagune. basen lezy odlogiem od ponad 15 lat, przy takiej zajebistej lokalizacji (osiedle przyjazni, kaliny, pogodno) i dobrym dojezdzie (2 tramwaje i 2 autobusy bardzo blisko) rzecz nie do pomyslenia. [...]



z czego mi wiadomo basen idzie do rozbiórki. Wieża nad basenem ma być rozebrana oraz budynek przy basenie (stara siedziba klubu)

Ostatnio edytowany przez: Rch., 16 września 2010, 13:07 [1 raz(y)]


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Paulvanday
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7159 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/09/2010 13:54

  tribu napisał:  

  Radziu napisał:  
Nie wiem czemu wszyscy czepiają się centrów handlowych?


bo w tym miescie nic innego praktycznie nie powstaje. w innych miastach tez buduja centra handlowe ale nie zapominaja o innych rzeczach. a u nas o tym elemencie od dawna ktos nie pamieta. gdzie jest aquapark? gdzie porzadny stadion? co z hala? czemu do kurwy nedzy zadna wladza nie wezmie sie za remont basenu na Pogoni? nie kazdego stac na to (albo czasu brakuje) zeby w lecie jechac sobie z rodzina nad morze czy na lagune. basen lezy odlogiem od ponad 15 lat, przy takiej zajebistej lokalizacji (osiedle przyjazni, kaliny, pogodno) i dobrym dojezdzie (2 tramwaje i 2 autobusy bardzo blisko) rzecz nie do pomyslenia. a tak rozrywka dla przecietnego szczecinianina jest pojscie do galaxy (nawet legendarne miejsce spotkan pod grzybem na bramie portowej rozjebali i teraz strasza tam ploty wokol terenu...). chujnia i tyle. a co do pracy w tych centrach. mysle ze byli stoczniowcy, np. spawacze z kilkunastoletnim stazem w zawodzie chetnie pojda do marketu na kase albo palety rozladowywac:D prawda jest taka, ze coraz wiecej ludzi nie stac na rzeczy ze sklepow z centrów handlowych(nawet przy tych ich "wielkich" przecenach). zamiast kolejnej galerii handlowej dopusciliby w koncu do powstania Decathlona. jakis czas temu byla wizja nawet 2 sklepow na lewo- i prawobrzezu. pomysl chyba upadl bo cisza jak makiem zasial....

co do solarisow: fajne one sa ale ich projektanci dyskryminują wysokie osoby:)




Nic dodac ,nic ujac !!


Szczecin moim miastem,Pogon moim zyciem
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6450 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/09/2010 14:30
Tribu, a czy to wina właścicieli centrów handlowych i innych developerów, że w Szczecinie nic nie powstaje? To raczej wina Naszych włodarzy. Wiadomym jest, że każdego z Nas to wkurwia, że budują się markety, ale nikt prywatny nie wyrzuci tyle hajsu

Drugie primo, odnośnie pracy, to nie chodzi o to ile ludzie zarabiają w tych marketach, ale ile ludzie zarobią na budowie itp. itd. Poza tym, każdy ma wybór. Jak nie chce pracować w markecie, bo za mało zarabia to jego sprawa. Przymusu nie ma.

Odnośnie cen, że niby w Galaxy i marketach jest tak drogo, to zapraszam na wycieczkę do Nich w niedziele. Popyt kształtuje podaż, z tego względu jeżeli ktoś chce budować market i ma na niego kasę niech buduje. Jak będzie ich za dużo to będą je zamykali i tyle.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7304 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/09/2010 14:51

  Radziu napisał:  
1. Tribu, a czy to wina właścicieli centrów handlowych i innych developerów, że w Szczecinie nic nie powstaje? To raczej wina Naszych włodarzy. Wiadomym jest, że każdego z Nas to wkurwia, że budują się markety, ale nikt prywatny nie wyrzuci tyle hajsu
2. Drugie primo, odnośnie pracy, to nie chodzi o to ile ludzie zarabiają w tych marketach, ale ile ludzie zarobią na budowie itp. itd. Poza tym, każdy ma wybór. Jak nie chce pracować w markecie, bo za mało zarabia to jego sprawa. Przymusu nie ma.
3. Odnośnie cen, że niby w Galaxy i marketach jest tak drogo, to zapraszam na wycieczkę do Nich w niedziele. Popyt kształtuje podaż, z tego względu jeżeli ktoś chce budować market i ma na niego kasę niech buduje. Jak będzie ich za dużo to będą je zamykali i tyle.


1. A czy ja mówię/piszę, że jest inaczej? Dla mnie to wygląda tak: władze nie mając chęci/pomysłu na przyciągnięcie, że tak powiem porządnych inwestorów idą na łatwiznę i coraz to nowsze atrakcyjne tereny dają pod inwestycje typu market/galeria handlowa czy jak jakiś czas temu było z tym Opus Deiem i terenami gdzieś w centrum (nie wiem czy to do skutku doszło w końcu ale chyba tak). Żeby coś zrobić dobrze to trzeba tego chcieć. A chęci brak (patrz np. Pedros Cup). Przy naszej lokalizacji blisko granicy z Niemcami i w sumie niedaleko morza potencjał jest wykorzystany w stopniu co najwyżej minimalnym.... Ja się pytam: czemu u nas jeszcze nie ma Decathlona czy Ikei??:) (zaraz ktoś napisze, że to też markety - ale branżowe i inne niż te co ich mamy pełno u nas, sklepu typu Decathlon u nas ewidentnie brakuje - drogi Dyskobol nie ma praktycznie żadnego dużego konkurenta).
2. Mi chodziło bardziej o to, że człowiek spawający w stoczni przez 20-30 lat raczej się nie przestawi na siedzenie na kasie w markecie, bycie fryzjerem czy manikurzystą:)
3. Wiem co się dzieje w Galaxy w niedziele bo tam kiedyś pracowałem i zawsze mnie dziwiło, że np. w maju, w piękny słoneczny dzień ludzie idą do centrum handlowego zamiast na spacer na Błonia, nad Odrą czy jeszcze w 1500 innych miejscach. Co ciekawe większość ludzi jak wchodziła z pustymi rękami tak wychodziła - na spacer tam przyszli? Galaxy - swego rodzaju obiekt kultu religijnego czy co??
Jeszcze na koniec. Byłem jakiś czas temu w Kołobrzegu i oglądałem ten kompleks sportowy, który na przestrzeni ostatnich lat powstał i nadal jest rozbudowywany: zdjęcie. Czemu u nich potrafią skołować kasę na taką inwestycję i ją zrealizować a u nas nie?:)Tu więcej o kompleksie w Kołobrzegu


100% PD
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6450 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/09/2010 15:25
Pierwsze primo zgadzam sie z Tobą tribu. Ale to wina miasta, a nie prywatnych firm.

Drugie primo, nie do tego dążę. Chodzi mi bardziej o to, że budowy na przykład CH wpływają korzystnie na miasto bo dają pracę ich mieszkańcom. Odnośnie stoczniowców to nawet nie starajmy się poruszać tego tematu, bo zaraz zrobi się taki offtop, że dziękuję.

Trzecie primo zgadzam się, po co ludzie tam chodzą tak często. Ale nikt nie może ich zmuszać do wybierania innego "trybu" życia.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7304 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/09/2010 20:06
zapomniałem jeszcze dodać wcześniej. w sprawie hipermarketów jestem wielkim zwolennikiem modelu amerykańskiego czyli: spieprzać na obrzeża i nie zajmować miejsca w centrum innym inwestycjom:) I u nas w niektórych miejscach fajnie to wygląda. Prawobrzeże jest świetnie zrobione pod tym względem, na Lewobrzeżu Auchan, Ster, Carrefour i Tesco na Mieszka też dają radę. Natomiast z resztą szału nie ma. Można było te tereny lepiej wykorzystać. Ale z drugiej strony mamy przykład Grzybka. Lokalizacja świetna ale w przetargu gamonie wybrały takiego patałacha, przez którego teraz Brama Portowa straszy, po stronie MakKwaka też na razie nic się nie dzieje. Następnym przykładem może być budynek niedaleko LO IX. Też został sprzedany jakiemuś cieciowi, do którego teraz nawet dotrzeć nie można i z nieruchomością nic nie można zrobić. Kto to wybiera zwycięzców tych przetargów? A i jeszcze jedno moje przemyślenie. W kilku większych miastach w Polsce byłem i w żadnym nie widziałem żeby w centrum było tyle ogródków działkowych na atrakcyjnych terenach. Szczecin pod tym względem jest zdecydowanym liderem. Działeczki na Pogoni, na 26 Kwietnia przy Polibudzie "w krzakach", trójkąt Taczaka-Derdowskiego-Witkiewicza, Przedłużenie Boh. Warszawy do Mieszka po drugiej stronie akademików itp. Gruba kasa leży na tych terenach;)


100% PD
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/09/2010 17:42
300 baniek kredytu dla Miasta - kiełbasa wyborcza, czy może realizacja zapowiedzi sprzed 1,5 roku?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
RJP.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5088 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/09/2010 17:45
większosc z tego zapewne pójdzie na naszych szanownych panów polityków ! crazy


Granatowo - Bordowa Emigracja!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/09/2010 18:32

  RJP. napisał:  
większosc z tego zapewne pójdzie na naszych szanownych panów polityków ! crazy


wiesz coś, czy po prostu tak pierdolisz?

z komentarzy
  Cytat:  
"Budowa szkoły na terenie osiedla Warszewo"

Inwestycja w jest w realizacji.

"Budowa międzyszkolnego ośrodka sportowego Euroregionalne Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej"

Nie wiem, jak tutaj jest z realizacją. Jak ktoś wie, to niech napisze.

"Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów,"

Kolejny etap aktualnie jest w realizacji - wystarczy spojrzeć co się dzieje naprzeciw Dworca Głównego.

"Budowa ogrodu botanicznego „Syrenie Stawy” w Szczecinie,"

Nie wiem.. Pytanie jak wyżej.

"Gospodarka mieszkaniowa – uzbrojenie terenów,"

Nie wiem.. Pytanie jak wyżej.

"Ogólnomiejska hala widowiskowo-sportowa przy ul. Szafera w Szczecinie (kolejny kredyt na ten cel, taka sama sytuacja jak ze szkołą na Warszewie),"

Czekamy na oficjalne wyłonienie wykonawcy. Przetarg został już zakończony i jak tylko zostanie podpisana umowa, inwestycja ruszy.

"Przebudowa odkrytego basenu 50m na krytą pływalnię 50m w Szczecinie,"

Inwestycja prawie zakończona

"Moje boisko – Orliki 2012,"

Nawet nie chce mi się liczyć, ile tych Orlików już w Szczecinie powstało;)

"Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie dla potrzeb sportu i rekreacji,
Program przebudowy i modernizacji osiedlowych i dzielnicowych centrów sportu i
rekreacji,"

Tutaj przetarg chyba niedługo ruszy, choć nie bardzo się w tym orientuję. Jak ktoś będzie wiedział więcej, niech pisze.

"Muzeum Techniki i Komunikacji,"

18 października oficjalne otwarcie!!! Inwestycja praktycznie zakończona!!!

"Zagospodarowanie Lotniska Szczecin – Dąbie i terenów leżących w sąsiedztwie,"

Lotnisko a Struga to dwie różne rzeczy. Przetarg na dokumentację dla lotniska był już ogłoszony, a sama przebudowa ma ruszyć w przyszłym roku. Tak więc w tym przypadku wszystko idzie zgodnie z planem.

"Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie – ul. Struga,"

Tutaj w końcu się udało! Przetarg już dawno ogłoszony. Teraz czekamy na wyniki i na start robót!

"Przebudowa ul. Autostrada Poznańska – etap IV – budowa ronda w ciągu ul. Morwowej,"

Tutaj roboty już trwają od jakiegoś czasu.

"Modernizacja skrzyżowania ulic: Niepodległości, Obr. Stalingradu łącznie z przebudową Al. Niepodległości i Pl. Żołnierza,"

Przetarg niedługo rusza.

"p. Przebudowa ulic Niemierzyńskiej, Arkońskiej, Spacerowej do Al. Wojska Polskiego"

Tutaj czekamy na wyniki przetargu na roboty w etapie I i II. Przetarg już dawno ogłoszony i roboty pewnie się zaczną w tym roku.

"– etap I
Trasa Północna,"

Roboty trwają!

"Modernizacja ul. Dąbska, Zoologiczna, Niedźwiedzia,"

Przyznam się bez bicia, że nie wiem, na jakim etapie jest modernizacja tego ciągu. W każdym razie mam nadzieję, że jak najszybciej zostanie ogłoszony przetarg na budowę.

"Budowa kładek dla pieszych w ciągu ul. Gdańskiej."

Przetarg już dawno ogłoszony i czekamy na roboty budowlane:)



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
RJP.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5088 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/09/2010 18:59
te swoje pytanie kieruj do polityków.


Granatowo - Bordowa Emigracja!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7448 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/09/2010 05:26
Kredyt na 300 mln wczoraj przegłosowany na TAK + dodatkowe zmiany w budżecie na 2011 Znowu mniej kasy na teren lotniska w Dąbiu...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6957 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/09/2010 12:06

  malcoolm napisał:  
Kredyt na 300 mln wczoraj przegłosowany na TAK + dodatkowe zmiany w budżecie na 2011 Znowu mniej kasy na teren lotniska w Dąbiu...



Tylko szkoda, że Krzystek zadłuża Szczecin na maksymalny poziom. Bodajze w 2015 dlug ma wyniesc 59,8 %. Podrzuca okrutna swinie sobie lub nastepcy. W przypadku przekroczenia progu 60 % długu natychmiastowo trzeba w kolejnym roku robic budzet bez deficytu.
Zamiast szukac innych zrodel dochodow - przyciagnac inwestorow, uzbroic dzialki pod budownictwo mieszkaniowe, by Szczecinianie nie wyprowadzali sie pod Szczecin, to on woli wziac ogromny kredyt.


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005