Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6451 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/11/2010 17:36
Malcoolm, serio uważasz, że ta inicjatywa przetrwa? Nie uważasz, ze jest to zagranie pod publiczkę z którego nasi włodarze nigdy nie zostaną rozliczeni, o do tego czasu włodarze zmienią się parę razy?


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/11/2010 12:04
Czy ktos sie orientuje kiedy ruszy Burger King i H&M w CH Piast / wkrotce Molo?


Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 8325 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/11/2010 12:07

  Marcin_ napisał:  
Czy ktos sie orientuje kiedy ruszy Burger King i H&M w CH Piast / wkrotce Molo?



Info


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/11/2010 12:08
Wlasnie chcialem napisac, ze juz znalazlem info.


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2010 10:09

  szpadel_85 napisał:  

  Radziu napisał:  

  malcoolm napisał:  
Floating Arena - wygrała propozycja Daniela Trzepacza

Tak będzie nazywał się nasz basen olimpijski.



Ciekawi mnie czy nazwa będzie zminiona jak cała idea Floating Garden zginie...



Jak słyszę ciągle te floating to mnie wykręca,się Trzepacz wysilił z nazwą.



"Brawo kurwa" ja myślałem że to basen a nie arena eek?
...w z angielszczeniu i amerykanizowaniu jakichkolwiek nazw to jesteśmy niestety mistrzami... oczy


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7219 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2010 10:27
Nazwa musi być medialna na całą Europę, w końcu organizujemy ME w pływaniu i dla obcokrajowców nazwa "Floating Arena" jest łatwiejsza do przełknięcia niż "Basen im. Harcerzy Wszechpolskich Pomorza Zachodniego" czy coś w ten deseń. Sam głosowałem Na Pomerania Arena (jeśli już miała być ta arena w nazwie to chociaż z elementami kulturowo-historycznymi). Wygrał zasrany Flołten Garden niestety :(


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2010 10:38

  Pogoniarz73 napisał:  
"Brawo kurwa" ja myślałem że to basen a nie arena eek?
...w z angielszczeniu i amerykanizowaniu jakichkolwiek nazw to jesteśmy niestety mistrzami... oczy


To byłeś w błędzie - widzisz, człowiek się uczy czegoś codziennie. Zobacz sobie jak nazywają się inne baseny w Europie, sprawdź obecne znaczenie słowa "arena" (nie tylko w słowniku PWN) itd :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2010 12:31
Nie ma to jak kompetentni ludzie w UM.. ;P

Widać po otwarciu Oxygena że Litwiński już uważa się za prezydenta..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7536 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2010 21:04
Nie wiedzialem do konca gdzie zapytac, niech bedzie tutaj.
Czy ktos zna historie kwartalu w centrum miasta, w ktorym miesci sie Deptak Boguslawa? Chodzi mi o to, do ktorego roku ulica byla przejezdna, czy ludzie normalnie mieszkali w tych kamienicach, jak i dlaczego ich wyeksmitowano, dlaczego to wyglada tak jakby dostali 5 minut na spakowanie rzeczy i wypierdalac itd. Widac, ze cos sie dzieje, kamienice sa odnawiane acz jeszcze naprawde dluuuga droga pozostala do zakonczenia wszystkiego. Jak to w ogole jest mozliwe, ze w centrum miasta jest tyle pustych kamienic? Wyglada to tak, jakby lekka reka tysiac osob stracilo mieszkania, dziwne na maksa.
Od razu powiem, ze nie jest mi to potrzebne do zadnej pracy, z czystej ciekawosci pytam.


Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7648 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2010 21:34

  Marcin_ napisał:  
Nie wiedzialem do konca gdzie zapytac, niech bedzie tutaj.
Czy ktos zna historie kwartalu w centrum miasta, w ktorym miesci sie Deptak Boguslawa? Chodzi mi o to, do ktorego roku ulica byla przejezdna, czy ludzie normalnie mieszkali w tych kamienicach, jak i dlaczego ich wyeksmitowano, dlaczego to wyglada tak jakby dostali 5 minut na spakowanie rzeczy i wypierdalac itd. Widac, ze cos sie dzieje, kamienice sa odnawiane acz jeszcze naprawde dluuuga droga pozostala do zakonczenia wszystkiego. Jak to w ogole jest mozliwe, ze w centrum miasta jest tyle pustych kamienic? Wyglada to tak, jakby lekka reka tysiac osob stracilo mieszkania, dziwne na maksa.
Od razu powiem, ze nie jest mi to potrzebne do zadnej pracy, z czystej ciekawosci pytam.



Tak skrótowo poczęści odpowiedź na Twoje pytania.

Tutaj


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/11/2010 19:24
sedina

może to nie inwestycja, ale sprawa wyczekiwana, tak mysle, przez wielu z nas.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/11/2010 17:49
Inwestycja z cyklu tych mniejszych: McGym - siłownia i fitness w Colosseum :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5376 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/11/2010 15:14
pozwolę sobie przetłumaczyć ciekawy artykuł, który dziś wpadł mi w ręce :


  Warsaw Business Journal napisał:  

Deweloper SGI Baltis oficjalnie rozpoczął budowę "Lastadia Office" w Szczecinie. Projekt, którego nazwa pochodzi z łaciny i odnosi się do terenu (Łasztownia) na którym jest budowany, po ukończeniu w trzecim kwartale 2012 roku będzie dysponował 11,500 metrami kwadratowymi powierzchni biurowych.
Zaprojektowana przez szczecińskie studio architektoniczne Orłowski Szymański Architekci sześciopiętrowa konstrukcja będzie się mieściła przy ulicy Zbożowej, przy brzegu Odry. " Pracując nad projektem Lastadii nie myśleliśmy tylko o wybudowaniu nowoczesnego, funkcjonalnego biurowca, ale też przywrócenia historycznego znaczenia i charakteru Łasztowni" powiedział Grzegorz Kawecki, wiceprezes zarządu SGI Baltis. Dodaje że firma została zainspirowana przez przykład takich miast jak Malmo czy Hamburg, pokazujących że miasta portowe mogą być kojarzone z nową jakością życia. "Przez zrealizowanie pierwszej inwestycji na Łasztowni, która ma ogromny potencjał, chcemy pomóc w procesie rozwoju Szczecina", mówi Kawecki.
"Lastadia Office" jest siódmą inwestycją firmy w Szczecinie, jednocześnie pierwszą w sektorze biurowym. Deweloper jednocześnie realizuje dwa projekty mieszkalne, jest także aktywny w Warszawie, Słupsku, Gorzowie, Poznaniu, Łodzi



poza tym w gazecie wizualizacja Galerii Kaskada i lista największych według powierzchni centrów handlowych w Polsce - Galaxy na 39 miejscu.


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 16:07
Port Jachtowy w Szczecinie - coś pięknego Oby to nie były przedwyborcze przechwałki. W sumie w grudniu powinniśmy się już przekonać :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8074 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 16:58

  malcoolm napisał:  
Port Jachtowy w Szczecinie - coś pięknego Oby to nie były przedwyborcze przechwałki. W sumie w grudniu powinniśmy się już przekonać :)



Moze i ladne ale czy stac Szczecin na wydanie tylu milionow na cos z czego bedzie korzystac wylacznie waska grupa milionerow POsiadajacych jachty? Skora wladze Szczecina wciaz mowia ze nie ma kasy to niech przynajmniej inwestuja w cos z czego bedzie korzystac wiekszosc mieszkancow np. stadion, hala sportowa, komunikacja, szpital, uczelnia itd.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7305 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 17:43

  Gryfsz napisał:  

  malcoolm napisał:  
Port Jachtowy w Szczecinie - coś pięknego Oby to nie były przedwyborcze przechwałki. W sumie w grudniu powinniśmy się już przekonać :)


Moze i ladne ale czy stac Szczecin na wydanie tylu milionow na cos z czego bedzie korzystac wylacznie waska grupa milionerow POsiadajacych jachty? Skora wladze Szczecina wciaz mowia ze nie ma kasy to niech przynajmniej inwestuja w cos z czego bedzie korzystac wiekszosc mieszkancow np. stadion, hala sportowa, komunikacja, szpital, uczelnia itd.


jak dla mnie zajebista sprawa. bedzie dobra marina to pojawi sie wiecej zachodnich zeglarzy i moze troche ludzi z mazur przeskoczy do nas. potencjal w tej kwestii jest ogromny. mazury nie maja takiego czegos jak dabie czyli dostepu do jednej z najwiekszych rzek w kraju, pozniej zalewu i na koncu morza:)
co do obiektow ktore wypisales to z obiektow sportowych zapomniales o aquaparku z ktorego najwiecej ludzi by korzystalo, pozniej hala (do rozgrywek klubowych, koncertow, imprez w stylu Iron Fist, wystaw, ligi światowej itp.) no i niestety na samym koncu stadion, ktorego mozliwosc wykorzystania i grupa odbiorcow na chwile obecna jest najbardziej zawezona. amen:)


100% PD
Roman Pigwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5587 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 17:56

  Hasor napisał:  
...


poza tym w gazecie wizualizacja Galerii Kaskada i lista największych według powierzchni centrów handlowych w Polsce - Galaxy na 39 miejscu.



możesz powiedzieć w jakiej to gazecie albo coś ? interesują mnie inne centra handlowe itp. ;)


https://www.facebook.com/ekipakryzys/ Grupa turystyczna mocno powiązana z FCWK - POGOŃ SZCZECIN
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8074 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 18:14

  Cytat:  
jak dla mnie zajebista sprawa. bedzie dobra marina to pojawi sie wiecej zachodnich zeglarzy i moze troche ludzi z mazur przeskoczy do nas. potencjal w tej kwestii jest ogromny.



Wydac 20 mln zł na przystan dla 150 prywatnych jachtow to rzeczywiscie zajebista sprawa. Szkoda ze nie napisali po ile beda kasowac za parkowanie tych jachtow, ile bedzie kosztowac miasto utrzymanie/konserwacja/ochrona tej przystani. Biorac pod uwage fakt ze przystan ta bedzie dzialac tylko kilka miesiecy w roku, pewniakiem jest ze bedzie inwestycja bardzo deficytowa...a co najgorsza korzystac z niej beda tylko nieliczni milionerzy. Taka inwestycja powinna byc przeprowadzona z funduszy inwestorow prywatnych.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 18:29
Aż takie krótkowzroczne myślenie macie? Że 150 jachtów i tyle?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6587 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2010 19:07
Zajębista inwestycja szkoda ze nie dla nas tylko dla zarobionych.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.29 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005