zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
ostatnio tamtedy kilka razy przejezdzalem i sie wlasnie zastanawialem czy cos sie z tym dzieje czy moze po cichu to niszczeje. fajnie ze ktos to ogarnal
'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"
Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Zarząd Główny Towarzystwa Urbanistów Polskich nominował pięć miejsc w Szczecinie do konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.
Urbaniści wskazali miejsca, które w ciągu ostatniego roku zostały wyremontowane i dziś - ich zdaniem - są wizytówkami i reprezentacyjnymi miejscami w Szczecinie.
Nominacje otrzymały:
Skwer im. Janiny Szczerskiej
Polana Czerwona
Tereny wokół Jeziorka Słonecznego
Plac Ojca Jakuba Wujka
Skwer przy ulicy Świętej Barbary.
W tym roku odbędzie się już piąta edycja konkursu. Jego ideą jest m.in. promocja miejsc, które przyczyniają się do poprawy ładu przestrzennego i estetyki oraz zwiększają atrakcyjność przestrzeni publicznych w Polsce. Czy szczecińskie miejsca znajdą uznanie?
- Jesteśmy gotowi do wszelkich kompromisów, by doszło do transakcji - zapewnia spółka Teleskop. W czwartek rozmowy na temat zakupu całego terenu Stoczni Szczecińskiej Nowa.
Stocznia należy do powiązanego ze skarbem państwa funduszu TF Silesia, który w listopadzie 2010 r. kupił zakład od zarządcy kompensacji władającego majątkiem SSN po jej zamknięciu dwa lata temu. Rozmowy między TF Silesia a szefami spółki Teleskop będą prowadzone w Warszawie.
Teleskop to spółka działająca w Kostrzynie. Firma należy do belgijskiej firmy Henschel Engineering, działającej w sektorze elektromaszynowym. - Nasz kostrzyński zakład to 37 tys. m kw. hal i 700 pracujących w nich spawaczy - opisuje zakład Paweł Wagner, przedstawiciel spółki Silesia.
Na terenie Stoczni Szczecińskiej Teleskop chce produkować duże, tzw. ponadwymiarowe elementy i podzespoły konstrukcji stalowych.
- Do stoczni przymierzamy się od roku - mówi Paweł Wagner. - Jesteśmy zainteresowani halami produkcyjnymi i dostępem do nabrzeża.
Pochylnie Teleskop chce wydzierżawić konsorcjum szczecińskich firm, które zamierzają wystartować w przetargu na budowę elementów tunelu drogowo-kolejowego Femern Sund Baelt (ma połączyć Niemcy i Danię). O jakie firmy chodzi? Tego Teleskop nie chce ujawnić.
Kostrzyńska spółka twierdzi, że TF Silesia otrzymała już konkretną propozycję dotyczącą kupna stoczni, ale nie ujawnia szczegółów.
- Jesteśmy gotowi do wszelkich kompromisów, by doszło do transakcji - zapewnia Paweł Wagner.
TFI Silesia za stocznię zapłaciła prawie 81 mln zł. Część stoczniowych nieruchomości jest już wydzierżawiona niewielkim spółkom, które zajmują się m.in. remontami i przebudową statków.
Za http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,9541275,Teleskop_rozmawia_z_Silesia__Kupi_stocznie_.html#ixzz1LT5IGxVX
Teatr Lalek Pleciuga uruchomia pierwszą w Szczecinie fontannę multimedialną. Wybudowany za 3,5 mln zł obiekt ma tryskać wodą, grać muzykę i świecić tęczowymi światłami.
Fontanna przy Pleciudze powstała w ramach przebudowy Placu Teatralnego zastępując dotychczasowy basen przeciwpożarowy.
Fontanna to prostokąt o powierzchni 350 mkw. z częściowo przykrytym płytami kamiennymi lustrem wody. Całość przypomina klawiaturę fortepianu. Na jednym z boków zostały zamontowane podświetlane kolorowo szklane tafle, na tle których rozgrywać się będzie spektakl woda-światło-dźwięk.
Fontanna będzie tryskać strumieniami wody na wysokość 1,5 m z 35 sterowanych elektronicznie dysz strumieniowych, oświetlonych wielokolorowymi reflektorami ledowymi. Zainstalowano też dysze kaskadowe oświetlone światłem białym.
Ta wodna kompozycja ma poruszać się w rytmie muzyki skomponowanej przez szczecińskiego kompozytora Piotra Klimka.
Trwające 25 minut pokazy świetlno - muzyczne będą odbywały się każdego dnia o godz.21:30.Pierwszy – w sobotę. W ciągu dnia fontanna będzie tryskać wodą.
Generalnym wykonawcą fontanny jest firma ERBUD SA, z którą współpracowali: WATERSYSTEM Sp. z o.o. i OASE GmbH, wykonawcy takich obiektów jak: pływająca fontanna w St. Petersburg na Newie, wodny most w Seulu Banpo Bridge, fontann w Parku Olimpijskim w Pekinie oraz Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie.
Pytanie związane z tematem, co to za konstrukcja jest budowana za Radisonem (na tym placyku) w tym momencie? (jakaś taka kulista)
Namiot na konferencje naukową która ma się niedługo odbyć. Swoją drogą szkoda że nie ma w Szczecinie pomieszczenia które mogłoby pomieścić kilkaset osób na konferencję. A na nowym stadionie na pewno byłaby taka sala konferencyjna...
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/05/2011 07:50> Tramwaje Szczecińskie malują na szaro > Żółtych barierek będzie coraz mniej > > W całym ciągu komunikacyjnym od Turzynu do p.Kościuszki nowe > barierki wygradzające torowiska będą koloru szarego - informuje > Krystyna Gawrońska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Potem > będziemy sukcesywnie wymieniać kolejne. > Montaż barierek na ul. Krzywoustego już się rozpoczął. > Potrwa dwa tygodnie. Szare mają być też barierki przy > przystankach komunikacji miejskiej, za które odpowiada ZDiTM . > Nie znaczy to jednak, że miejskie spółki przemalują w > najbliższym czasie wszystkie żółte ogrodzenia. Zmienią one > kolor dopiero wtedy, gdy wyblakną i zostaną zakwalifikowane do > 'odświeżenia'. > Zmiana polityki TS i ZDiTM w kwestii kolorystyki ogrodzeń ma > związek z ubiegłoroczną akcją Stowarzyszenia Estetycznego i > Nowoczesnego Szczecina, którego członkowie przekonywali > urzędników miejskich, że żółte barierki źle wpływają na > estetykę miasta.
Za GW Szczecin
Coś w tym stylu
A gdyby były jeszcze ciemniejsze (zdjęcia z forum SSC)
W środę 25 maja br. rozpocznie się przebudowa al. Niepodległości na odcinku od Placu Żołnierza do Bramy Portowej.
Nieprzejezdna będzie nitka w kierunku Bramy Portowej.
Prace związane są z przebudową układu drogowego wokół powstającej Galerii Handlowej Kaskada i ten etap potrwa ok. 6 tygodni.
Aleją Niepodległości będą mogły poruszać się jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz pojazdy służbowe instytucji zlokalizowanych na remontowanym odcinku.
Objazd w kierunku Bramy Portowej będzie poprowadzony od Placu Żołnierza Polskiego Trasą Zamkową, Nabrzeżem Wieleckim i ul. Wyszyńskiego.
W al. Wyzwolenia (na odcinku od Placu Rodła do Placu Żołnierza Polskiego) ustalony zostanie priorytet dla komunikacji miejskiej poprzez wydzielenie prawego pasa, po którym będą mogły poruszać się pojazdy komunikacji miejskiej i taksówki.
Z al. Wyzwolenia w kierunku Trasy Zamkową będzie można skręcić ze wszystkich pasów.
Nic się w tym mieście nie dzieje, puste biurowce, syf wszędzie, gospodarka upadła, miasta niemalże nie ma!!! Ale i tak wszyscy umrzemy przez niemieckie warzywa!!!
---
Po co ten przystanek nowy, i tak nikt nie jeździ komunikacją miejską, wszystkie miasta nas wyprzedzają, nawet Koszalin i piękny Stargard wciąż Szczeciński !!! Choszczno ma więcej inwestycji, nie mówiąc o metropolitarnej aglomeracji Wałcza i Piły. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie się wyprowadzić do Gorzowa, tam to jest dopiero życie jak w Madrycie, nie to co w Szczecinie, gdzie nic się nie dzieje, nie ma pracy, chleba, potrzebujemy huty na Bramie Portowej! Huty i nowej cukierni albo papierni! Stocznię trzeba reaktywować, statki z PCV budować dla chińczyków, tania wersja, biórowce stojom póste cały czas, nikt tam nie pracóje, białe kołnieżyki w Oksydżenie nie majom na lancz i w Sabłeju pósto cały czas, nikt nie pszyjdzie zjeść bo za co niby? Gdzie jest pan Litwiński co obiecał pracy i chleba? Ja siem pytam?
Baltic Business Park stanie się największym kompleksem biurowym w całej północnej Polsce. Kilka dni temu wmurowany został kamień węgielny pod budowę 4 nowoczesnych biurowców.
Tereny, na którym powstają nowe biurowce kiedyś był własnością Stoczni Szczecińskiej – obiekty będą się mieścić przy ulicy 1 maja (niedaleko byłego kąpieliska Gontynka).
Baltic Business Park zostanie zbudowany na powierzchni ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych. Prace w nich znajdzie około 4 tysięcy osób – dla nich przygotowanych będzie około 800 miejsc parkingowych (ponad 470 z nich będzie mogło parkować na kondygnacjach podziemnych).
Czy wiadomo coś więcej na temat samych budynków?
Elewacje zostaną wykonane ze szkła oraz cegły klinkierowej. Każdy budynek Baltic Business Park ma mieć reprezentacyjny hol, recepcję, a na parterze budynków przewidziane są lokale gastronomiczne.
Na działce 2,1 hektara powstaną 4 budynki kategorii B+ po 6 kondygnacji każdy. Łączna powierzchnia tych obiektów to ok. 37000 m2:
Budynek A – 7000 m2,
Budynek B – 9200 m2
Budynek C – 11300 m2
Budynek D – 9400 m2
Pierwsze dwa budynki mają zostać ukończone jeszcze w przyszłym roku, natomiast pozostałe na początku 2013 roku.
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi. Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.