Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Kuba L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6895 dni




Odp: Temat dla kierowców - 27/10/2011 15:09
Zobacz ten artykuł

Prawo od tego czasu się nie zmieniło.
Obowiązek uiszczenia opłaty w przypadku Twojego znajomego przedawnia się z upływem 2011 r.

Co ważne terminu tego nie można przerwać - Sobieralski K. artykuł NZS 2009/2/22
Dodatkowa opłata za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Teza 1
Do rozstrzygania spraw dotyczących opłaty dodatkowej za parkowanie w strefie płatnego parkowania oraz opłat i kar za zajęcie pasa drogowego nie można stosować przepisów Ordynacji podatkowej. Oznacza to brak możliwości przerwania i prolongowania biegu pięcioletniego terminu ich przedawnienia, nawet przez zastosowanie środka egzekucyjnego wymienionego w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Wierzyciel oraz organ egzekucyjny muszą zdążyć dokonać czynności procesowych postępowania egzekucyjnego, zastosować środek lub środki egzekucyjne i wyegzekwować całą należność przed upływem tego okresu.


Trybik w machinie zwanej Pogonią.
AM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7039 dni




Odp: Temat dla kierowców - 27/10/2011 16:08

  Kuba L. napisał:  
Zobacz ten artykuł

Prawo od tego czasu się nie zmieniło.
Obowiązek uiszczenia opłaty w przypadku Twojego znajomego przedawnia się z upływem 2011 r.

Co ważne terminu tego nie można przerwać - Sobieralski K. artykuł NZS 2009/2/22
Dodatkowa opłata za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Teza 1
Do rozstrzygania spraw dotyczących opłaty dodatkowej za parkowanie w strefie płatnego parkowania oraz opłat i kar za zajęcie pasa drogowego nie można stosować przepisów Ordynacji podatkowej. Oznacza to brak możliwości przerwania i prolongowania biegu pięcioletniego terminu ich przedawnienia, nawet przez zastosowanie środka egzekucyjnego wymienionego w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Wierzyciel oraz organ egzekucyjny muszą zdążyć dokonać czynności procesowych postępowania egzekucyjnego, zastosować środek lub środki egzekucyjne i wyegzekwować całą należność przed upływem tego okresu.



podziękował ;)


http://nurek-poszukiwania.home.pl/home/
spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 07/11/2011 19:31
Panowie takie pytanie.Jezdze Volvo V 70. Mam dziwny szum w aucie ktory najbardziej slychac z miejsca kierowcy wiec juz wiem ze chyba lewe tylne kolo.Dziwek przypomina odglos scentrowanego kola ty ty ty ty wkur...a niesamowicie.Myslalem ze moze opony,ale na zimowkach mam to samo.Myslicie ze moze to byc lozysko?Dodam ze jadac np 50 km na h pod gorke odglos jest bardziej slyszalny ,tak jak by byl wiekszy nacisk na tylne kolo.Wiem ze musi to zobaczyc mechanik ale nie usmiecha mi sie zeby tutejsze glaby rozebrali mi pierw pol auta,albo wymienili pol auta zanim znajda problem:) Pozdro

Dodam ze to napewno nie tarcze,ani szczeki ani kolce na oponach:) Juz sam nie wiem..


,,Vi är överallt,,- POGON
Ojciec Jima
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4879 dni




Odp: Temat dla kierowców - 07/11/2011 20:10

  spagetti napisał:  
Panowie takie pytanie.Jezdze Volvo V 70. Mam dziwny szum w aucie ktory najbardziej slychac z miejsca kierowcy wiec juz wiem ze chyba lewe tylne kolo.Dziwek przypomina odglos scentrowanego kola ty ty ty ty wkur...a niesamowicie.Myslalem ze moze opony,ale na zimowkach mam to samo.Myslicie ze moze to byc lozysko?Dodam ze jadac np 50 km na h pod gorke odglos jest bardziej slyszalny ,tak jak by byl wiekszy nacisk na tylne kolo.Wiem ze musi to zobaczyc mechanik ale nie usmiecha mi sie zeby tutejsze glaby rozebrali mi pierw pol auta,albo wymienili pol auta zanim znajda problem:) Pozdro

Dodam ze to napewno nie tarcze,ani szczeki ani kolce na oponach:) Juz sam nie wiem..


Mój brat w fordzie miał identyczny problem, problem leżał w łożysku ;)


TYLKO POGOŃ!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Temat dla kierowców - 07/11/2011 20:11

  spagetti napisał:  
Panowie takie pytanie.Jezdze Volvo V 70. Mam dziwny szum w aucie ktory najbardziej slychac z miejsca kierowcy wiec juz wiem ze chyba lewe tylne kolo.Dziwek przypomina odglos scentrowanego kola ty ty ty ty wkur...a niesamowicie.Myslalem ze moze opony,ale na zimowkach mam to samo.Myslicie ze moze to byc lozysko?Dodam ze jadac np 50 km na h pod gorke odglos jest bardziej slyszalny ,tak jak by byl wiekszy nacisk na tylne kolo.Wiem ze musi to zobaczyc mechanik ale nie usmiecha mi sie zeby tutejsze glaby rozebrali mi pierw pol auta,albo wymienili pol auta zanim znajda problem:) Pozdro

Dodam ze to napewno nie tarcze,ani szczeki ani kolce na oponach:) Juz sam nie wiem..



Jeśli szum to na 99% łożysko/ka. Sprawdź to jeszcze w taki sposób: jedź z prędkością podczas której to słychać najbardziej i wtedy wykonaj skręty w lewo oraz w prawo - najlepiej na zakrętach np, zakręt w lewo jedziesz i w pewnym momencie na owym zakręcie odbij w drugą stronę, To samo wykonaj w prawym zakręcie - zazwyczaj szum łożysk podczas takich manewrów staje się jeszcze bardziej słyszalny lub zanika.


spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7505 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 08/11/2011 02:27
Dzieki chlopaki.Na lukach w prawo rzeczywiscie jest glosniej wiec pewnie lewy tyl.Generalnie jest to szum jakbym na kapciu jechal tylko nie tak glosny he.W sumie myslalem od poczatku ze to lozysko ale ze mam tak 2 miesiac to myslalem ze z rozwalonym tyle bym nie pojezdzil.Dam kiedys znac jak w koncu wymienie hehe


,,Vi är överallt,,- POGON
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7446 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/11/2011 16:46
‎"W tym tygodniu na Discovery Science ma być reportaż z cyklu Inżynieria Ekstremalna o budowie kładki na Gdańskiej."

znalezione na forum SSC :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6189 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/11/2011 19:36
Orientuje sie ktoś ile ma Inspekcja Transportu Drogowego na dostarczenie zawiadomienia o przekroczeniu prędkości z fotoradaru (sic!). Bo dostałem po 58 dniach...do tego jeszcze bez zdjęcia (jak chce je zobaczyć to mam nieprzyjmować przyszłego mandatu i zobacze go w....sądzie!


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
WWP K_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6591 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/11/2011 23:10
Jeżeli jest ktoś posiadaczem VW , audi i szuka bardzo dobrych olei,filtrów itd. to jak najbardziej polecam tych gosci ze Szczecina : www.motul.szczecin.pl/


zamiast gadać o zasadach lepiej ich przestrzegać..
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6584 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/11/2011 10:17

  waszkiel napisał:  
Orientuje sie ktoś ile ma Inspekcja Transportu Drogowego na dostarczenie zawiadomienia o przekroczeniu prędkości z fotoradaru (sic!). Bo dostałem po 58 dniach...do tego jeszcze bez zdjęcia (jak chce je zobaczyć to mam nieprzyjmować przyszłego mandatu i zobacze go w....sądzie!



Od 1 lipca wydłużono okres z 30 dotychczasowych do 60 dni.


On jest cienki!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6324 dni




Odp: Temat dla kierowców - 30/11/2011 03:23
Gdzieś w aucie nie stykają mi kable i radio mi strasznie chodzi, gdzie z tym się udać i mniej więcej jaka cena?


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6422 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 24/01/2012 09:39

  Misiek. napisał:  
Gdzieś w aucie nie stykają mi kable i radio mi strasznie chodzi, gdzie z tym się udać i mniej więcej jaka cena?



Jak wytrzeźwiejesz to sam zrobisz ;D

Ostatnio edytowany przez: Persona non grata, 26 stycznia 2012, 11:03 [1 raz(y)]


crls
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7157 dni




Odp: Temat dla kierowców - 25/01/2012 23:33
ktos zna jakis godny polecenia warsztat, zeby zalozyc LPG?


"Wśród pięknych kwiatów rosną te chwasty, popularnie to pedały i lewe niewiasty..."
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7507 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 03/02/2012 22:49
PILNE: Ktoś może orientuje się w jakim stanie jest obecnie niemiecka droga nr 104 i 109 z Lubieszyna w kierunku Anklam przez Locknitz/Pasewalk?


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
luki_717
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7175 dni




Odp: Temat dla kierowców - 03/02/2012 23:08
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziś w nocy (z 2 na 3 lutego) skradziono: FORDA KA, nr rej. ZPL 13788 kolor ciemny fiolet. Samochód został skradziony z parkingu spod siłowni "Forma" przy przy ul. Szafera. Wszystkie osoby, które moglyby pomóc w odnalezieniu auta proszę o kontakt pod nr 663390217 lub 663964729


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders Kliknij PolskieSerce
niebuszewo8308
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5483 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/02/2012 18:38
Poleci ktoś warsztat albo Stacje Kontroli Pojazdów żeby sprawdzic auto przed kupnem (najlepiej Pomorzany)? i jaka moze byc cena za taką usługe??


POGOŃ SZCZECIN
Pilar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7502 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/02/2012 22:14

  niebuszewo8308 napisał:  
Poleci ktoś warsztat albo Stacje Kontroli Pojazdów żeby sprawdzic auto przed kupnem (najlepiej Pomorzany)? i jaka moze byc cena za taką usługe??



a co to za auto - marka ?


Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6955 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/02/2012 22:43
Orientuje się ktoś, czy stojąca koło drogi Inspekcja Transportu Drogowego z wysuniętą kamerą z pojazdu mierzy również prędkość, czy tylko poluje na ciężarówki? Ostatnio parę razy stali obok drogi na Stargard (dziesiątka).


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
netoper
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4511 dni




Odp: Temat dla kierowców - 20/02/2012 08:28

  Tony Montana napisał:  
Orientuje się ktoś, czy stojąca koło drogi Inspekcja Transportu Drogowego z wysuniętą kamerą z pojazdu mierzy również prędkość, czy tylko poluje na ciężarówki? Ostatnio parę razy stali obok drogi na Stargard (dziesiątka).



Poluje na duże auta, a konkretnie ta kamera sprawdza czy na samochodach jest zamontowany ten cały viatoll


Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6955 dni




Odp: Temat dla kierowców - 20/02/2012 09:23

  netoper napisał:  

  Tony Montana napisał:  
Orientuje się ktoś, czy stojąca koło drogi Inspekcja Transportu Drogowego z wysuniętą kamerą z pojazdu mierzy również prędkość, czy tylko poluje na ciężarówki? Ostatnio parę razy stali obok drogi na Stargard (dziesiątka).



Poluje na duże auta, a konkretnie ta kamera sprawdza czy na samochodach jest zamontowany ten cały viatoll



Czyli jak rozumiem, te kamery na niektórych bramkach, to również w celu sprawdzania viatoll? Nie ma monitoringu, czy narusza się inne przepisy?


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005