Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/01/2010 15:20

  śmielaq89 napisał:  

  Cytat:  
Filharmonia i Hala to swego rodzaju pewniaki



Stadion też miał być pewniakiem :P Ja tam od Filharmonii wolałbym żeby się zajęli innymi rzeczami. Ta inwestycja poza walorami estetycznymi i prestiżowymi niewiele się zwróci a o także powinno chodzić. Poza tym skierowana jest do dość wąskiej części mieszkańców.



W krajach zachodniej Europy inwestycje w infrastrukturę kulturalną i samą kulturę przynoszą zyski. Jest ona jednym z największych obszarów inwestowania. W Szczecinie powstaje obiekt klasy światowej i myślę że to może być nowa ikona miasta rozpoznawalna poza granicami naszego kraju o ile ktoś zadba o dobrą promocję. W 2015 roku kończą się dotacje na kulturę z UE, więc myślę że tu Szczecin nie tylko z tą inwestycja powinien się pospieszyć.
A tak na marginesie: bez porządnej infrastruktury kulturalnej to nie jest dla mnie miasto do życia. W Poznaniu jeśli duży pracodawca zatrudnia ludzi to jednym z podstawowych punktów jaki sie rozpatruje jest ten który określa co ludzie będą robić po pracy i tam akurat starają się zagospodarować pracownikom czas wolny, bo jest cały wachlarz wydarzeń kulturalnych.
Żeby sobie zdać sprawę z tego że jest coraz lepiej pod tym względem w Szczecinie ale jeszcze nie jest do końca dobrze posłużę się przykładem Berlina gdzie dziennie średnio odbywa się około 400 wydarzeń kulturalnych. Skala tego miasta co prawda jest inna niż nasza, ale życzę sobie żeby w Szczecinie chociaż jedna piąta była dziennie organizowana tego co powstaje w nieodległym Berlinie.
Co do hali sportowej to jakoś nie jestem jej zwolennikiem.



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/01/2010 17:10
Jeżeli ktoś zadba o promocję.. zgoda, tylko że właśnie słówko "jeżeli". Jak z promocją miasta było i jest do tej pory to wszyscy wiedzą. Wciąż znajdują się ludzie w Polsce którzy myślą, że Szczecin leży nad morzem (u części to wynik ich poziomu ale części naprawdę nie po drodze do Szczecina).

Ja jednak jestem za halą gdyż może one pełnić wiele funkcji (wiele sportowych ale także i innych). Więc jak dla mnie priorytetem powinna być hala a nie filharmonia (choć nie mówię, że to drugie nie powinno w ogóle powstawać, ale na pewno nie w pierwszej kolejności).

Zresztą, w listopadzie są wybory, budowa filharmonii rusza we wrześniu.. w końcu trzeba się pochwalić rozpoczęciem budowy czegoś efektownego w kampanii.. :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/01/2010 18:09

  śmielaq89 napisał:  
Jeżeli ktoś zadba o promocję.. zgoda, tylko że właśnie słówko "jeżeli". Jak z promocją miasta było i jest do tej pory to wszyscy wiedzą. Wciąż znajdują się ludzie w Polsce którzy myślą, że Szczecin leży nad morzem (u części to wynik ich poziomu ale części naprawdę nie po drodze do Szczecina).



Właśnie nikt tego na forum tu nie pisze, ani nie przekleja artykułów (ja również, bo od razu byłbym uznany za zwolennika PO, albo jeszcze coś innego) ale kampanie promocyjne naszego miasta zdobywają w tej chwili laury za najlepsze projekty promocyjne na różnych konkursach w Polsce, zarówno jeśli chodzi o kampanie outdoorowe, jak i np w konkursach webmasterskich gdzie strona Szczecin.eu w ostatnim czasie zgarnęła dwie prestiżowe nagrody. Ogólnie ta strategia miasta pomimo złego startu obarczonego błędami w samych prezentacjach ją przedstawiających, ma w tej chwili coraz większe uznanie.
Ogólnie trzeba powiedzieć jeszcze a propo inwestycji w infrastrukture kulturalną, że Szczecin obok Łodzi ma najlepiej rozpisane projekty. Powstała Pleciuga, powstaje Muzeum Techniki i Komunikacji, powstaje Akademia Sztuki, są pieniądze na remont opery i w końcu powstanie filharmonia, galeria sztuki współczesnej w transformatorowni, muzeum morskie i muzeum przełomów i co ważne pieniądze na to są!



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/01/2010 21:19
A na inne rzeczy już nie ma... ok, rozumiem, kultura jest ważna ale nie przeceniajmy jej. Można w nią inwestować jeżeli inne sprawy (ważniejsze) są załatwione i zrobione. Co z tego że wypromujemy miasto i przyciągniemy ludzi kulturą jak nie będziemy mieli nic innego do zaoferowania.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/01/2010 00:06

  śmielaq89 napisał:  
A na inne rzeczy już nie ma... ok, rozumiem, kultura jest ważna ale nie przeceniajmy jej. Można w nią inwestować jeżeli inne sprawy (ważniejsze) są załatwione i zrobione. Co z tego że wypromujemy miasto i przyciągniemy ludzi kulturą jak nie będziemy mieli nic innego do zaoferowania.



No i tu się z Tobą zgadzam, bo ważne również są inwestycje w infrastrukturę np drogową, dlatego trochę wkurza przesunięcie w czasie takiej inwestycji jak chociażby 6 etap obwodnicy śródmiejskiej.

Martwi też brak nowoczesnego stadionu a w zasadzie bardziej niż to martwi wizja władz miasta które stadion chciałyby wybudować o pojemności niezbyt zadowalającej i nieadekwatnej do całej aglomeracji i ilości kibiców, bo jeśli chodzi już o osoby sympatyzujące z Pogonią to nasz klub jest pod tym względem w krajowej czołówce co pewnie potwierdziłby tutaj ROJ odpowiednimi statystykami/źródłami.

Ostatnio edytowany przez: IS, 7 stycznia 2010, 00:12 [2 raz(y)]


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6826 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/01/2010 01:52
Oczywiście trzeba budować wszystko tylko na wszystko nigdy i nigdzie nie ma kasy (nawet w Dubaju ograniczyli inwestycje). Ja jestem totalnym przeciwnikiem prowizorek czy budowania na ilość.
Bardzo złe jest wstrzymanie prac nad obwodnicą. Nawet jak nie mamy kasy dziś to nadal powinny trwać pracę nad "papierami". Po pierwsze kwoty jakie się na nie wydaje to promile całości, a w czasie zawsze trwa dłużej papierologia niż budowa. Dlatego moim zdaniem powinni je dokończyć własnie po to, że jak będzie kasa to mozna od razu budować.
Co do inwestycji w kulturę to nie do końca jestem przekonany, że dobrze, że aż tyle się buduje. W kulturze ważne sa ikony i lepiej mieć jedno klasowe muzeum niż 3 słabe. Dlatego filharmonia mi pasuje, opera nie (mozna było połaczyć i wybudować coś naprawdę na sklalę kraju niesamowitego), zamiast trzech muzeów Przełomów, Morskiego i Sztuki Współczesnej wybudowałbym jedno, ale mające prestż w kraju.
Co do inwestycji w sport to tutaj prorytetem powinno byc to w czym mamy tradycję, zapotrzebowanie i jesteśmy dobrzy. Basen dlatego jest ok szkoda tylko, że nie jest pierwszą częścią całego kompleksu z aquaparkiem. Później powinien być stadion od razu docelowy. Jak starczy kasy to hala. Jak jest jej dużo to docelowa na 10 tyś. jak nie to zmodernizować SDS albo Pogoni do 3- 4 tys., a dopiero później budować docelową. Tak naprawdę ta mniejszą halę (3-4 tys.) w Europie wybudowałaby samodzielnie (lub z miastem) któraś z uczelni.


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6559 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/01/2010 22:56
Jeśli dobrze widziałem, dzis na placu budowy Kaskady pojawiły sie koparki Banana piwko


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/01/2010 19:15

  Cytat:  
Na utworzenie na Skolwinie specjalnej strefy ekonomicznej zgodzili się w czwartek radni. Prosił o to potencjalny inwestor.
Chodzi o 70 hektarów terenów dawnej papierni. Jej terenami władają obecnie dwaj syndycy: duńskiej spółki Norhaven oraz Skolwin Paper International. Tyle zostało z ogromnego niegdyś zakładu zatrudniającego 600 osób. Syndycy działają od 2008 r. Do tej pory cztery razy próbowali sprzedać dawną papiernię. Bezskutecznie. Chętnych nie było. Teraz ponoć ktoś się pojawił.

- Będę z nim rozmawiał w poniedziałek - poinformował w czwartek radnych z komisji promocji i gospodarki morskiej syndyk SPI Sławomir Mazurek. - Ważne jest dla mnie to, bym mógł poinformować go o dobrej atmosferze dla inwestycji w Szczecinie i możliwości utworzenia na terenie papierni specjalnej strefy ekonomicznej.

Radni byli zgodni, że stworzenie takiej strefy to dobry pomysł. I zobowiązali wydział rozwoju miasta do przygotowania na jedną z najbliższych sesji rady miasta odpowiedniej uchwały. Taki dokument pozwoli inwestorowi zainteresowanemu dawną papiernią ubiegać się o utworzenie strefy na szczeblu zarządu województwa, a potem Rady Ministrów, która ostatecznie decyduje o jej powstaniu.

Gdyby okazało się, że tajemniczy inwestor jednak nie zdecyduje się wejść do Szczecina (wciąż kalkuluje opłacalność przedsięwzięcia), jest szansa na to, że do papierni wróci chociaż część pracowników. Największą maszynę papierniczą kupiła od syndyka firma Apis. Początkowo zakładała wywiezienie jej do innego miasta. Teraz rozważa pozostanie na Skolwinie. Mogłaby to być także jedna z firm korzystających z ulg podatkowych, jakie niesie prowadzenie działalności w strefie. Apis zakłada zatrudnienie około stu osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin



Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 08:50
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,7478166,Mozemy_stracic_106_mln_zl_na_szybki_tramwaj.html

Jeśli to prawda to ogólnie brak słów, żenada na maksa!


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 10:41

  IS napisał:  



niedość, że ktoś chce dać ponad 100 mln na daną inwestycję to oni jeszcze jakieś problemy robią... pierdo***a banda nierobów...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6587 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 11:06

  IS napisał:  



Czy za Krzystka cos zbudowano w Szczecinie z tego co planował/obiecał?


nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7050 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 11:22

  SnPL napisał:  

  IS napisał:  



Czy za Krzystka cos zbudowano w Szczecinie z tego co planował/obiecał?



- Nowy stadion - brak
- Aquapark na Gontynce - brak
- Obwodnica Śródmiejska - brak
- 'Serce' miasta na Śródodrzu - brak

Z tego co obiecał to tylko wodoloty mu się udały ;)


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6731 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 15:57

  kaes napisał:  

  SnPL napisał:  

  IS napisał:  



Czy za Krzystka cos zbudowano w Szczecinie z tego co planował/obiecał?



- Nowy stadion - brak
- Aquapark na Gontynce - brak
- Obwodnica Śródmiejska - brak
- 'Serce' miasta na Śródodrzu - brak

Z tego co obiecał to tylko wodoloty mu się udały ;)



Basen budują, część obwodnicy wybudowali, inwestują w tabor, wybuduja jeszcze filharmonie, hale sportową, część trasy północnej, ulice arkońską, troche wyremontują torowisk i na tym się raczej skończy z większych inwestycji miejskich, bo reszta inwestycji (kilka biurowców, galerie handlowe) mają wybudować prywatni inwestorzy.

Może nie jest do końca aż tak źle, ale wydaje mi się że kontynuowanie obwodnicy oraz budowa Szybkiego Tramwaju to powinien być większy priorytet niżeli jakaś hala która nie spełnia standardów takich jak inne tego typu obiekty już istniejące w naszym kraju.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6813 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 16:04
I przypadkiem to wszystko rusza akurat w ostatni rok prezydentury i po zaciągnięciu olbrzymich kredytów.


P. S.
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6256 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 18:18

  Cytat:  
Specjalna strefa ekonomiczna będzie skomunikowana z autostradą. Michał Boni zgodził się, by budowę węzła komunikacyjnego wzięło na siebie państwo.

Taka deklaracja padła podczas środowego spotkania władz Szczecina i regionu z ministrem w kancelarii premiera Michałem Boni. Do Warszawy wybrali się prezydent miasta, wojewoda i marszałek. Po spotkaniu Piotr Krzystek stwierdził, że "specjalna strefa ekonomiczna zostanie powołana niezwłocznie". To było już wcześniej przesądzone. Ważniejsza jest deklaracja Boniego, że ciężar finansowy skomunikowania strefy z autostradą A6 weźmie na siebie państwo - zbuduje go GDDKiA.

Pakiet inwestycji ma być rekompensatą za upadek stoczni.



Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7321 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 18:40

  Cytat:  
Basen budują, część obwodnicy wybudowali, inwestują w tabor, wybuduja jeszcze filharmonie, hale sportową, część trasy północnej, ulice arkońską, troche wyremontują torowisk i na tym się raczej skończy z większych inwestycji miejskich, bo reszta inwestycji (kilka biurowców, galerie handlowe) mają wybudować prywatni inwestorzy.

Może nie jest do końca aż tak źle, ale wydaje mi się że kontynuowanie obwodnicy oraz budowa Szybkiego Tramwaju to powinien być większy priorytet niżeli jakaś hala która nie spełnia standardów takich jak inne tego typu obiekty już istniejące w naszym kraju.



Basen - fajnie, że dla mieszkańców...
Część obwodnicy - a reszta w 2014.. to po co w ogóle było zaczynać. Trzeba było oszczędzać na innych rzeczach to by pieniędzy nie zabrakło. Jeśli tego nie skończą to dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto..
Filharmonia - "wybudują" - ale nie wybudowali, baa.. nawet jeszcze zaczęli. Ciekawe dlaczego budowa rusza 2 miesiące przed wyborami ;P
Hala - nie dość, że nie można się doczekać to jeszcze jak ją zaplanowali to na 4-5 tys.; żałosne..
Wszystko jest "zrobią" "planują" "wyremontują"..

Żeby się pan Pinokio nie przejechał przypadkiem.. i nie zdziwł w listopadzie po ogłoszeniuy wyników :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5868 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2010 20:12

  U-96 napisał:  
jakie liczby padna w nastepnej kumulacji?
pilne!



a tam liczby niech mowi o co 5 z tymi majami i 2012!

Patrząc jaki zwykły szary obywatel na sytuację gdzie nie robi się nic poza kolejnymi ekspertyzami czuje sie taki zal i bezradność. Czy tylko mi sie wydaję to takie proste, że budując np. aquapark na poziomie takim, żeby co najmniej mógł konkurować z innymi w kraju można na tym zarobić pieniądze? Inwestycja w aquapark(oczywiscie to nie tylko zjezdzalnia i basen, ale multum innych atrakcji jak siłownie, knajpy itd.) > turyści przyjeżdzający zewsząd do Szczecina do aquaparku > zarobek i promocja dla miasta > zadowolenie obywateli > chęć wybrania prezydenta na następną kadencje. I tak samo mogło by być ze stadionem, halą itd. a tak to najlepiej niech stoi tam pusta ziemia i psy niech tam srają, ale lepiej puste własne niż żeby broń Boże ktoś zarobił, Do tego to mydlenie oczu... Ten szybki tramwaj to "budują" już z 30 (jak nie więcej) lat. Teraz wychodzi na to, że gdyby nie ta kamieniczka w zdrojach to już byśmy nim jeździli no ale ona stoi na przeszkodzie: sory boss wybudujemy za 5 lat jak uporamy sie z kamieniczką, potem na przeszkodzie będzie stać gniazdo żuków gnojowników i tak w kólo macieju. I wychodzi na to, że trzeba po prostu chciec.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/01/2010 17:53

  IS napisał:  

  kaes napisał:  

  SnPL napisał:  

  IS napisał:  



Czy za Krzystka cos zbudowano w Szczecinie z tego co planował/obiecał?



- Nowy stadion - brak
- Aquapark na Gontynce - brak
- Obwodnica Śródmiejska - brak
- 'Serce' miasta na Śródodrzu - brak

Z tego co obiecał to tylko wodoloty mu się udały ;)



Basen budują, część obwodnicy wybudowali, inwestują w tabor, wybuduja jeszcze filharmonie, hale sportową, część trasy północnej, ulice arkońską, troche wyremontują torowisk i na tym się raczej skończy z większych inwestycji miejskich, bo reszta inwestycji (kilka biurowców, galerie handlowe) mają wybudować prywatni inwestorzy.

Może nie jest do końca aż tak źle, ale wydaje mi się że kontynuowanie obwodnicy oraz budowa Szybkiego Tramwaju to powinien być większy priorytet niżeli jakaś hala która nie spełnia standardów takich jak inne tego typu obiekty już istniejące w naszym kraju.



Jak może nie być źle skoro grozi nam przepadnięcie ponad 100 baniek??? inwestycje z dotacjami powinny mieć pierwszeństwo, i nie rozumiem jak oni mogą dopuszczać w ogóle taki stan rzeczy. Skoro jesteśmy tak bogaci, że stać nas na nie przyjmowanie ponad 100 000 000 złotych to ja chce k***a stadion na 40 000(żeby nie było to klasy Elite), halę na 20 000, kompletną obwodnicę, w 100 % nowy tabor komunikacyjny, zabudowania Łasztowni i brak płacenia podatku...
Mamy w planie 2 inwestycje na +/- 200 mln, za jedną możemy zapłacić koło 110 mln a za drugą 200 mln.Normalne jest, że rezygnujesz z tej co jest tańsza??? gdyby jeszcze ta hala spełniania moje oczekiwania co do architektury, pojemności to może bym to przełknął ale jak oni wolą budować bubel za 200 baniek i jednocześnie stracić ponad 100 000 000 dofinansowania to krzyżyk na drogę im stawiam.
Zamiast pakować się w tą halę, to lepiej byłoby zrobić projekt nowej na 2-3k za jakieś małe pieniądze, byłoby to rozwiązanie tymczasowe(czytaj na bardzo bardzo długo) i ładować kasę tam gdzie można je lepiej spożytkować.
Tak sam nie wiem czemu u nas nie mogą załapać się na dofinansowanie jeśli chodzi o nowy tabor czy halę....


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Cobra_S
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 7410 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/01/2010 19:22
Przebudowa skrzyżowania Wyzwolenia-Malczewskiego

jak budowali Galaxy dziwiłem się, że nie przedłużono tego przejścia podziemnego na drugą stroną za przejście
no cóż jak widać po tym artykule tutaj się też o to nie postarają, wypada czekać na przejście kilka minut, bo za jednym razem nie da się przejść przez dwa pasy ruchu


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6096 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/02/2010 14:20
http://sport.wp.pl/kat,65242,title,Poznan-chce-spelnic-marzenia-Wenty,wid,11931562,wiadomosc.html <= Poznań ma jedną porządną halę a już myśli,żeby budować nową.Jest szansa dostać mistrzostwa w piłce ręcznej i chcą załapać się na organizację ich,więc ja się pytam po cholere nam taki bubel jaki miasto chce zafundować Szczecinowi:/


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005