Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/01/2011 08:21
Z dzisiejszego Kuriera Szczecińskiego:

Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/01/2011 17:43
Budowa hali rozpoczęta


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
pogoniarz96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4876 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/01/2011 14:59
Fajnie Krzystek w koparce wyglada :D. Moze załapiemy sie na Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn w 2013 organizowanych przez Polskę i Danię, podobno Szczecin jest w planach, bo blisko do Danii. Euro uciekło moze to zorganizujemy, chociaz jakies grupowe mecze.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2011 16:09
Ciekawe czy to ludzie na poważnie piszą...

cytat z GW


  Cytat:  
Centrum Nanotechnologii w miejscu autokomisu. Rusza budowa.

"Poroniony pomysł! W Szczecinie nie ma ani kadry ani tradycji w badaniach naukowych o nanotechnlogii. Nie ma nawet czegoś takiego jak katedry czy kierunek studiów. Za to buduje się od podstaw olbrzymi budynek wyposażony w zaledwie 60 miejsc parkingowych (nawet dla kadry w przyszłości nie starczy) i to z aulą na 500 osób. Gdy tymczasem nabór na największe kierunki nie przekracza w Szczecinie 400 osób... megalomania? I to jakim kosztem... żeby ten pałac ze szkła sfinansować weźmie się wszelkie możliwe pieniedze...
... wybuduje się budynek w idiotycznym miejscu, w ciasnocie - mimo, że są lepsze lokalizacje

I jeszcze jedno - jaka firma w Szczecinie potrzebuje nanotechnologów? Nawet biotechnolodzy jako przedstawiciele medyczni co najwyżej moga pracować."



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6451 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2011 16:26

  malcoolm napisał:  
Ciekawe czy to ludzie na poważnie piszą...

cytat z GW


  Cytat:  
Centrum Nanotechnologii w miejscu autokomisu. Rusza budowa.

"Poroniony pomysł! W Szczecinie nie ma ani kadry ani tradycji w badaniach naukowych o nanotechnlogii. Nie ma nawet czegoś takiego jak katedry czy kierunek studiów. Za to buduje się od podstaw olbrzymi budynek wyposażony w zaledwie 60 miejsc parkingowych (nawet dla kadry w przyszłości nie starczy) i to z aulą na 500 osób. Gdy tymczasem nabór na największe kierunki nie przekracza w Szczecinie 400 osób... megalomania? I to jakim kosztem... żeby ten pałac ze szkła sfinansować weźmie się wszelkie możliwe pieniedze...
... wybuduje się budynek w idiotycznym miejscu, w ciasnocie - mimo, że są lepsze lokalizacje

I jeszcze jedno - jaka firma w Szczecinie potrzebuje nanotechnologów? Nawet biotechnolodzy jako przedstawiciele medyczni co najwyżej moga pracować."




Malcoolm, ja mam pytanie do Ciebie. Jak sądzisz jaka będzie stopa zwrotu z tej inwestycji? Na nanotechnologii się nie znam, pewnie podobnie jak Ty, ale jaka będzie korzyść z powstania takiego budynku w Szczecinie? Chcę jakiś realnych odpowiedzi, a nie utartych sloganów, tzn. aktywizacja społeczna, rozwój kierunków studiów, większe znaczenie naszych Uniwersytetów itp. itd.

Ponadto, inwestycja będzie kosztowac 40 mln zł. Oczekiwałbym odpowiedzi, kiedy ta kasa się zwróci? Za 40 mln to ja bym wolał jakiś porządny kawałek drogi w Szczecinie.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2011 16:53

  Radziu napisał:  

  malcoolm napisał:  
Ciekawe czy to ludzie na poważnie piszą...

cytat z GW


  Cytat:  
Centrum Nanotechnologii w miejscu autokomisu. Rusza budowa.

"Poroniony pomysł! W Szczecinie nie ma ani kadry ani tradycji w badaniach naukowych o nanotechnlogii. Nie ma nawet czegoś takiego jak katedry czy kierunek studiów. Za to buduje się od podstaw olbrzymi budynek wyposażony w zaledwie 60 miejsc parkingowych (nawet dla kadry w przyszłości nie starczy) i to z aulą na 500 osób. Gdy tymczasem nabór na największe kierunki nie przekracza w Szczecinie 400 osób... megalomania? I to jakim kosztem... żeby ten pałac ze szkła sfinansować weźmie się wszelkie możliwe pieniedze...
... wybuduje się budynek w idiotycznym miejscu, w ciasnocie - mimo, że są lepsze lokalizacje

I jeszcze jedno - jaka firma w Szczecinie potrzebuje nanotechnologów? Nawet biotechnolodzy jako przedstawiciele medyczni co najwyżej moga pracować."




Malcoolm, ja mam pytanie do Ciebie. Jak sądzisz jaka będzie stopa zwrotu z tej inwestycji? Na nanotechnologii się nie znam, pewnie podobnie jak Ty, ale jaka będzie korzyść z powstania takiego budynku w Szczecinie? Chcę jakiś realnych odpowiedzi, a nie utartych sloganów, tzn. aktywizacja społeczna, rozwój kierunków studiów, większe znaczenie naszych Uniwersytetów itp. itd.

Ponadto, inwestycja będzie kosztowac 40 mln zł. Oczekiwałbym odpowiedzi, kiedy ta kasa się zwróci? Za 40 mln to ja bym wolał jakiś porządny kawałek drogi w Szczecinie.



a od kiedy inwestycje publiczne mają się zwracać??? Tak samo możesz pytać o zasadność budowy Filharmonii czy Nowej Pleciugi. Dla mnie warto budować, ponieważ to nie tylko sama nanotechnologia a "Centrum będzie zespołem 72 laboratoriów dydaktycznych, w ramach których będą prowadzone zajęcia (wykłady, seminaria i laboratoria) dla kierunków: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, fizyka techniczna, inżynieria materiałowa, biotechnologia, ochrona środowiska, budownictwo, a zwłaszcza studiów międzykierunkowych nanotechnologia – dodaje dr hab. inż. Mirosława El Fray."


  śmielak89 napisał:  
Też chętnie podyskutuję ale to dłuższa wypowiedź więc napisze coś za parę dni.. bo na razie sesja zaskoczyła :]



to jak będzie??? okularki


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5376 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/01/2011 17:02

  Radziu napisał:  

  malcoolm napisał:  
Ciekawe czy to ludzie na poważnie piszą...

cytat z GW


  Cytat:  
Centrum Nanotechnologii w miejscu autokomisu. Rusza budowa.

"Poroniony pomysł! W Szczecinie nie ma ani kadry ani tradycji w badaniach naukowych o nanotechnlogii. Nie ma nawet czegoś takiego jak katedry czy kierunek studiów. Za to buduje się od podstaw olbrzymi budynek wyposażony w zaledwie 60 miejsc parkingowych (nawet dla kadry w przyszłości nie starczy) i to z aulą na 500 osób. Gdy tymczasem nabór na największe kierunki nie przekracza w Szczecinie 400 osób... megalomania? I to jakim kosztem... żeby ten pałac ze szkła sfinansować weźmie się wszelkie możliwe pieniedze...
... wybuduje się budynek w idiotycznym miejscu, w ciasnocie - mimo, że są lepsze lokalizacje

I jeszcze jedno - jaka firma w Szczecinie potrzebuje nanotechnologów? Nawet biotechnolodzy jako przedstawiciele medyczni co najwyżej moga pracować."




Malcoolm, ja mam pytanie do Ciebie. Jak sądzisz jaka będzie stopa zwrotu z tej inwestycji? Na nanotechnologii się nie znam, pewnie podobnie jak Ty, ale jaka będzie korzyść z powstania takiego budynku w Szczecinie? Chcę jakiś realnych odpowiedzi, a nie utartych sloganów, tzn. aktywizacja społeczna, rozwój kierunków studiów, większe znaczenie naszych Uniwersytetów itp. itd.

Ponadto, inwestycja będzie kosztowac 40 mln zł. Oczekiwałbym odpowiedzi, kiedy ta kasa się zwróci? Za 40 mln to ja bym wolał jakiś porządny kawałek drogi w Szczecinie.



Po pierwsze 42 mln złotych zostaną przyznane z PO infrastruktura i środowisko. Nie można ich wrzucić do budowy drogi itp, gdyż są przyznane na ten własny projekt. Po drugie bodajże kilka uczelni w Polsce prowadzi w tej chwili kierunek nanotechnologia ( i żadna z nich w nowym, przystosowanym do tego budynku), a sam kierunek jest przyszłościowy. Po trzecie w Polsce rocznie wydaje się 250 pozwoleń patentowych, gdy w takiej Korei 100 tys., budując nowoczesne centra dydaktyczne włączamy się do globalnego wyścigu innowacyjności, a zajebiście będzie gdyby jednym z takich polskich centrów innowacyjności był Szczecin. Kończy się okres gdy nasza gospodarka miała przewagę konkurencyjną w postaci niższych kosztów płacy itp., więc trzeba poszukać czegoś innego, z wielkimi krajami typu Chiny, Brazylia czy Indie w wyścigu nie staniemy, zniszczy nas ekonomia skali, musimy wejść w jakąś specjalizację i gospodarkę opartą na wiedzy, tak jak to zrobili przed laty Koreańczycy. Po czwarte w projektach tego typu (niekomercyjnych) nie liczy się jako tako ogólnej stopy zwrotu, IRR, NPV(zresztą przy budowie drogie też nie, potrafisz oszacować dokładnie stopę zwrotu z drogi? ;) ). Jako że jest to projekt wsparty kasą z Unii jestem pewien, że w studium wykonalności zastosowano procedurę analizy kosztów i korzyści, w której oprócz przepływów pieniężnych zawarte są tzw. koszty i przychody społeczne (czyli te slogany o których mówisz - aktywizacja itp.) wyrażone w sposób monetarny, a także pieniężne i społeczne koszty alternatywne. Krótko mówiąc - ENPV, EIRR itp. Na pewno oszacowano też ryzyko, gdyż jest to w tej procedurze niezbędne. Najwidoczniej wyszło im że w perspektywie kilkudziesięciu lat (bo taki inwestycje liczy się na co najmniej 20 lat) inwestycja w sensie społecznym się zwróci ( a może nawet w sensie pieniężnym też, przecież możliwa jest sprzedaż patentów opracowanych w centrum, dla zachodnich uczelni bywa to główny punkt w budżecie), więc i UE sypnęła kasą.

Zawsze możesz pójść do ZUT-u i się spytać o wgląd do studium wykonalności ;)
pozdro :)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/01/2011 10:24
Hala widowiskowo-sportowa - kamera live


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/01/2011 19:00
Obrazek jpg wstawiony na forum A jaka nazwa się Wam podoba?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7510 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/01/2011 21:21
Arena to jest w cyrku, takie skojarzenie mi się nasunęło. I co to w ogóle ma być? Czy my nie mamy języka polskiego? Jak dla mnie Miejski Dom Sportu lub coś w tym stylu wystarczy plus do tego główna nazwa sponsora, który wykupi ją sobie na lata. Bez żadnych Pomeranii, Gryfii i innych śledzi.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/01/2011 21:44
a czemu do wybrou nie było Kfsystek Arena?


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7259 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2011 07:29

  Sampaio napisał:  
Jak dla mnie Miejski Dom Sportu lub coś w tym stylu wystarczy plus do tego główna nazwa sponsora.



Takie nazewnictwo przypomina komunę.

Jak dla mnie Pomerania to chyba najlepsza nazwa.

Chociaż pewnie najbardziej trafna będzie ta, jakiej obiekt się dorobi wśród mieszkańców gdy już powstanie. Ta nieoficjalna :)


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7190 dni

****




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2011 09:22
Ja tam chciałbym, aby to była Hala Bosmana:) Usiąść do rozmów z Bosmanem i od razu będzie 2 w 1 :) Nazwa i sponsoring.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7510 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/01/2011 14:07

  Bzyku napisał:  

  Sampaio napisał:  
Jak dla mnie Miejski Dom Sportu lub coś w tym stylu wystarczy plus do tego główna nazwa sponsora.



Takie nazewnictwo przypomina komunę.

Jak dla mnie Pomerania to chyba najlepsza nazwa.



Może tak, może nie, lepsze to natomiast od Coś tam Arena. A te wszystkie Pomeranie, Gryfy, Gryfie i inne zachodniopomorskie akcenty już mi się dawno przejadły. To właśnie za komuny takie nazwy były najpopularniejsze.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2011 09:25
Szczeciński ekspert roku - można zadawać pytania


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2011 19:44
Ktoś orientuje się jaką pojemność ma obecna sala Filharmonii Szczecińskiej?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7510 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2011 20:29

  malcoolm napisał:  
Ktoś orientuje się jaką pojemność ma obecna sala Filharmonii Szczecińskiej?



Masz tutaj plan i policz sobie


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2011 21:48
Dzięki za link. Przydał się bardzo :) 428 wychodzi :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7305 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/01/2011 22:03

  malcoolm napisał:  
A jaka nazwa się Wam podoba?


kto te nazwy wymyslal??:D floating hale lol niech juz bedzie ta nieszczesna "arena" plus do tego nazwa sponsora zeby dodatkowe wplywy byly. tak jak wczesniej ktos napisal proponuje Bosmana. Bosman Arena daje rade:)


100% PD
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7449 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2011 16:00
Bosman Arena - mój faworyt :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005