Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 08:12
Ale zalatwili nam Wierzbowa... ograniczenie do 30km/h i co kiladziesiat metrow progi zwalniajace....;/
Zna ktos powody skad taki pomysl?
Cos mi sie o uszy obilo, ze wszystko przez jakas nieudana droge rowerowa?


MKS
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 08:44

  Vega napisał:  
Ale zalatwili nam Wierzbowa... ograniczenie do 30km/h i co kiladziesiat metrow progi zwalniajace....;/
Zna ktos powody skad taki pomysl?
Cos mi sie o uszy obilo, ze wszystko przez jakas nieudana droge rowerowa?



Ostatnio sobie pomykam tamtędy...i w ostatniej chwili hebel przed "hopką". Niezłe jaja są z tymi spowalniaczami. Proponuje jeszcze na Gdańskiej coś podobnego wykonać...


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7264 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 09:02

  Vega napisał:  
Cos mi sie o uszy obilo, ze wszystko przez jakas nieudana droge rowerowa?


wiekszosc drog rowerowych w Szczecinie jest nieudanych;) jestesmy mistrzami swiata w generowaniu polbrukowych bubli... a pojedziesz kilka kilometrow i odrazu za granica masz piekne, rowne, asfaltowe rowerowki. ostatnio jechalem kolarzowka z glebokiego na dobieszczyn po ulicy. kierowcy dra ryja bo im za wolno jechac 35-40km/h. a na poboczu powstalo piekne nieuzyteczne polbrukowe gowno ktore jest cale usyfione piachem i co chwile ma brukowe wyjazdy z posesji/lasu. ogolnie droga rowerowa nieprzystosowana do rowerow:)


100% PD
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7130 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 11:57

  Vega napisał:  
Ale zalatwili nam Wierzbowa... ograniczenie do 30km/h i co kiladziesiat metrow progi zwalniajace....;/
Zna ktos powody skad taki pomysl?
Cos mi sie o uszy obilo, ze wszystko przez jakas nieudana droge rowerowa?



Podobno protesty mieszkańców z powodu zbyt szybkiej jazdy na tym odcinku..Z ilością progów przesadzili.
PS. Dwa nowe progi są również na Moniuszki..

Ostatnio edytowany przez: Cz, 13 czerwca 2011, 12:27 [1 raz(y)]


www.sectorshop.net
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 12:59
Strefa Płatnego Parkowania - czas na zmiany


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 15:03
Te progi na Wierzbowej to totalna porażka. Już pomijam fakt, że zainstalowano je mniej więcej co 150-200 metrów. Położono je w taki sposób, że w najbliższym czasie dojdzie tam do jakiejś "czołówki". W minioną sobotę sam byłem świadkiem omijania progu poprzez najechanie na przeciwległy pas jezdni.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 19:03

  Sampaio napisał:  
Te progi na Wierzbowej to totalna porażka. Już pomijam fakt, że zainstalowano je mniej więcej co 150-200 metrów. Położono je w taki sposób, że w najbliższym czasie dojdzie tam do jakiejś "czołówki". W minioną sobotę sam byłem świadkiem omijania progu poprzez najechanie na przeciwległy pas jezdni.



większość tak te progi omija a przy wymijaniu tego progu położonego tuż przy zakręcie może być zgubne


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 19:13
Progi w Pucicach/Załomiu - to jest dopiero hardcore!


christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 20:53
Z tego co wiem to te progi mają za zadanie przenieść ruch na ulicę Europejską podobno niewykorzystywaną...Oczywiście to przez mieszkańców, którzy najpierw szantażowali miasto i droga rowerowa stała się parkingiem, a teraz jeszcze to. Ciekawe co by powiedzieli na zrobienie im tam deptaka bez możliwości dojazdu do posesji, wtedy mieli by spokój.


Dziękuję :)
bosman1980
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7128 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/06/2011 22:25
Z tego co pamiętam to na Wierzbowej mieszka najbardziej "wyszczekana" radna czyli Jacyna-Witt. Swego czasu (w trakcie jesiennej kampani wyborczej) obiecywała publicznie w TVP Szczecin ograniczenie ruchu na Wierzbowej.


a melanż trwa i trwa - OLD BOYS POGODNO
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5729 dni




Odp: Temat dla kierowców - 20/06/2011 11:07
jak jedzie przed toba taki szatan to najlepiej hamowac, a nie jak jakis pasazer podpowiadac gazu :D


abstrakcja!
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6357 dni




Odp: Temat dla kierowców - 21/06/2011 20:15
i mamy już nowy hit youtuba:) po jestes hardkorem, daj kamienia, ale urwał, jesteśmy w mediolanie :) teraz miota nim jak szatan:D


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 21/06/2011 21:35

  BFC napisał:  
jak jedzie przed toba taki szatan to najlepiej hamowac, a nie jak jakis pasazer podpowiadac gazu :D



A ja słyszałem, że w takiej sytuacji (no może podobnej bo rozmowa tyczyła się mniejszych przyczepek) właśnie solidne dodanie gazu spowoduje wyprostowanie się przyczepki.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7264 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 21/06/2011 21:51

  Plm napisał:  

  BFC napisał:  
jak jedzie przed toba taki szatan to najlepiej hamowac, a nie jak jakis pasazer podpowiadac gazu :D


A ja słyszałem, że w takiej sytuacji (no może podobnej bo rozmowa tyczyła się mniejszych przyczepek) właśnie solidne dodanie gazu spowoduje wyprostowanie się przyczepki.


no przy mniejszej ta sila ciagu czy cos w tym stylu spowoduje wyprostowanie toru ruchu ale tu przyczepka z autem stanowi tak na oko 1,3-1,5 wagi samochodu takze on za wiele do powiedzenia juz nie ma:) a z filmikiem masakra. wez jedz za takim albo akurat go wyprzedzaj....


100% PD
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 21/06/2011 22:38

  christoph napisał:  
Z tego co wiem to te progi mają za zadanie przenieść ruch na ulicę Europejską podobno niewykorzystywaną...Oczywiście to przez mieszkańców, którzy najpierw szantażowali miasto i droga rowerowa stała się parkingiem, a teraz jeszcze to. Ciekawe co by powiedzieli na zrobienie im tam deptaka bez możliwości dojazdu do posesji, wtedy mieli by spokój.



Najlepiej całą winę zwalić na mieszkańców - to nie ich wina, że kierowcy zamiast zwolnić i przejechać normalnie przez próg - odwalają polski numer, czyli cwaniakują i wolą wyjechać komuś na czołówkę niż zwolnić.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6357 dni




Odp: Temat dla kierowców - 22/06/2011 00:02

  Plm napisał:  

  christoph napisał:  
Z tego co wiem to te progi mają za zadanie przenieść ruch na ulicę Europejską podobno niewykorzystywaną...Oczywiście to przez mieszkańców, którzy najpierw szantażowali miasto i droga rowerowa stała się parkingiem, a teraz jeszcze to. Ciekawe co by powiedzieli na zrobienie im tam deptaka bez możliwości dojazdu do posesji, wtedy mieli by spokój.



Najlepiej całą winę zwalić na mieszkańców - to nie ich wina, że kierowcy zamiast zwolnić i przejechać normalnie przez próg - odwalają polski numer, czyli cwaniakują i wolą wyjechać komuś na czołówkę niż zwolnić.



Ja uważam, że to nie cwaniakowanie, tylko ratunek przed zniszczeniem zawieszenia. Też omijam w razie możliwości i jadę środkiem. Mam nadzieje, że dzięki takim przypadkom ZDiTM pójdzie po rozum do głowy, że montaż takiego typu progu jest bezsensowny. (Zobaczycie, będzie afera w prasie, radiu gdziekolwiek i wymienia progi po jakimś czasie na inne)
Jechałem kilka razy tą ulicą po montażu tych progów, i zwolnić trzeba do 10 km/h, aby to przejechać nic nie uszkadzając w samochodzie. Trzeba także wziąć pod uwagę, że autobus przejeżdżając po takim typu progu, musi zwalniać niemalże do 0 km/h. Ograniczenie na Wierzbowej jest teraz do 30km/h, ale wjedź taką prędkością na spowalniacz, to można coś urwać. Na ul. Czorsztyńskiej też od dłuższego czasu są identyczne progi, tam prędkość na znaku to 20 km (bo szkoła). Też jeżdżą nowe Solarisy na trasie 75 i 53…

Dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto, ponieważ można było zrobić to zupełnie inaczej np. tak:
Obrazek jpg wstawiony na forum,
Takie progi też spełniają swoją role, można je nabudować na asfalcie (widziałem takie rozwiązania w nadmorskich miejscowościach) Jeździ się 100 razy przyjemniej, bezpieczniej dla pojazdów.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 26/07/2011 16:05
jak ma sie sprawa czyszczenia/odgrzybiania klimatyzacji? Slyszalem, ze co roku powinno sie to robic.
Dzisiejszy grupon oferuje caly pakiet czyszczenia klimy za 69zl (zamiast 200)
KLIK
Z tego co sie dowiedzialem, to trzeba samodzielnie zakupic filtr przeciwpylkowy, ktory zawsze sie wymienia podczas czyszczenia...potwierdzi ktos te informacje czy to konieczne?
Oplaca sie wtedy ten grupon? Bo za filtr z wysylka trzeba doliczyc drugie tyle kasy co za tego grupona...
Jak to wyglada w innych serwisach?


MKS
Fyfy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5995 dni




Odp: Temat dla kierowców - 26/07/2011 19:03
Moj kumpel kupil podobnego grupona i owszem zaplacil gruponem (80zl) ale tylko 300 dawek czynnika, a u niego zmiescilo sie 900, za kazda dodatkowa setke czynnika jest naliczana jakas tam kwota wiec wyjdzie podobna cena :) ale moge sie mylic wiec sprawdz dokladnie jak to jest :)

Edit. u Ciebie akurat za ta kwota jest przewidziana tylko setka tego czynnika.


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 26/07/2011 19:08
a jak to jest gdy normalnie jeziesz? Placisz 100-200zl i dolewaja do pelna+czyszczenie+odgrzbianie+wymiana filtra?


MKS
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 26/07/2011 19:10
Tak dokładnie...ale z filtrami to już różnie (raz dają a raz nie...inna sprawa, że są to najtańsze filtry niewęglowe).


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005